Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει δεν είμαι μόνο ξάπλα. Και μαγειρεύω και τα πιάτα θα πλύνω και τον σκύλο θα πάω βόλτα και θα βγω λίγο έξω ( γιατρος και κανένα σούπερ μάρκετ) αλλά τις υπόλοιπες ώρες κυρίως ξαπλώνω. 

Oλα μια χαρά τότε. Πως είσαι σημερα; πονας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ ευχομαι ενα καλο νουμερο που θα κανει την ανατροπη! Η αγωνια σου αυτη συντομα να μετατραπει σε ατελειωτη χαρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Oλα μια χαρά τότε. Πως είσαι σημερα; πονας; 

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα και ήμουν πολύ καλύτερα. Δεν πονουσα. Πήγα στον γιατρό και ακούσαμε καρδιά!!!

Μου είπε ότι είναι πολύ θετικό αυτό γιατί είναι ακόμα νωρίς (6 εβδομάδων ακριβως είμαι σήμερα) και αυτό δείχνει ότι έχει πολύ καλή δυναμική η εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που ακούμε καρδιά τόσο νωρίς. Συνήθως γύρω στις 5, 6 μέρες αργότερα. 

Υπάρχει και δεύτερος σάκος ο οποίος ναι μεν μεγάλωσε αλλά είναι μικρότερος και χωρίς καρδιακή λειτουργία προς το παρόν. Μας είπε ότι θα ξέρουμε σε 9, 10 μέρες τι γίνεται γιατί λέει πολλές φορές ο δεύτερος σάκος παίρνει μπρος 9, 10 μέρες αργότερα από τον πρώτο. 

Εγω βέβαια αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αφού τα έμβρυα έχουν την ίδια ηλικία, την ίδια μέρα γονιμοποιηθηκαν. Οπότε πώς γίνεται αυτό? 

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι το 1 φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλά και εμένα αυτό μου φτάνει και μου περισσεύει!

Μου είπε επίσης πολλή ξεκουραση γιατί για να πονάω χθες επειδή ίσως πήγα μια βόλτα το Σάββατο,  αυτό δείχνει ότι δεν πρέπει να κουραζομαι καθόλου παρόλο που μου έλεγε ότι πρέπει να βγαίνω έξω και ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια.

Βέβαια και τώρα που βγήκα και πήγα στον γιατρό και έβγαλα μετα τον σκύλο πάλι άρχισα να πονάω, πολύ λίγο βέβαια. Οπότε ξάπλα...ούτε μαγείρεμα ούτε τίποτα. Θα πάρω ωραιότατο  ψαράκι  ψημένο να φάω 

Τωρα περιμένω και τα αποτελέσματα από οιστραδιολη, προγεστερονη να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα και ήμουν πολύ καλύτερα. Δεν πονουσα. Πήγα στον γιατρό και ακούσαμε καρδιά!!!

Μου είπε ότι είναι πολύ θετικό αυτό γιατί είναι ακόμα νωρίς (6 εβδομάδων ακριβως είμαι σήμερα) και αυτό δείχνει ότι έχει πολύ καλή δυναμική η εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που ακούμε καρδιά τόσο νωρίς. Συνήθως γύρω στις 5, 6 μέρες αργότερα. 

Υπάρχει και δεύτερος σάκος ο οποίος ναι μεν μεγάλωσε αλλά είναι μικρότερος και χωρίς καρδιακή λειτουργία προς το παρόν. Μας είπε ότι θα ξέρουμε σε 9, 10 μέρες τι γίνεται γιατί λέει πολλές φορές ο δεύτερος σάκος παίρνει μπρος 9, 10 μέρες αργότερα από τον πρώτο. 

Εγω βέβαια αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αφού τα έμβρυα έχουν την ίδια ηλικία, την ίδια μέρα γονιμοποιηθηκαν. Οπότε πώς γίνεται αυτό? 

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι το 1 φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλά και εμένα αυτό μου φτάνει και μου περισσεύει!

