Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Από προγεστερόνη τι παίρνεις;

3 χάπια ουτρο 1 πρωί, μεσημέρι βράδυ αντίστοιχα των 200 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ο Θεός μας δίνει τόσα όσα μπορούμε να αντέξουμε. Και πίστεψέ με, τελικά αντέχουμε πολλά και έχουμε άπειρες δυνάμεις κρυμμένες μέσα μας. Μέσα από αυτή τη διαδικασία ωριμάζουμε, προσγειωνομαστε στην πραγματικότητα, αλλάζουμε, δοκιμαζομαστε, δοκιμάζονται οι σχέσεις μας και βγαίνουμε πιο δυνατές. Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά, ένα κουράγιο κάνε ακόμα μέχρι τη Δευτέρα. 

Πήγα και εγω για  χοριακη (η τεταρτη ) και περιμένω τα αποτελέσματα. 

Στις 14 μέρες είχες κάνει εσυ τη χοριακη σου κοπέλα μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στις 14 μέρες είχες κάνει εσυ τη χοριακη σου κοπέλα μου? 

Την πρώτη χοριακη εννοείς? 

Την πρώτη Την έκανα 15 μέρες μετά την ετ (ο γιατρός μου είχε πει να πάω στις 14) με έμβρυα 3 ημερών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

3 χάπια ουτρο 1 πρωί, μεσημέρι βράδυ αντίστοιχα των 200 

Προγεστερονη,  οιστραδιολη μετράς όταν πας για χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εγώ τώρα που ψάχνω, διαβάζω πως υπήρξαν τελειομηνες κύησης που δεν είχα καλούς διπλασιασμόυς  στην αρχή.. δεν ξέρω ρε κορίτσια πραγματικά,  δεν περίμενα κάτι τέτοιο.. απο την άλλη γιατι να αυξηθεί τόσο λίγο? Πφφφ έσκασα πραγματικά 

Να βάλει ο Θεός το χέρι Του Παναγία μου για ολες!

@Κατεριναπαπ    Κοριτσάκι μου σου πεσε και σκ η αγωνία στο κόκκινο σε καταλαβαίνω. Αλλα προσπάθησε να ηρεμήσεις γτ μονο καλο δεν κάνεις... Το ρίγος και αυτα που ένιωθες πως είναι; μην ξεχνάς να παίρνεις τα φάρμακα σου οπως πρεπει εε...;! Ολα θα πανε καλα!!!!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 😘😘😘😘😘😘😘🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!
Έχω να μπω καιρό να σας παρακολουθήσω και έχω χάσει πολλά....άλλα θα διαβάσω και θα επανέλθω ενημερωμένη! Κόλλησα και εγώ covid αλλά τώρα είμαι καλά!
Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι...
Ψάχνοντας σε ποιον γιατρό να πάω για την δεύτερη μου εξωσωματική...(έχω επιλέξει να πάω σε 2-3 για να δω εάν μου κάνουν κλικ)... έστειλα και τα χαρτιά μου στο γέννεσις  με τον Μαντ.... για να έχω τη γνώμη του και αναμένω τηλεφώνημά τους....
Έχετε να μου προτείνετε κάποιες ερωτήσεις που πρέπει να τους κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κατερινα μου πιστευω αν ηταν βιοχημικη πρωτον θα ειχες πιο μικρη χοριακη εξαρχης και δευτερον σημερα θα επεφτε. Δεν θα ειχε ανεβει εστω λιγο! Πιο πιθανο μου φαινεται να ειχες διπλη εμφυτευση και να προχωρα το ενα μωρακι! 

Για αυτό δεν πας νωρίς για χορικη ,για αυτό σου είπε για 14 μερα ακριβώς για αυτό και για αυτό σου λέει να περιμένεις είναι ακόμα πολύ αρχή αν είχες 50 στην πρώτη τότε μάλλον ήταν δύο και απλά τώρα στο 58 είναι ένα και το άλλο ίσως να έφυγε. Κανονικά έπρεπε να έχεις αυτήν την χοριακη.  Μείνε σε αυτή την χοριακη και κάνε την επόμενη να δεις πως πήγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τον ρώτησα και πότε θα ξαναπάω για υπέρηχο αλλά με αγνόησε επιδεικτικά! Ξέρεις αυτό το "διαβάστηκε " στο viber που δεν απαντήθηκε ποτέ. 

