Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όλα τέλεια !!!!!Εγω σκέψου είχα 7.Σε βλέπω να είσαι η επόμενη διδυμομανουλα !!!!!!

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ για όλα! Μακάρι να έχω και εγώ θετική έκβαση αυτή τη φορά! Πω πω...πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός. Με το καλό να υποδεχθείτε τα γλυκά μπεμπάκια σας 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

85 1η 280 2η 963 3η 2520 4η

Μια χαρά ήταν .Πάντως αν ήσουν κάτω από 6 εβδομαδων η αλήθεια είναι πως τα περισσότερα μηχανήματα δεν είναι πολύ καλά και δεν φαίνεται τίποτα μόνο ο σάκος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα δεν καταλαβαίνω γιατί σας βάζουν οι γιατροί να κάνετε απόξεση σε μικρή εβδομάδα παίρνεις χάπι αρχίζει συσπάσεις η μήτρα και το αποβάλλει .έχω πάρει 3 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα καθάρισα πλήρως 

Στις αποξεσεις που αναφετομαι ήταν μεγαλύτερων εβδομάδων και έπρεπε να γίνει έτσι για το καλύτερο καθάρισμα της μητρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα δεν καταλαβαίνω γιατί σας βάζουν οι γιατροί να κάνετε απόξεση σε μικρή εβδομάδα παίρνεις χάπι αρχίζει συσπάσεις η μήτρα και το αποβάλλει .έχω πάρει 3 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα καθάρισα πλήρως 

Γιατί αν υπέχει έμβρυο θέλουν να το στείλουν μήπως υπάρχει κάτι. Επίσης δεν καθαρίζει πάντα σωστά η μήτρα. Εγω παρόλο που αποβλήθηκε σήμερα υπήρχαν υποληματς και έπρεπε να με καθαρίσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Αύριο πάω υπέρηχο 

Νηστική φοβούνται για εξωμητριο όπως πολύ σωστά έλεγα πιθανότητες μου είπαν 50 - 50

Γιατί για εξωμήτρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Luna777 σούπερ τα πήγες! Μπράβο! Οι συνθήκες φαίνονται ιδανικές! Αυτή θα είναι η στιγμή σου! Με το καλο να πάρεις πολλά και κυρίως ποιοτικά έμβρυα που θα σας χαρίσουν το/τα μωρακι/α σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Αύριο πάω υπέρηχο 

Νηστική φοβούνται για εξωμητριο όπως πολύ σωστά έλεγα πιθανότητες μου είπαν 50 - 50

Ευχομαι να τα ανατρεψεις τα 50 προς ενδομητρια ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Δεν υπάρχει γιατί συμβαίνει εφόσον σχεδόν σταμάτησε η χοριακη

Να ρωτήσω κάτι? Στη περίπτωση Εξωμήτριου δεν πρέπει να έχεις έντονους πόνους? Κοίτα που θα γίνει όμως η έκπληξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Troia μου εγω Θες/νικη ειμαι

Το ξέρω. Θα σου πουν από το Λαικό αν συνεργάζονται με κάποιο νοσοκομείο της πόλης σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 για πες πήγες για υπέρηχο?

Πέσαμε μέσα στους υπολογισμούς μας?

Τώρα καταφέρνω να σας γράψω, έχω λίγο περίεργα νέα..

Το ωάριο παραμένει 14 εκ, όσο ήταν και το Σάββατο, δε μεγάλωσε καθόλου δλδ…δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, μπας και είναι τζούφιο και άχρηστο? Επίσης σήμερα μου είπε ότι βλέπει και δεύτερο, στα 13 εκ. Δε λέω χάρηκα που είναι δυο, αλλά με προβληματίζει ότι δε μεγαλώνουν. Μου είπε σήμερα και αύριο να συνεχίσω cetrotide (μια κούτα θα χρειαστώ τελικά για το φυσικό…) και να ξαναπάω Τετάρτη για υπέρηχο. Τι λετε? Είναι νορμαλ ή να απογοητευτώ? 
επισης τον ρώτησα ποσα θα μεταφέρουμε και είπε οπωσδήποτε 3, ίσως και 4. Τέλος τον ρώτησα για τη μεταφορά και μου είπε ότι θα προχωρήσουμε μόνο αν είναι καλό το ενδομητριο…δεν ξέρω αν είδε κάτι που τον προβλημάτισε, το Σάββατο ήταν 9,5, σήμερα δεν ξέρω, δε μου είπε….θα μου πει την Τετάρτη ίσως…τι λετε για όλα αυτα? Ποσο πρέπει να είναι το ενδομητριο για να προχωρήσουμε?
μ αυτα και κ αυτα, το νωρίτερο για Παρασκευη ωοληψια και Δευτέρα μεταφορά. 
@Luna777 με το καλό να μάθεις ότι γονιμοποιήθηκαν όλα αύριο και πάμε για τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Βρε κοπελα μου εγω λεω να μην τα σταματησεις απο μονη σου νομιζα πως πανω απο 1000 βλεπει στοιχειο ο γιατρος στον υπερηχο κανω λαθος;

