Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Όχι , το σπέρμα του συντρόφου μου είναι για δότη...τόσο καλό που μας είπαν να δωρισουμε....κι εμείς τους κοιτούσαμε όλους σαν χάνοι....αφού είναι όλα καλά και έχουμε και σούπερ σπέρμα τι στο καλό γίνεται;;; Τελοσπαντων ...πολύ άγχος μέχρι να ξεκινήσω...αλλά θα το βρω...στεναχωρήθηκα με την δική σου περίπτωση , τα λέγαμε που και που στο άλλο θεματακι όταν προσπαθούσαμε για φυσική σύλληψη...τώρα βρέθηκαμε σε αυτό το θεμα , ελπίζω σε λίγο καιρό να μιλάμε αλλού για καρότσια...

Λογικό να αγχώνεσαι είναι κάτι πρωτόγνωρο και άγνωστο για εσένα και για ολες μας η πρώτη φορά.. Και εμένα το άγχος μου χτύπουσε κόκκινο,  φυσικά και τα λέγαμε για αυτό χαίρομαι που θα κάνετε ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο,  δεν θα σου πω είσαι μικρή και να δώσεις χρόνο, θα σου πω πως ολες έχουμε το δικαίωμα να δώσουμε την αγάπη Στα μικρά πλασματάκι όποτε το νιώσουμε εμείς!! 

Ολα θα πάνε καλά! Και εγώ πέρα απο πολυκυστηκες και λίγο ανεβασμένη προλακτινη, δεν έχουμε κάποιο θέμα, αλλά πάνω απο τους γιατρούς είναι ο παράγοντας τύχη που αυτή την τύχη την καθορίζει ο Θεός! Ωρες ώρες σκέφτομαι και λέω μου άξιζε μια τέτοια τιμωρία γιατι σκεφτόμουν οτι θα τα καταφέρω σίγουρα με αυτό το τρόπο οπότε και μέσα μου ένιωθα να απαρνιεμαι το θέμα της τύχη (του θεού) .. κάθε εμπόδιο για καλό λοιπόν!! Το οτι κάποιες χάνουμε τη μάχη δεν σημαίνει πως χάσαμε στο πόλεμο!! 

ΑΛΛΑ εσύ κορίτσι μου έχε πίστη ηρεμία και ολα θα πάνε καλά,  είμαι σίγουρη!! Πότε ξεκινάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

6 φορες τιποτα! Μηδεν χοριακή και σταματαγα τα φαρμακα κ ερχοταν περιοδος! Σε μια που ειχα θετικη χοριακη και τοτε ειχα δει αιμα πριν την χοριακη! Αλλα στις 8 βδομαδες παλινδρόμησε! Για να δουμε!

Νιωθω αισιοδοξια μα φοβαμαι κιολας!!

Γιούπιιιι πάμε για θετική χοριακη!!! Η εμπειρία μίλησε τέλος! Λογική η ανησυχία σου,  αλλα προσπάθησε να είσαι ήρεμη!!! 

Είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία κορίτσι μου! Ολα καλά θα πάνε.. σε πόσες μερες παες για χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι και γεμάτο στη βότκα! 🤣🤣 

Προχθές μου είπε μια ιστορία μια οικογενειακή φίλη,  η κόρη της παντρεύτηκε και σε 2 μήνες έμεινε έγκυος το έχασα το μωράκι,  μετα προσπαθούσε αλλά τπτ! Πηρε σβάρνα τους γιατρούς, ολοι τις έλεγαν πως θα μείνει έγκυος και θα τα καταφέρει,  πέρασαν 2 χρόνια, πήγε στον τελευταίο γιατρό με σκοπό να προχωρήσει σε εξωσωματική,  ο γιατρός της είπε πάρε τον άντρα σου και πάτε ένα ταξίδι περάστε καλά πιες και τα ποτάκια σου και όταν γυρίσεις τα ξανά λέμε.. Και γύρισαν 3 !!! Το ίδιο πράγμα μου έλεγε καο ο δικός μου γιατρος, αλλα δεν τον άκουσε..  απο το πείσμα μου της απογοήτευσης.. αλλά τώρα είμαι λίγο πιο ήρεμη γτ ξέρω οτι έχω τα εμβρυακια μου που με περιμενουν!!! 

