Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καταλαβαίνω και συμμερίζομαι απόλυτα το αγχος σου για αυτό και δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν έχεις νόημα. Αλλά ειλικρινά το πιστεύω ότι με τέτοια τιμή χθες, δεν πιστεύω ότι έχει γίνει κάτι κακο. Πιστεύω ότι πιάστηκαν και τα 3 , εξ ου και οι τόσοι πονοι στη μήτρα και τώρα ίσως φεύγει το ένα ή τα 2. Πάντως σίγουρα θα έχει μείνει εξ 1, θα το δεις. Και εμένα που πιάστηκαν και τα 3 στην αρχή είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου. Αλλά το 3 έφυγε πολύ γρήγορα και το 2ο επέμενε για κάποιες εβδομάδες. Και η χοριακη μου έκανε κάτι τρελά. Εγω δεν είδα αίμα αλλά εγώ ήμουν και είμαι φουλ στο ντόπινγκ με ουτροτζεσταν (αυτή τη στιγμή παίρνω 6 και μια προλουτεξ). Αληθεια στο λέω, έχω προαίσθημα οτι όλα θα είναι καλά!

Μακάρι κορίτσι μου! Πόσο το εύχομαι να μου μεινει ενα! Ενα! Ενα! Πραγματικά! Μα ο πόνος κ το αίμα με εχουν ρίξει στα τάρταρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Εμείς χθες κάναμε ένα ραντεβού με τον γιατρό μου γιατί αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική μετά από δυο αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και μόνο θέμα στο σπερμα.

Μας είπε λόγω ηλικίας (είμαστε και οι δύο 31) ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας, στατιστικά όλα καλά, έχουμε κάνει τις ολες εξετάσεις και όποτε είμαστε έτοιμοι ξεκινάμε διέγερση.

Ο γιατρός συνεργάζεται με το Ιάκ...τρο στην Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω αν επιτρέπονται ονόματα. 

Έχει κάνει είπε σχετική έρευνα κι έχει από τα καλύτερα εμβρυολογικα στην περιοχή. Έχετε γνώμες;

Πρότεινε να κάνουμε μικρογονιμοποιηση λόγω του θέματος του σπέρματος.

Το πιο βασικό θέμα μας είναι ότι το Πάσχα έχουμε προγραμματίσει μετακόμιση. Οπότε λέμε να ξεκινήσουμε διέγερση μετά γιατί σίγουρα η μετακόμιση θα έχει κούραση, άγχος, κουβαληματα κλπ.

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω πιο πολύ είναι αν πριν την διέγερση κάνατε κάποια διατροφή ή οτιδήποτε που βοήθησε για την ποιότητα των ωαριων; Θα ήθελα όπως όλες φαντάζομαι να πάμε με τις καλύτερες προοπτικές τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά που ξέρουμε ότι δεν έχουμε προβληματα.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο ελπίζω να μην σας κούρασα! 

Καλώς την και καλή αρχή! Όντως οι πιθανότητες εννοείται ότι είναι με το μέρος σας γιατί είστε μικροί και το σπερμα διορθώνεται πιο εύκολα σε σχέση με γυναικολογικα προβλήματα. Καλό θα είναι να τρως αβοκαντο, πρωτεΐνη, αυγουλακια, να περιορίσεις το αλκοόλ,  αν καπνίζεις είτε να το κόψεις είτε να το περιορίσεις, φρούτα κτλ. Βέβαια θα δουν το μήνυμα σε λίγο οι γκουρού της διατροφής και θα σου απαντήσουν πιο εκτενώς. Εγω ξέρω τα απολύτως βασικά. Και εγώ συμφωνώ με το να κάνετε πρώτα τη μετακόμιση και μετά με το καλο να περάσετε στη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Τώρα να σου πω να είσαι ήρεμη, ξέρω οτι δεν γίνεται..

Πρέπει να το προσπαθήσεις όμως και να σφίξεις τα δόντια.

