Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Μετά την ωολληψια για να φύγει η κατακράτηση για κάποια βδομάδα εκοψα τελείως αλάτι και ζάχαρη,προσπαθούσα να τρώω αρκετή πρωτεΐνη και ξεπρηστηκα γρήγορα.Εκανες κάτι αντιστοιχο;

Όχι τίποτα δεν έκανα επειδη για 10 μέρες ήμουν οκ στην 11η μέρα φουσκωσα  ψηλά στο στομάχι ,τι να πω..

 τουλαχιστον σήμερα είμαι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την εμψυχωση! 
Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι αυτα τα ονοματα οσα κοριτσια εχουν παει; Κ αν υπαρχει κ καποιος Θεσσαλονικη γιατι εγω ειμαι εδω; 

Μολις ειχα τηλ απο τον ανδρολογο που πηγαμε κ μου ειπε απο πλευρας ανδρολογικης ειναι μια χαρα οτι εχει ποσοτητα υπεραρκετη για να βρεθουν φυσιολογικα αλλα κ για φυσικη συλληψη κ δεν χρειαζεται να παρει αντριβιωση για το ουρεοπλασμα γιατι δεν ειναι ενεργη λοιμωξη! Δεν ξερω ρε κοριτσια καπως μου φαινεται! Μηπως να παρουμε κ μια δευτερη γνωμη;;

Για Θεσσαλονίκη δεν έχω ιδέα, αλλά τόσες κοπέλες εδώ μέσα, όλο και κάποια θα γνωρίζει. Για Αθήνα δυο γνωστά ονόματα είναι ο Ασβέστης και ο Μακαρουνης. Δεν ξέρω αν θα μπορούσατε να κάνετε ραντεβού εξ αποστάσεως με καποιον απ τους δυο, στέλνοντας με μεηλ τις εξετάσεις του άντρα σου. Φαντάζομαι δεν είναι ανέφικτο. Και θα σας πουν αν θέλουν κι άλλες εξετάσεις και ποιες, ή ποια είναι η κατάλληλη θεραπεία. Εγώ θα έλεγα να παρεις τουλάχιστον δυο γνώμες πριν μπεις στη διαδικασία. Καλύτερα να έχεις ελεγξει από πριν όσο περισσότερα γίνεται παρά να ψάχνεσαι εκ των υστέρων αν έφταιγε το α ή το β. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα κρατήσω τα τελευταία λόγια σου και να τα θυμάσαι πάντα αυτά!

Χαχαχα κράτα τα, κρατά τα! Να μου τα χτυπάς όταν έρθει η ώρα 🤣🤣🤣 

Ήδη σα να σε διαβάζω είναι 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι ευτυχώς δεν με πονάει. Είμαι πολύ καλύτερα σήμερα.

Μπράβο κορίτσι μου,  έτσι όλα καλά θα πάνε!!! 

 

 

Κορίτσια διάβασα σε κάτι άρθρα  απο στατιστικές μελέτες οτι με κατεψυγμένα οταν πας έχεις μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας.. ισχύει? Ή  μπουρδες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου,  έτσι όλα καλά θα πάνε!!! 

 

 

Κορίτσια διάβασα σε κάτι άρθρα  απο στατιστικές μελέτες οτι με κατεψυγμένα οταν πας έχεις μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας.. ισχύει? Ή  μπουρδες? 

Το έχω διαβάσει αυτό που λες αλλά κατάλαβα ότι εννοεί να μην κάνεις μεταφορά αμέσως μετά την ωολληψια έτσι ώστε να ξεκουραστεί ο οργανισμός από τα φάρμακα.Αρα θα πας με κατεψυγμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η popcorn είπε:

Το έχω διαβάσει αυτό που λες αλλά κατάλαβα ότι εννοεί να μην κάνεις μεταφορά αμέσως μετά την ωολληψια έτσι ώστε να ξεκουραστεί ο οργανισμός από τα φάρμακα.Αρα θα πας με κατεψυγμένα.

