Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

να μην ανησυχω δηλαδη εεε?

Όχι όχι να μην ανησυχείς καθόλου. Αυτό το λίγο που θέλει για να διπλασιαστεί είναι ξεκάθαρα θέμα μικροβιολογικου. Να ήταν 280 να πω να ανησυχείς. Αλλά με αυτή την τιμή δεν έχεις θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μού γνωρίζει κάποια κοπέλα την διαδικασία για να πάρεις αναρρωτική απο το ικα? 

ποια αναρρωτική λες? επαπειλούμενη ή μετά την ετ?

για μετα την ετ η @blueheart κάτι ξέρει. για τον Νόμο 4808/2021

Δεν έχω όμως καταλάβει πως δικαιολογείται και τι χαρτιά χρειάζεται. Σε ιδιωτικό τομέα μιλάμε πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι όχι να μην ανησυχείς καθόλου. Αυτό το λίγο που θέλει για να διπλασιαστεί είναι ξεκάθαρα θέμα μικροβιολογικου. Να ήταν 280 να πω να ανησυχείς. Αλλά με αυτή την τιμή δεν έχεις θέμα.

Σε ευχαριστώ πολύ ❤ αντε την Παρασκευή πάμε μαζί για τα θετικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημέρα...... @JNtinaπως είσαστε όμορφες φατσούλες μεγαλώνετε🤱🏻;;;;;; πως εισαι εσυ κοριτσάκι μου όμορφο;; η Παναγίτσα μας να σας εχει καλα 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 

Φίλη μου... Την Δευτέρα θα παω για ετ να παρω τα μικρά μου σπίτι!!!!!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Απο την Παρασκευή θα αρχίσω κατι ενεσεις;! για προετοιμασία και εχω αγχοθει λιγάκι...ανυπομονώ...

Στείλτε και σε μενα σε παρακαλώ θετική ενέργεια.... 😉😍😘💋

Φιλιά πολλά... 

 

Καλημερα κοριτσακι μου!!!! 
Καλα ειμαστε!!! Εδω πίνουμε γαλα για να μεγαλώσουμε!!! Εγω αναρρωνω ακομα απο την καισαρική, εχω υα πονάκια μου ακομα αλλα παλεύονται!!! 
Σε σενα δε θα στείλουμε θετική ενέργεια;;;; Απο την Κυριακή θα αρχίσουμε να σου στέλνουμε οοοολη μερα κι εγω και η μπεμπουλα οποτε τη Δευτερα θα πας με φουλ έξτρα δόση μπεμπεδοσκονης!!!!!! 
Ευχομαι κοριτσι μου αυτη να ειναι η στιγμη σου!!!! Οοοοολα να πανε καλα και να παρεις μια θετική χοριακη!!!! Ααααντε γιατι περιμενουμε την φιλη η τον φίλο μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2022 at 1:04 ΜΜ, ο/η troia είπε:

Εφόσον έχεις πάει στην Οικονομοπούλου, κάνε ό,τι σου λέει, χωρίς να ρωτάς τους εξωσωματιστές. Αυτοί οι 2 ανήκουν σε διαφορετικές σχολές. Οι εξωσωματιστές είναι κυρίως έμποροι και θα προσπαθήσουν να σε πείσουν ότι έχουν τη δύναμη μέσω της εξωσωματικής να τα θεραπεύσουν όλα. Όμως έτσι έχεις το ρίσκο να αποτύχεις ενώ θα έχεις ξοδέψει ήδη ένα σωρό λεφτά και έχοντας πάρει και ορμόνες....Όταν είστε καθ' όλα έτοιμοι σύμφωνα με τις οδηγίες της Οικονομοπούλου, μετά διαλέξτε εξωσωμαριστή και προχωρήστε. Και στο ενδιάμεσο προσπαθήστε φυσικά, όχι μόνο γιατί έτσι μπορεί να τα καταφέρετε, αλλά και γιατί οι φυσικές επαφές βοηθάνε πολύ στις ορμόνες και στο σπέρμα και σε όλα.

