Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι αν μπορείς θέλω πληροφορίες για το τμήμα της εξωσωματικής αν πρέπει να έχω κάνει κάποιες εξετάσεις από πριν αν έχεις να μου προτείνεις κάποιο γιατρό και γενικά οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη γιατί είμαι εντελώς άσχετη με την όλη διαδικασία

Καλημέρα.... Καλη Κυριακή.... 

Εντάξει θα σου στείλω μηνυματακι πληροφορίες, τηλέφωνα, ονόματα.... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Από το στόμα κ στου Θεού το αυτί 🙏Σ ευχαριστώ ♥️

Το μόνο που είπε είναι αυτό που ανέφερα κ παραπάνω,περίεργη περίπτωση κ αφού το μόνο που βρίσκουμε από εξετάσεις είναι μια μικρου βαθμού κιρσοκήλη θα πούμε ότι φταιει αυτό.Μας είπε να κάνουμε μια εξέταση σπέρματος για μικροβια,μας έδωσε βιταμίνες κ στο τρίμηνο να κάνουμε μια κατάτμηση.

Εμείς έχουμε κάνει απόπτωση η οποία είναι καλή αλλά θέλει κ κατάτμηση που είναι λίγο διαφορετικο λέει.Εγω νόμιζα ότι είναι το ίδιο.Μηπως ξέρει καμία την διαφορά?Ουρολόγε μας? @Kiddo

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εννοείς έχετε κάνει fish σπέρματος και σας ζήτησε να κάνετε dfi..;! Ναι είναι διαφορετικές εξετάσεις.. η μεν κοιτάζει για συγκεκριμένες χρωμοσωμικες ανωμαλίες στην αλυσίδα DNA των σπερματοζωαρίων που δίνουν συγκεκριμένα σύνδρομα σε έμβρυα όπου ήτε δε θα εμφυτευτουν κάν ήτε θα οδηγήσουν σε αναγκαστικό τερματισμό της κύησης αργότερα ενώ η άλλη εξετάζει σε τι βαθμό είναι κατακερματισμένη ολόκληρη η αλυσίδα του DNA των σπερματοζωαρίων όπου ήτε δε θα δώσουν έμβρυα με σωστές διαιρέσεις ήτε θα οδηγήσουν σε αποβολές..

@rouseva μου, από τη περιγραφή σου πιστεύω κατάλαβα και ποιος ουρολόγος πρέπει να είναι.. πολύ καλά τα έγραψες, έκαστος στο είδος του για όλους και για όλα! Ακούμε μόνο όσα άπτονται της ειδικότητας τους.. ο γυναικολόγος στα γυναικολογικά, ο ανδρολόγος στα ανδρολογικα, ο ενδοκρινολόγος στα ενδοκρινολογικά και πάει λέγοντας.. τα υπόλοιπα λεγόμενα τους, μπαινάκης βγαινακης! 

Από εκεί και πέρα, το ότι τα χημικά επιρρεάζουν τη γονιμότητα είναι κάτι το οποίο ξέραμε ήδη.. και όχι μόνο αυτό δηλαδή.. ναι πολύ σωστά η προηγούμενη γιατρός του τμήματος καθ'εξιν αποβολών του Έλενα στεκόταν πολύ σε αυτά και στα ανέλυε λεπτομερώς όλα.. τώρα όλες μας πιστεύω κάνουμε το καλύτερο δυνατόν που μπορούμε όσο καλύτερα μπορούμε! Δε χρειάζεται να αυτομαστιγωνόμαστε περισσότερο.. ήδη είμαστε πολύ αυστηρές με τους εαυτούς μας.. Προσωπικά τουλάχιστον, δε βάφω μαλλί πλέον ούτε νύχια ούτε βαφομαι και τα προϊόντα καθαρισμού μου είναι του Κορρέ & apivita αλλά κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο, δε χρησιμοποιώ πλέον χλωρίνη και χλωριούχα καθαριστικά (μια στο τόσο που θα καθαρίσω..😝🤣🤣)  και για τα πιάτα έχω το baby planet αλλά για τα ρούχα χρησιμοποιώ αυτά που χρησιμοποιούσα (δοκίμασα βέβαια Αρκάδι και baby planet αλλά δεν..) και για την αποθήκευση των τροφίμων πήραμε τάπερ και μπολ χωρίς BPA.. στη διατροφή τώρα.. έχω κόψει αγελαδινα προϊόντα & επεξεργασμένα αλλαντικά/λουκάνικα.. γλουτένη όμως τρώω κανονικά από προϊόντα ολικής άλεσης και γενικότερα τηρώ όλους τους κανόνες που μου έχει πει ο διατροφολόγος για να είναι σταθερό το ζάχαρο μου, μιας και είναι κάτι που έχω θέμα λόγο πολυκυστικων.. έχω εντάξει ακόμα τρόφιμα που μας παρέχουν βιταμίνες που θέλουμε στη γονιμότητα έως εκεί που μας επιτρέπουν τα οικονομικά μας (πχ τα θαλασσινά είναι πολύ σπάνια σπίτι μας ενώ είναι απαραίτητα..😕), επίσης έχασα βάρος τόσο όσο χρειαζόταν για να έχω φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος, ζάχαρη έκοψα τελείως, αλκοόλ δε πίνω καθόλου αλλά καφέ ναι έως 2 ποτήρια τη μέρα.. Αυτά τώρα κάνω εγώ αλλά έως εκεί που δε πιεζομαι.. δηλαδή δεν έπινα ούτως ή άλλως αλκοόλ οπότε δε πιεζομαι δεν είναι κάτι που μου λείπει, γλυκά και ζάχαρη επίσης δεν έτρωγα ούτως ή άλλως οπότε επίσης δε μου λείπει, μαλλιά νύχια κτλ δεν περισσεύουν και τα λεφτά για να τα κάνω οπότε 2 σε 1( 😂😂😂😂 ) καφέ δε πρέπει να κόψουμε και τελείως γιατί είναι πλούσιος σε αντιοξειδωτικά.. εν ολίγοις κάνω ότι καλύτερο μπορώ έως εκεί που μπορώ περισσότερο.. εγώ, για εμένα..

