Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η ZiRou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Είχα γράψει σχεδόν πριν 2 εβδομάδες... Είναι η πρώτη μου εξωσωματική και μου είπαν από το κέντρο να κάνω αύριο ένα τεστ ούρων στο σπίτι για τα αποτελέσματα. Εγώ έκανα σήμερα ένα το πρωί, πρωινά ούρα και βγήκε αρνητικό! Δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι από το πρωί και τα μάτια μου τρέχουν από μόνα τους. 2 εμβρυακια 3ων ημερών 8 κυττάρων είχαμε βάλει. Μήπως δεν έπρεπε να το κάνω νωρίτερα? Έχω και ακόμα ένα που θα το κάνω αύριο το πρωί, όπως μου είπαν από το κέντρο. Αχ κορίτσια είμαι χάλια 😥

Αχ κοριτσακι μου μην στεναχωριέσαι και κάνε μια χοριακη όπως σου είπαν και τα κορίτσια!  Είναι η πρώτη σου προσπάθεια, συγγνώμη αν το έχεις ξανά αναφέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Μακαρι γιατι με επιασε ενα κλαμα το πρωι κ ενα παραπονο 

👡 οχι που θα την γλυτώνε..  

Έχεις ένα συμπτωμα που είχα εγώ και θα το έχεις για 9 μήνες στο υπογράφω.  

Το στήθος μετά την 6 εβδομάδα ξεκινάει όλα είναι απ τα φάρμακα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ZiRou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Είχα γράψει σχεδόν πριν 2 εβδομάδες... Είναι η πρώτη μου εξωσωματική και μου είπαν από το κέντρο να κάνω αύριο ένα τεστ ούρων στο σπίτι για τα αποτελέσματα. Εγώ έκανα σήμερα ένα το πρωί, πρωινά ούρα και βγήκε αρνητικό! Δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι από το πρωί και τα μάτια μου τρέχουν από μόνα τους. 2 εμβρυακια 3ων ημερών 8 κυττάρων είχαμε βάλει. Μήπως δεν έπρεπε να το κάνω νωρίτερα? Έχω και ακόμα ένα που θα το κάνω αύριο το πρωί, όπως μου είπαν από το κέντρο. Αχ κορίτσια είμαι χάλια 😥

Σε έχασα λιγακι έκανε τεστ για πιο λογο; και δεν έκανες χοριακη;  

Με έμβρυα 2 ημερών σε εμένα δεν έδειχνε ούτε για δειγμα το τεστ στις 19 μέρες μετά την ετ. Πάνε κάνε χοριακη και άσε το τεστ στην άκρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

 

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@skorpina78 21/3

@Natassou85 ?

@ΧΑΡΜΑ ?

 

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή με υγεία!!

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους να είναι θετικές & χορταστικές!!

 

 

 

Κι εγω πινακακι! 9/3 εμβρυομεταφορα 21/3 χοριακη!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2022 at 9:12 ΜΜ, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες,  δεν έφτασαν οι καρδούλες για ολες, οπότε σαν στέλνω απο στη κάθε μια ξεχωριστά 💗💗💗💗💗💗💗💗💗 

Παραδόξως είμαι καλά προν το παρόν, ξέρω οτι θα με πιάσει το παράπονο κάποια στιγμή και ξανά και ξανά.. αυτές οι μέρες για εμένα ήταν πραγματικά ένα μαρτύριο, σήμερα έπρεπε με κάποιον τρόπο να τελειώσει,  δεν είχε χαρούμενο τέλος αλλά σταμάτησε αυτό το βασανιστήριο της σταγόνας-σταγόνας και του αβέβαιου, θα κρατήσω την χαρά που ένιωσα όταν για πρώτη φορά πήρα θετική χοριακη και την εμφύτευση που πέτυχα! Αυτή τη στιγμή δεν έχω κουράγιο να οργανώσω κάποια βήμα (αν και ήδη τα εχω στο μυαλό μου, αλλά δεν θα προβώ σε πράξεις,  αυτή τη στιγμή με φοβίζει το πως θα είμαι στην αποβολή αν πονάω πολύ (κατι άγνωστο για εμένα)  κτλπ... η κουκιδιτσα μου έπρεπε να φύγει και θα φύγει, αφού έτσι κρίνει η φύση και ο θεος! 

Κρατάω τα θετικά σας μνμτα που με γεμίζουν αισιοδοξία, μέσω απο τις ιστορίες σας και σας ευχαριστώ και πάλι! 

Την σκυτάλη την παραδίδω σήμερα και λυπάμαι που έκοψα το σερί των επιτυχιών,αν ξαι εδώ που τα λέμε,  πέτυχα! Άσχετα που δεν προχώρησε,  σωστά? 

