Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ μια μια μεσα απο τη καρδια μου για τα ομορφα λογακια σας! Να στε όλες καλά κ οτι επιθυμει η καθε μια να το αποκτησει!

λοιπον…όλα μια χαρούλα! Ο γιατρος θεωρησε πως λόγο ηλικιας (43) κ άκυρων προσπαθειών έπρεπε να μου βάλει 3! Κανένα πρόβλημα! Ας στεριώσει κάποιο κ δε με νοιάζει ο αριθμος…απο τωρα εννοειται!! Νιωθω καλά είμαι αρκετα αισιοδοξη κ τωρα βρισκομαι στο δρομο για επιστροφη Πατρα!! Αχ ναι ειμαι απο Πατρα κ η κλινική Αθήνα! Έχω τον αντρούλη μου χαλαρό στο πλευρό μου κ θα παω δουλεια πάλι μετα την χοριακη στος 22/3! Οποτε προσοχή και ξεκουραση! Και για όσες δε ξέρετε με χαρτι απο τον γιατρο δικαιουμαστε 7 μερες αδειας με αποδοχες σε κάθε προσπάθεια!! 
Θα τα ξαναπούμε…λεω να ριξω καναν υπνακο!! 😋😋😋

την αγάπη μου σε όλες!!

❤️❤️❤️

Με το καλο αυτη να ειναι η τυχερη κ οτι αποφασισει ο Θεος ενα δυο τρια; Καλα αποτελεσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Παλαιότερα είχε 12% και στις πιο πρόσφατες εξετάσεις ( πριν κανένα εξάμηνο) είχε 9%. Κάναμε και για πρώτη φορά για οξειδωτικό στρες και έγραφε στις παρατηρήσεις ότι ήταν ανεβασμένο και πήρε τις βιταμίνες σερματροπ για να πέσει. Μετά δεν ξαναέκανε εξετάσεις. 

Έκανε και κάτι σε διατροφή η απλά με τις βιταμίνες? Σε ρωτάω γιατι μου είπες πως γενικά τρωτε εξω. Γιατί το θέμα φαγητού είναι το αιώνιο πρόβλημα που έχω με το αγόρι. Είναι λιγούρης. Τι να τον κάνω.....😂😂

@Kateriniwk τα περισσότερα δεν επηρεάζουν διότι βρίσκονται στην κοιλότητα που παράγεται το σπέρμα. Απλά κάνουμε κάθε προσπάθεια να καθαρίσουμε. Αλλά όπως μας είπαν κάποιοι γιατροι, στις υποανάπτυκτες χώρες και στις περιοχές του 3ου κόσμου πως κάνουν παιδιά χωρίς καν να ελέγχονται ιατρικά? Τα μικρόβια αυτά υπάρχουν απο παντα. Τι να πω... Καλό θα ήταν να κάνετε πάντως και την dfi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι καταλαβα τι λες! Ας παρει τωρα μια την αντιβιωση και βλεπουμε μετα στο τσεκ απ.. ας βγει και αυτο το τριπλεξ να παρουμε και μια εικονα απο εκει! Μας ειπε παντως οτι επηρεαζει αυτο το μικροβιο και θα ειχαμε καλυτερες τιμες. Οχι οτι εχουμε βεβαια χαλια αλλα μαλλον επηρεαζει. Και κατι θα τον δωσει μετα μας ειπε αλλα δεν πολυκαταλαβα... ( Μαλλον κατι σε βιταμινες αν καταλαβα καλα) εξαλλου εχω χρονο ακομα μεχρι την διαδικασια... Για τελος μαιου με βλεπω.. 

Λες ότι έχεις χρόνο, αλλά ο Μάιος είναι πολύ κοντά. Όπως σου είπα θέλει 3μηνο να δράσει όποιαδήποτε βιταμίνη και να δημιουργηθεί το καινούργιο σπέρμα. Ναι μεν μπορει να φυγει το μικρόβιο αλλά το σπέρμα έχει ηδη δημιουργηθεί. Τα μικρόβια δεν είναι πάνω στο σπέρμα, πως να το πω, δεν καβαλάει το σπέρμα σαν να καβαλάει άνθρωπος το άλογο (εγω φαντάσου αυτό νόμισα, αλλά μου το εξήγησαν) αλλά για όλα τα αλλα καλό θα ήταν να το κοιτάξετε τώρα. Αποψη μου αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα Ελπίδα, πήγα προσφατα σε απογευματινό (κόστος 60 €) στην Βενάκη.

Μου πήρε ιστορικό  ,είδαμε τις εξετάσεις μου , μου έγραψε και κάποιες επαναληπτικές ,μου είπε την γνώμη της σε διάφορα χωρίς να κρίνει συναδέλφους και μόλις πα΄ρω τα αποτελέσματα θα τα στείλω με email ώστε να τα αξιολογήσει. Δεν νομίζω να χρειαστεί να ξαναπάω για να με δει αν κατάλαβα καλά θα μου απαντήσει τηλεφωνικά και επειδή της είπα οτι εργάζομαι αν χρειαστει να με ξανα δει θα είναι κάποιο πρωινό σφήνα.

Δεν εντόπισε σε μένα κα΄ποιο θέμα ενδοκρινολογικά αλλά λόγω ιστορικού εξωσωματικών και αποβολών μου είπε οτι στην επικείμενη εμβρυομεταφορά να είμαστε σε επαφή για να είμαι καλυμμένη.

Καλές εντυπώσεις μου άφησε.

η @Lucia79 και η @Margitc θυμάμαι οτι έχουν πάει και αυτές στο ενδοκρινολογικό του Έλενα και σίγουρα και κάποιο άλλο κορίτσι που ίσως μου διαφέυγει, ίσως η @hope501 ?

