Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και τις 2 παλίνδρομες τις είχες με εξωσωματική? Η φυσική σύλληψη,  συγγνώμη αν το έχεις ξανά αναφέρει 

Με φυσική σύλληψη τις είχα και τις 2. Και με την πρώτη εξωσωματικη είχα 1 βιοχημική. 

Εσύ όμως να μην φοβάσαι, γιατί είσαι μικρούλα και θα είναι ποιοτικά τα εμβρυακια σου και θα πάνε όλα υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Με φυσική σύλληψη τις είχα και τις 2. Και με την πρώτη εξωσωματικη είχα 1 βιοχημική. 

Εσύ όμως να μην φοβάσαι, γιατί είσαι μικρούλα και θα είναι ποιοτικά τα εμβρυακια σου και θα πάνε όλα υπέροχα!

Εγώ φοβάμαι μήπως δεν έχει γίνει η εμφύτευση καν... ποτέ δεν είχα σύλληψη,  βέβαια ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο, αλλά και με κλομιφαινη και στοχευμένες επαφές τπτ!!! Οπότε αυτό με ανησυχεί λίγο.. 

Άντε καλέ ενώ εσύ τι είσαι? Μικρή είσαι και εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ φοβάμαι μήπως δεν έχει γίνει η εμφύτευση καν... ποτέ δεν είχα σύλληψη,  βέβαια ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο, αλλά και με κλομιφαινη και στοχευμένες επαφές τπτ!!! Οπότε αυτό με ανησυχεί λίγο.. 

Άντε καλέ ενώ εσύ τι είσαι? Μικρή είσαι και εσύ!!!

Εγω τα έχω τς χρονάκια μου... τον Αύγουστο κλείνω αισίως τα 40!

Να μην ανησυχείς, όλα είναι με το μέρος σου, όλα καλά θα πάνε! Χαλαρωσε και απόλαυσε την άδεια σου και την φροντίδα που σου παρέχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω τα έχω τς χρονάκια μου... τον Αύγουστο κλείνω αισίως τα 40!

Να μην ανησυχείς, όλα είναι με το μέρος σου, όλα καλά θα πάνε! Χαλαρωσε και απόλαυσε την άδεια σου και την φροντίδα που σου παρέχεται!

1 φορα έγκυος για πάντα έγκυος κορίτσι μου! Ολα καλα θα πάνε αυτή τη φορά!!! 

Ευχαριστώ πολύ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση,  η προγεστερόνη είναι το ίδιο ανίχνευσημη είτε απο κολπο είτε απο στόμα στις εξετάσεις αίματος? 

Επίσης στην αρχή νόμιζα αρρωσταίνω, έκανα ποσα σελφ τεστ και 1 ραπιντ στο φαρμακείο ολα αρνητικά, έχω δέκατα σήμερα 3η μέρα,  τρέμω σαν το ψάρι, δεν μπορώ να ζεστάθω με τπτ, νυστάζω απίστευτα πολύ,  μήπως μου το προκαλεί η προγεστερόνη και πρέπει να ενημερώσω το γιατρό? 

Τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ,και τώρα περιμένω τα δίδυμακια μου👣👣εύχομαι με ένα και ή δύο μωράκια λοιπόν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

🤣🤣🤣 ήμουν σίγουρη οτι θα τη φάω και τσοκαρο κιολας... απλα βρε παιδί μου τοοσο πολύ επηρεάζει η κολπική προγεστερόνη?

Ναι επηρεάζει.  Είναι ίδια με αυτή την ορμόνη που ξεκινάει στην εγκυμοσύνη για αυτό και αν δεν κόψεις τα χαπια δεν έρχεται περιοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου θετική στον ιο!

😔😔😔

Εύχομαι να είναι εύκολη , και γρήγορα να είσαι καλά  5 μερούλες υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ φοβάμαι μήπως δεν έχει γίνει η εμφύτευση καν... ποτέ δεν είχα σύλληψη,  βέβαια ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο, αλλά και με κλομιφαινη και στοχευμένες επαφές τπτ!!! Οπότε αυτό με ανησυχεί λίγο.. 

Άντε καλέ ενώ εσύ τι είσαι? Μικρή είσαι και εσύ!!!

👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου θετική στον ιο!

😔😔😔

Έλα ρε συ... Περαστικά και ευχαριστώ να το περάσεις όσο πιο ήπια γίνεται!

Έχεις ξεκινήσει διέγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου θετική στον ιο!