Τόση αγωνία πάντως να δω αν διαβάστηκε το μήνυμα ούτε με γκομενους. Μωρε λες να με αναλάβεις,  να αναλάβω και εγω εσενα (πάνω κατω την ίδια εμπειρία έχουμε) να γλιτώσουμε και τα 50αρια κάθε φορά στον υπερηχο?

Και ξέρεις ε ? Ως λιονταράκι δεν είμαι μόνο εγωίστρια στους γκομενους , αλλά είμαι και στους γιατρούς. Μα σαν γκομενος μου πλέον είναι .

Αλλιώς θα τον έπαιρνα τηλέφωνο και θα του έλεγα: " πες μου τι εννοείς με το οκ" 

Αλλά με κρατάει πίσω η αξιοπρέπεια,  ο εγωισμός και το κράξιμο που θα φάω.

Χαχαχαχα πέθανα σπό τσ γέλια!!! Είσαι φοβερή! Μια χαρά χοριακάρα έχεις! Άλλωστε μετά από κάποια τιμή δεν διπλασι΄ζεται ακριβως. Ασε που εσένα έχει σχεδόν διπλασιαστεί , είσαι κοντά στο χ2. Πιστεύω ότι μπορεί να έχει προχωρήσει και το δεύτερο που το είχατε στο μπορεί ναι μπορεί και όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Προγεστερονη,  οιστραδιολη μετράς όταν πας για χοριακη?

Οχι Δεν μου είπαν να μετρήσω.. αχχχ ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οχι Δεν μου είπαν να μετρήσω.. αχχχ ρε κορίτσια φοβάμαι πολύ 

Να σου πω . Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στο μικροβιολογικο να σου κάνουν με το αίμα που ήδη έχουν πάρει και προγεστερονη, οιστραδιολη?

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα ζητάει. Εγω ξερω ότι ειδικά σε εξωσωματικη πρέπει να τις μετράς. Πάρε τώρα στο μικροβιολογικο που θα έχουν ακόμα το αίμα σου να σου κάνουν.

Το ξερω ότι φοβάσαι κοριτσακι μου,  αλλά είσαι δυνατή και θα κάνεις λίγο υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  Προς το παρόν κάνε αυτό που σου είπα και πάρε τον γιατρό σου να του πεις τα αποτελέσματα.  Μπορεί να χρειαστεί να σου αυξήσει την αγωγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Για αυτό δεν πας νωρίς για χορικη ,για αυτό σου είπε για 14 μερα ακριβώς για αυτό και για αυτό σου λέει να περιμένεις είναι ακόμα πολύ αρχή αν είχες 50 στην πρώτη τότε μάλλον ήταν δύο και απλά τώρα στο 58 είναι ένα και το άλλο ίσως να έφυγε. Κανονικά έπρεπε να έχεις αυτήν την χοριακη.  Μείνε σε αυτή την χοριακη και κάνε την επόμενη να δεις πως πήγε. 

Εσυ μάλλον σε εμένα ήθελες να γράψεις 😂😂😂 κορίτσια μίλησα και με εξωσωματιστη μου είπε,  τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να ηταν 2 και να έμεινε το 1 και μου λέει μπορεί, θα κάνεις ξανά την Δευτέρα, του λέω ανέβηκε έστω λίγο, μου λέει ναι ανέβηκε αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά πως θα εξελιχθεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σου πω . Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στο μικροβιολογικο να σου κάνουν με το αίμα που ήδη έχουν πάρει και προγεστερονη, οιστραδιολη?

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα ζητάει. Εγω ξερω ότι ειδικά σε εξωσωματικη πρέπει να τις μετράς. Πάρε τώρα στο μικροβιολογικο που θα έχουν ακόμα το αίμα σου να σου κάνουν.

