Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

χαχα ❤️❤️❤️  βασικα ολες το ενα το καλο το τυχερο ψαχνουμε!! 

εγω οσο περνανε οι μερες νομιζω τοσο πιο δυσκολα ειναι... την δευτερα παω για χοριακη! 

Εσύ τυχερή πλησιάζεις! 6 μέρες εμειναν! Εγω εχω ακομα μέχρι την άλλη Παρασκευή...

Και όσο περνάνε οι μέρες και δεν έχω κανένα σύμπτωμα (ξέρω, ξέρω δεν πρέπει να ψάχνουμε για συμπτώματα), τόσο λέω ότι θα πάρω την κουλούρα. 

Το καλό τουλάχιστον είναι ότι έχω πολλ΄΄ή δουλειά και ξεχνιεμαι. Ειμαι εκπαιδευτικός και για να μην κάνουν κενο τα παιδιά, τους βάζω μέσω μια συναδέλφου κριτήρια αξιολόγησης, εκθεσεις και έχω μπόλικο διορθωμα! 

Βάζω και βαθμούς που πρέπει να στείλω για το τελος του τετραμήνου, οπότε δεν μπορω να πω, περναει η ωρα. Μάλιστα την επομενη εβδομαδα σκεφτομαι να παω, να μην καταλαβουν και κατι. Με τις ιωσεις και με τον κοβιντ μπορω να λειψω και μια βδομαδα και να μην παρει χαμπαρι κανενας τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ένα θα σου πω τρελάρα γιατί μάλλον έχασες τα μηνύματα που το έγραφα, έχω αλλάξει γιατρο! Αλλά εννοείται ότι δε θεωρώ ότι ο Σφακ δεν είναι εντάξει. Δεν άντεξα άλλο το κέντρο, την ανοργανωσιά και τις ουρές ειδικά μετά από αυτό που είχε γίνει στην προηγούμενη ωοληψια. Πιστεύω όμως ότι ο γιατρός μας (ακόμα τον λέω γιατρο μας) θα κάνει τα καλύτερα στην @BlackCatκαι συντομα θα μάθουμε ότι έχει φουσκωμένη κοιλιτσα. 
Σε άλλα νέα, με πήραν στις 7.30 από το εμβρυολογικο, μου είπαν ότι πάμε πολύ καλά και ότι γονιμοποιήθηκαν και τα 4!!!!,!,
δε θέλω να πετάω στα σύννεφα αλλά μια μεγάλη χαρά την πήρα! Τώρα θα ξαναμιλήσουμε την Πέμπτη, αντε @BlackCat να μας πεις κι εσυ τι γίνεται. Μαζί μαζί πάμε εμείς. Κανόνισε να βάλουμε και εμβρυομεταφορα μαζί να περνάμε παρεα και το διβδόμαδο της αναμονής ξεμαλλιάζοντας κούκλες!😜

Μπράβο συμμαθήτρια με το καλό να προχωρήσουν και τα 4 λοιπόν.

Μου θυμίζεις την φίλη @kk88 που είχε 4/4 και τώρα τα δυο κάνουν πάρτυ στην κοιλίτσα της και τα άλλα δυο περιμένουν. 🥰 Μακάρι να ακολουθήσεις τα χνάρια της.

Εμείς έχουμε 2 γονιμοποιημένα και το Σάββατο θα ξέρουμε αν καταφέρουν να φτάσουν βλαστοκύστες που τα θέλουμε. Ο θεός να βάλει το χέρι του.

Ρώτησα από περιέργεια και για το τρίτο αν δεν ήταν καλό μου είπαν οχι ήταν καλό απλά δεν γονιμοποιήθηκε. 🤔 Τώρα αν φταίει το σπέρμα ή το ωάριο δεν κατάλαβα αλλά τεσπα με όσα έχουμε με τόσα θα πορευτούμε. Ας μείνει έστω ένα να κάνω τριπλέτα γιατί δεν την πολυ παλέυω να συνεχίσω να μαζεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο συμμαθήτρια με το καλό να προχωρήσουν και τα 4 λοιπόν.

