Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τέλεια τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Το σπερμα το βλέπουν κατευθείαν (δεν ξέρω πώς,  μη με ρωτησεις), αλλά και εμείς όταν κατεβήκαμε για ενημέρωση μας είπαν κατευθείαν τον αριθμό. Όταν έχεις τόσο πολλά καλά ωάρια και καλό σπερμα, είναι βέβαιο ότι θα τα αφήσει για βλαστοκυστες.  Φαντάσου ότι φτάνει στο στάδιο αυτό γύρω στο 50%. Γενικα οι βλαστοκυστες θεωρείται ότι έχουν καλύτερα αποτελέσματα.  Όλα σούπερ θα πάνε,  θα το δεις! Θυμησε μου, είσαι μικρούλα ε?

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την ενθαρρυντική απάντηση ❤ 

Είμαι 33 χρονών και ποτέ δεν είχα εμφύτευση, μακάρι τώρα να πάνε όλα καλά! Ο αριθμός των ωαρίων οφείλεται στο οτι έχω πολυκυστηκες ωοθήκες οπότε απο την αρχή είχα πολλά ωοθηλακια που δόξα το θεό έβγαλαν ωάρια 

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο Κατερίνα, τα πήγες πολύ καλά, άριστα.

Όλα με το καλό.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, άντε σύντομα να έχουμε εύχαρηστα όλες και επιτόπου το θεματάκι να αλλάξει👶👶👶

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η tina21 είπε:

μπραβο κοριτσι μου! καλες γονιμοποιησεις τωρα! το δυσκολο κομματι περασε ❤️❤️❤️ με τοσα ωαρια σιγουρα θα εχετε αρκετες και καλες βλαστοκυστες! εγω απο 14 ωαρια ειχα 9 βλαστοκυστες...

η ετ δεν ειναι τπτ...ξεκουραση μεχρι τοτε λοιπον ❤️❤️❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,  περιμένω πως και πως αύριο να μιλήσω με εμβρυολογο.. 

Επίσης ακόμα πονάω στις κινήσεις μου,  ειδικά όταν πάω να κάτσω, όντως και εγω πιστεύω το δύσκολο κομμάτι πέρασε 

❤❤❤❤

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κατερίνα μπράβο, είδες που τα λέγαμε ότι θα πας τέλεια? 
Εννοείται οτι κάνουν μια σύντομη ανάλυση στο σπερμα την ίδια ώρα και αν τυχόν δεν το βρουν ικανοποιητικό μπορεί να ζητήσουν από τον άντρα να δώσει και 2η φορά (μας είχε τύχει εμάς στην 1η προσπάθεια), οπότε ναι εννοείται οτι ξέρουν τι δυναμική έχει από λίγο μετά που θα το δώσει.
Αν τα ωάρια είναι αυτό που λένε ωριμα και το σπερμα έχει καλές παραμέτρους θα γονιμοποιηθουν όλα οποτε μην αγχώνεσαι. Βλαστοκυστες θα έχεις σίγουρα, το θέμα είναι ποσες! Εννοείται ότι το θεωρεί δεδομένο ο γιατρός σου με τόσο πολλά ωάρια. 
Οπότε ξεκινάς προετοιμασία για Δευτέρα. Αύριο να μας πεις πως πήγαν και οι γονιμοποιήσεις, αν και δεν έχουμε αμφιβολία ότι θα πάτε εξίσου τέλεια! 

Σε ευχαριστώ πολυ καλο μου κορίτσι!

Ευτυχώς δεν του ζήτησαν δεύτερη εκσπερμάτωση, γτ στην πρώτη ζοριστηκε πολύ, ήταν αρκετα στρεσαρισμενος.. και εγώ το ίδιο βέβαια,  με κλάματα κοιμήθηκα και έβαλα τα κλάματα μόλις με ξύπνησαν,  ο εμβρυολογος μου είπε είναι λογικό λόγο των ορμονών και θα μου περάσει!  

Μακάρι να είναι τα τυχερά μας αυτά Και για τις 2 μας και για ολα τα κορίτσια που προσπαθούν!

στις πριν 5 ώρες, ο/η rouseva είπε:

@Lucia79 @BlackCat @Κατεριναπαπ συγχαρητήρια για τα αυγουλάκια σας!Εύχομαι το παιδάκι/α σας να είναι ανάμεσα τους♥️ @Lucia79 θύμισε μου...γιατί κάνατε προεμφυτευτικο?Λόγω σπέρματος?Αν θυμάμαι σωστά τώρα δεν θα κάνετε ε?