😔😔😔

Περαστικά κορίτσι μού,  ήπια και ανώδυνα να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι επηρεάζει.  Είναι ίδια με αυτή την ορμόνη που ξεκινάει στην εγκυμοσύνη για αυτό και αν δεν κόψεις τα χαπια δεν έρχεται περιοδος

Ένταξη σκάω 🤣🤣🤣 και θα κοιμηθώ 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Κουράγιο καλό μου σου εύχομαι να ανακτησεις ολες σου τις δυνάμεις! Και μην ξεχνάς ποτέ: τα καταφέρνει οποιος επιμένει κ δεν το βάζει κάτω! Σε καταλαβαίνω κ σε νοιώθω, δεν εχεις περάσει λίγα κ το μονο που έχω να σου στείλω είναι θετικές σκέψεις και μιά αγκαλίτσα γεμάτη αγάπη, ελπίδα και δύναμη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου και για τη δύναμη που μου δίνεις,,,αυτό κάνω,, συνεχίζω μέχρι να μην έχω άλλες αντοχές. Ελπίζω να μη χρειαστεί να τις εξαντλήσω .

@Κατεριναπαπ χαίρομαι που ακούω ότι έχεις υπνηλία ,,, θεωρητικά η πόσιμη προγεστερόνη είναι πιο ανιχνεύσιμη σε εξετάσεις αίματος αλλά εφόσον εσύ νυστάζεις κοιμήσου και απόλαυσε το,,,λειτουργεί και η φυσική προγεστερόνη που βγάζει ο οργανισμός σου+ τα κολπικά ,,, σε καλό δρόμο είσαι να ξέρεις !!!!! Εύχομαι ολόψυχα τα ωραιότερα νέα της ζωής σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πλησιάζει και σένα η ώρα σου! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να πάρεις ποιοτικά και πολλά ωάρια!

@ΧΑΡΜΑ

Εύχομαι τα καλύτερα αύριο! Να πάνε όλα υπέροχα και να πάρεις ποιοτικά ωάρια που θα γονιμοποιηθουν και θα σας δώσουν το παιδάκι σας!

Εγω δεν είμαι στο ικα για να μπορώ να σου απαντήσω, αλλά όταν πήρα την άδεια πήγε να μου την δηλώσει ηλεκτρονικά γιατί περνάνε λέει όλες οι άδειες από το έφκα, ανεξάρτητα σε ποιον φορέα ανήκεις. Αυτό έγινε το τελευταίο δίμηνο λέει.

Εγω όμως που είμαι εκπαιδευτικος, έχουμε διαφορετικό καθεστώς και την πήγα χειρόγραφη γιατί περνάει από δευτεροβαθμια. 

@twinkletwinlkleγλυκιά μανούλα πόσο σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!!! Πολλά φιλάκια 🌹🌹🌹🌹

@BlackCatευχαριστώ για το mention χρειάζομαι τις θετικές σας σκέψεις (και περαστικά στον φίλο  σου) ❤️🙏🏻

 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας ότι σήμερα μετά απο καιρό άνοιξε ξανά η μόνη της Αγίας Ειρήνης της Χρισοβαλαντου στην Λυκόβρυση, πήγα κι προσκύνησα και ευχήθηκα για όλες μας και για τις οικογένειες μας, να μας προστατεύει. Είναι προστάτιδα της εγκυμοσύνης, της γονιμότητας, του τοκετού, του γάμου, της οικογένειας και των παιδιών....🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω τα έχω τς χρονάκια μου... τον Αύγουστο κλείνω αισίως τα 40!

Να μην ανησυχείς, όλα είναι με το μέρος σου, όλα καλά θα πάνε! Χαλαρωσε και απόλαυσε την άδεια σου και την φροντίδα που σου παρέχεται!

