Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ εγω εχω ήδη αρχίσει και θεωρώ δεδομένη την αποτυχία.  Απο προχθές και σήμερα πιο έντονα έχω πόνους περιόδου.  Το στήθος μου έχει ξεπρηστει και τρώω συνέχεια σοκολάτες (το παθαίνω όταν περιμένω περιοδο). Κανονικά είναι να αδιαθετησω στις 19, οπότε βγαίνει χρονικά. Αρχίζω ήδη και προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Αχ κατσε να φωνάξω την @Παρασκευαιδου να στείλει τα τσόκαρα τα άγιο Βαλεντίνακια!!! 
Δεν πέφτουμε έλα τώρα please λίγο έμεινε!!

Βαστα γερα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Και εμένα η τιμή για 2 προσπάθειες μου φάνηκε καλύτερη από το κέντρο που είμαι τώρα. Επισης αν χρειαστεί μικρογονιμοποίηση ή picsi μου είπαν πως δεν τα χρεώνουν παραπάνω.

Και εμείς παρόμοια περίπτωση, 3.5 χρόνια προσπάθεια χωρίς ποτέ να έχω μείνει έγκυος (36 ετών όμως εγώ). Ολες οι εξετάσεις μου πολύ καλές. Το σπερμα είχε κάποια θέματα, αλλά τα λύσαμε.  Την 1η εξωσωματική την κάναμε χωρίς να έχω κανει υστεροσκόπηση. Μετά το αρνητικό αποτέλεσμα όμως αποφασίσαμε να την κάνουμε και αυτή. Βρέθηκε και αφαιρέθηκε ενα μικρό διάφραγμα που δεν είχε φανεί στην σαλπιγγογραφία και μου έκαναν και scratching. Δεν σημαίνει απαραίτητα πως αυτό ήταν το θέμα μας και τωρα λύθηκε. Αλλά τουλάχιστον τώρα ξέρουμε πως τα έχουμε τσεκάρει όλα. Την υστεροσκόπηση κάποιοι την προτείνουν αφου εχει προηγηθεί κάποια αποτυχημένη προσπαθεια, άλλοι από την αρχή. 

Σπερματέγχυση δεν σας πρότεινε κανένας; Σε περιπτώσεις γυναικών κάτω των 35 και αν το σπέρμα είναι καλό, συνήθως ειναι το πρώτο βήμα που προτείνουν. 

Πάντως πριν ξεκινήσετε προσπάθεια βεβαιωθείτε πως τα έχετε τσεκάρει όλα με εξειδικευμένους γιατρούς. Δεν φτάνει μόνο ο εξωσωματιστής. Και αυτο είναι δυστυχώς κάτι που όλες εδώ το συνειδητοποιούμε μετά απο από αποτυχημένες προσπάθειες. Να πας σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και αιματολόγο (πχ στο κέντρο ελέγχου αποβολών στο Έλενα που σχεδόν όλες εδώ πήγαμε). Και ο άντρας σου σε εξειδικευμένο ουρολόγο και να δει και dfi και οξειδωτικό στρες.

Σπερματεγχυνση μου είπαν με τόσο καλό σπέρμα δεν χρειάζεται να κάνουμε , γιατί είναι σαν την επαφή ...αν και κάναμε μια αποτυχημένη εξαιτίας λάθους σε υπολογισμό ωορρηξίας ( δεν θέλω να το θυμάμαι) !! Το dfi τι είναι ακριβώς...σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Και όμως ο λυμπεροπουλος σε ένα σπερμα πχ με κακό dfi γράφει ότι ευθύνεται για αποβολές αλλά και για αποτυχίες εμφύτευσης. Δηλαδή ένα μέτριο / κακό σπερμα με ένα μέτριο /κακό ωάριο λόγω ηλικίας πχ θα φτιάξουν ένα μέτριο έμβρυο το οποίο μπορεί να δώσει κύηση ,μπορεί όμως κ αποβολή μπορεί κ να μην εμφυτευτεί καν. Ρωσική ρουλέτα εν ολίγοις.

