Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Litsamiki είπε:

Ναι ναι στο ίδιο

Εν τώ μεταξύ έχω λίγο ροζ πού κ αυτό το είπα στον γιατρό μου κ μου είπε να μην ανησυχώ αλλά κοντεύω να τρελαθώ.. στείλτε μου κάποιος κάτι αντίστοιχο πού μπορεί να έχει διαβάσει η να έχει περάσει να υσηχασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Litsamiki είπε:

Ναι ναι στο ίδιο

Ωραία και έκανες την Πέμπτη χοριακη και βγήκε 35 και μετά από 2 μέρες την ξαναεκανες και βγήκε 39?

Και μίλησες με τον γιατρό σου τη δεύτερη φορά και σου είπε ότι είναι μια χαρά?

Κοίτα δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά κανονικά κάθε 2 μέρες πρέπει να διπλασιαζεται.  Καμιά φορά βέβαια γίνονται λάθη στα μικροβιολογικα. Να πας οπωσδηποτε τη Δευτέρα να ξανακάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωραία και έκανες την Πέμπτη χοριακη και βγήκε 35 και μετά από 2 μέρες την ξαναεκανες και βγήκε 39?

Και μίλησες με τον γιατρό σου τη δεύτερη φορά και σου είπε ότι είναι μια χαρά?

Κοίτα δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά κανονικά κάθε 2 μέρες πρέπει να διπλασιαζεται.  Καμιά φορά βέβαια γίνονται λάθη στα μικροβιολογικα. Να πας οπωσδηποτε τη Δευτέρα να ξανακάνεις. 

Μου είπε Τετάρτη να πάω να την ξανακάνω.εν τω μεταξύ έχω ροζ όταν πάω τουαλέτα..Σε ευχαριστώ πού μου απαντάς αισθάνομαι ότι δεν μιλάω στον Βροντο . φοβάμαι παρά πολύ ότι κάτι συμβαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Υπαρχει κάποια κοπέλα η οποία να γνωριζει κάποιον καλό ρευματολόγο;;;;

Καλημέρα! Σου στέλνω μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εντάξει τώρα καρμικό..πόσες καρδούλες να βάλω? ❤️

Εγώ το είπα για πλάκα αλλά θα δεις ότι ο φύλακας άγγελος σου θα σου στείλει το μωρό σου σύντομα..❤️

 Θα σου στείλει και εσενα. Γιατί ζήτησα και για εσένα. Αύριο είναι η μέρα σου και σε 9 μήνες θα με ρωτάς για παμπερς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2022 at 6:49 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει δεν παιζεσαι! Εγώ προχθές δεν ξεγυμνωθηκα, μόνο τη μπλούζα ανέβασα. Καλά αυτός με σκαναρε έτσι και αλλιώς. Η κυρία Βάσω είναι μια πολύ γλυκομιλητη νοσηλεύτρια.  Προχθές ήταν μια αναισθησιολογος κακιασμενη και χωρίς καθόλου ενσυναισθηση. Ωραία γυναίκα βέβαια αλλά πολύ κρύα. Επίσης ο Παναγιώτης ο νοσηλευτης που τώρα είναι στους συντονιστές του Παντου και στην αυλη συνταγογραφηση (τα κάνει όλα και συμφέρει) είναι κορυφή!

Και κάτι άσχετο: ωραία είναι τα burgers του Πετρετζικη? Δεν καπνίζω από χθες, είμαι κλεισμένη και τρώω όλη μέρα! Και θέλω να τα δοκιμάσω όλα! Και λέω αφού δεν έχουν εμφυτευτει ακόμα, ας μπουκωσω γιατί από Δευτέρα θα πηξω σε όσπρια,  ρυζι, αυγα και αβοκάντο!

Θέλεις φωτο από μπεργκερ;; ναι είναι ωραία και πανεύκολα έχουμε να φάμε από εξω τέτοια κάπου στα 4 χρόνια... 😀 πάρε και φωτο απ τις πίτες;-) 

20210411_143713.jpg

Screenshot_20220206-090742_Instagram.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Κ εγω ρε αυτο το μοναχικο παγωτινι το χω πολυ πυστεψει οτι ειναι ο γιος σου!

