Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μα τι ωραία η κατάληξη της ιστορίας σου! Να χαίρεσαι τα ζουζουνια σου τα όμορφα!! 

Σε ευχαριστώ γλυκιά μανούλα για τις συμβουλές σου, ταυτίστηκε με την ψυχολογική κατάσταση που βρισκόσουν τότε.. ακριβώς έτσι είμαι εγώ τώρα, θέλω να τα κάνω ολα! Θα βγάλω ένα πρόγραμμα χωρίς βιασύνη και θα πράξω ανάλογος! 

Ευχαριστω κορίτσι μου ! Θα γινεις συντομα μανουλα να το θυμασαι αυτο,απλα ειναι για να ταλαιπωρηθεις κ εσυ λιγο παραπανω για καποιο λογο..ακριβως αυτο θα κανεις! Μη παθεις σαν κ μενα ,εκαψα εγκεφαλο να διαβαζω κ να αγχωνομαι κ να πληρωνω κ απο πανω..Ολα θα γινουν ..! Σιγουραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστω κορίτσι μου ! Θα γινεις συντομα μανουλα να το θυμασαι αυτο,απλα ειναι για να ταλαιπωρηθεις κ εσυ λιγο παραπανω για καποιο λογο..ακριβως αυτο θα κανεις! Μη παθεις σαν κ μενα ,εκαψα εγκεφαλο να διαβαζω κ να αγχωνομαι κ να πληρωνω κ απο πανω..Ολα θα γινουν ..! Σιγουραααα

Έτσι ακριβώς,  τώρα σκέφτομαι πόσα νεφρά πρέπει να δώσουμε 🤣 βρε ταυτίστηκα !! 

 

Κορίτσια μου αναλαμπή!!! Λοιπόν οικογενειακός φίλος του άντρα μου στρατιωτικος αιματολογος στο 424 νοσοκομείο και η γυναίκα του έκανε 2η ετ και απέτυχε, σίγουρα το έχει ψάξει το θέμα και το έχουν ξεψαχνισει, θυμάμαι μου έλεγε οτι έχουν κάνει τα παντα απο εξετάσεις! Ήρθε η ώρα να μιλήσω μαζί Του μου φαίνετε... πως σας φαίνεται λόγω του οτι συμπάσχουν κιόλας! Αχ θα γλυτώσω την ταλαιπωρία, πάρε άδεια πάλι απο την δουλειά κλείσε ραντεβού και τρέχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2022 at 4:32 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

Αγαπημένη εδώ είμαι...έχω ανέβει κατηγορία ξεπναω στις 4 με 4:30 κάνω τις ιντερνετικές παραγγελίες μου ενώ ο άντρας μου δίπλα κοιμάται 🤣🤣🤣🤣και ξανά πέφτω για ύπνο....

Εγώ είχα λίγα καφέ και ροζ είχε η @Eva29..μην φοβάσαι κορίτσι μου @tina21 ξεκουράσου και θα περάσει δεν τα χάνεις τα μωρά....

Κορίτσια μου ❤️ τώρα τα είδα τα μηνύματα σας ! 

Κι εγώ πλέον δυσκολεύομαι στην ύπνο !! Ξυπνάω 5-5:30 γιατί με ξυπνάει η μπέμπα κλωτσαει πολύ εκείνη την ώρα, τρώω κι όλας γιατί πεινάω και ξανακοιμαμαι μετά ! 😋

Εγώ προχωράω όλα καλά είναι είμαι 27η εβδομάδα τώρα... Ανυπομονώ να την κρατήσω αγκαλιά μου ! Μετράω τις εβδομάδες πως και πως ! Έχω γενικά ήρεμη εγκυμοσύνη... 

Εσείς πως είστε κορίτσια μου ?? Όντως καιρό έχουμε να τα πούμε ! Χαθήκαμε τελείως ! @hope501 πως είσαι εσύ κορίτσι μου ? Σε τι φάση βρίσκεσαι ? 

@kk88 εσύ αγάπη πως είσαι ? Τα ζουζούνια πως είναι ? Έμαθες φύλα?? 

@Παρασκευαιδου γλυκιά μου εσύ που είσαι ?? Τι νέα έχεις ?? ❤️😘😘

@Vasilique μόλις είδα τα νέα σου !! Να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας αγάπη !! ❤️❤️❤️ Ζωή παραμυθένια να έχουν και να είναι γερά στη ζωή τους ! Περιμένουμε νεότερα σου 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Natassou85 Σήμερα είχες την εμβρυομεταφορά σου , πώς πήγε?

