Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα !  Πολύ στεναχωριέμαι και πολύ θυμώνω με όλα αυτά που γίνονται με την υιοθεσία στην Ελλάδα. Είναι απαράδεκτο. Να σε ρωτήσω; Περιπτώσεις με μωράκια που τα εγκαταλείπουν στο νοσοκομείο και πανε σε ανάδοχη οικογένεια και ύστερα από κάποιο χρονικό διάστημα, γύρω στον 1,5 χρόνο, γινεται το δικαστήριο για υιοθεσία τις έχετε ψάξει;

Όσον αφορά στην εξωσωματική τώρα, δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτα από δημόσια νοσοκομεία. Όμως είχα δει πριν κανένα εξάμηνο ότι η Εριέττα Κούρκουλου σε συνεργασία με το Γεν...ις βοηθάνε ζευγάρια που δεν έχουν την οικονομική δυνατοτητα, να κάνουν εξωσωματική. Και νομίζω ότι είναι και άλλη μία κλινική, στην Κοζάνη αν δεν κάνω λάθος (το είχα δει στις ειδήσεις πριν καμία διετία) που κάνουν εξωσωματική ζευγάρια που δεν μπορούν να πάνε στα κέντρα. Αν έχεις ινστα, δεν χάνεις κάτι να στείλεις μήνυμα στην Κούρκουλου να τη ρωτήσεις. 

Όχι δεν το έχω ψάξει αλλά από μια εκπομπή που είχα δει πριν κάποιους μήνες κατάλαβα ότι τα περισσότερα από τα εγκαταλελημενα παιδιά είναι ουσιαστικά δεσμευμένα από τους φυσικούς γονείς μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να πάρω ένα παιδάκι και να περιμένω μετά να μάθω αν θα μπορέσω να το κρατήσω ή όχι.. Το ότι θα κάνω εξωσωματική σε δημοσιο νοσοκομείο το έχω αποφασίσει απλά για την διαδικασία έχω κάποιες αποριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επίσης σύγχρονη Μονάδα Υποβοηθούμενης έχει κ το Ναυτικό Νοσοκομείο με τον περιορισμό όμως κάποιος από το ζευγάρι ή α βαθμού συγγενής να είναι ένστολος ή σε σώμα ασφαλείας.

Ειναι δωρεάν δηλαδή έχω περάσει κ από εκεί απλά δεν μας  ταίριαξε ο γιατρός εμάς κ δεν συνεχίσαμε. 
Σαν εγκαταστάσεις δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από ιδιωτικά κέντρα πάντως.

Δυστυχώς δεν έχουμε ένστολους στο σόι για το Έλενα έχω αποφασίσει για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή περάσαμε πρόσφατα και οι δύο κοβιντ και απ ότι λένε επειρεαζει το σπέρμα με συμφέρει καλύτερα να υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα ή πρέπει να περιμένω λίγο για να βγουν καλύτερα τα αποτελέσματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δυστυχώς δεν έχουμε ένστολους στο σόι για το Έλενα έχω αποφασίσει για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή περάσαμε πρόσφατα και οι δύο κοβιντ και απ ότι λένε επειρεαζει το σπέρμα με συμφέρει καλύτερα να υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα ή πρέπει να περιμένω λίγο για να βγουν καλύτερα τα αποτελέσματα;;

Για την επιτροπή κ τα δωρεάν φάρμακα σε συμφερει καλύτερα να έχει πρόβλημα το σπερμα. 

Ομως για την αξιολόγηση από τον θεράποντα γιατρό θα πρέπει να εχεις την πραγματική κατάσταση του σπέρματος.

Δεν ξέρω αν ο covid σαν covid επηρεαζει τόσο ώστε ένα καλό σπερμα να το βγάλει μέτριο προς κακό ξέρω σίγουρα ότι επηρεαζει ο υψηλός πυρετός όπως κ σε κάθε άλλη ίωση.

