Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Οχι οχι δεν ειναι του γυμναστηριου! Περπατημα, τρεξιμο στο βουνο κ που κ που ποδηλατο. Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα!

Ποδήλατο διάβασα. Δεν βοηθάει και πολύ γτ πιέζεται εκεί. Επίσης θα πρέπει να είναι βαμβακερά  και φαρδιά εσώρουχα γενικά η ζέστη στο σημείο εκεί επηρεάζει αρκετά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ποδήλατο διάβασα. Δεν βοηθάει και πολύ γτ πιέζεται εκεί. Επίσης θα πρέπει να είναι βαμβακερά  και φαρδιά εσώρουχα γενικά η ζέστη στο σημείο εκεί επηρεάζει αρκετά .

Οσο ειμαστε μαζι δεν εχει κανει ιδιαιτερα ποδηλατο τωρα πριν δεν ξερω τι εκανε…το φανταζομαι οτι δεν βοηθαει…τα περισσοτερα που φοραει ειναι βαμβακερα, για φαρδια οχι ειναι τα γνωστα μποξερακια, αλλα δεν φαινεται να τον πιεζουν κ τοσο να σου πω, κυκλοφορει ετσι στο σπιτι 😜 τωρα τι να πω…θα ξανακανουμε εξεταση σε ενα τριμηνο λογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 😘

Θεσσαλονικές βοήθεια!!!!!  @Κατεριναπαπ Θέλω πληροφορίες.... Έχετε ακούσει για μια γιατρό Μαρίνα Δημητράκη στο EMBRYOLAB;;;;; 

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω,  αλλα θα προσπαθήσω να μάθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Δικιά μου και εσυ 😁😁😁 θα βρεθούμε όλα τα κριάρια μαζι 🤣🤣 @Κατεριναπαπ

Έλα και ο μηνας μας είναι  και τα γενέθλια μας! 

Μπορεί  να μην είμαστε έγκυος ή να μην έχουμε ζουζούνι,  ας μας λυπηθεί ο Θεός και να μας κάνει το καλύτερο δώρο ζωής!! 

Εντωμεταξύ ρε κορίτσια είδα όνειρο ότι είχα παιδάκι, μικρούλη.. αχ και κατι φιλιά που του έδινα, το αγκαλιάζα το έβαζα στο μάγουλο μου το ένιωθα βρε παιδί μου... αχ ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ααα δεν θέλω να ακούω αηδίες είμαστε και συνομηλικες άκου μεγαλοκοπελα

Καλά μόνο στην ταυτοτητα....γιατι μυαλό και καρδια ίσα που κλείνω τα 20...για να μην πω για εξωτερική εμφανιση...το ίδοο προβλημα φανταζομαι αντιμετωπίζεις και εσυ,εεεε???? χαχαααα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τριπλά εμβολιασμενοι είμαστε και οι 2 μας. Αυτός τώρα ανέβασε και πυρετό και κρυώνει, δεν είναι στα καλά του. Ναι θα  πάρω τον γιατρό το απόγευμα. Προς το παρόν πήρα βιταμινη c χιλιαρα. Γενικά οι οδηγίες που δίνουν είναι βιταμίνη c χιλιαρα, ψευδαργυρος και βιταμινη d. Και αν έχεις πυρετο ή πόνους depon maximum. Κρίνοντας από τον λαιμό μου πάντως δεν βλέπω να τη γλιτωνω.  Ελπίζω μόνο να την περάσω ελαφριά και να μην πάθει τίποτα το μωρό.

Εννοείται ότι θα κανω ραπιντ και τις επόμενες μέρες και σε 3 μέρες αν βγαίνω αρνητική θα ξανακάνω μοριακό.

Κοριτσάκι μου εφόσον έγινε τώρα,  εύχομαι να μην κολλήσεις και ο άντρας σου να το περάσει ανώδυνα!! 

Λοιπόν ξέρω παααρα πολλες περιπτώσεις που ζευγάρια ένω κόλλησε ο ένας ο άλλος δεν κόλλησε, οπότε όλα θα πάνε καλά! Άντε μια ακόμη αναποδιά ας πάει στην ευχή του θεού, να περάσει και αυτό.. και μόλις μπεις στην εβδομάδα που θα νιώσεις ασφάλεια τότε κοριτσι μου ελπίζω να το απολαύσεις,  γτ με αυτά και με αυτά είσαι μέσα στο άγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έλα και ο μηνας μας είναι  και τα γενέθλια μας! 

