Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η οδηγία που είχα εγώ από τον γιατρό εργασίας που ξέρει το ιστορικό με εξωσωματικές κλπ όταν θετικοποιηθηκε ο γάτος ήταν να κάνω ραπιντ στις 5 ημέρες (ως τριπλά εμβολιασμένη) κ μόνο αν εμφανίσω συμπτώματα να κάνω μοριακό. Χωρίς συμπτώματα μου λέει μην χαλάς τα λεφτά σου θεωρείσαι κρούσμα μου λέει ως στενη επαφή επειδή είστε στο ίδιο σπίτι. Αν απλά τον είχα δει σε καφε πχ κ δεν εμφάνιζα συμπτώματα κ είχα αρνητικά ραπιντ είμαι οκ

Και εκατσα 5 μέρες καραντίνα επειδή ήμασταν στο ίδιο σπίτι αλλιώς θα επέστρεφα δουλειά 

Θα είσαι μια χαρά και εσυ κ το μωρό θα δεις ❤️

Και εγώ έτσι έκατσα 5 μερούλες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Με τρελένεις τώρα ειλικρινά! Άντε θα αρχίζω να ελπίζω πάλι! Μακάρι βρε κορίτσι μου να βγει θετική η χοριακη στις 21!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Θε βγει θετική σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η οδηγία που είχα εγώ από τον γιατρό εργασίας που ξέρει το ιστορικό με εξωσωματικές κλπ όταν θετικοποιηθηκε ο γάτος ήταν να κάνω ραπιντ στις 5 ημέρες (ως τριπλά εμβολιασμένη) κ μόνο αν εμφανίσω συμπτώματα να κάνω μοριακό. Χωρίς συμπτώματα μου λέει μην χαλάς τα λεφτά σου θεωρείσαι κρούσμα μου λέει ως στενη επαφή επειδή είστε στο ίδιο σπίτι. Αν απλά τον είχα δει σε καφε πχ κ δεν εμφάνιζα συμπτώματα κ είχα αρνητικά ραπιντ είμαι οκ

Και εκατσα 5 μέρες καραντίνα επειδή ήμασταν στο ίδιο σπίτι αλλιώς θα επέστρεφα δουλειά 

Θα είσαι μια χαρά και εσυ κ το μωρό θα δεις ❤️

Ναι και εγώ αισιοδοξη είμαι!  Ως εκπαιδευτικος έχω μειωμένη τιμή στα τεστς σε μικροβιολογικα που έχουν κάνει σύμβαση με τον Δήμο. Σήμερα για ραπιντ και μοριακό έδωσα 32 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι και εγώ αισιοδοξη είμαι!  Ως εκπαιδευτικος έχω μειωμένη τιμή στα τεστς σε μικροβιολογικα που έχουν κάνει σύμβαση με τον Δήμο. Σήμερα για ραπιντ και μοριακό έδωσα 32 ευρώ.

Ωπα εγώ αυτό γιατί το ακούω πρώτη φορά;;;; Α πρέπει να το ψάξω για τον άντρα μην πληρώνει 45€ Το μοριακό που τον βάζω και κάνει κάθε εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είναι τόσο πολυσύνθετο αυτό το θέμα που δεν μπορώ να σου πω τι άλλο θα πρέπει να κοιτάξεις.   Απλά όταν ακούω ανεξήγητη δεν μου αρέσει προσωπικά και θα τον ζαλίζα τον γιατρό (είμαι η δύσπιστη ασθενείς) 

Θύμησε μου έχεις ξαναπροσπαθησει εξωσωματική;  

 

Κάναμε τον Ιανουάριο μια προσπάθεια με ένα  αριστο έμβρυο,στην επόμενη θα βάλουμε δύο είπαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γτ να κολλήσεις; είσαι φίλη μου δεν κολλάς 😄😄😄 έτσι πες τον γιατρό 🤣🤣🤣 ξες την Παρασκευαιδου δεν κόλλησε πολύ φίλη μου είναι.  