Αν δεν υπάρχει εξέταση για το σπερμα καλύτερα θα ήταν να γίνει ένα μήνα μετά την ανάρρωση (αν κ το σπερμα θέλει τρίμηνο για να ανανεωθεί) κ σίγουρα όχι σε απλό μικροβιολογικό.

Καλυτερα εφόσον περάσατε covid κλείσε πρώτα ραντεβού στο Έλενα κ ότι σου πει ο γιατρός για το ποτέ να εξεταστεί το σπερμα κ λογικά θα σε παραπέμψει μέσα στο Έλενα για σπερμοδιαγραμμα

Γενικα συμβουλή όταν πας στο Έλενα κ αν σε παραπέμψει σε άλλες ειδικότητες κλείνε τα ραντεβού άμεσα αν μπορείς την ημέρα που ήδη είσαι εκεί. Δηλαδή μην περιμένεις απαραίτητα να γυρίσεις σπίτι κ να μπεις πάλι στο 1535 κλπ κλπ. 
Αν πχ πας πρωί στο τμήμα εξωσωματικής κ σου πει ο γιατρός θέλω να ελεγχθεί το σπερμα ας σου δώσει παραπεμπτικο κ πήγαινε απευθείας στο Άνδρο λογικό να κλείσεις το ραντεβού. Για να κερδίζεις χρόνο. Η μπορεί αν πεις ότι με παρέπεμψε ο τάδε γιατρός εντός Έλενα πάντα να σε βάλουν νωρίτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κάποια κορίτσια που έχουμε μιλήσει εδώ στο forum ξέρουν ότι σκεφτόμουν σοβαρά το θέμα της υιοθεσίας αλλά επειδή όπως κατάλαβα είναι τεράστια η αναμονή διάβασα εδώ στο forum για 5 με 7 χρόνια και δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο μέχρι τότε αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια προσπάθεια εξωσωματικής σε δημοσιο νοσοκομείο για ιδιωτικό δεν το συζητάω καθόλου είναι πολλά τα χρήματα και δεν τα έχω.. Ξέρω ότι χρειάζεται σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα και κάποιες ορμονολογικες.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε είναι αν οι εξετάσεις θα πρέπει να έχουν γίνει πριν ή αν θα πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να μου τις γραψουν

Καλημέρα κορίτσι μου για το θέμα τις υιοθεσία μίλησε με την @peacock θα σε βοηθήσει σίγουρα. 

Και τα κορίτσια εδώ για το θέμα τις εξωσωματικής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Joann είπε:

Τελείωσα και εγώ με την εμβρυομεταφορα σήμερα κορίτσια..όλα πήγαν καλά δόξα το θεό βάλαμε 2 εμβρυακια 8 κυττάρων το ένα 7 το άλλο.3 μέρα σήμερα από την ωοληψία..η ημέρα μου της χοριακης ειναι 25/3 εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Έχω μια απορία βοηθήστε με σας παρακαλώ..την ώρα της εμβρυομεταφορας πήγαν όλα καλά είχα πιει νεράκι όπως μου είπαν κατουριομουν τόσο πολύ αλλά την πάλεψα..όταν έγινε όλη η δουλειά από τον γιατρό την ώρα που μου έβγαλε τον κολποδιαστολεα μου έφυγαν μερικά τσισάκια ρε κορίτσια έφυγαν τα εμβρυακια μου;η δν έχει καμία σχέση; Έχω ανχοθει πάρα πολύ και από ντροπή δν ρώτησα και είμαι στεναχωρημένη..βοηθήστε με αν ξέρετε..σας φιλω

Σου εύχομαι να μια τεράστια χοριακη.  Τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι δεν το έχω ψάξει αλλά από μια εκπομπή που είχα δει πριν κάποιους μήνες κατάλαβα ότι τα περισσότερα από τα εγκαταλελημενα παιδιά είναι ουσιαστικά δεσμευμένα από τους φυσικούς γονείς μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να πάρω ένα παιδάκι και να περιμένω μετά να μάθω αν θα μπορέσω να το κρατήσω ή όχι.. Το ότι θα κάνω εξωσωματική σε δημοσιο νοσοκομείο το έχω αποφασίσει απλά για την διαδικασία έχω κάποιες αποριες

Καθόλου εγωιστικό δεν είναι, αλίμονο. Είναι απίστευτα ψυχοφθορο. Πολύ καλά το κάνεις και πήρες απόφαση για την εξωσωματική. Ψάξε όμως αν θέλεις και αυτό που σου είπα για την Εριεττα Κουρκουλου ως εναλλακτική. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου για το θέμα τις υιοθεσία μίλησε με την @peacock θα σε βοηθήσει σίγουρα. 