Ρε συ πόσες φορές θα σου πω τη δικιά μου ιστορία;  ακριβώς αυτό έγινε και σε εμένα έπιασα τον μικρο με χάλια σπέρμα (το τονίζω) γιατί όταν ήμουν 5 εβδ έγκυος είχαμε  κάνει εξέταση και εγώ έπιασα μη σου πω τι βότκα Λέμον ειχα πιει 3 εβδ. Τι κούτες είχα κουβαλήσει θυμάμαι τον άντρα μου να μου λέει μην πίνεις βρε άλλη βότκα αν είσαι εγκυος; και η απάντηση μου τόσους μήνες δεν είμαι τώρα θα μαι... μια βότκα παρακαλώ.  

Πραγματικά τόσους μήνες ακόμα και τώρα λέω θα το βγάλω απ το μυαλό αλλά δεν το βγάζω... ξέρω πόσο δύσκολο είναι.   Το έβγαλα όταν τελείωσαν οι δυνάμεις μου και είπα τώρα θα ζήσω έχασα αρκετά . Τότε ήταν που δεν πέρασε ούτε μια μέρα απ το  μυαλό ότι μπορεί και να είμαι έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου

σήμερα πριν μια ωρα είδα αιματάκι στο σκούπισμα! Τα χασα! Πήρα την μαια! Μου αυξησε τα ουτρο μου πε να πινω μπουσκοπαν για τις συσπάσεις κ μου πε να μαι χαλαρή και να προσέχω τις κινήσεις μου! 21/3 είναι να κάνω χοριακή! 
Τι λέτε; Η 8η αυτή προσπάθεια να ναι και η τυχερή μου;

Έχω μουδιάσει ολόκληρη!!! 
🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Μακάριοι αμα δε σταματήσεις τα χαπθα δύσκολα να σου έρθει περίοδος αλλά εμφύτευση ...μου αρέσει αυτό... να δεις θα ναι θετικοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς η δική μου περίοδος σήμερα πρωί πρωί έκανε την εμφάνιση της. 

Οπότε και η δεύτερη σπερματεγχυση ανεπιτυχής, οπότε πάμε και εμείς Δευτέρα για το πρώτο ραντεβού που θα συζητήσουμε τα της εξωσωματικής.

Μεγάλη αγωνία και φόβος και αγχος, δεν ξέρω τι θα συναντήσω, αλλά σίγουρα είμαστε έτοιμοι για ότι χρειαστεί.

Από τη μια θέλω να βάλω τα κλάματα για τις συνεχόμενες αναμονες και αποτυχίες από την άλλη νιώθω ότι ξεκινάει η αρχή του τέλους.

Στο πρώτο ραντεβού κατα τη γνώμη σας υπάρχει κάτι που πρέπει να τονισω/ρωτήσω που είναι σημαντικό; Νιώθω λίγο χαμένη και μου φαίνεται βουνό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ε τελεια ειναι!! Εγω που ειχα 17 πηρα 2 κ με πολυ ζορισμα των ωοθηκων με τρ.φυσικο.

@Nefeliapη δίκη σου ΑΜΗ, ποσο ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς η δική μου περίοδος σήμερα πρωί πρωί έκανε την εμφάνιση της. 

Οπότε και η δεύτερη σπερματεγχυση ανεπιτυχής, οπότε πάμε και εμείς Δευτέρα για το πρώτο ραντεβού που θα συζητήσουμε τα της εξωσωματικής.

Μεγάλη αγωνία και φόβος και αγχος, δεν ξέρω τι θα συναντήσω, αλλά σίγουρα είμαστε έτοιμοι για ότι χρειαστεί.

Από τη μια θέλω να βάλω τα κλάματα για τις συνεχόμενες αναμονες και αποτυχίες από την άλλη νιώθω ότι ξεκινάει η αρχή του τέλους.

Στο πρώτο ραντεβού κατα τη γνώμη σας υπάρχει κάτι που πρέπει να τονισω/ρωτήσω που είναι σημαντικό; Νιώθω λίγο χαμένη και μου φαίνεται βουνό.

 

Έχω κάνει σπερματενχυση και για εμενα αν με ρωτήσει τζάμπα την έκανα. 

Βουνο; τίποτα δεν είναι πίστεψε με όπως στην σπερματενχυση έχεις τις παρακολουθήσεις και μετά πας για ωοληψία και πας και για ετ αυτό. Δεν είναι κατι .. 

Χειρότερο είναι η αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχω κάνει σπερματενχυση και για εμενα αν με ρωτήσει τζάμπα την έκανα. 

Βουνο; τίποτα δεν είναι πίστεψε με όπως στην σπερματενχυση έχεις τις παρακολουθήσεις και μετά πας για ωοληψία και πας και για ετ αυτό. Δεν είναι κατι .. 