Μου είπε επίσης πολλή ξεκουραση γιατί για να πονάω χθες επειδή ίσως πήγα μια βόλτα το Σάββατο,  αυτό δείχνει ότι δεν πρέπει να κουραζομαι καθόλου παρόλο που μου έλεγε ότι πρέπει να βγαίνω έξω και ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια.

Βέβαια και τώρα που βγήκα και πήγα στον γιατρό και έβγαλα μετα τον σκύλο πάλι άρχισα να πονάω, πολύ λίγο βέβαια. Οπότε ξάπλα...ούτε μαγείρεμα ούτε τίποτα. Θα πάρω ωραιότατο  ψαράκι  ψημένο να φάω 

Τωρα περιμένω και τα αποτελέσματα από οιστραδιολη, προγεστερονη να δούμε.

Μπραβο!!!! Πολυ ωραια νεα!!! Οντως ρε νωρις για καρδουλα! Το μικρουλη σου πηρε φορα για καλα!! Γερο να ειναι και μια ομορφη εγκυμοσυνη να εχεις... Κανε οτι λεει ο γιατρος και καντο με μεγαλη χαρα και ευχαριστηση! Στο πλοιο της χαρας ανεβηκες...καλο ταξιδι λοιπον!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ

Κατερινάκι μου γλυκό έκανες τη χοριακη? Φαντάζομαι πως ναι...

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάρεις πολύ όμορφα αποτελέσματα! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα και ήμουν πολύ καλύτερα. Δεν πονουσα. Πήγα στον γιατρό και ακούσαμε καρδιά!!!

Μου είπε ότι είναι πολύ θετικό αυτό γιατί είναι ακόμα νωρίς (6 εβδομάδων ακριβως είμαι σήμερα) και αυτό δείχνει ότι έχει πολύ καλή δυναμική η εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που ακούμε καρδιά τόσο νωρίς. Συνήθως γύρω στις 5, 6 μέρες αργότερα. 

Υπάρχει και δεύτερος σάκος ο οποίος ναι μεν μεγάλωσε αλλά είναι μικρότερος και χωρίς καρδιακή λειτουργία προς το παρόν. Μας είπε ότι θα ξέρουμε σε 9, 10 μέρες τι γίνεται γιατί λέει πολλές φορές ο δεύτερος σάκος παίρνει μπρος 9, 10 μέρες αργότερα από τον πρώτο. 

Εγω βέβαια αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αφού τα έμβρυα έχουν την ίδια ηλικία, την ίδια μέρα γονιμοποιηθηκαν. Οπότε πώς γίνεται αυτό? 

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι το 1 φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλά και εμένα αυτό μου φτάνει και μου περισσεύει!

Μου είπε επίσης πολλή ξεκουραση γιατί για να πονάω χθες επειδή ίσως πήγα μια βόλτα το Σάββατο,  αυτό δείχνει ότι δεν πρέπει να κουραζομαι καθόλου παρόλο που μου έλεγε ότι πρέπει να βγαίνω έξω και ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια.

Βέβαια και τώρα που βγήκα και πήγα στον γιατρό και έβγαλα μετα τον σκύλο πάλι άρχισα να πονάω, πολύ λίγο βέβαια. Οπότε ξάπλα...ούτε μαγείρεμα ούτε τίποτα. Θα πάρω ωραιότατο  ψαράκι  ψημένο να φάω 

Τωρα περιμένω και τα αποτελέσματα από οιστραδιολη, προγεστερονη να δούμε.

Μπράβο βρε κορίτσι μ!!! Τ τελεια ❤❤❤❤❤ τώρα ξεκούραση μόνο 🤰🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Κατεριναπαπ

Κατερινάκι μου γλυκό έκανες τη χοριακη? Φαντάζομαι πως ναι...

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάρεις πολύ όμορφα αποτελέσματα! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου...