Και τα κορίτσια εδώ για το θέμα τις εξωσωματικής 

Έχω μιλήσει με την@peacock και με κατατοπίσει πλήρως μάλιστα από δική της απάντηση σε κάποια άλλη κοπέλα είδα ότι υπάρχει τόσο μεγάλη αναμονή για υιοθεσία και αφού πλέον είναι και ο σύζυγος θετικός για την εξωσωματική είπα να την κάνω την προσπάθεια και ότι γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δυστυχώς δεν έχουμε ένστολους στο σόι για το Έλενα έχω αποφασίσει για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα επειδή περάσαμε πρόσφατα και οι δύο κοβιντ και απ ότι λένε επειρεαζει το σπέρμα με συμφέρει καλύτερα να υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα ή πρέπει να περιμένω λίγο για να βγουν καλύτερα τα αποτελέσματα;;

Καλημέρα κορίτσια μου,  ενα όμορφο σκ να έχουμε ολες!  

 

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που πήρες την απόφαση να πας πιο κοντά στο όνειρο! Εγώ αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως λόγω ηλικία σας και λόγω αποτυχημένων προσπαθειών τόσον χρόνων και εφόσον το σπέρμα είναι καλό (αυτό δεν το θυμάμαι) μπορεί ο γιατρός να σας παραπέψει στην επιτροπή με την αιτιολογία ανεξήγητη υπογονιμότητα προσπάθεια 5 χρόνων, θεραπεία με κλομιφαινη και κάποιο αλλο χαπι ίσως.. θα σας περάσουν, εφόσον δεν έχετε κάποιο αίτιο υπογονιμότητας να παρουσιάσετε..  

Όσο για τα δικαιολογητικά χρειάζεται σαλπιγγογραφια σε ισχύει 5 χρόνων,  χρειάζεται υπέροχος (εγω είχα κάνει κοιλιακό υπέρηχο, αλλα και κολπικό μπορείς) αλλά πρέπει να υπάρχει υπογραφή απο ακτινολογο, εξετάσεις αίματος υπογεγραμμένες απο μικροβιολόγο συμβεβλημένο με εοπυ (η απο δημόσιο  νοσοκομείο) .. 2 σπερμοδιαγραμμα με απόσταση 2 μηνών (αν θυμάμαι καλά) ολα αυτά αναλυτικά μπορείς να τα βρεις στο ίντερνετ.. καλη επιτυχία!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  ενα όμορφο σκ να έχουμε ολες!  

 

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που πήρες την απόφαση να πας πιο κοντά στο όνειρο! Εγώ αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως λόγω ηλικία σας και λόγω αποτυχημένων προσπαθειών τόσον χρόνων και εφόσον το σπέρμα είναι καλό (αυτό δεν το θυμάμαι) μπορεί ο γιατρός να σας παραπέψει στην επιτροπή με την αιτιολογία ανεξήγητη υπογονιμότητα προσπάθεια 5 χρόνων, θεραπεία με κλομιφαινη και κάποιο αλλο χαπι ίσως.. θα σας περάσουν, εφόσον δεν έχετε κάποιο αίτιο υπογονιμότητας να παρουσιάσετε..  

