Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλά για γιατρούς μπάζα μην το συζητάμε πικρή ιστορία... Ο άλλος έβλεπε ένα πάρα  πολύ μικρό ινωμυωμα που δεν ενοχλούσε και καθόλου κατά τη γνώμη του και μετά από 1.5 χρόνο βρέθηκε να έχει φτάσει 13 εκατοστά και είχε φραξει όλη τη μήτρα

Αυτό με τα ινομυωματα πάλι, που όλοι έχουν διαφορετική άποψη? Κι εγώ το αφαίρεσα τελικά, νωρίς, στα 6cm ενώ άλλοι μου λεγανε άστο εκεί που είναι και ότι δεν ενοχλεί και άλλοι βγάλτο γιατί σε ενδεχόμενη εγκυμοσύνη μπορεί να σου κάνει επιπλοκή και εμποδίζει τη σύλληψη…αντε να παρεις απόφαση μετά τί να κανεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Επίσης αν Δευτέρα ήταν 15αρι σήμερα Τετάρτη γιατι θα είναι 19αρ;;;;Γκοτζίλα είναι τα δικά σου;

1-1.5 χιλ μεγαλώνουν την ημέρα 

Χαχαχα εγώ και τα γκοτζιλακια... 

Δεν είναι 2χιλ την ημερα; τζάμπα κλαίω και χτυπιέμαι τόσες μέρες;  

Την έφαγα και την οβιτρελε μόλις και ο Θεός βοηθός.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Αυτό με τα ινομυωματα πάλι, που όλοι έχουν διαφορετική άποψη? Κι εγώ το αφαίρεσα τελικά, νωρίς, στα 6cm ενώ άλλοι μου λεγανε άστο εκεί που είναι και ότι δεν ενοχλεί και άλλοι βγάλτο γιατί σε ενδεχόμενη εγκυμοσύνη μπορεί να σου κάνει επιπλοκή και εμποδίζει τη σύλληψη…αντε να παρεις απόφαση μετά τί να κανεις…

Στη Γερμανία που δεν είναι φαν την καισαρικής λένε να το αφαιρέσουμε αν υπάρχει γτ εμποδίζει στη φυσιολογική γεννα. Οι απόψεις διαφέρουν για την σύλληψη γτ παίζει που βρίσκεται το ινομυώμα. Σε τι μέγεθος. Αυτά ήταν απ την γυναικολόγο μου σε ερώτηση μου. Δεν ειχα ευτυχως μέχρι τώρα αλλά είχαν οι αδελφές τις μαμάς μου και οι μαμά μου =κληρονομικό φοβάμαι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Αγαπη εσυ πας με φάρμακα είναι όλα ελεγχόμενα be cool!!! 

ο φυσικός είναι άλλη φάση θέλει πολύ στενη παρακολούθηση γιατί όπως έγραψε κ η @Γιάννα 36 μπορεί να κανείς οβιτρελ κ την ίδια μέρα που σε βλέπουν ενώ πχ υπολόγιζες να κανείς αργότερα 

Αχ μόνο να ήξερες μόνο που το διάβασα ηρέμησα.  Ουφ ουφ θα πάω με ελπίδα την Παρασκευή   δεν θέλω να είμαι έτσι... μου αρέσει η τρέλα και να σκέφτομαι θετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα πραγματικά, προετοιμασία δε θα κάνεις ; πχ πριν την εμβρυομεταφορα;  ώστε να υπάρχει καλύτερο ενδομήτριο;  ίσως να ρωτάω χαζα δεν τα γνωρίζω και καλά. 

Προετοιμασία με σικλακουρ εννοείς φαντάζομαι…θα κάνω αλλά το προγραμμα του γιατρού ξεκινάει τα σικλα μετά την ωοληψια. Εάν δεν γίνει ωοληψια και εξαρχής θεωρεί ότι δεν είναι καλός ο κύκλος, δεν προχωράει. Δεν έχω καταλαβει και ακριβώς το πρωτοκολλο είναι η αλήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Προετοιμασία με σικλακουρ εννοείς φαντάζομαι…θα κάνω αλλά το προγραμμα του γιατρού ξεκινάει τα σικλα μετά την ωοληψια. Εάν δεν γίνει ωοληψια και εξαρχής θεωρεί ότι δεν είναι καλός ο κύκλος, δεν προχωράει. Δεν έχω καταλαβει και ακριβώς το πρωτοκολλο είναι η αλήθεια. 

