Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

εγώ!!! παρούσα! @Hope19

με ξεκινησαν με αντισυλληπτικα 21 μερες για να κανουμε τεχνητο κυκλο (μολις ειχα τελειωσει την ωοληψια εγινε αυτο) και μολις εκοψα τα αντισυλληπτικα μετά απο 3-4 μερες αδιαθετησα (για δυο μερες ειχα μονο καφε-αυτο ηταν η περιοδος μου λόγω χαπιών) και μετά αν σου πω οτι δεν θυμαμαι;; χαχαχαχαχα πηγα για υπερηχο μου μετρησε ενδομητριο ειδαμε οτι ηταν πανω απο 7-8 και μπορει και η @Παρασκευαιδουνα τα θυμαται καλυτερα απο μενα χαχαχαχαχαχα

και μετα πηγαμε για την εμβρυομεταφορα...

ρωτησε τον εναν κυκλο πριν απο αυτον που θελεις να προχωρησεις μηπως θελει να σου δωσει κανα ουτρο.

 

Εγω δεν θυμάμαι τι έφαγα χθες αλλά τα δικά σου τα ηχητικα τα θυμάμαι 🤣😍🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat σε 28 μέρες ξεκινάω;-) ηρθε-σημερα η περίοδος οπότε με την επόμενη ξεκινάμε.. 🙂🙂🙂🙂ενεσουλες🤪🤪🤪🤪🤪 και χαρά 🤣🤣🤣🤣 

Η τρελή η παλαβιαρα εγώ μέτρησα αμα πετύχει τότε 25.12 θαβγενναω 🤣🤣🤣 τι το θελα μάνα μου να ξέρω καλά μαθηματικά μου λέτε 😀😀😀

 

Και τώρα πες μου εσύ πότε θα πάρεις το επόμενο ωαριο; στο είπα και στο λέω πάμε μαζί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

AX,Κορίτσια....εγω πάλι στην αναμονή...ηταν να κάνω ετ το περασμένο μήνα αλλα λόγω του χιονιού δεν έγινε και περιμέναμε πως και πως αυτο το μήνα...αλλα κολλήσαμε covid...😒 

Έλα σε περιμένω να πάμε μαζί;-) για τα χριστουγεννιατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έλα σε περιμένω να πάμε μαζί;-) για τα χριστουγεννιατικα

Μακάρι!!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Αγαπημενη ειμαι εδω σας παρακολουθω σιωπηλά εγω πηγα οικονομοπουλου εκανα τις εξετασεις μου ολες τελειες. Εκανα υπομονη κ διατροφη κ εκει που λεμε ετοιμα απο Μαρτιο να αρχισουμε παλι , εχω μια κυστη στην ωοθηκη κ  με πηγε πισω τωρα αδιαθετησα κ υποχωρησε κ αυτη αλλα οχι τελειως. Κανω υπομονη κ περιμενω κ εγω.  Φιλια στα δυδυμοπατουσακια σου! ❤️

Καταλαβαίνω πως τα εμπόδια μόνο αναστάτωση φέρνουν όταν στο μυαλό μας τα έχουμε σχεδιάσει διαφορετικά. Όμως κάπου εκεί υπάρχει κ το κάθε εμπόδιο για καλό που εκ των υστέρων το καταλαβαίνουμε. Τώρα θα μου πεις τι το καλό να βρω Βασιλική στην κύστη; Μόνο ταλαιπωρία κ καθυστέρηση. Εγώ θα σου πω δεν πειράζει, υπομονή κ όλα θα γίνουν στην ώρα τους κ όπως πρέπει… Εδώ θα είμαστε κ θα περιμένουμε την εξέλιξή σου! 💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Δεν εχω ΣΠΩ αλλα ο υπερηχος δειχνει εικονα πολυστικων. Εβγαλα 32 γονιμοποιηθηκαν 18 και εγινα 12 βλαστοκυστες. Ενταξει για τοσα ωαρια δεν το λες και επιτυχια. Μαλλον εκει εδειξε γτ δεν τα καταφερναμε. Συνολικα δεν το λες και υψηλο τον δεικτη γονιμοποιησης. Ασε ναι επαθα υπερδιεγρση υπεφερα! Εκανα Bemfola. Υγρα δεν ειχα εξαρχης ξεκινησαν περιπου 4-5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα. Και θυμαμαι επισης το πρωτο συμπτωμα ηταν η ατελειωτη πεινα. Παλι περιπου 4-5 μερες μετα ποναγε το στομαχι μου σαν να εχω να φαω μερες και ηθελα ολο κατι νατρωω. Επισης ενα κουλο συμπτωμα εκει κοντα στην χοριακη ξεκινησε να ειναι μπουκωμενη η μυτη μου και κρατησε σε ολη την εγκυμοσυνη και οταν τη φυσουσα ματωνε. Αφου ελεγα πω ρε γαμωτο τωρα βρηκα να κρυωσω και τελικα ηταν συμπρωμα ρινιτιδα εγκυμοσυνης.