Σωστα κ εγω στην ιδια πηγα κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Έκανε και κάτι σε διατροφή η απλά με τις βιταμίνες? Σε ρωτάω γιατι μου είπες πως γενικά τρωτε εξω. Γιατί το θέμα φαγητού είναι το αιώνιο πρόβλημα που έχω με το αγόρι. Είναι λιγούρης. Τι να τον κάνω.....😂😂

@Kateriniwk τα περισσότερα δεν επηρεάζουν διότι βρίσκονται στην κοιλότητα που παράγεται το σπέρμα. Απλά κάνουμε κάθε προσπάθεια να καθαρίσουμε. Αλλά όπως μας είπαν κάποιοι γιατροι, στις υποανάπτυκτες χώρες και στις περιοχές του 3ου κόσμου πως κάνουν παιδιά χωρίς καν να ελέγχονται ιατρικά? Τα μικρόβια αυτά υπάρχουν απο παντα. Τι να πω... Καλό θα ήταν να κάνετε πάντως και την dfi.

Ναι κόψαμε το καθημερινό απέξω και τον ταραξα στα όσπρια και στα λαδερά. Έκοψε το πολύ κρέας (μπορεί να τρώει μόνο κρέας κάθε μερα) και έτρωγε 2 φορές την εβδομάδα κοτόπουλο.  Επίσης ξεκίνησε και πισίνα πριν 1,5 χρόνο περίπου 3 φορές την εβδομάδα. Γενικά δεν πινει αλκοόλ, αλλά καπνίζει....ουυυ... μπόλικα (iqos βέβαια αλλά και παλι) . Επίσης πίνει πολλούς καφέδες.  Μου είπε ότι τους μείωσε πολύ αλλά δεν τον πιστεύω. Εντάξει από εκεί που έπινε 5 μπορεί να πήγε στους 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Έκανε και κάτι σε διατροφή η απλά με τις βιταμίνες? Σε ρωτάω γιατι μου είπες πως γενικά τρωτε εξω. Γιατί το θέμα φαγητού είναι το αιώνιο πρόβλημα που έχω με το αγόρι. Είναι λιγούρης. Τι να τον κάνω.....😂😂

@Kateriniwk τα περισσότερα δεν επηρεάζουν διότι βρίσκονται στην κοιλότητα που παράγεται το σπέρμα. Απλά κάνουμε κάθε προσπάθεια να καθαρίσουμε. Αλλά όπως μας είπαν κάποιοι γιατροι, στις υποανάπτυκτες χώρες και στις περιοχές του 3ου κόσμου πως κάνουν παιδιά χωρίς καν να ελέγχονται ιατρικά? Τα μικρόβια αυτά υπάρχουν απο παντα. Τι να πω... Καλό θα ήταν να κάνετε πάντως και την dfi.

Να αυτο ειναι το μικροβιο που ουτε καν το ειχα καταλαβει και τα ειχα μερες πανω μου τα χαρτια... 

Θα το κανουμε και αυτο που λες και ας καθυστερησει η διαδικασια δεν πειραζει... Ας περασει τωρα η επιτροπη να φυγει απο πανω μας και το αλλο θα ξανασυζητηθει και μετα... Αυτο το dfi ειναι ο κατακερματισ. Που αναφερετε?? Αυτο διορθωνεται αν βγει κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kateriniwk είπε:

Να αυτο ειναι το μικροβιο που ουτε καν το ειχα καταλαβει και τα ειχα μερες πανω μου τα χαρτια... 

Θα το κανουμε και αυτο που λες και ας καθυστερησει η διαδικασια δεν πειραζει... Ας περασει τωρα η επιτροπη να φυγει απο πανω μας και το αλλο θα ξανασυζητηθει και μετα... Αυτο το dfi ειναι ο κατακερματισ. Που αναφερετε?? Αυτο διορθωνεται αν βγει κακο?

 

IMG_20220301_105506__01.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι κόψαμε το καθημερινό απέξω και τον ταραξα στα όσπρια και στα λαδερά. Έκοψε το πολύ κρέας (μπορεί να τρώει μόνο κρέας κάθε μερα) και έτρωγε 2 φορές την εβδομάδα κοτόπουλο.  Επίσης ξεκίνησε και πισίνα πριν 1,5 χρόνο περίπου 3 φορές την εβδομάδα. Γενικά δεν πινει αλκοόλ, αλλά καπνίζει....ουυυ... μπόλικα (iqos βέβαια αλλά και παλι) . Επίσης πίνει πολλούς καφέδες.  Μου είπε ότι τους μείωσε πολύ αλλά δεν τον πιστεύω. Εντάξει από εκεί που έπινε 5 μπορεί να πήγε στους 3.

Ο δικός μου δεν πίνει καφέδες, δεν καπνίζει. Αλκοολ με παρέα (πχ το 3ημερο κάθε μερα με το φαγητό έξω) ή ίσως κάποια στιγμή καμια μπύρα σπίτι. Απ'έξω γενικά δεν τρώμε πολύ, ισως ένα Σάββατο ή πάλι όταν είμαστε με παρεα. Κολυμβητήριο πηγαίνει πάντα... αλλά είναι γλυκατζής. Λατρεύει τα γλυκά. Ενώ εγω πάλι.... δεν είμαι του γλυκου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Να αυτο ειναι το μικροβιο που ουτε καν το ειχα καταλαβει και τα ειχα μερες πανω μου τα χαρτια... 

Θα το κανουμε και αυτο που λες και ας καθυστερησει η διαδικασια δεν πειραζει... Ας περασει τωρα η επιτροπη να φυγει απο πανω μας και το αλλο θα ξανασυζητηθει και μετα... Αυτο το dfi ειναι ο κατακερματισ. Που αναφερετε?? Αυτο διορθωνεται αν βγει κακο?

Ναι αυτό είναι. Λέγεται Dfi/Dna fragmention. Κατακερματισμός DNA σπέρματος.

Δες αυτό https://bouzalas.gr/katakermatismos-dna-spermatos-dfi-dna-fragmentation-index-mia-nea-exetasi-sti-diereynisi-tis-andrikis-gonimotitas/

γενικά διορθώνεται με βιταμίνες και καλή ζωή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ναι αυτό είναι. Λέγεται Dfi/Dna fragmention. Κατακερματισμός DNA σπέρματος.