Ναι αυτό εννοούσα, α.. το κάνεις μετά απ την  οωληψια.  

Για τις δουλειές που είπες ένας μήνας πάνω ένας μήνα κάτω αυτά θα είναι εκεί καθαρά. 

Βρε έγινε αυτό για να πας μαζί με την @BlackCat αφού ήσαστε διδιμο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α . Ναι στην 7 ημέρα θα σου πει και το φύλο.  Θα σου στείλω τα παντοφλακια . Αντε βρε δεν μπορεί να σου δείξει ακόμα. Μπορείς να κάνεις τεστ γτ ξέρω τι πως είναι αλλά να μην το παίρνεις της μετρητης.. 

Αρχικά μια ερώτηση αυτά τα παντοφλακια που διαβάζω συνέχεια είναι αυτό που λέμε θα σου πετάξω τις παντόφλες στο κεφάλι για να μην λες βλακειουλες;; Γιατί αν έχω καταλάβει σωστά εγώ θα σου στείλω τσοκαρα 42 νούμερο @nikol88

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Παρομοίως, με αυτή την «εικόνα πολυκυστικών» που ανάθεμα κι αν ξέρουν τι εννοούν με αυτή τη φράση οι γιατροί, 40 χρόνια τώρα και δεν ξέρω αν ισχύει,,, έφαγα ένα χαστούκι σήμερα είναι η αλήθεια γιατί δε μου είχε περάσει καθόλου από το μυαλό αυτό το ενδεχόμενο. Είχα σκεφτεί ότι μπορεί να μην υπάρχει ωάριο ή να το πάρουμε και να μου πουν μετά ότι δεν γονιμοποιήθηκε, ότι ήταν ανώριμο κ.ω.κ. Αλλά να μου πουν ότι είναι 2 κιόλας αλλά δεν προχωράνε, δεν ξέρω, δεν ήμουν προετοιμασμένη. Και σίγουρα είχα δέσει κόμπο ότι θα γίνει η μεταφορά. Έχω μια βδομάδα που μου έχει βγει η μέση να πλένω ριχτάρια, κουρτίνες κλπ για να είναι όλα καθαρά εδώ μέσα ώστε να το απολαύσω 14 μέρες και τελικά άδικα παιδευόμουν..αλλά ναι, δεν έχω κάτι άλλο να σκεφτώ, θα περιμένω και θα φάω και τα αβοκάντο μου. Τι ποσότητα πρέπει να τρώμε δλδ? Κάθε μέρα?

Ναι είναι αυτό που περιμένεις ότι θα γίνει σίγουρα και μετά έρχεται κάποιος και στο χαλάει. Αλλά όλα είναι για καλό, θα το δεις! Μια χαρά έχεις και καθαρό το σπιτάκι σου. Σε 3 εβδομάδες ξεκινάει η Μεγάλη Εβδομάδα, έρχεται Πάσχα,  θα τα έχεις όλα καθαρά,  ώστε να απολαμβάνεις την περιοδο της ετ.

Για τα αβοκαντο δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο. Εγω πχ έτρωγα γύρω στα 4,5 την εβδομάδα. Και ενώ γενικά έχω λεπτό ενδομήτριο την περιοδο τότε της ωοληψιας και της ετ είχα σύμφωνα πάντα με τους γιατρούς τέλειο ενδομήτριο.  Τωρα αν έπαιξε ρόλο το αβοκαντο και η πιο υγιεινή διατροφή που είχα ακολουθησει το τέλειο δίμηνο, δεν το γνωρίζω, πάντως είδα διαφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αρχικά μια ερώτηση αυτά τα παντοφλακια που διαβάζω συνέχεια είναι αυτό που λέμε θα σου πετάξω τις παντόφλες στο κεφάλι για να μην λες βλακειουλες;; Γιατί αν έχω καταλάβει σωστά εγώ θα σου στείλω τσοκαρα 42 νούμερο @nikol88

Ακριβώς αυτό. Είναι τα παντοφλακια για να στρώνουμε...για τα τρελά που σκεφτόμαστε.  Στειλ την μαζί σου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αρχικά μια ερώτηση αυτά τα παντοφλακια που διαβάζω συνέχεια είναι αυτό που λέμε θα σου πετάξω τις παντόφλες στο κεφάλι για να μην λες βλακειουλες;; Γιατί αν έχω καταλάβει σωστά εγώ θα σου στείλω τσοκαρα 42 νούμερο @nikol88