Χειρότερο είναι η αναμονή 

Πραγματικά εκ των υστέρων λέω κι εγώ έχοντας κάνει δύο προσπάθειες από αρχές Ιανουαρίου ότι φάγαμε σχεδόν τρεις μήνες αναμονή, αγωνία,. παρακολουθησεις γνωρίζοντας τα χαμηλά ποσοστά.

Άδικος κόπος λέω κι εγώ τώρα, αλλά θέλαμε να έχουμε εξαντλήσει το ενδεχομενο. Σταθήκαμε άτυχοι αλλά προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Γιούπιιιι πάμε για θετική χοριακη!!! Η εμπειρία μίλησε τέλος! Λογική η ανησυχία σου,  αλλα προσπάθησε να είσαι ήρεμη!!! 

Είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία κορίτσι μου! Ολα καλά θα πάνε.. σε πόσες μερες παες για χοριακη? 

21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Λογικό να αγχώνεσαι είναι κάτι πρωτόγνωρο και άγνωστο για εσένα και για ολες μας η πρώτη φορά.. Και εμένα το άγχος μου χτύπουσε κόκκινο,  φυσικά και τα λέγαμε για αυτό χαίρομαι που θα κάνετε ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο,  δεν θα σου πω είσαι μικρή και να δώσεις χρόνο, θα σου πω πως ολες έχουμε το δικαίωμα να δώσουμε την αγάπη Στα μικρά πλασματάκι όποτε το νιώσουμε εμείς!! 

Ολα θα πάνε καλά! Και εγώ πέρα απο πολυκυστηκες και λίγο ανεβασμένη προλακτινη, δεν έχουμε κάποιο θέμα, αλλά πάνω απο τους γιατρούς είναι ο παράγοντας τύχη που αυτή την τύχη την καθορίζει ο Θεός! Ωρες ώρες σκέφτομαι και λέω μου άξιζε μια τέτοια τιμωρία γιατι σκεφτόμουν οτι θα τα καταφέρω σίγουρα με αυτό το τρόπο οπότε και μέσα μου ένιωθα να απαρνιεμαι το θέμα της τύχη (του θεού) .. κάθε εμπόδιο για καλό λοιπόν!! Το οτι κάποιες χάνουμε τη μάχη δεν σημαίνει πως χάσαμε στο πόλεμο!! 

ΑΛΛΑ εσύ κορίτσι μου έχε πίστη ηρεμία και ολα θα πάνε καλά,  είμαι σίγουρη!! Πότε ξεκινάς? 

28 Μαρτίου θα είμαι 21η ημέρα του κύκλου, μου είπε ο γιατρός θέλει να με ελέγξει , γιατί όπως είπα και πιο πριν είχα κύστη στον προηγούμενο κύκλο...ύστερα έρχεται περίοδος , θα πάω δεύτερη μέρα του κύκλου...απ' ότι υπολογίζω ωοληψια αν όλα πάνε καλά θα πέσει αρχές μεγάλης εβδομάδας και αν όλα είναι εντάξει έμβρυομεταφορά Μ Παρασκευή , κάπως έτσι...αν όλα πάνε καλά , αν βοηθήσει η τύχη , ο Θεός , η ψυχολογία , η επιστήμη ...εγώ πάντως πιστεύω  για εσάς ότι θα πετύχετε μόνοι αυτή τη φορά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς η δική μου περίοδος σήμερα πρωί πρωί έκανε την εμφάνιση της. 

Οπότε και η δεύτερη σπερματεγχυση ανεπιτυχής, οπότε πάμε και εμείς Δευτέρα για το πρώτο ραντεβού που θα συζητήσουμε τα της εξωσωματικής.

Μεγάλη αγωνία και φόβος και αγχος, δεν ξέρω τι θα συναντήσω, αλλά σίγουρα είμαστε έτοιμοι για ότι χρειαστεί.

Από τη μια θέλω να βάλω τα κλάματα για τις συνεχόμενες αναμονες και αποτυχίες από την άλλη νιώθω ότι ξεκινάει η αρχή του τέλους.

Στο πρώτο ραντεβού κατα τη γνώμη σας υπάρχει κάτι που πρέπει να τονισω/ρωτήσω που είναι σημαντικό; Νιώθω λίγο χαμένη και μου φαίνεται βουνό.

 

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα.