Δες αυτό https://bouzalas.gr/katakermatismos-dna-spermatos-dfi-dna-fragmentation-index-mia-nea-exetasi-sti-diereynisi-tis-andrikis-gonimotitas/

γενικά διορθώνεται με βιταμίνες και καλή ζωή.

Ααα  σε ευχαριστω!!! Θα του ριξω μια ματια μετα να δω. Καλο αυτο οτι παιρνει διορθωση... Με τι βιταμινες αραγε? Φανταζομαι κανενα συμπλεγμα εξειδικευμενο..??? θα το ψαξω μετα τη δουλεια  ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Ακολουθεί μήνυμα:  

Προς όλα τα κορίτσια,

Σε αυτά που τώρα ξεκινούν το ταξίδι της εξωσωματικής, σε αυτά που έχουν μία και δύο και τρεις ή και παραπάνω αποτυχίες, που πέφτουν και ξανασηκώνονται… Μην σκεφτείτε ούτε ένα λεπτό να τα παρατήσετε. Μην πιστέψετε πως δεν θα τα καταφέρετε εσείς! 

2/3/2022 η δική μου ημέρα …  Πόσες φορές πέρασε η 2/3 από τη ζωή μου χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο για εμένα. Ανούσια. Κενή.

Μια εβδομάδα μόλις πριν και άλλαξαν τα πάντα… Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω τα συναισθήματα που νιώθω. Μια ευχή μόνο θα κάνω να μπορέσουν να ζήσουν το θαύμα της μητρότητας οι γυναίκες όλου του κόσμου. Ακόμη νιώθω παγωμένη με όλο αυτό που μου συνέβη. Αυτό που πραγματικά σε κάνει και ξεχνάς την όποια ταλαιπωρία έχεις περάσει στο παρελθόν για να τα καταφέρεις στο τέλος. Και να σας πω και κάτι άλλο; Ναι, ταλαιπωρήθηκα για να φέρω στον κόσμο τα μωρά μου, και μετά που γέννησα και πονούσα. Και ακόμη πονάω. Και δεν μπορώ να τα χαρώ όπως θα ήθελα. Που γεννήθηκαν και έκλαψαν μα εγώ δεν έκλαψα. Ήμουν τόσο σοκαρισμένη, τόσο φοβισμένη που εκείνη την στιγμή δεν μπορούσα να αντιδράσω. Έμεινα να τα κοιτάζω σαν χαμένη…

Όμως ξέρετε κάτι; Όλα θα τα έκανα ξανά από την αρχή εάν μου το ζητούσαν! Τα πάντα! Τίποτε λιγότερο… 💚

1E241478-77F1-4A75-89A8-503CC5334894.jpeg

Με συγκίνησες παραααα πολύ!!! Να είσαι καλά κορίτσι μου και σου ευχομαι να ζήσεις την καθε σας στιγμή απο δω και πέρα όπως στις 2/3/22, γεμάτη αγάπη και χαρα!!!
Δεν εχω λογια....respect!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένα μου κορίτσια τρέχω και δε φτάνω.. προσπαθώ να σας διαβάζω όμως και όποτε με χρειαστείτε θα είμαι εδώ!!

 

@Vasilique μου!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκι μου!! Πάντα να τα καμαρώνετε πάνω από όλα υγιή και ευτυχισμένα!! 😍😍😍 Καλή ανάρρωση και σε εσένα γλυκιά διδυμομανουλα!! ♥️♥️♥️ Απόλαυσε μωρουδιλα και δώσε αμέτρητα φιλουδια στα πατουσακια από όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Kateriniwk σε ποίο γιατρό πήγατε; Είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για εξειδικευμένο ανδρολόγο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας; Ακόμα και με αντιβίωση το σπέρμα θέλει + 3 μήνες για να ανανεωθεί και να φανεί η όποια βελτίωση από την εξάλειψη του μικροβίου.. επίσης όπως πολύ σωστά ανέφεραν τα κορίτσια ( @hope501 & @babyblue94) , κάποια μικρόβια δεν "φεύγουν" ποτέ και ακόμα και αν φύγουν μπορεί να επανεμφανιστούν σε εξέταση ως μια απλή επιμόλυνση χωρίς να είναι απαραίτητη η αντιβίωση.. Θα συμφωνήσω επίσης με τη @twinkletwinlkle καλό είναι να γίνει και ένας έλεγχος κατακερματισμού τουλάχιστον, αλλά σίγουρα δεν είστε έτοιμοι σε 15 μέρες (πόσες σας είπε, δε θυμάμαι..) για εξωσωματική! Τέλος και επειδή ρώτησες, ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων αναφέρεται στο συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων του όγκου δείγματος που δόθηκε, ο αριθμός σπερματοζωαρίων ανά mL αναφέρεται στον αριθμό σπερματοζωαρίων ανά mL όγκου δείγματος.. δηλαδή εσείς έχετε συνολικό αριθμό 75εκ. και ανά mL 19εκ.. που σημαίνει ότι ο όγκος δείγματος βγαίνει 3,947ml.. πάνω στην εξέταση πρέπει να σου γράφει πάνω πάνω όγκος δείγματος 3,9ml ή 4ml λογικά..

@lilian90 καλώς μας ήρθες και να είσαι περαστική εύχομαι από το θεματακι μας με μια τεράστια χοριακη! Εγώ θα ήθελα απλά να σε ρωτήσω για ποιο λόγο κάνατε σπερματένχυση με αυτό το δείγμα σπέρματος από τη στιγμή που μόλις τον Ιανουάριο έγινε η αφαίρεση αμφοτερόπλευρης κιρσοκήλης..! Μετά την αφαίρεση χρειάζεται τουλάχιστον 6 μήνες για να επέλθει η όποια βελτίωση στο σπέρμα.. εκτός αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.. ακόμα και αν (φτου φτου μακριά από εμάς!) δεν πάει καλά και αυτή σας η προσπάθεια, να μη βιαστειτε σε μια προσπάθεια εξωσωματικής εάν δεν παρέλθει ο απαιτούμενος χρόνος για τη βελτίωση του σπέρματος! Παρόλα αυτά σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τη φορά και να μείνουν όλα αχρειαστες πληροφορίες!