Το ξερω ότι φοβάσαι κοριτσακι μου,  αλλά είσαι δυνατή και θα κάνεις λίγο υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  Προς το παρόν κάνε αυτό που σου είπα και πάρε τον γιατρό σου να του πεις τα αποτελέσματα.  Μπορεί να χρειαστεί να σου αυξήσει την αγωγή.

Συμφωνω Κατερίνα! Ναι κι εμενα τα ειχαν ζητησει και μαλιστα δυο φορες θυμαμαι μεχρι την χοριακη αλλα και μετα αλλη μια φορα για να ρυθμισουν τα χαπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

3 χάπια ουτρο 1 πρωί, μεσημέρι βράδυ αντίστοιχα των 200 

Οκ κάτσε ξάπλα το σ/κ κ προσπάθησε να μετριάσεις τις κακές σκέψεις… Cyclacur παίρνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Χαχαχαχα πέθανα σπό τσ γέλια!!! Είσαι φοβερή! Μια χαρά χοριακάρα έχεις! Άλλωστε μετά από κάποια τιμή δεν διπλασι΄ζεται ακριβως. Ασε που εσένα έχει σχεδόν διπλασιαστεί , είσαι κοντά στο χ2. Πιστεύω ότι μπορεί να έχει προχωρήσει και το δεύτερο που το είχατε στο μπορεί ναι μπορεί και όχι!

Έχει αυξηθεί κατά 75%, ακριβώς όπως τις προηγούμενες φορές. Αυτό που δεν διπλασιαζεται ακριβως είναι αργότερα,  σε πολύ υψηλότερες τιμές.

Κοίτα με τον γιατρό μου έχω μια σχέση έλξης-απωσης, όπως και με όλους τους άντρες της ζωής μου. Τον θέλω από τη μια, μου τη σπάει που με γράφει από την άλλη.  Εχω συνηθίσει όμως. Όλοι οι άντρες της ζωής μου με ταλαιπωρούν. Να έτσι και αυτό το μωρό με  ταλαιπωρεί και με έχει στην αγωνία γιατί είναι αγόρι.

@Παρασκευαιδου μέντιουμ συμφωνείς ότι είναι αγόρι? Εγώ το έχω δεδομένο. 

Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σου πω . Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στο μικροβιολογικο να σου κάνουν με το αίμα που ήδη έχουν πάρει και προγεστερονη, οιστραδιολη?

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα ζητάει. Εγω ξερω ότι ειδικά σε εξωσωματικη πρέπει να τις μετράς. Πάρε τώρα στο μικροβιολογικο που θα έχουν ακόμα το αίμα σου να σου κάνουν.

Το ξερω ότι φοβάσαι κοριτσακι μου,  αλλά είσαι δυνατή και θα κάνεις λίγο υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  Προς το παρόν κάνε αυτό που σου είπα και πάρε τον γιατρό σου να του πεις τα αποτελέσματα.  Μπορεί να χρειαστεί να σου αυξήσει την αγωγή.

Μόλις σε διάβασα τους πήρα,  το απόγευμα κατά τις 6.3 θα εχω αποτελέσματα, σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου... 

Κορίτσια μέχρι και προχθές ένιωθα που και που λίγα πονακια, απο εχθές τπτ και σήμερα μόνο λίγο τράβηγμα.. αν ακούσετε μπααααμ εγω θα είμαι και οχι βόμβα απο ρωσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Οκ κάτσε ξάπλα το σ/κ κ προσπάθησε να μετριάσεις τις κακές σκέψεις… Cyclacur παίρνεις; 

Το μόνο που παίρνω είναι ουτρο, τα cyclacur πιυ βοηθάνε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!
Έχω να μπω καιρό να σας παρακολουθήσω και έχω χάσει πολλά....άλλα θα διαβάσω και θα επανέλθω ενημερωμένη! Κόλλησα και εγώ covid αλλά τώρα είμαι καλά!
Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι...
Ψάχνοντας σε ποιον γιατρό να πάω για την δεύτερη μου εξωσωματική...(έχω επιλέξει να πάω σε 2-3 για να δω εάν μου κάνουν κλικ)... έστειλα και τα χαρτιά μου στο γέννεσις  με τον Μαντ.... για να έχω τη γνώμη του και αναμένω τηλεφώνημά τους....
Έχετε να μου προτείνετε κάποιες ερωτήσεις που πρέπει να τους κάνω?