@Kateriniwk 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, θα σας ήμουν ευγνώμων αν μοιραζόσασταν καλές προσωπικές εμπειρίες από κέντρα και γιατρούς στην Θεσσαλονίκη, ή είστε ευχαριστημένες από αντιμετώπιση κλπ. Έκανα και topic με θεμα εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη Είμαι στη φάση που σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωμ, χωρίς να έχει βρεθεί προς το παρόν κάποιο πρόβλημα ούτε σε με΄να ούτε στον συζυγό μου. Αν δε θέλετε να αναφέρετε ονόματα μπορείτε να επικοινωνήσετε και inbox. Eυχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημέρα.... Καλη Κυριακή.... 

Εντάξει θα σου στείλω μηνυματακι πληροφορίες, τηλέφωνα, ονόματα.... 😘

Καλημερα καλή Κυριακή σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσια?Εσείς βάφετε μαλλια κ νύχια?

Χθες είχαμε ραντεβού με εξειδικευμένο ουρολόγο στην Αθήνα...Δεν μας άφησαν να μπούμε μαζί,οπότε μια εμπαινε ο ένας μια ο άλλος.Χαθηκε λίγο η μπάλα...Τεσπά.

Του έδειξα όλες τις εξετάσεις του άντρα μου,είπε πολύ καλή δουλειά έχει κάνει ο Τσιρ,τις μονές που έγραψε επιπλέον είναι θυρεοειδης κ ένα real pcr σπέρματος για μικρόβια.Σε ερώτηση μου που οφείλεται η ολιγοασθενοσπερμια μου απάντησε ότι είναι περίεργη περίπτωση κ ότι αφού γνωρίζουμε αυτή την μικρη κιρσοκήλη που έχουμε,θα πούμε ότι φταίει αυτη και αναφέρθηκε κ σε χειρουργείο, που αν αποφασίσουμε να το κάνουμε θα πρέπει να καταψυξουμε σπέρμα γιατί έχουμε μόνο 1εκ κ ίσως επιδεινωθεί μετά(!)

Κ μετά...επιασε εμένα.Να κόψω το τσιγάρο (κάνω ηλεκτρονικό με πολύ λίγο νικοτίνη),να κόψω το αλκοόλ εντελως (αυτό το ενα-δθο ποτήρια κρασί την εβδ),να μην ξαναβαψω μαλλιά (είμαι ξανθιά),να μην ξαναβαψω νύχια,να χάσω κιλά (τα οποία πήρα μετά από τις ορμόνες) κ να καθαρίζω τα πάντα μόνο με πράσινο σαπούνι.

Δεν αντιλέγω σε όλα τα παραπάνω..θυμάμαι κ την @troia που είχε αναφέρει ότι κ η Τσεκούρα τα έλεγε, αλλά ρε σεις ένιωσα κάπως....