>1500

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να ρωτήσω κάτι? Στη περίπτωση Εξωμήτριου δεν πρέπει να έχεις έντονους πόνους? Κοίτα που θα γίνει όμως η έκπληξη!!

Δε ξέρω ίσως επειδή είμαι μολις 5 εβδ και 2 ημερών δεν έχω πόνους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου μόλις γύρισα. Έκανα αποξεση έμβρυο δεν υπήρχε είχε αφήσει κάτι αμιδρα αλλά δεν ήταν αρκετά για να σταλθούν όποτε στείλαμε το ενδομήτριο για ιστολογική Μόνο και σε 20 μέρες θα πάω να με δει και να συζητήσουμε περαιτέρω  πράγματα μου είπε να στείλουμε τα έμβρυα όλα για προεμφιτευτικο και θα με βάλει να ξανά κάνω υστεροσκοπιση μαζί με βιοψία για μικρόβια και να μπούμε να κάνουμε ένα σχήμα αντιβιώσεων για 3 μήνες. Αλλά θα τα συζητήσουμε όλα όταν πάω. Βρε κορίτσια ποσό να κοστίζει ο προεμφιτευτικος; 

Κοιτα, όπως μας έχει διδάξει η εμπειρια εδώ μέσα, οι λόγοι για αυτό που σου συμβαινει είναι κατά βάση οι ακόλουθοι 3.. 

1. να φταίνε τα έμβρυα που μερικώς αντιμετωπίζεται κάνοντας προεμφυτευτικο

2. να έχεις μικρόβια στη μήτρα που ελέγχεται κάνοντας υστεροσκοπηση ή/και βιοψία και αν τυχόν βρεθεί κάτι παίρνεις θεραπεία. 
3. να έχεις όπως είπαμε κάποιο άλλο θέμα όπως θρομβοφιλια, αυτοάνοσα κλπ

Για τα 1 και 2 σου συζήτησε ο γιατρός σου αλλά δε βλέπω να σου είπε τίποτα για το 3..Επειδή έχεις χρόνο μπροστά σου μέχρι να ελέγξετε τα παραπάνω, θα σου επιμείνω να πας στο Έλενα να ασχοληθείτε και με το τελευταίο κομμάτι..όσο για την υστεροσκοπηση με βιοψία, σου πρότεινε κάποια συγκεκριμένη βιοψία πχ του Νίκα που λέγαμε ή κάτι άλλο? Επίσης δεν κατάλαβα, το σχήμα αντιβιώσεων το προτεινει ούτως ή άλλως ή μόνο αν βρεθεί κάτι? Θα είναι από το στόμα ή και κολπικά?
Για τον προεμφυτευτικο που ρωτάς, έχω κάνει δυο φορές στον Πάγκαλο, υπάρχουν όμως και άλλα κέντρα, όπως του Καναβάκη, το Χωρεμειο και ίσως και αλλού. Είναι ακριβό σπορ και ο καθένας χρεώνει τα δικά του. Εμείς δίναμε 300 ευρώ ανά βλαστοκύστη. Αλλού που είχα ρωτήσει περνάνε 350 αλλά αν είχες πάνω από 5 βλαστοκυστες ρίχνανε την τιμή στα 200. Ρωτά τον γιατρο σου αν σου προτεινει καπου συγκεκριμένα και κανε 2, 3 ραντεβού να σας ενημερώσουν. Εγώ αν ήξερα ότι θα έχω πολλά έμβρυα θα πήγαινα στον Καναβάκη αλλά επειδή ήμασταν σε πιο λίγες βλαστοκυστες προτίμησα τον Πάγκαλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Δε ξέρω ίσως επειδή είμαι μολις 5 εβδ και 2 ημερών δεν έχω πόνους 

Εγω λέω να μην κάνεις άσχημες σκέψεις,  ξέρω είναι δύσκολο,  πάντως οτι αφορά το Εξωμήτριο, γτ και εγώ έκανα σενάρια με το μυαλό μου,  είχα πάρει σβάρνα τα συμπτώματα για Εξωμήτριο, αυτό λοιπόν που κατάλαβα είναι οτι πρέπει να έχεις έντονους πόνους και απο εκει σε συνδυασμό με τη μη ομαλή αύξηση της χοριακης έχεις πιο ασφαλής συμπεράσματα.. 

