Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αιματολογικά έχω κάνει ότι μπορείς να φανταστείς! Ορμόνες, ανοσολογικα, γονιδιακά, αιματολογικά! τα πάντα όλα! Έβαλα 2 φορές 3 ημερών, 1 φορά 4 ημερών και 1 βλαστοκυστες! 
Ημουν στο Γεν…ις με τον Παν και τώρα στο Γεν…μα με τον Μαντ. 

Κορίτσι μου γιατί άλλαξες κέντρο??? Δεν ήσουν ευχαριστημένη? Σε ρωτάω γιατί ψαχνόμουνα αλλά ειπα να ξεκινησω στον Π...
 Εαν θες να τα γραψεις εδώ μπορείς να μου στείλεις μήνυμα????...σε ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω και απέξω που παρηγγελνα ελεγα χωρίς αλάτι. Προφανώς δεν μπορείς να φας από μαγειρείο έτοιμο φαγητό αλλα όλα τα υπόλοιπα μπορείς να τα ζητάς χωρίς αλάτι. Στο λέω να το ξέρεις για το μέλλον γιατί αν πάρεις κορτιζόνη, πάλι θα χρειαστεί να κόψεις το αλάτι. Και μόνο που άλλαξες κέντρο, σημαίνει ότι η τύχη σου αλλάζει! Το 88 δείχνει την ηλικία σου?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι να πάνε καλά όλα για όλες μας!

Μωρέ ειπα κ εγώ χωρίς αλάτι, αφαίρεσα και την παρμεζάνα που είχε αλλά κ πάλι ότι θα είχε μέσα! Ενιγουει από αύριο κομμένο εντελώς! Ναι το 88 είμαι! Αισίως 34 φέτος! Μακαρι ν αλλάξει! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αβοκάντο , Ανανάς και ρόδι (με προσοχη το ρόδι για το ζάχαρο) και γενικά οι χυμοί για το ζάχαρο.

Η μήτρα θέλει κοκκινα (ροδιά,παντζάρια κλπ) 

Αυτα λένε βοηθανε για εμφύτευση 

Στις δυο θετικές χοριακες τα ακολούθησα άσχετα με τις παλινδρομες εμφύτευση είχα 

τωρα αν βοήθησε η όχι δεν ξέρω καλό κάνουν κακό σίγουρα όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Μωρέ ειπα κ εγώ χωρίς αλάτι, αφαίρεσα και την παρμεζάνα που είχε αλλά κ πάλι ότι θα είχε μέσα! Ενιγουει από αύριο κομμένο εντελώς! Ναι το 88 είμαι! Αισίως 34 φέτος! Μακαρι ν αλλάξει! ❣️

Θα αλλάξει είμαι σίγουρη!!

Οι βλαστοκυστες στην τελευταία προσπάθεια τι αξιολόγηση είχαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Μωρέ ειπα κ εγώ χωρίς αλάτι, αφαίρεσα και την παρμεζάνα που είχε αλλά κ πάλι ότι θα είχε μέσα! Ενιγουει από αύριο κομμένο εντελώς! Ναι το 88 είμαι! Αισίως 34 φέτος! Μακαρι ν αλλάξει! ❣️

Εεε μωράκι είσαι και εσύ! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Εντάξει βρε αλάτι υπάρχει και στο ψωμί και παντού.  Στόχος είναι να προσέχουμε, όχι να τρελαθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δλδ δεν υπάρχει κανενα θέμα και στους 2 σας και παρόλα αυτά είχες 3 βιοχημικές?  Οι γιατροί το οφείλουν στα έμβρυα? Ολα τα έμβρυα στις ετ δεν ήταν καλής ποιότητας? 

Ναι ανεξήγητη υπογονιμότητα λέει! Όλα φυσιολογικά! Αυτό βέβαια όταν ξεκινήσαμε! Τα Χριστούγεννα όμως ελέγξαμε το σπερμα και είχε αυξημένο κατακερματισμό κι ο σύζυγος έχει και κιρσοκήλη! Γι αυτό κάναμε κ picsi. Όταν κάναμε την πρώτη εξωσωματική βέβαια είχε φυσιολογικό κατακερματισμό αλλά εγώ είχα κάνει άλλο πρωτόκολλο και δεν είχα πολύ καλά ωάρια! Το να πω δεν ξέρω! Μ αυτό για το σπερμα επειδή το ψάχνω μόνη μου και διαβάζω κ  εσας εδώ μέσα και πήγαμε σε ουρολόγο! Αλλιώς ακόμα στο ανεξήγητο θα ήμασταν! Τα εμβρυα όσο ήμασταν στον Π δεν ξέραμε τι ποιότητες είχαν. Μας έδιναν μεν φωτό αλλά χωρίς ενημερωση! Μόνο ότι είναι 2 πανέμορφα εμβρυα κάθε φορά! Μετά όταν μεταφερθήκαμε μας είπαν ότι ήταν ΒΓ και ΓΓ οι βλαστοκυστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Για να σε ξεκινανε Utro και ciclacur θα σε πάει με φρεσκα δεν ξέρω αν θα σε πάει με 3ων ημερών ή με 5 ημερών 