Μπορεί  να μην είμαστε έγκυος ή να μην έχουμε ζουζούνι,  ας μας λυπηθεί ο Θεός και να μας κάνει το καλύτερο δώρο ζωής!! 

Εντωμεταξύ ρε κορίτσια είδα όνειρο ότι είχα παιδάκι, μικρούλη.. αχ και κατι φιλιά που του έδινα, το αγκαλιάζα το έβαζα στο μάγουλο μου το ένιωθα βρε παιδί μου... αχ ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται!!

αχαχαχαχαχα ο μήνας μας..... ανοιξιάτικα παιδάκια είμαστε 😁😁 @Salvation78

όσο για τα όνειρα....όταν μου βάλανε 3 το καλοκαίρι είχα πάθει σοκ, γιατί μου το είπανε την ημέρα της ετ και εγώ δεν ήξερα τίποτα (η χαζή νόμιζα πως θα πετύχουν και τα 3 και είχα ένα άγχος), όταν λοιπόν είχα θετική χοριακή έβλεπα σε όνειρο ότι είχα 3 μωρά..... όσο και να χαιρόμουν είχα αγχωθεί και σκεφτόμουν πως θα τα βγάλω πέρα με 3 παιδιά... (τώρα που το σκέφτομαι.....μήπως έφταιξε που είχα μια "αρνηση" για 3 και γι'αυτό να μην κρατήθηκε κανένα😢)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Μην τα βλέπεις όλα μαύρα!

το σημαντικό που βρήκες εναν ανθρωπο κ συνεχίζεις τη ζωη σου και τα ονειρά σου!

Εγώ θα σε συμβούλευα τις ίδιες εξετάσεις να τις κάνετε μετά το 3μηνο! Ίσως να χουν επηρεαστεί από τον ιο!

Σου εύχομαι ότι καλλίτερο 😘

@N.Angel  Ακριβώς αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο που να σε εμπνέει να θελεις να κανεις παιδι. Γιατί το παιδι το κάνουν δυο άνθρωποι που το αποφασίζουν από κοινού (εκτός αν μιλάμε για περιπτώσεις γυναικών που απευθύνονται σε τράπεζες σπέρματος αλλά εσυ ήθελες δίπλα σου έναν άνθρωπο και το κατάφερες). Εστίασε σε αυτό και πραγματικά τη σημερον ημέρα τς περισσότερα θέματα λύνονται. Μπορεί να έχει παίξει το ρόλο του και ο κορονοϊος αλλα σε κάθε περίπτωση πρέπει να δείτε εξειδικευμένο ουρολογο. Εδώ στο φόρουμ έχουν αναφερθεί 3-4 γνωστά ονόματα, επισκεφτείτε τουλάχιστον δυο από αυτούς να τσεκάρετε γνώμες και θα δεις που θα παρεις τα πάνω σου.  Μπορεί να χρειαστεί ένα διάστημα θεραπειών αλλα βελτιώνεται πολύ η κατάσταση με το σπερμα, θα το δεις στην πορεία. Όλα καλά θα πάνε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Που στον εφκα μπαίνετε; Δεν έχω καταλάβει. Με αγχωσατε 🤣😂🤣😂🤣😂 

Επίσης έχω καταλάβει πως σε κάποια δίνουμε το 25% και κάποια είναι δωρεάν. Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά έτσι τα περνάει ο γιατρός νόμιζα. Πχ τα clexane τα είχα πληρώσει πριν την ετ και μετά την θετική χοριακη τα είχα δωρεάν. 