Μου θυμίζεις την φίλη @kk88 που είχε 4/4 και τώρα τα δυο κάνουν πάρτυ στην κοιλίτσα της και τα άλλα δυο περιμένουν. 🥰 Μακάρι να ακολουθήσεις τα χνάρια της.

Εμείς έχουμε 2 γονιμοποιημένα και το Σάββατο θα ξέρουμε αν καταφέρουν να φτάσουν βλαστοκύστες που τα θέλουμε. Ο θεός να βάλει το χέρι του.

Ρώτησα από περιέργεια και για το τρίτο αν δεν ήταν καλό μου είπαν οχι ήταν καλό απλά δεν γονιμοποιήθηκε. 🤔 Τώρα αν φταίει το σπέρμα ή το ωάριο δεν κατάλαβα αλλά τεσπα με όσα έχουμε με τόσα θα πορευτούμε. Ας μείνει έστω ένα να κάνω τριπλέτα γιατί δεν την πολυ παλέυω να συνεχίσω να μαζεύω.

Μπράβο μαυρόγατα! Άρα τώρα θα έχεις 4 βλαστοκύστες. Θα δεις, θα προχωρήσουν και τα 2! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εσύ τυχερή πλησιάζεις! 6 μέρες εμειναν! Εγω εχω ακομα μέχρι την άλλη Παρασκευή...

Και όσο περνάνε οι μέρες και δεν έχω κανένα σύμπτωμα (ξέρω, ξέρω δεν πρέπει να ψάχνουμε για συμπτώματα), τόσο λέω ότι θα πάρω την κουλούρα. 

Το καλό τουλάχιστον είναι ότι έχω πολλ΄΄ή δουλειά και ξεχνιεμαι. Ειμαι εκπαιδευτικός και για να μην κάνουν κενο τα παιδιά, τους βάζω μέσω μια συναδέλφου κριτήρια αξιολόγησης, εκθεσεις και έχω μπόλικο διορθωμα! 

Βάζω και βαθμούς που πρέπει να στείλω για το τελος του τετραμήνου, οπότε δεν μπορω να πω, περναει η ωρα. Μάλιστα την επομενη εβδομαδα σκεφτομαι να παω, να μην καταλαβουν και κατι. Με τις ιωσεις και με τον κοβιντ μπορω να λειψω και μια βδομαδα και να μην παρει χαμπαρι κανενας τιποτα. 

αχχχ και εγω αυτο νομιζω πως επειδη δεν νιωθω τπτ...

και εγω καθηγητρια ειμαι αλλα εχω παρει αδεια 15 μερες γιατι ειμαι ροδο και δεν ηθελα να παω και να ειμαι μονη μου...και εχουν παει 2 συναδελφισσες να με αναπληρωσουν!! μια αναπληρωτρια και μια μονιμη που ηταν στην διευθυνση 😝 βαθμους εχουμε δοσει ηδη...ειμαστε γρηγοροι! χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο μαυρόγατα! Άρα τώρα θα έχεις 4 βλαστοκύστες. Θα δεις, θα προχωρήσουν και τα 2! 

Θα δούμε φίλη μου θα δούμε

Πάρε ένα καρδούλωμα  💗💗

γιατί τα reactions γιοκ. Τι είναι αυτό το πράγμα με το σταγονόμετρο 🥰🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lavender είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες!! Ενδοκρινολόγο αναπαραγωγικών εχεις να προτείνεις καποιον; ❤️

Για φυσικα δεν το βλεπω, ειχα μείνει έγκυος με φυσικό τρόπο χωρίς προσπάθεια πριν απο 3 χρόνια (δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη) αλλα τωρα προσπαθούμε κατι λιγοτερο απο δυο χρόνια και τιποτα. Ειμαι σχεδόν 39 χρονων, οι εξετάσεις φαινομενικά καλές, το σπερμα καλο, δεν ξερω τι φταίει αλλα λογω ηλικίας και χρόνου που προσπαθούμε μαλλον δεν πρεπει να το αφησω αλλο. Ειδικα τωρα που απο οτι φαινεται δεν εκανα και ωορρηξία στον κύκλο!