Αχ μακάρι να ισχύει και στη δική μου περίπτωση αυτό! Μου δίνει κουράγιο και δύναμη να ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ μακάρι να ισχύει και στη δική μου περίπτωση αυτό! Μου δίνει κουράγιο και δύναμη να ελπίζω 

Το ιδιο μου είπε κια ο Γιατρός μου , οτι δεν αλλάζει η δυναμική των εμβρύων , αλλα ηρεμεί ο οργανισμος μας, ειδικα ανα έχουμε συμπτώματα ΣΥΩ, ενδύκνειται.

 Επειδή εγώ είμια ώριμο φρούτο δεν έχω καιρό , αλλά εσύ είσαι πολύ μικρή γιατί όχι να το δοκίμαζες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Οχι βρε κ η ομικρον κανει πυρετο ειναι θεμα οργανισμου πως θα αντιδρασει. Θελει βιταμινη c k αντιπυρετικα εσυ καλο θα ειναι να ειστε μακρια αλλα αν προσεχετε μην φοβασαι για το μωρακι ολα θα πανε καλα!

@twinkletwinlkle Εγω παντως κόλλησα ομικρον πριν 1,5 μηνα και εφτασα πυρετο μεχρι 39+....οπότε ειναι θεμα οργανισμου. Κρατησε 3 μερες...και θετικο βγηκε μετα απο την 5 μερα φαντασου που εγω ειχα συνελθει. Θελει πολυ νερό και βιταμίνες και αντιπυρετικά απο 38 και πάνω. Και πάνω από όλα ξεκουραση και πολλυυυυυυ ζεστη!!!!! Εμενα δυστυχως κόλλησε και ο αντρας μου που προσεχε παρα πολύ, αλλα το περασε πιο ελαφρια από μενα. Εσυ κρατα αποστάσεις ακόμα και να κολλήσεις για να μην αυξανεται το ιικό φορτίο σου!

Ολα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

@ Hope501 και Κατεριναπαπ, μακάρι να είναι τα καλύτερα μας Γενέθλια φετος

Γενικά δεν είμαι θετική όμως  και λέω κάτσε μην είναι τα χειρότερα μου μέσ τγ κατάθλιψη 

Δε θέλω να σας επηρεαζω αλλά εγώ όνειρα δε βλέπω ούτε καν θέλω να χαϊδεύω τη κοιλιά μου, ίσως άμυνα να είναι... 

Η Κατερίνα είπαμε Θεσσαλονίκη Hope 501 εσύ? 

Αθήνα μενω....

Να περασεις όμορφα τα γενέθλια σου! Εγώ συνήθως ήθελα παρέα ή ταξίδι. Την πρώτη χρονιά κοβιντ έκανα με βιντεοκληση με τις φιλες μου. Φέτος θέλω ή να βγω με αντρα και με κουμπάρα ή με τα κορίτσια. Θα δειξει. Αλλα όπως και να έχει να κάνουμε ότι καλύτερο. Γενέθλια  μας είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Αθήνα μενω....

Να περασεις όμορφα τα γενέθλια σου! Εγώ συνήθως ήθελα παρέα ή ταξίδι. Την πρώτη χρονιά κοβιντ έκανα με βιντεοκληση με τις φιλες μου. Φέτος θέλω ή να βγω με αντρα και με κουμπάρα ή με τα κορίτσια. Θα δειξει. Αλλα όπως και να έχει να κάνουμε ότι καλύτερο. Γενέθλια  μας είναι!!!