Περιμένουμε μια εξέταση του συζύγου που φοβάμαι πολύ κ αν δεν βγει καλή οπου διαβάζω λένε για προεμφυτευτικο η δότη.Ξερω προτρεχω αλλά...

Ειναι κ που εχουμε κ νέο μωράκι στην οικογένεια κ βλέπω τα μάγουλακια του κ σκέφτομαι...αν δεν τα καταφέρω εγω?Είναι αυτό το διάστημα αναμονής,δεν ξέρω από πού να κρατηθώ...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Α ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Όντως τα ραντεβού είναι πολύ μακρινά, αλλα θα το προσπαθήσω. Το μπλογκ πρέπει σίγουρα να το κάνεις κάποια στιγμή! Εγώ κορίτσια ό,τι διαβάζω εδώ το σημειώνω και έχω ήδη φτιάξει διάφορες λίστες 🤣 

Στο Νοσοκομείο Άγιο Σάββα κάνουν πλέον υπερήχους μόνο πρωινά (ενώ πριν ένα χρόνο κ μαστογραφία κ υπερηχο είχα κάνει απόγευμα) και είναι μακρινά πολύ τα ραντεβού.

Ειχα βρει όμως πιο γρήγορα ραντεβού για υπερηχο απόγευμα στο παράρτημα του Αγίου Σαββα Νίκος Κούρκουλος που είναι στην στάση Σονια (τρόλεϊ) 4 στάσεις μετά τον άγιο Σαββα στην Αλεξάνδρας. 
Μαλιστα δεν πηρα χαμπάρι ότι έκλεισα εκεί νομίζα εγώ ότι έκλεισα στο νοσοκομείο κ πήγα καλή κυρία έφαγα πόρτα έτρεξα μετά πήγα στο παράρτημα ευτυχώς είχα πάει νωρίτερα κ πρόλαβα κ μάλιστα επειδή δεν είχα παραπεμπτικό γιατί με παρακολουθεί ο ΚΙΝΟΓΛΟΥ στον άγιο Σαββα κ το παραπεμπτικο μου το έδιναν την ίδια ημέρα του υπερήχου παρακάλεσα είπα ότι είμαι για εξωσωματική κ με εξυπηρέτησαν γρήγορα κ ανθρώπινα. Μίλησαν δηλαδή τηλεφωνικά με το νοσοκομείο κ μου το έδωσαν με αυλή συνταγογράφηση. 

Απλα μετά έκανα ένα κόπο κ πήγα μια Τρίτη πρωί χωρίς ραντεβού για να δει ο ΚΙΝΟΓΛΟΥ τα αποτελέσματα.

Δεν ήξερα ότι δέχονται κ από ιδιώτη σημαντική πληροφορία.

Οσο για το Έλενα είχα ελεγχθεί για θυρεοειδή κ είχα κάνει υπερηχο εκεί για όζους με είχε παραπέμψει η Τσεκούρα τα βρήκε όλα οκ δεν με έστειλε στο ενδοκρινολογικο δηλαδή αλλά μάλλον θα την κάνω την βόλτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ευχαριστώ καλύτερα είναι τώρα, ίσως λέγεται βιοχημικη δεν ξέρω η τιμή ήταν 7,60... έβαλα 2 βλαστοκυστες και η μία είχε ανοίξει για γονιμοποίηση αν καταλαβαίνεις τι εννοώ, ναι το σπέρμα ήταν καλό. Όσο ήταν στο νοσοκομείο ο άντρας μου ρώτησε για την μονάδα υποβοηθουμενης και του είπαν οτι έχει μεγάλη καθυστέρηση αλλά και εγώ σαν εσένα άργησα να ξεκινήσω με την διέγερση και κράτησε 4 μήνες μέχρι την εμβρυομεταφορα.....

Κατάλαβα βιοχημική είχες, εμφύτευση έγινε που είναι σημαντικό αλλά δεν προχώρησε.

Μπορεις να κλείσεις ραντεβού στο νοσοκομείο ,να κλείσεις θέση (δεν ξέρω αν γίνεται κ πως είναι η διαδικασία στο δημόσιο κ το διάστημα που μένει να περάσεις επιτροπή για φάρμακα , να τσεκάρετε το σπερμα σε εξειδικευμένο κέντρο κ ουρολόγο κ ίσως κ την μήτρα πιο ενδελεχώς.