Πόσες μονάδες έκανες θυμάσαι? Κοίτα με τόσες βλαστοκυστες και με 1ο επιτυχημένη εξωσωματική, ολα πήγαν περίφημα! Ο κύκλος σου ήταν σταθερός? Εννοώ απο την υπερδιέγερση είχες και υγρα στη κοιλιά σου? Εγώ είχα και δεξιά και αριστερά.. πως αντιμετωπίσες την υπερδιέγερση? Έπαιρνες και κορτιζόνη? 

Σε ρωτάω γιατι και εγώ εχω πολυκυστηκες ωοθήκες spo, ο κύκλος μου έφτανε μέχρι και 56 μερες και ποτέ σταθερός! Επισης και απο τις εξετάσεις αίματος φάνηκε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλησπέρα, σου εστειλα και pm κοριτσαρα μου. Να σε ρωτήσω, πήρες την Οικονομοπούλου για παραπεμπτικό? Στείλε μου σε παρακαλώ το τηλ της. Δεν το έχω μαζί. Αλλιώς θα την πάρω αύριο. 

Σου εστειλα pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έλα παιδιά δεν παίζω..

Το έχετε κάνει το Έλενα cafe mammyland 🤣🤣🤣

Ας οργανωθούμε καλύτερα να παγαίνουμε την ίδια μέρα λίγο πανω λιγο κατω στην ώρα να πίνουμε κανέναν καφέ μέχρι να μας διώξουν!!

 

Εμεις τυχαια το ειδαμε οτι ειμαστε ιδια μερα θα οργανωθουμε απο εδω κ περα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@BlackCat σε 28 μέρες ξεκινάω;-) ηρθε-σημερα η περίοδος οπότε με την επόμενη ξεκινάμε.. 🙂🙂🙂🙂ενεσουλες🤪🤪🤪🤪🤪 και χαρά 🤣🤣🤣🤣 

Η τρελή η παλαβιαρα εγώ μέτρησα αμα πετύχει τότε 25.12 θαβγενναω 🤣🤣🤣 τι το θελα μάνα μου να ξέρω καλά μαθηματικά μου λέτε 😀😀😀

 

Και τώρα πες μου εσύ πότε θα πάρεις το επόμενο ωαριο; στο είπα και στο λέω πάμε μαζί... 

Άααα εσύ το έχεις πάει σε άλλο level..🤣

Ναι μάνα μου στον επόμενο κύκλο πάω για φυσικό. Αναμένω περίοδο σε 7 ημέρες.

Μη σκας εγώ εκει θα είμαι να κάνω ωοληψίες 🤣🤣 Ένα μήνα πάνω ένα κάτω τι διάολο θα συναντηθούμε!!

Μετά όμως έχω υστεροσκόπηση και μετά ετ..Έχω δρόμο!!! Θα σας τακτοποιήσω όλες πρώτα και μετά εγώ σαν την Σάρα!!🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καταλαβαίνω πως τα εμπόδια μόνο αναστάτωση φέρνουν όταν στο μυαλό μας τα έχουμε σχεδιάσει διαφορετικά. Όμως κάπου εκεί υπάρχει κ το κάθε εμπόδιο για καλό που εκ των υστέρων το καταλαβαίνουμε. Τώρα θα μου πεις τι το καλό να βρω Βασιλική στην κύστη; Μόνο ταλαιπωρία κ καθυστέρηση. Εγώ θα σου πω δεν πειράζει, υπομονή κ όλα θα γίνουν στην ώρα τους κ όπως πρέπει… Εδώ θα είμαστε κ θα περιμένουμε την εξέλιξή σου! 💚💚

