Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@VasiliqueΒασιλική μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ για ολα....😘😘 Μόλις με έβαλε στον πίνακα..... Σε σκεφτικα...☺️☺️☺️❤️❤️❤️

Ήρθε η ώρα!!! νιώθω πολυ ποιο έτοιμη αλλα δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι να το χαρώ μέχρι να δω την χοριακή. Εμείς κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε, τωρα Μονο ο Θεός ξέρει τι έχει σκοπό....

Φιλιά πολλά πολλα και πάλι σε ευχαριστώ!!!!! 

Με το καλο κοπέλα μου! Αντε να τελειώνεις και εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Με το καλο κοπέλα μου! Αντε να τελειώνεις και εσύ!

Ευχαριστώ.... Αμην...θέλω να γυρίσω σπίτι μου 🤰🏻σαν εσενα ειμαι κ εγω απο νησί και μένω Αθήνα για τις διαδικασίες...🙏🏻 Και εσυ μια καλη χοριακή αύριο με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ευχαριστώ.... Αμην...θέλω να γυρίσω σπίτι μου 🤰🏻σαν εσενα ειμαι κ εγω απο νησί και μένω Αθήνα για τις διαδικασίες...🙏🏻 Και εσυ μια καλη χοριακή αύριο με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αν κάποια κοπέλα εχει να μου προτείνει καποιον καλό ενδοκρινολόγο εξειδικευμένο σε αναπαραγωγικά θέματα ας μου στείλει σε μήνυμα ή εδω... έκανα πρόσφατα εξέταση καμπύλη ζαχάρου κ ινσουλίνης κ μου είπαν πως της ινσουλίνης χρειάζεται ρύθμιση πριν προχωρήσω σε διαδικασία εξωσωματικής. Ινσουλίνη: 8,3.

Μου πρότειναν ωστοσο εναν που λέγεται Τζούλης ενω εγω μεχρι τλωρα ειχα καποιον ενδοκρινολόγο που με παρακολουθούσε για απλά πράγματα:  Θηροειδή, κανά υπέρηχο και μερικες γενικες αίματος αλλά μεχρι εκει.

Επίσης ταυτόχρονα έκανα κ την AMH και έμεινα λίγο με το αποτέλεσμα 0,69 ενώ περισυ ήταν 1,5. και κάθε χρόνο μειώνεται αρκετά! Υπάρχει ελπίδα αραγε με τόσο μικρό νούμερο? ¨εχει πετύχει κα΄ποια κοπέλα με τόσο χαμηλή ΑΜΗ ?  Δεν ξέρω αν πρέπει να σκε΄φτομαι θετικά με τετοιο νούμερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Νοτιά ή Βορια?

Βαρδαρη 😉 σαν Σαλονίκια που είμαι χαχααχ... 

Βοριάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βαρδαρη 😉 σαν Σαλονίκια που είμαι χαχααχ... 

Βοριάς...

Πάλι καλά γιατί ο νοτιάς μου κάνει χάλια την αυλή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Κοριτσι μου αυριο ειναι η μερα σου!!! Ευχομαι απο καρδιάς να ειναι η στιγμη σου!! Σου στέλνουμε φουλ μπεμπεδοσκονη τοση, ώστε να βαλεις και στις τσέπες!!! Θα περιμενω κι εγω μαζι σου τα αυριανά νεα!!!! 
Καλη επιτυχια και μια θετικότατη χοριακη σου ευχομαι!!! 🙏🥰🥰🙂🙂❤️❤️❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου αυριο ειναι η μερα σου!!! Ευχομαι απο καρδιάς να ειναι η στιγμη σου!! Σου στέλνουμε φουλ μπεμπεδοσκονη τοση, ώστε να βαλεις και στις τσέπες!!! Θα περιμενω κι εγω μαζι σου τα αυριανά νεα!!!! 
Καλη επιτυχια και μια θετικότατη χοριακη σου ευχομαι!!! 🙏🥰🥰🙂🙂❤️❤️❤️🙏

Αχ Ντινακι μου πόσο με συγκινείς που ενώ έχεις ήδη το παιδάκι σου, ακόμα μας σκέφτεσαι και αγωνιεις μαζί μας! Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι η μπεμπούλα σου να φέρει γούρι και σε μένα και σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πάλι καλά γιατί ο νοτιάς μου κάνει χάλια την αυλή .