Αχ ρε κορίτσια μου!! Τη θέλω την παντόφλα μου, το ξέρω!! Εδώ διαβάζω προβλήματα σοβαρά και πετάγομαι κι εγώ με τα ηλίθια τεστ! Ευχαριστώ που με συμμορφώνετε και με βάζετε στη θέση μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου μια ερώτηση γίνεται πρώτη μέρα περιόδου να δουν ωοθυλακια σε υπέρηχο; Δεν είναι πολύ νωρίς; Εγώ ξέρω ότι πάμε δεύτερη μέρα περιόδου για υπέρηχο και εξετάσεις για τυχόν κύστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Αγάπη ο γιατρός είπε ότι έκλεισε το ζήτημα, δεν ζήτησε να με δει. Έχω κάνει 3 υπέρηχους, Σάββατο, Δευτέρα και σήμερα και τα ωοθυλακια είναι στις ίδιες διαστάσεις, δεν έχουν μεγαλώσει καθόλου οπότε υποθέτω ότι αυτό του λέει ότι δεν πρόκειται να γίνει τπτ παρακάτω. Όσο για το φυσικό, έχω 4 έμβρυα 3ης μερας στην κατάψυξη και αναζητούμε τον κατάλληλο κύκλο για να τα μεταφέρουμε και η άποψη του γιατρού εξαρχής ήταν στον κύκλο της μεταφοράς να γίνει και ωοληψια του ωαρίου του μήνα ώστε να δούμε τι δυναμική έχει. Σε κάθε περίπτωση όμως, ο συγκεκριμένος κύκλος είναι ακατάλληλος και γις μεταφορά σύμφωνα  με το γιατρο, αφού η μή ωρίμανση των ωοθυλακίων και το ενδομητριο μου στα 8mm του δείχνουν ότι ο οργανισμος μου ορμονικά δεν είναι σε θέση αυτή τη στιγμή να υποστηρίξει εγκυμοσύνη. Έτσι όλα μεταφέρονται για τον επόμενο κύκλο. 

 

Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις, ξέρω ότι σκέφτεσαι τα δικά σου που είναι αρκετά σημαντικά και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Ο λόγος που αμέσως το μυαλό μου πήγε στο κακό σενάριο ότι κάτι τρέχει είναι ότι είχα ενδείξεις από παλιά, όπως ότι κάποιος γιατρός στο παρελθόν έχει αναφέρει γις πολυκυστικες, ότι μου το έχουν γράψει μέχρι και σε μαγνητική που έχω κανει για το ιερολαγονιο οστό ότι παρατηρούν πολλά ωοθυλακια που είναι συμβατά με εικόνα πολυκυστικών και το ότι δεν πετυχαίνω ωορηξια με το τεστ….όλα τα έχω αναφέρει σε ενδοκρινολόγους, ο ένας απ όλους καθηγητής κιόλας αλλά δεν ίδρωσε το αυτί του και όχι γιατί 100% δεν έχω πολυκυστικες αλλά γιατί ο χαβάς του ήταν να με πείσει να πάω με δανεικά ωάρια και να παρατήσω τις προσπάθειες,,.όπως καταλαβαίνεις, κανένας ενδοκρινολόγος δεν με έχει πείσει ότι δεν έχω πολυκυστικες χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαι κατά φαντασίαν ασθενής που θεωρώ ότι έχω κάτι χωρίς να το έχω. Απλώς η προχειρότητα που έχω συναντήσει με κάνει δύσπιστη στις μέχρι τώρα διαγνώσεις τους και δεν νομίζω ότι έχω άδικο που τους αμφισβητώ. Φυσικά μόνο οι επόμενοι κύκλοι θα μας δείξουν αν επιβεβαιωθεί το τωρινό σενάριο ή ήταν κάτι που αφορά μόνο τον συγκεκριμένο κύκλο,,,απλά με πιάνει το παράπονο γιατί έχω πετάξει τόσα λεφτά, έχω δει τόσους γιατρούς και κανένας δεν με εχει πείσει..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Αρκετά από αυτα που αναφέρεις τα έχω διαβάσει κατά καιρούς προσπαθώντας να καταλάβω αν μου συμβαινει κάτι. Προφανώς στη διάγνωση των πολυκυστικών που είναι έτσι κι αλλιώς δύσκολη και πολύπλοκη υπάρχουν και γκρίζες ζώνες και ενδεχομένως ανήκω σε αυτές μιας και πάντα είχα σταθερό κύκλο οπότε και μόνο λόγω αυτού, ποτέ μα ποτέ σε κανενα γιατρο δεν χτύπαγε καμπανάκι. Όταν γυναικολόγοι κ ενδοκρινολογοι ακούνε για σταθερό κύκλο ρολόι 30 χρόνια, ε δεν θα τους πάει εύκολα το μυαλό. Παρολα αυτα, και με σταθερό κύκλο βρέθηκε όπως είπα και πιο πάνω γιατρός που στα 24 μου μου έδωσε αντισυλληπτικά (δεν κατάλαβα ποτέ τί ήθελε να διορθώσει μιας και τότε εγώ είχα τα μυαλά στα κάγκελα και δεν με ενδιέφερε καθόλου αν θα κάνω παιδι). Ανδρογόνα όπως είπα έχω φυσιολογικά. Το ίδιο fsh (6.6)και lh (7.6) οπότε ούτε από εκεί βγαίνει συμπέρασμα. Κάποτε είχα ψηλή amh, τους τελευταίους μήνες όμως πήρε κι αυτή την κατηφόρα και τώρα είμαι στο 1.13 ng.  Όσο για τη θεραπεία ναι, δεν υπάρχει, όμως εάν επιβεβαιωμένα ένας γιατρός ξέρει ότι σε γενικές γραμμές δεν κανεις ωορηξια, μπορεί να σου προτεινει να παρεις δοκιμαστικά φεμαρα ή κλομιφαινη ακόμα και πριν την εξωσωματική, όταν προσπαθείς φυσιολογικά. Και υπάρχουν κοπέλες που τα καταφέρνουν έτσι, ειδικά όταν είναι πιο νέες από μένα. Αυτό είναι που με πικραίνει. Εδώ που έφτασα δεν αλλάζει κάτι, αλλά αν με είχε ξεψαχνίσει με υπερήχους ο παλιός μου γυναικολόγος σε συνδυασμό με ενδοκρινολόγο ίσως να είχε ανακαλύψει κάτι τοτε που ακόμη είχα αμη 4 και τοτε ίσως με λιγη βοήθεια να είχε γίνει ακόμα και φυσική σύλληψη. Φυσικά τώρα πια λιγη αξία έχουν αυτα, είναι μόνο το παράπονο όπως είπα,,,

Αυτό το παράπονο μας τρώει όλες! Ότι δεν μας έδωσαν την απαραίτητη σημασία, ότι θεώρησαν ότι είμαστε υπερβολικές κ έλα μωρέ σε δυο μήνες θα είναι έγκυες και τζάμπα με πρήζει! Αυτή η «εικόνα πολυκυστικών» μας έχει στοιχειώσει! Κ εγώ πάντα σταθερό κύκλο κι όταν πήγαινα τότε για τα παπ και ρωτούσα αν θα μπορώ να μείνω έγκυος μου έλεγε καλά πανεύκολα θα μείνεις!! Τότε δεν επηρέαζε! Τώρα μάλλον η εικόνα αυτή είναι που κάνει τα ωάρια μου να μην είναι και πολύ ποιοτικά! Κανένας τους δεν με έστειλε σε καμία άλλη ειδικότητα κι ας είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου μέχρι που αποφάσισα να πάω μόνη μου! Δεν βρήκα τίποτα τρομερό όμως θα μπορούσα να είχα κάτι που να εμπόδιζε! Η θέση τους είναι να καθοδηγούν σωστα κ ολοκληρωμένα! Όχι μόνο βλέπω ωάριο άντε θα μείνεις έγκυος! Κ έχουμε φαει τα χρόνια μας, τα λεφτά μας και την ξεγνοιασιά μας τόσο καιρό κ είναι αυτό το γαμ…ενο παράπονο που λες γιατί δεν με πρόσεξαν ενώ είχα αφήσει τις ελπίδες μου στα χέρια τους;; Και φτάνεις, ναι, να μην εμπιστεύεσαι πλέον κανένα και να μην είσαι σίγουρη για τίποτα απ αυτά που λέει! Γιατί ο καθένας λέει τα δικά του κι εσυ δεν ξέρεις τι ισχύει!! Μακαρι να μην χρειαζόταν να μαθαίναμε ποτέ ολα αυτά που έχουμε μάθει μέχρι τώρα! Και μακαρι η εξωσωματικη να μην ήταν ΑΚΟΜΑ ταμπού στην Ελλάδα και ιδίως στην επαρχία και να μιλούσαμε όλες πιο ανοιχτά για το θέμα γιατί θα μπορούσαμε να γλιτώσουμε από πολύ κόπο πολλά ζευγάρια! Όπως κι αν μιλούσαν οι πριν από μας να μας είχαν βοηθήσει!!  Ότι και να πουμε δυστυχώς όμως δεν αλλάζει τίποτα κι εμείς δεν θα είμαστε ποτέ αυτές που ημασταν πριν την υπογονιμότητα! Κι όσο αισιόδοξες κι αν είμαστε τον περισσότερο καιρό έρχεται η στιγμή που σε πιάνει το παράπονο!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! 
 