Σκέφτομαι να πάω ή στον Μαντ....΄η στον Πάντ... η στον Χηνιαδ....τι λέτε?

Στο Γένεσις είναι ο Πάν κ στο Γέννημα ο Μαν… Να δεις αν όχι κ τους τρεις, σίγουρα δύο από αυτούς κ όποιος σου κάνει κλικ… Νομίζω πως αφου σου πάρουν το ιστορικό σου κ δουν όποιες εξετάσεις τους πας. η συζήτηση θα κυλήσει από μόνη της… Στην πορεία θα ενημερωθείς για όλα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@Κατεριναπαπ    Κοριτσάκι μου σου πεσε και σκ η αγωνία στο κόκκινο σε καταλαβαίνω. Αλλα προσπάθησε να ηρεμήσεις γτ μονο καλο δεν κάνεις... Το ρίγος και αυτα που ένιωθες πως είναι; μην ξεχνάς να παίρνεις τα φάρμακα σου οπως πρεπει εε...;! Ολα θα πανε καλα!!!!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 😘😘😘😘😘😘😘🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου,  μακάρι να πάνε όλα καλά.. ριγους έχω παλι Όχι συνέχεια..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το μόνο που παίρνω είναι ουτρο, τα cyclacur πιυ βοηθάνε? 

Τα σικλακουρ βοηθάνε να αυξηθεί η οιστραδιολη.  Εγω φαντάσου παίρνω 6 τη μέρα γιατί στο παρελθόν είχα πάρα πολύ χαμηλή οιστραδιολη και έτσι δεν μπορεί να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μόλις σε διάβασα τους πήρα,  το απόγευμα κατά τις 6.3 θα εχω αποτελέσματα, σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου... 

Κορίτσια μέχρι και προχθές ένιωθα που και που λίγα πονακια, απο εχθές τπτ και σήμερα μόνο λίγο τράβηγμα.. αν ακούσετε μπααααμ εγω θα είμαι και οχι βόμβα απο ρωσια

Μπράβο κοριτσάκι μου. Πολύ καλά έκανες! Και μόλις τα πάρεις,  να πάρεις τον γιατρό σου να του τα πεις.

Μην ψάχνεις για συμπτώματα. Άλλες μέρες υπάρχουν,  Άλλες όχι.

Εγω και στις 2 εγκυμοσύνες ήμουν ένα μαύρο χαλι από ζαλάδες και ανακατωσουρες. Πάντα έχανα 2, 3 κιλά. 

Τωρα πέρα από κάποιες ζαλάδες και συχνοουρια δεν έχω τίποτα, σε σημειο που λέω και εγω οτι κάτι δεν πάει σωστά. Αλλά όπως έχω μάθει κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι τον σταυρό μας και υπομονή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τα σικλακουρ βοηθάνε να αυξηθεί η οιστραδιολη.  Εγω φαντάσου παίρνω 6 τη μέρα γιατί στο παρελθόν είχα πάρα πολύ χαμηλή οιστραδιολη και έτσι δεν μπορεί να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη. 

Πόσο πρέπει να είμαι οιστραδιολη και προγεστερόνη σε αυτη τη φάση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σου πω . Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στο μικροβιολογικο να σου κάνουν με το αίμα που ήδη έχουν πάρει και προγεστερονη, οιστραδιολη?

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα ζητάει. Εγω ξερω ότι ειδικά σε εξωσωματικη πρέπει να τις μετράς. Πάρε τώρα στο μικροβιολογικο που θα έχουν ακόμα το αίμα σου να σου κάνουν.