Κορίτσι μού,  μην προδικάζεις τπτ, εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα,ολα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Αύριο πάω υπέρηχο 

Νηστική φοβούνται για εξωμητριο όπως πολύ σωστά έλεγα πιθανότητες μου είπαν 50 - 50

Εχασα τα νεα σου κοπελα μου..λυπαμαι παρα πολυ,σου ανεφερε κατι  τετοιο ο γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

85 1η 280 2η 963 3η 2520 4η

Άνθη όλες με 2ημερες απόσταση οι χοριακες;

η η προτελευταία ήταν Πέμπτη το 963 και η 2540 Δευτέρα; Δηλαδή απόσταση 4ημερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Δε ξέρω ίσως επειδή είμαι μολις 5 εβδ και 2 ημερών δεν έχω πόνους 

Η παρουσία της β-hCG (β χοριακή) σηματοδοτεί την ύπαρξη εγκυμοσύνης, ενώ ένας απλός προσδιορισμός της β-hCG δεν μπορεί να διακρίνει μια ενδομήτρια από μια εξωμήτρια εγκυμοσύνη. Μια ενδομήτρια εγκυμοσύνη αναγνωρίζεται από την ύπαρξη του σάκου κύησης και πρέπει να είναι ορατή με το διακοιλιακό υπερηχογράφημα όταν τα επίπεδα της β-hCG είναι  από 1800 mIU/mL και ≥ από 1000 mIU/mL με το διακολπικό υπερηχογράφημα.Σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη τα επίπεδα της β-hCG πρέπει να διπλασιάζονται κάθε δύο ημέρες τις πρώτες 10 εβδομάδες της κύησης.Στο 85% των βιώσιμων ενδομήτριων κυήσεων τα επίπεδα της β-hCG αυξάνονται σε ποσοστό ≥ από 66% κατά τη διάρκεια μιας περιόδου 48 ωρών ενώ στην έκτοπη κύηση ≤ από 50%. Στην έκτοπη εγκυμοσύνη τα επίπεδα της β-hCG μειώνονται για τουλάχιστον 48 ώρες ή φθάνουν σε ένα πλατό, στο 21%-στα πρώιμα στάδια μιας έκτοπης κύησης (3η-4η εβδομάδα)-ο χρόνος διπλασιασμού μπορεί να είναι ο ίδιος με αυτόν της φυσιολογικής ενδομήτριας κύησης και στο 29% με αυτό της αυτόματης αποβολής. 
Τα φυσιολογικά επίπεδα της προγεστερόνης ορού στην βιώσιμη εγκυμοσύνη είναι > από 25 ng/mL. Το 99% των μη βιώσιμων κυήσεων-είτε εντός είτε εκτός μήτρας-έχουν επίπεδο προγεστερόνης < από 5 ng/mL. Η ευαισθησία και η ειδικότητα της προγεστερόνης στην ταυτοποίηση της μη φυσιολογικής ενδομήτριας και της έκτοπης κύησης ήταν 84% και 97%, 88% και 40%, αντίστοιχα. Ο συνδυασμός χαμηλών επιπέδων προγεστερόνης και μη φυσιολογικής αύξησης της β-hCG είναι σχεδόν διαγνωστικός μιας μη βιώσιμης εγκυμοσύνης. Ωστόσο, η μέτρηση της προγεστερόνης χρειάζεται συχνά αρκετές ημέρες για την επεξεργασία για την έκδοση του αποτελέσματος και αυτό περιορίζει την αξία της ως διαγνωστικό εργαλείο. Συνεπώς, η κλινική διαχείριση της έκτοπης κύησης συχνά βασίζεται στη μέτρηση των επιπέδων β-hCG και στην κλινική εικόνα της ασθενούς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τώρα καταφέρνω να σας γράψω, έχω λίγο περίεργα νέα..