@MyElpida και εγώ απόλυτα ικανοποιημένη από το ενδοκρινολογικό του Έλενα και τη γνώση των γιατρών στην ενδοκρινολογική γονιμότητα! 

@twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 😘♥️

@BlackCat & @Lucia79 μου δεν είδα νέα σας.. μαζί δε πάτε εσείς; 😝😂😂 Πότε με το καλό η ωοληψία και εμβρυομεταφορά;!

 @skorpina78 μου να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

 @ΧΑΡΜΑ μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου... Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!

Υ.Γ. Προσπαθώ να θυμηθώ και ελπίζω ειλικρινά να μη ξέχασα καμία σας!! Εάν όμως παρέλειψα κάποια σας μη με παρεξηγείτε.. σας καρδουλώνω όλες σας!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου, χρειαζόμαστε επειγόντως τη βοήθεια σας!! Υπάρχει κάποια που να έχει ovitrelle το παλιό όμως κουτί, με τη πένα, που ήτε της έχει περισσέψει και θέλει να χαρίσει ήτε δε χρειάζεται άμεσα;; Αν τυχόν δε στείλει η εταιρεία μέχρι τη παρασκευή τις ovitrelle στο φαρμακείο δε θα έχουμε να κάνουμε τη δόση του συζύγου μέσα στο Σαββατοκύριακο!! 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια τρέχω και δε φτάνω.. προσπαθώ να σας διαβάζω όμως και όποτε με χρειαστείτε θα είμαι εδώ!!

 

@Vasilique μου!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκι μου!! Πάντα να τα καμαρώνετε πάνω από όλα υγιή και ευτυχισμένα!! 😍😍😍 Καλή ανάρρωση και σε εσένα γλυκιά διδυμομανουλα!! ♥️♥️♥️ Απόλαυσε μωρουδιλα και δώσε αμέτρητα φιλουδια στα πατουσακια από όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Kateriniwk σε ποίο γιατρό πήγατε; Είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για εξειδικευμένο ανδρολόγο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας; Ακόμα και με αντιβίωση το σπέρμα θέλει + 3 μήνες για να ανανεωθεί και να φανεί η όποια βελτίωση από την εξάλειψη του μικροβίου.. επίσης όπως πολύ σωστά ανέφεραν τα κορίτσια ( @hope501 & @babyblue94) , κάποια μικρόβια δεν "φεύγουν" ποτέ και ακόμα και αν φύγουν μπορεί να επανεμφανιστούν σε εξέταση ως μια απλή επιμόλυνση χωρίς να είναι απαραίτητη η αντιβίωση.. Θα συμφωνήσω επίσης με τη @twinkletwinlkle καλό είναι να γίνει και ένας έλεγχος κατακερματισμού τουλάχιστον, αλλά σίγουρα δεν είστε έτοιμοι σε 15 μέρες (πόσες σας είπε, δε θυμάμαι..) για εξωσωματική! Τέλος και επειδή ρώτησες, ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων αναφέρεται στο συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων του όγκου δείγματος που δόθηκε, ο αριθμός σπερματοζωαρίων ανά mL αναφέρεται στον αριθμό σπερματοζωαρίων ανά mL όγκου δείγματος.. δηλαδή εσείς έχετε συνολικό αριθμό 75εκ. και ανά mL 19εκ.. που σημαίνει ότι ο όγκος δείγματος βγαίνει 3,947ml.. πάνω στην εξέταση πρέπει να σου γράφει πάνω πάνω όγκος δείγματος 3,9ml ή 4ml λογικά..

@lilian90 καλώς μας ήρθες και να είσαι περαστική εύχομαι από το θεματακι μας με μια τεράστια χοριακη! Εγώ θα ήθελα απλά να σε ρωτήσω για ποιο λόγο κάνατε σπερματένχυση με αυτό το δείγμα σπέρματος από τη στιγμή που μόλις τον Ιανουάριο έγινε η αφαίρεση αμφοτερόπλευρης κιρσοκήλης..! Μετά την αφαίρεση χρειάζεται τουλάχιστον 6 μήνες για να επέλθει η όποια βελτίωση στο σπέρμα.. εκτός αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.. ακόμα και αν (φτου φτου μακριά από εμάς!) δεν πάει καλά και αυτή σας η προσπάθεια, να μη βιαστειτε σε μια προσπάθεια εξωσωματικής εάν δεν παρέλθει ο απαιτούμενος χρόνος για τη βελτίωση του σπέρματος! Παρόλα αυτά σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τη φορά και να μείνουν όλα αχρειαστες πληροφορίες!

@MyElpida και εγώ απόλυτα ικανοποιημένη από το ενδοκρινολογικό του Έλενα και τη γνώση των γιατρών στην ενδοκρινολογική γονιμότητα! 

@twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 😘♥️

@BlackCat & @Lucia79 μου δεν είδα νέα σας.. μαζί δε πάτε εσείς; 😝😂😂 Πότε με το καλό η ωοληψία και εμβρυομεταφορά;!

 @skorpina78 μου να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

 @ΧΑΡΜΑ μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου... Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!

Κορίτσια μου, χρειαζόμαστε επειγόντως τη βοήθεια σας!! Υπάρχει κάποια που να έχει ovitrelle το παλιό κουτί όμως με τη πένα που ήτε της έχει περισσέψει και θέλει να χαρίσει ήτε δε χρειάζεται άμεσα;; Αν τυχόν δε στείλει η εταιρεία μέχρι τη παρασκευή τις ovitrelle στο φαρμακείο δε θα έχουμε να κάνουμε τη δόση του συζύγου μέσα στο Σαββατοκύριακο!! 😱

Αχ ποσό θα ήθελα να σε βοηθήσω αλλά δεν την έχω αγαπη!!