Να πάρετε τον χρόνο σας να ανακτήσετε δυνάμεις κ όλο αυτό το διάστημα να προσπαθείτε φυσικά κ μόνοι σας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Πήγα χθες στο Ενδοκρινολογικό για 2η φορά. Την πρώτη φορα δεν μου άρεσε η αντιμετώπιση και το στιλ του γιατρού και έφυγα απογοητευμένη. Χθες όμως πέτυχα μια πάρα πολύ καλή γιατρό, η οποία ενδιαφέρθηκε πολύ για την περίπτωσή μου και μάλιστα κανόνισε να κάνω εκείνη την ώρα επάναληπτικό υπέρηχο για να με δει και η διευθύντρια. Μου έγραψε κάποιες εξετάσεις ακόμα και μου είπε να τις κάνω όπου θέλω και να τις στείλω με email. Και τις πρώτες εξετάσεις που μου είχαν γράψει, αλλού τις έκανα. Οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς για δεύτερο ραντεβού. Εκτός αν θες εσύ να πας και δεύτερη φορά για να συζητήσετε. Τοτε καλύτερα κλείσε από την αρχή δυο ραντεβού, γιατί δεν βρίσκεις εύκολα. 

Εμένα πάντως αυτός που είχα δει δε μου έδωσε την επιλογή να τις στειλω με μεηλ, μου είπε ο ίδιος «τώρα που θα γυρίσεις σπίτι μπες και κλείσε το επόμενο ραντεβού» οπότε κι εγώ υπέθεσα ότι δεν λειτουργεί έτσι το πράγμα…Όπως φαίνεται εξαρτάται πού θα πέσεις και ο καθένας κάνει τα δικά του….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στο Νοσοκομείο Άγιο Σάββα κάνουν πλέον υπερήχους μόνο πρωινά (ενώ πριν ένα χρόνο κ μαστογραφία κ υπερηχο είχα κάνει απόγευμα) και είναι μακρινά πολύ τα ραντεβού.

Ειχα βρει όμως πιο γρήγορα ραντεβού για υπερηχο απόγευμα στο παράρτημα του Αγίου Σαββα Νίκος Κούρκουλος που είναι στην στάση Σονια (τρόλεϊ) 4 στάσεις μετά τον άγιο Σαββα στην Αλεξάνδρας. 
Μαλιστα δεν πηρα χαμπάρι ότι έκλεισα εκεί νομίζα εγώ ότι έκλεισα στο νοσοκομείο κ πήγα καλή κυρία έφαγα πόρτα έτρεξα μετά πήγα στο παράρτημα ευτυχώς είχα πάει νωρίτερα κ πρόλαβα κ μάλιστα επειδή δεν είχα παραπεμπτικό γιατί με παρακολουθεί ο ΚΙΝΟΓΛΟΥ στον άγιο Σαββα κ το παραπεμπτικο μου το έδιναν την ίδια ημέρα του υπερήχου παρακάλεσα είπα ότι είμαι για εξωσωματική κ με εξυπηρέτησαν γρήγορα κ ανθρώπινα. Μίλησαν δηλαδή τηλεφωνικά με το νοσοκομείο κ μου το έδωσαν με αυλή συνταγογράφηση. 

Απλα μετά έκανα ένα κόπο κ πήγα μια Τρίτη πρωί χωρίς ραντεβού για να δει ο ΚΙΝΟΓΛΟΥ τα αποτελέσματα.

Δεν ήξερα ότι δέχονται κ από ιδιώτη σημαντική πληροφορία.

Οσο για το Έλενα είχα ελεγχθεί για θυρεοειδή κ είχα κάνει υπερηχο εκεί για όζους με είχε παραπέμψει η Τσεκούρα τα βρήκε όλα οκ δεν με έστειλε στο ενδοκρινολογικο δηλαδή αλλά μάλλον θα την κάνω την βόλτα

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα ψαξω και εκεί μήπως βρω κάτι. Πρωί ή απόγευμα δεν με πειράζει, τα κανονίζω με τη δουλειά. Στην τελική αν δεν βρω θα πάω ιδιωτικά για να ειμαι σίγουρη ότι το τσέκαρα και αυτό. Θα προτιμούσα βέβαια στον Άγιο Σαββα γιατί ειναι εξειδικευμένο νοσοκομειο, αλλά οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Α, στο Μαστοράκο πήγες; Δεν ήξερές, δε ρώταγες;

Bingo (συ είπας….που το μαντέψεις ρε θηρίο?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εμένα πάντως αυτός που είχα δει δε μου έδωσε την επιλογή να τις στειλω με μεηλ, μου είπε ο ίδιος «τώρα που θα γυρίσεις σπίτι μπες και κλείσε το επόμενο ραντεβού» οπότε κι εγώ υπέθεσα ότι δεν λειτουργεί έτσι το πράγμα…Όπως φαίνεται εξαρτάται πού θα πέσεις και ο καθένας κάνει τα δικά του….