Παμε δυνατά για τον Απρίλη! Σε φιλω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επίσης αν Δευτέρα ήταν 15αρι σήμερα Τετάρτη γιατι θα είναι 19αρ;;;;Γκοτζίλα είναι τα δικά σου;

1-1.5 χιλ μεγαλώνουν την ημέρα 

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂Δεν μπορωωω ... Παντως οντως ετσι ειναι... Στην αρχη και εγω για φυσικο πηγαινα και εστριψα στη πορεια... Και θυμαμαι επειδη τα ελεγχαμε ελεγε 1-1.5 τη μερα μεγαλωνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αυτό το παράπονο μας τρώει όλες! Ότι δεν μας έδωσαν την απαραίτητη σημασία, ότι θεώρησαν ότι είμαστε υπερβολικές κ έλα μωρέ σε δυο μήνες θα είναι έγκυες και τζάμπα με πρήζει! Αυτή η «εικόνα πολυκυστικών» μας έχει στοιχειώσει! Κ εγώ πάντα σταθερό κύκλο κι όταν πήγαινα τότε για τα παπ και ρωτούσα αν θα μπορώ να μείνω έγκυος μου έλεγε καλά πανεύκολα θα μείνεις!! Τότε δεν επηρέαζε! Τώρα μάλλον η εικόνα αυτή είναι που κάνει τα ωάρια μου να μην είναι και πολύ ποιοτικά! Κανένας τους δεν με έστειλε σε καμία άλλη ειδικότητα κι ας είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου μέχρι που αποφάσισα να πάω μόνη μου! Δεν βρήκα τίποτα τρομερό όμως θα μπορούσα να είχα κάτι που να εμπόδιζε! Η θέση τους είναι να καθοδηγούν σωστα κ ολοκληρωμένα! Όχι μόνο βλέπω ωάριο άντε θα μείνεις έγκυος! Κ έχουμε φαει τα χρόνια μας, τα λεφτά μας και την ξεγνοιασιά μας τόσο καιρό κ είναι αυτό το γαμ…ενο παράπονο που λες γιατί δεν με πρόσεξαν ενώ είχα αφήσει τις ελπίδες μου στα χέρια τους;; Και φτάνεις, ναι, να μην εμπιστεύεσαι πλέον κανένα και να μην είσαι σίγουρη για τίποτα απ αυτά που λέει! Γιατί ο καθένας λέει τα δικά του κι εσυ δεν ξέρεις τι ισχύει!! Μακαρι να μην χρειαζόταν να μαθαίναμε ποτέ ολα αυτά που έχουμε μάθει μέχρι τώρα! Και μακαρι η εξωσωματικη να είμαι ήταν ΑΚΟΜΑ ταμπού στην Ελλάδα και ιδίως στην επαρχία και να μιλούσαμε όλες πιο ανοιχτά για το θέμα γιατί θα μπορούσαμε να γλιτώσουμε από πολύ κόπο πολλά ζευγάρια! Όπως κι αν μιλούσαν οι πριν από μας να μας είχαν βοηθήσει!!  Ότι και να πουμε δυστυχώς όμως δεν αλλάζει τίποτα κι εμείς δεν θα είμαστε ποτέ αυτές που ημασταν πριν την υπογονιμότητα! Κι όσο αισιόδοξες κι αν είμαστε τον περισσότερο καιρό έρχεται η στιγμή που σε πιάνει το παράπονο!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! 
 

Παμε δυνατά για τον Απρίλη! Σε φιλω ❤️

👏👏👏👏👏👏👏

 

@Lucia79δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη!