@ΧΑΡΜΑ δικιά σου κορίτσι μου και πίστεψε με είναι γεμάτη απο προσευχές, εύχομαι να περάσεις Στην απέναντι όχθη χωρίς να το  καταλάβεις, ολα θα πάνε καλά!!! 

Καλή δύναμη Κορίτσι μου!!! ¨εχουμε πολύ δύναμη μέσα μας και το ξέρω οτι θα την βρείς κ θα παλέψεις ξανά γιατί ετσι είμαστε γεννημένες! Συμφωνώ πως ήταν μια επιτυχία που προχώρησε μεχρι εκεί. Και η αδερφή μου το έπαθε και αμέσως μετά έμεινε έγκυος κ έφερε ενα υγιέστατο μωράκι κ πολλές γνωστές μου τους συνέβη! Μην το βάζεις κατω οπότε σου στέλνω μια νοητή αγκαλίτσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ditimama είπε:

Καλή δύναμη Κορίτσι μου!!! ¨εχουμε πολύ δύναμη μέσα μας και το ξέρω οτι θα την βρείς κ θα παλέψεις ξανά γιατί ετσι είμαστε γεννημένες! Συμφωνώ πως ήταν μια επιτυχία που προχώρησε μεχρι εκεί. Και η αδερφή μου το έπαθε και αμέσως μετά έμεινε έγκυος κ έφερε ενα υγιέστατο μωράκι κ πολλές γνωστές μου τους συνέβη! Μην το βάζεις κατω οπότε σου στέλνω μια νοητή αγκαλίτσα !!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις εμψύχωση τέτοιες ιστορίες δίνουν δύναμη και κουράγιο! 

 

Κορίτσια μου ο αιματολογος μου έγραψε ενα σωρό εξετάσεις,  θα τις κάνω σε εξειδικευμένο εργαστήριο με ειδικούς αντιδραστήρες στη Θεσσαλονίκη! Μου είπε πως αυτές τις εξετάσεις τις προτείνουν μετα τη 2η ή και 3η αποτυχία, αλλα μου είπε να τις κάνω για να ηρεμήσω ψυχολογικά! Οπότε δρομολογηθηκε και αυτό! Σήμερα θα πάω σε έναν παπουλη διορατικο λενε πως είναι.. πηγαίνουμε συχνά και τον βοηθαει ο άντρας μου σε διάφορες δουλειές, αλλα ποτέ δεν μιλήσαμε περι του θέματος.. σήμερα θα του μιλήσω και εύχομαι να η προσευχή του να εισακουστεί! Θα αναψω κερακι για ολες σας!!!  

Μετα και απο αυτές τις εξετάσεις μου μένει μια υστεροσκοπιση, θα το σκεφτώ όμως, αφού μιλήσω με τους γιατρούς μου! Ε μετα απο ολα αυτά δεν μου μένει και τπτ άλλο να κάνω! Θα πω έχεις ο Θεός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!! 

Είμαι σε απογοητευμένη κατάσταση, για την ακρίβεια έχω πιάσει πάτωμα.. Ας τα πάρουμε από την αρχή.. Τον Ιανουάριο είχα κάνει εμβρυομεταφορα 2ωαριων από φυσικό κύκλο. Η έκπληξη ήταν ότι ενώ πηγαίναμε να συλλεξουμε ένα ωάριο, τελικά βρέθηκαν 2 τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 2!!Δυστυχως η χοριακη ήταν ένα 0 και δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε.. Πιστεύω το ότι δεν πήρα κανένα απολύτως φάρμακο μετά έπαιξε αρνητικό ρόλο.. Χωρίς να με ρίξει τόσο κάτω, προχώρησα σε εξωσωματική με αγωνιστές.. Στον πρώτο υπέρηχο βρέθηκε ένα θηλακιο.. Θεώρησαν ότι ήταν νωρίς γιατί είχα καλή οιστραδιολη. Στους επόμενους εμφανίστηκαν και άλλα τα οποία όμως δεν μεγάλωναν με τον ίδιο ρυθμό.. Ήδη είχα απογοητευθει.. Προχωρήσαμε σε ωοληψια με 3 θηλακια από τα οποία πήραμε 3ωάρια.. Την επόμενη ενημερώθηκα ότι γονιμοποιηθηκε το ένα από τα  2και να πάω την 2η μέρα από ωοληψια για την μεταφορά του ενός. Δέκα λεπτά πριν φύγω από το σπίτι ο γιατρός με ενημέρωσε ότι χάσαμε και το δεύτερο.. Δεν είχε μείνει τίποτα για μεταφορά.. 