Ερωτηση γιατί την πένα συγκεκριμένα; Διαφέρει σε κάτι από την νέα που είναι η απλή ένεση;;

Αν χρειαστείς Avercap έχω μεγάλη πληθώρα να ξέρεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;χτες είχαμε ωοληψια από τα 7 που πήραμε κατάφεραν να είναι καλά τα 3..δν ξέρω γενικά αν είναι καλός αριθμός,για μένα είναι!!! Όπως ξέρετε είναι η πρώτη μου εξωσωματική σήμερα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 2 και το τρίτο ακόμα δν έχει κάποιο σημάδι αλλά το αφήνουν και βλεπουν..την Παρασκευή @BlackCat τελικά πάμε για εμβριομεταφορα..💓👶👣🙏 τι πιστεύετε κορίτσια θα τα καταφέρω; Έχετε να μου πείτε κάτι να προσέχω γενικά στην εμβριομεταφορα μετά;μου έχει δώσει ο γιατρός να παιρνω ustrogestan 3 φορές την ημέρα και κολπικό υπόθετο κάθε βράδυ crinone..σας τα λέω όλα σε ένα μνμ συγνώμη..😅Είναι η πρώτη φορά και δν έχω ιδεα,θα με πάρουν και αύριο τηλ μου είπαν ξανα.φιλια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αχ ποσό θα ήθελα να σε βοηθήσω αλλά δεν την έχω αγαπη!!

Ερωτηση γιατί την πένα συγκεκριμένα; Διαφέρει σε κάτι από την νέα που είναι η απλή ένεση;;

Αν χρειαστείς Avercap έχω μεγάλη πληθώρα να ξέρεις!!

Αχχ αγάπη μου εσύ γλυκιά!!! Το ξέρω κοριτσάκι μου πως αν μπορούσες θα βοηθουσες! Είμαι σίγουρη!! ♥️♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ!!😍😍😍😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Ναι υπάρχει διαφορά για το σύζυγο συγκεκριμένα.. μιας και είναι για τη θεραπεία του.. η καινούργια επειδή είναι ενοποιημένη σύριγγα με τη βελόνα είναι μονοδοσικη, δεν υπάρχει δηλαδή πρόβλεψη από χρήση σε άντρες που δε κάνουν ολόκληρη τη δόση.. ενώ στη πένα και η δόση μπορεί να ρυθμιστεί αλλά και η βελόνα βγαίνει για να κουμπώσει ξανά άλλη για δεύτερη χρήση.. για αυτό και το φαρμακείο μας τις κάνει ειδική παραγγελία από την εταιρεία τη παλιά ovitrelle για το σύζυγο αλλά φαίνεται μάλλον από Δευτέρα θα παραλάβει και το σ/κ δε θα έχουμε τη δόση του!! 😰

Αν έχει κάποια υπόψη της ovitrelle, το παλιό κουτί, να χαρίζεται ή αν δεν το χρειάζεται άμεσα (μέσα στο σ/κ) ώστε μόλις παραλάβουμε εμείς να το αντικαταστήσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αχχ αγάπη μου εσύ γλυκιά!!! Το ξέρω κοριτσάκι μου πως αν μπορούσες θα βοηθουσες! Είμαι σίγουρη!! ♥️♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ!!😍😍😍😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Ναι υπάρχει διαφορά για το σύζυγο συγκεκριμένα.. μιας και είναι για τη θεραπεία του.. η καινούργια επειδή είναι ενοποιημένη σύριγγα με τη βελόνα είναι μονοδοσικη, δεν υπάρχει δηλαδή πρόβλεψη από χρήση σε άντρες που δε κάνουν ολόκληρη τη δόση.. ενώ στη πένα και η δόση μπορεί να ρυθμιστεί αλλά και η βελόνα βγαίνει για να κουμπώσει ξανά άλλη για δεύτερη χρήση.. για αυτό και το φαρμακείο μας τις κάνει ειδική παραγγελία από την εταιρεία τη παλιά ovitrelle για το σύζυγο αλλά φαίνεται μάλλον από Δευτέρα θα παραλάβει και το σ/κ δε θα έχουμε τη δόση του!! 😰

Αν έχει κάποια υπόψη της ovitrelle, το παλιό κουτί, να χαρίζεται ή αν δεν το χρειάζεται άμεσα (μέσα στο σ/κ) ώστε μόλις παραλάβουμε εμείς να το αντικαταστήσουμε..

Έχεις instagram? 
Υπαρχει ένα πολύ ωραίο σελιδακι το «no baby news» που βοηθάει πολύ με φάρμακα (χάρισμα κλπ) 

Η κοπέλα που τρέχει την σελίδα είναι γλυκύτατη κ εξυπηρετικότατη και γενικά είναι μια σελίδα με πολύ ωραία μηνύματα που δίνει φωνή στην υπογονιμότητα.

Αν δεν έχεις Insta γράψε μου σε pm ένα μήνυμα σαν να το έστελνες εσυ να της το στείλω , λίγο το story για να εξηγήσω τη θεραπεία εννοώ , δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ  και @Παρασκευαιδουμου εκλαψα! παλι ξεφτιλιστικα στον ανδρολογο πηγαμε τα ειπαμε..ειδε χιλιαδες εξετασεις  βρηκε ενα μικροβιο οντως που επηρεαζει εδωσε θεραπεια και τετοια και λεει θα ανεβασει τα επιπεδα γενικα αυτο και ειπε θα μαστε οκ για την εξωσωμ. ( για την επιτροπη οπως τα ειπε η @Kiddo ειπε θα μας εκοβαν χωρις γνωματευση) 
τεσπα δρομολογηθηκαν ολα , το θεμα ειναι οτι εγω εκει ημουν μεσα στη φουρια με την περιοδο κιολας πηγαινοερχομουν ορθια γιατι πονουσα και τον επριζα. να κανουμε κατακερματισμο ελεγα συνεχεια να κανουμε οξυδωτικο στρες και οτι τεσπα  διαβαζα. σε καποια φαση γυρναει και λεει πω ρε τι ειναι αυτη? σου λεω δεν χρειαζεται εξετασεις αλλες βρηκα αυτο που ηθελα ..ε μα πως ελεγα και λεει τι φοβασαι??? μη σκασει το @@@ εδω μπροστα η στο σπιτι απ το οξυδωτικο στρες και φαγωθηκες? οχι του λεω εχω περιοδο.. καταλαβα λεει πατε σπιτι παρτε την αντιβιωση και μετα το τσεκ σε 15 μερες απο εμενα ειστε βουρ για εξωσωμ.  γιατι παιζεις ανετα με αυτα τα αποτελεσματα λεει στον αντρα μου και του κλεινει το ματι! αχ! καπως καλυτερα ενιωσα..... 