Χαχα, στον Ασβέστη πήγατε; Mα τα ίδια δεν σου είπαν και στο Έλενα; Έχεις πάει κι εκεί αν δεν κάνω λάθος...Η Τσεκούρα εκτός από όλα αυτά μας κοίταζε και στα νύχια. Έλεγε να μην κάνουμε ημιμόνιμο. Αν θέλεις τη γνώμη μου, κι αν σε πάιρνει ηλικιακά, κάντε όλη την προετοιμασία πριν την (επόμενη;) προσπάθεια. και το χειρουργείο να το κάνει, δεν είναι  κάτι, ο δικός μου το έκανε και μαζί με αυτά που του έδωσε ο Ασβέστης είδαμε μεγάλη διαφορά. Μην το βλέπεις φαλλοκρατικό που περιέλαβε εσένα, είναι γεγονός ότι αν είναι απόλυτα υγιής η γυναίκα (και δεδομένου ότι θα κάνετε ό,τι καλύτερο για το σπέρμα) οι πιθανότητες είναι πολύ μεγαλύτερες. Μην ξεχνάς ότι στο δικό σου σώμα θα μπουν τα έμβρυα, εσύ θα τα κυοφορήσεις. Προετοιμάζεις τον εαυτό σου για την εγκυμοσύνη στην οποία πολλά από αυτά που σου είπε θα πρέπει να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς. Εδώ είμαστε για να σε στηρίξουμε στην όποια προσπάθεια. Και όσο για τα κιλά, θα σου πει η @Kiddoπου χάρη της προσπάθειας έμεινε μισή (με την καλή έννοια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευτυχως που μου το είπες θα βάψω νύχια πριν την ετ :-) χχαΧαχα εδώ όλη η τρέλα.  

Παιδιά, νύχια μπορείτε να βάφετε κανονικά (αν αυτὀ κάνει καλό στην ψυχολογία σας) με non toxic μανό. Και για τα μαλλιά υπάρχουν φυτικές βαφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

Χαχα, στον Ασβέστη πήγατε; Mα τα ίδια δεν σου είπαν και στο Έλενα; Έχεις πάει κι εκεί αν δεν κάνω λάθος...Η Τσεκούρα εκτός από όλα αυτά μας κοίταζε και στα νύχια. Έλεγε να μην κάνουμε ημιμόνιμο. Αν θέλεις τη γνώμη μου, κι αν σε πάιρνει ηλικιακά, κάντε όλη την προετοιμασία πριν την (επόμενη;) προσπάθεια. και το χειρουργείο να το κάνει, δεν είναι  κάτι, ο δικός μου το έκανε και μαζί με αυτά που του έδωσε ο Ασβέστης είδαμε μεγάλη διαφορά. Μην το βλέπεις φαλλοκρατικό που περιέλαβε εσένα, είναι γεγονός ότι αν είναι απόλυτα υγιής η γυναίκα (και δεδομένου ότι θα κάνετε ό,τι καλύτερο για το σπέρμα) οι πιθανότητες είναι πολύ μεγαλύτερες. Μην ξεχνάς ότι στο δικό σου σώμα θα μπουν τα έμβρυα, εσύ θα τα κυοφορήσεις. Προετοιμάζεις τον εαυτό σου για την εγκυμοσύνη στην οποία πολλά από αυτά που σου είπε θα πρέπει να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς. Εδώ είμαστε για να σε στηρίξουμε στην όποια προσπάθεια. Και όσο για τα κιλά, θα σου πει η @Kiddoπου χάρη της προσπάθειας έμεινε μισή (με την καλή έννοια).

Ισχύει.. εμένα βέβαια μου το είπε ο εξωσωματικός το 2019 όταν με πρωτογνώρισε.. "αν θέλεις εγκυμοσύνη, θα πρέπει να χάσεις βάρος" μου έχει μείνει χαρακτηριστικά γιατί με είχε πληγώσει τότε.. αλλά το πήρα πολύ εγωιστικά.. εγώ έγκυος θα μείνω ρε π@@στη και κανένας δε θα ρίξει μια πιθανή αρνητική έκβαση σε εμένα.. ήμουν 106 κιλά και τώρα είμαι 53.. 🙊😅 Άντε γεια!!!😁😂😂🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ισχύει.. εμένα βέβαια μου το είπε ο εξωσωματικός το 2019 όταν με πρωτογνώρισε.. "αν θέλεις εγκυμοσύνη, θα πρέπει να χάσεις βάρος" μου έχει μείνει χαρακτηριστικά γιατί με είχε πληγώσει τότε.. αλλά το πήρα πολύ εγωιστικά.. εγώ έγκυος θα μείνω ρε π@@στη και κανένας δε θα ρίξει μια πιθανή αρνητική έκβαση σε εμένα.. ήμουν 106 κιλά και τώρα είμαι 53.. 🙊😅 Άντε γεια!!!😁😂😂🤣🤣

Εντάξει respect! Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ωραία! Σε ευχαριστώ 

 

Α ποτέ γίνονται τέλεια! 