Ναι, μάλλον ο καθένας κάνει τα δικά του. Δεν ξέρω. Μάλλον μου έδωσαν αυτή την επιλογή επειδή είπα ότι τον άλλο μηνα πάω για εξωσωματική και θεώρησαν πως είναι κάπως επείγον το θέμα μου. Την Τριτη πάντως θα περάσω και αποκεί μια βολτα για να βεβαιωθώ οτι όντως πήραν το email.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Έχουμε στείλει σπέρμα για fish γιατί στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα δεν μπόρεσαν να μετρήσουν οξειδωτικό στρες λόγω λίγων σπερματοζωαρίων (1εκ) κ είχε μορφολογία 1% 😳.Χειρότερο απ' όλες τις φορές.Αναμενουμε κ αυτή την εξέταση να πάμε επιτέλους Ασβ.Δυο φορές έχει ακυρωθεί το ραντεβού μας εκεί.

Αύριο που περιμένεις τηλ,υπάρχει περίπτωση δηλ να σου πουν έλα να κάνεις ετ τώρα?3 ημερών?

 

Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτή η εξέταση που λες, αυτα είναι θέματα για @Kiddo! Όπως και να χει εύχομαι να βγει καλή η εξέταση και γλιτώσετε από αυτό το βραχνά που λέγεται προεμφυτευτικος…

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση για ετ αύριο, έχουμε ήδη αποφασίσει για κατάψυξη και μεταφορά σε άλλο κύκλο γιατί έχω ένα θέμα με ένα αυτοάνοσο  να ελέγξω και πρέπει να κάνω μερικά ραντεβού με ρευματολόγο κ την Οικονομόπουλου στο Έλενα ξανά πριν αποφασίσουμε ποτε θα πάμε για μεταφορά. Το βασικό θέμα τώρα είναι να έχουμε αύριο έμβρυα, μη φάω καμία ήττα και δε μας έχει μείνει τπτ,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτή η εξέταση που λες, αυτα είναι θέματα για @Kiddo! Όπως και να χει εύχομαι να βγει καλή η εξέταση και γλιτώσετε από αυτό το βραχνά που λέγεται προεμφυτευτικος…

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση για ετ αύριο, έχουμε ήδη αποφασίσει για κατάψυξη και μεταφορά σε άλλο κύκλο γιατί έχω ένα θέμα με ένα αυτοάνοσο  να ελέγξω και πρέπει να κάνω μερικά ραντεβού με ρευματολόγο κ την Οικονομόπουλου στο Έλενα ξανά πριν αποφασίσουμε ποτε θα πάμε για μεταφορά. Το βασικό θέμα τώρα είναι να έχουμε αύριο έμβρυα, μη φάω καμία ήττα και δε μας έχει μείνει τπτ,,,

Α παπα καλε τι είναι αυτά που λες... θα δεις ότι αύριο θα μας πει ότι έχεις 4 ωραιότατα εμρυακια που θα μπουν στην κατάψυξη και θα σε περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτή η εξέταση που λες, αυτα είναι θέματα για @Kiddo! Όπως και να χει εύχομαι να βγει καλή η εξέταση και γλιτώσετε από αυτό το βραχνά που λέγεται προεμφυτευτικος…

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση για ετ αύριο, έχουμε ήδη αποφασίσει για κατάψυξη και μεταφορά σε άλλο κύκλο γιατί έχω ένα θέμα με ένα αυτοάνοσο  να ελέγξω και πρέπει να κάνω μερικά ραντεβού με ρευματολόγο κ την Οικονομόπουλου στο Έλενα ξανά πριν αποφασίσουμε ποτε θα πάμε για μεταφορά. Το βασικό θέμα τώρα είναι να έχουμε αύριο έμβρυα, μη φάω καμία ήττα και δε μας έχει μείνει τπτ,,,

Με το σπερμα που δώσατε 4/4 θα έχετε δεν υπάρχει περίπτωση.