Αυριο έχεις αλλά τώρα την αυλή θα κοιτάς χαχαχα 😀 τι ώρα θα πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυριο έχεις αλλά τώρα την αυλή θα κοιτάς χαχαχα 😀 τι ώρα θα πας; 

Λοιπόν χαζεύω στο ίντερνετ και ο Αρναουτογλου επιβεβαιώνει τα λεγόμενα σου περί βροχών και βοριαδων!!! Είσαι θεαρα!

Δεν ξέρω τι ώρα θα πάω. Θα ξυπνήσω με την ησυχία μου, θα ετοιμαστώ και θα πάω. 

Δεν θέλω να πάω....😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ Ντινακι μου πόσο με συγκινείς που ενώ έχεις ήδη το παιδάκι σου, ακόμα μας σκέφτεσαι και αγωνιεις μαζί μας! Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι η μπεμπούλα σου να φέρει γούρι και σε μένα και σε όλα τα κορίτσια!

Κορίτσι μου απο αύριο και για παντα εύχομαι να αλλάξει η ζωή σας και να μεγαλώσει η οικογένειας, γιατι το αξίζεις!  Σύντομα θα τα ξεχάσεις όλα και θα μείνει μια γλυκιά ανάμνηση (εξού και  οι σοκολάτες 😉).. περιμένουμε τα νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου απο αύριο και για παντα εύχομαι να αλλάξει η ζωή σας και να μεγαλώσει η οικογένειας, γιατι το αξίζεις!  Σύντομα θα τα ξεχάσεις όλα και θα μείνει μια γλυκιά ανάμνηση (εξού και  οι σοκολάτες 😉).. περιμένουμε τα νεα σου!!! 

Τι να πω...με έχετε κάνει λιώμα με τα τόσο γλυκά σας λόγια! Τόση κατανόηση και εμψύχωση δεν έχω πάρει από κανέναν τόσο καιρό. Να στε καλά!

Πλησιάζει και σένα η ώρα σου Κατερινάκι! Ξεκινα τις σειρές και πότε θα έρθει η μέρα ούτε που θα το πάρεις χαμπάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τι να πω...με έχετε κάνει λιώμα με τα τόσο γλυκά σας λόγια! Τόση κατανόηση και εμψύχωση δεν έχω πάρει από κανέναν τόσο καιρό. Να στε καλά!

Πλησιάζει και σένα η ώρα σου Κατερινάκι! Ξεκινα τις σειρές και πότε θα έρθει η μέρα ούτε που θα το πάρεις χαμπάρι!

Αύριο θα βγω απο το καβούκι μου,  θα παω στη μαμα μου μια βόλτα καλά μη φανταστείς,  στο ίδιο τετράγωνο είναι το σπίτι 😂 εγώ ασε, σήμερα σα να μην έκανα ποτέ διέγερση και ετ.. Εχθές σε κάποια φάση είχα πόνο, περίοδου κράτησε για λίγο και μετά με ξανά έπιασε για λίγο και αυτό ήταν.. εσυ πως είσαι? Συνεχίζεις να πονάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ Ντινακι μου πόσο με συγκινείς που ενώ έχεις ήδη το παιδάκι σου, ακόμα μας σκέφτεσαι και αγωνιεις μαζί μας! Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι η μπεμπούλα σου να φέρει γούρι και σε μένα και σε όλα τα κορίτσια!

Και βεβαια σας σκεφτομαι και σας διαβαζω κάθε μερα!!! Κι εγω απο αυτη τη διαδικασία περασα για να εχω την μπεμπουλα μου! Και θυμαμαι που με εμψύχωνες κι εσυ και η @Vasiliqueκαι η @Nefeliapμε τις συμβουλές της και το @xarmaκι το γλυκο που ελπιζω να ερχεται και η δικη της στιγμη εδω κοντα!!! 
Μακαρι κοριτσι μου η μπεμπουλα μου να φέρει γούρι σε οοοοολα τα κορίτσια!!!! 
Με το καλοοοοοο αυριο!!!! 🥰🥰🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αύριο θα βγω απο το καβούκι μου,  θα παω στη μαμα μου μια βόλτα καλά μη φανταστείς,  στο ίδιο τετράγωνο είναι το σπίτι 😂 εγώ ασε, σήμερα σα να μην έκανα ποτέ διέγερση και ετ.. Εχθές σε κάποια φάση είχα πόνο, περίοδου κράτησε για λίγο και μετά με ξανά έπιασε για λίγο και αυτό ήταν.. εσυ πως είσαι? Συνεχίζεις να πονάς? 