Όμως αφού έχεις κάνει σπερματεγχύσεις πίστεψε με είναι σαν να έχεις κάνει πολλά βήματα. Αλλάζει μόνο οτι θα κάνεις διέγερση με ενέσεις (ίσως ήδη έκανες χαμηλής δόση συγχώρα με δεν θυμαμαι) και οτι θα κάνεις ωοληψία. Θα έχεις ένα άγχος πόσα από τα ωάρια θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα προχωρήσουν σε έμβρυα 3ων ημερών ή 5ημερών (οι λεγόμενες βλαστοκύστες) και μετά εφόσον ήδη έχει περιμένει τις 14ημέρες αναμονή θα είσαι κυρία.

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τι πρωτόκολλο διέγερσης προτείνει ο γιατρός δηλαδή τι φάρμακο πόσες μονάδες κλπ και αν προτείνει να πάτε με έμβρυα 3ων ημερών ή 5ημερών. Και αυτά θα τα μεταφέρεται φρέσκα δηλαδή αμέσως μετά την ωοληψία ή κατεψυγμένα δηλαδή σε επόμενο κύκλο.

Σχετικά με εξετάσεις φαντάζομαι ο γιατρός βλέποντας αν κάτι του λείπει θα σας παραπέμψει ανάλογα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lilian90 τώρα είδα στο ιστορικό σου οτι το θέμα το έχει το σπέρμα.

θα σου πρότεινα να ξεψαχνίσετε το σπέρμα πριν κάνεις διέγερση και εννοώ σε εξειδικευμένο ουρολόγο.

Την επέμβαση την κάνατε Ιανουάριο τα αποτελέσματα της κιρσοκοιλης φαίνονται στους 3-6 μήνες από το χειρουργείο. Επομένως πρέπει να το δείτε τι ε΄χει γίνει , μήπως χρειάζεται αγωγή και βοήθεια με εξειδικευμένα σκευάσματα κλπ που μόνο ουρολόγος θα σας τα πει αυτά. Μην βασιστείτε στον εξωσωματικό ή σε εξετα΄σεις που έχουν γίνει σε απλά μικροβιολογικά ή στο κέντρο που κάνατε την σπερματεγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς η δική μου περίοδος σήμερα πρωί πρωί έκανε την εμφάνιση της. 

Οπότε και η δεύτερη σπερματεγχυση ανεπιτυχής, οπότε πάμε και εμείς Δευτέρα για το πρώτο ραντεβού που θα συζητήσουμε τα της εξωσωματικής.

Μεγάλη αγωνία και φόβος και αγχος, δεν ξέρω τι θα συναντήσω, αλλά σίγουρα είμαστε έτοιμοι για ότι χρειαστεί.

Από τη μια θέλω να βάλω τα κλάματα για τις συνεχόμενες αναμονες και αποτυχίες από την άλλη νιώθω ότι ξεκινάει η αρχή του τέλους.

Στο πρώτο ραντεβού κατα τη γνώμη σας υπάρχει κάτι που πρέπει να τονισω/ρωτήσω που είναι σημαντικό; Νιώθω λίγο χαμένη και μου φαίνεται βουνό.

 

Κοπέλα μου σε νιώθω! Και πίστεψε με σου μιλά μια γυναίκα που παλεύει χρόνια με 7 αποτυχημένες ετ! Τώρα είμαι στην 8η προσπάθεια κ αναμένω!🙏🏻

κουράγιο κοπέλα μου! Οπλισου με δύναμη κ συνέχισε…και θα πετύχεις

μια μεγάλη αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε συ πόσες φορές θα σου πω τη δικιά μου ιστορία;  ακριβώς αυτό έγινε και σε εμένα έπιασα τον μικρο με χάλια σπέρμα (το τονίζω) γιατί όταν ήμουν 5 εβδ έγκυος είχαμε  κάνει εξέταση και εγώ έπιασα μη σου πω τι βότκα Λέμον ειχα πιει 3 εβδ. Τι κούτες είχα κουβαλήσει θυμάμαι τον άντρα μου να μου λέει μην πίνεις βρε άλλη βότκα αν είσαι εγκυος; και η απάντηση μου τόσους μήνες δεν είμαι τώρα θα μαι... μια βότκα παρακαλώ.  

Πραγματικά τόσους μήνες ακόμα και τώρα λέω θα το βγάλω απ το μυαλό αλλά δεν το βγάζω... ξέρω πόσο δύσκολο είναι.   Το έβγαλα όταν τελείωσαν οι δυνάμεις μου και είπα τώρα θα ζήσω έχασα αρκετά . Τότε ήταν που δεν πέρασε ούτε μια μέρα απ το  μυαλό ότι μπορεί και να είμαι έγκυος. 

Βουρρρ στο βότκα λοιπόν!!! Και ότι βρέξει ας κατεβάσει!!!!