Αρα έχεις πάει Έλενα επομένως ορμονολογικα / ανοσολογικα / Μήτρα είναι ελεγμενα.

Αν σας παρακολουθεί κ εξειδικευμένος ουρολόγος κ έχετε κ το σπερμα με αγωγή (δηλαδή είτε βιταμίνες είτε αντιοξειδωτικά είτε life style & διατροφή) επέλεξε ένα πολύ καλό εμβρυολογικο! Την μισή δουλειά την κάνει ο γιατρός την υπόλοιπη το εμβρυολογικο. 

Εγω θα ήθελα κ έναν γιατρό που υποστηρίζει κ φυσικούς κύκλους αν πχ κάτι στράβωνε σε διέγερση ως back up plan 🙏

Συμφωνώ πολύ μαζί σου κι εγω θα ήθελα κάποιον γιατρό που να μου δίνει κ αυτη την επιλογή. Γιατί δεν ξέρω πως θα αντιδράσω ειδικά στα καινούργια φάρμακα και απο την άλλη εχω ακούσει πως απο φυσικό κύκλο τα ωάρια ειναι πιο δυνατά κ υγιή! Οπότε θα ηθελα να δώσω την ευκαιρία σε 1-2 κύκλους εφόσων αυτό ειναι εφικτό!

Αυτό για το κακό σπέμα που μπορεί να μην δώσει κύηση δεν το δέχτηκε ο ουρολόγος που παρακολουθεί τον σύζηγο. Τον ρώτησα τουλάχιστον 3 φορές.. Την επόμενη Τρίτη όμως εχουμε ραντεβού κ με εναν 2ο πιο εξειδικευμένο (Μακαρούνης) για να ακούσουμε κ μια 2η γνώμη.

Τώρα όσων αφορά για το καλό εμβρυολογικό κέντρο το Ιασώ μας προτάθηκε ως πιο εκσυγχρονισμένο κέντρο και μας παρέπεμψαν εκ των υστέρων στο Βασιλ. με τον οποίο δεν σου κρύβω πως με εχει προβληματίσει λιγάκι... Αυτά!

Θα ηθελα πάρα πολύ παντως να εμφανιστεί ενα μαγικό ραβδάκι κ να μου δείξει τον γιατρό που θα με καθοδηγήσει σωστά και που θα νοιώσω μια μεγαλύτερη ασγάλεια χωρίς να κανω δεύτερες σκέψεις!

Μην σε κουράζω άλλο ! Καλό βράδυ να έχουμε και μακάρι οι επόμενες κινήσεις που περνούν απο το χέρι μας να είναι αυτές που θα καθορίσουν το ευτυχές γεγονός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πρώτα θα μάθουμε τα δικά σου ευχάριστα 👶😉

@Κατεριναπαπμου να έχεις όμορφα νεάκια Σύντομα!!! 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΧΑΡΜΑ

@BlackCat

σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και τα ενθαρρυντικά λόγια, αλλά ειλικρινά νιώθω λες και θα αδιαθετησω από στιγμή σε στιγμή. Ήρεμη είμαι γενικά, είμαι για όλα προετοιμασμενη. Καλύτερα να είμαι υποψιασμενη παρά να μου έρθει η σφαλιάρα ξαφνικά. Σε 3 μέρες θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ εγω εχω ήδη αρχίσει και θεωρώ δεδομένη την αποτυχία.  Απο προχθές και σήμερα πιο έντονα έχω πόνους περιόδου.  Το στήθος μου έχει ξεπρηστει και τρώω συνέχεια σοκολάτες (το παθαίνω όταν περιμένω περιοδο). Κανονικά είναι να αδιαθετησω στις 19, οπότε βγαίνει χρονικά. Αρχίζω ήδη και προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Αχ θα σε δείρω! Καλα δεν έχεις καταλάβει, οτι οοοολες και αν όχι όλες το 90% έχουν συμπτώματα περιόδου?? Καλε εγω θα χαιρόμουν στη θέση σου! Θα έχεις μια τεράστια χοριακη είμαι σίγουρη! 