Για να μην μένεις έγκυος φυσικά, κάποιο θέμα θα υπάρχει, το οποίο δεν φαίνεται από τις αρχικές εξετάσεις που έχεις κάνει. Τα αίτια της υπογονιμότητας είναι πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις και βγαίνουν εκτός ορίων της ειδικότητας της γυναικολογίας. Συνιστώ κι εγώ να πάτε στο Έλενα να σας ψάξουν και αναλόγως από τα ευρήματα θα προκύψει και η απόφαση για εξωσωματική. Να ξέρεις ότι η εξωσωματική δεν είναι πανάκεια, ειδικά αν υπάρχουν αδιάγνωστα προβλήματα. Για ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής κι εγώ θα σου έλεγα να πας στο Έλενα, αλλά μπορείς να ξεκινήσεις από το τμ. αποβολών όπου θα σου κάνουν και ορμονολογικό έλεγχο και θα σε παραπέμψουν σε ενδοκρινολόγο αν χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είτε τα αφήσετε έμβρυα είτε τα πάτε για βλαστοκύστες, το μόνο σίγουρο είναι ότι εκεί βρίσκεται το μωράκι σου! 

Πάντως κοιτώντας τις περιπτώσεις μας, εμείς οι δεσποινίδες ετών 39 και κάτι όσο πιο λίγα ωάρια βγάλουμε, τόσο πιο ποιοτικά είναι. Μην κοιτάς περιπτώσεις μωρών όπως είναι η @tina21 που βγάζει 15 ωάρια και πάνε σφαίρα όλα! 😀

Εμεις οι λιγουλάκι μεγαλύτερες θέλουμε λιγα και καλά! 

Σ αυτό που λες ποντάρω κι εγω ως γερόλυκος! 🤪

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

χαχα ❤️❤️❤️  βασικα ολες το ενα το καλο το τυχερο ψαχνουμε!! 

εγω οσο περνανε οι μερες νομιζω τοσο πιο δυσκολα ειναι... την δευτερα παω για χοριακη! 

Κορίτσια καλή επιτυχία με τις χοριακες σας! Λίγες μέρες έμειναν ακόμη, ως γνωστόν δεν υπάρχουν συμπτώματα αλλά αυτό εύκολα το λες όταν είσαι έξω απ το χορό…προσπαθείστε να κρατηθείτε απασχολημένες για να μην πολύ σκέφτεστε! Νομίζω όλες έχουμε καλό προαίσθημα για τις χοριακες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Σ αυτό που λες ποντάρω κι εγω ως γερόλυκος! 🤪

Κορίτσια καλή επιτυχία με τις χοριακες σας! Λίγες μέρες έμειναν ακόμη, ως γνωστόν δεν υπάρχουν συμπτώματα αλλά αυτό εύκολα το λες όταν είσαι έξω απ το χορό…προσπαθείστε να κρατηθείτε απασχολημένες για να μην πολύ σκέφτεστε! Νομίζω όλες έχουμε καλό προαίσθημα για τις χοριακες σας. 