Έκλεισα φωτογράφο με 750 ευρώ, γλίτωσα ένα χιλιαρικο καλά πάμε!! 😂😂😂 με 110 φωτο στ ο χέρι 1 ψηφιακο άλμπουμ, βίντεο,  νεξτ ντει και στα σπίτια του γαμπρού και της νύφης... Δευτέρα μετά τις εξετάσεις πάω για νυφικό έκει που με έστειλες, έχω να ασχολουμε 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@lilian90 τώρα είδα στο ιστορικό σου οτι το θέμα το έχει το σπέρμα.

θα σου πρότεινα να ξεψαχνίσετε το σπέρμα πριν κάνεις διέγερση και εννοώ σε εξειδικευμένο ουρολόγο.

Την επέμβαση την κάνατε Ιανουάριο τα αποτελέσματα της κιρσοκοιλης φαίνονται στους 3-6 μήνες από το χειρουργείο. Επομένως πρέπει να το δείτε τι ε΄χει γίνει , μήπως χρειάζεται αγωγή και βοήθεια με εξειδικευμένα σκευάσματα κλπ που μόνο ουρολόγος θα σας τα πει αυτά. Μην βασιστείτε στον εξωσωματικό ή σε εξετα΄σεις που έχουν γίνει σε απλά μικροβιολογικά ή στο κέντρο που κάνατε την σπερματεγχυση.

Ναι ήδη κάνει αγωγή με ένα σκεύασμα αντιοξειδωτικο και πράγματι ο ουρολόγος θα ξαναδεί τον άντρα μου τέλος του μήνα. Φυσικά θα περίμενουμε την δική του σύμφωνη γνώμη για το πότε είναι καλύτερο να γίνει η διαδικασία γιατί δεν θέλουμε να ρισκάρουμε και να αποτύχουμε λόγω ανυπομονησίας.

Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Ναι ήδη κάνει αγωγή με ένα σκεύασμα αντιοξειδωτικο και πράγματι ο ουρολόγος θα ξαναδεί τον άντρα μου τέλος του μήνα. Φυσικά θα περίμενουμε την δική του σύμφωνη γνώμη για το πότε είναι καλύτερο να γίνει η διαδικασία γιατί δεν θέλουμε να ρισκάρουμε και να αποτύχουμε λόγω ανυπομονησίας.

Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές

Ερώτηση του 1.000.000 ευρώ 🤣

Ο ουρολόγος ήταν σύμφωνος να κάνετε σπερματεγχυση τοσο σύντομα από το χειρουργείο?

Η σας παρότρυνε ο εξωσωματιστής?

και 2η ερώτηση την ημέρα της σπερματεγχυσης πήρατε γραπτή αναφορά για το δείγμα σπέρματος?

αν ναι τι τιμές είχατε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κοπέλα μου σε νιώθω! Και πίστεψε με σου μιλά μια γυναίκα που παλεύει χρόνια με 7 αποτυχημένες ετ! Τώρα είμαι στην 8η προσπάθεια κ αναμένω!🙏🏻

κουράγιο κοπέλα μου! Οπλισου με δύναμη κ συνέχισε…και θα πετύχεις

μια μεγάλη αγκαλιά

Ευχαριστώ τόσο πολύ!

Καλή επιτυχία εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Αναμένουμε όλες για τις 21/3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Εγώ συνήθως πάω Πορτο Ράφτη για βολτα καφε και θαλασσινά με τη παρέα μου, αλλα ο covid  μας εχει στερήσει πολλά τα 2 τελευταία χρόνια

αθήνα μένω και εγω αν και γεννηθηκα και μεγάλωσα σε νησί

 εσυ πο΄τε εχεισ γενέθλια?

μια μέρα πριν απο εσένα😃

Εργάζομαι ως το απόγευμα αλλά μετά λογικά θα παω για φαγητο.... ακόμα το σκέφτομαι. Ισως σπάσω και τις μέρες... Ισως παμε 4αδα για φαγητο έξω μετά τις δουλειές μας και την επόμενη έρθουν για φαγητο κα΄ποιοι άλλοι συν πεθερα....δεν ξέρω..... Και εγώ εξωτερικό μεγάλωσα... Αν επιτρέπεται από ποιο νησί είσαι? 