Βρε κορίτσι μου πως θα σου έρθει περίοδος με τοοοση προγεστερόνη που παίρνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ θα σε δείρω! Καλα δεν έχεις καταλάβει, οτι οοοολες και αν όχι όλες το 90% έχουν συμπτώματα περιόδου?? Καλε εγω θα χαιρόμουν στη θέση σου! Θα έχεις μια τεράστια χοριακη είμαι σίγουρη! 

Βρε κορίτσι μου πως θα σου έρθει περίοδος με τοοοση προγεστερόνη που παίρνεις? 

Χαχαχα γέλασα με αυτό με την προγεστερονη. Να σαι καλά για την εμψύχωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα γέλασα με αυτό με την προγεστερονη. Να σαι καλά για την εμψύχωση!

Ναι ναι δεν χαλάσει τώρα που πήραμε φορά, μια χαρά παει η ομάδα πετάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ εγω εχω ήδη αρχίσει και θεωρώ δεδομένη την αποτυχία.  Απο προχθές και σήμερα πιο έντονα έχω πόνους περιόδου.  Το στήθος μου έχει ξεπρηστει και τρώω συνέχεια σοκολάτες (το παθαίνω όταν περιμένω περιοδο). Κανονικά είναι να αδιαθετησω στις 19, οπότε βγαίνει χρονικά. Αρχίζω ήδη και προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Κι εγω τα θετικά σου νεα περιμενω… μην προδικάζεις κατι, δεν ειπαμε; Δεν ψαχνουμε για συμπτώματα… σε δυο μερες θα ξερεις!!!! 🙏🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν ξέρω να σου πω σε τι επηρεάζει,  αλλά ξέρω ότι είναι στις οδηγίες στο τι να κάνεις μετά την ετ.

Ωστόσο εγώ σκέφτομαι εάν τα καυτά μπάνια είναι κάτι που θα πρέπει να αποφεύγουμε όλες οι γυναίκες που προσπαθούμε το 2ο μισό του κύκλου μας... όλα τα έχουμε δοκιμάσει.. ας δοκιμάσουμε κι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ εγω εχω ήδη αρχίσει και θεωρώ δεδομένη την αποτυχία.  Απο προχθές και σήμερα πιο έντονα έχω πόνους περιόδου.  Το στήθος μου έχει ξεπρηστει και τρώω συνέχεια σοκολάτες (το παθαίνω όταν περιμένω περιοδο). Κανονικά είναι να αδιαθετησω στις 19, οπότε βγαίνει χρονικά. Αρχίζω ήδη και προετοιμαζομαι ψυχολογικα για το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Αγάπη αφού το ξέρεις ότι τα συμπτώματα είναι τα ίδια μη ρίχνεσαι! Όλα αυτα που περιγράφεις θα μπορούσαν εξίσου να σημαίνουν μια ωραιότατη εμφύτευση! Σε παρακαλώ παρε τα πάνω σου άμεσα! Άσε τώρα το αν ξεπρηστηκε λίγο το στήθος, δε μας λέει τπτ! Έχεις ένα 24ωρο ακόμα και σίγουρα θα είναι το πιο βασανιστικό όλης της περιόδου οποτε είτε ριξτο στη δουλειά αν έχεις, ή σε βόλτες, τηλέφωνα με φίλες, σειρές κλπ! Σε φιλώ πολύ, καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@JNtina

@Lucia79 

Δεν προδικαζω τίποτα, ούτε έχω πέσει. Απλά είμαι λιγότερο αισιοδοξη σε σχέση με την αρχή. Νομίζω ότι τα στάδια της αναμονής τα είχε περιγράψει άψογα η @BlackCat,   η μαυρογατουλα μας!

Το ξέρουμε όλες μας ότι παίζουμε με τις πιθανότητες. Οπότε το μόνο που μένει είναι να κάνω υπομονή 2 μερούλες. Πάντως ομολογώ ότι είναι η πρώτη φορά που όχι μόνο δεν έκανα  χοριακη νωρίτερα, αλλά θα κάνω και μια μέρα αργότερα. 