Προγεστερόνη μόνο utro παίρνεις? ενέσιμη δεν παίρνεις? Μήπως να το πρότεινες? Εδώ πολλές κοπέλες μιλάνε για την ένεση την Lentogest? Θυμάμαι οτι την δίνουν σε αποκολλησεις ή αιμοραγίες κλπ.

Έχεις όλη μας την θετική ενέργεια και την αγκαλιά μας για να πάνε όλα καλά.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι ακόμα εκεί, μεγαλώνει, 183 παλμοί σήμερα και πολύ καλό μέγεθος. Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός.  Μου είπε ότι οι επόμενες 12 μέρες είναι κρίσιμες και μετά θα ηρεμήσω. Κάναμε και κοιλιακό υπέρηχο σήμερα για πρώτη φορά. 

❤️❤️❤️ Μπράβο αγάπη!!

Τρεις καρδούλες μια για σένα, μια για το αγόρι σου και μια για το μωρό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου! Πόσο το εύχομαι να μου μεινει ενα! Ενα! Ενα! Πραγματικά! Μα ο πόνος κ το αίμα με εχουν ρίξει στα τάρταρα!!!

Θα σου μείνει τουλάχιστον 1. Να είσαι σίγουρη για αυτό.  Αυτό να λες στον εαυτό σου. Το αξίζεις  και θα το έχεις! Τέλος! Θυμάμαι μια κοπέλα ήταν με δίδυμα,  αρχές εγκυμοσύνης και εκείνη. Και έχει τρομερή αιμορραγία και της λέγαμε να πάει στο νοσοκομείο και δεν ήθελε,  ηθελε να περιμένει. Τελικά πήγε στο νοσοκομείο και όλα πήγαν καλά. Αν θυμάμαι καλά, έφυγε το ένα αλλά το άλλο έμεινε και τώρα είναι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Μπορεί να κάνω και λάθος και να έμειναν και τα 2, δεν είμαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

❤️❤️❤️ Μπράβο αγάπη!!

Τρεις καρδούλες μια για σένα, μια για το αγόρι σου και μια για το μωρό σου!!

Και για σένα όλες τις καρδούλες γιατί είσαι η αρχηγαρα της καρδιάς μας!!! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα πας για την αυχενική, θα δεις το τσουτσουνι να πετάγεται και θα μου λες :" μου τα λεγες εσύ, αλλά σε είχα για τρελή " 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και για σένα όλες τις καρδούλες γιατί είσαι η αρχηγαρα της καρδιάς μας!!! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα πας για την αυχενική, θα δεις το τσουτσουνι να πετάγεται και θα μου λες :" μου τα λεγες εσύ, αλλά σε είχα για τρελή " 

χαχαχαχα με κάνεις και κοκκινίζω..😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλώς την και καλή αρχή! Όντως οι πιθανότητες εννοείται ότι είναι με το μέρος σας γιατί είστε μικροί και το σπερμα διορθώνεται πιο εύκολα σε σχέση με γυναικολογικα προβλήματα. Καλό θα είναι να τρως αβοκαντο, πρωτεΐνη, αυγουλακια, να περιορίσεις το αλκοόλ,  αν καπνίζεις είτε να το κόψεις είτε να το περιορίσεις, φρούτα κτλ. Βέβαια θα δουν το μήνυμα σε λίγο οι γκουρού της διατροφής και θα σου απαντήσουν πιο εκτενώς. Εγω ξέρω τα απολύτως βασικά. Και εγώ συμφωνώ με το να κάνετε πρώτα τη μετακόμιση και μετά με το καλο να περάσετε στη διαδικασία. 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Βουρ για αβοκάντο αφού το λέτε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Πω πω ρε κορίτσι μου τι να πω..έχεις τον πόνο σου έχεις και τις καθυστερήσεις τα έχεις όλα.

Υπομονή και όλα να πάνε καλά❤️

Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Γλυκιά μου

στην απόξεση σου κάνουν μέθη όχι κανονική νάρκωση! Το ξέρω σίγουρα γιατί στην παλίνδρομη που ειχα έκανα κι εγω απόξεση! Βέβαια πάντα είναι καλό να έχεις κάποιον δίπλα σου έστω και για το ψυχολογικό κομμάτι! Όμως μη μου φοβάσαι δεν ρισκάρεις κάτι!!!

