Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

@Παρασκευαιδου @Kiddo @Joann @nikol88  @hope501 σας ευχαριστώ για τα όλο αγάπη λογάκια σας!!

@Joann μου μη στεναχωριέσαο! Μπορεί να είναι νωρίς! Δεν είδες εμένα; Πριν 4 μερες είχα αρνητικό τεστ! Όλα καλά να πάνε!!

Σε όλες μας κορίτσια μου! Ευτυχώς που υπάρχετε όλες! Αυτή η ομάδα με συντροφεύει χρόνια πολλά!! 
♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Καλημέρα! Με το που ξύπνησα (ακόμα δεν έχω σηκωθεί) μπήκα να δω τα νέα σου! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά! Μπράβο τέλεια! Συγχαρητήρια! Και κάτι μου λέει ότι θα έχεις μεγάλο αριθμό αύριο στη χοριακη γιατί κάπου έχω διαβάσει ότι το ηλεκτρονικό θέλει πολλές μονάδες για να δείξει. Με το καλο λοιπόν αύριο με ένα τεράστιο νούμερο. Όσο για την παλινδρομη, θα σκέφτεσαι ότι θα πρέπει να το πηγαίνεις βήμα βήμα, φορά τη φορά και όλα θα γίνουν! ΜΠΡΑΒΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! Με το που ξύπνησα (ακόμα δεν έχω σηκωθεί) μπήκα να δω τα νέα σου! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά! Μπράβο τέλεια! Συγχαρητήρια! Και κάτι μου λέει ότι θα έχεις μεγάλο αριθμό αύριο στη χοριακη γιατί κάπου έχω διαβάσει ότι το ηλεκτρονικό θέλει πολλές μονάδες για να δείξει. Με το καλο λοιπόν αύριο με ένα τεράστιο νούμερο. Όσο για την παλινδρομη, θα σκέφτεσαι ότι θα πρέπει να το πηγαίνεις βήμα βήμα, φορά τη φορά και όλα θα γίνουν! ΜΠΡΑΒΟ!

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου!!! 
Δείχνει πάνω απο 25! Όμως για να δείχνει κ τις εβδομάδες όντως μπορεί να είναι παραπάνω από ένα!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου!!! 
Δείχνει πάνω απο 25! Όμως για να δείχνει κ τις εβδομάδες όντως μπορεί να είναι παραπάνω από ένα!! ♥️♥️♥️

Συγχαρητήρια Σκορπινουλα μας......ήμουν σίγουρη!!!!!! 💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞Με το καλό........!!!!!!!! Όλοι οι Άγιοι κοντά σου κοριτσάκι μου να σε προσέχουν να εχεις μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Απόλαυσε το τα καταφέρατε!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η hope501 είπε:

 

@Lacostaki @ΧΑΡΜΑ σαν λάτρης του αβοκάντο από τα νιάτα μου (ναι είχα και αβοκάντο στο χωριό μου😂😂😂) το λατρεύω και το τρωω σκέτο, αλλά εάν βάλετε λαδολέμονο και μαζί με αυγό και ψωμί κ βιτάμ ίσως να μπορέσετε να το φάτε και σκέτο. 

Είχα και έχω την εντύπωση πως δεν κάνει τόνος στην εγκυμοσύνη 🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️

Αναλόγως το τη θέλεις…: Vikings, the Witcher, Emily in Paris, Gino and Georgia, firefly lanes, sweet magnolias, good girls….

Good morning @hope501!!!!!!! 😍🥑🥑🥑🥑 Αβοκάντο και ξερό ψωμί λοιπόν!!! 😂

Τέλεια ιδέα, θα το δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις. Ευχαριστώ πολύ!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Συγχαρητήρια Σκορπινουλα μας......ήμουν σίγουρη!!!!!! 💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞Με το καλό........!!!!!!!! Όλοι οι Άγιοι κοντά σου κοριτσάκι μου να σε προσέχουν να εχεις μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Απόλαυσε το τα καταφέρατε!!!!!!!!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Να σαι καλά!

♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Αυτα και αν ειναι ευχαριστα νεα μπραβο ειδες που αγχωνόσουν με την χαζομαρα να κανεις νωρις τεστ; Αυριο ευχομαι μια σουπερ τιμη στη χοριακη μην σκεφτεσαι το παρελθον στο ξανα ειπα ηρθε για να μεινει!!!🧿✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Μας έφτιαξες την Κυριακή να ξέρεις! Με τέτοιο καιρό δεν είχαμε ελπίδα, μιζέρια και νετφλιξ για άλλη μια μερα! Αλλά τώρα έχουμε να σκεφτόμαστε το θετικό σου τεστ και περιμένουμε και τη νουμεράρα σου αύριο! Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joann είπε:

Καλημερααααα θα τρελαθώ από την χαρά μου τι ωραία νέα είναι αυτά σε είχα στο μυαλό μου από χτες...είμαι πολύ χαρούμενη μπραβοοοο💓💓 

Εγώ έκανα τεστακι σήμερα 10 μέρα αρνιτικοοοο...περιμενω και εγώ να έρθουν οι μέρες για το θετικοοο🙏

Να παραμείνεις θετική και μη σου περάσει απ το μυαλό να κόψεις τπτ φάρμακα? Θύμισε μας, βλαστοκυστες ή 3ης μέρας είχες βάλει? Ποτε σου έχει πει ο γιατρός σου για χοριακη? Υπομονή και αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Ανατρίχιασα κοριτσι μου οτι καλυτερο μεσα από τη καρδια μου!!να πανε ολα τελεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@LacostakiΔεν είσαι η μόνη και εγω σκέτο με το κουτάλι οσο ώριμο και να είναι δεν το μπορω. Αλλα φτιάχνω smoothies με διαφορά μέσα και έτσι μια χαρά 🥑🥝🍍🍌🍍🍊🥤. Ρε κορίτσια πείτε και αλλες ιδέες πως μπορούμε να το φάμε.... 

@twinkletwinlkle😁

Κορίτσια μου, για συνταγές εμένα να ρωτάτε, φτιάχνω τα πάντα, αλμυρά γλυκά.

Λοιπόν για 🥑🥑🥑🥑🥑:

1. Avocado spread με καρότο, λεμόνι, τσίλι ή τζίνζτερ, λιναρόσπορο, ελαιόλαδο πάνω σε φρυγανισμενο ψωμάκι.

2. Guacamole μέσα σε tοrtilla με ό,τι γέμιση σας αρέσει.

3. Κομμένο φέτες μέσα σε sandwich ή burger.

4. Κομμένο μέσα σε πράσινες σαλάτες, πατατοσαλάτα, σαλάτα με όσπρια ή κινόα.

5. Ψητό αβοκάντο γεμιστό με ό,τι σας αρέσει.

6. Μους σοκολάτα φοβερή! 

7. Avocado pancakes με φρούτα.

8. Smoothie

9. Παγωτό αβοκάντο σοκολάτα

10. Chocolate avocado cake

11. Avocado pesto με ζυμαρικά ολικής

12. Τούρτα σοκολάτα αβοκάντο ή avocado cheesecake

13. Sushi με αβοκαντο (αν δεν μπορειτε να το φτιάξετε, το βρίσκετε σε όλα τα μαγαζιά με sushi).

14. Τρουφάκια από αβοκαντο, σοκολάτα και ξηρούς καρπούς.

15. Avocado dressing για σαλάτες.

Και πάρα πάρα πολλά άλλα με λιγη φαντασία ή google search. Εγώ κάποτε το σιχαινόμουν, γιατί δεν ηξερα πως να το φτιάξω. Τώρα πέντε πέντε τα αγοράζω.