Χαχαχα 

Μια όμορφη μέρα να έχουμε όλες μας! Πάω να το ρίξω στο διορθωμα! 

@JNtina πολλά φιλάκια στη μπεμπούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@JNtina

@Lucia79 

Δεν προδικαζω τίποτα, ούτε έχω πέσει. Απλά είμαι λιγότερο αισιοδοξη σε σχέση με την αρχή. Νομίζω ότι τα στάδια της αναμονής τα είχε περιγράψει άψογα η @BlackCat,   η μαυρογατουλα μας!

Το ξέρουμε όλες μας ότι παίζουμε με τις πιθανότητες. Οπότε το μόνο που μένει είναι να κάνω υπομονή 2 μερούλες. Πάντως ομολογώ ότι είναι η πρώτη φορά που όχι μόνο δεν έκανα  χοριακη νωρίτερα, αλλά θα κάνω και μια μέρα αργότερα. 

Χαχαχα 

Μια όμορφη μέρα να έχουμε όλες μας! Πάω να το ρίξω στο διορθωμα! 

@JNtina πολλά φιλάκια στη μπεμπούλα σου!!!

Καλημερα!!!! 
Σε δυο μερουλες θα ξερεις… 

Πολλα πολλα Φιλακια και απο την μπεμπουλα μου την καλη!!! Σου στέλνει φουλ μπεμπεδοσκονη να ξερεις!!!!! Και σε σενα και σε ολα τα κορίτσια θα της πω να στείλει και θετική ενέργεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Συμφωνώ πολύ μαζί σου κι εγω θα ήθελα κάποιον γιατρό που να μου δίνει κ αυτη την επιλογή. Γιατί δεν ξέρω πως θα αντιδράσω ειδικά στα καινούργια φάρμακα και απο την άλλη εχω ακούσει πως απο φυσικό κύκλο τα ωάρια ειναι πιο δυνατά κ υγιή! Οπότε θα ηθελα να δώσω την ευκαιρία σε 1-2 κύκλους εφόσων αυτό ειναι εφικτό!

Αυτό για το κακό σπέμα που μπορεί να μην δώσει κύηση δεν το δέχτηκε ο ουρολόγος που παρακολουθεί τον σύζηγο. Τον ρώτησα τουλάχιστον 3 φορές.. Την επόμενη Τρίτη όμως εχουμε ραντεβού κ με εναν 2ο πιο εξειδικευμένο (Μακαρούνης) για να ακούσουμε κ μια 2η γνώμη.

Τώρα όσων αφορά για το καλό εμβρυολογικό κέντρο το Ιασώ μας προτάθηκε ως πιο εκσυγχρονισμένο κέντρο και μας παρέπεμψαν εκ των υστέρων στο Βασιλ. με τον οποίο δεν σου κρύβω πως με εχει προβληματίσει λιγάκι... Αυτά!

Θα ηθελα πάρα πολύ παντως να εμφανιστεί ενα μαγικό ραβδάκι κ να μου δείξει τον γιατρό που θα με καθοδηγήσει σωστά και που θα νοιώσω μια μεγαλύτερη ασγάλεια χωρίς να κανω δεύτερες σκέψεις!

Μην σε κουράζω άλλο ! Καλό βράδυ να έχουμε και μακάρι οι επόμενες κινήσεις που περνούν απο το χέρι μας να είναι αυτές που θα καθορίσουν το ευτυχές γεγονός!

Σου έχω στείλε pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@ΧΑΡΜΑ

@BlackCat

σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και τα ενθαρρυντικά λόγια, αλλά ειλικρινά νιώθω λες και θα αδιαθετησω από στιγμή σε στιγμή. Ήρεμη είμαι γενικά, είμαι για όλα προετοιμασμενη. Καλύτερα να είμαι υποψιασμενη παρά να μου έρθει η σφαλιάρα ξαφνικά. Σε 3 μέρες θα δούμε.