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@BlackCat

Είναι τυχαίο που όλες πιστεύουμε ότι το παγωτινι σου είναι ο γιος σου?

Αντε να πας για την ωοληψία να μαζέψεις και άλλες όμορφες βλαστοκυστες για να αισθάνεσαι σιγουριά ή βρε παιδί μου αν θέλετε αργότερα αδερφάκι!

@Lucia79 

Θα δεις που όλα θα πάνε καλά τη Δευτέρα! Μην αγχώνεσαι για τον αριθμό. 

2 παγωτινια έχω κατάψυξη και πάμε να τα αυξήσουμε αύριο ,θα δούμε!

Ότι όλες πιστεύετε ότι ειναι αγόρι με ξεπερνά 😂 Ας είναι γερά και ας είναι και κανελί με βούλες!!

@Lucia79 πάμε για αύριο γερά με τσαμπουκά! Finger crossed 🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλό σκ. Επιτέλους έχω νέα ,,, κατεβαίνω Αθήνα για το πολυπόθητο ΕΡΑ και τα λοιπά τεστ. Που φτάσαμε? Να χαιρόμαστε για να καταφέρουμε έστω κάτι,,, είναι ένα λιθαράκι στο σκαλοπάτι μας,,,για καλό όλα!!!!! Αν καταφέρω θα βρω και Πιστοφ να συζητήσω τα υπόλοιπα περί λαπαροσκοπησης και υστεροσκοπησης. Και βήμα βήμα έχει ο Θεός! Έχω δρόμο πολύ μπροστά ακόμα αλλά δε με πειράζει καθόλου,,,άσε που θα κάνουμε και Ντόλτσε βίτα μετά στην πρωτεύουσα σκ,,,λίγο οι εκπτώσεις,λίγο ο Βαλεντίνος,,,κάτι θα γίνει 😍

Εύχομαι σε όλες μόνο ευχάριστα στην οποία πορεία σας!!!!! 

Καλή επιτυχία αγαπημένη!!

Βημα βήμα και θα φτάσουμε τον στόχο και εμείς οι χελωνιτσες που θα πάει!!

Σου στέλνω αγαπη και θετική ενέργεια για καλά αποτελέσματα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Θα σου στείλει και εσενα. Γιατί ζήτησα και για εσένα. Αύριο είναι η μέρα σου και σε 9 μήνες θα με ρωτάς για παμπερς 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Με συγκίνησες βλαμμενο😂

Στειλε και μια παντόφλα τώρα να ισιώσω!

Εδω μέσα παίρνω τόση θετική ενέργεια ,σκέψη και δύναμη όταν εγώ η ίδια πολλές φορές δεν την έχω!!

Χιλια ευχαριστώ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Με συγκίνησες βλαμμενο😂

Στειλε και μια παντόφλα τώρα να ισιώσω!

Εδω μέσα παίρνω τόση θετική ενέργεια ,σκέψη και δύναμη όταν εγώ η ίδια πολλές φορές δεν την έχω!!

Χιλια ευχαριστώ 🙏

Σε μπλε θα σου την στείλω με μπόλικο μπόλικο τακουνι ααααα... τσακ.. μόλις την πέταξα. 

 

Θα σου πω κάτι όλες μα όλες σε νιώθουμε.  Αυτές τις φάσεις τις έχουμε όλες όμως ξέρουμε ότι έχουμε τη δύναμή και δεν θα το βάλουμε ποτε κάτω.  Πάρε τώρα και την δεύτερη παντοφλααααα τσουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωραία και έκανες την Πέμπτη χοριακη και βγήκε 35 και μετά από 2 μέρες την ξαναεκανες και βγήκε 39?

Και μίλησες με τον γιατρό σου τη δεύτερη φορά και σου είπε ότι είναι μια χαρά?