Εγώ συνήθως πάω Πορτο Ράφτη για βολτα καφε και θαλασσινά με τη παρέα μου, αλλα ο covid  μας εχει στερήσει πολλά τα 2 τελευταία χρόνια

αθήνα μένω και εγω αν και γεννηθηκα και μεγάλωσα σε νησί

 εσυ πο΄τε εχεισ γενέθλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

@twinkletwinlkle Εγω παντως κόλλησα ομικρον πριν 1,5 μηνα και εφτασα πυρετο μεχρι 39+....οπότε ειναι θεμα οργανισμου. Κρατησε 3 μερες...και θετικο βγηκε μετα απο την 5 μερα φαντασου που εγω ειχα συνελθει. Θελει πολυ νερό και βιταμίνες και αντιπυρετικά απο 38 και πάνω. Και πάνω από όλα ξεκουραση και πολλυυυυυυ ζεστη!!!!! Εμενα δυστυχως κόλλησε και ο αντρας μου που προσεχε παρα πολύ, αλλα το περασε πιο ελαφρια από μενα. Εσυ κρατα αποστάσεις ακόμα και να κολλήσεις για να μην αυξανεται το ιικό φορτίο σου!

Ολα καλα θα πανε!!!!

Έλα ρε συ, τόσο υψηλό πυρετό έκανες? Καλά ο, τι να ναι  μου φαίνεται (αυτό το λέω που βγήκες θετική μετά από 5 μέρες συμπτωμάτων). Η κουμπάρα μου έχει και τα 3 παιδιά με κοβιντ, εδώ και 5,6 ημέρες. Αυτή έχει συμπτώματα και βγαίνει αρνητική. Σήμερα βγήκε θετική στο σελφ και μετά πήγε και έκανε ραπιντ για να το δηλωσει για την εργασία της και βγήκε αρνητική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Το ιδιο μου είπε κια ο Γιατρός μου , οτι δεν αλλάζει η δυναμική των εμβρύων , αλλα ηρεμεί ο οργανισμος μας, ειδικα ανα έχουμε συμπτώματα ΣΥΩ, ενδύκνειται.

 Επειδή εγώ είμια ώριμο φρούτο δεν έχω καιρό , αλλά εσύ είσαι πολύ μικρή γιατί όχι να το δοκίμαζες?

Τώρα αναγκάστηκα θα το δοκιμάσω, δεν έχω άλλη επιλογή έχω 5 βλαστοκυστες κατάψυξη.. 

Να ρωτήσω αν γνωρίζεις ή αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.. ποια είναι τα χαρακτηριστικά ώστε να αναγνωρίσουμε τα συμπτώματα ΣΥΩ? 

 

Εγώ ρε κορίτσια ήμουν πεπεισμένη οτι ετ θα μου έκανε σε άλλο κύκλο και όταν μου είπε σε 5 μέρες θα έρθεις για ετ , τον κοίταξα γεμάτη απορία και μου είπε "το φοβάσαι νιατο είσαι "  αχχχχ 🖐 στα μούτρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μου, σήμερα αδιαθέτησα και απο αύριο ξεκινάω!

Έχω βέβαια μια παραπάνω αγωνία με αυτό που έγινε. Μιλήσαμε όμως και με Λυμπερ. και με εξωσωματιστή και με εμβρυολόγο και όλοι μας είπαν να συνεχίσουμε κανονικά, αφου δεν εκανε υψηλο πυρετό. Ο ουρολόγος είπε 3 μήνες, αλλά ό,τι πει και ο εξωσωματιστής. Μας είπαν πως είχαν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και δεν παρατήρησαν αρνητική επίδραση, οποτε προτείνουν να προχωρήσουμε σε αυτό τον κύκλο. Οπότε είπαμε να τους εμπιστευτούμε, να ξεκινήσουμε και να είμαστε τυχεροί αυτή τη φορά🍀🍀🍀

@Παρασκευαιδου μου εσύ τι γίνεται; Αδιαθέτησες; Σε περιμένω ε!! Μη μου τα γυρίσεις τώρα! Και είμαι και εγώ πρώην βερολινέζα να ξέρεις και θα με πιάσει το γερμανικό μου! 