Καλημερα ναι εμενα μου τις εγραψε κ τις εκανα την ιδια μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ισχύει.. εμένα βέβαια μου το είπε ο εξωσωματικός το 2019 όταν με πρωτογνώρισε.. "αν θέλεις εγκυμοσύνη, θα πρέπει να χάσεις βάρος" μου έχει μείνει χαρακτηριστικά γιατί με είχε πληγώσει τότε.. αλλά το πήρα πολύ εγωιστικά.. εγώ έγκυος θα μείνω ρε π@@στη και κανένας δε θα ρίξει μια πιθανή αρνητική έκβαση σε εμένα.. ήμουν 106 κιλά και τώρα είμαι 53.. 🙊😅 Άντε γεια!!!😁😂😂🤣🤣

Ουαου μπραβο βρε θηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει respect! Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ!

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ουαου μπραβο βρε θηριο

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Όλες μας είμαστε ικανότατες να καταφέρουμε οτιδήποτε βάλουμε στο μυαλό μας και θέλουμε πολύ, τίποτα και κανένας δε θα μας σταματήσει όσο υπάρχει ελπίδα και πίστη στο όνειρο..! Για αυτό και όλες μας θα καταφέρουμε να γίνουμε μανουλες και θα κρατήσουμε το υγιές μωράκι μας στην αγκαλιά μας, γιατί είμαστε γυναίκες, γιατί είμαστε δυνατές και γιατί όλα θα πάνε καλά στο τέλος για όλες μας! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εννοείς έχετε κάνει fish σπέρματος και σας ζήτησε να κάνετε dfi..;! Ναι είναι διαφορετικές εξετάσεις.. η μεν κοιτάζει για συγκεκριμένες χρωμοσωμικες ανωμαλίες στην αλυσίδα DNA των σπερματοζωαρίων που δίνουν συγκεκριμένα σύνδρομα σε έμβρυα όπου ήτε δε θα εμφυτευτουν κάν ήτε θα οδηγήσουν σε αναγκαστικό τερματισμό της κύησης αργότερα ενώ η άλλη εξετάζει σε τι βαθμό είναι κατακερματισμένη ολόκληρη η αλυσίδα του DNA των σπερματοζωαρίων όπου ήτε δε θα δώσουν έμβρυα με σωστές διαιρέσεις ήτε θα οδηγήσουν σε αποβολές..

@rouseva μου, από τη περιγραφή σου πιστεύω κατάλαβα και ποιος ουρολόγος πρέπει να είναι.. πολύ καλά τα έγραψες, έκαστος στο είδος του για όλους και για όλα! Ακούμε μόνο όσα άπτονται της ειδικότητας τους.. ο γυναικολόγος στα γυναικολογικά, ο ανδρολόγος στα ανδρολογικα, ο ενδοκρινολόγος στα ενδοκρινολογικά και πάει λέγοντας.. τα υπόλοιπα λεγόμενα τους, μπαινάκης βγαινακης! 