Μην αγχώνεσαι, θα το είχες πάρει είδηση αν σου είχε συμβεί. Εγώ είμαι «ελεύθερος επαγγελματίας» (δηλαδή βασικά κανονικός υπάλληλος σαν όλους απλά πληρώνομαι με μπλοκάκι οποτε οι εργοδότες γλιτώνουν εισφορές, άδειες κλπ) και γι αυτό την πάτησα. Αν δεν έχει χρειαστεί ποτέ να μπεις στον ΕΦΚΑ μάλλον δε χρειάζεται ούτε τώρα. Άσε που απο τις 9 Μαρτη το διορθώσανε το λάθος και εμφανιζόμαστε όλοι ασφαλισμένοι πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

αχαχαχαχαχα ο μήνας μας..... ανοιξιάτικα παιδάκια είμαστε 😁😁 @Salvation78

όσο για τα όνειρα....όταν μου βάλανε 3 το καλοκαίρι είχα πάθει σοκ, γιατί μου το είπανε την ημέρα της ετ και εγώ δεν ήξερα τίποτα (η χαζή νόμιζα πως θα πετύχουν και τα 3 και είχα ένα άγχος), όταν λοιπόν είχα θετική χοριακή έβλεπα σε όνειρο ότι είχα 3 μωρά..... όσο και να χαιρόμουν είχα αγχωθεί και σκεφτόμουν πως θα τα βγάλω πέρα με 3 παιδιά... (τώρα που το σκέφτομαι.....μήπως έφταιξε που είχα μια "αρνηση" για 3 και γι'αυτό να μην κρατήθηκε κανένα😢)

@ Hope501 και Κατεριναπαπ, μακάρι να είναι τα καλύτερα μας Γενέθλια φετος

Γενικά δεν είμαι θετική όμως  και λέω κάτσε μην είναι τα χειρότερα μου μέσ τγ κατάθλιψη 

Δε θέλω να σας επηρεαζω αλλά εγώ όνειρα δε βλέπω ούτε καν θέλω να χαϊδεύω τη κοιλιά μου, ίσως άμυνα να είναι... 

Η Κατερίνα είπαμε Θεσσαλονίκη Hope 501 εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοριτσάκι μου εφόσον έγινε τώρα,  εύχομαι να μην κολλήσεις και ο άντρας σου να το περάσει ανώδυνα!! 

Λοιπόν ξέρω παααρα πολλες περιπτώσεις που ζευγάρια ένω κόλλησε ο ένας ο άλλος δεν κόλλησε, οπότε όλα θα πάνε καλά! Άντε μια ακόμη αναποδιά ας πάει στην ευχή του θεού, να περάσει και αυτό.. και μόλις μπεις στην εβδομάδα που θα νιώσεις ασφάλεια τότε κοριτσι μου ελπίζω να το απολαύσεις,  γτ με αυτά και με αυτά είσαι μέσα στο άγχος!! 

Ναι ελπίζω να μην έχω κολλήσει γιατί νομίζω ότι ο άντρας μου περναει τη Δέλτα.  Χθες είχε 38, σήμερα 38,7. Η όμικρον που είναι και πιο ήπια κάνει μέχρι δεκατακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

αχαχαχαχαχα ο μήνας μας..... ανοιξιάτικα παιδάκια είμαστε 😁😁 @Salvation78

όσο για τα όνειρα....όταν μου βάλανε 3 το καλοκαίρι είχα πάθει σοκ, γιατί μου το είπανε την ημέρα της ετ και εγώ δεν ήξερα τίποτα (η χαζή νόμιζα πως θα πετύχουν και τα 3 και είχα ένα άγχος), όταν λοιπόν είχα θετική χοριακή έβλεπα σε όνειρο ότι είχα 3 μωρά..... όσο και να χαιρόμουν είχα αγχωθεί και σκεφτόμουν πως θα τα βγάλω πέρα με 3 παιδιά... (τώρα που το σκέφτομαι.....μήπως έφταιξε που είχα μια "αρνηση" για 3 και γι'αυτό να μην κρατήθηκε κανένα😢)

Δεν ξέρω βρε κορίτσι μου, πάντως ας κρατήσουμε το σημαντικό οτι εμφύτευση έγινε και ας ανακτήσουμε τις δυνάμεις μας για την επόμενη προσπάθεια μας.. 

Και εγώ πάντως ένω το θέλω τοοοσο πολύ όταν γύρισα σπίτι με 2 εμβρυακια ένιωθα πως τελείωσε η ζωή μου,  πως δεν έχω κάνει τπτ στη ζωή μου και έχουν δεθεί τα χέρια μου, συναισθήματα της ώρας βέβαια.. μου πέρασε μετά..  όταν το συζήτησα με την φίλη μου, μου είπε ακριβώς τα ίδια πράγματα πως ένιωσε και αυτή.. Βέβαια στη περίπτωση της όλα πήγαν καλά.. ας μην Ρίχνουμε ευθύνες στον εαυτό μας και ας συνεχίσουμε αισιόδοξα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ελπίζω να μην έχω κολλήσει γιατί νομίζω ότι ο άντρας μου περναει τη Δέλτα.  Χθες είχε 38, σήμερα 38,7. Η όμικρον που είναι και πιο ήπια κάνει μέχρι δεκατακια.