Χαχαχα αυτό να έλεγα στον γιατρό μου και πιστεύω τότε θα με έδιωχνε κανονικά πια. Είναι καλός, χρυσός, τον θεωρώ πολύ καλό γιατρό, αλλά είναι απόλυτος και κοφτος. Αν του έλεγα κάτι τέτοιο,  θα με έπαιρνε και θα με σήκωνε. Τον παρακαλούσα την Τρίτη να ξαναπάω την Παρασκευή για υπέρηχο,  1 βλέμμα και μια φράση και έσκασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ωπα εγώ αυτό γιατί το ακούω πρώτη φορά;;;; Α πρέπει να το ψάξω για τον άντρα μην πληρώνει 45€ Το μοριακό που τον βάζω και κάνει κάθε εβδομάδα 

Ναι οι εκπαιδευτικοι και οι μαθητές δικαιούνται μειωμένες τιμές σε μικροβιολογικα που έχουν κάνει σύμβαση με τον εκάστοτε Δήμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι και εγώ αισιοδοξη είμαι!  Ως εκπαιδευτικος έχω μειωμένη τιμή στα τεστς σε μικροβιολογικα που έχουν κάνει σύμβαση με τον Δήμο. Σήμερα για ραπιντ και μοριακό έδωσα 32 ευρώ.

Εμεις δωρεάν ρε κορίτσια ένα σοκ το έπαθα μειωμένη τιμή 32 ευρώ τραγικοοοο θα πω. Δηλαδή αν κάποιος δεν χει 32 δεν θα ξέρει αν πρέπει να κάθεται κάθε τόσο σπίτι   οκ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα αυτό να έλεγα στον γιατρό μου και πιστεύω τότε θα με έδιωχνε κανονικά πια. Είναι καλός, χρυσός, τον θεωρώ πολύ καλό γιατρό, αλλά είναι απόλυτος και κοφτος. Αν του έλεγα κάτι τέτοιο,  θα με έπαιρνε και θα με σήκωνε. Τον παρακαλούσα την Τρίτη να ξαναπάω την Παρασκευή για υπέρηχο,  1 βλέμμα και μια φράση και έσκασα.

Κανε αμα τολμάς. :-) χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Κάναμε τον Ιανουάριο μια προσπάθεια με ένα  αριστο έμβρυο,στην επόμενη θα βάλουμε δύο είπαμε.

Να σου πω χωρίς να σε αγχωσω όμως αυτό ανεξηγητη και υπογονιμότητα με χτυπάει κάπως . 

Έχετε κάνει ντέφι στο σπερμα;  ξεκινάμε από εκεί που είναι το πιο εύκολο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Αααα μάλιστα οκ...

Ρωτάω γιατι μου πε μια φίλη οτι ειναι φοβερή γιατρός κ μια φιλη της παλιά είχε πετύχει με την πρώτη μαζι της βρίσκοντας της κατι που οι αλλοι ποτέ δεν είχαν βρει οτι εχει. Επίσης μου ειπε οτι συνεργάζεται με τον ΕΟΠΥΥ και ειναι οικονομική, αλλα δεν βρησκω αν έρχεται Αθήνα ή οχι. την έψαξα στο ίντερνετ αλλα βρησκω πληροφορίες οτι ειναι στο EMBRYOLAB και email μονο του κέντρου δεν βρησκω προσωπικά δικο της. Θέλει η φίλη μου να επικοινωνήσει μαζι της αλλα με αυτα που μου λεει, δεν εχω και εγω να χασω να κανω μια κουβέντα. 

Καλησπέρα! Έχω κάνει μία ωοληψια μαζί της στο embryolab λόγω απουσίας του γιατρού μου. Μου φάνηκε πολύ καταρτισμένη κι αναλυτική. Καλή εντύπωση γενικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι οι εκπαιδευτικοι και οι μαθητές δικαιούνται μειωμένες τιμές σε μικροβιολογικα που έχουν κάνει σύμβαση με τον εκάστοτε Δήμο 

Θα το ψάξω σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η popcorn είπε:

Ρώτησε με ,αρκεί να δω που είναι τα μηνύματα 😂😂😂

Τα μηνύματα στο κινητό να τα έχεις σε δεύτερο παράθυρο. Εάν δεν τα βρίσκεις πήγαινε από τα μαιλ σου. Έρχονται εκεί. Τις περισσότερες φορές στα σπαμ. Ανοίγεις από εκεί και μετά ανοίγεις άλλο παράθυρο για την ροη😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 
Ειμαι παλια στο φορουμ εχει λιγο καιρο που αρχισα να ξαναμπαινω, εκανα μια αποχη ενος ετους γιατι περασα διαφορα αυτο τον χρονο…καποιες μπορει να με θυμουνται..

