Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά! Τι έγινε με τις φίλες σου που κόλλησαν στο πρώτο τρίμηνο ? Έπαθε τίποτα το μωρό?

Όλο το πρωι μέχρι το μεσημέρι,  τα  πάντα ήταν ορθάνοιχτα και τώρα ο άντρας μου μένει από κάτω. Του λέω να ανεβει, αλλά δεν θέλει. 

Όλα καλα με τα κορίτσια και τα μωρα. Παίρνανε τις βιταμίνες και τώρα είναι χαρούμενες εγκυες κοπέλες.. η μια ε΄κανε και ταξίδι με αεροπλανο... 

Το κατάλαβα ότι μένει απο κάτω. Ας μείνει και να δουμε τι θα γίνει με σενα. Καλα΄ κάνει. Γι'αυτο σου ειπα βιβλια.... θυμάμαι με την φίλη μου, όταν ήμασταν μικρες... εκείνη έμενε στον 1ο εγω στον 3ο, είχαμε ενα καλάθι σε σκηνή από το παράθυρο και στέλναμε ραβασάκια😂 έτσι να κάνετε😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα ρς συ. Τόσο δύσκολα? Δες τι θα σου πουν και από το κέντρο, αλλά αν έχετε κάποιον ουρολογο, μήπως είναι καλύτερα να ρωτήσετε αυτόν? Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, αλλά το θέμα είναι να πηγαίνουμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για να πετύχει. Δεν είναι ούτε οι ορμόνες που φορτωνομαστε λίγες ούτε τα χρήματα. 

Ακριβώς όπως τα λες! Εννοείται προσπαθούμε να πάμε με τις καλύτερες προϋποθεσεις. Από το κέντρο η μαία είπε πως μπορούμε να συνεχίσουμε κανονικά. Θέλω όμως να μιλήσω με τον ίδιο τον εξωσωματιστή και με την εμβρυολόγο. Πάντως ο ουρολόγος μας είπε πως ο ίδιος προτείνει να περάσουν 3 μήνες. Οπότε μάλλον μας βλέπω για το καλοκαίρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, τελικά την πατήσαμε και εμείς! Θετικός σήμερα ο δικός μου με κοβιντ, μετά απο 3 μέρες με ελαφριά συμπτώματα. Είναι στο εξωτερικό όμως, οπότε εγώ μαλλον θα τη σκαπουλαρω.

Τι κανουμε τώρα; @Παρασκευαιδου @BlackCat Σας είπαν πως μπορείτε να προχωρήσετε κανονικά σε εξωσωματική αυτο το μήνα; Φοβάμαι μήπως αυτό επηρρεάσει το σπερμα αρνητικά. Εγώ περιμένω περίοδο την Παρασκευή. Είμαστε σε αναμονή τώρα να δούμε τι θα μας συμβουλέψει ο Ασβ. Να πω την αλήθεια, δεν θέλω να το καθυστερήσω.

Σε εμάς είπαν εν εμφανίσει πυρετό τότε στο 3 μηνο θα έχουμε θέμα στο σπερμα . Τώρα το σπέρμα είναι προ κορβιτ και πρέπει στο 3μηνο να κάνουμε.  

Δεν εμφάνισε πυρετό ο δικός μου . Εφόσον την σκαπουλαρισες ξεκινάς διαδικασία και ούτως συ άλλος σε 6 μέρες θα έχει φύγει που θα είναι η  ωοληψια.  

Μίλα όμως και με το δικό σου κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες! Εννοείται προσπαθούμε να πάμε με τις καλύτερες προϋποθεσεις. Από το κέντρο η μαία είπε πως μπορούμε να συνεχίσουμε κανονικά. Θέλω όμως να μιλήσω με τον ίδιο τον εξωσωματιστή και με την εμβρυολόγο. Πάντως ο ουρολόγος μας είπε πως ο ίδιος προτείνει να περάσουν 3 μήνες. Οπότε μάλλον μας βλέπω για το καλοκαίρι.

Ρε συ εμάς ακριβώς το αντίθετο.. τι στο καλό 🙄🤔🤔 μας είπε το σπέρμα είναι 3 μηνών παλιό τώρα που θα βγει αρα χωρίς τον κορβιτ τώρα τι να σου πω κοπέλα μου 🤔🙄 @Kiddo βοήθεια αα θα μας τρελάνουν ο ένας έτσι ο άλλος αάλλως.  