Τα πήρες τα μωράκια σου σπίτι?

Με το καλό η χοριακή σου, ξάπλα ηρεμία και όμορφες σκέψεις να περάσει ο καιρός 😍

@ΧΑΡΜΑ τα χαρμάκια σου τι κάνουν?

Καλησπέρα......

@BlackCat αρχηγέ μας 😺😻😽🐱 😂😅😘

Ειμαι καλα εσυ;;;

Καλα είμαστε... πέρασαν γρήγορα οι μέρες ευτυχώς, παει και η 11τη μέρα...γενικά πολυ ήσυχα τα χαρμάκια αυτη τη φορά δεν ξέρω.... Τι να πω;! Να σου πω οτι δεν φοβάμαι;! ... Θα δούμε σε λίγες μέρες...🙄🤷‍♀️🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2022 at 10:58 ΜΜ, ο/η Margitc είπε:

Οχι παρε τις εξετασεις κ ζητα να την δεις για λιγο αλλωστε καποιες θα τις παρεις απο το τμημα αυτο ( κ θα δεις οτι θα τις εχει ηδη γραψει στο ιστορικο σου) κ ζητα να τις δει θα σε δεχτει

Είχες δικιο,σε ευχαριστώ! Έστειλα email κ με πήρε η Οικονομοπουλου τηλ κ με ενημέρωσε!Θα πάω τώρα Τρίτη να τις μαζέψω απλά για να τις δείξω στον Τσιρ.

Έχετε να προτείνετε κάποιον ενδοκρινολόγο εκτός του Έκανα γιατί δεν βρίσκω ραντεβού για τον Μάρτιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Natassou85 Σήμερα είχες την εμβρυομεταφορά σου , πώς πήγε?

Τα πήρες τα μωράκια σου σπίτι?

Με το καλό η χοριακή σου, ξάπλα ηρεμία και όμορφες σκέψεις να περάσει ο καιρός 😍

@ΧΑΡΜΑ τα χαρμάκια σου τι κάνουν?

Ναι ναι ειμαστε σπιτι .. ευχαριστω που με θυμηθηκατε .. αλλα βρε κοριτσια νιωθω λες κ δεν εκανα τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ναι ναι ειμαστε σπιτι .. ευχαριστω που με θυμηθηκατε .. αλλα βρε κοριτσια νιωθω λες κ δεν εκανα τιποτα..

@Natassou85 Ολα καλα θα πανεεεεε....... Εδω θα σου κάνουμε παρεα να περάσουν οι μέρες εύκολα...... Μια τέλεια χοριακή σου εύχομαι... να σκέφτεσαι μονο θετικά😘😘😘....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε αυτές τις ειδικότητες που πήγες, βρήκατε κάτι το οποίο δεν γνώριζες απο πριν? Εγώ σε ενδοκρινολογο έχω πάει και έδωσε βάση στην προλακτινη μου έδωσε ντοστινεξ.. 

Ναι σωστά θυμάσαι και με κλομιφαινη και στοχευμένες επαφές τπτ! Για υστεροσκοπιση όταν ρώτησα τους γιατρούς μου είπαν οτι δεν βρίσκουν λόγο να κάνω.. Επίσης σε όσους εχω πάει κανα 4 ολοι είπαν οτι η μήτρα μου είναι εξαιρετική.. τι να πω.. 

Κορίτσι μου,βιοχημική είχα κ εγώ τον Δεκέμβριο.Εμενα βέβαια η χοριακη έπεσε 1,5 μήνα μετά.Ανεβαινε συνεχώς αλλά πολύ αργααα.Τεσπα.Εγω δυστυχώς δεν έχω ούτε εμβρυακια κατάψυξη (δεν έχω πολλά ωαριακια) κ ξαναπάω από την αρχή.Εσυ έχεις κ είναι πολύ σημαντικό.Οπωε σου είπαν κ τα κορίτσια παραπάνω το κάθε εμβρυακι είναι διαφορετικό.Μην ανησυχείς κ για αυτό.

Εμένα ο γιατρός μου έγραψε αιματολογικές (καμπύλη ζαχάρου,ινσουλίνη,θρομβοφιλια,nk cells κτλ)Βέβαια πήγα στο Έλενα κ μου έκαναν πλήρη έλεγχο.Δεν ξέρω αν γίνεται να σου στείλω τις εξετάσεις που μου έγραψε το Έλενα κ μπορείς να βοηθήθεις κάπως.