Αχ και ξέχασα αγαπημένη σαλάτα που τρώω για βραδινό συνέχεια! Κολοκυθακια στον ατμό με αβοκαντο, ελαιόλαδο, dressing μουσταρδας, ριγανη, διατροφική μαγια, λιναρόσπορο και παξιμαδάκια ολικής .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Μπράβο!!!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου! Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ, αλλά εύχομαι σε 9 μήνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα! Ή τα μωράκια!! Με το καλό μια τεράστια χοριακή! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, για συνταγές εμένα να ρωτάτε, φτιάχνω τα πάντα, αλμυρά γλυκά.

Λοιπόν για 🥑🥑🥑🥑🥑:

1. Avocado spread με καρότο, λεμόνι, τσίλι ή τζίνζτερ, ελαιόλαδο πάνω σε φρυγανισμενο ψωμάκι.

2. Guacamole μέσα σε tοrtilla με ό,τι γέμιση σας αρέσει.

3. Κομμένο φέτες μέσα σε sandwich ή burger.

4. Κομμένο μέσα σε πράσινες σαλάτες, πατατοσαλάτα, σαλάτα με όσπρια ή κινόα.

5. Ψητό αβοκάντο γεμιστό με ό,τι σας αρέσει.

6. Μους σοκολάτα φοβερή! 

7. Avocado pancakes με φρούτα.

8. Smoothie

9. Παγωτό αβοκάντο σοκολάτα

10. Chocolate avocado cake

11. Avocado pesto με ζυμαρικά ολικής

12. Τούρτα σοκολάτα αβοκάντο ή avocado cheesecake

13. Sushi με αβοκαντο (αν δεν μπορειτε να το φτιάξετε, το βρίσκετε σε όλα τα μαγαζιά με sushi).

14. Τρουφάκια από αβοκαντο, σοκολάτα και ξηρούς καρπούς.

15. Avocado dressing για σαλάτες.

Και πάρα πάρα πολλά άλλα με λιγη φαντασία ή google search. Εγώ κάποτε το σιχαινόμουν, γιατί δεν ηξερα πως να το φτιάξω. Τώρα πέντε πέντε τα αγοράζω.

Τέλεια όλα!! 🤤🤤🤤🤤

Λατρεύω avocado!! Ευχαριστούμε για τις ιδέες!! ♥️♥️♥️

Και σε μορφή αλοιφής μπορείς να το κάνεις πχ με λεμόνι, τόνο και διάφορα μυρωδικά της αρεσκείας σας (πχ. άνηθο, σχοινοπρασο, λεμονοχορτο) και μέσα σε ψωμί του τοστ (τύπου μπόμπα) με αγγούρι ή και φύλλα μαρουλιού..!!! 🤤🤤😉😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Μπράβο κορίτσι μου 1000 μπράβο, όλα θα πάνε πολύ καλά!! Να το χαρείς και να μη  σκέφτεσαι την παλλινδρομη, κάθε φορά είναι ξεχωριστη

Σήμερα για σένα ξημέρωσε μια υπέροχη ημέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, για συνταγές εμένα να ρωτάτε, φτιάχνω τα πάντα, αλμυρά γλυκά.

Λοιπόν για 🥑🥑🥑🥑🥑:

1. Avocado spread με καρότο, λεμόνι, τσίλι ή τζίνζτερ, ελαιόλαδο πάνω σε φρυγανισμενο ψωμάκι.

2. Guacamole μέσα σε tοrtilla με ό,τι γέμιση σας αρέσει.

3. Κομμένο φέτες μέσα σε sandwich ή burger.

4. Κομμένο μέσα σε πράσινες σαλάτες, πατατοσαλάτα, σαλάτα με όσπρια ή κινόα.

5. Ψητό αβοκάντο γεμιστό με ό,τι σας αρέσει.

6. Μους σοκολάτα φοβερή! 

7. Avocado pancakes με φρούτα.

8. Smoothie

9. Παγωτό αβοκάντο σοκολάτα

10. Chocolate avocado cake

11. Avocado pesto με ζυμαρικά ολικής

12. Τούρτα σοκολάτα αβοκάντο ή avocado cheesecake

13. Sushi με αβοκαντο (αν δεν μπορειτε να το φτιάξετε, το βρίσκετε σε όλα τα μαγαζιά με sushi).

14. Τρουφάκια από αβοκαντο, σοκολάτα και ξηρούς καρπούς.