Να σημειώσω ο άντρας μου το πέρασε πολύ πολύ απαλά μόνο μυτούλα μπουκωμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε κοριτσάκι μου και εσύ πας για το Χριστούγεννιατικο δωράκι  . Με το καλοο

Αχ Μακαρι Παναγίτσα μου!! Άντε ρε κορίτσια, να τα καταφέρουμε όλες αυτή τη χρόνια! Μ αυτήν την ευχή κοιμάμαι και ξυπνάω! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες! Εννοείται προσπαθούμε να πάμε με τις καλύτερες προϋποθεσεις. Από το κέντρο η μαία είπε πως μπορούμε να συνεχίσουμε κανονικά. Θέλω όμως να μιλήσω με τον ίδιο τον εξωσωματιστή και με την εμβρυολόγο. Πάντως ο ουρολόγος μας είπε πως ο ίδιος προτείνει να περάσουν 3 μήνες. Οπότε μάλλον μας βλέπω για το καλοκαίρι.

Ρε συ τον Ασβ. Ρωτήσαμε κ εμείς άλλο μας είπε.

Βεβαιααααα δεν έκανε πυρετό κάτι δέκατα τύπου 37.1 κ έχω κ ήδη 3 έμβρυα κατάψυξη δεν ξέρω αν έπαιξε κ αυτό το ρόλο του. 
Αλλα το αιτιολόγησε όπως κ στην Παρασκευαιδου κ μας είπε ένα μήνα μετά το αρνητικό μοριακό (όχι ραπιντ όχι σελφ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε συ εμάς ακριβώς το αντίθετο.. τι στο καλό 🙄🤔🤔 μας είπε το σπέρμα είναι 3 μηνών παλιό τώρα που θα βγει αρα χωρίς τον κορβιτ τώρα τι να σου πω κοπέλα μου 🤔🙄 @Kiddo βοήθεια αα θα μας τρελάνουν ο ένας έτσι ο άλλος αάλλως.  

Να σημειώσω ο άντρας μου το πέρασε πολύ πολύ απαλά μόνο μυτούλα μπουκωμένη 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ρε συ τον Ασβ. Ρωτήσαμε κ εμείς άλλο μας είπε.

Βεβαιααααα δεν έκανε πυρετό κάτι δέκατα τύπου 37.1 κ έχω κ ήδη 3 έμβρυα κατάψυξη δεν ξέρω αν έπαιξε κ αυτό το ρόλο του. 
Αλλα το αιτιολόγησε όπως κ στην Παρασκευαιδου κ μας είπε ένα μήνα μετά το αρνητικό μοριακό (όχι ραπιντ όχι σελφ)

Αχ θα μας τρελάνουν! Είμαστε που είμαστε θα μας αποτελειώσουν 😂

Τι να πω και εγώ. Έτσι του είπε. Σε 3 μήνες. Δεν μίλησαν και πολύ για να δώσει εξηγήσεις.

Και αυτός ελαφριά το περνάει πάντως. 3πλα εμβολιασμένος και πιθανότατα 2η φορά που κολλάει (ήταν πολύ άρρωστος στην Αγγλία όταν πρωτοξεκίνησε αυτή η κατάσταση, αλλά τότε δεν έκαναν τεστ ακόμα, οπότε δεν γνωρίζουμε με βεβαιότητα). Θερμόμετρο δεν είχε να βάλει. Ένιωσε λέει ένα βράδυ μόνο να έχει δέκατα και ίδρωσε λιγο. Τώρα είναι οκ με μπούκωμα και λίγο πονόλαιμο. Εντωμεταξύ βγήκαν θετικοί και αλλοι 2 που ειναι μαζί του. Ο ένας δεν έχει καν συμπτώματα και ο άλλος είναι 3 μέρες χάλια. 

Πάντως αυτό του λέτε, ότι είναι το σπέρμα του προηγούμενου 3μηνου, αρα οκ, έχει λογική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, τελικά την πατήσαμε και εμείς! Θετικός σήμερα ο δικός μου με κοβιντ, μετά απο 3 μέρες με ελαφριά συμπτώματα. Είναι στο εξωτερικό όμως, οπότε εγώ μαλλον θα τη σκαπουλαρω.

Τι κανουμε τώρα; @Παρασκευαιδου @BlackCat Σας είπαν πως μπορείτε να προχωρήσετε κανονικά σε εξωσωματική αυτο το μήνα; Φοβάμαι μήπως αυτό επηρρεάσει το σπερμα αρνητικά. Εγώ περιμένω περίοδο την Παρασκευή. Είμαστε σε αναμονή τώρα να δούμε τι θα μας συμβουλέψει ο Ασβ. Να πω την αλήθεια, δεν θέλω να το καθυστερήσω.