Όσο για τα δικαιολογητικά χρειάζεται σαλπιγγογραφια σε ισχύει 5 χρόνων,  χρειάζεται υπέροχος (εγω είχα κάνει κοιλιακό υπέρηχο, αλλα και κολπικό μπορείς) αλλά πρέπει να υπάρχει υπογραφή απο ακτινολογο, εξετάσεις αίματος υπογεγραμμένες απο μικροβιολόγο συμβεβλημένο με εοπυ (η απο δημόσιο  νοσοκομείο) .. 2 σπερμοδιαγραμμα με απόσταση 2 μηνών (αν θυμάμαι καλά) ολα αυτά αναλυτικά μπορείς να τα βρεις στο ίντερνετ.. καλη επιτυχία!!!

 

Οι ουσιαστικές προσπάθειες είναι περίπου 2μιση χρόνια αλλά επειδή από τα 35 και μετά οι επαφές μας ήταν με τράβηγμα και δεν προέκυψε ποτέ κάτι βέβαια υπήρχε και ένα τεράστιο ινωμυωμα που δυσκόλευε την κατάσταση θεωρώ ότι είμαστε στην περίπτωση της ανεξήγητη υπογονιμοτητας και ότι έτσι κι αλλιώς θα μας περάσουν και μόνο από θέμα ηλικίας τον Ιούνιο κλείνω τα 44 το σπέρμα ήταν οριακό και αυτό από άποψη ηλικίας και το ότι έχει γίνει αφαίρεση του ενός ορχυ τέλειο δεν το λες με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! Το είπα στον γιατρό μου για κολπικα και μου είπε το 1 από τα 5 μόνο να βάζω κολπικα.

Καλημερα κοριτσι μου,γιατι αραγε; Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Οι ουσιαστικές προσπάθειες είναι περίπου 2μιση χρόνια αλλά επειδή από τα 35 και μετά οι επαφές μας ήταν με τράβηγμα και δεν προέκυψε ποτέ κάτι βέβαια υπήρχε και ένα τεράστιο ινωμυωμα που δυσκόλευε την κατάσταση θεωρώ ότι είμαστε στην περίπτωση της ανεξήγητη υπογονιμοτητας και ότι έτσι κι αλλιώς θα μας περάσουν και μόνο από θέμα ηλικίας τον Ιούνιο κλείνω τα 44 το σπέρμα ήταν οριακό και αυτό από άποψη ηλικίας και το ότι έχει γίνει αφαίρεση του ενός ορχυ τέλειο δεν το λες με τιποτα

Ξεκινά με τις συμβουλές των κοριτσιών,  βρες τον γιατρό σου μίλησε μαζι του και σίγουρα θα περάσεις απο  επιτροπη!!! Απλα κλείσε τα ραντεβού Σου οπως ειπε και η @BlackCat και κλείσε και το ραντεβού με επιτροπη την Δευτέρα γιατί θα έχεις αναμονή σίγουρα 1,5 μήνα τουλάχιστον, μεσα σε αυτό το χρόνο εσυ μπορείς να μαζέψεις τα δικαιολογητικά σου.. ξέρω σου φαίνετε βουνό και πολλά, μόλις τα βάλεις στη σειρά θα δεις τπτ δεν είναι, απλά θα έχεις λιγο τρέξιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα κοριτσι μου,γιατι αραγε; Τι να πω..

Δεν ξέρω, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να τον εμπιστεύομαι που να σου πω την αλήθεια τον εμπιστεύομαι γιατί τόσο καιρό τώρα έχουμε αναπτύξει και προσωπική σχέση και ξέρει το ιστορικο μου πολύ καλά και κάνει ο, τι μπορεί για να πάει καλά. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονή μέχρι Δευτέρα,  Τρίτη και βλέποντας και κάνοντας. Αν δεν είναι καλές και οι επόμενες, θα πάρω τον Παν....