αχχχ μακαρι!! νομιζω το 22 παει καλα σε αυτο τον τομεα προς το παρον!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ένα θα σου πω τρελάρα γιατί μάλλον έχασες τα μηνύματα που το έγραφα, έχω αλλάξει γιατρο! Αλλά εννοείται ότι δε θεωρώ ότι ο Σφακ δεν είναι εντάξει. Δεν άντεξα άλλο το κέντρο, την ανοργανωσιά και τις ουρές ειδικά μετά από αυτό που είχε γίνει στην προηγούμενη ωοληψια. Πιστεύω όμως ότι ο γιατρός μας (ακόμα τον λέω γιατρο μας) θα κάνει τα καλύτερα στην @BlackCatκαι συντομα θα μάθουμε ότι έχει φουσκωμένη κοιλιτσα. 
Σε άλλα νέα, με πήραν στις 7.30 από το εμβρυολογικο, μου είπαν ότι πάμε πολύ καλά και ότι γονιμοποιήθηκαν και τα 4!!!!,!,
δε θέλω να πετάω στα σύννεφα αλλά μια μεγάλη χαρά την πήρα! Τώρα θα ξαναμιλήσουμε την Πέμπτη, αντε @BlackCat να μας πεις κι εσυ τι γίνεται. Μαζί μαζί πάμε εμείς. Κανόνισε να βάλουμε και εμβρυομεταφορα μαζί να περνάμε παρεα και το διβδόμαδο της αναμονής ξεμαλλιάζοντας κούκλες!😜

Ωχ ναι.. νόμιζα ήσουν εκεί.. 

4 στα 4 και φυσικά θα πετάς στα σύννεφα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο συμμαθήτρια με το καλό να προχωρήσουν και τα 4 λοιπόν.

Μου θυμίζεις την φίλη @kk88 που είχε 4/4 και τώρα τα δυο κάνουν πάρτυ στην κοιλίτσα της και τα άλλα δυο περιμένουν. 🥰 Μακάρι να ακολουθήσεις τα χνάρια της.

Εμείς έχουμε 2 γονιμοποιημένα και το Σάββατο θα ξέρουμε αν καταφέρουν να φτάσουν βλαστοκύστες που τα θέλουμε. Ο θεός να βάλει το χέρι του.

Ρώτησα από περιέργεια και για το τρίτο αν δεν ήταν καλό μου είπαν οχι ήταν καλό απλά δεν γονιμοποιήθηκε. 🤔 Τώρα αν φταίει το σπέρμα ή το ωάριο δεν κατάλαβα αλλά τεσπα με όσα έχουμε με τόσα θα πορευτούμε. Ας μείνει έστω ένα να κάνω τριπλέτα γιατί δεν την πολυ παλέυω να συνεχίσω να μαζεύω.

Βρε πολύτεκνης θα γίνεις; αντς αρχηγαρα ετοιμάσου για ετ :-* είπα και θα το πω και θα το ξαναπώ το παγωτινι αγοράκι ειναο εκεί... τωρα αμα θες κα κόρη πάρε από τώρα;-) 

Πήγες σήμερα για υπερηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να κάνεις και αλλο τεστ ...δε θυμάσαι τα δικά μου 5 εβδομάδα και κάτι και μου δείχνανε αρνητικά.  ... εγω όταν έκανα το εμβόλιο της 2 φορές είδα διαφορά οπότε δεν μετράει.  Κάνε ένα τεστακι και αν δείξει αρνητικό επικοινώνησε με τον γιατρός σου . 

Τα δικά σου θυμόμουν Παρασκευαϊδου μου (  @Παρασκευαιδου )   και για αυτό άρχισα να έχω ελπίδες αλλά δυστυχώς χθες το απογευματάκι είδα ροζ σημάδι... και τώρα περιμένω ακόμα, σήμερα είχα λίγο καφέ σημάδι αλλά ακόμα δεν λέει να κατέβει.... μέχρι το βράδυ όμως πιστεύω να μου έρθει...

σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βρε πολύτεκνης θα γίνεις; αντς αρχηγαρα ετοιμάσου για ετ :-* είπα και θα το πω και θα το ξαναπώ το παγωτινι αγοράκι ειναο εκεί... τωρα αμα θες κα κόρη πάρε από τώρα;-) 

Πήγες σήμερα για υπερηχο; 

Πολύτεκνη λέει χαχαχαχα ας γελάσω.

Δεν με πάει σε ΕΤ αν δεν μαζέψω και μεταφέρω 4! Είναι ανένδοτος με το ιστορικό μου!