Love ρε να το ξερεις βασικα απλα ειχα λιγο ταλαιπωρια αλλα το πηρα πολυ cool 😎 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΧΑΡΜΑ Άντε καλό μου, ήρθε κ η σειρά σου! Με το καλό κ όλα να σου έρθουν βολικά κ όμορφα! Εδώ θα είμαστε όλες κ θα περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα κ από εσένα! Αυτή τη φορά το νιώθεις πως είσαι πιο έτοιμη, έτσι δεν είναι; Σου στέλνω φουλ θετική ενέργεια κ μπεμπεδόσκονη εις διπλούν! ☺️🤞🏻🙏💪🏻💚🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Love ρε να το ξερεις βασικα απλα ειχα λιγο ταλαιπωρια αλλα το πηρα πολυ cool 😎 

💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πόσες μονάδες έκανες θυμάσαι? Κοίτα με τόσες βλαστοκυστες και με 1ο επιτυχημένη εξωσωματική, ολα πήγαν περίφημα! Ο κύκλος σου ήταν σταθερός? Εννοώ απο την υπερδιέγερση είχες και υγρα στη κοιλιά σου? Εγώ είχα και δεξιά και αριστερά.. πως αντιμετωπίσες την υπερδιέγερση? Έπαιρνες και κορτιζόνη? 

Σε ρωτάω γιατι και εγώ εχω πολυκυστηκες ωοθήκες spo, ο κύκλος μου έφτανε μέχρι και 56 μερες και ποτέ σταθερός! Επισης και απο τις εξετάσεις αίματος φάνηκε.  

Ειχα σχετικα σταθερο 28 μερες. Ευτυχως δεν ειχα υγρο απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος αλλα ηταν πολυ πρισμενες οι ωοθηκες. Ειχε παρει το ρισκο ο γιατρος και ειχα κανει εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο και οταν εμεινα εγκυος εκει ηταν που πριστηκα πολυ.Απο οτι θυμαμαι εκανα 2 μηνες να νοιωσω οτι ηρεμω. Αφου ποναγα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να περπατησω ισια. Αυτα μετα την επιβεβαιωση της εγκυμοσυνης. Γιατι με τις ορμονες της εγκυμοσυνης ηρθε και μεγαλωσε το προβλημα. Μου ειχε πει ο γιατρος και ειχα κοψει εντελως αλατι και ζαχαρη. Και μου ειχε πει να τρωω φουλ πρωτεινη. Πολλα αβγα (με βοηθησαν παρα πολυ) και επαιρνα και ετρωγα και μπαρες πρωτεινης. Σε γενικες γραμμες αυτα με βοηθησαν πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ειχα σχετικα σταθερο 28 μερες. Ευτυχως δεν ειχα υγρο απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος αλλα ηταν πολυ πρισμενες οι ωοθηκες. Ειχε παρει το ρισκο ο γιατρος και ειχα κανει εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο και οταν εμεινα εγκυος εκει ηταν που πριστηκα πολυ.Απο οτι θυμαμαι εκανα 2 μηνες να νοιωσω οτι ηρεμω. Αφου ποναγα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να περπατησω ισια. Αυτα μετα την επιβεβαιωση της εγκυμοσυνης. Γιατι με τις ορμονες της εγκυμοσυνης ηρθε και μεγαλωσε το προβλημα. Μου ειχε πει ο γιατρος και ειχα κοψει εντελως αλατι και ζαχαρη. Και μου ειχε πει να τρωω φουλ πρωτεινη. Πολλα αβγα (με βοηθησαν παρα πολυ) και επαιρνα και ετρωγα και μπαρες πρωτεινης. Σε γενικες γραμμες αυτα με βοηθησαν πολυ! 