Να Ρωτάς οτι σου έρχεται και όπως σου έρχεται,  ώστε   να λύνεις τυχόν  απορίες σου και εγώ αυτό κάνω και είμαι ικανή να κάνω 3 φορές την ίδια ερώτηση με διαφορετική σύνταξη 🤣 

Αχ κορίτσι μου δεν έχω ίδια εγώ για το σπέρμα γιατί δεν έχει κάποιο θέμα ο άντρας μου,  οπότε δεν χρειάστηκε και ποτέ να το ψάξω σε βάθος.. τα κορίτσια εδω θα σου δώσουν τα φώτα τους! ΑΛΛΑ είμαι της άποψης ότι μπορείς να κάνεις απο θέμα εξετάσεων να το κάνεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αχχ αγάπη μου εσύ γλυκιά!!! Το ξέρω κοριτσάκι μου πως αν μπορούσες θα βοηθουσες! Είμαι σίγουρη!! ♥️♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ!!😍😍😍😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Ναι υπάρχει διαφορά για το σύζυγο συγκεκριμένα.. μιας και είναι για τη θεραπεία του.. η καινούργια επειδή είναι ενοποιημένη σύριγγα με τη βελόνα είναι μονοδοσικη, δεν υπάρχει δηλαδή πρόβλεψη από χρήση σε άντρες που δε κάνουν ολόκληρη τη δόση.. ενώ στη πένα και η δόση μπορεί να ρυθμιστεί αλλά και η βελόνα βγαίνει για να κουμπώσει ξανά άλλη για δεύτερη χρήση.. για αυτό και το φαρμακείο μας τις κάνει ειδική παραγγελία από την εταιρεία τη παλιά ovitrelle για το σύζυγο αλλά φαίνεται μάλλον από Δευτέρα θα παραλάβει και το σ/κ δε θα έχουμε τη δόση του!! 😰

Αν έχει κάποια υπόψη της ovitrelle, το παλιό κουτί, να χαρίζεται ή αν δεν το χρειάζεται άμεσα (μέσα στο σ/κ) ώστε μόλις παραλάβουμε εμείς να το αντικαταστήσουμε..

Πού μένεις αγάπη; Έχω εγώ να σου δώσω! Στείλε μου μνμ να συνεννοηθούμε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πού μένεις αγάπη; Έχω εγώ να σου δώσω! Στείλε μου μνμ να συνεννοηθούμε! 😉

Εντάξει τώρα εγώ έχω τρελλαθει!!

Εισαι με καισαρική ,λεχώνα, με δυο θησαυρούς που όμως πεινάνε, νύσταζουν, κάνουν κακακια , τσισακια ,κάνουν την νύχτα μέρα, δεν σας ξέρω αλλά μάλλον έχετε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια από την ευτυχία & την κούραση ΚΑΙ ΟΜΩΣ είσαι εδώ να δώσεις και πρακτική βοηθεια!!

Εισαι είδωλο ρε Βασιλική!! Είσαι ιδέα!!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια τρέχω και δε φτάνω.. προσπαθώ να σας διαβάζω όμως και όποτε με χρειαστείτε θα είμαι εδώ!!

 

@Vasilique μου!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκι μου!! Πάντα να τα καμαρώνετε πάνω από όλα υγιή και ευτυχισμένα!! 😍😍😍 Καλή ανάρρωση και σε εσένα γλυκιά διδυμομανουλα!! ♥️♥️♥️ Απόλαυσε μωρουδιλα και δώσε αμέτρητα φιλουδια στα πατουσακια από όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Kateriniwk σε ποίο γιατρό πήγατε; Είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για εξειδικευμένο ανδρολόγο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας; Ακόμα και με αντιβίωση το σπέρμα θέλει + 3 μήνες για να ανανεωθεί και να φανεί η όποια βελτίωση από την εξάλειψη του μικροβίου.. επίσης όπως πολύ σωστά ανέφεραν τα κορίτσια ( @hope501 & @babyblue94) , κάποια μικρόβια δεν "φεύγουν" ποτέ και ακόμα και αν φύγουν μπορεί να επανεμφανιστούν σε εξέταση ως μια απλή επιμόλυνση χωρίς να είναι απαραίτητη η αντιβίωση.. Θα συμφωνήσω επίσης με τη @twinkletwinlkle καλό είναι να γίνει και ένας έλεγχος κατακερματισμού τουλάχιστον, αλλά σίγουρα δεν είστε έτοιμοι σε 15 μέρες (πόσες σας είπε, δε θυμάμαι..) για εξωσωματική! Τέλος και επειδή ρώτησες, ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων αναφέρεται στο συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων του όγκου δείγματος που δόθηκε, ο αριθμός σπερματοζωαρίων ανά mL αναφέρεται στον αριθμό σπερματοζωαρίων ανά mL όγκου δείγματος.. δηλαδή εσείς έχετε συνολικό αριθμό 75εκ. και ανά mL 19εκ.. που σημαίνει ότι ο όγκος δείγματος βγαίνει 3,947ml.. πάνω στην εξέταση πρέπει να σου γράφει πάνω πάνω όγκος δείγματος 3,9ml ή 4ml λογικά..