Κοίτα δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά κανονικά κάθε 2 μέρες πρέπει να διπλασιαζεται.  Καμιά φορά βέβαια γίνονται λάθη στα μικροβιολογικα. Να πας οπωσδηποτε τη Δευτέρα να ξανακάνεις. 

Στη δικιά μου περίπτωση Με αύξηση και μου λέγανε είναι χαμηλή.  Οπότε και εγώ συμφωνώ μαζί σου ή ότι έγινε λάθος στο εργαστήριο συμβαίνουν και αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλό σκ. Επιτέλους έχω νέα ,,, κατεβαίνω Αθήνα για το πολυπόθητο ΕΡΑ και τα λοιπά τεστ. Που φτάσαμε? Να χαιρόμαστε για να καταφέρουμε έστω κάτι,,, είναι ένα λιθαράκι στο σκαλοπάτι μας,,,για καλό όλα!!!!! Αν καταφέρω θα βρω και Πιστοφ να συζητήσω τα υπόλοιπα περί λαπαροσκοπησης και υστεροσκοπησης. Και βήμα βήμα έχει ο Θεός! Έχω δρόμο πολύ μπροστά ακόμα αλλά δε με πειράζει καθόλου,,,άσε που θα κάνουμε και Ντόλτσε βίτα μετά στην πρωτεύουσα σκ,,,λίγο οι εκπτώσεις,λίγο ο Βαλεντίνος,,,κάτι θα γίνει 😍

Εύχομαι σε όλες μόνο ευχάριστα στην οποία πορεία σας!!!!! 

Με το καλό αγάπη! Έτσι, όλα θα γίνουν αλλά με ηρεμία, μου δίνεις μαθήματα ειδικά εμένα που είμαι νευροσπαστο και φρικαρω με το παραμικρό! Να περάσετε ωραία στην εκδρομή σας και παρεπιπτοντως ε, κανεις κι ένα ΕΡΑ τεστ! Μ αρέσει το πλανο σου και κυρίως ο τρόπος που σκέφτεσαι ❤️❤️❤️
ποσες μέρες θα μείνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

2 παγωτινια έχω κατάψυξη και πάμε να τα αυξήσουμε αύριο ,θα δούμε!

Ότι όλες πιστεύετε ότι ειναι αγόρι με ξεπερνά 😂 Ας είναι γερά και ας είναι και κανελί με βούλες!!

@Lucia79 πάμε για αύριο γερά με τσαμπουκά! Finger crossed 🤞 

Ελα διπλανή μου! Κι εγώ σε έχω στο μυαλό μου, εντάξει η ovitrelle? Τι ώρα την εκανες? Εγώ έκανα χτες στις 6 cetrotide, και στις 10 μια ovitrelle και μια arvekap. Ο θεός βοηθός, ούτε καταλαβαίνω τι κάνει ο γιατρός αλλά φαντάζομαι την ξέρει τη δουλίτσα του (ο δικός μας ποτέ δεν μου έβαζε cetrotide την ίδια μέρα με την ovitrelle, πάντα τις σταματούσα την προηγούμενη μέρα, επίσης ποτέ δεν έχω ξανακάνει arvekap). 
Αύριο 7.15 πρέπει να είμαστε εκεί, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε συντομα, έχω ήδη δώσει τα χαρτιά και έχω κάνει και καρδιογράφημα από την Πέμπτη οποτε δεν έχει πολλή διαδικασία θέλω να πιστεύω…