Για αυτο λέω έστω να φτιάξω τριπλέτα να ξεκινήσω την διαπραγμάτευση για να μεταφέρω τρια γιατί έτσι οπως το πάμε θα κανουμε μεταφορά του χρόνου τέτοια εποχή!! 

Δευτέρα μου είπαν να ξαναπάω για υπέρηχο όχι σήμερα για αυτό μου φάνηκε κουλό μια εβδομάδα μετά τι ωάριο να δούμε? Τον Γκοτζίλα? Βεβαια μου το είπε η εμβρυολογος όχι ο γιατρός οπότε θα παίξει τηλέφωνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου καλο!!! Και εσενα η Παναγια να σου δίνει δύναμη!! 
Καιρο εχω μα διαβάσω νεα σου… ελπιζω να ειναι ολα καλα!!! 

Καλά είμαι Ντίνα μου ( @JNtina ). Ετοιμάζομαι ξανά για μια νέα προσπάθεια... Σου  εύχομαι να απολαμβάνεις την κάθε στιγμή με τη κόρη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν έχω νοσήσει από covid αλλά έχω εμβολιαστεί. Εμένα το εμβόλιο δεν μου άλλαξε τον κύκλο αλλά σε πολλές κοπέλες ναι όπως πχ και στην αδερφή μου. Οπότε θεωρώ ότι είναι ένας συνδυασμός και των cyclacur και της νόσησης.

Εύχομαι να το ξεπεράσετε σύντομα & στον επόμενο κύκλο να προχωρήσετε στην τυχερή σας ΕΤ.

Όλα με το καλό ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ αρχηγέ @BlackCat . Είδα σημάδι χθες και αναμένω την κυρία να έρθει. Μάλλον κάτι ο covid, κάτι τα cyclacur έφεραν τόση καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Τα δικά σου θυμόμουν Παρασκευαϊδου μου (  @Παρασκευαιδου )   και για αυτό άρχισα να έχω ελπίδες αλλά δυστυχώς χθες το απογευματάκι είδα ροζ σημάδι... και τώρα περιμένω ακόμα, σήμερα είχα λίγο καφέ σημάδι αλλά ακόμα δεν λέει να κατέβει.... μέχρι το βράδυ όμως πιστεύω να μου έρθει...

σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Εύχομαι να μην έρθει κοπέλα μου ας είναι μωρέ μωράκι. Εφόσον δεν βλέπεις αίμα τίποτα δεν μπορεί να σου δείξει. Έχεις κάποιο τεστ στο σπιτι; αν δεν έρθει μέχρι το βράδυ κάνε μωρ2 ένα έτσι για να ξέρεις. 

Αλλιως έχεις και το πλάνο Β 😉 έλα θα σε περιμένω περιμένω τώρα 16.02 και μετά κάπου στον Μάρτιο όταν έρθει ξεκινάω. :-* πάμε μαζί κοπέλα μου και αυτη την φορά θα έρθει. 

Α.. και ένα μυστικό με λένε Ελπίδα :-*(Μη το πει καμια .. είσαι η ελπίδα μας... θα της έρθει παντοφλακι χααχααχ προκαταβολικά για να στρώσει:-* ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πολύτεκνη λέει χαχαχαχα ας γελάσω.

Δεν με πάει σε ΕΤ αν δεν μαζέψω και μεταφέρω 4! Είναι ανένδοτος με το ιστορικό μου!

Για αυτο λέω έστω να φτιάξω τριπλέτα να ξεκινήσω την διαπραγμάτευση για να μεταφέρω τρια γιατί έτσι οπως το πάμε θα κανουμε μεταφορά του χρόνου τέτοια εποχή!! 

Δευτέρα μου είπαν να ξαναπάω για υπέρηχο όχι σήμερα για αυτό μου φάνηκε κουλό μια εβδομάδα μετά τι ωάριο να δούμε? Τον Γκοτζίλα? Βεβαια μου το είπε η εμβρυολογος όχι ο γιατρός οπότε θα παίξει τηλέφωνο!