 

Εγώ κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα με φοβερούς πόνους περιόδου… και τρεμω κάθε φορά που πάω τουαλετα! Μίλησα με τη μαια κ μου πε οτι η μητρα έχει πολυ μεγάλη δραστηριότητα λόγω του ότι μπορεί να έπιασαν 2 η και τα 3 μπορεί εμβρυάκια! Να περιμένω αύριο την 2η χοριακή κ πιο μετα τον υπέρηχο και θα ξαναμιλησουμε! Δε σας κρυβω οτι ανησυχω παρα πολυ λόγω της πιο παλιάς μου παλίνδρομης γιατί και τότε 3 είχα πιάσει! Τα χαμε δει στον υπερηχο! Καντε μια προσευχούλα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά κ αν είναι να μη πιάσουν όλα ας πιάσει έστω ένα! Τίποτε αλλο δε θελω πιο πολυ στη ζωη μου απο το να γινω μανούλα και τον αντρούλη μου!! Σας φιλώ!! ♥️

Το ξέρω κοπέλα μου έχω ξανά κάνει! Απλά εμένα δεν μου κάθετε ποτέ καλά η μέθη και πάντα κάτι γίνεται θέλω να είναι καλό κακού ο άντρας μου γιατί μετά έχω και ζαλάδες να πάω μόνη το έχω σκεφτεί αλλά πως φεύγω; Δεν μένω και δίπλα! Τώρα σε εσένα να μην φοβάσαι είναι λογικό να έχεις πονάκια κάτσε ξάπλα και ήρεμη!! Και όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τι λες καλέ?? Εγώ και οωληψια και ετ και σεξ και μπάνιο και ολα με την ζώνη τα κάνω!! Για αυτό φοράμε την ζώνη,  δώστου να καταλάβει και προσευχησου να σε βοηθήσει η ζωνουλα 💗💗💗 

Κατερινάκη μου καλό, όλα είναι σχετικά. Ότι πει ο παπάς και η  εκκλησία. Ωωληψια και ετ ναι. Επαφή και μπάνιο όχι. Ενω σε μια φίλη μου είπε μπανιο ναι, σεξ οχι. Όλα είναι σχετικά. Και όπως πιστεύει ο καθένας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου γνωρίζει κάποια κοπέλα πόσες είναι οι μεταλλάξεις της κυστικης ινωσης? 

Το κοντρόλ καλεί την @troia που είναι αρμόδια για το ζήτημα.

Αν θυμάμαι καλά από τα λεγόμενα της Τροιας οι χαρτογραφημένες μεταλλάξεις της κυστικής ίνωσης είναι γύρω στο 90%. Δεν υπάρχει δηλαδή το 99% που υπόσχονται πολλά διαγνωστικά.

Το δυο αρμόδια νοσοκομεία για Κυστική ίνωση είναι το Χωρέμειο & το Λαικό για Αθήνα μιλάω.

Εμείς είχαμε κα΄νει ο άντρας μου στο Λαικό για το σύνολο των μεταλλάξεων (είχε βγει αρνητικός) είχε πληρώσει 50€ γιατί δεν μας την είχαν γράψει, αργούν τα ραντεβού και κάνει ένα μήνα περίπου να βγει η απάντηση  και εγώ έκανα μόνο για το 50% που είναι και οι πιο συνηθισμένες μεταλλάξεις σε απλό μικροβιολογικό επειδή όμως είχα την σιγουριά οτι ο γάτος είναι οκ. Επέμενε ένας γυναικολόγος που είχα πάει επίσκεψη να κάνω παρόλο το αρνητικό του γάτου και αφού μου την έγραψε πήγα και την έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Κατερινάκη μου καλό, όλα είναι σχετικά. Ότι πει ο παπάς και η  εκκλησία. Ωωληψια και ετ ναι. Επαφή και μπάνιο όχι. Ενω σε μια φίλη μου είπε μπανιο ναι, σεξ οχι. Όλα είναι σχετικά. Και όπως πιστεύει ο καθένας. 