🤞🤞🤞🤞🤞🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μεταξύ από χτες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ έντονος πόνος πολύ χαμηλά που με εμποδίζει ακόμα και να περπατήσω καλά καλά και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Δευτέρα και χτες ως το απόγευμα δεν ποναγα σχεδόν καθόλου από την ωοληψια (πραγματικά καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές, δεν είχα ούτε καν αίμα!!) αλλά τώρα σφαδαζω. Πήρα το απόγευμα μια μαία και μου είπε να πάω για υπέρηχο αύριο αλλά ότι μπορεί να είναι από έντερο ή κάτι άλλο, πάντως όχι από την ωοληψια,,..και σε θυμήθηκα ρε @BlackCat!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α παπα καλε τι είναι αυτά που λες... θα δεις ότι αύριο θα μας πει ότι έχεις 4 ωραιότατα εμρυακια που θα μπουν στην κατάψυξη και θα σε περιμένουν!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το σπερμα που δώσατε 4/4 θα έχετε δεν υπάρχει περίπτωση.

🤞🤞🤞🤞🤞🤞 

Μου τελείωσαν ήδη οι αντιδράσεις, σας βάζω ατέλειωτες καρδιές!

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο μεταξύ από χτες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ έντονος πόνος πολύ χαμηλά που με εμποδίζει ακόμα και να περπατήσω καλά καλά και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Δευτέρα και χτες ως το απόγευμα δεν ποναγα σχεδόν καθόλου από την ωοληψια (πραγματικά καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές, δεν είχα ούτε καν αίμα!!) αλλά τώρα σφαδαζω. Πήρα το απόγευμα μια μαία και μου είπε να πάω για υπέρηχο αύριο αλλά ότι μπορεί να είναι από έντερο ή κάτι άλλο, πάντως όχι από την ωοληψια,,..και σε θυμήθηκα ρε @BlackCat!

Πήρες κανένα παυσίπονο? Εμένα μ είχαν δώσει feldene

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο μεταξύ από χτες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ έντονος πόνος πολύ χαμηλά που με εμποδίζει ακόμα και να περπατήσω καλά καλά και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Δευτέρα και χτες ως το απόγευμα δεν ποναγα σχεδόν καθόλου από την ωοληψια (πραγματικά καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές, δεν είχα ούτε καν αίμα!!) αλλά τώρα σφαδαζω. Πήρα το απόγευμα μια μαία και μου είπε να πάω για υπέρηχο αύριο αλλά ότι μπορεί να είναι από έντερο ή κάτι άλλο, πάντως όχι από την ωοληψια,,..και σε θυμήθηκα ρε @BlackCat!

Εγώ πονάω αρκετά και στο περπάτημα γενικά στις κινήσεις και ειδικά μόλις πάω να κάτσω ή να ξαπλώσω,  αν είμαι ακίνητη απλά έχω μια ενόχληση, μήπως απο την οωληψια ακόμα δεν επιβλήθηκε πλήρως και στις κινήσεις εκει κατω με τα έντερα δημιουργείται ο πόνος? Υποθέτω δεν ξέρω,  αλλα αφού θα πας για υπέρηχο θα έχεις ξεκάθαρη εικόνα αύριο, μην αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι πως όλα για καλό έγιναν και γίνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο μεταξύ από χτες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ έντονος πόνος πολύ χαμηλά που με εμποδίζει ακόμα και να περπατήσω καλά καλά και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Δευτέρα και χτες ως το απόγευμα δεν ποναγα σχεδόν καθόλου από την ωοληψια (πραγματικά καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές, δεν είχα ούτε καν αίμα!!) αλλά τώρα σφαδαζω. Πήρα το απόγευμα μια μαία και μου είπε να πάω για υπέρηχο αύριο αλλά ότι μπορεί να είναι από έντερο ή κάτι άλλο, πάντως όχι από την ωοληψια,,..και σε θυμήθηκα ρε @BlackCat!