Από εκεί και πέρα, το ότι τα χημικά επιρρεάζουν τη γονιμότητα είναι κάτι το οποίο ξέραμε ήδη.. και όχι μόνο αυτό δηλαδή.. ναι πολύ σωστά η προηγούμενη γιατρός του τμήματος καθ'εξιν αποβολών του Έλενα στεκόταν πολύ σε αυτά και στα ανέλυε λεπτομερώς όλα.. τώρα όλες μας πιστεύω κάνουμε το καλύτερο δυνατόν που μπορούμε όσο καλύτερα μπορούμε! Δε χρειάζεται να αυτομαστιγωνόμαστε περισσότερο.. ήδη είμαστε πολύ αυστηρές με τους εαυτούς μας.. Προσωπικά τουλάχιστον, δε βάφω μαλλί πλέον ούτε νύχια ούτε βαφομαι και τα προϊόντα καθαρισμού μου είναι του Κορρέ & apivita αλλά κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο, δε χρησιμοποιώ πλέον χλωρίνη και χλωριούχα καθαριστικά (μια στο τόσο που θα καθαρίσω..😝🤣🤣)  και για τα πιάτα έχω το baby planet αλλά για τα ρούχα χρησιμοποιώ αυτά που χρησιμοποιούσα (δοκίμασα βέβαια Αρκάδι και baby planet αλλά δεν..) και για την αποθήκευση των τροφίμων πήραμε τάπερ και μπολ χωρίς BPA.. στη διατροφή τώρα.. έχω κόψει αγελαδινα προϊόντα & επεξεργασμένα αλλαντικά/λουκάνικα.. γλουτένη όμως τρώω κανονικά από προϊόντα ολικής άλεσης και γενικότερα τηρώ όλους τους κανόνες που μου έχει πει ο διατροφολόγος για να είναι σταθερό το ζάχαρο μου, μιας και είναι κάτι που έχω θέμα λόγο πολυκυστικων.. έχω εντάξει ακόμα τρόφιμα που μας παρέχουν βιταμίνες που θέλουμε στη γονιμότητα έως εκεί που μας επιτρέπουν τα οικονομικά μας (πχ τα θαλασσινά είναι πολύ σπάνια σπίτι μας ενώ είναι απαραίτητα..😕), επίσης έχασα βάρος τόσο όσο χρειαζόταν για να έχω φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος, ζάχαρη έκοψα τελείως, αλκοόλ δε πίνω καθόλου αλλά καφέ ναι έως 2 ποτήρια τη μέρα.. Αυτά τώρα κάνω εγώ αλλά έως εκεί που δε πιεζομαι.. δηλαδή δεν έπινα ούτως ή άλλως αλκοόλ οπότε δε πιεζομαι δεν είναι κάτι που μου λείπει, γλυκά και ζάχαρη επίσης δεν έτρωγα ούτως ή άλλως οπότε επίσης δε μου λείπει, μαλλιά νύχια κτλ δεν περισσεύουν και τα λεφτά για να τα κάνω οπότε 2 σε 1( 😂😂😂😂 ) καφέ δε πρέπει να κόψουμε και τελείως γιατί είναι πλούσιος σε αντιοξειδωτικά.. εν ολίγοις κάνω ότι καλύτερο μπορώ έως εκεί που μπορώ περισσότερο.. εγώ, για εμένα..

@Kateriniwk 😅😅

Καλησπέρα♥️

Έχουμε κάνει κ fish και απόπτωση σπέρματος.Ζητησε κατάτμηση η οποία εγώ νόμιζα ότι είναι ίδια με την απόπτωση αλλά μου είπε είναι λίγο διαφορετική.

Στο σπίτι καθαρίζω τα πάντα με χλωρίνη.Ενταξει θα την κόψω.Διατροφη ξεκίνησα την πρώτη προσπάθεια με 62 κιλά αλλά επειδή έπαιρνα κ κορτιζόνη κάτι δεν έκανα σωστά κ τον Φεβρουάριο ήμουν 69.9 (δεν γράφω 70 γιατί τρομάζω που το βλέπω)Ξεκινήσαμε σε διατροφολόγο κ οι 2 είμαι στα 65 τωρα κ συνεχίζω.Κανω ηλεκτρονικό με 2mg νικοτίνη.Τωρα νύχια κ μαλλιά...είμαι ξανθιά τα τελευταία 20 χρόνια κ τα νύχια τα φτιάχνω ακρυλικο τα τελευταία 7🙈😰Απλά ξέρεις...βλέπεις όλους τους άλλους τριγύρω που κάνουν μωράκια με τόσες καταχρήσεις κ τόση ευκολία κ λες ρε γαμωτοοο...

Πόσα κιλά έχασες????????Εντάξει τι να προτοπω τώρα για σένα? Respect ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Χαχα, στον Ασβέστη πήγατε; Mα τα ίδια δεν σου είπαν και στο Έλενα; Έχεις πάει κι εκεί αν δεν κάνω λάθος...Η Τσεκούρα εκτός από όλα αυτά μας κοίταζε και στα νύχια. Έλεγε να μην κάνουμε ημιμόνιμο. Αν θέλεις τη γνώμη μου, κι αν σε πάιρνει ηλικιακά, κάντε όλη την προετοιμασία πριν την (επόμενη;) προσπάθεια. και το χειρουργείο να το κάνει, δεν είναι  κάτι, ο δικός μου το έκανε και μαζί με αυτά που του έδωσε ο Ασβέστης είδαμε μεγάλη διαφορά. Μην το βλέπεις φαλλοκρατικό που περιέλαβε εσένα, είναι γεγονός ότι αν είναι απόλυτα υγιής η γυναίκα (και δεδομένου ότι θα κάνετε ό,τι καλύτερο για το σπέρμα) οι πιθανότητες είναι πολύ μεγαλύτερες. Μην ξεχνάς ότι στο δικό σου σώμα θα μπουν τα έμβρυα, εσύ θα τα κυοφορήσεις. Προετοιμάζεις τον εαυτό σου για την εγκυμοσύνη στην οποία πολλά από αυτά που σου είπε θα πρέπει να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς. Εδώ είμαστε για να σε στηρίξουμε στην όποια προσπάθεια. Και όσο για τα κιλά, θα σου πει η @Kiddoπου χάρη της προσπάθειας έμεινε μισή (με την καλή έννοια).