Α εκανα 225 μοναδες καποιες μερες και μετα μου τις κατεβασε σε 150. Επαιρνα prezolon 5 την ημερα και μετα δεν θυμαμαι απο ποσες μερες σταδιακα τα μειωνα μεχρι που τα σταματησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εμεις τυχαια το ειδαμε οτι ειμαστε ιδια μερα θα οργανωθουμε απο εδω κ περα χαχα

τυχαία κανονικότατα. και θα τα πούμε σίγουρα. Με λουλούδια θα περιμένουμε η μια την άλλη😂😂

@BlackCat στην Οικονομοπούλου αυτό είπα....😂😂 όλες την θέλουμε κτλ και θα καταλήξουμε όλες μαζι να τα λέμε εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Είμαι από Πάτρα κ σκέφτομαι κ ξεκινήσω εξωσωματική στο Ρίο με τόν κ. Αντωνάκη.Εχει κάποια από εσάς πληροφορίες για το τμήμα εξωσωματικης του νοσοκομείου κ για τον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ειχα σχετικα σταθερο 28 μερες. Ευτυχως δεν ειχα υγρο απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος αλλα ηταν πολυ πρισμενες οι ωοθηκες. Ειχε παρει το ρισκο ο γιατρος και ειχα κανει εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο και οταν εμεινα εγκυος εκει ηταν που πριστηκα πολυ.Απο οτι θυμαμαι εκανα 2 μηνες να νοιωσω οτι ηρεμω. Αφου ποναγα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να περπατησω ισια. Αυτα μετα την επιβεβαιωση της εγκυμοσυνης. Γιατι με τις ορμονες της εγκυμοσυνης ηρθε και μεγαλωσε το προβλημα. Μου ειχε πει ο γιατρος και ειχα κοψει εντελως αλατι και ζαχαρη. Και μου ειχε πει να τρωω φουλ πρωτεινη. Πολλα αβγα (με βοηθησαν παρα πολυ) και επαιρνα και ετρωγα και μπαρες πρωτεινης. Σε γενικες γραμμες αυτα με βοηθησαν πολυ! 

Και εγώ πονούσα αρκετά και είχα πρηστει και μου είπε ο γιατρός θα επανέλθω σε 2 με 3μήνες, να μην ανησυχώ.. μετα την οωληψια πονούσα αρκετά,  Επισηςς Πριν την οωληψια ένιωθα οτι σαν να πιέζει κάποιες φορές ένα όργανο μου το άλλο,  περίεργο πράγμα,  μετα την οωληψια ο γιατρός μέτρησε τις ωοθήκες και ήταν 5 εκ η κάθε μια, δλδ πριν πόσο να ήταν? Ευτυχώς ο πόνος πέρασε σε 2 με 3 μέρες.. τώρα περιμένω πώς και πώς να δω αποτέλεσμα..  

Κορίτσι μου έχεις τα εμβρυακια σου και το παιδάκι σου, για αυτά και μόνο άξιζε το κόπο! Οπότε δεν χρειάζεσαι διέγερση,  πολύ σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

@ΧΑΡΜΑ Άντε καλό μου, ήρθε κ η σειρά σου! Με το καλό κ όλα να σου έρθουν βολικά κ όμορφα! Εδώ θα είμαστε όλες κ θα περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα κ από εσένα! Αυτή τη φορά το νιώθεις πως είσαι πιο έτοιμη, έτσι δεν είναι; Σου στέλνω φουλ θετική ενέργεια κ μπεμπεδόσκονη εις διπλούν! ☺️🤞🏻🙏💪🏻💚🧿

@VasiliqueΒασιλική μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ για ολα....😘😘 Μόλις με έβαλε στον πίνακα..... Σε σκεφτικα...☺️☺️☺️❤️❤️❤️

Ήρθε η ώρα!!! νιώθω πολυ ποιο έτοιμη αλλα δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι να το χαρώ μέχρι να δω την χοριακή. Εμείς κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε, τωρα Μονο ο Θεός ξέρει τι έχει σκοπό....

Φιλιά πολλά πολλα και πάλι σε ευχαριστώ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

τυχαία κανονικότατα. και θα τα πούμε σίγουρα. Με λουλούδια θα περιμένουμε η μια την άλλη😂😂

@BlackCat στην Οικονομοπούλου αυτό είπα....😂😂 όλες την θέλουμε κτλ και θα καταλήξουμε όλες μαζι να τα λέμε εκεί.