καλε τι χαζομαρες σκεφτεσαι?!? εγω να πω πως ενιωθα σιγουρη οτι θα αδιαθετησω και ανα μιση ωρα πηγα να δω εαν ηρθε? κ ακομη το νιωθω! εγω σε περιμενω να εχουμε να λεμε! ❤️❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα γέλασα με αυτό με την προγεστερονη. Να σαι καλά για την εμψύχωση!

Πότε ελέγχεις; Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα!!!! 
Σε δυο μερουλες θα ξερεις… 

Πολλα πολλα Φιλακια και απο την μπεμπουλα μου την καλη!!! Σου στέλνει φουλ μπεμπεδοσκονη να ξερεις!!!!! Και σε σενα και σε ολα τα κορίτσια θα της πω να στείλει και θετική ενέργεια!!!! 

Καλημέρα...... @JNtinaπως είσαστε όμορφες φατσούλες μεγαλώνετε🤱🏻;;;;;; πως εισαι εσυ κοριτσάκι μου όμορφο;; η Παναγίτσα μας να σας εχει καλα 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 

Φίλη μου... Την Δευτέρα θα παω για ετ να παρω τα μικρά μου σπίτι!!!!!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Απο την Παρασκευή θα αρχίσω κατι ενεσεις;! για προετοιμασία και εχω αγχοθει λιγάκι...ανυπομονώ...

Στείλτε και σε μενα σε παρακαλώ θετική ενέργεια.... 😉😍😘💋

Φιλιά πολλά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλε τι χαζομαρες σκεφτεσαι?!? εγω να πω πως ενιωθα σιγουρη οτι θα αδιαθετησω και ανα μιση ωρα πηγα να δω εαν ηρθε? κ ακομη το νιωθω! εγω σε περιμενω να εχουμε να λεμε! ❤️❤️ 

 

Έκανες την επαναληπτική να δούμε αν είναι διδυμακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έκανες την επαναληπτική να δούμε αν είναι διδυμακια?

ναι ναι περιμενω σε αναμμενα καρβουνα...αλλα πηγα σε αλλο διαγνωστικο για να μην ξανακανω ταξιδι αθηνα , οποτε δεν ξερω ποσο συγκρισιμα θα ειναι τα αποτελεσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

ναι ναι περιμενω σε αναμμενα καρβουνα...αλλα πηγα σε αλλο διαγνωστικο για να μην ξανακανω ταξιδι αθηνα , οποτε δεν ξερω ποσο συγκρισιμα θα ειναι τα αποτελεσματα! 

Ναι η αλήθεια είναι ότι αν δεν είναι από το ίδιο μικροβιολογικο, δεν ξέρω αν μπορείς να βγάλεις ασφαλές αποτέλεσμα.  Ωραία περιμένουμε να δούμε! Το πολύ πολύ να ξαναπάς την Παρασκευή σε αυτό που πήγες σήμερα να δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι αν δεν είναι από το ίδιο μικροβιολογικο, δεν ξέρω αν μπορείς να βγάλεις ασφαλές αποτέλεσμα.  Ωραία περιμένουμε να δούμε! Το πολύ πολύ να ξαναπάς την Παρασκευή σε αυτό που πήγες σήμερα να δούμε. 

το ξερω μωρε...αλλα δεν αντεχα να κανω ταξιδι μονο για την χοριακη! πφφφ αυτη η αναμονη ειναι το χειροτερο! οταν εχεις δωσει αιμα και δεν περνανε τα λεπτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

το ξερω μωρε...αλλα δεν αντεχα να κανω ταξιδι μονο για την χοριακη! πφφφ αυτη η αναμονη ειναι το χειροτερο! οταν εχεις δωσει αιμα και δεν περνανε τα λεπτα! 

update : μολις τα πηρα 380 ειναι... περιμενω να μιλησω με τον γιατρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

update : μολις τα πηρα 380 ειναι... περιμενω να μιλησω με τον γιατρο! 