Εννοείται έτσι ακριβώς και το πώς νιώθει ο κάθε ένας καλά με τον εαυτό του,  απλά εγώ θελω να πω να μη νιώθουμε  τύψεις επειδή προσπάθουμε να φέρουμε  στο κόσμο ένα παιδάκι μέσα απο μια αγάπη! 

Εμένα ο παππούλης μου είπε να μην προσπαθήσω για παιδάκι αλλά μόνο μετά τον γάμο,  εγω σκ είχα οωρηξια το εκμεταλλεύτηκα  έσπασα την νηστεία  μας αφού ήρθαμε σε επαφή, αλλά νιώθω οτι ο Θεός ξέρει οτι προσπαθώ για το καλύτερο, δεν το έκανα για απόλαυση αλλά με στόχο να μου δώσει καρπό, θα μου πεις θα μπορούσες μετά την νηστεία, αλλά μετά δεν ξέρω πότε και αν έχω αυγουλακι.. απλά έχουμε τόσα ζητήματα να μας απασχολούν που θα ήταν κρίμα να Ρίχνουμε επιπλέον ευθύνες στον εαυτό μας και νιώθουμε τύψεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Καλησπερα .. τη πεμπτη εχω ραντεβου στο ελενα κ τα χω μπερδεψει λιγο .. μηπως μπορειτε να μ εξηγησετε τη διαδικασια μη χαθω ;; Εχω 10 k 30 ραντεβου 24 του μηνα

Θα πας αρκετά νωρίτερα, περίπου 45' και θα περάσεις πρώτα από το ταμείο, θα πάρεις νουμεράκι και θα περιμένεις. Πας στο ταμείο και κόβεις παράβολο χωρίς να πληρώσεις κάτι. Με το παράβολο αυτό κατεβαίνεις στον ακριβώς από κάτω όροφο και πας στο τμ. αποβολών. Να έχεις μαζί σου όλες σας τις εξετάσεις ταξινομημένες σε ντοσιέ χωριστά τις δικές σου και χωριστά του συζύγου σου για να μπορείς να βρίσκεις ό,τι σου ζητάει η γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το κοντρόλ καλεί την @troia που είναι αρμόδια για το ζήτημα.

Αν θυμάμαι καλά από τα λεγόμενα της Τροιας οι χαρτογραφημένες μεταλλάξεις της κυστικής ίνωσης είναι γύρω στο 90%. Δεν υπάρχει δηλαδή το 99% που υπόσχονται πολλά διαγνωστικά.

Το δυο αρμόδια νοσοκομεία για Κυστική ίνωση είναι το Χωρέμειο & το Λαικό για Αθήνα μιλάω.

Εμείς είχαμε κα΄νει ο άντρας μου στο Λαικό για το σύνολο των μεταλλάξεων (είχε βγει αρνητικός) είχε πληρώσει 50€ γιατί δεν μας την είχαν γράψει, αργούν τα ραντεβού και κάνει ένα μήνα περίπου να βγει η απάντηση  και εγώ έκανα μόνο για το 50% που είναι και οι πιο συνηθισμένες μεταλλάξεις σε απλό μικροβιολογικό επειδή όμως είχα την σιγουριά οτι ο γάτος είναι οκ. Επέμενε ένας γυναικολόγος που είχα πάει επίσκεψη να κάνω παρόλο το αρνητικό του γάτου και αφού μου την έγραψε πήγα και την έκανα.

Ευχαριστώ Κορίτσι μου για τα φώτα σου.. Εγώ για παράδειγμα έκανα Κυστική ινωση για 4 μεταλλάξεις δωρεάν με μηδέν συμμετοχή (Παρολου που πλήρωσα γτ δεν ήξερα και μου είπαν οτι θα τα στείλουν Αθήνα) όντως 1 μήνας πέρασε για να πάρω αποτελέσματα.. αυτές οι 4 μεταλλάξεις ποιο ποσοστό καλύπτουν γνωρίζεις? Ή αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.. 