Δυστυχώς και ευτυχώς..

Δυστυχώς γιατί κανένας δεν αξίζει να το περνάει αυτό στην προσπάθεια να φέρει στον κόσμο κ να δώσει αγαπη σε ένα άλλο πλάσμα..


Ευτυχώς γιατί υπάρχουν ομάδες κ κοινότητες όπως αυτή που βρίσκεις συνοδοιπόρους..

Πολυ δύσκολη και βαριά μέρα μετά τις εξελίξεις για τα τρεις αυτές ψυχούλες που έσβησαν τόσο μα τόσο άδικα..🙁🙁🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

👏👏👏👏👏👏👏

 

@Lucia79δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη!

Δυστυχώς και ευτυχώς..

Δυστυχώς γιατί κανένας δεν αξίζει να το περνάει αυτό στην προσπάθεια να φέρει στον κόσμο κ να δώσει αγαπη σε ένα άλλο πλάσμα..


Ευτυχώς γιατί υπάρχουν ομάδες κ κοινότητες όπως αυτή που βρίσκεις συνοδοιπόρους..

Πολυ δύσκολη και βαριά μέρα μετά τις εξελίξεις για τα τρεις αυτές ψυχούλες που έσβησαν τόσο μα τόσο άδικα..🙁🙁🙁

Ευτυχώς που υπάρχουν αυτές οι ομάδες! Εγώ τουλάχιστον νιώθω ότι μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε πραγματικά! Κ ας μην με ξέρετε κι ας μην σας ξέρω! 
 

Ειναι πολύ άδικο για τα αγγελούδια που σε τίποτα δεν έφταιγαν! Η κοινωνία μας φταίει που βλέπει και δε μιλάει! Που κλείνει αυτιά και μάτια! Αποκλείεται να μην έβλεπε κανεις ότι η γυναίκα είναι εντελώς ασταθής!  Και δεν θα πω γιατί αυτή μπόρεσε και δεν μπορούμε εμείς! Θα πω γιατί αυτές οι ψυχούλες να μην είχαν μια πιο καλή μαμά, μια μαμά που θα τ αγαπούσε στ αλήθεια! Ότι και να πεις είναι λίγο 😕😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ευτυχώς που υπάρχουν αυτές οι ομάδες! Εγώ τουλάχιστον νιώθω ότι μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε πραγματικά! Κ ας μην με ξέρετε κι ας μην σας ξέρω! 
 

Ειναι πολύ άδικο για τα αγγελούδια που σε τίποτα δεν έφταιγαν! Η κοινωνία μας φταίει που βλέπει και δε μιλάει! Που κλείνει αυτιά και μάτια! Αποκλείεται να μην έβλεπε κανεις ότι η γυναίκα είναι εντελώς ασταθής!  Και δεν θα πω γιατί αυτή μπόρεσε και δεν μπορούμε εμείς! Θα πω γιατί αυτές οι ψυχούλες να μην είχαν μια πιο καλή μαμά, μια μαμά που θα τ αγαπούσε στ αλήθεια! Ότι και να πεις είναι λίγο 😕😕😕

Προσπαθούμε, ξαναπροσπάθουμε , φάρμακα ,ξανά φάρμακα , γιατρό και γιατρό και γιατρό... Πίκρα πίκρα πίκρα και αυτή πήρε τη χαρά και τη σκότωσε με τα ίδια της τα χέρια, πώς γίνεται; Δεν τα αγαπησε πότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ξανακάνουμε υπερηχο βλέπει σακο κ κάτι στοιχεία αλλά λέει δε συνάδουν με την κυηση κλπ.να δω ξ τον εξωσωματιστη ν μου πει κ αυτός τη γνώμη του κ να πάω για αποξεση.το διαισθανομουνα να σας πω μέρες για αυτό κ είχα μπει σε μουντ απαθειας. Τώρα επόμενη μέρα.μονο εσείς καταλαβαίνετε και μόνο εσάς εμπιστεύομαι γιατί όσο το χετε ψάξει εσείς δεν το χουν ψάξει οι γιατροι.να πάω κ στο ελενα στο τμήμα αποβολων?να ξαναπροσπαθησω με δικά μου?να πάω με δοτριας?τώρα όλα χοροπηδανε στο μυαλό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν ξανακάνουμε υπερηχο βλέπει σακο κ κάτι στοιχεία αλλά λέει δε συνάδουν με την κυηση κλπ.να δω ξ τον εξωσωματιστη ν μου πει κ αυτός τη γνώμη του κ να πάω για αποξεση.το διαισθανομουνα να σας πω μέρες για αυτό κ είχα μπει σε μουντ απαθειας. Τώρα επόμενη μέρα.μονο εσείς καταλαβαίνετε και μόνο εσάς εμπιστεύομαι γιατί όσο το χετε ψάξει εσείς δεν το χουν ψάξει οι γιατροι.να πάω κ στο ελενα στο τμήμα αποβολων?να ξαναπροσπαθησω με δικά μου?να πάω με δοτριας?τώρα όλα χοροπηδανε στο μυαλό μου 