15. Avocado dressing για σαλάτες.

Και πάρα πάρα πολλά άλλα με λιγη φαντασία ή google search. Εγώ κάποτε το σιχαινόμουν, γιατί δεν ηξερα πως να το φτιάξω. Τώρα πέντε πέντε τα αγοράζω.

@Luna777Κυρία μου, σε παραδέχομαι, είστε καταπληκτική τοσες επιλογές τελικά......., όπως τα έγραψες ανυπομονώ να τα δοκιμάσω..... 🤤🤤🤤🤤

Μπράβο ρε κορίτσια πολυ ωραίες οι ιδεες σας....!!!!!!εγω δεν ειχα ιδέα, ή σκέτο σε φρουτοσαλατα το έτρωγα ή σε smoothie....🥤

Αααα....Θα ξεκινήσω συστηματικά να φτιάχνω μέχρι τον Μάιο....🥑🍠🍇🍈🍍🍍🍓🍒🥥🥕🍌🥝🍊🍏🤤🤰🏻🤰🏻🤰🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Μπραβο κοριτσι μου!!!!! Συγχαρητηρια!!! Ολα καλα να πανε και να δεις αυριο και ενα τεραστιο νουμερο!!! Σημερα θα εισαι πιο ηρεμη και θα χαιδευεις κοιλιτσα το βραδυ!!!! Μπραβο!!!!!!! Να καταγραφει οτι για ακομα μια φορα το ροζ αιματακι ηταν καλο σημαδι και να απορριφθει το τεστ πριν την ωρα του γιατι αδικα παραπλανει και αγχωνει οπως μας δειχνει η περιπτωση σου! Τετοια να βλεπουμε να παμε αισιοδοξες και εμεις οι υπολοιπες!!!!! Οτι καλυτερο ευχομαι!!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Luna777 ωραιες οι συνταγες ειδικα το σουσι τελειο!!! Εγω φτιαχνω και σπιτι συχνα .. ρε κοριτσια το αβοκαντο που λετε να το αρχισω απο τωρα??? Η ειναι καλο για την εμβρυομεταφορα τοτε? Το τσιγαρο ακομα δεν αφηνω και δεν ξερω πως θα το αφησω τελειως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια είμαι που είμαι ακαματα, διαβάζω όλα αυτά και συνειδητοποιω ότι είμαι ακόμα πιο ακαματα από ο, τι πίστευα. Ψητό αβοκάντο? Σχοινοπρασσο? Ούτε καν το αναγνωρίζω αν το δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@Luna777 ωραιες οι συνταγες ειδικα το σουσι τελειο!!! Εγω φτιαχνω και σπιτι συχνα .. ρε κοριτσια το αβοκαντο που λετε να το αρχισω απο τωρα??? Η ειναι καλο για την εμβρυομεταφορα τοτε? Το τσιγαρο ακομα δεν αφηνω και δεν ξερω πως θα το αφησω τελειως.. 

Το αβοκάντο είναι πολύ καλό γενικά. Οπότε εγώ στη θέση σου θα το ξεκινούσαν από τώρα και εκεί κατά τη διέγερση θα καταναλωνα ακόμα πιο εντατικά. Κανονικό τσιγάρο καπνίζεις? Πόσα τη μέρα? Αν μπορείς μείωσε το γιατί κάνει κακό στην ποιότητα των ωαρίων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πες την περίοδο σου τώρα πρέπει να συντονιστεί μόλις είδα τις πρώτες μου σταγόνες... :-)

Συντονίστηκε τελικά και η δικιά μου σήμερα με καφε περιμένω αύριο την κανονική ροη ή το βράδυ  όποτε ξεκινάμε πάλι..🤞

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Και μένα……πάω στοίχημα και της @BlackCat!