Κοίτα το θετικό είναι ότι έτσι και αλλιώς έχετε αποφασίσει για κατάψυξη, οπότε δεν σου ανατρέπει τς σχέδια. Όμως να πας οπωσδήποτε για υπέρηχο μήπως έπαθες υπερδιεργεση.  Αυτό εμφανίζεται 3 μέρες μετά την ωοληψία.  Δεν έχει σημασία που δεν έβγαλες πολλά ωάρια για την υπερδιεργεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ πονάω αρκετά και στο περπάτημα γενικά στις κινήσεις και ειδικά μόλις πάω να κάτσω ή να ξαπλώσω,  αν είμαι ακίνητη απλά έχω μια ενόχληση, μήπως απο την οωληψια ακόμα δεν επιβλήθηκε πλήρως και στις κινήσεις εκει κατω με τα έντερα δημιουργείται ο πόνος? Υποθέτω δεν ξέρω,  αλλα αφού θα πας για υπέρηχο θα έχεις ξεκάθαρη εικόνα αύριο, μην αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι πως όλα για καλό έγιναν και γίνονται!

Ο πόνος που αισθάνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικός. Τόσα ωάρια έβγαλες σήμερα. Και θα είσαι λογικά και πρησμένη για τις επόμενες ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ο πόνος που αισθάνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικός. Τόσα ωάρια έβγαλες σήμερα. Και θα είσαι λογικά και πρησμένη για τις επόμενες ημέρες. 

Ναι κι εγώ οταν είχα βγάλει τα 20 και 24 είχα μιλάμε τρελούς πόνους απλά τους είχα συνεχόμενα, από όταν τελείωσε η ωοληψια και για κοντά βδομάδα. Τώρα όμως δεν ποναγα τη Δευτέρα ούτε χτες γι αυτό με παραξένεψε. 
 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Πήρες κανένα παυσίπονο? Εμένα μ είχαν δώσει feldene

Μου το έχουν γράψει και δεν ήξερα τι ρόλο βαράει! Δε μου εξήγησε κανεις αλλά κι εγώ ξεχασα να ρωτήσω. Λες να χτυπήσω ένα? Είναι και αντιφλεγμονώδες άραγε? Δε θέλω να παρω κάτι πολύ βαρύ, ίσως παρω κανενα ντεπόν καλύτερα. 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα το θετικό είναι ότι έτσι και αλλιώς έχετε αποφασίσει για κατάψυξη, οπότε δεν σου ανατρέπει τς σχέδια. Όμως να πας οπωσδήποτε για υπέρηχο μήπως έπαθες υπερδιεργεση.  Αυτό εμφανίζεται 3 μέρες μετά την ωοληψία.  Δεν έχει σημασία που δεν έβγαλες πολλά ωάρια για την υπερδιεργεση. 

Φαίνεται η υπερδιέγερση στον υπέρηχο? Και γίνεται να έχω πάει με μόλις 4 ωάρια? Αυτό που μου είχε φανει περίεργο ειανι η αλήθεια είναι ότι για 4 ωάρια, είχα πολύ ψηλή οιστραδιολη τη μέρα της ovitrelle. Είχε φτάσει 2015 όταν λένε ότι κάθε ωάριο δίνει από 200 έως 300 μονάδες…τεσπα, εννοειτια θα πάω, είναι πολύ έντονο κάποιες στιγμές…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ οταν είχα βγάλει τα 20 και 24 είχα μιλάμε τρελούς πόνους απλά τους είχα συνεχόμενα, από όταν τελείωσε η ωοληψια και για κοντά βδομάδα. Τώρα όμως δεν ποναγα τη Δευτέρα ούτε χτες γι αυτό με παραξένεψε. 
 

 

Μου το έχουν γράψει και δεν ήξερα τι ρόλο βαράει! Δε μου εξήγησε κανεις αλλά κι εγώ ξεχασα να ρωτήσω. Λες να χτυπήσω ένα? Είναι και αντιφλεγμονώδες άραγε? Δε θέλω να παρω κάτι πολύ βαρύ, ίσως παρω κανενα ντεπόν καλύτερα. 

 

Φαίνεται η υπερδιέγερση στον υπέρηχο? Και γίνεται να έχω πάει με μόλις 4 ωάρια? Αυτό που μου είχε φανει περίεργο ειανι η αλήθεια είναι ότι για 4 ωάρια, είχα πολύ ψηλή οιστραδιολη τη μέρα της ovitrelle. Είχε φτάσει 2015 όταν λένε ότι κάθε ωάριο δίνει από 200 έως 300 μονάδες…τεσπα, εννοειτια θα πάω, είναι πολύ έντονο κάποιες στιγμές…