 

Επίσης περιττω να σου πω οτι απο τη στιγμή που διάβασα το κείμενο που λες οτι ίσως να είναι η τελευταία σου προσπάθεια δεν έχεις βγει απο το μυαλό μου, μονο που το σκέφτομαι δακρύζω!!! Κανόνισε κακομοίρα μου να είναι η τελευταία και η τυχερή σου, μονο αυτο σου λέω! (,ελπίζω να μην παρεξηγηθώ γτ το λέω με πολύ αγάπη και συμπόνια).. θα μας σκάσεις μέχρι την υψηλή χοριακη σου γιατι με 4 εμβρυακια ρε φίλη θα πιάσεις ταβάνι είμαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το κοντρόλ καλεί την @troia που είναι αρμόδια για το ζήτημα.

Αν θυμάμαι καλά από τα λεγόμενα της Τροιας οι χαρτογραφημένες μεταλλάξεις της κυστικής ίνωσης είναι γύρω στο 90%. Δεν υπάρχει δηλαδή το 99% που υπόσχονται πολλά διαγνωστικά.

Το δυο αρμόδια νοσοκομεία για Κυστική ίνωση είναι το Χωρέμειο & το Λαικό για Αθήνα μιλάω.

Εμείς είχαμε κα΄νει ο άντρας μου στο Λαικό για το σύνολο των μεταλλάξεων (είχε βγει αρνητικός) είχε πληρώσει 50€ γιατί δεν μας την είχαν γράψει, αργούν τα ραντεβού και κάνει ένα μήνα περίπου να βγει η απάντηση  και εγώ έκανα μόνο για το 50% που είναι και οι πιο συνηθισμένες μεταλλάξεις σε απλό μικροβιολογικό επειδή όμως είχα την σιγουριά οτι ο γάτος είναι οκ. Επέμενε ένας γυναικολόγος που είχα πάει επίσκεψη να κάνω παρόλο το αρνητικό του γάτου και αφού μου την έγραψε πήγα και την έκανα.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ευχαριστώ Κορίτσι μου για τα φώτα σου.. Εγώ για παράδειγμα έκανα Κυστική ινωση για 4 μεταλλάξεις δωρεάν με μηδέν συμμετοχή (Παρολου που πλήρωσα γτ δεν ήξερα και μου είπαν οτι θα τα στείλουν Αθήνα) όντως 1 μήνας πέρασε για να πάρω αποτελέσματα.. αυτές οι 4 μεταλλάξεις ποιο ποσοστό καλύπτουν γνωρίζεις? Ή αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.. 

 

Επίσης περιττω να σου πω οτι απο τη στιγμή που διάβασα το κείμενο που λες οτι ίσως να είναι η τελευταία σου προσπάθεια δεν έχεις βγει απο το μυαλό μου, μονο που το σκέφτομαι δακρύζω!!! Κανόνισε κακομοίρα μου να είναι η τελευταία και η τυχερή σου, μονο αυτο σου λέω! (,ελπίζω να μην παρεξηγηθώ γτ το λέω με πολύ αγάπη και συμπόνια).. θα μας σκάσεις μέχρι την υψηλή χοριακη σου γιατι με 4 εμβρυακια ρε φίλη θα πιάσεις ταβάνι είμαι σίγουρη!!

θα σου απαντήσω σε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι ακόμα εκεί, μεγαλώνει, 183 παλμοί σήμερα και πολύ καλό μέγεθος. Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός.  Μου είπε ότι οι επόμενες 12 μέρες είναι κρίσιμες και μετά θα ηρεμήσω. Κάναμε και κοιλιακό υπέρηχο σήμερα για πρώτη φορά. 