@Lucia79 εσύ καλή μου; Θα προχωρήσεις σε αυτό τον κύκλο; 

Άντε κορίτσια! Να τρώμε νύχια μαζί μετά την ετ και να λέμε για "συμπτώματα", παντόφλες και σειρές! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Για Θεσσαλονίκη δεν έχω ιδέα, αλλά τόσες κοπέλες εδώ μέσα, όλο και κάποια θα γνωρίζει. Για Αθήνα δυο γνωστά ονόματα είναι ο Ασβέστης και ο Μακαρουνης. Δεν ξέρω αν θα μπορούσατε να κάνετε ραντεβού εξ αποστάσεως με καποιον απ τους δυο, στέλνοντας με μεηλ τις εξετάσεις του άντρα σου. Φαντάζομαι δεν είναι ανέφικτο. Και θα σας πουν αν θέλουν κι άλλες εξετάσεις και ποιες, ή ποια είναι η κατάλληλη θεραπεία. Εγώ θα έλεγα να παρεις τουλάχιστον δυο γνώμες πριν μπεις στη διαδικασία. Καλύτερα να έχεις ελεγξει από πριν όσο περισσότερα γίνεται παρά να ψάχνεσαι εκ των υστέρων αν έφταιγε το α ή το β. 

Ναι θα παρω σιγουρα κ δευτερη γνωμη! Μια γνωστη μου που ειχε κ εκεινη προβλημα με το σπερμα κ χειροτερο μου εδωσε εδω το τηλ του ανδρολογου που πηγε, εκλεισα ηδη ραντεβου για την Τεταρτη, να δουμε τι θα μας πει κ αν δεν μας καλυψει θα δω αν μπορουμε εξ αποστασεως να κανουμε ραντεβου με τον Ασβεστη. 
 

By the way, πηγα στο κεντρο εξωσωμ να κανω κ εγω ελεγχο μηπως εχω ουρεοπλασμα κ τους ρωτησα κ εκεινους κ μου ειπαν οτι δινουν απαραιτητα αντιβιωση γιατι αλλιως δεν προχωρανε στην γονιμοποιηση του ωαριου αν δεν ειναι αρνητικες οι καλλιεργειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου, σήμερα αδιαθέτησα και απο αύριο ξεκινάω!

Έχω βέβαια μια παραπάνω αγωνία με αυτό που έγινε. Μιλήσαμε όμως και με Λυμπερ. και με εξωσωματιστή και με εμβρυολόγο και όλοι μας είπαν να συνεχίσουμε κανονικά, αφου δεν εκανε υψηλο πυρετό. Ο ουρολόγος είπε 3 μήνες, αλλά ό,τι πει και ο εξωσωματιστής. Μας είπαν πως είχαν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και δεν παρατήρησαν αρνητική επίδραση, οποτε προτείνουν να προχωρήσουμε σε αυτό τον κύκλο. Οπότε είπαμε να τους εμπιστευτούμε, να ξεκινήσουμε και να είμαστε τυχεροί αυτή τη φορά🍀🍀🍀

@Παρασκευαιδου μου εσύ τι γίνεται; Αδιαθέτησες; Σε περιμένω ε!! Μη μου τα γυρίσεις τώρα! Και είμαι και εγώ πρώην βερολινέζα να ξέρεις και θα με πιάσει το γερμανικό μου! 

@Lucia79 εσύ καλή μου; Θα προχωρήσεις σε αυτό τον κύκλο; 

Άντε κορίτσια! Να τρώμε νύχια μαζί μετά την ετ και να λέμε για "συμπτώματα", παντόφλες και σειρές! 😀

Αντε τέλεια! Με το καλο να αρχίσεις! Τι πρωτοκολλο ακολουθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε τέλεια! Με το καλο να αρχίσεις! Τι πρωτοκολλο ακολουθείς?

Σε ευχαριστώ εγκυούλα μου! Να στέλνεις μπόλικη μπεμπεδόσκονη και σε εμάς που ακολουθούμε! Βραχύ ανταγωνιστών κάνω με 150 menopur. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τώρα αναγκάστηκα θα το δοκιμάσω, δεν έχω άλλη επιλογή έχω 5 βλαστοκυστες κατάψυξη.. 

Να ρωτήσω αν γνωρίζεις ή αν γνωρίζει κάποια κοπέλα.. ποια είναι τα χαρακτηριστικά ώστε να αναγνωρίσουμε τα συμπτώματα ΣΥΩ? 