Εύχομαι όλα να ανατραπούν με τον εξωσωματικό.. και να πάνε καλά όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν ξανακάνουμε υπερηχο βλέπει σακο κ κάτι στοιχεία αλλά λέει δε συνάδουν με την κυηση κλπ.να δω ξ τον εξωσωματιστη ν μου πει κ αυτός τη γνώμη του κ να πάω για αποξεση.το διαισθανομουνα να σας πω μέρες για αυτό κ είχα μπει σε μουντ απαθειας. Τώρα επόμενη μέρα.μονο εσείς καταλαβαίνετε και μόνο εσάς εμπιστεύομαι γιατί όσο το χετε ψάξει εσείς δεν το χουν ψάξει οι γιατροι.να πάω κ στο ελενα στο τμήμα αποβολων?να ξαναπροσπαθησω με δικά μου?να πάω με δοτριας?τώρα όλα χοροπηδανε στο μυαλό μου 

Λυπάμαι πολύ!! Στο τμήμα αποβολών να πας! Είναι ενα μέρος που μπορεί να βρεις ίσως τις απαντήσεις που χρειάζεσαι! Κατά τ άλλα θεωρώ ότι πρέπει να πάρεις μια ανάσα πριν σκεφτείς το επόμενο βήμα γιατί τώρα μιλάει κ η απογοήτευση κ η στεναχώρια! Συζητά με τους γιατρούς κ θα παρετε την καλύτερη δυνατή απόφαση! Ευχομαι όλα να μπουν σε  μια σειρά και σύντομα ολα αυτά να είναι μια κακή ανάμνηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

👏👏👏👏👏👏👏

 

@Lucia79δεν είσαι μόνη δεν είσαι η μόνη!

Δυστυχώς και ευτυχώς..

Δυστυχώς γιατί κανένας δεν αξίζει να το περνάει αυτό στην προσπάθεια να φέρει στον κόσμο κ να δώσει αγαπη σε ένα άλλο πλάσμα..


Ευτυχώς γιατί υπάρχουν ομάδες κ κοινότητες όπως αυτή που βρίσκεις συνοδοιπόρους..

Πολυ δύσκολη και βαριά μέρα μετά τις εξελίξεις για τα τρεις αυτές ψυχούλες που έσβησαν τόσο μα τόσο άδικα..🙁🙁🙁

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ευτυχώς που υπάρχουν αυτές οι ομάδες! Εγώ τουλάχιστον νιώθω ότι μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε πραγματικά! Κ ας μην με ξέρετε κι ας μην σας ξέρω! 
 

Ειναι πολύ άδικο για τα αγγελούδια που σε τίποτα δεν έφταιγαν! Η κοινωνία μας φταίει που βλέπει και δε μιλάει! Που κλείνει αυτιά και μάτια! Αποκλείεται να μην έβλεπε κανεις ότι η γυναίκα είναι εντελώς ασταθής!  Και δεν θα πω γιατί αυτή μπόρεσε και δεν μπορούμε εμείς! Θα πω γιατί αυτές οι ψυχούλες να μην είχαν μια πιο καλή μαμά, μια μαμά που θα τ αγαπούσε στ αλήθεια! Ότι και να πεις είναι λίγο 😕😕😕

Έτσι ακριβώς  όπως τα γράφετε τα νιώθω κι εγώ. Κανένας δεν μπορεί να με καταλαβει όπως εσεις, ούτε η μάνα μου ούτε ο άντρας μου (αν και κάνει φιλότιμες προσπάθειες), να μην συζητήσω για τους παραέξω… μόνο εδώ μέσα βρίσκει κανεις συμπαράσταση από ανθρώπους που περνάνε παρόμοιες καταστάσεις. Είμαστε πολύ τυχερές μέσα στην ατυχία μας που έχουμε αυτή την κοινότητα και μακάρι να μην είχαμε τον κωλοκοβιντ θα είχαμε ήδη κανονίσει συνάντηση. Αλλά που θα πάει, δεν θα βελτιωθεί η κατάσταση, θα την κάνουμε την έξοδο μας…