Γκοτζιλα λέει χαχαχαχα

Είμαι βέβαιη ότι πας τώρα για ετ γιατί το συζητάμε δεν καταλαβαίνω χιχιχιχ .. το παγωτινακι αντράκι είναι εκει. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο συμμαθήτρια με το καλό να προχωρήσουν και τα 4 λοιπόν.

Μου θυμίζεις την φίλη @kk88 που είχε 4/4 και τώρα τα δυο κάνουν πάρτυ στην κοιλίτσα της και τα άλλα δυο περιμένουν. 🥰 Μακάρι να ακολουθήσεις τα χνάρια της.

Εμείς έχουμε 2 γονιμοποιημένα και το Σάββατο θα ξέρουμε αν καταφέρουν να φτάσουν βλαστοκύστες που τα θέλουμε. Ο θεός να βάλει το χέρι του.

Ρώτησα από περιέργεια και για το τρίτο αν δεν ήταν καλό μου είπαν οχι ήταν καλό απλά δεν γονιμοποιήθηκε. 🤔 Τώρα αν φταίει το σπέρμα ή το ωάριο δεν κατάλαβα αλλά τεσπα με όσα έχουμε με τόσα θα πορευτούμε. Ας μείνει έστω ένα να κάνω τριπλέτα γιατί δεν την πολυ παλέυω να συνεχίσω να μαζεύω.

Μην μου το χαλάς! Κ τα δύο θα φτάσουν, λόγω ηλικίας θα σου βάλει 4 και θα έρθεις να με βρεις! 😉💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Καλά είμαι Ντίνα μου ( @JNtina ). Ετοιμάζομαι ξανά για μια νέα προσπάθεια... Σου  εύχομαι να απολαμβάνεις την κάθε στιγμή με τη κόρη σου!!!

Ευχαριστω κοριτσακι μου!!! Ευχομαι πολυ σύντομα και στα δικα σου!!! 
Με το καλο στη νεα σπυ προσπάθεια η οποία ευχομαι να ειναι η τυχερη που θα σου φέρει το μωρακι σου! 🥰🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Για να μην μένεις έγκυος φυσικά, κάποιο θέμα θα υπάρχει, το οποίο δεν φαίνεται από τις αρχικές εξετάσεις που έχεις κάνει. Τα αίτια της υπογονιμότητας είναι πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις και βγαίνουν εκτός ορίων της ειδικότητας της γυναικολογίας. Συνιστώ κι εγώ να πάτε στο Έλενα να σας ψάξουν και αναλόγως από τα ευρήματα θα προκύψει και η απόφαση για εξωσωματική. Να ξέρεις ότι η εξωσωματική δεν είναι πανάκεια, ειδικά αν υπάρχουν αδιάγνωστα προβλήματα. Για ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής κι εγώ θα σου έλεγα να πας στο Έλενα, αλλά μπορείς να ξεκινήσεις από το τμ. αποβολών όπου θα σου κάνουν και ορμονολογικό έλεγχο και θα σε παραπέμψουν σε ενδοκρινολόγο αν χρειαστεί.

Eχαριστώ!! Σε ενδοκρινολόγο εχω παει και εχω κανει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Δεν ειχε ειδίκευση βεβαια στην αναπαραγωγή, αλλα τότε μου ειχε πει πως οτι θεμα εχω και δεν μένω έγκυος δεν ειναι ορμονικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο συμμαθήτρια με το καλό να προχωρήσουν και τα 4 λοιπόν.

Μου θυμίζεις την φίλη @kk88 που είχε 4/4 και τώρα τα δυο κάνουν πάρτυ στην κοιλίτσα της και τα άλλα δυο περιμένουν. 🥰 Μακάρι να ακολουθήσεις τα χνάρια της.