Εσυ πώς είσαι? Ο λαιμός συνεχίζει να σε ενοχλεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@N.Angel  Ακριβώς αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο που να σε εμπνέει να θελεις να κανεις παιδι. Γιατί το παιδι το κάνουν δυο άνθρωποι που το αποφασίζουν από κοινού (εκτός αν μιλάμε για περιπτώσεις γυναικών που απευθύνονται σε τράπεζες σπέρματος αλλά εσυ ήθελες δίπλα σου έναν άνθρωπο και το κατάφερες). Εστίασε σε αυτό και πραγματικά τη σημερον ημέρα τς περισσότερα θέματα λύνονται. Μπορεί να έχει παίξει το ρόλο του και ο κορονοϊος αλλα σε κάθε περίπτωση πρέπει να δείτε εξειδικευμένο ουρολογο. Εδώ στο φόρουμ έχουν αναφερθεί 3-4 γνωστά ονόματα, επισκεφτείτε τουλάχιστον δυο από αυτούς να τσεκάρετε γνώμες και θα δεις που θα παρεις τα πάνω σου.  Μπορεί να χρειαστεί ένα διάστημα θεραπειών αλλα βελτιώνεται πολύ η κατάσταση με το σπερμα, θα το δεις στην πορεία. Όλα καλά θα πάνε.  

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την εμψυχωση! 
Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι αυτα τα ονοματα οσα κοριτσια εχουν παει; Κ αν υπαρχει κ καποιος Θεσσαλονικη γιατι εγω ειμαι εδω; 

Μολις ειχα τηλ απο τον ανδρολογο που πηγαμε κ μου ειπε απο πλευρας ανδρολογικης ειναι μια χαρα οτι εχει ποσοτητα υπεραρκετη για να βρεθουν φυσιολογικα αλλα κ για φυσικη συλληψη κ δεν χρειαζεται να παρει αντριβιωση για το ουρεοπλασμα γιατι δεν ειναι ενεργη λοιμωξη! Δεν ξερω ρε κοριτσια καπως μου φαινεται! Μηπως να παρουμε κ μια δευτερη γνωμη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημερααα...Τωρα σε θυμήθηκα μου είχε κάνει εντύπωση πόσα ωαρια είχες και πόσα γονιμοποίηθηκαν.  Έχεις αρα 10 ωαρια στην κατάψυξη.  

Σίγουρα θα πρέπει να προσπαθήσεις άλλη μια φορά.   Επειδή είχα μια φίλη έτσι την λέγανε ανεξηγητη υπογονιμότητα είχαν κάνει τα πάντα είχε τρελαθεί λέει δεν γίνεται και νέα 25 χρόνων (είχε και ένα παιδάκι απ τον πρώτο άντρα της ).λέει μάλλον φταίει σπέρμα κτλ κάνει πρώτη εξωσωματικη να σου ένα 0 κάνει δεύτερη πάλι 0 λέει τι στο καλό γίνεται;  αν με δεύτερη έχω 0 κάτι τρέχει.  (Έβαζε και 2 εμβρυα) τελικά πάει σε έναν γιατρό τον Σφακ. Και τις λέει θα κάνουμε λαμπαροσκοπιση γτ κάτι βλέπω κάνει βρίσκει υδροσαλπιγκες. Τις αφαιρεί και η επόμενη εξωσωματικη ήταν θετική. Και πάντα λέει μετά την δεύτερη στην ανεξηγητη έχουμε 0βκατι άλλο φταίει . 