Περυσι ειχα κανει μια προσπαθεια εξωσωματικης, λογω γονιδιου, η οποια οδηγησε σε αποβολη…κ ενω ξεκινησαμε δευτερη προσπαθεια χωρισαμε με τον τοτε συντροφο.

Τωρα ειμαι καλα, εχω νεο συντροφο κ αρχισα να ξαναονειρευομαι το ενδεχομενο ενος παιδιου. 
Εχω στην καταψυξη ωαρια κ μολις χθες πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα, καλλιεργεια κλπ, τα οποια ειναι αποθαρρυντικα! Με επιασε ενας πανικος κοριτσια οποια μπορει να βοηθησει με την εμπειρια της…

Αρχικα βρεθηκε ουρεοπλασμα στο σπερμα κ κατα δευτερον κ πολυ σημαντικο υπαρχει μεγαλο θεμα με την μορφολογια, μολις το 1% εχει κανονικες μορφες κ το 98% εχει ανωμαλιες κεφαλης, ο δε δεικτης τερατο/μιας ειναι 1,61. Περιμενουμε αποτελεσματα κατακερματισμου. Ο συντροφος μου γενικα προσεχει την διατροφη του, γυμναζεται, δεν καπνιζει, δεν πινει τοσο πολυ, κυριως μπυρα αλλα οταν πιει το ξεσκιζει βεβαια κ πολυ νεσκαφε. Να σημειωσω οτι περασαμε κ κοβιντ στα μεσα Ιανουαριου, εγω πιο δυσκολα εκεινος πιο ελαφρια. Υπαρχει δυνατοτητα βελτιωσης της μορφολογιας του σπερματος; Θα ειναι τοσο δυσκολο να γινουν γονιμοποιησεις/να φτασουν βλαστοκυστες αν δεν βελτιωθει; Εγω εχω κ προεμφυτευτικο οποτε τα ειδα ολα μαυρα!! Λες κ δεν το εχει η μοιρα μου στο θεμα του παιδιου, αυτο νιωθω…κ ειμαι τελειως απαισιοδοξη αυτη την στιγμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σου πω χωρίς να σε αγχωσω όμως αυτό ανεξηγητη και υπογονιμότητα με χτυπάει κάπως . 

Έχετε κάνει ντέφι στο σπερμα;  ξεκινάμε από εκεί που είναι το πιο εύκολο . 

Καλημέρα κορίτσι μου,επειδή δε τα θυμάμαι και καλά,κατακερματισμό εννοεις;Ναι κάναμε. Επειδη η εξωσωματικη δεν ηταν κατι που θελαμε,πριν φτασουμε εκει καναμε παρα πολλες εξετασεις.Το dfi που λες το θυμαμαι αλλα δε θυμαμαι αν ειναι χωριστη εξεταση απο τον κατακερματισμο αλλά το θυμάμαι σαν εξέταση .Το σπερμα είναι πολύ καλό.Γενικα η ολη διαδικασία πήγε πολύ καλά,δεδομένου ότι έκανα 39 ωαρια,τα 25 ήταν ώριμα,βάλαμε 8 ωαρια κατάψυξη και μετά τα 17 πήγαν προς γονιμοποιηση.Γονιμοποιηθηκαν τα 16 και έγιναν βλαστοκυστες τα 10.