Το ωάριο παραμένει 14 εκ, όσο ήταν και το Σάββατο, δε μεγάλωσε καθόλου δλδ…δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, μπας και είναι τζούφιο και άχρηστο? Επίσης σήμερα μου είπε ότι βλέπει και δεύτερο, στα 13 εκ. Δε λέω χάρηκα που είναι δυο, αλλά με προβληματίζει ότι δε μεγαλώνουν. Μου είπε σήμερα και αύριο να συνεχίσω cetrotide (μια κούτα θα χρειαστώ τελικά για το φυσικό…) και να ξαναπάω Τετάρτη για υπέρηχο. Τι λετε? Είναι νορμαλ ή να απογοητευτώ? 
επισης τον ρώτησα ποσα θα μεταφέρουμε και είπε οπωσδήποτε 3, ίσως και 4. Τέλος τον ρώτησα για τη μεταφορά και μου είπε ότι θα προχωρήσουμε μόνο αν είναι καλό το ενδομητριο…δεν ξέρω αν είδε κάτι που τον προβλημάτισε, το Σάββατο ήταν 9,5, σήμερα δεν ξέρω, δε μου είπε….θα μου πει την Τετάρτη ίσως…τι λετε για όλα αυτα? Ποσο πρέπει να είναι το ενδομητριο για να προχωρήσουμε?
μ αυτα και κ αυτα, το νωρίτερο για Παρασκευη ωοληψια και Δευτέρα μεταφορά. 
@Luna777 με το καλό να μάθεις ότι γονιμοποιήθηκαν όλα αύριο και πάμε για τα καλύτερα!

Σε ποια μερα κυκλου εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τώρα καταφέρνω να σας γράψω, έχω λίγο περίεργα νέα..

Το ωάριο παραμένει 14 εκ, όσο ήταν και το Σάββατο, δε μεγάλωσε καθόλου δλδ…δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, μπας και είναι τζούφιο και άχρηστο? Επίσης σήμερα μου είπε ότι βλέπει και δεύτερο, στα 13 εκ. Δε λέω χάρηκα που είναι δυο, αλλά με προβληματίζει ότι δε μεγαλώνουν. Μου είπε σήμερα και αύριο να συνεχίσω cetrotide (μια κούτα θα χρειαστώ τελικά για το φυσικό…) και να ξαναπάω Τετάρτη για υπέρηχο. Τι λετε? Είναι νορμαλ ή να απογοητευτώ? 
επισης τον ρώτησα ποσα θα μεταφέρουμε και είπε οπωσδήποτε 3, ίσως και 4. Τέλος τον ρώτησα για τη μεταφορά και μου είπε ότι θα προχωρήσουμε μόνο αν είναι καλό το ενδομητριο…δεν ξέρω αν είδε κάτι που τον προβλημάτισε, το Σάββατο ήταν 9,5, σήμερα δεν ξέρω, δε μου είπε….θα μου πει την Τετάρτη ίσως…τι λετε για όλα αυτα? Ποσο πρέπει να είναι το ενδομητριο για να προχωρήσουμε?
μ αυτα και κ αυτα, το νωρίτερο για Παρασκευη ωοληψια και Δευτέρα μεταφορά. 
@Luna777 με το καλό να μάθεις ότι γονιμοποιήθηκαν όλα αύριο και πάμε για τα καλύτερα!

Τώρα με προβληματισες κ εμένα δεν μου έχει τύχει αυτό όχι να είναι δυο οκ συμβαίνει το ότι το ένα σταμάτησε να μεγαλώνει εννοώ. Ξέρω ότι υπάρχει ένα το κυρίαρχο κ μετά μπορεί να μεγαλώσουν κ αλλά ακόμα κ σε φυσικό. Το κατά ποσό είναι ώριμα κλπ δυστυχώς αυτό θα φανεί μόνο στην ωοληψια. 
Όσο για το ενδομήτριο το 9.5 είναι τέλειο ήδη ίσως θέλει να είναι και τριζωνικο δηλαδή τριών στιβάδων ίσως εκεί είδε κάτι δεν ξέρω.

Οπως κ να έχει από τα λίγα που σκαμπαζω καλά σε πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Αύριο πάω υπέρηχο 

Νηστική φοβούνται για εξωμητριο όπως πολύ σωστά έλεγα πιθανότητες μου είπαν 50 - 50

Υπομονή μέχρι αύριο να λυθεί το μυστήριο 

Εγω πάντως ελπίζω για σένα αλήθεια πιστεύω ότι έπιασαν πάνω από ένα εξ ου κ η πρώτη χοριακη κ παλεύει ένα τώρα να πιαστει καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Luna777 σούπερ τα πήγες! Μπράβο! Οι συνθήκες φαίνονται ιδανικές! Αυτή θα είναι η στιγμή σου! Με το καλο να πάρεις πολλά και κυρίως ποιοτικά έμβρυα που θα σας χαρίσουν το/τα μωρακι/α σας!

Εσυ πως είσαι αγαπημένη; Ποτέ θα ξαναδείς το μωρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...