Ε και εμείς θα κάνουμε άλλη μια και αν αποτύχει θα δούμε μετά,ευτυχώς έχουμε εμβρυα και δε θα ξαναμπώ στη διαδικασία της διέγερσης,τι να πω μακάρι να ήταν τυχαία η πρώτη αποτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η noutelitsa είπε:

Καλά μόνο στην ταυτοτητα....γιατι μυαλό και καρδια ίσα που κλείνω τα 20...για να μην πω για εξωτερική εμφανιση...το ίδοο προβλημα φανταζομαι αντιμετωπίζεις και εσυ,εεεε???? χαχαααα
 

Εγώ κανένα πρόβλημα δεν αντιμετωπίζω οι άλλοι που με βλέπουν το έχουν το πρόβλημα για να καταλαβεις τις πρώτες άσπρες τρίχες τις έβγαλα πέρυσι φαντάσου τσαντίλα οι αδελφές που έχουν άσπρες από τα 30 τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια από χθες θα σκάσω!

Περιμένω να αδιαθετησω σήμερα και από το βράδυ της Κυριακής δηλαδή εδώ και 4σχεδον μέρες είχα ροζ υγρά ίδια με της περιόδου. 

Αφού χθες έγραψα κιόλας ότι μου ηρθε περίοδος γιατί είχα και υγρά και τους γνωστούς πόνους.

Σήμερα τα υγρά έγιναν καφέ για πρώτη φορά στην ζωή μου.

Λέτε βρε κορίτσια; Αν κάνω τεστ αύριο θα είναι λέτε νωρίς;

Έκανα σπερματεγχυση πριν 14 μέρες με δύο ωράρια κι ένεση ovitrelle.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δεν ξέρω βρε κορίτσι μου, πάντως ας κρατήσουμε το σημαντικό οτι εμφύτευση έγινε και ας ανακτήσουμε τις δυνάμεις μας για την επόμενη προσπάθεια μας.. 

Και εγώ πάντως ένω το θέλω τοοοσο πολύ όταν γύρισα σπίτι με 2 εμβρυακια ένιωθα πως τελείωσε η ζωή μου,  πως δεν έχω κάνει τπτ στη ζωή μου και έχουν δεθεί τα χέρια μου, συναισθήματα της ώρας βέβαια.. μου πέρασε μετά..  όταν το συζήτησα με την φίλη μου, μου είπε ακριβώς τα ίδια πράγματα πως ένιωσε και αυτή.. Βέβαια στη περίπτωση της όλα πήγαν καλά.. ας μην Ρίχνουμε ευθύνες στον εαυτό μας και ας συνεχίσουμε αισιόδοξα!!

Θα κρατήσω τα τελευταία λόγια σου και να τα θυμάσαι πάντα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εσυ πώς είσαι? Ο λαιμός συνεχίζει να σε ενοχλεί? 

Όχι ευτυχώς δεν με πονάει. Είμαι πολύ καλύτερα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Αχ κορίτσια από χθες θα σκάσω!

Περιμένω να αδιαθετησω σήμερα και από το βράδυ της Κυριακής δηλαδή εδώ και 4σχεδον μέρες είχα ροζ υγρά ίδια με της περιόδου. 

Αφού χθες έγραψα κιόλας ότι μου ηρθε περίοδος γιατί είχα και υγρά και τους γνωστούς πόνους.

Σήμερα τα υγρά έγιναν καφέ για πρώτη φορά στην ζωή μου.

Λέτε βρε κορίτσια; Αν κάνω τεστ αύριο θα είναι λέτε νωρίς;

Έκανα σπερματεγχυση πριν 14 μέρες με δύο ωράρια κι ένεση ovitrelle.

 

Αχ μακάρι κοριτσι μου! Θετικά μου φαίνονται αυτά που περιγράφεις. Ναι στις 14 μέρες από τη σπερματεγχυση, μπορείς να κάνεις χοριακη. Μην πεις στη διαδικασία των τεστς. Κατευθείαν χοριακη, μα το ίδιο κοστίζουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ελπίζω να μην έχω κολλήσει γιατί νομίζω ότι ο άντρας μου περναει τη Δέλτα.  Χθες είχε 38, σήμερα 38,7. Η όμικρον που είναι και πιο ήπια κάνει μέχρι δεκατακια.

Οχι βρε κ η ομικρον κανει πυρετο ειναι θεμα οργανισμου πως θα αντιδρασει. Θελει βιταμινη c k αντιπυρετικα εσυ καλο θα ειναι να ειστε μακρια αλλα αν προσεχετε μην φοβασαι για το μωρακι ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Οχι βρε κ η ομικρον κανει πυρετο ειναι θεμα οργανισμου πως θα αντιδρασει. Θελει βιταμινη c k αντιπυρετικα εσυ καλο θα ειναι να ειστε μακρια αλλα αν προσεχετε μην φοβασαι για το μωρακι ολα θα πανε καλα!