Μπράβο ρε κοριτσι!! Όλα τελεια πηγαίνουν κ θα συνεχίσουν έτσι! Άντε με το καλό να το κρατήσεις αγκαλίτσα! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Ρε κοριτσι μην απελπίζεσαι! Δεν είναι εύκολο, το ξέρω! Αλλά θεωρώ ότι με τέτοια χοριακη δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! Να ήταν κανένα 40-50 η χοριακη να πω πάει για βιοχημική αλλά όχι με το 400!!  Μπορεί να είναι κάποιο αιμάτωμα, μπορεί να φεύγει ένα από τα τρία, οτιδηποτε! Ξεκουράσου όσο μπορείς και μπούκωσε κάμποσα ουτρο! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια κι ευχομαι να ακούσεις τα καλύτερα αύριο!! Πάρε και μια αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Αχ ρε Σκορπινάκι μου γλυκό,,,,υπομονή γλυκιά μου,,,μακάρι το ένα έστω όπως λες να είναι εκεί για σας!!!!!!!! buscopan για συσπασεις δε σου συστησε? βοηθα να ηρεμει η μητρα,,,κανε οτι λεει ο γιατρος και μεγαλη προσευχη και από μενα!!!!!!!!και μεγαλυτερη νοερη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Κατερινάκη μου καλό, όλα είναι σχετικά. Ότι πει ο παπάς και η  εκκλησία. Ωωληψια και ετ ναι. Επαφή και μπάνιο όχι. Ενω σε μια φίλη μου είπε μπανιο ναι, σεξ οχι. Όλα είναι σχετικά. Και όπως πιστεύει ο καθένας. 

Εμένα μου την έφερε τυχαία μια μοναχή που μας ξέρει και ξέρει ότι προσπαθούμε την ημέρα που πήρα την πρώτη μου θετική χοριακη! Ειπα τότε ότι θα τη φοράω μέχρι να κάνω παιδί! Τη φορούσα για μήνες, την έβγαζα μόνο στο μπάνιο! Μέχρι που περίπου πριν ενάμισι μήνα αποφάσισα να τη βγάλω γιατί μου θύμιζε συνεχώς ότι παλεύουμε και προσπαθούμε! Όχι ότι τώρα το ξέχασα αλλά ήταν κάτι που έβλεπα καθημερινά πάνω μου! Από τότε την έχω δίπλα στο κρεβάτι μου και την προσκυνάω κάθε φορά που πέφτω για ύπνο! Νιωθω λιγες τύψεις είναι η αλήθεια αλλά θέλω να πιστεύω ότι η Παναγίτσα ξέρει ποσό πιστεύω στη βοήθεια της κι ότι καταλαβαίνει γιατί την έβγαλα! 
Ειναι δύσκολο όλο αυτό που αντιμετωπίζουμε όποτε δεν θέλω να επιβαρύνω τον εαυτό μου με περισσότερες τύψεις! Επιλέγω να το σκέφτομαι έτσι κι ελπίζω να κάνω σωστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το κοντρόλ καλεί την @troia που είναι αρμόδια για το ζήτημα.

Αν θυμάμαι καλά από τα λεγόμενα της Τροιας οι χαρτογραφημένες μεταλλάξεις της κυστικής ίνωσης είναι γύρω στο 90%. Δεν υπάρχει δηλαδή το 99% που υπόσχονται πολλά διαγνωστικά.

Το δυο αρμόδια νοσοκομεία για Κυστική ίνωση είναι το Χωρέμειο & το Λαικό για Αθήνα μιλάω.

Εμείς είχαμε κα΄νει ο άντρας μου στο Λαικό για το σύνολο των μεταλλάξεων (είχε βγει αρνητικός) είχε πληρώσει 50€ γιατί δεν μας την είχαν γράψει, αργούν τα ραντεβού και κάνει ένα μήνα περίπου να βγει η απάντηση  και εγώ έκανα μόνο για το 50% που είναι και οι πιο συνηθισμένες μεταλλάξεις σε απλό μικροβιολογικό επειδή όμως είχα την σιγουριά οτι ο γάτος είναι οκ. Επέμενε ένας γυναικολόγος που είχα πάει επίσκεψη να κάνω παρόλο το αρνητικό του γάτου και αφού μου την έγραψε πήγα και την έκανα.