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ... Μίλα με τον γιατρό σου και πάρε τον χρόνο σου να πενθησεις, να ηρεμήσεις...εμείς είμαστε εδώ για σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου! ❤️ μιλα με τον γιατρο σου να δεις τι θα σ πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... ❤️ σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

Λυπάμαι Κατερινα μου. Μίλα με τον γιατρό σου να δούμε τι θα σου πε! Σου στελνω μεγάλη αγκαλιά κι εμείς είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα και ήμουν πολύ καλύτερα. Δεν πονουσα. Πήγα στον γιατρό και ακούσαμε καρδιά!!!

Μου είπε ότι είναι πολύ θετικό αυτό γιατί είναι ακόμα νωρίς (6 εβδομάδων ακριβως είμαι σήμερα) και αυτό δείχνει ότι έχει πολύ καλή δυναμική η εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που ακούμε καρδιά τόσο νωρίς. Συνήθως γύρω στις 5, 6 μέρες αργότερα. 

Υπάρχει και δεύτερος σάκος ο οποίος ναι μεν μεγάλωσε αλλά είναι μικρότερος και χωρίς καρδιακή λειτουργία προς το παρόν. Μας είπε ότι θα ξέρουμε σε 9, 10 μέρες τι γίνεται γιατί λέει πολλές φορές ο δεύτερος σάκος παίρνει μπρος 9, 10 μέρες αργότερα από τον πρώτο. 

Εγω βέβαια αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αφού τα έμβρυα έχουν την ίδια ηλικία, την ίδια μέρα γονιμοποιηθηκαν. Οπότε πώς γίνεται αυτό? 

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι το 1 φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλά και εμένα αυτό μου φτάνει και μου περισσεύει!

Μου είπε επίσης πολλή ξεκουραση γιατί για να πονάω χθες επειδή ίσως πήγα μια βόλτα το Σάββατο,  αυτό δείχνει ότι δεν πρέπει να κουραζομαι καθόλου παρόλο που μου έλεγε ότι πρέπει να βγαίνω έξω και ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια.

Βέβαια και τώρα που βγήκα και πήγα στον γιατρό και έβγαλα μετα τον σκύλο πάλι άρχισα να πονάω, πολύ λίγο βέβαια. Οπότε ξάπλα...ούτε μαγείρεμα ούτε τίποτα. Θα πάρω ωραιότατο  ψαράκι  ψημένο να φάω 

Τωρα περιμένω και τα αποτελέσματα από οιστραδιολη, προγεστερονη να δούμε.

Μπρα΄βο μπράβο!!! Τέλεια τα νέα..

Πάει και το επόμενο βήμα της καρδούλας. Έτσι να συνεχίσεις και στα επόμενα βηματάκια.

Ξεκούραση και ηρεμία τώρα φιλενάδα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

Κατερινάκι λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα.

Κράτα όμως το πολύ σημαντικό οτι πέτυχες εμφύτευση.

Πάρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και κοίτα μόνο μπροστά, θα έρθει το μωράκι σου είμαι σίγουρη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κατερινάκι λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα.

Κράτα όμως το πολύ σημαντικό οτι πέτυχες εμφύτευση.

Πάρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και κοίτα μόνο μπροστά, θα έρθει το μωράκι σου είμαι σίγουρη.

 

Κοριτσια καλημερα πλησιαζει κ η δικη μ η μερα για την ετ .. βεβαια ειμαι ετοιμη για το καθε ενδεχομενο .. σημερα ενημερωσα κ στη δουλεια μ οτι θα λειπω απο 2 μεχρι κ 14 του μηνα .. δεν ηθελα να τους πω το λογο κ τους ειπα πως θα κανω επεμβατικη υστεροσκοπηση απλα .. επειδη η δουλεια μου ειναι χειρωνακτικη ειπα οτι τις χρειαζομαι αυτες τις μερες για να αναρρωσω πληρως .. νιωθω τοσο ασχημα που ειπα ψεμματα αλλα δεν ηθελα να το πω για τους γνωστους λογους που προβληματιζομαστε ολοι ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα ξύπνησα και ήμουν πολύ καλύτερα. Δεν πονουσα. Πήγα στον γιατρό και ακούσαμε καρδιά!!!