Επίσης μου είπε η Οικονομόπουλου να πάω για Παπ καθώς κ σε ένα ενδοκρινολόγο ώστε να καλύψω τα βασικότερα σε ότι αφορά εμένα.Εμεις έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα.

Ο εξωσωματιστης θέλει κ υστεροσκοπηση που ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα την κάνω,αρκετά τα λεφτά.

Στα γραφω όλα αυτά να δεις μετά από βιοχημική τι ζήτησαν στην δική μου περίπτωση.Παρολο που ήταν η πρώτη μου προσπάθεια ο γιατρός ζήτησε επιπλέον εξετάσεις και δεν έμεινε στο τυχαίο γεγονός.

Να θυμάσαι ότι όλες θα τα καταφέρουμε άλλες πιο εύκολα κ άλλες ίσως λίιιγο πιο δύσκολα.Θα τα καταφέρουμε όμως που θα πάει...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου ❤️ τώρα τα είδα τα μηνύματα σας ! 

Κι εγώ πλέον δυσκολεύομαι στην ύπνο !! Ξυπνάω 5-5:30 γιατί με ξυπνάει η μπέμπα κλωτσαει πολύ εκείνη την ώρα, τρώω κι όλας γιατί πεινάω και ξανακοιμαμαι μετά ! 😋

Εγώ προχωράω όλα καλά είναι είμαι 27η εβδομάδα τώρα... Ανυπομονώ να την κρατήσω αγκαλιά μου ! Μετράω τις εβδομάδες πως και πως ! Έχω γενικά ήρεμη εγκυμοσύνη... 

Εσείς πως είστε κορίτσια μου ?? Όντως καιρό έχουμε να τα πούμε ! Χαθήκαμε τελείως ! @hope501 πως είσαι εσύ κορίτσι μου ? Σε τι φάση βρίσκεσαι ? 

@kk88 εσύ αγάπη πως είσαι ? Τα ζουζούνια πως είναι ? Έμαθες φύλα?? 

@Παρασκευαιδου γλυκιά μου εσύ που είσαι ?? Τι νέα έχεις ?? ❤️😘😘

@Vasilique μόλις είδα τα νέα σου !! Να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας αγάπη !! ❤️❤️❤️ Ζωή παραμυθένια να έχουν και να είναι γερά στη ζωή τους ! Περιμένουμε νεότερα σου 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Ευακι μου γλυκό.. έτσι να σε κλωτσάει η μπέμπα. Ψιτ ένα μυστικό σε προετοιμάζει 😂😂😂 

Καλά είμαι κοριτσάκι μου. Περιμένω να έρθει η περίοδος και ξεκινάω 🤪🤪🤪🤪 στείλε μπεμπιδοσκονη. Και έτσι ροζ τη θέλω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ναι ναι ειμαστε σπιτι .. ευχαριστω που με θυμηθηκατε .. αλλα βρε κοριτσια νιωθω λες κ δεν εκανα τιποτα..

Και τώρα ξεκούραση...ξεκίνα τα καψόνια στον άντρα σου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2022 at 9:32 ΜΜ, ο/η Karmeliet είπε:

@Παρασκευαιδου Έμεινα έγκυος φυσιολογικά, λίγο πριν κλείσω τα 40, 10 μήνες μετά το χειρουργείο που είχα κάνει για να με καθαρίσουν, γιατί ήμουν γεμάτη από συμφυσεις από την ενδομητριωση. Η εγκυμοσύνη, πάντως, δεν αποτελεί θεραπεία για την ενδομητρίωση, είναι μύθος. 

@Karmeliet καλησπέρα και συγγνωμη που μπαίνω έτσι σφήνα. μου τράβηξε την προσοχή αυτό με την ενδομητρίωση. Εχω κι εγω ενδομητρίωση, εκανα  ανοιχτο χειρουργειο τον Μαιο , με καθαρισαν και μετα 3 μηνες με αβερκαπ. Προσπαθουμε απο τον Δεκέμβριο τωρα και μου έχουν μπει σκέψεις γιατι μου ειχαν πει οτι μετα θα μεινω ευκολα εγκυος...και τωρα που περασε και η τρίτη φορα απογοητευτηκα. εχω ακουσει πως οι περισσοτερες κοπελες προχωρανε με εξωσωματικη παρολα αυτα. εσύ εμεινες εγκυος φυσιολογικα χωρις καμια θεραπεια? 
Ευχαριστώ παρα πολύ για το χρόνο σου! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσι μου,βιοχημική είχα κ εγώ τον Δεκέμβριο.Εμενα βέβαια η χοριακη έπεσε 1,5 μήνα μετά.Ανεβαινε συνεχώς αλλά πολύ αργααα.Τεσπα.Εγω δυστυχώς δεν έχω ούτε εμβρυακια κατάψυξη (δεν έχω πολλά ωαριακια) κ ξαναπάω από την αρχή.Εσυ έχεις κ είναι πολύ σημαντικό.Οπωε σου είπαν κ τα κορίτσια παραπάνω το κάθε εμβρυακι είναι διαφορετικό.Μην ανησυχείς κ για αυτό.