Μπράβο καλα θα το κάνεις! Την Κυριακή θα πάρεις τον αντρουλη σου να πάτε βολτίτσα για καφέ, φαγητό , ο, τι θέλετε!

Ναι συνεχίζω να πονάω και σήμερα μάλιστα πιο έντονα. Αύριο θα μάθουμε πού οφείλονται οι πονοι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο καλα θα το κάνεις! Την Κυριακή θα πάρεις τον αντρουλη σου να πάτε βολτίτσα για καφέ, φαγητό , ο, τι θέλετε!

Ναι συνεχίζω να πονάω και σήμερα μάλιστα πιο έντονα. Αύριο θα μάθουμε πού οφείλονται οι πονοι...

 

Σε μια τεράστια χοριακη!!!! Είμαι σίγουρη!!! 👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Στέκι θα το κάνουμε το Έλενα κορίτσια 🤣 Ναι, τα καταφέραμε και βρεθήκαμε με την αγαπημένη Lucia. Πήγαμε και από το αποβολών και από το ενδοκρινολογικό...θα αρχίσουμε τα guided tours στο τέλος 🤣  Για καφεδάκι δεν κάτσαμε, γιατί πόσο σκασιαρχειο πια να κάνουμε και από αυτή τη δουλειά 😛 Σε καμια 10ρια μέρες παλι εκεί θα είμαστε!

 

Κορίτσι μου καλό θα είμαστε παρεούλα τα καρκινάκια! 😍 Προχθές αδιαθέτησα και στον επόμενο κύκλο ξεκινάω και εγώ τις ενεσούλες μου. Για να δούμε, μακάρι να είναι και η τυχερή μας!

Χαχα επιβεβαιώνω όσα έγραψε η συμφοιτητρια αγαπημένη @Luna777! Γνωριστήκαμε τα είπαμε, μας πήραν αίμα και μετά ξαναβρεθήκαμε και έξω από το ενδοκρινολογικο. Μα πόση τηλεπάθεια πια με αυτό το κορίτσι?
Λοιπον καλές οι συναντήσεις στο Έλενα αλλά καθήστε να ανοίξει λίγο ο καιρός και λεω να κανονίσουμε κανονική συνάντηση για καφέ, ποτά - ο,τι μπορεί η καθεμία! 
και μιας και μιλάμε για καλοπέραση, @condios αγάπη που βρίσκεσαι? Πως ήταν το 4ημερο στην Αθήνα? Έχεις κάποιο νέο να μοιραστείς μαζί μας? Που πήγατε, πως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο καλα θα το κάνεις! Την Κυριακή θα πάρεις τον αντρουλη σου να πάτε βολτίτσα για καφέ, φαγητό , ο, τι θέλετε!

Ναι συνεχίζω να πονάω και σήμερα μάλιστα πιο έντονα. Αύριο θα μάθουμε πού οφείλονται οι πονοι...

 

Θα δεις που θα συνεχιστεί το θετικό κλίμα της βδομάδας, μας άνοιξε το δρόμο η @tina21 και αύριο παίρνεις σκυτάλη. @Κατεριναπαπ είσαι η επόμενη, υπομονή, θα περάσεις κι εσυ χίλια κύματα μέχρι να έρθει η μέρα της χοριακης σου αλλά έχω καλό προαίσθημα και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αν κάποια κοπέλα εχει να μου προτείνει καποιον καλό ενδοκρινολόγο εξειδικευμένο σε αναπαραγωγικά θέματα ας μου στείλει σε μήνυμα ή εδω... έκανα πρόσφατα εξέταση καμπύλη ζαχάρου κ ινσουλίνης κ μου είπαν πως της ινσουλίνης χρειάζεται ρύθμιση πριν προχωρήσω σε διαδικασία εξωσωματικής. Ινσουλίνη: 8,3.

Μου πρότειναν ωστοσο εναν που λέγεται Τζούλης ενω εγω μεχρι τλωρα ειχα καποιον ενδοκρινολόγο που με παρακολουθούσε για απλά πράγματα:  Θηροειδή, κανά υπέρηχο και μερικες γενικες αίματος αλλά μεχρι εκει.

Επίσης ταυτόχρονα έκανα κ την AMH και έμεινα λίγο με το αποτέλεσμα 0,69 ενώ περισυ ήταν 1,5. και κάθε χρόνο μειώνεται αρκετά! Υπάρχει ελπίδα αραγε με τόσο μικρό νούμερο? ¨εχει πετύχει κα΄ποια κοπέλα με τόσο χαμηλή ΑΜΗ ?  Δεν ξέρω αν πρέπει να σκε΄φτομαι θετικά με τετοιο νούμερο..