Νιώθω ότι είμαστε στο μηδέν. Δεν ξέρω πως να προχωρήσω, αν πρέπει να αλλάξω γιατρό /κέντρο, τα έχω χαμένα.. Το μυαλό μου σκέφτεται συνέχεια τα 2 ωάρια του φυσικού που τελικά απέτυχαν.. Μήπως δεν είχα την προσοχή και βοήθεια που έπρεπε? Μήπως θα τα είχα καταφέρει αν μου είχαν δώσει τότε κάποιο φάρμακο πχ το utrogestan? Τόσα ερωτήματα 😔 

Και η επόμενη προσπάθεια μέσω επιτροπής σε 4 μήνες.. Όμως, δεν νιώθω ότι με βοήθησαν τα φάρμακα στην διέγερση.. Πως να προχωρήσω? Νιώθω ότι ο χρόνος πιέζει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 2 ερωτήσεις θέλω να κάνω απο την εμπειρία σας.. Την επόμενη εβδομάδα θα κάνω εμβρυομεταφορά  με 3 βλαστοκύστες και θέλω να ρωτήσω πόσες από εσάς είχατε επιτυχία με βλαστοκύστες και αν κατά την διάρκεια των ημερών πριν την χοριακή ακολουθούσατε συγκεκριμένη διατροφή. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις εμψύχωση τέτοιες ιστορίες δίνουν δύναμη και κουράγιο! 

 

Κορίτσια μου ο αιματολογος μου έγραψε ενα σωρό εξετάσεις,  θα τις κάνω σε εξειδικευμένο εργαστήριο με ειδικούς αντιδραστήρες στη Θεσσαλονίκη! Μου είπε πως αυτές τις εξετάσεις τις προτείνουν μετα τη 2η ή και 3η αποτυχία, αλλα μου είπε να τις κάνω για να ηρεμήσω ψυχολογικά! Οπότε δρομολογηθηκε και αυτό! Σήμερα θα πάω σε έναν παπουλη διορατικο λενε πως είναι.. πηγαίνουμε συχνά και τον βοηθαει ο άντρας μου σε διάφορες δουλειές, αλλα ποτέ δεν μιλήσαμε περι του θέματος.. σήμερα θα του μιλήσω και εύχομαι να η προσευχή του να εισακουστεί! Θα αναψω κερακι για ολες σας!!!  

Μετα και απο αυτές τις εξετάσεις μου μένει μια υστεροσκοπιση, θα το σκεφτώ όμως, αφού μιλήσω με τους γιατρούς μου! Ε μετα απο ολα αυτά δεν μου μένει και τπτ άλλο να κάνω! Θα πω έχεις ο Θεός! 

Κορίτσι μου, να κάνεις όλες τις εξετασούλες που σου έγραψε αλλά να μην απελπίζεσαι. Πέρσι τον Μάιο έκανα κι εγώ εμβυομεταφορά, η χοριακή μου αρχές Ιουνίου ήταν μια χαρά και μετά από 10 μέρες δεν υπήρχε τίποτα δυστυχώς! Μεγάλη απογοήτευση ένιωσα κι εγώ, αλλά όπως μου είπαν κι εμένα, τουλάχιστον υπήρξε θετικό αποτέλεσμα απλ΄α δεν προχώρησε.

Τέλος Ιουλίου να ξέρεις έμεινα έγκυος, τελείως φυσικά και απροσδόκητα και σε 1 μήνα + περιμένουμε το θαυματάκι μας!

Μην απελπίζεσαι και μη σταματάς τις προσπάθειες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli203 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!! 

Είμαι σε απογοητευμένη κατάσταση, για την ακρίβεια έχω πιάσει πάτωμα.. Ας τα πάρουμε από την αρχή.. Τον Ιανουάριο είχα κάνει εμβρυομεταφορα 2ωαριων από φυσικό κύκλο. Η έκπληξη ήταν ότι ενώ πηγαίναμε να συλλεξουμε ένα ωάριο, τελικά βρέθηκαν 2 τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 2!!Δυστυχως η χοριακη ήταν ένα 0 και δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε.. Πιστεύω το ότι δεν πήρα κανένα απολύτως φάρμακο μετά έπαιξε αρνητικό ρόλο.. Χωρίς να με ρίξει τόσο κάτω, προχώρησα σε εξωσωματική με αγωνιστές.. Στον πρώτο υπέρηχο βρέθηκε ένα θηλακιο.. Θεώρησαν ότι ήταν νωρίς γιατί είχα καλή οιστραδιολη. Στους επόμενους εμφανίστηκαν και άλλα τα οποία όμως δεν μεγάλωναν με τον ίδιο ρυθμό.. Ήδη είχα απογοητευθει.. Προχωρήσαμε σε ωοληψια με 3 θηλακια από τα οποία πήραμε 3ωάρια.. Την επόμενη ενημερώθηκα ότι γονιμοποιηθηκε το ένα από τα  2και να πάω την 2η μέρα από ωοληψια για την μεταφορά του ενός. Δέκα λεπτά πριν φύγω από το σπίτι ο γιατρός με ενημέρωσε ότι χάσαμε και το δεύτερο.. Δεν είχε μείνει τίποτα για μεταφορά.. 