9 άριστες,1 μέτρια.Καναμε και καρυοτυπος ζεύγους και Κυστική και θρομβοφιλια ήταν οκ.Ορμονες είναι οκ,ενδομητριο κάθε φορά παρά πολύ καλό,διαβάτες σαλπιγγες.Απλα επιλέξαμε να βάλουμε ένα έμβρυο την πρώτη φορά επειδή όλα φαινόταν ιδανικά και επειδή έχω ένα παλιότερο χειρουργείο δε θελαμε να φορτώσουμε τη μητρα πολύ.Δε ξέρω πραγματικά τι φταίει.Θα δούμε τι θα γίνει και την επόμενη φορά αν και όπως σου είπα δεν έμεινε και κάτι άλλο. Εκτός αν τα εμβρυα που προκύπτουν, παρόλο που εμείς ειμαστε οκ,έχουν θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεσα στην μαυριλα μου η γαιδαρα δεν σας ευχηθηκα καν!  Οσα κοριτσια περιμενουν χοριακη να παρουν μια τεραστια κ χορταστικη χοριακη κ οσες πηραν ηδη να εχουν μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Ευχομαι σε ολες μας κουραγιο, υπομονη κ επιτυχιες!!!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι είσαι μπομπα, ετοιμη να ξεσηκώσεις τα διαγνωστικά 😜

εγω με το που είχα μπει στην αρχική σελίδα μου το έγραφε με κόκκινα γράμματα και ένα σηματάκι απαγορευτικό Ανασφάλιστη - συμμετοχή 25% σε φάρμακα. 

Που στον εφκα μπαίνετε; Δεν έχω καταλάβει. Με αγχωσατε 🤣😂🤣😂🤣😂 

Επίσης έχω καταλάβει πως σε κάποια δίνουμε το 25% και κάποια είναι δωρεάν. Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά έτσι τα περνάει ο γιατρός νόμιζα. Πχ τα clexane τα είχα πληρώσει πριν την ετ και μετά την θετική χοριακη τα είχα δωρεάν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 
Ειμαι παλια στο φορουμ εχει λιγο καιρο που αρχισα να ξαναμπαινω, εκανα μια αποχη ενος ετους γιατι περασα διαφορα αυτο τον χρονο…καποιες μπορει να με θυμουνται..

Περυσι ειχα κανει μια προσπαθεια εξωσωματικης, λογω γονιδιου, η οποια οδηγησε σε αποβολη…κ ενω ξεκινησαμε δευτερη προσπαθεια χωρισαμε με τον τοτε συντροφο.

Τωρα ειμαι καλα, εχω νεο συντροφο κ αρχισα να ξαναονειρευομαι το ενδεχομενο ενος παιδιου. 
Εχω στην καταψυξη ωαρια κ μολις χθες πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα, καλλιεργεια κλπ, τα οποια ειναι αποθαρρυντικα! Με επιασε ενας πανικος κοριτσια οποια μπορει να βοηθησει με την εμπειρια της…

Αρχικα βρεθηκε ουρεοπλασμα στο σπερμα κ κατα δευτερον κ πολυ σημαντικο υπαρχει μεγαλο θεμα με την μορφολογια, μολις το 1% εχει κανονικες μορφες κ το 98% εχει ανωμαλιες κεφαλης, ο δε δεικτης τερατο/μιας ειναι 1,61. Περιμενουμε αποτελεσματα κατακερματισμου. Ο συντροφος μου γενικα προσεχει την διατροφη του, γυμναζεται, δεν καπνιζει, δεν πινει τοσο πολυ, κυριως μπυρα αλλα οταν πιει το ξεσκιζει βεβαια κ πολυ νεσκαφε. Να σημειωσω οτι περασαμε κ κοβιντ στα μεσα Ιανουαριου, εγω πιο δυσκολα εκεινος πιο ελαφρια. Υπαρχει δυνατοτητα βελτιωσης της μορφολογιας του σπερματος; Θα ειναι τοσο δυσκολο να γινουν γονιμοποιησεις/να φτασουν βλαστοκυστες αν δεν βελτιωθει; Εγω εχω κ προεμφυτευτικο οποτε τα ειδα ολα μαυρα!! Λες κ δεν το εχει η μοιρα μου στο θεμα του παιδιου, αυτο νιωθω…κ ειμαι τελειως απαισιοδοξη αυτη την στιγμη!

Καλημερα κοριτσι μου,επειδη ειναι σχετικα νωρις απο τον covid θα σου ελεγα σε κανενα μηνα να επαναλαβετε τις εξετασεις ,αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι και το δικό μας είχε επηρεαστεί και επανήλθε μετά το τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,επειδη ειναι σχετικα νωρις απο τον covid θα σου ελεγα σε κανενα μηνα να επαναλαβετε τις εξετασεις ,αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις ότι και το δικό μας είχε επηρεαστεί και επανήλθε μετά το τρίμηνο.