Άπαπα πηγα εκεί ηλιθιος ! ηθελε κ 90€ Κ χωρις αποδειξη και εγω ακομα πιο ηλιθια που του τα εδωσα!!;  Ινσουλινη 9,3 ειχα εγω μετα στο 60 ειχα 115 κ στο 120  12,5 δεννειχα θεμα κανενα.εκεινος βεβαια ειχε πει οτι ειχα θεμα ο ηλιθιος και μου ελεγε οτι ειναι κ χαλια η καμπυλη σακχαρου μου κ μου δωσε γλουκοφαζ κ ευτυχως πηγα σε αλλους 2 και οι αλλοι ειπανε να μη παρω τιποτα κ οτι ειμαι μια χαρα κ τους ακουσα και δε πηρα τιπτοα και σε ενα μηνα επιασα κ διδυμα και ουτε διαβητη κυησης δεν εκανα και σε πληροφορώ ετρωγα κ γλυκα!αμη ειχα 0,3 το 2020 ιουνιο οταν πετυχα με τη 3η ετ στα 42 μου .τωρα ποσο θα εχει πεσει και σε μενα δε ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Θα δεις που θα συνεχιστεί το θετικό κλίμα της βδομάδας, μας άνοιξε το δρόμο η @tina21 και αύριο παίρνεις σκυτάλη. @Κατεριναπαπ είσαι η επόμενη, υπομονή, θα περάσεις κι εσυ χίλια κύματα μέχρι να έρθει η μέρα της χοριακης σου αλλά έχω καλό προαίσθημα και για σένα!

Μακάρι κορίτσι μού! Απο το στομα σου και στου θεού το αφτί! Και να συνεχίσουν τα θετικά! Έτσι για το Γαμωτο  και τις θυσιες ολων να μην δούμε αρνητικό το 22!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λοιπόν χαζεύω στο ίντερνετ και ο Αρναουτογλου επιβεβαιώνει τα λεγόμενα σου περί βροχών και βοριαδων!!! Είσαι θεαρα!

Δεν ξέρω τι ώρα θα πάω. Θα ξυπνήσω με την ησυχία μου, θα ετοιμαστώ και θα πάω. 

Δεν θέλω να πάω....😏

Τι να τον κάνεις τον Αρναουτογλου όσο έχεις εμένα 😀😀😀 

Σου εύχομαι σήμερα να έχεις μια τεράστια χοριακη.  Θα είμαστε εδώ για εσένα 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Άπαπα πηγα εκεί ηλιθιος ! ηθελε κ 90€ Κ χωρις αποδειξη και εγω ακομα πιο ηλιθια που του τα εδωσα!!;  Ινσουλινη 9,3 ειχα εγω μετα στο 60 ειχα 115 κ στο 120  12,5 δεννειχα θεμα κανενα.εκεινος βεβαια ειχε πει οτι ειχα θεμα ο ηλιθιος και μου ελεγε οτι ειναι κ χαλια η καμπυλη σακχαρου μου κ μου δωσε γλουκοφαζ κ ευτυχως πηγα σε αλλους 2 και οι αλλοι ειπανε να μη παρω τιποτα κ οτι ειμαι μια χαρα κ τους ακουσα και δε πηρα τιπτοα και σε ενα μηνα επιασα κ διδυμα και ουτε διαβητη κυησης δεν εκανα και σε πληροφορώ ετρωγα κ γλυκα!αμη ειχα 0,3 το 2020 ιουνιο οταν πετυχα με τη 3η ετ στα 42 μου .τωρα ποσο θα εχει πεσει και σε μενα δε ξερω..

@Nefeliap μου έδωσες τρελές ελπίδες να ξέρεις! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και να χαίρεσαι το θαυματάκι σου που τώρα θα είναι 2 ετών 👶❤️💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αν κάποια κοπέλα εχει να μου προτείνει καποιον καλό ενδοκρινολόγο εξειδικευμένο σε αναπαραγωγικά θέματα ας μου στείλει σε μήνυμα ή εδω... έκανα πρόσφατα εξέταση καμπύλη ζαχάρου κ ινσουλίνης κ μου είπαν πως της ινσουλίνης χρειάζεται ρύθμιση πριν προχωρήσω σε διαδικασία εξωσωματικής. Ινσουλίνη: 8,3.