Πάντως καλό μου κορίτσι όπως τα λες... ο mr. κοβιντ μας ταλαιπώρησε αρκετά τα τελευταία δυο χρόνια, αλλά έχουμε που έχουμε τις στεναχώριες μας, χρειάζεται να κάνουμε κάτι για εμάς!!! Γενέθλια είναι. Σημαίνει πως γεννηθήκαμε από τις μαμάδες μας, οι οποίες δεν θα θέλανε να είμαστε στεναχωρημένες ειδικά την ημερομηνία που μας έφεραν στον κόσμο. Έτσι θα είμαστε και εμείς με τα δικά μας με το καλό όταν μας τα φέρει ο Θεος και η Παναγία. Θα θέλουμε να γιορτάζουν την ημερομηνία τους.

Επομένως κορίτσια να είστε χαρούμενες ειδικά όταν έχετε γενέθλια!!!😘❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Ερώτηση του 1.000.000 ευρώ 🤣

Ο ουρολόγος ήταν σύμφωνος να κάνετε σπερματεγχυση τοσο σύντομα από το χειρουργείο?

Η σας παρότρυνε ο εξωσωματιστής?

και 2η ερώτηση την ημέρα της σπερματεγχυσης πήρατε γραπτή αναφορά για το δείγμα σπέρματος?

αν ναι τι τιμές είχατε?

 

Ο ουρολόγος είπε ότι μπορούμε να προχωρήσουμε γιατί το σπέρμα ήταν ηδη και πριν την επέμβαση στα κάτω φυσιολογικά όρια.

Την μέρα της σπερματεγχυσης με αποχή τριων ημερών είχαμε (περίπου τώρα λέω) 110εκ στα 3,8μλ δηλαδή κάπου 26 εκ ανά μλ, συνολική κινητικότητα πριν την επεξεργασία 37% και μετά 78% και 4% οι φυσιολογικές μορφές.

Ρωτήσαμε για τις φυσιολογικές μορφές και τον ουρολόγο και είπε λόγω των πολλών εκατομμυρίων ότι είμαστε καλά και να προσχωρήσουμε.

Και γενικά από κάθε πλευρά υπάρχει η άποψη ότι ήμασταν ότι πρέπει για σπερματεγχυση. 

Αχ τι να πω θέλω να έχω εμπιστοσύνη στους γιατρούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα.

Όμως αφού έχεις κάνει σπερματεγχύσεις πίστεψε με είναι σαν να έχεις κάνει πολλά βήματα. Αλλάζει μόνο οτι θα κάνεις διέγερση με ενέσεις (ίσως ήδη έκανες χαμηλής δόση συγχώρα με δεν θυμαμαι) και οτι θα κάνεις ωοληψία. Θα έχεις ένα άγχος πόσα από τα ωάρια θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα προχωρήσουν σε έμβρυα 3ων ημερών ή 5ημερών (οι λεγόμενες βλαστοκύστες) και μετά εφόσον ήδη έχει περιμένει τις 14ημέρες αναμονή θα είσαι κυρία.

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τι πρωτόκολλο διέγερσης προτείνει ο γιατρός δηλαδή τι φάρμακο πόσες μονάδες κλπ και αν προτείνει να πάτε με έμβρυα 3ων ημερών ή 5ημερών. Και αυτά θα τα μεταφέρεται φρέσκα δηλαδή αμέσως μετά την ωοληψία ή κατεψυγμένα δηλαδή σε επόμενο κύκλο.

Σχετικά με εξετάσεις φαντάζομαι ο γιατρός βλέποντας αν κάτι του λείπει θα σας παραπέμψει ανάλογα.

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ! Όλες σας ευχαριστώ, μου δίνετε πολύ κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Ο ουρολόγος είπε ότι μπορούμε να προχωρήσουμε γιατί το σπέρμα ήταν ηδη και πριν την επέμβαση στα κάτω φυσιολογικά όρια.

Την μέρα της σπερματεγχυσης με αποχή τριων ημερών είχαμε (περίπου τώρα λέω) 110εκ στα 3,8μλ δηλαδή κάπου 26 εκ ανά μλ, συνολική κινητικότητα πριν την επεξεργασία 37% και μετά 78% και 4% οι φυσιολογικές μορφές.

Ρωτήσαμε για τις φυσιολογικές μορφές και τον ουρολόγο και είπε λόγω των πολλών εκατομμυρίων ότι είμαστε καλά και να προσχωρήσουμε.

Και γενικά από κάθε πλευρά υπάρχει η άποψη ότι ήμασταν ότι πρέπει για σπερματεγχυση. 

Αχ τι να πω θέλω να έχω εμπιστοσύνη στους γιατρούς.