Μου είπε ότι είναι πολύ θετικό αυτό γιατί είναι ακόμα νωρίς (6 εβδομάδων ακριβως είμαι σήμερα) και αυτό δείχνει ότι έχει πολύ καλή δυναμική η εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που ακούμε καρδιά τόσο νωρίς. Συνήθως γύρω στις 5, 6 μέρες αργότερα. 

Υπάρχει και δεύτερος σάκος ο οποίος ναι μεν μεγάλωσε αλλά είναι μικρότερος και χωρίς καρδιακή λειτουργία προς το παρόν. Μας είπε ότι θα ξέρουμε σε 9, 10 μέρες τι γίνεται γιατί λέει πολλές φορές ο δεύτερος σάκος παίρνει μπρος 9, 10 μέρες αργότερα από τον πρώτο. 

Εγω βέβαια αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αφού τα έμβρυα έχουν την ίδια ηλικία, την ίδια μέρα γονιμοποιηθηκαν. Οπότε πώς γίνεται αυτό? 

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι το 1 φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλά και εμένα αυτό μου φτάνει και μου περισσεύει!

Μου είπε επίσης πολλή ξεκουραση γιατί για να πονάω χθες επειδή ίσως πήγα μια βόλτα το Σάββατο,  αυτό δείχνει ότι δεν πρέπει να κουραζομαι καθόλου παρόλο που μου έλεγε ότι πρέπει να βγαίνω έξω και ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια.

Βέβαια και τώρα που βγήκα και πήγα στον γιατρό και έβγαλα μετα τον σκύλο πάλι άρχισα να πονάω, πολύ λίγο βέβαια. Οπότε ξάπλα...ούτε μαγείρεμα ούτε τίποτα. Θα πάρω ωραιότατο  ψαράκι  ψημένο να φάω 

Τωρα περιμένω και τα αποτελέσματα από οιστραδιολη, προγεστερονη να δούμε.

Το ένα είναι αγοράκι σίγουρα... κ είναι σαν τον δικό μου 😉 θυμάσαι τι σου ειπα;; το ότι είναι ίδια ημέρα αλλά όχι ίδιο μέγεθος φαντάσου το κάθε παιδί δεν μεγαλώνει το ίδιο. Σημασία έχει ότι μεγαλωσε ο σακος για αυτό δε σου είπε τίποτα ότι ίσως φύγει κτλ σε αντίθεση με τον 3ο σακο. 

Μπράβο κοριτσαρα μου. Ξεκούραση τώρα που μπορείς γτ μετά με δύο σε βλέπω να τρέχεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα πλησιαζει κ η δικη μ η μερα για την ετ .. βεβαια ειμαι ετοιμη για το καθε ενδεχομενο .. σημερα ενημερωσα κ στη δουλεια μ οτι θα λειπω απο 2 μεχρι κ 14 του μηνα .. δεν ηθελα να τους πω το λογο κ τους ειπα πως θα κανω επεμβατικη υστεροσκοπηση απλα .. επειδη η δουλεια μου ειναι χειρωνακτικη ειπα οτι τις χρειαζομαι αυτες τις μερες για να αναρρωσω πληρως .. νιωθω τοσο ασχημα που ειπα ψεμματα αλλα δεν ηθελα να το πω για τους γνωστους λογους που προβληματιζομαστε ολοι ☹️

Νατάσα μου εγώ να δεις τι κλάμα έριξα που θα έλειπα.. τωρα στην δεύτερη ετ ούτε είπα τίποτα θα λείψω ως άρρωστη και τέλος.  Άλλωστε εμείς έχουμε τα δικά μας θέματα.  Σου εύχομαι τα καλύτερα Αααα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

Αχ Κατερινάκι μου ελα να  σε πάρω αγκαλίτσα. 

Πάρε τον χρόνο σου θα σου πω σαν συμβουλή και μη σκέφτεσαι από τώρα το επόμενο βήμα ξέρω πως είσαι και ξέρω πως θα ήθελες να ξεκινήσεις άμεσα αλλά πρέπει να  δώσεις χρόνο στο σώμα σου.  