Μου πρότειναν ωστοσο εναν που λέγεται Τζούλης ενω εγω μεχρι τλωρα ειχα καποιον ενδοκρινολόγο που με παρακολουθούσε για απλά πράγματα:  Θηροειδή, κανά υπέρηχο και μερικες γενικες αίματος αλλά μεχρι εκει.

Επίσης ταυτόχρονα έκανα κ την AMH και έμεινα λίγο με το αποτέλεσμα 0,69 ενώ περισυ ήταν 1,5. και κάθε χρόνο μειώνεται αρκετά! Υπάρχει ελπίδα αραγε με τόσο μικρό νούμερο? ¨εχει πετύχει κα΄ποια κοπέλα με τόσο χαμηλή ΑΜΗ ?  Δεν ξέρω αν πρέπει να σκε΄φτομαι θετικά με τετοιο νούμερο..

Καλημέρα ,πολύ καλό ενδοκρινολογικό έχει το Έλενα, λένε τα κορίτσια που έχουν ήδη πάει και βρίσκεις εύκολα απογευματινό ραντεβού (κόστος 60€). Στο απογευματινό αν θέλεις επιλέγεις εσύ γιατρό, στα πρωινά που είναι δωρεάν και πιο μακρινά πας σε όποιον σου τύχει.

Εγώ έκλεισα απογευματινό με την Βενάκη στις 28/2 ,παρόλο που έχω ενδοκρινολόγο ιδιωτικό αλλά θέλω & ένα δεύτερο μάτι. Μπορώ να σας πω τις εντυπώσεις μου όταν πάω. Αλλά έχει πάει και η @Margitcστην ίδια τα είχε γράψει κάποιες σελίδες πριν.

https://www.hospital-elena.gr/for-pacients/eksoterika-iatreia/oloimeri-apogevmatini-leitourgia

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχα επιβεβαιώνω όσα έγραψε η συμφοιτητρια αγαπημένη @Luna777! Γνωριστήκαμε τα είπαμε, μας πήραν αίμα και μετά ξαναβρεθήκαμε και έξω από το ενδοκρινολογικο. Μα πόση τηλεπάθεια πια με αυτό το κορίτσι?
Λοιπον καλές οι συναντήσεις στο Έλενα αλλά καθήστε να ανοίξει λίγο ο καιρός και λεω να κανονίσουμε κανονική συνάντηση για καφέ, ποτά - ο,τι μπορεί η καθεμία! 
και μιας και μιλάμε για καλοπέραση, @condios αγάπη που βρίσκεσαι? Πως ήταν το 4ημερο στην Αθήνα? Έχεις κάποιο νέο να μοιραστείς μαζί μας? Που πήγατε, πως περασατε?

Καλημέρα και καλή Παρασκευούλαααααααααααααααααααααα

Τί καλά που γνωριστήκατε ρε κορίτσια?!?!?!?!?! Μακάρι να ήμουν κοντά και εγώ....όλο και κάπου θα βρισκόμασταν. 

Τα δικά μου νέα είναι προς διαχείριση ψυχολογίας. Πήγα Πιστοφ,,,,και επιβεβαιώθηκα απλά....λαπαροσκόπηση,,,,αφαίρεση αριστερής ωοθήκης (αχρηστη απο ωοθηκικό ιστο΄ ούτως ή αλλως,,,μονο ενδομητρίωση γεννάει) και σαλπιγγών. Μόνο έτσι θα τα καταφέρω. Οπότε έκλεισα ήδη χειρουργείο για 29/3 και θα μείνω μια βδομα΄δα Αθήνα. Τα καλά νέα είναι ότι η αποκατάσταση είναι σε 2 μήνες χωρίς καταστολή(γιατί με εχει τσακίσει η αρβεκαπ,,,ζω μια μονιμη κατασταση εμμηνοπαυσης απο συμπτωματα) , αρα θα προχωρήσουμε θεωρώ προς Ιουλιο για επομενη ετ. Τα "κακά" νέα ειναι τα λεφτά,,,,ως 4000€ η λαπαροσκοπηση (σε ιδιωτικη κλινικη) μαζί με υστεροσκόπηση. + τα 5000-5500€ για επόμενη δότρια και ένωση. Αλλά ως συνήθως,,,,αντάρα κακιά,,,αρκεί να είναι όντως αυτό που εμπόδιζε και να δωσει ο Θεος να τα καταφέρουμε επιτέλους.