Να έχεις κορίτσι μου δεν λέω το αντίθετο απλά επειδή εμένα με παρότρυναν και έκανα σπερματεγχυση με κινητικότητα προ επεξεργασίας 0% και μετά επεξεργασίας 8% (!!!!!!!!!!!!) και ήμουν τότε βαθειά νυχτωμένη και άμαθη και ε΄φαγα πολύ χρόνο άσκοπα για να μην μιλήσω για το ψυχολογικό & οικονομικό κόστος είμαι λίγο επιφυλακτική (Ας το πω κομψά)...

Ήταν η πρώτη επαφή με την υπογονιμότητα μετά δυστυχώς απέκτησα εμπειρία..Με τον άσχημο τρόπο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Να έχεις κορίτσι μου δεν λέω το αντίθετο απλά επειδή εμένα με παρότρυναν και έκανα σπερματεγχυση με κινητικότητα προ επεξεργασίας 0% και μετά επεξεργασίας 8% (!!!!!!!!!!!!) και ήμουν τότε βαθειά νυχτωμένη και άμαθη και ε΄φαγα πολύ χρόνο άσκοπα για να μην μιλήσω για το ψυχολογικό & οικονομικό κόστος είμαι λίγο επιφυλακτική (Ας το πω κομψά)...

Ήταν η πρώτη επαφή με την υπογονιμότητα μετά δυστυχώς απέκτησα εμπειρία..Με τον άσχημο τρόπο..

 

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο. 

Εμεις όταν είδαμε τις φυσιολογικές μορφές τόσο χαμηλά απογοητευτηκαμε και ο ουρολόγος και ο γιατρός μου ήταν χαρούμενοι γιατί έλεγαν ότι έχουμε ποσότητα. Έτυχε είχαμε και δύο ωαρια, ήμασταν πολύ αισιόδοξοι κι εμείς.

Το αποτέλεσμα όμως μηδέν.

Θα το ξεπεράσουμε δεν θέλω να είμαι αχάριστη. Υπάρχουν κορίτσια ηρωηδες που παλεύουν με πολύ πιο σοβαρά θέματα και δίνουν και κουράγιο στις άλλες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου, σήμερα αδιαθέτησα και απο αύριο ξεκινάω!

Έχω βέβαια μια παραπάνω αγωνία με αυτό που έγινε. Μιλήσαμε όμως και με Λυμπερ. και με εξωσωματιστή και με εμβρυολόγο και όλοι μας είπαν να συνεχίσουμε κανονικά, αφου δεν εκανε υψηλο πυρετό. Ο ουρολόγος είπε 3 μήνες, αλλά ό,τι πει και ο εξωσωματιστής. Μας είπαν πως είχαν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και δεν παρατήρησαν αρνητική επίδραση, οποτε προτείνουν να προχωρήσουμε σε αυτό τον κύκλο. Οπότε είπαμε να τους εμπιστευτούμε, να ξεκινήσουμε και να είμαστε τυχεροί αυτή τη φορά🍀🍀🍀

@Παρασκευαιδου μου εσύ τι γίνεται; Αδιαθέτησες; Σε περιμένω ε!! Μη μου τα γυρίσεις τώρα! Και είμαι και εγώ πρώην βερολινέζα να ξέρεις και θα με πιάσει το γερμανικό μου! 

@Lucia79 εσύ καλή μου; Θα προχωρήσεις σε αυτό τον κύκλο; 

Άντε κορίτσια! Να τρώμε νύχια μαζί μετά την ετ και να λέμε για "συμπτώματα", παντόφλες και σειρές! 😀

Αρχικά καλή επιτυχία εύχομαι!!!!

Βερολινέζα μου εσυ...... λες να γνωριζόμαστε???😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Βουρρρ στο βότκα λοιπόν!!! Και ότι βρέξει ας κατεβάσει!!!!

Έκλεισα φωτογράφο με 750 ευρώ, γλίτωσα ένα χιλιαρικο καλά πάμε!! 😂😂😂 με 110 φωτο στ ο χέρι 1 ψηφιακο άλμπουμ, βίντεο,  νεξτ ντει και στα σπίτια του γαμπρού και της νύφης... Δευτέρα μετά τις εξετάσεις πάω για νυφικό έκει που με έστειλες, έχω να ασχολουμε 😂😂😂 

Δεν την γλυτώνεις θα τα βρούμε όλα σε μισό τιμής:-) 😉

Περιμένω φωτο την Δευτέρα με τα νυφικα.. 

Πάμε σκ για βότκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α και εγω μενοπουρ έκανα και ήταν η τυχερή μου φορά! 300 μονάδες βέβαια έκανα εγώ. Αληθεια ποτέ δεν κατάλαβα με τι κριτήρια βάζουν τις μονάδες. 