Οι τρελες θα λεει η οικονομοπουλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 & @Luna777 πείτε μου οτι ήπιατε καφέ στο Έλενα την Τρίτη να ζηλέψω 🤣🤣

Στέκι θα το κάνουμε το Έλενα κορίτσια 🤣 Ναι, τα καταφέραμε και βρεθήκαμε με την αγαπημένη Lucia. Πήγαμε και από το αποβολών και από το ενδοκρινολογικό...θα αρχίσουμε τα guided tours στο τέλος 🤣  Για καφεδάκι δεν κάτσαμε, γιατί πόσο σκασιαρχειο πια να κάνουμε και από αυτή τη δουλειά 😛 Σε καμια 10ρια μέρες παλι εκεί θα είμαστε!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@BlackCat σε 28 μέρες ξεκινάω;-) ηρθε-σημερα η περίοδος οπότε με την επόμενη ξεκινάμε.. 🙂🙂🙂🙂ενεσουλες🤪🤪🤪🤪🤪 και χαρά 🤣🤣🤣🤣 

Η τρελή η παλαβιαρα εγώ μέτρησα αμα πετύχει τότε 25.12 θαβγενναω 🤣🤣🤣 τι το θελα μάνα μου να ξέρω καλά μαθηματικά μου λέτε 😀😀😀

 

Κορίτσι μου καλό θα είμαστε παρεούλα τα καρκινάκια! 😍 Προχθές αδιαθέτησα και στον επόμενο κύκλο ξεκινάω και εγώ τις ενεσούλες μου. Για να δούμε, μακάρι να είναι και η τυχερή μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Άααα εσύ το έχεις πάει σε άλλο level..🤣

Ναι μάνα μου στον επόμενο κύκλο πάω για φυσικό. Αναμένω περίοδο σε 7 ημέρες.

Μη σκας εγώ εκει θα είμαι να κάνω ωοληψίες 🤣🤣 Ένα μήνα πάνω ένα κάτω τι διάολο θα συναντηθούμε!!

Μετά όμως έχω υστεροσκόπηση και μετά ετ..Έχω δρόμο!!! Θα σας τακτοποιήσω όλες πρώτα και μετά εγώ σαν την Σάρα!!🤣🤣

Μα σε ειπα ότι είναι τρελοκομείο, τώρα περιμένες να το πάρεις πρέφα χαχχαχαχ . Βρε σου λέω ξέρω εκεί εμείς θα συνδεθούμε.  Το ξέρω και στο λέω;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Luna777 είπε:

Στέκι θα το κάνουμε το Έλενα κορίτσια 🤣 Ναι, τα καταφέραμε και βρεθήκαμε με την αγαπημένη Lucia. Πήγαμε και από το αποβολών και από το ενδοκρινολογικό...θα αρχίσουμε τα guided tours στο τέλος 🤣  Για καφεδάκι δεν κάτσαμε, γιατί πόσο σκασιαρχειο πια να κάνουμε και από αυτή τη δουλειά 😛 Σε καμια 10ρια μέρες παλι εκεί θα είμαστε!

 

Κορίτσι μου καλό θα είμαστε παρεούλα τα καρκινάκια! 😍 Προχθές αδιαθέτησα και στον επόμενο κύκλο ξεκινάω και εγώ τις ενεσούλες μου. Για να δούμε, μακάρι να είναι και η τυχερή μας!

Μα δες πόσο σύμπτωση..αντε να έχω παρεουλα γτ στην προηγούμενη έπεσε Αυγούστο και ήμουν μόνη:-( έλεγα μόνη μου τα χαζα τώρα τουλάχιστον να τα λέμε μαζί χαχχαχαχ. Έτσι έτσι τα καρκινακια θα κάνουν μωράκια τα Χριστούγεννα  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Εμεις τυχαια το ειδαμε οτι ειμαστε ιδια μερα θα οργανωθουμε απο εδω κ περα χαχα

Κάντε πινακάκι με τα ραντεβού χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. και να μην ξεχνιόμαστε.. σε 3 μέρες θα έχετε βροχές και αέρα... πολύ αέρα.  

Νοτιά ή Βορια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη)  επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω  οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 
    • Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση)    εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️
    • Εγώ δε γνωρίζω, να σε βοηθήσω..μου έχει την ίδια ΠΗΤ και στην αυχενική και στην Β επιπέδου!
    • Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00. Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!! Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️
    • Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊 δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ)  κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση)  δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...