Εμένα ο γιατρός μου έγραψε αιματολογικές (καμπύλη ζαχάρου,ινσουλίνη,θρομβοφιλια,nk cells κτλ)Βέβαια πήγα στο Έλενα κ μου έκαναν πλήρη έλεγχο.Δεν ξέρω αν γίνεται να σου στείλω τις εξετάσεις που μου έγραψε το Έλενα κ μπορείς να βοηθήθεις κάπως.

Επίσης μου είπε η Οικονομόπουλου να πάω για Παπ καθώς κ σε ένα ενδοκρινολόγο ώστε να καλύψω τα βασικότερα σε ότι αφορά εμένα.Εμεις έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα.

Ο εξωσωματιστης θέλει κ υστεροσκοπηση που ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα την κάνω,αρκετά τα λεφτά.

Στα γραφω όλα αυτά να δεις μετά από βιοχημική τι ζήτησαν στην δική μου περίπτωση.Παρολο που ήταν η πρώτη μου προσπάθεια ο γιατρός ζήτησε επιπλέον εξετάσεις και δεν έμεινε στο τυχαίο γεγονός.

Να θυμάσαι ότι όλες θα τα καταφέρουμε άλλες πιο εύκολα κ άλλες ίσως λίιιγο πιο δύσκολα.Θα τα καταφέρουμε όμως που θα πάει...🙏

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις πληροφορίες.. τις περισσότερες εξετάσεις  απο αυτές τις εχω κάνει, σου στέλνω προσωπικό μνμ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Ναι ναι ειμαστε σπιτι .. ευχαριστω που με θυμηθηκατε .. αλλα βρε κοριτσια νιωθω λες κ δεν εκανα τιποτα..

Ξεκούραση,  χαλάρωση και με μια τεράστια χοριακη σε λίγες μέρες! Καλε τι να νιώσεις? Εννοείται ότι δεν νιώθεις τίποτα. Θυμησε μου, βάλατε βλαστοκυστες ή 3 ημερών? Πόσα βάλατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και τώρα ξεκούραση...ξεκίνα τα καψόνια στον άντρα σου 😉

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Δικιά μου είσαι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έτσι εννοείται.   🙂🙂🙂

Να σε πω Σαλονίκη μενεις; έχεις βρει ουρολογο; αν όχι πες μου να σου πω εξειδικευμένο ανδρολόγο.  

Ναι βρηκα κλεισαμε ραντεβου για τριτη... Ειχε παει και ο αδερφος μου σ αυτον!!! Αλλα για πες και τον δικο σου να εχω στα υποψιν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι βρηκα κλεισαμε ραντεβου για τριτη... Ειχε παει και ο αδερφος μου σ αυτον!!! Αλλα για πες και τον δικο σου να εχω στα υποψιν! 

***Ναι Σαλονικη!!! West side ...xaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα όπως σου είπαν τα κορίτσια κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εμάς η πρώτη παλινδρομη ήταν λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας. Η δεύτερη δεν μάθαμε ποτέ.  Μάλλον το πρόβλημα έγκειται στην ποιότητα των ωαρίων μου που λόγω ηλικίας δεν είναι και τα καλύτερα ποιοτικά. Χαμηλής ποιότητας ωάρια, σε συνδυασμό με ένα μέτριο σπερμα, καταλαβαίνεις ότι δεν δίνουν και τον καλύτερο συνδυασμό. Αυτό μας δίνει λοιπόν έμβρυα όχι τόσο καλης ποιότητας και με μεγάλο κίνδυνο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες.  Για αυτό με βλέπεις και δεν χαλαρώνω και φοβάμαι. Η αιματολογος φυσικά και πρέπει να είναι εξειδικευμενη. Αν είσαι κοντά στην Αθήνα μπορείς να κλείσεις ραντεβού στο Έλενα να σε ξεψαχνισουν. Εγω πήγα στη Λευκού στη Θεσσαλονίκη και κάνω τηλεφωνικά ραντεβού μαζί της. Δεν την έχω δει ποτέ από κοντά.