Εμείς έχουμε 2 γονιμοποιημένα και το Σάββατο θα ξέρουμε αν καταφέρουν να φτάσουν βλαστοκύστες που τα θέλουμε. Ο θεός να βάλει το χέρι του.

Ρώτησα από περιέργεια και για το τρίτο αν δεν ήταν καλό μου είπαν οχι ήταν καλό απλά δεν γονιμοποιήθηκε. 🤔 Τώρα αν φταίει το σπέρμα ή το ωάριο δεν κατάλαβα αλλά τεσπα με όσα έχουμε με τόσα θα πορευτούμε. Ας μείνει έστω ένα να κάνω τριπλέτα γιατί δεν την πολυ παλέυω να συνεχίσω να μαζεύω.

Σε ευχαριστώ ρε συμμαθήτρια! Μακάρι και οι δυο μας να την ακολουθήσουμε την @kk88!

Εύχομαι με όλη μου την καρδιά το Σάββατο να έχεις δυο βλαστοκυστάρες ΝΑ, με το συμπάθιο! 
και μένα ο γιατρούλης μας είχε πλανο για εμβρυομεταφορα με 4 μαζί οπότε καταλαβαίνω αλλά εσυ τώρα  θα την πιάσεις την τετραπλετα, αφού ήδη έχεις δυο στην άκρη, σωστά δε θυμαμαι? 
Την Πέμπτη δε θα σε ξαναπάρουν τηλέφωνο για ενημέρωση, πάτε κατευθείαν για Σάββατο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ ρε συμμαθήτρια! Μακάρι και οι δυο μας να την ακολουθήσουμε την @kk88!

Εύχομαι με όλη μου την καρδιά το Σάββατο να έχεις δυο βλαστοκυστάρες ΝΑ, με το συμπάθιο! 
και μένα ο γιατρούλης μας είχε πλανο για εμβρυομεταφορα με 4 μαζί οπότε καταλαβαίνω αλλά εσυ τώρα  θα την πιάσεις την τετραπλετα, αφού ήδη έχεις δυο στην άκρη, σωστά δε θυμαμαι? 
Την Πέμπτη δε θα σε ξαναπάρουν τηλέφωνο για ενημέρωση, πάτε κατευθείαν για Σάββατο ε?

@BlackCat και @Lucia79 και οι δυο θα με ακολουθήσετε είναι δεδομένο....Τα πάτε καταπληκτικά κορίτσια μου!!!!!!!!!Σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια τόσο εγώ όσο και τα κορίτσια μου και φουλ μπεμπεδόσκονη !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο συμμαθήτρια με το καλό να προχωρήσουν και τα 4 λοιπόν.

Μου θυμίζεις την φίλη @kk88 που είχε 4/4 και τώρα τα δυο κάνουν πάρτυ στην κοιλίτσα της και τα άλλα δυο περιμένουν. 🥰 Μακάρι να ακολουθήσεις τα χνάρια της.

Εμείς έχουμε 2 γονιμοποιημένα και το Σάββατο θα ξέρουμε αν καταφέρουν να φτάσουν βλαστοκύστες που τα θέλουμε. Ο θεός να βάλει το χέρι του.

Ρώτησα από περιέργεια και για το τρίτο αν δεν ήταν καλό μου είπαν οχι ήταν καλό απλά δεν γονιμοποιήθηκε. 🤔 Τώρα αν φταίει το σπέρμα ή το ωάριο δεν κατάλαβα αλλά τεσπα με όσα έχουμε με τόσα θα πορευτούμε. Ας μείνει έστω ένα να κάνω τριπλέτα γιατί δεν την πολυ παλέυω να συνεχίσω να μαζεύω.

Μπραβο κ στις δυο. @Lucia79ευχομαι κ εγω να εχεις την τυχη της @kk88οσο για εσενα αρχηγε της καρδιας μας ευχομαι δυο τελειες βλαστοκυστες το Σαββατο. ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επειδή είμαι άσχετη με αυτά για δώστε μου τα φώτα σας.