Σκέψου το θετικό έπιασε με την πρώτη, και σκέψου ότι έχεις εμβυακια.και οτι η βιοχημική είναι πολύ πολύ πιο εύκολη απ ότι η αποξεση κτλ στα λέω με πολύ αγάπη Κατερινάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  πήρα τη χοριακη έπεσε κορίτσια απο 60 σε 38

Κατερίνα μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που σου ετυχε. Σίγουρα χρειάζεσαι χρόνο για να σκεφτείς ψύχραιμα και να χωνέψεις τα γεγονότα. Όταν το ξαναδείς μετά από μέρες ελπίζω ότι θα αναγνωρίσεις ότι δεν είναι καθόλου αμελητέο ότι πέτυχες εμφύτευση αμέσως άσχετα από την κατάληξη. Αυτό είναι το πρώτο μεγάλο βήμα. Με σωστή προετοιμασία, έλεγχο σε ο,τι δεν έχετε ελέγξει ακόμα και φυσικά τύχη, την επόμενη φορά θα έχεις κανονική εγκυμοσύνη. Αυτή τη στιγμή βέβαια αυτό που σου λέω δεν είναι παρηγοριά, γι αυτό και ότι θελεις και σκέφτεσαι τις επόμενες μέρες γράφε μας εδώ. 
Επισης ενημέρωσε μας όταν μιλήσεις αναλυτικά με το γιατρο σου, να δούμε ποιο είναι το πλανο του, τι σκέψεις κάνει και πως θα κινηθείτε. Προς το παρόν κουράγιο καλή μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το ένα είναι αγοράκι σίγουρα... κ είναι σαν τον δικό μου 😉 θυμάσαι τι σου ειπα;; το ότι είναι ίδια ημέρα αλλά όχι ίδιο μέγεθος φαντάσου το κάθε παιδί δεν μεγαλώνει το ίδιο. Σημασία έχει ότι μεγαλωσε ο σακος για αυτό δε σου είπε τίποτα ότι ίσως φύγει κτλ σε αντίθεση με τον 3ο σακο. 

Μπράβο κοριτσαρα μου. Ξεκούραση τώρα που μπορείς γτ μετά με δύο σε βλέπω να τρέχεις... 

Προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μηνυμα, αλλά λέει ότι δεν μπορώ να σου στείλω. Καλά και ο γιατρός ένα πιστεύει ότι θα είναι, απλά δεν το θεωρεί εντελώς τελειωμένο. Εν τω μεταξύ η  χοριακη 4000 σήμερα από 1900 την Παρασκευή. 

Δεν πειράζει...φτάνει που όλα στον υπερηχο είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα πλησιαζει κ η δικη μ η μερα για την ετ .. βεβαια ειμαι ετοιμη για το καθε ενδεχομενο .. σημερα ενημερωσα κ στη δουλεια μ οτι θα λειπω απο 2 μεχρι κ 14 του μηνα .. δεν ηθελα να τους πω το λογο κ τους ειπα πως θα κανω επεμβατικη υστεροσκοπηση απλα .. επειδη η δουλεια μου ειναι χειρωνακτικη ειπα οτι τις χρειαζομαι αυτες τις μερες για να αναρρωσω πληρως .. νιωθω τοσο ασχημα που ειπα ψεμματα αλλα δεν ηθελα να το πω για τους γνωστους λογους που προβληματιζομαστε ολοι ☹️

Αντε καλε , σιγά μην αισθάνεσαι άσχημα. Εγω τους έχω φλομώσει όλους στο ψέμα. Τι πόδια, τι μέση , τι επεμβάσεις...φυσικά κανένας πλέον δεν με πιστεύει γιατί δεν είναι η πρώτη φορά...όλα τα έχω εξαντλήσει! Χαχαχα 

Να είσαι εσύ κοριτσι μου καλά και ήρεμη και να μην αγχώνεσαι και στεναχωριεσαι για αυτά τα αθώα  ψεματακια. Το θέμα είναι να συνεννοηθεις με τον γιατρό να σου γράψει την κατάλληλη άδεια.