@lilian90 καλώς μας ήρθες και να είσαι περαστική εύχομαι από το θεματακι μας με μια τεράστια χοριακη! Εγώ θα ήθελα απλά να σε ρωτήσω για ποιο λόγο κάνατε σπερματένχυση με αυτό το δείγμα σπέρματος από τη στιγμή που μόλις τον Ιανουάριο έγινε η αφαίρεση αμφοτερόπλευρης κιρσοκήλης..! Μετά την αφαίρεση χρειάζεται τουλάχιστον 6 μήνες για να επέλθει η όποια βελτίωση στο σπέρμα.. εκτός αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.. ακόμα και αν (φτου φτου μακριά από εμάς!) δεν πάει καλά και αυτή σας η προσπάθεια, να μη βιαστειτε σε μια προσπάθεια εξωσωματικής εάν δεν παρέλθει ο απαιτούμενος χρόνος για τη βελτίωση του σπέρματος! Παρόλα αυτά σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τη φορά και να μείνουν όλα αχρειαστες πληροφορίες!

@MyElpida και εγώ απόλυτα ικανοποιημένη από το ενδοκρινολογικό του Έλενα και τη γνώση των γιατρών στην ενδοκρινολογική γονιμότητα! 

@twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 😘♥️

@BlackCat & @Lucia79 μου δεν είδα νέα σας.. μαζί δε πάτε εσείς; 😝😂😂 Πότε με το καλό η ωοληψία και εμβρυομεταφορά;!

 @skorpina78 μου να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

 @ΧΑΡΜΑ μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου... Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!

Υ.Γ. Προσπαθώ να θυμηθώ και ελπίζω ειλικρινά να μη ξέχασα καμία σας!! Εάν όμως παρέλειψα κάποια σας μη με παρεξηγείτε.. σας καρδουλώνω όλες σας!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου, χρειαζόμαστε επειγόντως τη βοήθεια σας!! Υπάρχει κάποια που να έχει ovitrelle το παλιό όμως κουτί, με τη πένα, που ήτε της έχει περισσέψει και θέλει να χαρίσει ήτε δε χρειάζεται άμεσα;; Αν τυχόν δε στείλει η εταιρεία μέχρι τη παρασκευή τις ovitrelle στο φαρμακείο δε θα έχουμε να κάνουμε τη δόση του συζύγου μέσα στο Σαββατοκύριακο!! 😱

@Kiddo μου γιατρε μου, μεσα επεσες! Καπου τοσο το δειχνει μεσα... Θα κανουμε και αυτη την εξεταση αλλα οταν τελειωσω λιγο με το τριπλεξ γιατι μπουκωσα με ολα αυτα και με αγχωνουν. Θα γινουν ολα καποια στιγμη.. μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω , αλλα δεν ξερω καν τι ειναι η ενεση που ζητας.. αλλα διαβασα τωρα οτι θα σε εξυπηρετησει η βασιλικη. Οποτε ολα καλα θα πανε!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πού μένεις αγάπη; Έχω εγώ να σου δώσω! Στείλε μου μνμ να συνεννοηθούμε! 😉

Μα τι ωραία που βρέθηκε λύση! Εντάξει διδυμομανουλα υποκλίνομαι στο μεγαλείο της καλοσύνης σου! Αυτό πάει να πει ενσυναισθηση! ΜΠΡΑΒΟ σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να Ρωτάς οτι σου έρχεται και όπως σου έρχεται,  ώστε   να λύνεις τυχόν  απορίες σου και εγώ αυτό κάνω και είμαι ικανή να κάνω 3 φορές την ίδια ερώτηση με διαφορετική σύνταξη 🤣 

Αχ κορίτσι μου δεν έχω ίδια εγώ για το σπέρμα γιατί δεν έχει κάποιο θέμα ο άντρας μου,  οπότε δεν χρειάστηκε και ποτέ να το ψάξω σε βάθος.. τα κορίτσια εδω θα σου δώσουν τα φώτα τους! ΑΛΛΑ είμαι της άποψης ότι μπορείς να κάνεις απο θέμα εξετάσεων να το κάνεις!!! 

Το ξερω ρε Κατερινιω μου και καλα κανεις γιατι ποσα να ξερουμε πια και εμεις! Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι αυτο ειδικα με τον κατακερματισμο , εχεις δεν εχεις καλο μπορει να εχει το θεμα του ειδικα σε αποβολες... Αλλα μη δινεις και πολυ βαση σε μενα γιατι παιρνω αποτομη πληροφορηση και μπορει να τα πιανω και λαθος! Σε λιγους μηνες κατι παραπανω θα ξερω... Κ εσυ θυμαμαι τωρα εχεις εξετασεις να κανεις ανοσολογικα και τετοια ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Το ξερω ρε Κατερινιω μου και καλα κανεις γιατι ποσα να ξερουμε πια και εμεις! Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι αυτο ειδικα με τον κατακερματισμο , εχεις δεν εχεις καλο μπορει να εχει το θεμα του ειδικα σε αποβολες... Αλλα μη δινεις και πολυ βαση σε μενα γιατι παιρνω αποτομη πληροφορηση και μπορει να τα πιανω και λαθος! Σε λιγους μηνες κατι παραπανω θα ξερω... Κ εσυ θυμαμαι τωρα εχεις εξετασεις να κανεις ανοσολογικα και τετοια ε? 

Σωστά κατάλαβες, τζιμανι είσαι Σαλονικια!!!