Ελήφθη, over!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω θεμα με το έντερο μου εδώ κ κάτι μέρες.δεν μπορώ να πάω τουαλέτα κ με ενοχλεί κ φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεια και επηρεασω τπτ.εχει συμβεί σε καμία σας τέτοια δυσκοιλιοτητα από τόσο νωρίς?επιτρέπεται να πάρω τπτ ?ξέρω μπορεί να ακούγομαι λίγο παρανοϊκή αλλά τρέμω με τα πάντα.δεν θέλω να πάει στραβά.εσεις καταλαβαίνετε!!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ευχαριστώ Κορίτσι μου για τα φώτα σου.. Εγώ για παράδειγμα έκανα Κυστική ινωση για 4 μεταλλάξεις δωρεάν με μηδέν συμμετοχή (Παρολου που πλήρωσα γτ δεν ήξερα και μου είπαν οτι θα τα στείλουν Αθήνα) όντως 1 μήνας πέρασε για να πάρω αποτελέσματα.. αυτές οι 4 μεταλλάξεις ποιο ποσοστό καλύπτουν γνωρίζεις? Ή αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.. 

 

Επίσης περιττω να σου πω οτι απο τη στιγμή που διάβασα το κείμενο που λες οτι ίσως να είναι η τελευταία σου προσπάθεια δεν έχεις βγει απο το μυαλό μου, μονο που το σκέφτομαι δακρύζω!!! Κανόνισε κακομοίρα μου να είναι η τελευταία και η τυχερή σου, μονο αυτο σου λέω! (,ελπίζω να μην παρεξηγηθώ γτ το λέω με πολύ αγάπη και συμπόνια).. θα μας σκάσεις μέχρι την υψηλή χοριακη σου γιατι με 4 εμβρυακια ρε φίλη θα πιάσεις ταβάνι είμαι σίγουρη!!

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ευχαριστώ Κορίτσι μου για τα φώτα σου.. Εγώ για παράδειγμα έκανα Κυστική ινωση για 4 μεταλλάξεις δωρεάν με μηδέν συμμετοχή (Παρολου που πλήρωσα γτ δεν ήξερα και μου είπαν οτι θα τα στείλουν Αθήνα) όντως 1 μήνας πέρασε για να πάρω αποτελέσματα.. αυτές οι 4 μεταλλάξεις ποιο ποσοστό καλύπτουν γνωρίζεις? Ή αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.. 

 

Επίσης περιττω να σου πω οτι απο τη στιγμή που διάβασα το κείμενο που λες οτι ίσως να είναι η τελευταία σου προσπάθεια δεν έχεις βγει απο το μυαλό μου, μονο που το σκέφτομαι δακρύζω!!! Κανόνισε κακομοίρα μου να είναι η τελευταία και η τυχερή σου, μονο αυτο σου λέω! (,ελπίζω να μην παρεξηγηθώ γτ το λέω με πολύ αγάπη και συμπόνια).. θα μας σκάσεις μέχρι την υψηλή χοριακη σου γιατι με 4 εμβρυακια ρε φίλη θα πιάσεις ταβάνι είμαι σίγουρη!!

Το ποσοστό των μεταλλάξεων που έχει χαρτογραφηθεί είναι γύρω στο 95%. Στο Λαικό εξετάζουν δωρεάν με παραπεμπτικό γύρω στο 90-92% των μεταλλαξεων, επειδή είναι το νοσοκομείο αναφοράς της νόσου. Ιδιωτικά το παραπεμπτικό καλύπτει δωρεάν το 75% των μεταλλάξεων, νομίζω, αλλα΄ ο δικός μου γυναικολόγος μου είχε ζητήσει παραπάνω από αυτό. Στο Χωρέμειο εξετάζουν το σύνολο των χαρτογραφημένων μεταλλάξεων, αλλά ακόμα και με παραπεμπτικό πληρώνεις 280€. Το 99% που λένε τα ιδιωτικά δεν ισχύει και το λένε για αποποίηση ευθύνης σε περίπτωση που γεννηθεί παιδί που νοσεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...