Το ειδα ναι αλλα ειχατε θεμα στην ποσοτητα οχι στην μορφολογια…τα αλλα ηταν σχετικα καλα…τα ζωηρα δεν ηταν τοσα πολλα 13% κ τα νωθρα 37%, η ποσοτητα ηταν καλη. θα ξανακανουμε εννοειται! Για να δουμε αν εφυγε κ το ουρεοπλασμα.. απλα φοβαμαι μηπως δεν υπαρχουν κ πολλα περιθωρια βελτιωσεις..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Το ειδα ναι αλλα ειχατε θεμα στην ποσοτητα οχι στην μορφολογια…τα αλλα ηταν σχετικα καλα…τα ζωηρα δεν ηταν τοσα πολλα 13% κ τα νωθρα 37%, η ποσοτητα ηταν καλη. θα ξανακανουμε εννοειται! Για να δουμε αν εφυγε κ το ουρεοπλασμα.. απλα φοβαμαι μηπως δεν υπαρχουν κ πολλα περιθωρια βελτιωσεις..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!

Ελπίζω να ήταν κάτι στιγμιαίο και λόγω του covid και να βελτιωθεί αρκετά!Επειδή έγραψες ότι γυμναζεται κλπ,ελπίζω να μην παίρνει διάφορες βλακείες και αγνώστου προελεύσεως σκευάσματα γιατί και αυτά έχουν επίπτωση στο σπερμα μακροπρόθεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Το ειδα ναι αλλα ειχατε θεμα στην ποσοτητα οχι στην μορφολογια…τα αλλα ηταν σχετικα καλα…τα ζωηρα δεν ηταν τοσα πολλα 13% κ τα νωθρα 37%, η ποσοτητα ηταν καλη. θα ξανακανουμε εννοειται! Για να δουμε αν εφυγε κ το ουρεοπλασμα.. απλα φοβαμαι μηπως δεν υπαρχουν κ πολλα περιθωρια βελτιωσεις..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!

Μην τα βλέπεις όλα μαύρα!

το σημαντικό που βρήκες εναν ανθρωπο κ συνεχίζεις τη ζωη σου και τα ονειρά σου!

Εγώ θα σε συμβούλευα τις ίδιες εξετάσεις να τις κάνετε μετά το 3μηνο! Ίσως να χουν επηρεαστεί από τον ιο!

Σου εύχομαι ότι καλλίτερο 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Ελπίζω να ήταν κάτι στιγμιαίο και λόγω του covid και να βελτιωθεί αρκετά!Επειδή έγραψες ότι γυμναζεται κλπ,ελπίζω να μην παίρνει διάφορες βλακείες και αγνώστου προελεύσεως σκευάσματα γιατί και αυτά έχουν επίπτωση στο σπερμα μακροπρόθεσμα.

Οχι οχι δεν ειναι του γυμναστηριου! Περπατημα, τρεξιμο στο βουνο κ που κ που ποδηλατο. Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μην τα βλέπεις όλα μαύρα!

το σημαντικό που βρήκες εναν ανθρωπο κ συνεχίζεις τη ζωη σου και τα ονειρά σου!

Εγώ θα σε συμβούλευα τις ίδιες εξετάσεις να τις κάνετε μετά το 3μηνο! Ίσως να χουν επηρεαστεί από τον ιο!

Σου εύχομαι ότι καλλίτερο 😘

Δεν το συζητω! Ειμαι ευγνωμων πολυ! Κ μαλιστα ειναι διατεθειμενος να προσπαθησουμε κ φυσικα κ δεν τον νοιαζει το γονιδιο! Ολοι οι αλλοι που εφτασα σε αυτο το σημειο ειχαν κ γι αυτο χωρισαμε!  Ελα ομως που βργκα οτι εχω κ μια σαλπιγγα κλειστη κ γινεται τωρα κ αυτο κ λεω δεν με θελει ρε παιδακι μου!

θα το παλεψουμε ομως οσο μπορουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν το συζητω! Ειμαι ευγνωμων πολυ! Κ μαλιστα ειναι διατεθειμενος να προσπαθησουμε κ φυσικα κ δεν τον νοιαζει το γονιδιο! Ολοι οι αλλοι που εφτασα σε αυτο το σημειο ειχαν κ γι αυτο χωρισαμε!  Ελα ομως που βργκα οτι εχω κ μια σαλπιγγα κλειστη κ γινεται τωρα κ αυτο κ λεω δεν με θελει ρε παιδακι μου!