Εσένα αγαπημένη έκανε εμφάνιση ή το παίζει ντροπαλή;!😃

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!!

Θα σας κουράσω για ακόμα μια φορά με το θέμα της ovitrelle.. άνοιξα και αντίστοιχο θέμα σχετικά.. αν και δεν πιεζομαστε χρονικά μιλώντας για άμεσα.. αλλά δε ξέρω κιόλας πως θα μπορούσαμε να βρούμε 5 ovitrelle στη παλιά μορφή της πένας που χρειαζόμαστε σε δύο εβδομάδες περίπου..

Όποια μπορεί να βοηθήσει με τον όποιο τρόπο θα ήμουν ευγνώμων..! 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες που γράψατε.. και είδα και κάποιο tag που δε μπόρεσα να απαντήσω ακόμα.. ειλικρινά συγχωρατε με.. πιεζομαι πάρα πολύ τελευταία..

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Εστειλα και στο Insta στην σελίδα no baby news και περιμένω να μου απαντήσει το κορίτσι!Μακαρι να τα καταφέρουμε και να βρούμε τις πένες ρε αγαπη 🤞

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα.εκανα την ωοληψια 26/2 και 1/3 την εμβρυομεταφορα.στις 12/3 έκανα την πρ τη χοριακη κ ήταν και την  Τετάρτη 16/3 πήγε 280.ειναι συγκρατημενα αισιόδοξοι.τωρα τη δευτερα μου είπε να ξανακάνω.ειχα πριν 5 χρόνια μια βιοχημικό με φυσιολογική σύλληψη κ όπως καταλαβαίνετε προσπαθώ να από αλλω υο άγχος.το αστείο είναι ότι είμαι ψυχολόγος και κλεω σε άλλους να μην αγχώνονται!!!!!ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί το θέλουμε και οι 2 τόσο πολύ.σας ευχαριστώ  για τη φιλοξενία.να πάνε καλά σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν.τη θετική μου ενέργεια σε όλες.

Συγχαρητήρια μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Ήρθες στην κατάλληλη παρέα σου στέλνουμε τόνους θετικής ενέργειας ❤️ Με το καλό ένα μεγάλο όνομα αύριο και μετά υπέρηχος 

στις πριν 10 ώρες, ο/η hope501 είπε:

 

@Lacostaki @ΧΑΡΜΑ σαν λάτρης του αβοκάντο από τα νιάτα μου (ναι είχα και αβοκάντο στο χωριό μου😂😂😂) το λατρεύω και το τρωω σκέτο, αλλά εάν βάλετε λαδολέμονο και μαζί με αυγό και ψωμί κ βιτάμ ίσως να μπορέσετε να το φάτε και σκέτο. 

Είχα και έχω την εντύπωση πως δεν κάνει τόνος στην εγκυμοσύνη 🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️

Αναλόγως το τη θέλεις…: Vikings, the Witcher, Emily in Paris, Gino and Georgia, firefly lanes, sweet magnolias, good girls….

Κορίτσια δείτε και το Working mums είναι 20-30λεπτα  επεισόδια και έχει πολύ γέλιο!

Επισης και το Γκρέις & Φράνκι με την θεαρα την Jane Fonda που μιλάει για την Τρίτη ηλικία από μια εναλλακτική σκοπια

Σας πάω σε κωμωδίες και πιο ανάλαφρα εμένα λειτούργησαν ως αγχολυτικά στις αποβολές  

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ αγαπη συγχαρητήρια!!

Ο επιμένων νικά με το καλό να έχεις μια χορταστική χοριακη και όλα να πάνε τέλεια!!!

Με το καλό όλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια είμαι που είμαι ακαματα, διαβάζω όλα αυτά και συνειδητοποιω ότι είμαι ακόμα πιο ακαματα από ο, τι πίστευα. Ψητό αβοκάντο? Σχοινοπρασσο? Ούτε καν το αναγνωρίζω αν το δω.