Πότε με το καλο ειναι η ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κατερίνα μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που σου ετυχε. Σίγουρα χρειάζεσαι χρόνο για να σκεφτείς ψύχραιμα και να χωνέψεις τα γεγονότα. Όταν το ξαναδείς μετά από μέρες ελπίζω ότι θα αναγνωρίσεις ότι δεν είναι καθόλου αμελητέο ότι πέτυχες εμφύτευση αμέσως άσχετα από την κατάληξη. Αυτό είναι το πρώτο μεγάλο βήμα. Με σωστή προετοιμασία, έλεγχο σε ο,τι δεν έχετε ελέγξει ακόμα και φυσικά τύχη, την επόμενη φορά θα έχεις κανονική εγκυμοσύνη. Αυτή τη στιγμή βέβαια αυτό που σου λέω δεν είναι παρηγοριά, γι αυτό και ότι θελεις και σκέφτεσαι τις επόμενες μέρες γράφε μας εδώ. 
Επισης ενημέρωσε μας όταν μιλήσεις αναλυτικά με το γιατρο σου, να δούμε ποιο είναι το πλανο του, τι σκέψεις κάνει και πως θα κινηθείτε. Προς το παρόν κουράγιο καλή μου ❤️

Κορίτσια μου είμαι στη δουλειά μετά βίας βρήκα χρόνο να μιλήσω με τους γιατρούς μου.. λοιπόν ο εξωσωματιστης μου είπε ότι συμβαίνει αυτό είναι η λεγόμενη βιοχημική κύηση, τον ρώτησα αν τα γονιμοποίημενα ωάρια της ίδιας φουρνιάς μπορούν να μου προσφέρουν μια καλή εγκυμοσύνη, μου είπε αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε και ότι τα έμβρυα αυτά που μου μου έδωσαν βιοχημική εγκυμοσύνη δεν σημαίνει πως και με τα υπόλοιπα θα γίνει το ίδιο, του λέω μήπως είναι καλύτερα να πάω με καινούρια διέγερση, μου είπε όχι μόλις σου εξήγησα, τον ρώτησα πότε μπορω να κάνω εμβρυομεταφορα μου είπε όχι σε αυτόν τον κύκλο,  απο τον άλλον οπότε θελήσεις...ο γιατρός μου εδώ το πρώτο πράγμα που μου είπε ηταν "δεν πέφτουμε και  προχωράμε, το ίδιο πράγμα μου είπε όσον αφορά τα έμβρυα και πρόσθεσε λέγοντας πως το τελευταίο του ραντεβού για το πρωί αφορούσε μια κοπέλα με δίδυμη κύηση η οποία είχε βιοχημηκη με την πρώτη προσπάθεια με την ίδια φουρνιά έμβρυα,  μου είπε οπότε θελήσεις εφόσον συννενοηθείς με τον ζηκ.. έρχεσαι και ξεκίναμε παρακολούθηση ενδομητρίου..

 