Τον καλαταβες ε?Ναι σε αυτόν!

Η Οικονομόπουλου δεν στάθηκε καθόλου σε μαλλιά κ νύχια.Μονο στην διατροφή κ επειδή ως χόμπυ φτιάχνω διαφορά με υγρό γυαλί μου είπε αν μπορώ να το περιορίσω.Ο γιατρός πάλι κάθε φορά που πάω σχολιάζει τα νύχια μου κ την τελευταία φορά που πήγα με ρίζα που λέει "Άντε βαψε κορίτσι μου τα μαλλιά σου γιατί θα μείνεις έγκυος κ δεν θα μπορείς μετά".Για αυτό κ μου φάνηκε κάπως που τα άκουσα από τον ουρολόγο.

Θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο που μπορώ.Σας ευχαριστώ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Χαχα, στον Ασβέστη πήγατε; Mα τα ίδια δεν σου είπαν και στο Έλενα; Έχεις πάει κι εκεί αν δεν κάνω λάθος...Η Τσεκούρα εκτός από όλα αυτά μας κοίταζε και στα νύχια. Έλεγε να μην κάνουμε ημιμόνιμο. Αν θέλεις τη γνώμη μου, κι αν σε πάιρνει ηλικιακά, κάντε όλη την προετοιμασία πριν την (επόμενη;) προσπάθεια. και το χειρουργείο να το κάνει, δεν είναι  κάτι, ο δικός μου το έκανε και μαζί με αυτά που του έδωσε ο Ασβέστης είδαμε μεγάλη διαφορά. Μην το βλέπεις φαλλοκρατικό που περιέλαβε εσένα, είναι γεγονός ότι αν είναι απόλυτα υγιής η γυναίκα (και δεδομένου ότι θα κάνετε ό,τι καλύτερο για το σπέρμα) οι πιθανότητες είναι πολύ μεγαλύτερες. Μην ξεχνάς ότι στο δικό σου σώμα θα μπουν τα έμβρυα, εσύ θα τα κυοφορήσεις. Προετοιμάζεις τον εαυτό σου για την εγκυμοσύνη στην οποία πολλά από αυτά που σου είπε θα πρέπει να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς. Εδώ είμαστε για να σε στηρίξουμε στην όποια προσπάθεια. Και όσο για τα κιλά, θα σου πει η @Kiddoπου χάρη της προσπάθειας έμεινε μισή (με την καλή έννοια).

@troia μου με τρομάζει το γεγονός σε περίπτωση που γίνει το χειρουργείο οτι μπορεί να χάσουμε κ αυτό το 1εκ.Δεν είναι καλύτερα να μείνω με αυτά που έχω κ να το παλεύω παρά να το διακινδυνεύσω?

Εσείς θυμάσαι πόσα εκ είχατε όταν το κάνατε κ πόσα μετά?Τι βαθμού ήταν η κιρσοκήλη σας?

Είναι κ τα λεφτά που σκέφτομαι..Έχω υστεροσκοπηση,δεύτερη εξωσωματικη κ έναν γάμο στα σκαριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να κάνω μια ερώτηση αν ξέρετε; διάβαζα τα δικαιολογητικά για την επιτροπή και έλεγε ότι θέλει βιβλιάριο υγείας το θέμα είναι ότι εγώ τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ μόνο τον ΑΜΚΑ το βιβλιάριο την τελευταία φορά που το είδα ήταν το 19 που έκανα το χειρουργείο υποθέτω ότι άμα ψάξω θα το βρω αλλά αν δεν το βρω θα πρέπει να βγάλω καινούργιο ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου μόνο με τον ΑΜΚΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να κάνω μια ερώτηση αν ξέρετε; διάβαζα τα δικαιολογητικά για την επιτροπή και έλεγε ότι θέλει βιβλιάριο υγείας το θέμα είναι ότι εγώ τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ μόνο τον ΑΜΚΑ το βιβλιάριο την τελευταία φορά που το είδα ήταν το 19 που έκανα το χειρουργείο υποθέτω ότι άμα ψάξω θα το βρω αλλά αν δεν το βρω θα πρέπει να βγάλω καινούργιο ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου μόνο με τον ΑΜΚΑ;