Έκανα σήμερα 6η μέρα ετ εξετάσεις οιστραδιολης και προγεστερονης.

Ε2 : 1189

Προγεστερονη: 87

Το Σάββατο 28/01 πριν την ωοληψία είχα ε2 1884 και προγεστερονη 0,6.

Πώς σας φαίνονται μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό?

Αγχώνομαι γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη η οιστραδιολη ήταν στα τάρταρα και έπαιρνα του κόσμου τα χάπια και γενικά από ο, τι μου έχει πει ο γιατρός πρέπει να την τσεκάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γκοτζιλα λέει χαχαχαχα

Είμαι βέβαιη ότι πας τώρα για ετ γιατί το συζητάμε δεν καταλαβαίνω χιχιχιχ .. το παγωτινακι αντράκι είναι εκει. 😉

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μην μου το χαλάς! Κ τα δύο θα φτάσουν, λόγω ηλικίας θα σου βάλει 4 και θα έρθεις να με βρεις! 😉💚

 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ ρε συμμαθήτρια! Μακάρι και οι δυο μας να την ακολουθήσουμε την @kk88!

Εύχομαι με όλη μου την καρδιά το Σάββατο να έχεις δυο βλαστοκυστάρες ΝΑ, με το συμπάθιο! 
και μένα ο γιατρούλης μας είχε πλανο για εμβρυομεταφορα με 4 μαζί οπότε καταλαβαίνω αλλά εσυ τώρα  θα την πιάσεις την τετραπλετα, αφού ήδη έχεις δυο στην άκρη, σωστά δε θυμαμαι? 
Την Πέμπτη δε θα σε ξαναπάρουν τηλέφωνο για ενημέρωση, πάτε κατευθείαν για Σάββατο ε?

 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

@BlackCat και @Lucia79 και οι δυο θα με ακολουθήσετε είναι δεδομένο....Τα πάτε καταπληκτικά κορίτσια μου!!!!!!!!!Σας στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια τόσο εγώ όσο και τα κορίτσια μου και φουλ μπεμπεδόσκονη !!!!!

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μπραβο κ στις δυο. @Lucia79ευχομαι κ εγω να εχεις την τυχη της @kk88οσο για εσενα αρχηγε της καρδιας μας ευχομαι δυο τελειες βλαστοκυστες το Σαββατο. ✌️

Οι μισές σας ευχές να πιάσουν τόπο θα είναι ευλογία, ευχαριστώ πάρα πολύ 💗

@Lucia79 ναι την κρυάδα θα την πάρω μια και καλή το Σάββατο, αν ε΄ρθει νωρίτερα τηλέφωνο μάλλον δεν θα είναι για καλό οπότε έχω 4 μέρες να είμαι κοσμάρα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου επειδή είμαι άσχετη με αυτά για δώστε μου τα φώτα σας.

Έκανα σήμερα 6η μέρα ετ εξετάσεις οιστραδιολης και προγεστερονης.

Ε2 : 1189

Προγεστερονη: 87

Το Σάββατο 28/01 πριν την ωοληψία είχα ε2 1884 και προγεστερονη 0,6.

Πώς σας φαίνονται μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό?

Αγχώνομαι γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη η οιστραδιολη ήταν στα τάρταρα και έπαιρνα του κόσμου τα χάπια και γενικά από ο, τι μου έχει πει ο γιατρός πρέπει να την τσεκάρω. 

Φίλη μου δεν έχω ιδέα από τιμές γιατί στις προηγούμενες δυο εγκυμοσύνες δεν με έβαζαν να μετριέμαι.

Θυμάμαι ομως οτι η Νεφέλη έχει πει οτι την Προγεστερόνη την θέλουμε πάνω απο 30 οπότε νομιζω είσαι καλά.

Για οιστραδιόλη θα μας πει η παντοτινή αρχηγάρα @Vasilique💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...