Ποτε θα κανεις επαναληπτική με το καλο παλι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@twinkletwinlkleγλυκιά μανούλα πόσο σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!!! Πολλά φιλάκια 🌹🌹🌹🌹

@BlackCatευχαριστώ για το mention χρειάζομαι τις θετικές σας σκέψεις ❤️🙏🏻

 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας ότι σήμερα μετά απο καιρό άνοιξε ξανά η μόνη της Αγίας Ειρήνης της Χρισοβαλαντου στην Λυκόβρυση, πήγα κι προσκύνησα και ευχήθηκα για όλες μας και για τις οικογένειες μας, να μας προστατεύει. Είναι προστάτιδα της εγκυμοσύνης, της γονιμότητας, του τοκετού, του γάμου, της οικογένειας και των παιδιών....🙏🏻

Κοριτσαρα μου γλυκια και πολυ καλα εκανες!!!! Με το καλο αυριο, το κεράκι που αναψες σημερα να σου φέρει το φως που τοοοοσο περιμενεις!!! 
Εγω και το κοριτσι μου σου στέλνουμε θετική ενέργεια και φουλ μπεμπεδοσκονη για αυριο!!!! Ευχομαι απο καρδιάς αυριο τα νεα σου να ειναι θετικά!!! Θα περιμενω με αγωνια!!! Η Παναγια μαζι σου!!! 
Καλη τυχη και επιτυχια κοριτσι μου με θετικότατα νεα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@twinkletwinlkleγλυκιά μανούλα πόσο σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!!! Πολλά φιλάκια 🌹🌹🌹🌹

@BlackCatευχαριστώ για το mention χρειάζομαι τις θετικές σας σκέψεις (και περαστικά στον φύλο σου) ❤️🙏🏻

 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας ότι σήμερα μετά απο καιρό άνοιξε ξανά η μόνη της Αγίας Ειρήνης της Χρισοβαλαντου στην Λυκόβρυση, πήγα κι προσκύνησα και ευχήθηκα για όλες μας και για τις οικογένειες μας, να μας προστατεύει. Είναι προστάτιδα της εγκυμοσύνης, της γονιμότητας, του τοκετού, του γάμου, της οικογένειας και των παιδιών....🙏🏻

Καλησπέρα! Κι εγώ θα ήθελα να πάω..  γιατί είχε κλείσει?? Σκεφτόμουν την προηγούμενη εβδομάδα να πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@twinkletwinlkleγλυκιά μανούλα πόσο σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!!! Πολλά φιλάκια 🌹🌹🌹🌹

@BlackCatευχαριστώ για το mention χρειάζομαι τις θετικές σας σκέψεις (και περαστικά στον φύλο σου) ❤️🙏🏻

 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας ότι σήμερα μετά απο καιρό άνοιξε ξανά η μόνη της Αγίας Ειρήνης της Χρισοβαλαντου στην Λυκόβρυση, πήγα κι προσκύνησα και ευχήθηκα για όλες μας και για τις οικογένειες μας, να μας προστατεύει. Είναι προστάτιδα της εγκυμοσύνης, της γονιμότητας, του τοκετού, του γάμου, της οικογένειας και των παιδιών....🙏🏻

Καλά έκανες και πήγες! Και εγώ έχω πάει στη μονη της πόλης μου. Πάντα προσεύχομαι και εγω για όλες μας, γιατί πραγματικά όλες μας το αξίζουμε!

Θα δεις ότι θα σε βοηθήσει αύριο και θα πάνε όλα καλά! Αναμένουμε τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tina21 είπε:

αναμενουμε το υπεροχο νουμερο αυριο! 

Και από εσένα αναμένουμε να μας πεις για το μικρό σποράκι σου που θα δεις! Το ομορφότερο δώρο γενεθλίων θα έχεις αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και από εσένα αναμένουμε να μας πεις για το μικρό σποράκι σου που θα δεις! Το ομορφότερο δώρο γενεθλίων θα έχεις αύριο!

ανυπομονω!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου και για τη δύναμη που μου δίνεις,,,αυτό κάνω,, συνεχίζω μέχρι να μην έχω άλλες αντοχές. Ελπίζω να μη χρειαστεί να τις εξαντλήσω .

@Κατεριναπαπ χαίρομαι που ακούω ότι έχεις υπνηλία ,,, θεωρητικά η πόσιμη προγεστερόνη είναι πιο ανιχνεύσιμη σε εξετάσεις αίματος αλλά εφόσον εσύ νυστάζεις κοιμήσου και απόλαυσε το,,,λειτουργεί και η φυσική προγεστερόνη που βγάζει ο οργανισμός σου+ τα κολπικά ,,, σε καλό δρόμο είσαι να ξέρεις !!!!! Εύχομαι ολόψυχα τα ωραιότερα νέα της ζωής σου 

Εγώ χαίρομαι για εσένα και σε θαυμάζω ταυτόχρονα για την δύναμη σου και το κουράγιο σου να μπαίνεις στο κοπο και μου γράφεις αυτά τα όμορφα και αισιόδοξα λογάκια!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τη σαφή απάντηση! (Γιατι πραγματικά δεν μου κολλάει να ανιχνεύεται το ίδιο στο αίμα είτε κολπικα είτε στομα)  