Κορίτσια μου αυτά! Είμαι στη δουλειά δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες, σας ευχαριστώ , σας υπερ ευχαριστώ!!! Μόλις βρω ευκαιρία θα σας διαβάσω ή το βραδάκι.. Επίσης εκεί που ήμουν στα πατώματα και δεν μπορούσα νς αφήσω το δάκρυ να κυλήσει λόγο γραφείου με πήρε μια φίλη μου και μου είπε πως μόλις έφυγε απο τον γιατρό της βάζοντας τα κλάματα γτ κάτι σοβαρό μάλλον της βρίσκουν στο κεφάλι και πρέπει να την δει ειδικός, εκεί κορίτσια ξύπνησα πραγματικά , μου ταρακούνησε το μυαλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου είμαι στη δουλειά μετά βίας βρήκα χρόνο να μιλήσω με τους γιατρούς μου.. λοιπόν ο εξωσωματιστης μου είπε ότι συμβαίνει αυτό είναι η λεγόμενη βιοχημική κύηση, τον ρώτησα αν τα γονιμοποίημενα ωάρια της ίδιας φουρνιάς μπορούν να μου προσφέρουν μια καλή εγκυμοσύνη, μου είπε αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε και ότι τα έμβρυα αυτά που μου μου έδωσαν βιοχημική εγκυμοσύνη δεν σημαίνει πως και με τα υπόλοιπα θα γίνει το ίδιο, του λέω μήπως είναι καλύτερα να πάω με καινούρια διέγερση, μου είπε όχι μόλις σου εξήγησα, τον ρώτησα πότε μπορω να κάνω εμβρυομεταφορα μου είπε όχι σε αυτόν τον κύκλο,  απο τον άλλον οπότε θελήσεις...ο γιατρός μου εδώ το πρώτο πράγμα που μου είπε ηταν "δεν πέφτουμε και  προχωράμε, το ίδιο πράγμα μου είπε όσον αφορά τα έμβρυα και πρόσθεσε λέγοντας πως το τελευταίο του ραντεβού για το πρωί αφορούσε μια κοπέλα με δίδυμη κύηση η οποία είχε βιοχημηκη με την πρώτη προσπάθεια με την ίδια φουρνιά έμβρυα,  μου είπε οπότε θελήσεις εφόσον συννενοηθείς με τον ζηκ.. έρχεσαι και ξεκίναμε παρακολούθηση ενδομητρίου..

 

Κορίτσια μου αυτά! Είμαι στη δουλειά δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες, σας ευχαριστώ , σας υπερ ευχαριστώ!!! Μόλις βρω ευκαιρία θα σας διαβάσω ή το βραδάκι.. Επίσης εκεί που ήμουν στα πατώματα και δεν μπορούσα νς αφήσω το δάκρυ να κυλήσει λόγο γραφείου με πήρε μια φίλη μου και μου είπε πως μόλις έφυγε απο τον γιατρό της βάζοντας τα κλάματα γτ κάτι σοβαρό μάλλον της βρίσκουν στο κεφάλι και πρέπει να την δει ειδικός, εκεί κορίτσια ξύπνησα πραγματικά , μου ταρακούνησε το μυαλό! 

Μπράβο Κατερινάκι μου! Από τον τρόπο που γράφεις, βλέπω ότι κρατάς την αισιοδοξία σου και μένεις στο θετικο της όλης κατάστασης. Το γεγονός ότι πήγες στη δουλειά,  πίστεψέ με θα σε βοηθήσει πολύ! 

Όλα θα πάνε καλά στη συνέχεια, θα το δεις! Όπως σου είπε και ο γιατρός σου είναι πολύ συχνό φαινόμενο η βιοχημική κύηση .

Ο, τι θέλεις είμαστε εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μηνυμα, αλλά λέει ότι δεν μπορώ να σου στείλω. Καλά και ο γιατρός ένα πιστεύει ότι θα είναι, απλά δεν το θεωρεί εντελώς τελειωμένο. Εν τω μεταξύ η  χοριακη 4000 σήμερα από 1900 την Παρασκευή. 

Δεν πειράζει...φτάνει που όλα στον υπερηχο είναι καλά!