 

Εγώ ρε κορίτσια ήμουν πεπεισμένη οτι ετ θα μου έκανε σε άλλο κύκλο και όταν μου είπε σε 5 μέρες θα έρθεις για ετ , τον κοίταξα γεμάτη απορία και μου είπε "το φοβάσαι νιατο είσαι "  αχχχχ 🖐 στα μούτρα μου

Αρχικά να πω αν ειχεσ πάθει ΣΥΩ ,απο μέρτιας και πάνω μορφής θα το ήξερες ήδη

https://www.eugonia.com.gr/el/import/1260-ti-einai-to-syo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Σε ευχαριστώ εγκυούλα μου! Να στέλνεις μπόλικη μπεμπεδόσκονη και σε εμάς που ακολουθούμε! Βραχύ ανταγωνιστών κάνω με 150 menopur. 

Καλή αρχή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου, σήμερα αδιαθέτησα και απο αύριο ξεκινάω!

Έχω βέβαια μια παραπάνω αγωνία με αυτό που έγινε. Μιλήσαμε όμως και με Λυμπερ. και με εξωσωματιστή και με εμβρυολόγο και όλοι μας είπαν να συνεχίσουμε κανονικά, αφου δεν εκανε υψηλο πυρετό. Ο ουρολόγος είπε 3 μήνες, αλλά ό,τι πει και ο εξωσωματιστής. Μας είπαν πως είχαν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και δεν παρατήρησαν αρνητική επίδραση, οποτε προτείνουν να προχωρήσουμε σε αυτό τον κύκλο. Οπότε είπαμε να τους εμπιστευτούμε, να ξεκινήσουμε και να είμαστε τυχεροί αυτή τη φορά🍀🍀🍀

@Παρασκευαιδου μου εσύ τι γίνεται; Αδιαθέτησες; Σε περιμένω ε!! Μη μου τα γυρίσεις τώρα! Και είμαι και εγώ πρώην βερολινέζα να ξέρεις και θα με πιάσει το γερμανικό μου! 

@Lucia79 εσύ καλή μου; Θα προχωρήσεις σε αυτό τον κύκλο; 

Άντε κορίτσια! Να τρώμε νύχια μαζί μετά την ετ και να λέμε για "συμπτώματα", παντόφλες και σειρές! 😀

 Καλη και τυχερη αρχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Σε ευχαριστώ εγκυούλα μου! Να στέλνεις μπόλικη μπεμπεδόσκονη και σε εμάς που ακολουθούμε! Βραχύ ανταγωνιστών κάνω με 150 menopur. 

Α και εγω μενοπουρ έκανα και ήταν η τυχερή μου φορά! 300 μονάδες βέβαια έκανα εγώ. Αληθεια ποτέ δεν κατάλαβα με τι κριτήρια βάζουν τις μονάδες. 

1η έκανα μακρυ πρωτόκολλο (το μαρτύριο του αιωνα) και είχα βιοχημικη 

2η Γκοναλ- μηδενική χοριακη 

3η μενοπουρ - 8η εβδομάδα κυησης

Άρα.... οι μενοπουρ είναι οι τυχερές! Όλα τέλεια θα πάνε και θα είναι και για σένα η τυχερή σου φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Σε ευχαριστώ εγκυούλα μου! Να στέλνεις μπόλικη μπεμπεδόσκονη και σε εμάς που ακολουθούμε! Βραχύ ανταγωνιστών κάνω με 150 menopur. 

καλη αρχη!! να ειναι η τυχερη σου φορα ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ελπίζω να μην έχω κολλήσει γιατί νομίζω ότι ο άντρας μου περναει τη Δέλτα.  Χθες είχε 38, σήμερα 38,7. Η όμικρον που είναι και πιο ήπια κάνει μέχρι δεκατακια.