Αν και έχω μια μικρή ελπίδα μήπως πάρει μπρος τώρα που σταμάτησα την αντιβιωση και έφυγε ο δεύτερος σάκος. Υπομονή, προσευχή, αισιοδοξία και τήρηση των οδηγιών του γιατρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια το πως αλλάζουν γνώμη αυτοί οι άντρες είναι απίστευτο κατά τα άλλα εμείς δεν ξέρουμε τι θέλουμε... κάθε φορά που συζητούσα το ενδεχόμενο της εξωσωματικής ήταν εντελώς αντίθετος κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλά και για τις ορμόνες που θα πάρω προχθές που του είπα ότι η υιοθεσία μπορεί να κρατήσει και 7 χρόνια και ότι θέλω να κάνω μια προσπάθεια εξωσωματικής όχι απλά συμφώνησε αμέσως πήρε μέχρι και τον κολλητό του που δουλεύει στο πανεπιστήμιο της Λάρισας να τον ρωτήσει αν ξέρει κανέναν εξωσωματιστη  στο Έλενα... Εντωμεταξύ είναι σίγουρος για την επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου οποιες εχετε παει στο Έλενα μπορειτε να μου εξηγησετε τη διαδικασια που παω κ τι κανω ;; Εχω ραντεβου στις 24 του μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου οποιες εχετε παει στο Έλενα μπορειτε να μου εξηγησετε τη διαδικασια που παω κ τι κανω ;; Εχω ραντεβου στις 24 του μηνα

Εγώ από Δευτέρα θα παρω τηλέφωνο για ραντεβού οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά για πες μου πριν πόσο καιρό έκλεισες το ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, μετά από την 3η εμβρυομεταφορά, ε΄βγαλα θετική χοριακή 30 την 10η μέρα συγκεκριμένα από την εμβρυομεταφορά. Ενθουσιάστηκα, η μέρα που είδα επιτέλους θετική χοριακή, ΄΄ήταν από τις πιο ευτυχισμένες των τελευταίων μηνών. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες. ΟΜΩΣ η χοριακή έπεσε στο 17. Μου είπε να την επαναλάβω από βδομάδα και αν πάλι είναι χαμηλή θα διακόψω τη λήψη της prolutex. Πιστεύετε έχω ελπίδες? Έχει συμβεί σε σας κάτι ανάλογο?Να περιμένω ένα θαύμα μήπως και ανέβει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, μετά από την 3η εμβρυομεταφορά, ε΄βγαλα θετική χοριακή 30 την 10η μέρα συγκεκριμένα από την εμβρυομεταφορά. Ενθουσιάστηκα, η μέρα που είδα επιτέλους θετική χοριακή, ΄΄ήταν από τις πιο ευτυχισμένες των τελευταίων μηνών. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω μετά από δυο μέρες. ΟΜΩΣ η χοριακή έπεσε στο 17. Μου είπε να την επαναλάβω από βδομάδα και αν πάλι είναι χαμηλή θα διακόψω τη λήψη της prolutex. Πιστεύετε έχω ελπίδες? Έχει συμβεί σε σας κάτι ανάλογο?Να περιμένω ένα θαύμα μήπως και ανέβει?

Καλησπέρα κοπέλα μου! Κοίτα, θαύματα γίνονται, αλλά δυστυχώς οι πιθανότητες δεν είναι πολλές. Λυπάμαι που στο λέω απλά καλύτερα να είσαι προετοιμασμενη. Φαντάζομαι ότι έκανες τις χοριακες στο ίδιο εργαστήριο, σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου! Κοίτα, θαύματα γίνονται, αλλά δυστυχώς οι πιθανότητες δεν είναι πολλές. Λυπάμαι που στο λέω απλά καλύτερα να είσαι προετοιμασμενη. Φαντάζομαι ότι έκανες τις χοριακες στο ίδιο εργαστήριο, σωστά?

Ναι στο ίδιο την έκανα!επίσης βάλαμε 2 βλαστοκύστες αυτή τη φορά. Μήπως δεν κράτησε το ε΄να τελικά?Δεν ξέρω. Αυτή τη φορά πολύ το είχα πιστέψει!🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας... Με πολλές έχουμε μιλήσει κ παλιότερα καθώς κ γω από εξωσωματική είμαι. Συγκεκριμένα είχα κάνει προσπάθεια στο Μητέρα με την οποία ευτυχώς έκανα ήδη ένα παιδάκι κ έχω κ έμβρυα στην κατάψυξη. Σήμερα λοιπόν είδα ότι ουσιαστικά η μονάδα του μητέρα συγχωνεύτηκε με τη νέα μονάδα που άνοιξε το υγεία (κ λογικό εφόσον είναι στον ίδιο όμιλο). Θα μιλήσω κ μαζί τους βεβαια, αλλά μήπως έχει κ καποια άλλη κατεψυγμένα έμβρυα στο μητέρα κ ξέρει τι ακριβώς έχει γίνει; θέλω να πω μεταφέρθηκαν σε νέες εγκαταστάσεις ή παραμένουν όπως ήταν; να ξέρω δλδ μην τα ψάχνουμε 😅 