Φαντάσου για να κάνει ο δικος μου το dfi είχα περάσει μια βιοχημική και 2 παλινδρομες και τότε μόνο μας είπε ο εξωσωματιστης να κάνει dfi. Βέβαια από ο, τι φάνηκε δεν ευθυνόταν αυτό, αφού ήταν μια χαρά! Αλλά τουλάχιστον αποκλείσαμε έναν παράγοντα. Όσο για το οξειδωτικό στρες εννοείται ότι δεν μας το είπε κανείς και το έμαθα από τα κορίτσια εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2022 at 6:03 ΜΜ, ο/η ZiRou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Είχα γράψει σχεδόν πριν 2 εβδομάδες... Είναι η πρώτη μου εξωσωματική και μου είπαν από το κέντρο να κάνω αύριο ένα τεστ ούρων στο σπίτι για τα αποτελέσματα. Εγώ έκανα σήμερα ένα το πρωί, πρωινά ούρα και βγήκε αρνητικό! Δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι από το πρωί και τα μάτια μου τρέχουν από μόνα τους. 2 εμβρυακια 3ων ημερών 8 κυττάρων είχαμε βάλει. Μήπως δεν έπρεπε να το κάνω νωρίτερα? Έχω και ακόμα ένα που θα το κάνω αύριο το πρωί, όπως μου είπαν από το κέντρο. Αχ κορίτσια είμαι χάλια 😥

Καλησπέρα κορίτσι μου,πρώτη φορά ακούω να συστήνουν τεστ ούρων μετά από εξωσωματικη,είσαι σιγουρη;δεν σου είπαν για χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Έχεις instagram? 
Υπαρχει ένα πολύ ωραίο σελιδακι το «no baby news» που βοηθάει πολύ με φάρμακα (χάρισμα κλπ) 

Η κοπέλα που τρέχει την σελίδα είναι γλυκύτατη κ εξυπηρετικότατη και γενικά είναι μια σελίδα με πολύ ωραία μηνύματα που δίνει φωνή στην υπογονιμότητα.

Αν δεν έχεις Insta γράψε μου σε pm ένα μήνυμα σαν να το έστελνες εσυ να της το στείλω , λίγο το story για να εξηγήσω τη θεραπεία εννοώ , δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.

 

Όχι δυστυχώς δεν έχω καθόλου social media.. τίποτα.. εσάς έχω μόνο κορίτσια μου που με έχετε βοηθήσει τόσο καιρό, τόσο μα τόσο πολύ.. αν και όλες είστε θεές, ορισμένες είστε πραγματικά είδωλα!!!! Σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ όλες!!! 😍😍😍😍

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πού μένεις αγάπη; Έχω εγώ να σου δώσω! Στείλε μου μνμ να συνεννοηθούμε! 😉

😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Αχ βρε Βασιλική μου!!! Πόσο με συγκινησες!! Δε φαντάζεσαι βρε κοριτσάκι μου!!!! Δε το πιστεύω.. αλήθεια! Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ.. δεν έχω λόγια... Θεία παρέμβαση μου φαίνεται...! Και το είχα τόσο άγχος.. Να 'σαι πάντα καλά γλυκιά μου και εσύ και τα μωρουλια σου!!! Σε ευχαριστώ ολόψυχα!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου δεν έχω και reactions.. Σας ευχαριστώ όλες ειλικρινά μέσα από τη καρδιά μου και μόνο για το ενδιαφέρον!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Δε ξέρω αν φαίνεται πόσο συγκινημένη είμαι... @Vasilique μου και πάλι το ευχαριστώ είναι λίγο.. σου έστειλα π.μ! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημερα Αννιτα μου κ καλη εβδομαδα μ τα πιο ομορφα νεα!!! ❤️🌻 Ναι το συναισθημα δν υπαρχει... αφου τις νιωθω (νομιζω χθες ενιωθα κ πιο πανω στην κοιλια κινηση κ πιο κατω) κ απλα χαμογελαω απ ευτυχια...😁🥹🥰🫠🙏🧿 Ολα τελεια θα ειναι σμρ!! Θα το δεις!!!🫶🫶🫶 οποτε μπορεσεις γραψε μας τα νεα σου!!!
    • Καλημερα Ελενα κ καλη εβδομαδα να εχουμε με ομορφα νεα!!❤️ Μεχρι στιγμης κοιμαμαι καλα κ πολυ βαθια.. νυσταζω αρκετα πιο νωρις κ μερικες φορες νιωθω ν μην κρατιουνται τα ματια μου ανοιχτα...  Εσυ βλεπεις ονειρα; δε βολευεσαι με την κοιλια; εχεις εξαψεις; τι σε δυσκολευει;
    • Ευχαριστουμε Χρυσα μου!!! 🤗❤️😍 κι εσυ μ το καλο ο υπερηχος κ αυριο η β επιπεδου!!!🙏🧿💙🌻
    • Ευχαριστουμεεε!!!💖💖💖💖  Ναι ειναι τρομερο!! Στην αρχη δν ημουν σιγουρη αν ηταν οντως το μωρο.. ειχα το χερι χαλαρο πανω στην κοιλια κ ημουν ξαπλωμενη στον καναπε κ ενιωσα πως σκαει το ποπ κορν.. ενα πουφ!!!🍿 τρελαθηκα.. λεω λες ν ηταν κλωτσια; μετα ησυχια κ μετα παλι κατι ενιωσα πιο αδυναμο σε σχεση μ το πρωτο.. Χθες τις καταλαβα ακομα πιο καλα!! Κ μαλιστα τις καταλαβε κ ο αντρας μου!!! Ευτυχια πραγματικα!!! 🥰🥹✨️ 
    • Ναι ασε η κατασταση στην Αθηνα ειναι τραγικη.. κ οι δρομοι χαλια, η κινηση απαλευτη με συνεπεια να αγχωνομαι μερικες φορες αν θ προλαβω το λεωφορειο της εταιριας.. αστα.. Παντως πηρα κι εγω μια ζωνη εγκυμοσυνης εδω κ ενα μηνα γτ ειχαμε ταξιδια εκτος αττικης αλλα κ γ την καθημερινοτητα.. εγω δν πηρα την πολυ οικονομικη γτ διαβασε στα σχολια ο αντρας μου οτι στα καινουρια αμαξια καπως δν προσαρμοζεται στα καθισματα.. κ την εχω περα δωθε, μια στο ενα αμαξι κ μια στο αλλο.. με βολεψε πολυ! Μην αγχωνεσαι γ το μωρακι, δν πιεζεται νομιζω.. το θεμα ειναι εσυ να νιωθεις ανετα οταν οδηγεις!!😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...