Εγώ που πέρασα  επιτροπή 14 Γενάρη στο Μαρούσι ούτε που το έψαξα το βιβλιάριο. Ν9μιζω απλώς τους ενδιαφέρει να ξέρουν ότι έχεις ασφάλιση γι αυτό ζητάνε την ασφαλιστική ικανότητα από το σύστημα ατλας και για τους δυο. Εγώ πάντως το βιβλιάριο δεν το έδειξα πουθενά ούτε φωτοτύπησα κάτι από αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ που πέρασα  επιτροπή 14 Γενάρη στο Μαρούσι ούτε που το έψαξα το βιβλιάριο. Ν9μιζω απλώς τους ενδιαφέρει να ξέρουν ότι έχεις ασφάλιση γι αυτό ζητάνε την ασφαλιστική ικανότητα από το σύστημα ατλας και για τους δυο. Εγώ πάντως το βιβλιάριο δεν το έδειξα πουθενά ούτε φωτοτύπησα κάτι από αυτό. 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ μου έφυγε ένα βάρος γιατί διάβασα για βιβλιάριο και λέω Αντε τώρα να βρω που το έχω βαλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rouseva είπε:

Τον καλαταβες ε?Ναι σε αυτόν!

Η Οικονομόπουλου δεν στάθηκε καθόλου σε μαλλιά κ νύχια.Μονο στην διατροφή κ επειδή ως χόμπυ φτιάχνω διαφορά με υγρό γυαλί μου είπε αν μπορώ να το περιορίσω.Ο γιατρός πάλι κάθε φορά που πάω σχολιάζει τα νύχια μου κ την τελευταία φορά που πήγα με ρίζα που λέει "Άντε βαψε κορίτσι μου τα μαλλιά σου γιατί θα μείνεις έγκυος κ δεν θα μπορείς μετά".Για αυτό κ μου φάνηκε κάπως που τα άκουσα από τον ουρολόγο.

Θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο που μπορώ.Σας ευχαριστώ ♥️

Κοίτα, αν είχες προλάβει την Τσεκούρα, θα σου εξηγούσε αναλυτικά περί lifestyle. Είχε πολλές γνώσεις πάνω στο θέμα. Την Οικονομοπούλου δεν τη γνωρίζω, αλλά έχω καταλάβει ότι δεν έχει εμβαθύνει σε αυτό το κομμάτι και αυτή είναι μία βασική διαφορά αυτών των 2...Όταν σου πήρε ιστορικό δεν σε ρώτησε αν βάφεις τα νύχια σου; Όταν είχα πάει εγώ ήταν μία από τις ερωτήσεις που μου είχε κάνει μαζί με το κάπνισμα και τα χόμπυ.

Για τους γυναικολόγους δεν το σχολιάζω...Δεν έχω βρει έναν που να ασχολείται με αυτά, αλλά με το που σε βλέπουν σου λένε ότι δεν έχεις καλά ωάρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2022 at 4:42 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας... Με πολλές έχουμε μιλήσει κ παλιότερα καθώς κ γω από εξωσωματική είμαι. Συγκεκριμένα είχα κάνει προσπάθεια στο Μητέρα με την οποία ευτυχώς έκανα ήδη ένα παιδάκι κ έχω κ έμβρυα στην κατάψυξη. Σήμερα λοιπόν είδα ότι ουσιαστικά η μονάδα του μητέρα συγχωνεύτηκε με τη νέα μονάδα που άνοιξε το υγεία (κ λογικό εφόσον είναι στον ίδιο όμιλο). Θα μιλήσω κ μαζί τους βεβαια, αλλά μήπως έχει κ καποια άλλη κατεψυγμένα έμβρυα στο μητέρα κ ξέρει τι ακριβώς έχει γίνει; θέλω να πω μεταφέρθηκαν σε νέες εγκαταστάσεις ή παραμένουν όπως ήταν; να ξέρω δλδ μην τα ψάχνουμε 😅 

Οποία γνωρίζει την ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Ταγκαρω κ το @lactakiεπειδή ξέρω ότι επίσης ενδιαφέρεται. 

Ναι θα μας βοηθούσε αν γνωρίζει κάποια.. Εντωμεταξύ σκέφτομαι εγώ τώρα, για τυχόν μεταφορά δε θα ενημερωνομασταν!? Που ναι τα έμβρυα!? Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
θα σκάσω απο ανησυχία! Βρίσκομαι 4η μέρα μετά την ετ και πονάω τρόμερα! Σα πόνους περιόδου! Τι στο καλό γίνεται; Κάνει συσπάσεις η μήτρα το μονο σίγουρο! Γιατί ομως; Λέτε να παλεύουν τα 3 εμβρυάκια μου ποιο θα γατζωθεί; Η όλα τελειώσαν νωρις αυτή τη φορα; Τρέμω και μόνο σε μια τετοια σκέψη!!