θα το παλεψουμε ομως οσο μπορουμε!

Καλημέρα κορίτσι μου, αρχικά να πω ότι είναι πολύ νωρίς μετά από covid  να αξιολογήσετε το σπέρμα και έπειτα ένας ειδικός θα στα πει καλύτερα απ όλες μας για να μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο και κάνοντας υποθέσεις! 

Κλείνω λέγοντας ότι για να αποφασίσεις να κάνεις ένα παιδί πριν από όλα τα προβλήματα που πρέπει να λύσεις, πρέπει να υπάρχει αγάπη και αλληλοσεβασμος. Γιατί η διαδικασία από μόνη της μας διαλύει 

Αν τα έχετε βρει αυτά τα δύο έχετε κάνει το μισό δρόμο... Keep going

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η popcorn είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,επειδή δε τα θυμάμαι και καλά,κατακερματισμό εννοεις;Ναι κάναμε. Επειδη η εξωσωματικη δεν ηταν κατι που θελαμε,πριν φτασουμε εκει καναμε παρα πολλες εξετασεις.Το dfi που λες το θυμαμαι αλλα δε θυμαμαι αν ειναι χωριστη εξεταση απο τον κατακερματισμο αλλά το θυμάμαι σαν εξέταση .Το σπερμα είναι πολύ καλό.Γενικα η ολη διαδικασία πήγε πολύ καλά,δεδομένου ότι έκανα 39 ωαρια,τα 25 ήταν ώριμα,βάλαμε 8 ωαρια κατάψυξη και μετά τα 17 πήγαν προς γονιμοποιηση.Γονιμοποιηθηκαν τα 16 και έγιναν βλαστοκυστες τα 10.

9 άριστες,1 μέτρια.Καναμε και καρυοτυπος ζεύγους και Κυστική και θρομβοφιλια ήταν οκ.Ορμονες είναι οκ,ενδομητριο κάθε φορά παρά πολύ καλό,διαβάτες σαλπιγγες.Απλα επιλέξαμε να βάλουμε ένα έμβρυο την πρώτη φορά επειδή όλα φαινόταν ιδανικά και επειδή έχω ένα παλιότερο χειρουργείο δε θελαμε να φορτώσουμε τη μητρα πολύ.Δε ξέρω πραγματικά τι φταίει.Θα δούμε τι θα γίνει και την επόμενη φορά αν και όπως σου είπα δεν έμεινε και κάτι άλλο. Εκτός αν τα εμβρυα που προκύπτουν, παρόλο που εμείς ειμαστε οκ,έχουν θέμα. 

Καλημερααα...Τωρα σε θυμήθηκα μου είχε κάνει εντύπωση πόσα ωαρια είχες και πόσα γονιμοποίηθηκαν.  Έχεις αρα 10 ωαρια στην κατάψυξη.  

Σίγουρα θα πρέπει να προσπαθήσεις άλλη μια φορά.   Επειδή είχα μια φίλη έτσι την λέγανε ανεξηγητη υπογονιμότητα είχαν κάνει τα πάντα είχε τρελαθεί λέει δεν γίνεται και νέα 25 χρόνων (είχε και ένα παιδάκι απ τον πρώτο άντρα της ).λέει μάλλον φταίει σπέρμα κτλ κάνει πρώτη εξωσωματικη να σου ένα 0 κάνει δεύτερη πάλι 0 λέει τι στο καλό γίνεται;  αν με δεύτερη έχω 0 κάτι τρέχει.  (Έβαζε και 2 εμβρυα) τελικά πάει σε έναν γιατρό τον Σφακ. Και τις λέει θα κάνουμε λαμπαροσκοπιση γτ κάτι βλέπω κάνει βρίσκει υδροσαλπιγκες. Τις αφαιρεί και η επόμενη εξωσωματικη ήταν θετική. Και πάντα λέει μετά την δεύτερη στην ανεξηγητη έχουμε 0βκατι άλλο φταίει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...