Όχι κορίτσι μου καμιά σχέση κι εγώ την όμικρον πέρασα και έκανα πυρετό έφτασα μεχρι 39 αλλά ήταν ο ποιο ήπιος πυρετός που έχω περάσει στη ζωή μου και τη εννοώ.. Εγω από παιδάκι με το που δείχνει το θερμόμετρο 38 αυτόματος με πιάνουν ζαλάδες (πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό) ούτε από το κρεβάτι δεν μπορώ να σηκωθώ αυτή τη φορά ήμουν μια χαρά ούτε καν πονοκέφαλο δεν είχα και κράτησε ένα 24 από Παρασκευή βράδυ μέχρι Σάββατο βράδυ έκανα και ένα 37.7 την Κυριακή το απόγευμα κι αυτό ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε αν μπορεί να γράψει γυναικολογος σπερμοδιαγραμμα;; Μίλησα με το Έλενα και μου είπαν ότι για να κλείσω ραντεβού πρέπει να κάνω εγώ υπερηχοσαλπιγγογραφια και ορμονικές και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα οπότε πρέπει να κλείσω ένα ραντεβού με γιατρό του εοπυ για να μου τις γράψει το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω ανδρολογο του εοπυ κοντά στην περιοχή μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια ξέρετε αν μπορεί να γράψει γυναικολογος σπερμοδιαγραμμα;; Μίλησα με το Έλενα και μου είπαν ότι για να κλείσω ραντεβού πρέπει να κάνω εγώ υπερηχοσαλπιγγογραφια και ορμονικές και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα οπότε πρέπει να κλείσω ένα ραντεβού με γιατρό του εοπυ για να μου τις γράψει το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω ανδρολογο του εοπυ κοντά στην περιοχή μου

εμας γυναικολογος μας το ειχε γραψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες-ους και συγγνώμη προκαταβολικά αν είναι άσχετο το μήνυμά μου στο θέμα αυτό. Είμαι 37, πάσχω από ΠΩΑ, με ΑΜΗ 0,10 και fsh 12. Απευθυνθήκαμε σ ένα κέντρο στη Θεσσαλονίκη για πληροφορίες και ο γιατρός μας συμβούλευσε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική μόνο σε φυσικό κυκλο καθώς είναι απόλυτος ότι εγώ και με διέγερση, παλι ένα ωάριο θα δώσω. Έχει δοθεί ανάλογη κατεύθυνση σε άλλη κοπέλα εδώ; Δεν αξίζει όντως να προχωρήσω σε διέγερση, αναρωτιέμαι..;! σημειωτέον, το σπερμα του συζύγου είναι σε άριστη κατάσταση. 
ευχαριστω εκ των προτέρων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....
    • Θα ξαναπάμε την επόμενη Τετάρτη 16/10 στον γυναικολόγο και μετά 4/11 έχουμε εμβρυομητρικό. Για το doppler κι εγώ μεταξύ 32-34 ξ΄ερω, εκτός κι αν είσαι στον δικ΄ο μου γιατρό που θέλει και "μικρό" και "μεγάλο ντόπλερ"... όπως μας το έκανε και στη β επιπέδου δηλαδη!🙃 Γενικά κι εγ΄ω είμαι εντάξει με το μέσα, αλλά λίγο οι ορμόνες, λίγο η σκέψη ότι μετά που θα έρθει με το καλό η μπέμπα θα φάω πολύ κλείσιμο μέσα γιατί δε θα έχουμε καθόλου βοήθεια... κάπου φρικάρω. Με τα ρούχα, να ναι καλά μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που το έγραψε σε άλλο θέμα, το κολάν απο το ohsho είναι φανταστικ΄ο! Με μια πουκαμίσα απο πάνω κι είσαι τζιτζί να πας παντού!!  
    • Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!! Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨 @μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.   Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 
    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
    • Ναι, έχω κι εγώ από την πεθερά μου..πώς το κρατάτε έτσι και μην το φιλάτε και εσείς το μάθατε να κλαίει αν το αφήνετε κάτω.. άσε..μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα της την πω καμία ώρα..μόνο χάρη στον άντρα μου δεν έχω μιλήσει ως τώρα.. αλλά πιστεύω στην επόμενη δε θα κρατηθώ..😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...