Αντε ωραία! Σχεδόν διπλάσια (ο λόγος που δεν είναι διπλασια είναι ότι είναι από άλλο μικροβιολογικο)

Οποτε λογικά ένα είναι, η Βαλεντινουλα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε ωραία! Σχεδόν διπλάσια (ο λόγος που δεν είναι διπλασια είναι ότι είναι από άλλο μικροβιολογικο)

Οποτε λογικά ένα είναι, η Βαλεντινουλα σας!!!

να μην ανησυχω δηλαδη εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το ξέρω θα φάει ποινή η αλήθεια πως κάνει και μαθήματα ιδιαίτερα σε παιδεία λυκείου δηλαδή το εξασκεί το επάγγελμα  απλά τον προβληματίζει είναι το πόσο μακριά θα πάει οι δρόμοι εδώ είναι χάλια και θα τρώει πολλά λεφτά βενζίνη αλλά όπως λες θα έχει πιθανότητες του χρόνου να μπει και ίσως σε πιο κοντινό μέρος.. ελπίζουμε να ειναι από 45 λεπτά έστω 1,5 μαξ  Πρέπει να μιλήσει με την την δουλειά του να τους ενημερώσει ότι τον κάλεσαν να δούμε τι θα γίνει και με εκείνους και τι επιλογές υπάρχουν δεν θέλει να την αφήσει.. εγώ δεν δουλεύω και θα έχει και πολλά έξοδα τώρα με την θέση 
    • Καλή τοποθέτηση!!!! Θα ζητήσει άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου από το ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ. Είναι το αρμόδιο όργανο της εκάστοτε διεύθυνσης που ανήκεις. Δε νομίζω να του αρνηθούν αλλά απ όσο γνωρίζω μέχρι να εγκριθεί δε μπορεί να εργάζεται. Όποτε θα πρέπει να παραιτηθεί κ είτε να συνεχίσει χωρίς να είναι δηλωμένος είτε να σταματήσει μέχρι να εγκριθεί. Το κάθε ποτε συνεδριάζουν εξαρτάται από την εκάστοτε διεύθυνση κ κατά πόσο περνάνε γρήγορα τις αποφάσεις. Ας κάνει με το καλό την Παρασκευή κατευθείαν την αίτηση κ ας ρωτήσει συναδέλφους στο σχολείο σίγουρα θα ξέρουν να τον κατευθύνουν. Καλή αρχή!! 
    • Μπα μια χαρά είναι για 3 μηνών, κι εγώ τα περισσότερα για 3 μηνών και πάνω τα πήρα. Τα μικρότερα δεν θα τα πολύ βάλει, επειδη μεγαλώνουν γρήγορα τους πρώτους δύο μήνες και δεν ξέρεις και ακριβώς το ύψος που θα βγει. Ίσα ίσα, τα μεγαλύτερα μεγέθη έχουν και χώρο για να βάζεις ζιπουνακι από μέσα και να είναι άνετο. Εγώ πήρα για 1-2 μηνών που είχε προσφορά (δεν είχε κι άλλο νούμερο) στα orchestra με 2-3€ για την έξοδο από το μαιευτήριο. Δεν είχα μακρυμάνικα ολόσωμα από τον μεγάλο μου γιο. Εκείνος γεννήθηκε Ιούλιο, οπότε τον είχαμε τσιτσιδι από τη στιγμή που βγήκε από το μαιευτήριο, μέχρι και 2 μήνες μετά 😆. Του είχα κι ένα αμανικο για τις φορές που τον πήγα παιδίατρο, αλλά γυμνό την έβγαλε το παιδί μου εκείνο το διάστημα, πολύ με είχε βολεψει 😆 Πάντως, μετά τους 3-4 μήνες πέφτει λίγο ο ρυθμός ανάπτυξης τους και ξέρεις τι να αγοράσεις. 
    • @Annoula1995 καλα αποτελεσματα στην β επιπεδου σμρ!!!!! 🥰❤️🙏 τι ωρα θα πας;;; οταν μπορεις γραψε μας τα νεα σου!!! 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...