@twinkletwinlkle αρχικα μπραβο για την χοριακη σημερα! Δεν την χρειαζεσαι... Το μωρακι σου ειναι εκει και το δειχνει ο υπερηχος καο η καρδουλα του! Δευτερον αυτο που διαβασα παραπανω μου θυμισε τα δικα μου... Καπως ετσι ειχε πει ο γιατρος οτι με την χαμηλη σου αμη δεν εχεις τοσα περιθωρια να περιμενεις για καλα ωαρια για πολυ καιρο και σε συνδιασμο με το  σπερμα αυτο ...χαμενος χρονος που για μια εξωσωματικη ισως θεωρηθει πολυτιμος λογω της πραγματικης μου ηλικιας. ( Καμαρωνω για το ενδομητριο μου γιατι ειναι σουπερ ντουπερ εδω και χρονια - το δυνατο μου σημειο δλδ ) ειναι σαν να ζω την αμφιβολια σου γιατι νιωθω οτι θα μου συμβει κατι παρομοιο.. η Λευκου ειναι τελεια! Επειδη εγω ειχα συναντησεις απο κοντα και ασχοληθηκε ιδιαιτερα λογω φιλιας με το γιατρο μου οπως το ιδιο και εξωσωματικος μου , σε κανει να νιωθεις ασφαλης στα χερια της. Ειναι πολυ γλυκια γυναικα και πολυ δυνατη στο αντικειμενο της. Εχει τρελες αναμονες εδω θεσσαλονικη. 

@Κατεριναπαπ ο εξωσωματιστης και το team τι σου ειπαν για το αποτελεσμα? Οσον αφορα το θεμα που εθεσες παραπανω εγω χωρις ιδιαιτερες γνωσεις θα θεωρουσα καλη ευκαιρια ανοσολογικα να δεις γιατι ειναι πλεον πολυ συχνα και ειναι χαζοι λογοι να χανουμε μωρακια ελεγε ο γιατρος μου γι αυτο και με εστειλε μετα την πρωτη αποβολη. Ομαδα αιματος , θρομβοφιλιες , ρευματικα , κοιλιοκακη και διαφορα τετοια παιζουν ρολο...ααα και καριοτυπο μας καναν εμας και πολλα αυτοανοσα. Γνωστη μου 4 αποβολες και ενας χριστιανος  δεν βρεθηκε να την στειλει για θρομβοφιλια που τελικα μετα τις ενεσεις εμεινε εγκυος. Πραγματικα αδικη ταλαιπωρια και στεναχωρια για εναν τετοιο λογο..απλα παρε χρονο και συζητα με το γιατρο. Να ξες οτι για λιγο καιρο ακομα θα ειναι εντονα αυτα τα συναισθηματα μετα θα ηρεμησεις. Οχι οτι θα ξεχασεις αλλα θα παρει λιγο αποσταση αυτο απο πανω σου. Το ζησαμε ολες! Εγω για καιρο ειχα σκαλωσει απ το σοκ και ελεγα δεν θελω αλλο παιδι θελω εκεινο που εφυγε. Εκεινο ειναι το παιδι μου. Και αληθεια πενθησα γιατι εστω και λιγες μερες κοιμομουν και ηξερα οτι ειναι εκει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@twinkletwinlkle αρχικα μπραβο για την χοριακη σημερα! Δεν την χρειαζεσαι... Το μωρακι σου ειναι εκει και το δειχνει ο υπερηχος καο η καρδουλα του! Δευτερον αυτο που διαβασα παραπανω μου θυμισε τα δικα μου... Καπως ετσι ειχε πει ο γιατρος οτι με την χαμηλη σου αμη δεν εχεις τοσα περιθωρια να περιμενεις για καλα ωαρια για πολυ καιρο και σε συνδιασμο με το  σπερμα αυτο ...χαμενος χρονος που για μια εξωσωματικη ισως θεωρηθει πολυτιμος λογω της πραγματικης μου ηλικιας. ( Καμαρωνω για το ενδομητριο μου γιατι ειναι σουπερ ντουπερ εδω και χρονια - το δυνατο μου σημειο δλδ ) ειναι σαν να ζω την αμφιβολια σου γιατι νιωθω οτι θα μου συμβει κατι παρομοιο.. η Λευκου ειναι τελεια! Επειδη εγω ειχα συναντησεις απο κοντα και ασχοληθηκε ιδιαιτερα λογω φιλιας με το γιατρο μου οπως το ιδιο και εξωσωματικος μου , σε κανει να νιωθεις ασφαλης στα χερια της. Ειναι πολυ γλυκια γυναικα και πολυ δυνατη στο αντικειμενο της. Εχει τρελες αναμονες εδω θεσσαλονικη. 