Υποθετω θα εξαρτηθεί από τις γονιμοποιησεις 🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Κορίτσι μου γιατί άλλαξες κέντρο??? Δεν ήσουν ευχαριστημένη? Σε ρωτάω γιατί ψαχνόμουνα αλλά ειπα να ξεκινησω στον Π...
 Εαν θες να τα γραψεις εδώ μπορείς να μου στείλεις μήνυμα????...σε ευχαριστώ!!!

Κοιτά τον γιατρό τον σέβομαι απεριόριστα! Όμως είναι ένα χάος εκεί μέσα! Οι γυναικες κάνουν παρέλαση! Πιστεύω ότι επειδή μας θεωρούσαν ο λευκός υπόθεση δεδομενης και της ηλικιας μας, δεν μας έδωσαν την απαραίτητη προσοχή! Πχ μου έχει πει να ξεκινήσω με 400 μοναδες και με γλίτωσε ο γυναιοκολογος μου γιατί φαντάσου τώρα με 150 μονάδες έβγαλα 21 ωάρια! Γενικά είναι σαν ένα μικρό νοσοκομείο! Κάθε φορά μιλούσα με άλλον άνθρωπο και έπρεπε να τα λέω όλα από την αρχη! Εμένα αυτά δεν μ άρεσαν! 
Προς Θεού, ο Παν είναι απ τους καλύτερους, αν όχι ο καλύτερος αρκεί πραγματικά να ασχοληθεί μαζί σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γενικά όταν σας παίρνει τηλεφωνο το εμβρυολογικο για να σας πει ποσά έφτασαν σε βλαστοκύστη να ρωτάτε αξιολόγηση αν σας λένε είναι τέλεια έμβρυα πείτε ωραία ευχαριστώ αλλά τι αξιολόγηση έχουν;

Στα 3ων ημερών να ρωτάτε ποσό κυττάρων είναι;

Η πληροφορία αυτή πάντα είναι χρήσιμη ειδικά μετά από αποτυχίες κ αλλαγή γιατρού είναι πληροφορία που θα σας ζητηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Εύχομαι όλα τέλεια να πάνε!!! Αν σου είπαν να ξεκινήσεις φάρμακα θα σε πάει τώρα. Τώρα αν έχεις πόνο να μην κανείς γνώμη μου φυσικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα αλλάξει είμαι σίγουρη!!

Οι βλαστοκυστες στην τελευταία προσπάθεια τι αξιολόγηση είχαν;

4ΒΒ και 4ΒΓ. Κ είχα χοριακη 34 που μειώθηκε την επόμενη φορά! Κι έχω κατάψυξη 3ΓΓ και 4ΒΓ νομίζω τα οποία τα αφήνω μεν αλλά θα προτιμήσω να μην τα χρησιμοποιήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

Κοιτά τον γιατρό τον σέβομαι απεριόριστα! Όμως είναι ένα χάος εκεί μέσα! Οι γυναικες κάνουν παρέλαση! Πιστεύω ότι επειδή μας θεωρούσαν ο λευκός υπόθεση δεδομενης και της ηλικιας μας, δεν μας έδωσαν την απαραίτητη προσοχή! Πχ μου έχει πει να ξεκινήσω με 400 μοναδες και με γλίτωσε ο γυναιοκολογος μου γιατί φαντάσου τώρα με 150 μονάδες έβγαλα 21 ωάρια! Γενικά είναι σαν ένα μικρό νοσοκομείο! Κάθε φορά μιλούσα με άλλον άνθρωπο και έπρεπε να τα λέω όλα από την αρχη! Εμένα αυτά δεν μ άρεσαν! 
Προς Θεού, ο Παν είναι απ τους καλύτερους, αν όχι ο καλύτερος αρκεί πραγματικά να ασχοληθεί μαζί σου! 