Νιώθω ότι είμαστε στο μηδέν. Δεν ξέρω πως να προχωρήσω, αν πρέπει να αλλάξω γιατρό /κέντρο, τα έχω χαμένα.. Το μυαλό μου σκέφτεται συνέχεια τα 2 ωάρια του φυσικού που τελικά απέτυχαν.. Μήπως δεν είχα την προσοχή και βοήθεια που έπρεπε? Μήπως θα τα είχα καταφέρει αν μου είχαν δώσει τότε κάποιο φάρμακο πχ το utrogestan? Τόσα ερωτήματα 😔 

Και η επόμενη προσπάθεια μέσω επιτροπής σε 4 μήνες.. Όμως, δεν νιώθω ότι με βοήθησαν τα φάρμακα στην διέγερση.. Πως να προχωρήσω? Νιώθω ότι ο χρόνος πιέζει.. 

 

Καλησπέρα. Δεν κατάλαβα έκανες φυσικό κύκλο και δεν πήρες ούτε προγεστερονη;  🤔 συγνώμη που θα το πω άλλαξε κέντρο! Παίρνεις τα ωαρια γίνεται ετ και δεν προετοιμαζουν τη μήτρα πριν και μετα; @BlackCat πως γίνεται στους φυσικούς κύκλους; κάτι εδώ δε μου αρέσει απ το κέντρο... Έλλη Δεν γνωρίζω εγώ πολλά για φυσικούς κύκλους άλλα σίγουρα θα σε ενημερώσουν τα κορίτσια. 

 

Και μόλις ενημερωθείς μετά να ξεκινήσεις να δεις πιο κέντρο είμαι κατάλληλο για εσένα. 

Επίσης τι εννοείς ότι δεν βοήθησαν τα φάρμακα, δεν βγάζεις ωαρια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Κορίτσι μου, να κάνεις όλες τις εξετασούλες που σου έγραψε αλλά να μην απελπίζεσαι. Πέρσι τον Μάιο έκανα κι εγώ εμβυομεταφορά, η χοριακή μου αρχές Ιουνίου ήταν μια χαρά και μετά από 10 μέρες δεν υπήρχε τίποτα δυστυχώς! Μεγάλη απογοήτευση ένιωσα κι εγώ, αλλά όπως μου είπαν κι εμένα, τουλάχιστον υπήρξε θετικό αποτέλεσμα απλ΄α δεν προχώρησε.

Τέλος Ιουλίου να ξέρεις έμεινα έγκυος, τελείως φυσικά και απροσδόκητα και σε 1 μήνα + περιμένουμε το θαυματάκι μας!

Μην απελπίζεσαι και μη σταματάς τις προσπάθειες! ❤️

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου 

@Κατεριναπαπόχι πες μου.. λες και είδε η κοπέλα τι σου είπα σε μήνυμα 🙂 είμαι σίγουρη ΣΕ λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli203 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!! 

Είμαι σε απογοητευμένη κατάσταση, για την ακρίβεια έχω πιάσει πάτωμα.. Ας τα πάρουμε από την αρχή.. Τον Ιανουάριο είχα κάνει εμβρυομεταφορα 2ωαριων από φυσικό κύκλο. Η έκπληξη ήταν ότι ενώ πηγαίναμε να συλλεξουμε ένα ωάριο, τελικά βρέθηκαν 2 τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 2!!Δυστυχως η χοριακη ήταν ένα 0 και δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιξε.. Πιστεύω το ότι δεν πήρα κανένα απολύτως φάρμακο μετά έπαιξε αρνητικό ρόλο.. Χωρίς να με ρίξει τόσο κάτω, προχώρησα σε εξωσωματική με αγωνιστές.. Στον πρώτο υπέρηχο βρέθηκε ένα θηλακιο.. Θεώρησαν ότι ήταν νωρίς γιατί είχα καλή οιστραδιολη. Στους επόμενους εμφανίστηκαν και άλλα τα οποία όμως δεν μεγάλωναν με τον ίδιο ρυθμό.. Ήδη είχα απογοητευθει.. Προχωρήσαμε σε ωοληψια με 3 θηλακια από τα οποία πήραμε 3ωάρια.. Την επόμενη ενημερώθηκα ότι γονιμοποιηθηκε το ένα από τα  2και να πάω την 2η μέρα από ωοληψια για την μεταφορά του ενός. Δέκα λεπτά πριν φύγω από το σπίτι ο γιατρός με ενημέρωσε ότι χάσαμε και το δεύτερο.. Δεν είχε μείνει τίποτα για μεταφορά.. 