Καλησπερα κοριτσι μου,δυστυχως ο covid επηρεαζει το σπερμα,τουλαχιστον στις περισσοτερες περιπτωσεις.Εμεις κολλήσαμε Απρίλιο του 21,μετά από κανένα μήνα ξεκινήσαμε να μαζεύουμε εξετάσεις για επιτροπή,πάθαμε σοκ όταν είδαμε το νεο σπερμοδιαγραμμα,συνήθως ήταν γύρω στα 25 με 30 εκατομμύρια και έχε πέσει στα 8.Μετά μας ενημέρωσε η γιατρός ότι είναι λόγο covid και θα επανέλθει,αφήσαμε να περάσουν 3 μήνες και μετά ξανακαναμε εξετάσεις και όντως ήταν όπως πριν.Θα σας ενημερώσει ο γιατρός σας βέβαια αλλά να το έχεις στο μυαλό σου και αυτό το ενδεχόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

 

Αχ θα μας τρελάνουν! Είμαστε που είμαστε θα μας αποτελειώσουν 😂

Τι να πω και εγώ. Έτσι του είπε. Σε 3 μήνες. Δεν μίλησαν και πολύ για να δώσει εξηγήσεις.

Και αυτός ελαφριά το περνάει πάντως. 3πλα εμβολιασμένος και πιθανότατα 2η φορά που κολλάει (ήταν πολύ άρρωστος στην Αγγλία όταν πρωτοξεκίνησε αυτή η κατάσταση, αλλά τότε δεν έκαναν τεστ ακόμα, οπότε δεν γνωρίζουμε με βεβαιότητα). Θερμόμετρο δεν είχε να βάλει. Ένιωσε λέει ένα βράδυ μόνο να έχει δέκατα και ίδρωσε λιγο. Τώρα είναι οκ με μπούκωμα και λίγο πονόλαιμο. Εντωμεταξύ βγήκαν θετικοί και αλλοι 2 που ειναι μαζί του. Ο ένας δεν έχει καν συμπτώματα και ο άλλος είναι 3 μέρες χάλια. 

Πάντως αυτό του λέτε, ότι είναι το σπέρμα του προηγούμενου 3μηνου, αρα οκ, έχει λογική!

Κοιτά όμως ξέρει ότι εγώ πάω σε φυσικό χωρίς φάρμακα δηλαδή ακόμα κ αν βγω θετική προ ωοληψιας κ με ακυρώσει μικρή ζημιά 

Αν εσυ πας με διέγερση αλλάζει το θέμα γιατί θα έχεις φορτωθεί ένα σκασμό ορμόνες 

Ο Σφακ πχ μου ακύρωσε τροποποιημένο φυσικό λόγω εμβολίου δεν ήθελε δηλαδή να συνδυάσω ορμόνες διέγερσης (λίγες πολλές δεν έχει σημασία) ούτε με covid ούτε με εμβόλιο γιατί κ τα δυο δημιουργούν θρόμβους. Αν στον κύκλο του εμβολίου πήγαινα με φυσικό δεν είχε θέμα.

Τώρα που βγήκε θετικός ο γάτος κ θα πήγαινα με φυσικό τον ακύρωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα κορίτσια μου! Πρέπει να κάτσουμε να το σκεφτούμε καλά και να συζητήσουμε με τον εξωσωματιστή και την εμβρυολόγο. Θα του πω να πάρει και τη γνώμη του Λυμπ. Μακάρι να μπορούσε να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα να δούμε τι γίνεται, αλλά δυστυχώς αν είναι να προχωρήσουμε, δεν προλαβαίνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου,δυστυχως ο covid επηρεαζει το σπερμα,τουλαχιστον στις περισσοτερες περιπτωσεις.Εμεις κολλήσαμε Απρίλιο του 21,μετά από κανένα μήνα ξεκινήσαμε να μαζεύουμε εξετάσεις για επιτροπή,πάθαμε σοκ όταν είδαμε το νεο σπερμοδιαγραμμα,συνήθως ήταν γύρω στα 25 με 30 εκατομμύρια και έχε πέσει στα 8.Μετά μας ενημέρωσε η γιατρός ότι είναι λόγο covid και θα επανέλθει,αφήσαμε να περάσουν 3 μήνες και μετά ξανακαναμε εξετάσεις και όντως ήταν όπως πριν.Θα σας ενημερώσει ο γιατρός σας βέβαια αλλά να το έχεις στο μυαλό σου και αυτό το ενδεχόμενο.

Α... τελεια εμείς έχουμε που έχουμε θέμα  με το σπέρμα (για αυτό και εξωσωματική δεν υπάρχει κάτι άλλο ) τώρα θα το ψάχνουν.  Θα φανεί.  Τώρα εγώ μπερδεύτηκα.. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κατάλαβα κορίτσια μου! Πρέπει να κάτσουμε να το σκεφτούμε καλά και να συζητήσουμε με τον εξωσωματιστή και την εμβρυολόγο. Θα του πω να πάρει και τη γνώμη του Λυμπ. Μακάρι να μπορούσε να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα να δούμε τι γίνεται, αλλά δυστυχώς αν είναι να προχωρήσουμε, δεν προλαβαίνουμε. 