Οποία γνωρίζει την ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Ταγκαρω κ το @lactakiεπειδή ξέρω ότι επίσης ενδιαφέρεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου οποιες εχετε παει στο Έλενα μπορειτε να μου εξηγησετε τη διαδικασια που παω κ τι κανω ;; Εχω ραντεβου στις 24 του μηνα

Στο τμήμα αποβολών έχεις κλείσει;

Θα πας μισή ώρα με 40 λεπτά νωρίτερα στο κτίριο Μαρικα ηλίαδη στα ταμεία να βγάλεις τα απαραίτητα χαρτια του ραντεβού κ μετά θα πας στο -1 στο τμήμα καθ έξιν αποβολων

Να έχεις όλες σας τις εξετάσεις κ σένα κ του άντρα σου μαζί καλύτερα ταξινομημένες χωριστά γιατί θα σου πάρουν ιστορικό κ θα χρειαστούν κ πληροφορίες των γονιών σας κ γενικά των οικογενειών σας.

Απο εκεί κ πέρα θα σε κατευθύνουν εκείνοι.

Εκανες χοριακη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Joann είπε:

Πω πω πρέπει να γέλασες τόσο πολύ με αυτό που διάβασες..αλλά με είχε πιάσει ένα ανχος λέω πάει φύγανε ..με ηρεμησεις τόσο πολύ να είσαι καλά!!! 💓

Πίστεψε με όλες την πρώτη μας φορά αυτό σκεφτήκαμε!! Οποία πει όχι λέει ψέμματα!!

Μακαρι να μείνεις με την άγνοια, την ανεμελιά & την αισιοδοξία της πρώτης φορας!! 
Καλη επιτυχία ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Ναι στο ίδιο την έκανα!επίσης βάλαμε 2 βλαστοκύστες αυτή τη φορά. Μήπως δεν κράτησε το ε΄να τελικά?Δεν ξέρω. Αυτή τη φορά πολύ το είχα πιστέψει!🥲

Η Ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία κ όλα έχουν συμβεί αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είναι καλό σημάδι η πτώση της χοριακης.

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να γίνει η ανατροπή και όλα να πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Alexia23 είπε:

Ναι στο ίδιο την έκανα!επίσης βάλαμε 2 βλαστοκύστες αυτή τη φορά. Μήπως δεν κράτησε το ε΄να τελικά?Δεν ξέρω. Αυτή τη φορά πολύ το είχα πιστέψει!🥲

Μακάρι! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει η ανατροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στο τμήμα αποβολών έχεις κλείσει;

Θα πας μισή ώρα με 40 λεπτά νωρίτερα στο κτίριο Μαρικα ηλίαδη στα ταμεία να βγάλεις τα απαραίτητα χαρτια του ραντεβού κ μετά θα πας στο -1 στο τμήμα καθ έξιν αποβολων

Να έχεις όλες σας τις εξετάσεις κ σένα κ του άντρα σου μαζί καλύτερα ταξινομημένες χωριστά γιατί θα σου πάρουν ιστορικό κ θα χρειαστούν κ πληροφορίες των γονιών σας κ γενικά των οικογενειών σας.

Απο εκεί κ πέρα θα σε κατευθύνουν εκείνοι.

Εκανες χοριακη ;

Δε τα καταφερα δυστυχως αρνητικο αποτελεσμα ..αυριο ηταν να κανω κανονικα κ θα τη κανω απλα τυπικα ..3 τεστ αρνητικα μαυρογατούλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏   Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?
    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...