καλη μας επιτυχία! 
@tina21@twinkletwinlkle Την παλεύετε???? Πως πάει η αναμονή? Αν και είναι νωρίς για να αρχίσετε να τρώτε νύχια από τώρα, συνήθως στα βαριά πέφτουμε κατά την2η βδομάδα… εύχομαι τα καλύτερα και στις 2 σας, να μας γεμίσετε αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα διπλανή μου! Κι εγώ σε έχω στο μυαλό μου, εντάξει η ovitrelle? Τι ώρα την εκανες? Εγώ έκανα χτες στις 6 cetrotide, και στις 10 μια ovitrelle και μια arvekap. Ο θεός βοηθός, ούτε καταλαβαίνω τι κάνει ο γιατρός αλλά φαντάζομαι την ξέρει τη δουλίτσα του (ο δικός μας ποτέ δεν μου έβαζε cetrotide την ίδια μέρα με την ovitrelle, πάντα τις σταματούσα την προηγούμενη μέρα, επίσης ποτέ δεν έχω ξανακάνει arvekap). 
Αύριο 7.15 πρέπει να είμαστε εκεί, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε συντομα, έχω ήδη δώσει τα χαρτιά και έχω κάνει και καρδιογράφημα από την Πέμπτη οποτε δεν έχει πολλή διαδικασία θέλω να πιστεύω…

καλη μας επιτυχία! 
@tina21@twinkletwinlkle Την παλεύετε???? Πως πάει η αναμονή? Αν και είναι νωρίς για να αρχίσετε να τρώτε νύχια από τώρα, συνήθως στα βαριά πέφτουμε κατά την2η βδομάδα… εύχομαι τα καλύτερα και στις 2 σας, να μας γεμίσετε αισιοδοξία!

κοριτσι μ οτι κανει ο γιατρος καλα το κανει! να τον εμπιστευεσαι...εμεις πηραμε 14 ωαρια, 13 ωριμα και φτιαξαμε 9 βλαστοκυστες... 

εγω τωρα π ειναι σκ ειναι καλα γτ εχω παρεα...απο αυριο θα ειναι πιο δυσκολα! 

δεν θα καθυστερησεις καθολου!! θα πας και θα ξεμπερδεψεις πολυ γρηγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα διπλανή μου! Κι εγώ σε έχω στο μυαλό μου, εντάξει η ovitrelle? Τι ώρα την εκανες? Εγώ έκανα χτες στις 6 cetrotide, και στις 10 μια ovitrelle και μια arvekap. Ο θεός βοηθός, ούτε καταλαβαίνω τι κάνει ο γιατρός αλλά φαντάζομαι την ξέρει τη δουλίτσα του (ο δικός μας ποτέ δεν μου έβαζε cetrotide την ίδια μέρα με την ovitrelle, πάντα τις σταματούσα την προηγούμενη μέρα, επίσης ποτέ δεν έχω ξανακάνει arvekap). 
Αύριο 7.15 πρέπει να είμαστε εκεί, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε συντομα, έχω ήδη δώσει τα χαρτιά και έχω κάνει και καρδιογράφημα από την Πέμπτη οποτε δεν έχει πολλή διαδικασία θέλω να πιστεύω…

καλη μας επιτυχία! 
@tina21@twinkletwinlkle Την παλεύετε???? Πως πάει η αναμονή? Αν και είναι νωρίς για να αρχίσετε να τρώτε νύχια από τώρα, συνήθως στα βαριά πέφτουμε κατά την2η βδομάδα… εύχομαι τα καλύτερα και στις 2 σας, να μας γεμίσετε αισιοδοξία!

Έκανα Παρασκευή ακόμα μια Meriofert μαζί με Urgalutran (γιατί φυσικά δεν βρήκα Cetrotide και μου είχαν δώσει εναλλακτική την Urgalutran )και εχθές στις 10.30 μμ την Ovitrelle. 
Εγώ θα πάω στις 8.00 και προβλέπω να αργω γιατί τις προηγούμενες πήγαινα στις 7.00 και ξεμπέρδευα γρήγορα. Τώρα αύριο είδωμεν.

Avercap έκανα στο βραχύ πρωτοκολλο με 300 μονάδες στον τροποποιημένο φυσικό με 150 μονάδες μου είπε ότι δεν μπορεί κα δώσει Avercap.