Νιώθω ότι είμαστε στο μηδέν. Δεν ξέρω πως να προχωρήσω, αν πρέπει να αλλάξω γιατρό /κέντρο, τα έχω χαμένα.. Το μυαλό μου σκέφτεται συνέχεια τα 2 ωάρια του φυσικού που τελικά απέτυχαν.. Μήπως δεν είχα την προσοχή και βοήθεια που έπρεπε? Μήπως θα τα είχα καταφέρει αν μου είχαν δώσει τότε κάποιο φάρμακο πχ το utrogestan? Τόσα ερωτήματα 😔 

Και η επόμενη προσπάθεια μέσω επιτροπής σε 4 μήνες.. Όμως, δεν νιώθω ότι με βοήθησαν τα φάρμακα στην διέγερση.. Πως να προχωρήσω? Νιώθω ότι ο χρόνος πιέζει.. 

 

Κοπέλα μου καταρχας ποσό ετων εισαι ;τι ορμονικό εχεις ;σε ποιο κεντρο εισαι; και τι εννοεις κανατε ετ και μετα δεν πηρες τιποτα απολυτως  ; Κ εγω σε φυσικο ειχαμε δει 2 ωαρια αλλα το ενα γονιμοποιηθηκε μονο κ επισης μεταφεραμε σε φυσικο κυκλο με λιγα φαρμακα αλλα ουτρογεσταν χρειαζεται για να ανοιξει το παραθύρο εμφυτευσης μου ειχε πει.και ειχα παρει κ αντιπηκτικη κ ενα σαλοσπιρ κ τις στανταρ βιταμινες D κ φυλλικο οξυ.. με διεγερση δοκίμασες ;μηπως χρειαζεσαι λιγες μοναδες κ δε χρειαζεται να περιμενεις επιτροπη κ εγω ειχα πιεση χρονου κ δεν περασα επιτροπη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις εμψύχωση τέτοιες ιστορίες δίνουν δύναμη και κουράγιο! 

 

Κορίτσια μου ο αιματολογος μου έγραψε ενα σωρό εξετάσεις,  θα τις κάνω σε εξειδικευμένο εργαστήριο με ειδικούς αντιδραστήρες στη Θεσσαλονίκη! Μου είπε πως αυτές τις εξετάσεις τις προτείνουν μετα τη 2η ή και 3η αποτυχία, αλλα μου είπε να τις κάνω για να ηρεμήσω ψυχολογικά! Οπότε δρομολογηθηκε και αυτό! Σήμερα θα πάω σε έναν παπουλη διορατικο λενε πως είναι.. πηγαίνουμε συχνά και τον βοηθαει ο άντρας μου σε διάφορες δουλειές, αλλα ποτέ δεν μιλήσαμε περι του θέματος.. σήμερα θα του μιλήσω και εύχομαι να η προσευχή του να εισακουστεί! Θα αναψω κερακι για ολες σας!!!  

Μετα και απο αυτές τις εξετάσεις μου μένει μια υστεροσκοπιση, θα το σκεφτώ όμως, αφού μιλήσω με τους γιατρούς μου! Ε μετα απο ολα αυτά δεν μου μένει και τπτ άλλο να κάνω! Θα πω έχεις ο Θεός! 

Μπραβο κατερινιω μου!!! Να τα κανεις να ηρεμησεις και να αποκτησεις παλι την αισιοδοξια της προηγουμενης φορας!!! Βοηθεια σου γι αυτο που ειπες για τον παππουλη, ευχαριστουμε πολυ!!!! Μακαρι ολες στα κοντα να χαιρομαστε με τα μωρακια μας! Και εγω ανυπομονω ρε γαμωτο...αντε να περασει ο καιρος ... Σημερα μαζευτηκαμε με συγγενεις και ειχαν και παιδια εκει , μου ερχοταν να κλαψω ... Μετα φανταζομουν να μου κατσουν τιποτα διδυμακια και χαιρομουν μονη μου... Αλλα στο τελος ειπα να κατσω στα αυγα μου και να μην ξεσηκωνομαι..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Κορίτσι μου, να κάνεις όλες τις εξετασούλες που σου έγραψε αλλά να μην απελπίζεσαι. Πέρσι τον Μάιο έκανα κι εγώ εμβυομεταφορά, η χοριακή μου αρχές Ιουνίου ήταν μια χαρά και μετά από 10 μέρες δεν υπήρχε τίποτα δυστυχώς! Μεγάλη απογοήτευση ένιωσα κι εγώ, αλλά όπως μου είπαν κι εμένα, τουλάχιστον υπήρξε θετικό αποτέλεσμα απλ΄α δεν προχώρησε.

Τέλος Ιουλίου να ξέρεις έμεινα έγκυος, τελείως φυσικά και απροσδόκητα και σε 1 μήνα + περιμένουμε το θαυματάκι μας!