Ναι ναι πάρε...κ γω π πόναγα αυτό μ είπαν να πάρω γτ ει αι κ αντιφλεγμονωδες... αν θες ξαναπαρε βέβαια ένα τηλ στο τηλέφωνο ανάγκης κ ρώτα... εγώ μ αυτό δεν ένιωθα τπτ μετά...το έχει το τηλέφωνο πάνω στις οδηγίες.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Στο μεταξύ από χτες το βράδυ με έχει πιάσει ένας πολύ έντονος πόνος πολύ χαμηλά που με εμποδίζει ακόμα και να περπατήσω καλά καλά και δεν ξέρω τι να υποθέσω. Δευτέρα και χτες ως το απόγευμα δεν ποναγα σχεδόν καθόλου από την ωοληψια (πραγματικά καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές, δεν είχα ούτε καν αίμα!!) αλλά τώρα σφαδαζω. Πήρα το απόγευμα μια μαία και μου είπε να πάω για υπέρηχο αύριο αλλά ότι μπορεί να είναι από έντερο ή κάτι άλλο, πάντως όχι από την ωοληψια,,..και σε θυμήθηκα ρε @BlackCat!

Τι διάολο ειπαμε να πάμε πακετάκι αλλά όχι και σε αυτά 😂😂

Εμενα με είχε πιάσει μια ώρα μετά την ωοληψια όποτε δεν θεωρώ ότι είναι από εκεί. Πιο πιθανό βρισκω το έντερο για να είμαι ειλικρινής αλλά να πας να σε δουν 

το χαπι βολταρεν με είχε βοηθησει πάντως 

Ελπιζω να μην είναι τίποτα περαστικά σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ οταν είχα βγάλει τα 20 και 24 είχα μιλάμε τρελούς πόνους απλά τους είχα συνεχόμενα, από όταν τελείωσε η ωοληψια και για κοντά βδομάδα. Τώρα όμως δεν ποναγα τη Δευτέρα ούτε χτες γι αυτό με παραξένεψε. 
 

 

Μου το έχουν γράψει και δεν ήξερα τι ρόλο βαράει! Δε μου εξήγησε κανεις αλλά κι εγώ ξεχασα να ρωτήσω. Λες να χτυπήσω ένα? Είναι και αντιφλεγμονώδες άραγε? Δε θέλω να παρω κάτι πολύ βαρύ, ίσως παρω κανενα ντεπόν καλύτερα. 

 

Φαίνεται η υπερδιέγερση στον υπέρηχο? Και γίνεται να έχω πάει με μόλις 4 ωάρια? Αυτό που μου είχε φανει περίεργο ειανι η αλήθεια είναι ότι για 4 ωάρια, είχα πολύ ψηλή οιστραδιολη τη μέρα της ovitrelle. Είχε φτάσει 2015 όταν λένε ότι κάθε ωάριο δίνει από 200 έως 300 μονάδες…τεσπα, εννοειτια θα πάω, είναι πολύ έντονο κάποιες στιγμές…

Ναι φαίνεται. Σου κάνουν υπέρηχο κοιλιάς. Μαζευεται υγρό. Εγω το είχα πάθει όταν είχα βγάλει 9 ωάρια. Οπως μου εξήγησαν, ανταποκριθηκα καλύτερα στα φάρμακα από ο, τι περίμεναν και συνέχιζα να παραγω μετά την  ωοληψία (δεν θυμάμαι ακριβώς να στο εξηγήσω). Κατέληξα ημιλιποθυμη σφαδάζοντας από τους πόνους την 4η μέρα στην κλινική. Λογικά δεν θα έχεις πάθει κάτι ανάλογο, αλά επειδή πίστεψέ με δεν θέλεις να το πάθεις,  να πας οπωσδήποτε αύριο να σε δουν. Στα 21 ωαρια δεν έπαθα τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι φαίνεται. Σου κάνουν υπέρηχο κοιλιάς. Μαζευεται υγρό. Εγω το είχα πάθει όταν είχα βγάλει 9 ωάρια. Οπως μου εξήγησαν, ανταποκριθηκα καλύτερα στα φάρμακα από ο, τι περίμεναν και συνέχιζα να παραγω μετά την  ωοληψία (δεν θυμάμαι ακριβώς να στο εξηγήσω). Κατέληξα ημιλιποθυμη σφαδάζοντας από τους πόνους την 4η μέρα στην κλινική. Λογικά δεν θα έχεις πάθει κάτι ανάλογο, αλά επειδή πίστεψέ με δεν θέλεις να το πάθεις,  να πας οπωσδήποτε αύριο να σε δουν. Στα 21 ωαρια δεν έπαθα τίποτα. 