Εξωσωματιστή πάντως είναι πολύ ριψοκίνδυνο να σας προτείνουμε εδώ. Εγώ π.χ. πέτυχα με κάποιον, αλλά έχοντας επισκεφθεί όλες τις άλλες εμπλεκόμενες ειδικότητες πριν τον γνωρίσω και κάνοντας πολλά πράγματα διαφορετικά απ' ό,τι μου έλεγε (π.χ. επέμενε ότι η ποιότητα των ωαρίων μας είναι γενετικά προκαθορισμένη, αλλά εγώ είχα διαβάσει το βιβλίο it starts with the egg και έκανα ό,τι έλεγε για να τη βελτιώσω). Το γιατρό αυτόν τον ήθελα για να κάνει μόνο την (εξαιρετικά περιορισμένης έκτασης) δουλειά του και τίποτα παραπάνω και τον επέλεξα περισσότερο για το χαρακτήρα του (επεξηγηματικός, υπομονετικός, να μην με πιέζει να προχωρήσω εδώ και τώρα σε εξωσωματική, να ακούει αυτά που θέλω και να ενδιαφέρεται για αν το αν νιώθω εγώ άνετα με αυτό που κάνουμε). Για εμένα, έχοντας κάνει πολλή δουλειά μόνη μου και με επαγγελματίες άλλων ειδικοτήτων αυτά από μόνα τους ήταν σημαντικά.

καλησπέρα κορίτσι... ποια γιατρός είναι η Οικονομοπούλου; Ρωτάω γιατί ψάχνω να την βρω στο Έλενα αλλά δεν έχω καταφέρει να την βρω.. Σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν επιτρέπουν να γεμίσεις την μπανιέρα κ να μείνεις μέσα για ώρα πχ αλλά μπάνιο μου επέτρεπαν κανονικά σε όλες. Ούτε για ζεστό νερό μου είχαν απαγορέψει. Γενικά με προσοχη σε βάρη σκάλες σκυψιματα κατά τα αλλά να συνεχίζω κανονικά την ζωή μου. 

Οσο για τον ήλιο φαντάζομαι το λένε για την D που ρυθμίζεται και με συμπλήρωμα. Εγώ πχ που είμαι μελανούρι δεν την απορροφώ εύκολα από τον ήλιο σε αντίθεση με τις πιο ανοιχτόχρωμες επιδερμίδες. Δηλαδή έχω μετρήσει d μετά τις διακοπές κ είμαι χαμηλά.

Για ζέστη θερμοφόρα είχα διαβάσει. Πριν την επαφή θέλει ζέστη θερμοφόρα.  Αλλά δουλειά λεω δεν έχουμε να βάζουμε θερμοφόρα μόλις ζεσταίνουμε να κάνουμε και επαφές τι τέλεια..   ευτυχώς τα έχω βγάλει αυτα απ το μυαλό μου γιατί αλλιώς με την άσπρη Ρόμπιτσα που λέγαμε θα ήμουν μέσα.  Εσύ τώρα πότε ξανά θα κάνεις ωοληψια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ εγω εχω ήδη αρχίσει και θεωρώ δεδομένη την αποτυχία.  Απο προχθές και σήμερα πιο έντονα έχω πόνους περιόδου.  Το στήθος μου έχει ξεπρηστει και τρώω συνέχεια σοκολάτες (το παθαίνω όταν περιμένω περιοδο). Κανονικά είναι να αδιαθετησω στις 19, οπότε βγαίνει χρονικά. Αρχίζω ήδη και προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Με φώναξαν να πετάξω παντοφλααααααα..... 

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου σε πληροφορώ ότι είναι ίδια.. 

πάντα έτσι γινόταν αφού να φανταστείς έβαζα σερβιέτα γιατί έλεγα έρχεται η περίοδος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Ωστόσο εγώ σκέφτομαι εάν τα καυτά μπάνια είναι κάτι που θα πρέπει να αποφεύγουμε όλες οι γυναίκες που προσπαθούμε το 2ο μισό του κύκλου μας... όλα τα έχουμε δοκιμάσει.. ας δοκιμάσουμε κι αυτό...

Κοιταξε σε εμένα γενικά απαγορεύουν το καυτό μπάνιο γιατί παθαίνω εύκολα ουρολοιμωξη.  Αλλά όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει ότι δεν επιτρέπεται το καυτό μπάνιο στις γυναίκες.  Αντίθετα στους άντρες έχω δει ότι δεν κανει. Οι όρχεις όταν έχουν πολύ ζέστη τότε σκοτώνουν το σπέρμα.  Σαν τρελή που είμαι του έκλεινα το πολύ ζεστό νερό παλιά χαχαχαχαχαχα μέχρι που με πήρε χαμπάρι 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

καλησπέρα κορίτσι... ποια γιατρός είναι η Οικονομοπούλου; Ρωτάω γιατί ψάχνω να την βρω στο Έλενα αλλά δεν έχω καταφέρει να την βρω.. Σε ευχαριστώ!