@Κατεριναπαπ ο εξωσωματιστης και το team τι σου ειπαν για το αποτελεσμα? Οσον αφορα το θεμα που εθεσες παραπανω εγω χωρις ιδιαιτερες γνωσεις θα θεωρουσα καλη ευκαιρια ανοσολογικα να δεις γιατι ειναι πλεον πολυ συχνα και ειναι χαζοι λογοι να χανουμε μωρακια ελεγε ο γιατρος μου γι αυτο και με εστειλε μετα την πρωτη αποβολη. Ομαδα αιματος , θρομβοφιλιες , ρευματικα , κοιλιοκακη και διαφορα τετοια παιζουν ρολο...ααα και καριοτυπο μας καναν εμας και πολλα αυτοανοσα. Γνωστη μου 4 αποβολες και ενας χριστιανος  δεν βρεθηκε να την στειλει για θρομβοφιλια που τελικα μετα τις ενεσεις εμεινε εγκυος. Πραγματικα αδικη ταλαιπωρια και στεναχωρια για εναν τετοιο λογο..απλα παρε χρονο και συζητα με το γιατρο. Να ξες οτι για λιγο καιρο ακομα θα ειναι εντονα αυτα τα συναισθηματα μετα θα ηρεμησεις. Οχι οτι θα ξεχασεις αλλα θα παρει λιγο αποσταση αυτο απο πανω σου. Το ζησαμε ολες! Εγω για καιρο ειχα σκαλωσει απ το σοκ και ελεγα δεν θελω αλλο παιδι θελω εκεινο που εφυγε. Εκεινο ειναι το παιδι μου. Και αληθεια πενθησα γιατι εστω και λιγες μερες κοιμομουν και ηξερα οτι ειναι εκει! 

Α! Κατερινα για το πολυπαραγοντικο που λενε ολες οι γυναικες εδω... Μιλουσα με το γιατρο για διαφορες περιπτωσεις ετσι για να μπω στο κλιμα. Μου λεει ειχα μια γυναικα που εκανε εξωσωμ. Απετυχε.. κανει δευτερη αποτυγχανει. Στη τριτη επειδη την ηξερα χρονια και στεναχωριομουν ειπα να επεμβω λιγο μου λεει και ειδα τα φαρμακα που την εδωσαν. Βλεπω τις μοναδες του σαλοσπιρ και λεω ρε παιδια εχει πολλα κιλα η γυναικα ανεβαστε τη δοση δεν της φτανει αυτο. Δεν εδωσαν σημασια αλλα ο αυτος πατησε ποδι και λεει θα ανεβασετε δοση. Και εμεινε εγκυος. Μου λεει δεν ξερω αν οντως ηταν απ αυτο που ειπα  αλλα νομιζω πως ναι γιατι ηταν το μονο διαφορετικο απο ολα τα προηγουμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Τώρα κατόρθωσα να μπω! Μια χαρα απο τον παλιοκοβιντ! Σαν γρίπη τον πέρασα…3πλα εμβολιασμένη βέβαια! Και έκανα και ωοληψια! 15 πήραμε απο τα οποία προχώρησαν τα 9!

Λοιπον κορίτσια… Τετάρτη κάνω χοριακή! Εμβυάκια 3ων ημερών και χοριακή 21/3! 

Γράψτεμε στο τυχερό πινακάκι κι ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά!

Επίσης απο τις εγκυούλες μας…μπόλικη μπεμπεδόσκονη!

Σας φιλώ όλες κι εύχομαι να μπορέσω να ξαναμπώ σύντομα…όμως ζορίζομαι με το κίνητο κ μου σπάει τα νεύρα γιατί με πετά συνέχεια!!!