Μην απελπίζεσαι και μη σταματάς τις προσπάθειες! ❤️

@Παρασκευαιδουπες αλήθεια εσυ έβαλες την κοπέλα να μου τα πει ? 🤣🤣🤣 απίστευτο!!! Βαλτες είστε σήμερα! Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για την εμψύχωση πραγματικά! Βασικά όσα ευχαριστώ και να πω είναι λίγα!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Μπραβο κατερινιω μου!!! Να τα κανεις να ηρεμησεις και να αποκτησεις παλι την αισιοδοξια της προηγουμενης φορας!!! Βοηθεια σου γι αυτο που ειπες για τον παππουλη, ευχαριστουμε πολυ!!!! Μακαρι ολες στα κοντα να χαιρομαστε με τα μωρακια μας! Και εγω ανυπομονω ρε γαμωτο...αντε να περασει ο καιρος ... Σημερα μαζευτηκαμε με συγγενεις και ειχαν και παιδια εκει , μου ερχοταν να κλαψω ... Μετα φανταζομουν να μου κατσουν τιποτα διδυμακια και χαιρομουν μονη μου... Αλλα στο τελος ειπα να κατσω στα αυγα μου και να μην ξεσηκωνομαι..  

Εσυ να είσαι αισιόδοξη και να ξεσηκώνεσαι!!! Εγώ έτσι ξεκίνησα με ένα αίσθημα χαράς και πίστευα πως ήταν ο μόνος τρόπος για να πετύχω!! Θετική χοριακη είδα,  αλλά δεν συνέχισε,  εδώ θα πω τα λόγια του παππούλη ποθ μου είπε σήμερα "πηγαίνετε και κάνετε εξωσωματική,  χωρίς να ξέρετε οτι οι γιατροί και η επιστήμη θα κάνει την διαδικασία,  αλλά μόνο ο Θεός θα δώσει την ψυχή ώστε να γεννηθεί ενα παιδάκι" τρεεεεχαν τα δάκρυα, δεν ήξερε και δεν του είπα οτι έκανα εξωσωματική και δεν τα κατάφερα! 

Εννοείται ενα κεράκι πήγε για όλες μας εδώ μέσα και στο δίπλα θεματάκι,  στα κορίτσια μας, ελπίζω να μας βοηθήσει όλες μας!!! Βοήθεια μας βρε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου 

@Κατεριναπαπόχι πες μου.. λες και είδε η κοπέλα τι σου είπα σε μήνυμα 🙂 είμαι σίγουρη ΣΕ λεω

Χαχαχαχαχα Αυτό είπα παραπάνω!!! 🤣🤣🤣 συνωμοσία!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εσυ να είσαι αισιόδοξη και να ξεσηκώνεσαι!!! Εγώ έτσι ξεκίνησα με ένα αίσθημα χαράς και πίστευα πως ήταν ο μόνος τρόπος για να πετύχω!! Θετική χοριακη είδα,  αλλά δεν συνέχισε,  εδώ θα πω τα λόγια του παππούλη ποθ μου είπε σήμερα "πηγαίνετε και κάνετε εξωσωματική,  χωρίς να ξέρετε οτι οι γιατροί και η επιστήμη θα κάνει την διαδικασία,  αλλά μόνο ο Θεός θα δώσει την ψυχή ώστε να γεννηθεί ενα παιδάκι" τρεεεεχαν τα δάκρυα, δεν ήξερε και δεν του είπα οτι έκανα εξωσωματική και δεν τα κατάφερα! 

Εννοείται ενα κεράκι πήγε για όλες μας εδώ μέσα και στο δίπλα θεματάκι,  στα κορίτσια μας, ελπίζω να μας βοηθήσει όλες μας!!! Βοήθεια μας βρε κορίτσια!

Πω πω ρε συ. Ανατρίχιασα με αυτά που είπε ο παππουλης. Έτσι είναι. Σεβόμαστε και εμπιστευομαστε την ιατρική, αλλά τα θαύματα οφείλονται αλλού. Ο Θεός είναι αυτός που θα δώσει ψυχή στο έμβρυο και θα γίνει τελικά παιδάκι. 

Καλά έκανες κοριτσι μου και έκλεισες για τις εξετάσεις. Δεν είναι τίποτα, αίμα σου παίρνουν. Θα τις κάνεις και θα ηρεμήσεις γιατί θα έχεις τσεκάρει ένα σημαντικό κομμάτι της διαδικασίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εσυ να είσαι αισιόδοξη και να ξεσηκώνεσαι!!! Εγώ έτσι ξεκίνησα με ένα αίσθημα χαράς και πίστευα πως ήταν ο μόνος τρόπος για να πετύχω!! Θετική χοριακη είδα,  αλλά δεν συνέχισε,  εδώ θα πω τα λόγια του παππούλη ποθ μου είπε σήμερα "πηγαίνετε και κάνετε εξωσωματική,  χωρίς να ξέρετε οτι οι γιατροί και η επιστήμη θα κάνει την διαδικασία,  αλλά μόνο ο Θεός θα δώσει την ψυχή ώστε να γεννηθεί ενα παιδάκι" τρεεεεχαν τα δάκρυα, δεν ήξερε και δεν του είπα οτι έκανα εξωσωματική και δεν τα κατάφερα! 