Το 22 θα τα καταφέρουμε ολες εδω μέσα ο επιμένων νικά!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@twinkletwinlkleγλυκιά μανούλα πόσο σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!!!! Πολλά φιλάκια 🌹🌹🌹🌹

@BlackCatευχαριστώ για το mention χρειάζομαι τις θετικές σας σκέψεις (και περαστικά στον φύλο σου) ❤️🙏🏻

 

Ήθελα να μοιραστώ μαζι σας ότι σήμερα μετά απο καιρό άνοιξε ξανά η μόνη της Αγίας Ειρήνης της Χρισοβαλαντου στην Λυκόβρυση, πήγα κι προσκύνησα και ευχήθηκα για όλες μας και για τις οικογένειες μας, να μας προστατεύει. Είναι προστάτιδα της εγκυμοσύνης, της γονιμότητας, του τοκετού, του γάμου, της οικογένειας και των παιδιών....🙏🏻

Καλή επιτυχία για αύριο κορίτσι μου,  με το καλό να δώσεις τα πιο υγιείς ωάρια και να γίνουν τα εμβρυακια που θα φωλιασουν για 9 μήνες στην κοιλίτσα σου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γιατί όμως σου έκαναν ολική;; Υπήρχε κάποιος ιατρικός λόγος;; Εγώ ήξερα πως αν τα αιμοπετάλια μου έπεφταν πάρα πολύ τότε θα πηγαίναμε με ολική. Για καλή μου τύχη επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα πριν τη γέννα κ δεν το περίμενα, γιατί το τελευταίο τρίμηνο έπεφταν σε κάθε εξέταση όλο κ περισσότερο.
    • Μέχρι τις 40 μέρες θα το παλέψω κ με τον θηλασμό κ με το ξένο, αν όμως το μωρό αρχίζει κ κλαίει μετά από κάθε θηλασμό κι αυξήσουμε τα γεύματα στο ξένο γάλα, τότε πιστεύω σιγά σιγά θα κόψω τον θηλασμό. Ξέρω ότι είναι το καλύτερο για το μωρό, αλλά βλέπω κ μόνη μου ότι δε βγάζω γάλα. Υποτίθεται έπρεπε να πατάω ελαφρώς το στήθος κ να βγαίνει σταγόνα πάνω στη θηλή κ δε μπορώ να τη βγάλω ούτε με το χέρι 😔😥😢. Κ το βλέπω και στο θηλαστρο, από την αρχή μέχρι τώρα κι από τα δύο στήθη βγάζω σε σαράντα λεπτά το πολύ 30ml γάλα. Φαντάσου πως από τις 9 το πρωί που έχει περάσει η επιρροή από το ξένο γάλα κ ξεκινάμε τον θηλασμό χωρίς να παίρνει ξένο μέχρι το μεσημέρι κατά τις 3 που παίρνει έξτρα ξένο γάλα από τον θηλασμό κ μετά ξανά το βράδυ μετά τις 10 που ξεκινάμε πάλι τη μεικτή διατροφή το μωρό μπαίνει στο στήθος κ από τις δύο πλευρές κάθεται μια ώρα περίπου κ βγαίνει μόνο του, ηρεμεί το πολύ για είκοσι λεπτά κ μετά ξανά ψάχνει στήθος για να φάει. Είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω. Κ τον λυπάμαι που βλέπω ότι δεν χορταινει από εμένα όλη μέρα που προσπαθούμε με τον θηλασμό 😥😔. Κι εμάς κάνει ήχους ο γλυκούλης!! Ακόμη κ στο θηλασμό...σαν να του βγαίνει ένα παράπονο.
    • Ναι Αννα πηραμε πολυ ωραια νεα σμρ!!!😊🤩✨️💙💖 Με το καλο κ οι επομενες εξετασεις στην παρεα μας!!!🙏🧿
    • @Antonia2 @annitakianna @Xrisa95 Μπράβο κορίτσια!!!πολύ ωραία τα νέα σας!!έτσι να συνεχίσουμε όλες!!!💖💖
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρο, όλα καλά με την μπουμπου, έφτασε τα 3 κιλά και καρδιοτοκογραφημα καλό. Θα με δει πάλι την Παρασκευή που θα είμαι 39+1 και βλέπουμε…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...