♥️♥️♥️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@twinkletwinlkle αρχικα μπραβο για την χοριακη σημερα! Δεν την χρειαζεσαι... Το μωρακι σου ειναι εκει και το δειχνει ο υπερηχος καο η καρδουλα του! Δευτερον αυτο που διαβασα παραπανω μου θυμισε τα δικα μου... Καπως ετσι ειχε πει ο γιατρος οτι με την χαμηλη σου αμη δεν εχεις τοσα περιθωρια να περιμενεις για καλα ωαρια για πολυ καιρο και σε συνδιασμο με το  σπερμα αυτο ...χαμενος χρονος που για μια εξωσωματικη ισως θεωρηθει πολυτιμος λογω της πραγματικης μου ηλικιας. ( Καμαρωνω για το ενδομητριο μου γιατι ειναι σουπερ ντουπερ εδω και χρονια - το δυνατο μου σημειο δλδ ) ειναι σαν να ζω την αμφιβολια σου γιατι νιωθω οτι θα μου συμβει κατι παρομοιο.. η Λευκου ειναι τελεια! Επειδη εγω ειχα συναντησεις απο κοντα και ασχοληθηκε ιδιαιτερα λογω φιλιας με το γιατρο μου οπως το ιδιο και εξωσωματικος μου , σε κανει να νιωθεις ασφαλης στα χερια της. Ειναι πολυ γλυκια γυναικα και πολυ δυνατη στο αντικειμενο της. Εχει τρελες αναμονες εδω θεσσαλονικη. 

@Κατεριναπαπ ο εξωσωματιστης και το team τι σου ειπαν για το αποτελεσμα? Οσον αφορα το θεμα που εθεσες παραπανω εγω χωρις ιδιαιτερες γνωσεις θα θεωρουσα καλη ευκαιρια ανοσολογικα να δεις γιατι ειναι πλεον πολυ συχνα και ειναι χαζοι λογοι να χανουμε μωρακια ελεγε ο γιατρος μου γι αυτο και με εστειλε μετα την πρωτη αποβολη. Ομαδα αιματος , θρομβοφιλιες , ρευματικα , κοιλιοκακη και διαφορα τετοια παιζουν ρολο...ααα και καριοτυπο μας καναν εμας και πολλα αυτοανοσα. Γνωστη μου 4 αποβολες και ενας χριστιανος  δεν βρεθηκε να την στειλει για θρομβοφιλια που τελικα μετα τις ενεσεις εμεινε εγκυος. Πραγματικα αδικη ταλαιπωρια και στεναχωρια για εναν τετοιο λογο..απλα παρε χρονο και συζητα με το γιατρο. Να ξες οτι για λιγο καιρο ακομα θα ειναι εντονα αυτα τα συναισθηματα μετα θα ηρεμησεις. Οχι οτι θα ξεχασεις αλλα θα παρει λιγο αποσταση αυτο απο πανω σου. Το ζησαμε ολες! Εγω για καιρο ειχα σκαλωσει απ το σοκ και ελεγα δεν θελω αλλο παιδι θελω εκεινο που εφυγε. Εκεινο ειναι το παιδι μου. Και αληθεια πενθησα γιατι εστω και λιγες μερες κοιμομουν και ηξερα οτι ειναι εκει! 

Αυτά τα τελευταία λόγια πόσο  με εκφράζουν... πόσες φορές τα έχω πει και πόσες φορές τα έχω πάρει πίσω... πολύ στεναχωρες καταστάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Τώρα κατόρθωσα να μπω! Μια χαρα απο τον παλιοκοβιντ! Σαν γρίπη τον πέρασα…3πλα εμβολιασμένη βέβαια! Και έκανα και ωοληψια! 15 πήραμε απο τα οποία προχώρησαν τα 9!

Λοιπον κορίτσια… Τετάρτη κάνω χοριακή! Εμβυάκια 3ων ημερών και χοριακή 21/3! 

Γράψτεμε στο τυχερό πινακάκι κι ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά!

Επίσης απο τις εγκυούλες μας…μπόλικη μπεμπεδόσκονη!

Σας φιλώ όλες κι εύχομαι να μπορέσω να ξαναμπώ σύντομα…όμως ζορίζομαι με το κίνητο κ μου σπάει τα νεύρα γιατί με πετά συνέχεια!!!

♥️♥️♥️
 

Α τι ωραία νέα! Αγχώθηκα λιγο επειδή είχες εξαφανιστεί. Οπότε όλα τέλεια! 

Με το καλό λοιπόν μια τεράστια χοριακή! 21/3 ειναι η πρώτη μέρα της άνοιξης που ελπίζω να φέρει την άνοιξη στη ζωή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αυτά τα τελευταία λόγια πόσο  με εκφράζουν... πόσες φορές τα έχω πει και πόσες φορές τα έχω πάρει πίσω... πολύ στεναχωρες καταστάσεις...