Εννοείται ενα κεράκι πήγε για όλες μας εδώ μέσα και στο δίπλα θεματάκι,  στα κορίτσια μας, ελπίζω να μας βοηθήσει όλες μας!!! Βοήθεια μας βρε κορίτσια!

 

Πολυ δικιο εχει ο παππουλης!!! Γι αυτο και πανω σ αυτο θα σου ελεγα μεχρι την επομενη φορα δεν κοιτας να κανεις και επαφες μονη σου γιατι μετα την διεγερση εμαθα γινεται πιο ευκολο μου το ειπε χτες μια γνωστη μου οτι εμεινε στα καπακια μονη με χιλια δυο προβληματα που ειχε... Και εγω το ιδιο κανω μεχρι την εξωσωματικη αβερτα επαφες γιατι ο θεος ειναι πολυ μεγαλος , εγω το λεω συνεχεια και μου το επιβεβαιωνει σε απλα καθημερινα πραγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Πολυ δικιο εχει ο παππουλης!!! Γι αυτο και πανω σ αυτο θα σου ελεγα μεχρι την επομενη φορα δεν κοιτας να κανεις και επαφες μονη σου γιατι μετα την διεγερση εμαθα γινεται πιο ευκολο μου το ειπε χτες μια γνωστη μου οτι εμεινε στα καπακια μονη με χιλια δυο προβληματα που ειχε... Και εγω το ιδιο κανω μεχρι την εξωσωματικη αβερτα επαφες γιατι ο θεος ειναι πολυ μεγαλος , εγω το λεω συνεχεια και μου το επιβεβαιωνει σε απλα καθημερινα πραγματα. 

Ναι και εγώ 4 μηνες μετά την 1η εξωσωματική έμεινα έγκυος φυσιολογικά παρόλο που μας το είχαν αποκλείσει. Όπως είπε ο γενετιστής, με τη διέγερση έγινε ένα boost στον οργανισμό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα. Δεν κατάλαβα έκανες φυσικό κύκλο και δεν πήρες ούτε προγεστερονη;  🤔 συγνώμη που θα το πω άλλαξε κέντρο! Παίρνεις τα ωαρια γίνεται ετ και δεν προετοιμαζουν τη μήτρα πριν και μετα; @BlackCat πως γίνεται στους φυσικούς κύκλους; κάτι εδώ δε μου αρέσει απ το κέντρο... Έλλη Δεν γνωρίζω εγώ πολλά για φυσικούς κύκλους άλλα σίγουρα θα σε ενημερώσουν τα κορίτσια. 

 

Και μόλις ενημερωθείς μετά να ξεκινήσεις να δεις πιο κέντρο είμαι κατάλληλο για εσένα. 

Επίσης τι εννοείς ότι δεν βοήθησαν τα φάρμακα, δεν βγάζεις ωαρια; 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Ακριβώς.. Στον φυσικό δεν πήρα μετά κανένα φάρμακο, μόνο κλομιφεν και οβιτρελ πριν την λήψη.. Μετά, τίποτα απολύτως.. Μετά προχώρησα σε 2η προσπάθεια με πρωτόκολλο αγωνιστών, γιατί είπαμε ότι αν καταφέρουμε και συλλεξουμε περισσότερα θα έχω και πιο πολλές πιθανότητες.. Πήρα λοιπόν όλη την αγωγή αλλά κατέληξα με 2 ωάρια, την πρώτη μέρα γονιμοποιηθηκε το 1, την δεύτερη με ενημέρωσαν ότι το έχασα και αυτό.. 