οσο γις αυτή την υπόθεση, τι να πει κανεις, περιμένω να δω αν η γυναίκα είχε κάποια σοβαρή ψυχική ασθένεια που την οδήγησε εκεί που την οδήγησε γιατί κατά τα άλλα είναι απ αυτα που συμβαίνουν μια φορά τον αιώνα..

σας στέλνω πολλά φιλιά ρε καμάρια! Εύχομαι ο επόμενος μήνας να φέρει περισσότερη τύχη σε όλη την ομάδα…❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν ξανακάνουμε υπερηχο βλέπει σακο κ κάτι στοιχεία αλλά λέει δε συνάδουν με την κυηση κλπ.να δω ξ τον εξωσωματιστη ν μου πει κ αυτός τη γνώμη του κ να πάω για αποξεση.το διαισθανομουνα να σας πω μέρες για αυτό κ είχα μπει σε μουντ απαθειας. Τώρα επόμενη μέρα.μονο εσείς καταλαβαίνετε και μόνο εσάς εμπιστεύομαι γιατί όσο το χετε ψάξει εσείς δεν το χουν ψάξει οι γιατροι.να πάω κ στο ελενα στο τμήμα αποβολων?να ξαναπροσπαθησω με δικά μου?να πάω με δοτριας?τώρα όλα χοροπηδανε στο μυαλό μου 

Στο Έλενα να πας οπωσδήποτε πριν παρεις σημαντικές αποφάσεις. Φυσικά παρε και τη γνώμη του γιατρού σου, κάτι θα έχει κι αυτός να προτεινει, απλά μη μεινεις εκεί. Κλείσε άμεσα ραντεβού στο αποβολών και θα λύσεις πολλές απορίες. Προς το παρόν δεν έχεις στοιχεία για να αποφασίσεις για δότρια, έλεγξε πρώτα όλες τις παραμέτρους και μετά βλέπεις τι ταιριάζει στην περίπτωση σου. 
Πολύ λυπάμαι για την εξέλιξη, το καλύτερο που ευχόμαστε σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να γινει η αποτυχία ο δρόμος για να βρεις τι φταίει και να το λύσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκέφτηκα ήδη για το τμήμα αποβολων.αυριο το πρωί θα πάρω τηλέφωνο για πληροφορίες.νομιζω αν βρω το γιατί κ πως διορθώνεται μπορώ να αντέξω τα πάντα αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω καν αν θ βρεθεί.αχ  αυτή η ηλικία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Στο Έλενα να πας οπωσδήποτε πριν παρεις σημαντικές αποφάσεις. Φυσικά παρε και τη γνώμη του γιατρού σου, κάτι θα έχει κι αυτός να προτεινει, απλά μη μεινεις εκεί. Κλείσε άμεσα ραντεβού στο αποβολών και θα λύσεις πολλές απορίες. Προς το παρόν δεν έχεις στοιχεία για να αποφασίσεις για δότρια, έλεγξε πρώτα όλες τις παραμέτρους και μετά βλέπεις τι ταιριάζει στην περίπτωση σου. 
Πολύ λυπάμαι για την εξέλιξη, το καλύτερο που ευχόμαστε σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να γινει η αποτυχία ο δρόμος για να βρεις τι φταίει και να το λύσεις..

Μπραβο το ιδιο έγραφα.σαν να σαι στο μυαλό μου.για αυτό είμαι σίγουρη ότι εσείς καταλαβαίνετε κ γνωρίζετε περισσότερα από πολλούς γιατρους.ποσο σουρεαλ να μαθαίνεις ότι δεν προχωράει η κυηση σου μετά από τόσο κόπο τη μέρα που συλλαμβάνεται μάνα για δολοφονία 3 αγγελούδιων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σεις πήρα τώρα να κλείσω στο ελενα ραντεβου κ πρώτο διαθέσιμο ραντεβού μου το δίνουν πρώτη Ιουνίου!!τι να το κάνω τότε!!!!!θα μας τρελάνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...