Πήγα Τσιρ,, και πήρε δείγμα για το ΕΡΑ και το pcr endometrium,,,,λογικά ως τις 15/3 θα έχω και απο εκεί τα αποτελέσματα. Πόνεσα όταν ξύπνησα,,,,ξανα ανοιξε τραχηλο για να περασει,,,

Το τί κλαμα γοερο και το τί συγκίνηση εχω εδώ και μια βδομάδα δε μπορώ να σας περιγράψω. Αλλα ευελπιστώ επιτελους πως ειμαι στο σωστο δρομο. Δε με πειραζει οτι θα χασω τα 2/3 των γυναικολογικων οργανων μου,,,,οσο η ψευδαίσθηση ότι ίσως η δεξια ωοθηκη να ηταν λειτουργική. Αρα στεκομαι στα ποδια μου και λεω ,,,, προκειμενου να εξελιχθει σε καρκινο αυτο το πραγμα μετα απο 10-20 χρονια,,,ας κοιταξω την υγεια μου ,,,γιατι το παιδακι μου, που θα ερθει, θελει μια γερη μανουλα. Πίστη , δύναμη ψυχής, σώματος , τσέπης και όλα θα πάνε κατ' ευχήν.

Μια μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας!!!!!!! Μου λειπετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε όλα μου τα παιδάκια στην Ελλάδα της αυχενικής κρατήσαμε εμείς  Γενικά σε κάθε υπέρηχο θα βγάζει άλλο νούμερο αλλά κρατάμε της αυχενικής.    μπορείς ν ρωτήσεις όμως κ το γιατρό σου που θα είναι στο τοκετό γιατί συνήθως αυτοί βιάζονται να ορίσουν ημερομηνία για πολλούς λόγους (κυρίως γιατί έχουν κ πολλές γυναίκες ταυτόχρονα).    εδώ Γερμανία επειδή οι γυναικολόγοι ιδιώτες δεν κάνουν τοκετούς δεν κοιτάνε καν την ΠΗΤ. (Συγκεκριμένα μου λένε ανάμεσα 13 με 19 ούτε καν δηλαδή την προσδιορίζουν εφόσον πάω κ στο τρίτο φυσιολογικά)  Μην αγχώνεσαι γιατί η πητ δεν είναι ημερομηνία λήξης της εγκυμοσύνης. Μια υγιής κύηση μπορεί να πάει κ 42 εβδ. 😊  (κ τα δύο παιδάκια μου περάσανε την πητ) 
    • Καλημέρα κορίτσια!!! Τι ωραία νέα!!!Όλα πάνε καλά κι όλα τα μικρακια μας έχουν γίνει πλέον δραστήρια!!! Επιτέλους @ΛΕΥΚΗη ομάδα των κοριτσιών μεγαλώνει γιατί μας είχαν φάει οι άντρες!!Πάμε για ισότητα των φύλων 😂😛 Σχετικά με τον ύπνο @Antonia2και @Xrisa95,δεν κοιμάμαι καθόλου καλά! Δεν με ενοχλεί η μικρή, μπορεί να κουνιέται κλπ αλλά είναι μικρούλα ακόμη για να μου "χαλάει" τον ύπνο.Ενω νυστάζω πολύ,με πιάνει μια απίστευτη υπερένταση.Σηκωνομαι κάθε τέταρτο για τουαλέτα και νιώθω και πολύ βαριά τα πόδια μου.Οποτε κάπως έτσι καταλήγω να ξαγρυπναω,παίζοντας με το μωρό(της χτυπάω κι απαντάει 😛) ή αλλάζοντας πλευρό διαρκώς (όχι με μεγάλη ευκολία σιγά σιγά).Κάπως έτσι καταλήγω να κοιμάμαι ξημερώματα κ ξυπνάω πολύ κουρασμένη!
    • Όοοχι δεν θα αγχωθώ, θα περιμένω την Δευτέρα που θα τα δούμε όλα εκεί διεξοδικά. Έτσι και αλλιώς και η γιατρός μου είπε πως δεν χρειάζεται να ανησυχούμε.
    • Με το καλό η β' επιπέδου. Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα💗
    • Κορίτσια μου καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο!! Τώρα στην β επιπέδου μου έβγαλε άλλη Πητ!! Εμείς ποια Πητ κοιτάμε? Του περιόδου της αυχενικής η της Ω επιπέδου τελικά? 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...