Μίλησε με τον γιατρό σου για προγεστερονη έτσι έγινε σε εμένα και πήρα προγεστερονη ώστε να δούμε τι θα έβγαινε σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μίλησε με τον γιατρό σου για προγεστερονη έτσι έγινε σε εμένα και πήρα προγεστερονη ώστε να δούμε τι θα έβγαινε σήμερα 

Και τελικά; Είδατε διαφορά στο σπερμοδιάγραμμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α... τελεια εμείς έχουμε που έχουμε θέμα  με το σπέρμα (για αυτό και εξωσωματική δεν υπάρχει κάτι άλλο ) τώρα θα το ψάχνουν.  Θα φανεί.  Τώρα εγώ μπερδεύτηκα.. 😕

Ε εμείς δεν είχαμε θέμα και έπαθα σοκ όταν μας είπε η μικροβιολόγος "έχετε θέμα με το σπερμα" 🤯🤯🤯🤯,τέλος πάντων τουλάχιστον είναι κάτι που επανέρχεται κάτι είναι και αυτό!Εμείς ανήκουμε στην ανεξηγητη υπογονιμότητα. Πήρε αν θυμάμαι καλά βιταμινη d για λίγο καιρό μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου 😘

Θεσσαλονικές βοήθεια!!!!!  @Κατεριναπαπ Θέλω πληροφορίες.... Έχετε ακούσει για μια γιατρό Μαρίνα Δημητράκη στο EMBRYOLAB;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλά εμένα μέχρι την 16η έβγαιναν αρνητικά και είχα 4 θετικές χοριακες ως τότε 

Μα πως γίνεται αυτο; Εγώ έκανα τεστ με ευαισθησια 25! Γι αυτο κ απογοητευτηκα! Πως ειναι δυνατον να χεις θετικες χοριακες και μαλλον 3ψηφιες η 4ψηφιες κ τα τεστ να βγαινουν αρνητικα; 😱😵💫🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 😘

Θεσσαλονικές βοήθεια!!!!!  @Κατεριναπαπ Θέλω πληροφορίες.... Έχετε ακούσει για μια γιατρό Μαρίνα Δημητράκη στο EMBRYOLAB;;;;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου η γιατρός μου είναι ,είναι πολύ καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα με έχει πιάσει ένας πόνος εδώ και καμιά ώρα σαν περιόδου και πήρα ένα ντεπονακι αναβραζον είδα στο σκούπισμα λίγο καφέ βλενα και τώρα ροζ..πολύ ελάχιστο είμαι στην 6 μέρα σήμερα τι γίνετε;ξέρετε;θα μου έρθει περίοδος;αν είναι δυνατόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Κορίτσια καλησπέρα με έχει πιάσει ένας πόνος εδώ και καμιά ώρα σαν περιόδου και πήρα ένα ντεπονακι αναβραζον είδα στο σκούπισμα λίγο καφέ βλενα και τώρα ροζ..πολύ ελάχιστο είμαι στην 6 μέρα σήμερα τι γίνετε;ξέρετε;θα μου έρθει περίοδος;αν είναι δυνατόν..

Μπορεί να είναι αίμα εμφύτευσης! Περιοδος δεν γίνεται να σου έρθει εφόσον παίρνεις προγεστερονη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου η γιατρός μου είναι ,είναι πολύ καλή.

Μπορώ να σε ρωτήσω σε μήνυμα κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπορεί να είναι αίμα εμφύτευσης! Περιοδος δεν γίνεται να σου έρθει εφόσον παίρνεις προγεστερονη 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..με καθησυχάσες λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Κορίτσια καλησπέρα με έχει πιάσει ένας πόνος εδώ και καμιά ώρα σαν περιόδου και πήρα ένα ντεπονακι αναβραζον είδα στο σκούπισμα λίγο καφέ βλενα και τώρα ροζ..πολύ ελάχιστο είμαι στην 6 μέρα σήμερα τι γίνετε;ξέρετε;θα μου έρθει περίοδος;αν είναι δυνατόν..

Αιματάκι εμφύτευσης πρέπει να είναι!! Με το καλό!!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Αιματάκι εμφύτευσης πρέπει να είναι!! Με το καλό!!! 🤗

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι..το εύχομαι κ σε εσένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..με καθησυχάσες λιγάκι..

Να σαι καλά! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και σε λίγες μέρες θα μάθεις το αποτέλεσμα! Εμένα για καλό μου ακούγεται πάντως αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...