Ναι τις παίρνει τις βιταμίνες του και ντεπον μάξιμουμ. Εντάξει στην αρχή φοβήθηκα. Μετά που μίλησα με τον γιατρό μου έφυγε όλο το άγχος. Του πάω απλά φαγητό με μάσκα, κάθομαι λίγο με τη μάσκα απέξω και μιλάμε και φεύγω. Δεν έχουμε επαφές δηλαδή. Αν δεν έχω κολλήσει ήδη, δεν θα κολλήσω τώρα. Έκανα και ένα σελφ τεστ, αρνητικό. Ήρεμη είμαι γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilian90 είπε:

Αχ κορίτσια από χθες θα σκάσω!

Περιμένω να αδιαθετησω σήμερα και από το βράδυ της Κυριακής δηλαδή εδώ και 4σχεδον μέρες είχα ροζ υγρά ίδια με της περιόδου. 

Αφού χθες έγραψα κιόλας ότι μου ηρθε περίοδος γιατί είχα και υγρά και τους γνωστούς πόνους.

Σήμερα τα υγρά έγιναν καφέ για πρώτη φορά στην ζωή μου.

Λέτε βρε κορίτσια; Αν κάνω τεστ αύριο θα είναι λέτε νωρίς;

Έκανα σπερματεγχυση πριν 14 μέρες με δύο ωράρια κι ένεση ovitrelle.

 

Εφόσον έχεις 14 ημέρες πας για χοριακη,εάν είναι θετική μιλάς με τον γιατρό σου για οδηγίες,αν είναι αρνητική σταματάς την προγεστερονη που λογικά σου έδωσε  και σε μερικες μερες θα ερθει η περιοδος.Γενικα όταν παίρνουμε προγεστερονη δεν έρχεται η περιοδος.Ευχομαι μια τεράστια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω?

 Στη 1η εμβρυομεταφορά είχα εντονο πρήξιμο για 3-4 μερες μετά την ωοληψία, αλλά  αυτή τη φορά  ξεκίνησε το πρήξιμο 11 μερες μετά την ωοληψία , σε τραγικό σημείο όμως , να μη χωράω στα ρουχα μου και να πονάω απίστευτα  ψηλα σε όλη τη περιοχή γυρω απο το στομάχι.Σήμερα είμαι καλύτερα αλλα μου κανει κατι μικρες σουβλιες κατω δεξιά που εινια η σκωλικοειδής απόφυση

εχω η αλήθεια αγχωθεί, στο κεντρο που μίλησα μου είπαν δεν αξιολογείται αρνητικά και δε σχετίζεται, ομως φοβάμαι

 επισης κανένα συμπρωμα δεν εχω και σκέφτομαι και να παρω κουλούρι και να μου βγεί κάποιο πρόβλημα σε έντερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω?

 Στη 1η εμβρυομεταφορά είχα εντονο πρήξιμο για 3-4 μερες μετά την ωοληψία, αλλά  αυτή τη φορά  ξεκίνησε το πρήξιμο 11 μερες μετά την ωοληψία , σε τραγικό σημείο όμως , να μη χωράω στα ρουχα μου και να πονάω απίστευτα  ψηλα σε όλη τη περιοχή γυρω απο το στομάχι.Σήμερα είμαι καλύτερα αλλα μου κανει κατι μικρες σουβλιες κατω δεξιά που εινια η σκωλικοειδής απόφυση

εχω η αλήθεια αγχωθεί, στο κεντρο που μίλησα μου είπαν δεν αξιολογείται αρνητικά και δε σχετίζεται, ομως φοβάμαι

 επισης κανένα συμπρωμα δεν εχω και σκέφτομαι και να παρω κουλούρι και να μου βγεί κάποιο πρόβλημα σε έντερο?

Μετά την ωολληψια για να φύγει η κατακράτηση για κάποια βδομάδα εκοψα τελείως αλάτι και ζάχαρη,προσπαθούσα να τρώω αρκετή πρωτεΐνη και ξεπρηστηκα γρήγορα.Εκανες κάτι αντιστοιχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...