Φυσικά θα ήθελα βοήθεια από κοπέλες που είχαν αντίστοιχη εμπειρία κυρίως στο κομμάτι πως προχώρησαν μετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κοπέλα μου καταρχας ποσό ετων εισαι ;τι ορμονικό εχεις ;σε ποιο κεντρο εισαι; και τι εννοεις κανατε ετ και μετα δεν πηρες τιποτα απολυτως  ; Κ εγω σε φυσικο ειχαμε δει 2 ωαρια αλλα το ενα γονιμοποιηθηκε μονο κ επισης μεταφεραμε σε φυσικο κυκλο με λιγα φαρμακα αλλα ουτρογεσταν χρειαζεται για να ανοιξει το παραθύρο εμφυτευσης μου ειχε πει.και ειχα παρει κ αντιπηκτικη κ ενα σαλοσπιρ κ τις στανταρ βιταμινες D κ φυλλικο οξυ.. με διεγερση δοκίμασες ;μηπως χρειαζεσαι λιγες μοναδες κ δε χρειαζεται να περιμενεις επιτροπη κ εγω ειχα πιεση χρονου κ δεν περασα επιτροπη..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι 41 και μιας και το μόνο αρνητικό είναι μια χαμηλή ΑΜΗ καταλήξαμε ότι είναι καθαρά θέμα ηλικίας.. Το κέντρο δεν θα ήθελα να το αναφέρω, είναι από τα πιο γνωστά επομένως δεν θέλω να επιρρεασω αρνητικά άλλες κοπέλες.. Ίσως στην περίπτωση μου να μην είναι τόσο το κέντρο λάθος αλλά ο γιατρος.. Δεν ξέρω.. Μετά τον φυσικό δοκίμασα και διέγερση και αν κρίνω από το αποτέλεσμα δεν πέτυχα κάτι καλύτερο από τον φυσικό. Μπορεί να ήταν και χειρότερα μιας και δεν προχώρησε η γονιμοποίηση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα .. χρονια πολλα σε ολες τις γυναικες .. Να σας ρωτησω εκανα εξετατση προγεστερονης 4η μερα απο ετ .. περιμενω αποτελεσματα .. ποσο πρεπει να ειναι για να μαστε καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα .. χρονια πολλα σε ολες τις γυναικες .. Να σας ρωτησω εκανα εξετατση προγεστερονης 4η μερα απο ετ .. περιμενω αποτελεσματα .. ποσο πρεπει να ειναι για να μαστε καλα;

Καλημέρα! Εγώ έκανα εξετάσεις 5 μέρες μετά την ετ και είχα οιστραδιολη 1189 και προγεστερόνη 87 και μου είπε ο γιατρός ότι ήταν πάρα πολύ καλά τα αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli203 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι 41 και μιας και το μόνο αρνητικό είναι μια χαμηλή ΑΜΗ καταλήξαμε ότι είναι καθαρά θέμα ηλικίας.. Το κέντρο δεν θα ήθελα να το αναφέρω, είναι από τα πιο γνωστά επομένως δεν θέλω να επιρρεασω αρνητικά άλλες κοπέλες.. Ίσως στην περίπτωση μου να μην είναι τόσο το κέντρο λάθος αλλά ο γιατρος.. Δεν ξέρω.. Μετά τον φυσικό δοκίμασα και διέγερση και αν κρίνω από το αποτέλεσμα δεν πέτυχα κάτι καλύτερο από τον φυσικό. Μπορεί να ήταν και χειρότερα μιας και δεν προχώρησε η γονιμοποίηση.. 

Καλημέρα Έλλη διάβασα την ιστορία σου και καταλαβαίνω την θέση σου και την απογοήτευσή σου.

Εκτός από την χαμηλή ΑΜΗ οι υπόλοιπες ορμόνες σου FHS, LH, E2 πως είναι?

Επίσης τον αντρικό παράγοντα τον έχετε τσεκάρει είστε οκ από σπέρμα?

Ο φυσικός κύκλος για να πάρεις το ωάριο του μήνα ή θα είναι χωρίς καθόλου φάρμακα μόνο οβιτρέλ  ή θα είναι συνδυαστικά με κλομιφαίνη και οβιτρέλ όπως έκανες , ΟΜΩΣ η κλομιφαίνη σε πολλές κοπέλες λεπταίνει το ενδομήτριο, επομένως ή κάνεις εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο στηρίζοντας ωστόσω το ενδομήτριο με cyclacour & utrogestan ή αν πας κατευθείαν μετά την ωοληψία που και πάλι θέλει στήριξη.

Θυμάσαι τι ενδομήτριο είχες την ημέρα της εμβρυομεταφοράς ?

Είπες μετά οτι έκανες διέγερση με ανταγωνιστές. Με τι φάρμακο θυμάσαι? Gonal, menopur? Ίσως δεν σου ταίριαξε το φάρμακο θέλω να πω , ίσως δεν ήταν καλός κύκλος και δεν έπρεπε να ξεκινήσεις καν.

Εκτός απο τη χαμηλή ΑΜΗ & την ηλικία φαντάζομαι,  ο λόγος που πήγατε σε εξωσωματική ποιός ήταν?

Συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλά ίσως μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κι εγω πινακακι! 9/3 εμβρυομεταφορα 21/3 χοριακη!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Καλά εγώ σε έβαλα κατευθείαν στην χοριακή χαχαχαχα😁😁😁

Καλή επιτυχία για αύριο αγαπημένη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...