Ναι το είδα πως γίνεται χαμούλης!!!
Αυτο με προβλημάτισε και μένα...και πως μπαίνουμε όλοι με νουμεράκια...
Τι να πω...θα δείξει! Εσύ μην ανησυχείς όλα καλα΄θα πάνε!!! Ερχονται τα μικράκια σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εεε μωράκι είσαι και εσύ! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Εντάξει βρε αλάτι υπάρχει και στο ψωμί και παντού.  Στόχος είναι να προσέχουμε, όχι να τρελαθούμε!

Ε μα αυτό θα γίνει στο τέλος! Θα κάνουμε το παιδί και μετά θα μπούμε στο Δαφνί! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Κορίτσια γενικά όταν σας παίρνει τηλεφωνο το εμβρυολογικο για να σας πει ποσά έφτασαν σε βλαστοκύστη να ρωτάτε αξιολόγηση αν σας λένε είναι τέλεια έμβρυα πείτε ωραία ευχαριστώ αλλά τι αξιολόγηση έχουν;

Στα 3ων ημερών να ρωτάτε ποσό κυττάρων είναι;

Η πληροφορία αυτή πάντα είναι χρήσιμη ειδικά μετά από αποτυχίες κ αλλαγή γιατρού είναι πληροφορία που θα σας ζητηθεί 

Πάντα με ενημερώνει ο γιατρός μου πως και τι! Ποτέ δεν εχω έρθει σε επαφή με το εμβρυολογικο μόνο της ημέρες την μεταφοράς που μου μιλάνε και μου λένε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η noutelitsa είπε:

Ναι το είδα πως γίνεται χαμούλης!!!
Αυτο με προβλημάτισε και μένα...και πως μπαίνουμε όλοι με νουμεράκια...
Τι να πω...θα δείξει! Εσύ μην ανησυχείς όλα καλα΄θα πάνε!!! Ερχονται τα μικράκια σου.....

Αυτό που γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Για να σε ξεκινανε Utro και ciclacur θα σε πάει με φρεσκα δεν ξέρω αν θα σε πάει με 3ων ημερών ή με 5 ημερών 

Υποθετω θα εξαρτηθεί από τις γονιμοποιησεις 🤞🤞🤞🤞

Έτσι φαντάζομαι κ εγώ! Θα προτιμήσω με βλαστοκυστες είναι η αλήθεια αλλα αυτοί ξέρουν καλύτερα, αυτοί θα μου πουν! Αύριο θα ξέρουμε! Ααααααχχχχχ (όλο αχ κ βαχ είμαι σήμερα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις πήρα τις εξετάσεις στο email μου (2η μέρα περιόδου).
TSH 1.69
FSH 13.5 mIU/ml
LH 5.68
E2 25.50
Προλακτίνη: 24.70
ΑΜΗ: 4  pmol/L

Είμαι 44! Για πείτε τη γνώμη σας ......
(Αγαπημένες μου, συγνώμη εάν σας έχω πρήξει, αλλά νιώθω λες και μιλάω σε φίλες!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

4ΒΒ και 4ΒΓ. Κ είχα χοριακη 34 που μειώθηκε την επόμενη φορά! Κι έχω κατάψυξη 3ΓΓ και 4ΒΓ νομίζω τα οποία τα αφήνω μεν αλλά θα προτιμήσω να μην τα χρησιμοποιήσω! 

Άρα εμφύτευση έχεις κ με 3ων ημερών κ με βλαστοκυστες 

Ειμαι σίγουρη ότι εφόσον κάνατε picsi (που δεν είχατε ξανακανει) θα κάνετε βλαστοκυστες τουλάχιστον ΑΒ αν όχι ΑΑ και θα πετύχεις αφου και αιματολογικά / ανοσολογικα είσαι ελεγμένη😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Αυτό που γίνεται;

Στο Γεν...ις ! Τρελάθηκα λίγο...λες και ήμουν στην τράπεζα μεχρι να μπώ στον Παν...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κορίτσια γενικά όταν σας παίρνει τηλεφωνο το εμβρυολογικο για να σας πει ποσά έφτασαν σε βλαστοκύστη να ρωτάτε αξιολόγηση αν σας λένε είναι τέλεια έμβρυα πείτε ωραία ευχαριστώ αλλά τι αξιολόγηση έχουν;

Στα 3ων ημερών να ρωτάτε ποσό κυττάρων είναι;

Η πληροφορία αυτή πάντα είναι χρήσιμη ειδικά μετά από αποτυχίες κ αλλαγή γιατρού είναι πληροφορία που θα σας ζητηθεί 

Πραγματικά! Έλα σου που δεν τα ήξερα αυτά στην αρχη! Και τελικά συνειδητοποίησα ποσό κακά μορφολογικά ήταν τα εμβρυα μας όταν μου έδειξαν φωτό από καλά εμβρυα στο άλλο κεντρο! Κ ευτυχώς είχα κρατημένες τις φωτό από τις προηγούμενες ετ και κάναμε τη σύγκριση! Τώρα ρωτάω όλη την ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η noutelitsa είπε:

Στο Γεν...ις ! Τρελάθηκα λίγο...λες και ήμουν στην τράπεζα μεχρι να μπώ στον Παν...