Το ξερω ότι φοβάσαι κοριτσακι μου,  αλλά είσαι δυνατή και θα κάνεις λίγο υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  Προς το παρόν κάνε αυτό που σου είπα και πάρε τον γιατρό σου να του πεις τα αποτελέσματα.  Μπορεί να χρειαστεί να σου αυξήσει την αγωγή.

Μια χαρά ακούγονται για την χοριακή. Όλα καλά θα πάνε! Πάντως ούτε εμένα δεν μου ζητάγανε να κανω Ε2 και PRG. Στον Καλογ.... που είμαι τώρα δεν ξέρω τι κάνουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου. Πολύ καλά έκανες! Και μόλις τα πάρεις,  να πάρεις τον γιατρό σου να του τα πεις.

Μην ψάχνεις για συμπτώματα. Άλλες μέρες υπάρχουν,  Άλλες όχι.

Εγω και στις 2 εγκυμοσύνες ήμουν ένα μαύρο χαλι από ζαλάδες και ανακατωσουρες. Πάντα έχανα 2, 3 κιλά. 

Τωρα πέρα από κάποιες ζαλάδες και συχνοουρια δεν έχω τίποτα, σε σημειο που λέω και εγω οτι κάτι δεν πάει σωστά. Αλλά όπως έχω μάθει κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι τον σταυρό μας και υπομονή .

Κορίτσι μου εσύ μην αγχώνεσαι οι χοριακες σου είναι πολύ καλές,  απόλαυσε δεν υπάρχει καμία αμφιβολία για να ταλαιπωρεις τις σκέψεις σου! 

Εγώ το πρωί ξύπνησα με πόνο στη μέση μετα απο λίγο πέρασε και τώρα το θυμήθηκα που με έπιασε πάλι λίγο... ενα σκ Πριν την δουλειά είπα να απολαύσω με ένα ωραίο νούμερο χοριακης και δεν θέλω να κάνω τπτ πραγματικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!
Έχω να μπω καιρό να σας παρακολουθήσω και έχω χάσει πολλά....άλλα θα διαβάσω και θα επανέλθω ενημερωμένη! Κόλλησα και εγώ covid αλλά τώρα είμαι καλά!
Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι...
Ψάχνοντας σε ποιον γιατρό να πάω για την δεύτερη μου εξωσωματική...(έχω επιλέξει να πάω σε 2-3 για να δω εάν μου κάνουν κλικ)... έστειλα και τα χαρτιά μου στο γέννεσις  με τον Μαντ.... για να έχω τη γνώμη του και αναμένω τηλεφώνημά τους....
Έχετε να μου προτείνετε κάποιες ερωτήσεις που πρέπει να τους κάνω?

Ο Μαντουδ... είναι στο Γένημμα. Στο γεννεσις είναι ο Παντ.. νομίζω. Ποιους άλλους επέλεξες αν επιτρέπεται? Ρώτησε τους ότι σε αφορά, λεπτομερώς. Γράψε τα σε ένα χαρτί. Το ίδιο είχα κάνει και εγώ. Και έτσι επέλεξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το μόνο που παίρνω είναι ουτρο, τα cyclacur πιυ βοηθάνε? 

Τα cyclacur είναι χάπια που είναι στο πρωτόκολλο της εξωσωματικής κ γενικά τα δίνουν για την αύξηση κ την βελτίωση του ενδομητρίου σε συνδυασμό με την προγεστερόνη. Προετοιμάζουν το γεννητικό σύστημα να υποδεχτεί το γονιμοποιημένο ωάριο ενώ η προγεστερόνη με την σειρά της βοηθά στην ομαλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης καθόσον εξασφαλίζει τη χαλάρωση των μυών της μήτρας, προκειμένου να εμφυτευτεί το έμβρυο. Επίσης συμβάλλει στην αύξηση του όγκου της μήτρας εξού και τα πονάκια σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. 😉