θέλω να είμαι αισιόδοξη μα φοβάμαι κ με κάθε τόσο δυνατό πόνο τρελαίνομαι! Ήπια ενα μπουσκοπαν για να μη ποναω για να ηρεμησω κάπως ψυχολογικά!

Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου να γατζωθεί εστω ενα εμβρυάκι!!

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
θα σκάσω απο ανησυχία! Βρίσκομαι 4η μέρα μετά την ετ και πονάω τρόμερα! Σα πόνους περιόδου! Τι στο καλό γίνεται; Κάνει συσπάσεις η μήτρα το μονο σίγουρο! Γιατί ομως; Λέτε να παλεύουν τα 3 εμβρυάκια μου ποιο θα γατζωθεί; Η όλα τελειώσαν νωρις αυτή τη φορα; Τρέμω και μόνο σε μια τετοια σκέψη!!

θέλω να είμαι αισιόδοξη μα φοβάμαι κ με κάθε τόσο δυνατό πόνο τρελαίνομαι! Ήπια ενα μπουσκοπαν για να μη ποναω για να ηρεμησω κάπως ψυχολογικά!

Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου να γατζωθεί εστω ενα εμβρυάκι!!

❤️❤️❤️

Εγώ σου στελνω οσο περισσοτερη θετικη ενεργεία μπορω κ απο τα μωρα μου.!!πρεπει να καλέσεις τον γιατρο πραγματικα στο λεω.τοσος πονος δέν ειναι νορμαλ..πάρε κατι θα εχει να σου πει να κανεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα είμαι στην τρίτη μέρα σήμερα μετά την εμβρυομεταφορα και δν έχω ούτε έναν πόνο το μόνο που νιώθω είναι όταν κάθομαι ένα σαν βάρος χαμηλά και περναει..μήπως δν παει κάτι καλά;γνωρίζει κάποια να μου πει;τι θα πρέπει να νιώθω από εδώ και πέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θα σας ήμουν ευγνώμων αν μοιραζόσασταν καλές προσωπικές εμπειρίες από κέντρα και γιατρούς στην Θεσσαλονίκη, ή είστε ευχαριστημένες από αντιμετώπιση κλπ. Έκανα και topic με θεμα εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη Είμαι στη φάση που σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό μετά από 3 αποτυχημένες εξωσωμ, χωρίς να έχει βρεθεί προς το παρόν κάποιο πρόβλημα ούτε σε με΄να ούτε στον συζυγό μου. Αν δε θέλετε να αναφέρετε ονόματα μπορείτε να επικοινωνήσετε και inbox. Eυχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς όρισες στο θεματακι μας! Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω, άλλα κορίτσια όμως ξέρουν από Θεσσαλονίκη.  Σαλονικια μου @Kateriniwξέρεις εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
θα σκάσω απο ανησυχία! Βρίσκομαι 4η μέρα μετά την ετ και πονάω τρόμερα! Σα πόνους περιόδου! Τι στο καλό γίνεται; Κάνει συσπάσεις η μήτρα το μονο σίγουρο! Γιατί ομως; Λέτε να παλεύουν τα 3 εμβρυάκια μου ποιο θα γατζωθεί; Η όλα τελειώσαν νωρις αυτή τη φορα; Τρέμω και μόνο σε μια τετοια σκέψη!!

θέλω να είμαι αισιόδοξη μα φοβάμαι κ με κάθε τόσο δυνατό πόνο τρελαίνομαι! Ήπια ενα μπουσκοπαν για να μη ποναω για να ηρεμησω κάπως ψυχολογικά!

Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου να γατζωθεί εστω ενα εμβρυάκι!!

❤️❤️❤️

Εννοείται ότι σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια και τη στήριξη! Να πάρεις ένα τηλέφωνο τον γιατρό να τον ρωτήσεις,  δεν έχω ιδέα για ποιον λόγο να πονάς τόσο...

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τηλ και μίλησα με την μαία! Μου πε πως δεν ειναι κατι ανησυχητικό κ ίσως να είναι για καλό μιας κ η μήτρα αντιδρά! Εγώ φοβάμαι όμως!! Μακάρι να γατζωθεί έστω ένα εμβρυάκι!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Σας ευχαριστώ για τη θετικη ενέργεια @Nefeliap και @twinkletwinlkle ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...