1η έκανα μακρυ πρωτόκολλο (το μαρτύριο του αιωνα) και είχα βιοχημικη 

2η Γκοναλ- μηδενική χοριακη 

3η μενοπουρ - 8η εβδομάδα κυησης

Άρα.... οι μενοπουρ είναι οι τυχερές! Όλα τέλεια θα πάνε και θα είναι και για σένα η τυχερή σου φορά!

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Το μακρύ είναι βάσανο! Τώρα η μενουπουρ και η πρεγοβερης είναι καλύτερες γιατί έχουν lh! Κι εγώ με πρεγοβερις και μενοπουρ είχα πολύ καλύτερα από την γκοναλ

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Οκ τώρα διαβασα παρακάτω και είδα ότι μας έχεις γράψει φάρμακο και δόση. Το χω για τυχερό το μενοπουρ, και δεν κανεις και μεγάλη δόση, σε πάει ήπια. Όλα καλά θα πάνε! 

Θα με τρελανετε κορίτσια!!!! 😂😂🤪🤪:crazy::crazy:

Εγώ menopour... βιοχημική...και 0. την επόμενη παω γκονάλ... και έρχομαι και λεω...όλα σχετικά α΄λλα @Lucia79 εσύ με Gonal δεν πέτυχες τώρα 4 βλαστοκ.??? Τι να πω.... Μακάρι όλα τα φάρμακα να φέρουν τύχη..!!!!

Και ακόμα δεν έχω καταλάβει ποια η διαφορά βραχύ με μακρύ......

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Δυστυχώς η δική μου περίοδος σήμερα πρωί πρωί έκανε την εμφάνιση της. 

Οπότε και η δεύτερη σπερματεγχυση ανεπιτυχής, οπότε πάμε και εμείς Δευτέρα για το πρώτο ραντεβού που θα συζητήσουμε τα της εξωσωματικής.

Μεγάλη αγωνία και φόβος και αγχος, δεν ξέρω τι θα συναντήσω, αλλά σίγουρα είμαστε έτοιμοι για ότι χρειαστεί.

Από τη μια θέλω να βάλω τα κλάματα για τις συνεχόμενες αναμονες και αποτυχίες από την άλλη νιώθω ότι ξεκινάει η αρχή του τέλους.

Στο πρώτο ραντεβού κατα τη γνώμη σας υπάρχει κάτι που πρέπει να τονισω/ρωτήσω που είναι σημαντικό; Νιώθω λίγο χαμένη και μου φαίνεται βουνό.

 

Λυπάμαι.

Συμφωνώ και ε΄γω με τα κορίτσια... λίγο τσάμπα οι σπερματεγχύσεις, αλλά οι περισσότερες κάνουμε αυτό το "λάθος" και δίνουμε τα λεφτά μας εκει... 

Ελέγξτε τα πάντα όλα και μιλήστε με τους γιατρούς σας. Όλους τους γιατρούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....
    • Θα ξαναπάμε την επόμενη Τετάρτη 16/10 στον γυναικολόγο και μετά 4/11 έχουμε εμβρυομητρικό. Για το doppler κι εγώ μεταξύ 32-34 ξ΄ερω, εκτός κι αν είσαι στον δικ΄ο μου γιατρό που θέλει και "μικρό" και "μεγάλο ντόπλερ"... όπως μας το έκανε και στη β επιπέδου δηλαδη!🙃 Γενικά κι εγ΄ω είμαι εντάξει με το μέσα, αλλά λίγο οι ορμόνες, λίγο η σκέψη ότι μετά που θα έρθει με το καλό η μπέμπα θα φάω πολύ κλείσιμο μέσα γιατί δε θα έχουμε καθόλου βοήθεια... κάπου φρικάρω. Με τα ρούχα, να ναι καλά μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που το έγραψε σε άλλο θέμα, το κολάν απο το ohsho είναι φανταστικ΄ο! Με μια πουκαμίσα απο πάνω κι είσαι τζιτζί να πας παντού!!  
    • Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!! Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨 @μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.   Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 
    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
    • Ναι, έχω κι εγώ από την πεθερά μου..πώς το κρατάτε έτσι και μην το φιλάτε και εσείς το μάθατε να κλαίει αν το αφήνετε κάτω.. άσε..μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα της την πω καμία ώρα..μόνο χάρη στον άντρα μου δεν έχω μιλήσει ως τώρα.. αλλά πιστεύω στην επόμενη δε θα κρατηθώ..😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...