Προσωπικά, προγεστερόνη κ οιστραδιόλη όπως έχω αναφέρει ξανά, μετρούσα κάθε εβδομάδα σε όλο το 1ο τρίμηνο ανελλιπώς! Βέβαια εφόσον διαπιστώθηκε η κύηση μετά από τον υπέρηχο. Αυτό το έκανα για να ρυθμίσουμε την δόση. Στην περίπτωσή μου δεν χρειάστηκε να αυξήσουμε αφού σε κάθε ρύθμιση οι τιμές είχαν αυξητική τάση. Μια ωραία πρωία μου τα κόψανε καθώς από ένα σημείο κ μετά αναλαμβάνει ο πλακούντας. Προσπάθησε να ηρεμήσεις. Στην φάση αυτή το μόνο που μπορείς κ πρέπει να κάνεις είναι ξάπλα κ χαλάρωση για να βοηθήσεις το εμβρυάκι να πάρει τα πάνω του. Πρόσεξε κ την διατροφή σου λιγάκι αυτές τις ημέρες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε θυμάμαι. Δεν είναι κάτι αγχωτικό. Μη φοβάσαι άδικα! Ολα καλά θα πάνε!    @synnefaki79συγχαρητηρια κορίτσι μου!!!! Μια χαρά είναι το νούμερο! Εγω είχα πιο χαμηλό κ τώρα την έχω αγκαλιά… Να σκεφτεσαι αισιόδοξα!!!ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! @melitiniღ καλή αρχη να έχεις κ ολα να σου έρθουν βολικά και όπως τα ονειρεύεσαι 🥰🥰
    • Πω πω πρέπει να ποναει πολύ η πληγωμένη θηλή🥲!!  Αφου έφτασε το βάρος που έπρεπε όλα καλά!!  Μέχρι τις 40 μέρες θα του δίνεις ξένο..; Δεν κατάλαβα..  Εντωμεταξύ η μικρή μας έχει εδώ και 3-4 μέρες που στον ύπνο της κάνει κάτι περίεργους ήχους.. από την αρχή έκανε και ξερω κιόλας ότι τα νεογέννητα γενικά κάνουν ήχους στον ύπνο τους, αλλά 3-4 μέρες τώρα είναι πολύ πιο έντονα και περίεργα και δεν ξερω ποσο φυσιολογικό είναι αυτό.. όταν πάμε στον παιδιατρο θα ρωτήσω φυσικά.. αλλά μήπως έχετε το ίδιο..;
    • @Xrisa95 κορίτσι μου μπράβο πολύ ωραία τα νέα σας!! Γερό και αφράτο είναι το μωράκι σου 🥰 άντε με το καλό και η β επιπέδου!!  @ΛΕΥΚΗ καλά έκανες και πήγες για τον υπέρηχο για να είσαι ήρεμη!! Και επιτέλους επιβεβαιώσετε και το φύλο που λίγο πολύ το ξέραμε όλες 💖💝💖💝🩷🩷🩷 όλα πάνε τέλεια!!  Κορίτσια εγώ τελείωσα με την β επιπέδου! Όλα είναι καλά! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι! Ο πλακούντας είναι σε πολύ καλή θέση! Ανέβηκε δηλαδή! Οι μητριαίες είναι μια χαρά!! Έναν κίνδυνο για προεκλαμψία με έβγαλε αλλά τίποτα το ανησυχητικό!! Γενικά όλα πάνε καλά 🥰
    • Κορίτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό  21+2 είμαι σήμερα κ το μέτρησε 450γρ. Ο γιατρός μου.  αύριο ο εμβρυολόγος θα δούμε πόσο θα το βγάλει 😄 ο γιος μου ήταν ακριβώς τόσο στις 22 εβδ. (Η κόρη λίγο πιο κάτω αν κ αυτήν γεννήθηκε καλά στα κιλάκια 3.5 🩷)    υγεία να έχουν όμως κ όλα καλά! ❤️  
    • @marinamanoulitsaαχ βρε κορίτσι μου... και το πίστεψα αυτόν το μήνα!!! Θα έρθει όμως!!! Ή αυτόν ή τον επόμενο!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...