Έλα τώρα μπορείς να στείλεις  χαχα α  και αυτά με το σταγονόμετρο αμαν είμαι τόσο κουτσομπολα 🤣🤣🤔🤔 είχα πολλά εισερχόμενα 😂😂😂🤪🤪🤪🤪 εφόσον ο υπέρηχος πάει καλά δε μας νοιάζει η χοριακη 🙊 ίσως είναι απ τον 3 σακο που έφυγε. Οπότε δεν μπορείς να έχεις αύξηση 70%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου είμαι στη δουλειά μετά βίας βρήκα χρόνο να μιλήσω με τους γιατρούς μου.. λοιπόν ο εξωσωματιστης μου είπε ότι συμβαίνει αυτό είναι η λεγόμενη βιοχημική κύηση, τον ρώτησα αν τα γονιμοποίημενα ωάρια της ίδιας φουρνιάς μπορούν να μου προσφέρουν μια καλή εγκυμοσύνη, μου είπε αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε και ότι τα έμβρυα αυτά που μου μου έδωσαν βιοχημική εγκυμοσύνη δεν σημαίνει πως και με τα υπόλοιπα θα γίνει το ίδιο, του λέω μήπως είναι καλύτερα να πάω με καινούρια διέγερση, μου είπε όχι μόλις σου εξήγησα, τον ρώτησα πότε μπορω να κάνω εμβρυομεταφορα μου είπε όχι σε αυτόν τον κύκλο,  απο τον άλλον οπότε θελήσεις...ο γιατρός μου εδώ το πρώτο πράγμα που μου είπε ηταν "δεν πέφτουμε και  προχωράμε, το ίδιο πράγμα μου είπε όσον αφορά τα έμβρυα και πρόσθεσε λέγοντας πως το τελευταίο του ραντεβού για το πρωί αφορούσε μια κοπέλα με δίδυμη κύηση η οποία είχε βιοχημηκη με την πρώτη προσπάθεια με την ίδια φουρνιά έμβρυα,  μου είπε οπότε θελήσεις εφόσον συννενοηθείς με τον ζηκ.. έρχεσαι και ξεκίναμε παρακολούθηση ενδομητρίου..

 

Κορίτσια μου αυτά! Είμαι στη δουλειά δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες, σας ευχαριστώ , σας υπερ ευχαριστώ!!! Μόλις βρω ευκαιρία θα σας διαβάσω ή το βραδάκι.. Επίσης εκεί που ήμουν στα πατώματα και δεν μπορούσα νς αφήσω το δάκρυ να κυλήσει λόγο γραφείου με πήρε μια φίλη μου και μου είπε πως μόλις έφυγε απο τον γιατρό της βάζοντας τα κλάματα γτ κάτι σοβαρό μάλλον της βρίσκουν στο κεφάλι και πρέπει να την δει ειδικός, εκεί κορίτσια ξύπνησα πραγματικά , μου ταρακούνησε το μυαλό! 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτή την εξέλιξη και σε καταλαβαίνω απόλυτα για το πώς νιώθεις.. μόλις διάβασα το μήνυμα σου ήταν σαν να ακούω εμένα πριν κάποιους μήνες.. είχα πέρυσι τον Απρίλιο μια παλινδρομη κύηση και το εμβρυακι είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία οπότε φοβόμουν ακριβώς το ίδιο με σενα, ότι επειδή τα κατεψυγμένα μου είναι από την ίδια διέγερση θα πάθω τα ίδια.. επέμενα πάρα πολύ στους γιατρούς μου να ξεκινήσω πάλι από την αρχή με ενέσεις ωοληψια κλπ τους είχα πρηξει.. τελικά με απέτρεψαν ευτυχώς και με αρκετό φοβο τον Αύγουστο έκανα νέα εμβρυομεταφορα και δόξα το θεό μόλις μπήκα στον 8ο μήνα και ετοιμάζομαι να υποδεχτώ ένα υγιέστατο αγοράκι από την ίδια διέγερση.. έχει δίκιο ο γιατρός σου!! Δώσε στον εαυτό σου όσο χρόνο χρειάζεται να ηρεμήσεις και προχωρα μόλις νιώσεις έτοιμη.. θα δεις που ολα θα πάνε καλά!! Σου εύχομαι σύντομα να έχεις χαρούμενα νέα και ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε καλε , σιγά μην αισθάνεσαι άσχημα. Εγω τους έχω φλομώσει όλους στο ψέμα. Τι πόδια, τι μέση , τι επεμβάσεις...φυσικά κανένας πλέον δεν με πιστεύει γιατί δεν είναι η πρώτη φορά...όλα τα έχω εξαντλήσει! Χαχαχα 

Να είσαι εσύ κοριτσι μου καλά και ήρεμη και να μην αγχώνεσαι και στεναχωριεσαι για αυτά τα αθώα  ψεματακια. Το θέμα είναι να συνεννοηθεις με τον γιατρό να σου γράψει την κατάλληλη άδεια.

Πότε με το καλο ειναι η ετ?

Παρασκευη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...