Ασε... Ομως η ζωη ειναι αυτη δυστυχως , με τα καλα και τα ασχημα! Τα παντα ειναι κυκλος- τροχος που γυριζει.. ο δικος σου γυρισε στατιστικα και με πιθανοτητες στο λεω εγω που ειμαι και οικονομολογος...😉😉😉❤️❤️❤️❤️ Και πιο πολυ θελω να μεινεις ησυχη γιατι περνανε οι μερες ..και ειναι μερες της εγκυμοσυνης σουυυυυ! Μην τις χασεις θα τις ψαχνεις!!!!!!! Φαντασου κοιλουμπα γλυκουλα που θα κουνιεται περα δωθε απ τις κλωτσιες και φαντασου μπουτακια ψωμια που θα ρουφας!!!!! Αυτα να φανταζεσαι...αντε μαρη ξεσηκωθηκα και εγω τωρα να κανω διεγερση που τα ειπα...🍼🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ξεκούραση,  χαλάρωση και με μια τεράστια χοριακη σε λίγες μέρες! Καλε τι να νιώσεις? Εννοείται ότι δεν νιώθεις τίποτα. Θυμησε μου, βάλατε βλαστοκυστες ή 3 ημερών? Πόσα βάλατε?

Βαλαμε μια βλαστοκυστη 3ΒΒ και μια 4ΒΑ.. αγχος πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Βαλαμε μια βλαστοκυστη 3ΒΒ και μια 4ΒΑ.. αγχος πολυ

Να σου πω να μην αγχώνεσαι? Δεν έχει νόημα... το μόνο που μπορώ να σε συμβουλεψω είναι να λιώσεις στο νετφλιξ και θα περάσουν οι μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Ασε... Ομως η ζωη ειναι αυτη δυστυχως , με τα καλα και τα ασχημα! Τα παντα ειναι κυκλος- τροχος που γυριζει.. ο δικος σου γυρισε στατιστικα και με πιθανοτητες στο λεω εγω που ειμαι και οικονομολογος...😉😉😉❤️❤️❤️❤️ Και πιο πολυ θελω να μεινεις ησυχη γιατι περνανε οι μερες ..και ειναι μερες της εγκυμοσυνης σουυυυυ! Μην τις χασεις θα τις ψαχνεις!!!!!!! Φαντασου κοιλουμπα γλυκουλα που θα κουνιεται περα δωθε απ τις κλωτσιες και φαντασου μπουτακια ψωμια που θα ρουφας!!!!! Αυτα να φανταζεσαι...αντε μαρη ξεσηκωθηκα και εγω τωρα να κανω διεγερση που τα ειπα...🍼🍼🍼🍼

Χαχαχα άλλη τρελή μας βρήκε @Παρασκευαιδου. Σαλονικια παιδί μπα. Αγαπώ Θεσσαλονίκη ! Έζησα 5 χρονια ως φοιτήτρια (2000-2005)

Τι ζωαρα κάναμε! Μακράν τα ωραιότερα χρόνια! Και στο west side  είχαμε περάσει πολύ ωραίες βραδιές! Αχ τι μου θύμησες...

Θα εμπιστευτώ λοιπόν και την επιστήμη της στατιστικής για να πάρω θάρρος. Πιστεύω ότι θα ηρεμήσω κάπως μόνο αν κλείσω το 1ο τρίμηνο και είναι καλή η αυχενική διαφάνεια. Προς το παρόν μετράω αντίστροφα τις μέρες να περνάνε. Πάντως το ότι δεν έκανα χοριακη σήμερα είναι ένα τεράστιο βήμα για μένα. 

Θυμάμαι ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ήθελα να πάρω κάτι σαν υπέρηχο σπιτιού που άκουγες την καρδιά του μωρού. Αλλά νομίζω ότι μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις από τον 3ο μήνα και μετά, οπότε δεν πρόλαβα να το πάρω, αφού παλινδρομησε στην 8η εβδομάδα.

Γενικότερα καλώς ή κακώς οτιδήποτε βιώνουμε μας αλλάζει και δεν είμαστε πια ίδιες. Μακάρι να μπορούσα να χαρώ την εγκυμοσύνη μου, αλλά δεν μπορώ προς το παρόν τουλάχιστον. Ούτε καν να πω ότι είμαι έγκυος δεν μπορώ (ούτε στον εαυτό μου πόσο μάλλον στους αλλους).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...