Δεν είσαι η μόνη δεν είσαι μόνη 😂😂😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, για συνταγές εμένα να ρωτάτε, φτιάχνω τα πάντα, αλμυρά γλυκά.

Λοιπόν για 🥑🥑🥑🥑🥑:

1. Avocado spread με καρότο, λεμόνι, τσίλι ή τζίνζτερ, λιναρόσπορο, ελαιόλαδο πάνω σε φρυγανισμενο ψωμάκι.

2. Guacamole μέσα σε tοrtilla με ό,τι γέμιση σας αρέσει.

3. Κομμένο φέτες μέσα σε sandwich ή burger.

4. Κομμένο μέσα σε πράσινες σαλάτες, πατατοσαλάτα, σαλάτα με όσπρια ή κινόα.

5. Ψητό αβοκάντο γεμιστό με ό,τι σας αρέσει.

6. Μους σοκολάτα φοβερή! 

7. Avocado pancakes με φρούτα.

8. Smoothie

9. Παγωτό αβοκάντο σοκολάτα

10. Chocolate avocado cake

11. Avocado pesto με ζυμαρικά ολικής

12. Τούρτα σοκολάτα αβοκάντο ή avocado cheesecake

13. Sushi με αβοκαντο (αν δεν μπορειτε να το φτιάξετε, το βρίσκετε σε όλα τα μαγαζιά με sushi).

14. Τρουφάκια από αβοκαντο, σοκολάτα και ξηρούς καρπούς.

15. Avocado dressing για σαλάτες.

Και πάρα πάρα πολλά άλλα με λιγη φαντασία ή google search. Εγώ κάποτε το σιχαινόμουν, γιατί δεν ηξερα πως να το φτιάξω. Τώρα πέντε πέντε τα αγοράζω.

Αχ και ξέχασα αγαπημένη σαλάτα που τρώω για βραδινό συνέχεια! Κολοκυθακια στον ατμό με αβοκαντο, ελαιόλαδο, dressing μουσταρδας, ριγανη, διατροφική μαγια, λιναρόσπορο και παξιμαδάκια ολικής .

Ρε φίλη κάνε κανάλι στο utube περί γονιμότητας διατροφής και συνταγές!!

Αδικεισαι πραγματικά!!

Θα είμαι subscriber υπόσχεση 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!

Να σου πάνε όλα τέλεια απο εδω κ στο εξής!Δεν ξέρεις πόσες ελπίδες μου έδωσες...??? Είμαι συνομήλικη σου ακριβώς και χαίρομαι τριπλά για την χαρά σου! Μπράβο μπράβο τέτοια νεα να ακούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυυυυ

Θέλω να τσιρίξωωωωωωωω

Θετικό το τεστ!!! 🤗🤗🤗 

Έκανα το clearblue το ηλεκτρονικό και εδειξε + 2-3

Αύριο θα παω για την χοριακή μου! Κάτι χαρές που έκανα με τον αντρούλη μου, η μάμα μου τρελάθηκε, η αδερφή μου το ίδιο! Είχα να δω θετικό αποτέλεσμα σε 6 προσπάθειες συνεχόμενες!

εγω βεβαια καιγομαι μέσα μου γιατί εχω ζήσει κ την παλίνδρομη μου!!

ομως αισιοδοξία πως όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πρώτα η χοριακή αύριο …. κι εδώ είμαστε!!!

Σας φιλώ ♥️♥️♥️

Συγχαρητήρια Κορίτσι μου,  χίλια μπράβο!! Είσαι η δύναμη και η αισιοδοξία όλων μας! Αυτή τη φορά θα ζήσεις το όνειρο παίρνοντας αγκαλιά τα δωρα Θεού.. με συγκίνησες.. ολα θα πάνε καλά, ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!! Απολαύσε το!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!  @skorpina78 εύχομαι ενα υπέροχο νούμερο χοριακης αύριο!!! Εδώ σε εμάς πάλι χιονιζει αηδία έχει καταντήσει πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...