Είναι η επικεφαλής αιματολόγος του τμήματος κάθε έξιν αποβολών του Έλενα. Θα μπεις στο 1535 να κλείσεις ραντεβού στο τμήμα αυτό και θα τη γνωρίσεις σίγουρα. Με εκείνη μιλάμε όλες όσες έχουμε πάει στο τμήμα αυτό για έλεγχο. Μην ψάχνεις όμως με ονόματα, θα αναζητήσεις το συγκεκριμένο τμήμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

update : μολις τα πηρα 380 ειναι... περιμενω να μιλησω με τον γιατρο! 

Μπράβο!!!! Όλα πάνε κάτι ευχήν! Όταν μιλήσεις με το γιατρο πες μας τι σου είπε, αν θα σου πει να ξανακάνεις χοριακή ή αν θα πας για υπέρηχο κλπ…να έχεις μια ήρεμη και απολαυστική εγκυμοσύνη μικρό! Και μακάρι να ακολουθήσουμε κι άλλες το παράδειγμα σου. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοιταξε σε εμένα γενικά απαγορεύουν το καυτό μπάνιο γιατί παθαίνω εύκολα ουρολοιμωξη.  Αλλά όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει ότι δεν επιτρέπεται το καυτό μπάνιο στις γυναίκες.  Αντίθετα στους άντρες έχω δει ότι δεν κανει. Οι όρχεις όταν έχουν πολύ ζέστη τότε σκοτώνουν το σπέρμα.  Σαν τρελή που είμαι του έκλεινα το πολύ ζεστό νερό παλιά χαχαχαχαχαχα μέχρι που με πήρε χαμπάρι 🤣🤣🤣🤣🤣

χαχαχαχα καλό! μπορείς να πας στην κουζίνα και να ανοίγεις την βρύση όσο κάνει μπάνιο για να τραβάς κι εσύ ζεστό νερό.. δεν ξέρω αμα θα δουλέψει μακροπρόθεσμα βέβαια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2022 at 1:14 ΠΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ! Έχουμε και τον ίδιο γιατρό οπότε ελπίζω και εσύ και η @Vasilique να μου φέρετε γούρι! 5 μέρες έμειναν...

Κράτα γερά κοριτσάρα! Μην ψάχνεις συμπτώματα λέμεεεεεεε! Στην αποτυχημένη ετ το στήθος μου ήταν τόσο πρησμένο που δεν μπορούσα να το αγγίξω!  Δυο μέρες μόνο που λέει κ το τραγούδι! Άντε κ σε περιμένω στη γωνία! 😊😉🙋‍♀️💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο!!!! Όλα πάνε κάτι ευχήν! Όταν μιλήσεις με το γιατρο πες μας τι σου είπε, αν θα σου πει να ξανακάνεις χοριακή ή αν θα πας για υπέρηχο κλπ…να έχεις μια ήρεμη και απολαυστική εγκυμοσύνη μικρό! Και μακάρι να ακολουθήσουμε κι άλλες το παράδειγμα σου. ❤️

αχ να ξερεις ποσο με ηρεμεις! εγω φοβηθηκα οτι δεν ειναι καλη! θα κανω σιγουρα αλλη μια την παρασκευη για να ειναι στο ιδιο εργαστηριο και να ηρεμισω... σας περιμενω να τα λεμε ολες μαζι για αλλα θεματα ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2022 at 1:40 ΜΜ, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια 224!

Συγχαρητήρια κορίτσι! Καλούς διπλασιασμούς κ μια ανέφελη εγκυμοσύνη! 🙏🧿💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εχω καιρο να γραψω στο τοπικ της εξωσωματικης. Εγραφα το 2020 οπου εκανα την πρωτη μου προσπαθεια και ηταν επιτυχημενη. Εφερα στον κοσμο ενα αγορακι που τωρα ειναι 12 μηνων και εχω ακομα 8 βλαστοκυστες 5ημερας και 2 ακομα 6ης μερας καταψυξη. Προκειται να προχωρησουμε σε εμβρυομεταφορα σε τρεις κυκλους απο τωρα λεω μαλλον. Στον κύκλο του ΜΑίου που στο περίπου υπολογίζω μέσα Μαίου να ξεκινήσει ο κύκλος μου τότε χοντρικά. Πότε πρέπει να ξεκινήσω παρακολούθηση ξέρει καμμία? Και ποια η διαδικασία αμα πας για εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα. Στο Γενεσις εχω τις βλαστοκύστες και είμαι γιατρό συνεργάτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2022 at 12:26 ΜΜ, ο/η Margitc είπε:

✌️🧿👏❤️

Πού είσαι εσύ κοριτσάκι μου! Τι νέα έχεις; Κ εσένα σε περιμένω το ξέρεις έτσι δεν είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ιατρειο του μου ειπαν να κλεισω ραντεβου κοντα στο Πασχα να τα πουμε απο κοντα(γινεται λιγο χαμος σε αυτο το γιατρο και ειναι δυσκολη η επικοινωνια). Αλλα τι να κανω πετυχα εκει και δεν θελω να αλλαξω γιατρο! Για αυτο ρωταω απο τωρα εδω να ξερω στο περιπου την διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Αχ κατσε να φωνάξω την @Παρασκευαιδου να στείλει τα τσόκαρα τα άγιο Βαλεντίνακια!!! 
Δεν πέφτουμε έλα τώρα please λίγο έμεινε!!

Βαστα γερα!!❤️

Βάλε πλάτη αρχηγέ! Όλες την καταλαβαίνουμε, γινόμαστε γροθιά τώρα κ την ανεβάζουμε ψηλά! 🤛🏻🤛🏻🤛🏻🤛🏻🤛🏻🤛🏻🆙🆙🆙🆙🆙💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι! Καλούς διπλασιασμούς κ μια ανέφελη εγκυμοσύνη! 🙏🧿💚

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! εκανα σημερα επαναληπτικη αλλα σε αλλο μικροβιολογικο...370...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! εκανα σημερα επαναληπτικη αλλα σε αλλο μικροβιολογικο...370...

Όλα καλά τα βρίσκω! Σίγουρα θα χρειαστεί να κάνεις κ άλλη χοριακή οπότε φρόντισε να μην αλλάξεις άλλο διαγνωστικό! 😂 Εξάλλου είναι νωρίς ακόμη να πας στον γιατρό για να δείτε κάτι στον υπέρηχο. Οι πρώτες μας ενδείξεις είναι η αύξηση της χοριακής που εσύ την έχεις! Χαλάρωσε κ απόλαυσέ το γιατί μετά αρχίζουν τα αληθινά ζόρια! 🤪💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όλα καλά τα βρίσκω! Σίγουρα θα χρειαστεί να κάνεις κ άλλη χοριακή οπότε φρόντισε να μην αλλάξεις άλλο διαγνωστικό! 😂 Εξάλλου είναι νωρίς ακόμη να πας στον γιατρό για να δείτε κάτι στον υπέρηχο. Οι πρώτες μας ενδείξεις είναι η αύξηση της χοριακής που εσύ την έχεις! Χαλάρωσε κ απόλαυσέ το γιατί μετά αρχίζουν τα αληθινά ζόρια! 🤪💚

Χαχα όχι όχι άλλο! Μωρέ την 1η την έκανα στ κεντρο και την 2η την έκανα εδώ π μένω, είπα να μην κάνω πάλι ταξίδι! Την Παρασκευή λοιπόν επανάληψη στο ίδιο 😂 ευχαριστώ πολύ ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου δεν έχω λόγια για να σας ευχαριστήσω για την εμψύχωση που μου δίνετε! Μήπως να μετονομασουμε το τοπικ σε cheerleaders 2022? 

😁

Μου φτιάξατε τη διάθεση! Θα πάω την Παρασκευή και ανάλογα με το αποτέλεσμα, θα πορευτω αναλόγως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα! Δεν έχω καταλάβει ακόμη πως λειτουργεί το φόρουμ κ που έπρεπε να γράψω ακριβώς... Είμαστε σε προσπάθεια πάνω από 6 μήνες ( 43 εγώ κ 47 ο σύζυγος)... Κ καταλήγουμε στην αναγκαιότητα της εξωσωματικής. Συμβουλές για κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη θα ήθελα. Υπάρχουν εμπειρίες? Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

καλησπέρα κορίτσι... ποια γιατρός είναι η Οικονομοπούλου; Ρωτάω γιατί ψάχνω να την βρω στο Έλενα αλλά δεν έχω καταφέρει να την βρω.. Σε ευχαριστώ!

Η επικεφαλής του τμ. αποβολών. Είναι αιματολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη)  επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω  οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 
    • Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση)    εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️
    • Εγώ δε γνωρίζω, να σε βοηθήσω..μου έχει την ίδια ΠΗΤ και στην αυχενική και στην Β επιπέδου!
    • Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00. Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!! Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️
    • Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊 δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ)  κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση)  δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...