 

Το φαντάστηκα δεν θα το καταλάβω ποτέ πως δουλεύουν εκεί δεν έχω πάει και ούτε αλλά όλο ακούω και λέω τι στο καλό καμία οργάνωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Εύχομαι όλα τέλεια να πάνε!!! Αν σου είπαν να ξεκινήσεις φάρμακα θα σε πάει τώρα. Τώρα αν έχεις πόνο να μην κανείς γνώμη μου φυσικά 

Σ ευχαριστώ πολύ! Κ εγώ έτσι σκέφτομαι! Θα δω πως θα εξελιχθεί! Προς το παρόν είμαι λίγο πρησμένη! Πόνο δεν έχω καθόλου! Αν δω ότι ζορίζομαι θα πάω τον επόμενο! Το θέμα είναι να πετύχουμε, όχι να γίνει ντε και καλά τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Πάντα με ενημερώνει ο γιατρός μου πως και τι! Ποτέ δεν εχω έρθει σε επαφή με το εμβρυολογικο μόνο της ημέρες την μεταφοράς που μου μιλάνε και μου λένε 

Στο Ιασώ σε ενημέρωνε το εμβρυολογικο και πριν την ετ παίρνεις έκθεση με την ποιότητα κ την αξιολόγηση των εμβρύων καθώς και ανάλυση του σπέρματος 

Στο Γεννεσις σε παίρνει το εμβρυολογικο και αρχικά σου λένε τέλεια, καλά κλπ

Εγω προσωπικά πάντα ρωτάω αξιολόγηση 

Δεν έχω φτάσει σε ετ να δω αν δίνουν χαρτί αλλά πολλά κορίτσια εδώ λένε ότι δεν δίνουν μόνο αν ζητήσεις έκθεση της προσπάθειας . Όταν φτάσω στο βήμα αυτό θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Στο Ιασώ σε ενημέρωνε το εμβρυολογικο και πριν την ετ παίρνεις έκθεση με την ποιότητα κ την αξιολόγηση των εμβρύων καθώς και ανάλυση του σπέρματος 

Στο Γεννεσις σε παίρνει το εμβρυολογικο και αρχικά σου λένε τέλεια, καλά κλπ

Εγω προσωπικά πάντα ρωτάω αξιολόγηση 

Δεν έχω φτάσει σε ετ να δω αν δίνουν χαρτί αλλά πολλά κορίτσια εδώ λένε ότι δεν δίνουν μόνο αν ζητήσεις έκθεση της προσπάθειας . Όταν φτάσω στο βήμα αυτό θα σας πω

Εγω στάθηκα τυχαιρη στην πρώτη ετ και είχα μια κοπέλα που έκανε την 3 (εύχομαι το κορίτσι να είναι έγκυος πλέον) και εκείνη μου άνοιξε τα μάτια και μου είπε να ζητήσω σπερμοδιαγραμμα, τα έμβρυα κτλ 

Να τα ζητάτε 0αντα κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Ναι το είδα πως γίνεται χαμούλης!!!
Αυτο με προβλημάτισε και μένα...και πως μπαίνουμε όλοι με νουμεράκια...
Τι να πω...θα δείξει! Εσύ μην ανησυχείς όλα καλα΄θα πάνε!!! Ερχονται τα μικράκια σου.....

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!! Μακαρι! Κοιτά εγώ ήμουν και λίγο άμαθη! Τώρα όπου πάω, πάω με τσαμπουκά! Εκεί φοβόμουν και να πάρω τηλέφωνο! Κάποιος λόγος υπάρχει που γίνεται παρέλαση εκεί απ έξω! Απλά εμένα δεν μου ταίριαξε και πλέον ήθελα να αλλάξω και για ψυχολογικούς λογους! Μπες με τσαμπουκά και απαίτησε την προσοχή του κι δεν θα χάσεις! Καλή επιτυχία σε ότι κι αν κανεις από δω κι πέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...