Σε ευχαριστώ καλή μου, θα πάω σίγουρα, έχω πρηστεί κιόλας, η κοιλιά μου είναι τούμπανο, φαντάσου είχα πάει στη λογίστρια νωρίτερα και ξεκούμπωσα το τζιν γιατί δεν άντεχα….ελπίζω να μην είναι αυτό που λες αλλά αγχώθηκα τώρα λίγο. Πρέπει να πίνω πολύ νερό? Και όχι αλάτι, ασπράδια αυγού κλπ..τα γνωστά δλδ

η αλήθεια είναι τους ρώτησα όταν έφευγα τη Δευτέρα αλλά ήταν πολύ χαλαροί και τους φάνηκε και περίεργο που ρώταγα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου, θα πάω σίγουρα, έχω πρηστεί κιόλας, η κοιλιά μου είναι τούμπανο, φαντάσου είχα πάει στη λογίστρια νωρίτερα και ξεκούμπωσα το τζιν γιατί δεν άντεχα….ελπίζω να μην είναι αυτό που λες αλλά αγχώθηκα τώρα λίγο. Πρέπει να πίνω πολύ νερό? Και όχι αλάτι, ασπράδια αυγού κλπ..τα γνωστά δλδ

η αλήθεια είναι τους ρώτησα όταν έφευγα τη Δευτέρα αλλά ήταν πολύ χαλαροί και τους φάνηκε και περίεργο που ρώταγα…

Ναι τα γνωστά...τα ασπράδια αυγού βοηθάνε πολύ. Εμένα μου έβαλαν ορο και λιποπρωτεινες που περιέχουν ασπράδια αυγού. Κοίτα στην χειρότερη ακόμα και αυτό να είναι, θα το προλάβεις νωρίς και όλα καλά θα είναι.  Μια ενόχληση θα έχεις για λίγες μέρες ακόμα και μετά όλα θα είναι τέλεια! Και πάλι μπορεί να μην είναι απολύτως τίποτα. Τόσες ορμόνες που παίρνουμε λογικό είναι και το πρήξιμο και όλα. Τζιν? Α εγώ τα τζιν από τότε που ξεκίνησα τη διαδικασία τα έχω κόψει. Κολαν, φούτερ και sneakers.  Παλιμπαιδισμος εξ ανάγκης! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλημερα κοριτσια! @Lucia79 πως εισαι? πηγες για υπερηχο? σε ενημερωσαν για τα εμβρυακια?

Μόλις με πήραν και είχα πιάσει το ταμπλετ να σας γράψω! Και τα 4 είναι άριστα μας ειπαν! 2 ου βαθμού, δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά μου είπαν ότι είναι άριστα έμβρυα! Ξανά τέθηκε λίγο βιαστικά το δίλημμα τα αφήνουμε για βλαστοκυστες ή τα παγώνουμε σήμερα, και εκεί μου είπε η εμβρυολογος να ξέρετε δεν θα είναι και τα 4 βλαστοκυστες…μετά σκέφτηκα ότι έχω ήδη μεταφέρει βλαστοκυστες και δεν πέτυχε οπότε της είπα να τς παγώσουν σήμερα….δεν ξέρω αν έκανα καλά…

 

για υπέρηχο θα πάω μεσημέρι, πονάω βέβαια αλλά θα ;κάνω υπομονή γιατί τώρα το πρωί ο γιατρός είναι σε ωοληψιες κλπ και θέλανε να πάω στο παλιό κτίριο από τις 12 και μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις με πήραν και είχα πιάσει το ταμπλετ να σας γράψω! Και τα 4 είναι άριστα μας ειπαν! 2 ου βαθμού, δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά μου είπαν ότι είναι άριστα έμβρυα! Ξανά τέθηκε λίγο βιαστικά το δίλημμα τα αφήνουμε για βλαστοκυστες ή τα παγώνουμε σήμερα, και εκεί μου είπε η εμβρυολογος να ξέρετε δεν θα είναι και τα 4 βλαστοκυστες…μετά σκέφτηκα ότι έχω ήδη μεταφέρει βλαστοκυστες και δεν πέτυχε οπότε της είπα να τς παγώσουν σήμερα….δεν ξέρω αν έκανα καλά…

μπραβο κοριτσι μου για τα εμβρυακια σου! καλα εκανες...ουτως η αλλως μπορειτε να τα αφησετε για βλαστοκυστες και οταν τα ξεπαγωσετε! εσυ πως εισαι? πονας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...