Καλή μας ψαριά λοιπόν ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα διπλανή μου! Κι εγώ σε έχω στο μυαλό μου, εντάξει η ovitrelle? Τι ώρα την εκανες? Εγώ έκανα χτες στις 6 cetrotide, και στις 10 μια ovitrelle και μια arvekap. Ο θεός βοηθός, ούτε καταλαβαίνω τι κάνει ο γιατρός αλλά φαντάζομαι την ξέρει τη δουλίτσα του (ο δικός μας ποτέ δεν μου έβαζε cetrotide την ίδια μέρα με την ovitrelle, πάντα τις σταματούσα την προηγούμενη μέρα, επίσης ποτέ δεν έχω ξανακάνει arvekap). 
Αύριο 7.15 πρέπει να είμαστε εκεί, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε συντομα, έχω ήδη δώσει τα χαρτιά και έχω κάνει και καρδιογράφημα από την Πέμπτη οποτε δεν έχει πολλή διαδικασία θέλω να πιστεύω…

καλη μας επιτυχία! 
@tina21@twinkletwinlkle Την παλεύετε???? Πως πάει η αναμονή? Αν και είναι νωρίς για να αρχίσετε να τρώτε νύχια από τώρα, συνήθως στα βαριά πέφτουμε κατά την2η βδομάδα… εύχομαι τα καλύτερα και στις 2 σας, να μας γεμίσετε αισιοδοξία!

Το ότι κάνεις κάτι διαφορετικό πρέπει να σε γεμίσει με αισιοδοξία! 3 διεγερσεις έχω κάνει και τις 3 διαφορετικό πρωτοκολλο.  Προφανώς έχουν το ιστορικό σου και δοκιμάζουν νέα πρωτόκολλα για να έχεις το βέλτιστο αποτέλεσμα!

Εγω μια χαρά είμαι! Τόσο καλά σε βαθμό που ούτε καν θυμάμαι ότι έχω κάνει ετ (λέμε τωρα). Καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές. Την 1η φορά παίζει να μην κουνησα από καναπέ και κρεβάτι 14 μέρες. Τη δεύτερη φορά επειδή είχα δεδομένη την αποτυχία ήμουν στον κόσμο μου. Τώρα προσέχω αλλά σε νορμάλ επίπεδα.  Και ένα πιάτο θα το πλύνω και θα σουλατσαρω μέσα στο σπίτι και θα σκυψω να πιάσω κάτι που μου έπεσε. Γυρίσαμε και χθες το απόγευμα σπιτάκι μας, είχαμε υπέροχη πτήση και όλα καλά! Έχει απίστευτο καιρό και λέω μήπως πάμε έξω καμία βόλτα. Είχα κάτι έντονα πονακια χθες , αλλά σήμερα είμαι πολύ καλά! Αυτό που σκοπεύω να κάμω είναι να κάτσω όλη την εβδομάδα μέσα και από την επόμενη να επιστρέψω στη δουλειά γιατί φαντάζομαι τότε θα μου τη βαρέσει. 

Όλα θα πάνε τέλεια αύριο! Να μην αγχώνεσαι ούτε εσύ ούτε η @BlackCat.

Θα πάτε με χαμόγελο και αισιοδοξία και όλα θα πάνε υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα, εύχομαι μια όμορφη Κυριακή σε όλες!

Ήλπιζα πως θα ακολουθήσω την ημερομηνία των @Lucia79και @BlackCatκαι θα πήγαινα για οωληψια, καταρχήν εύχομαι τα ωαριακια σας να γίνουν υγιέστατα εμβρυακια και να φωλιασουν στις κοιλιτσες σας ώστε να σας θυμίσουν ότι ο αγώνας ας για αυτά ηταν η ζωή τους και να τα ξεχάσετε ολα!!!❤❤❤ 

Κορίτσια μου εγώ σύμφωνα με το χθεσινο υπέρηχο εχω αρκετά  ωοθηλακια τα οποία μεγαλώνουν,  αλλα δεβ έχουν ολα το ίδιο μέγεθος με ανησυχεί αυτό αρκετά,  δεν ξέρω κατα πόσο θα τα καταφέρουν όλα, κυμαίνονται απο 11 μέχρι 14 και έχω και ενα 16αρι το οποίο πιστεύω πως θα φύγει,  γτ και στο προηγούμενο υπέροχο ενα ηταν πιο μεγάλο και Εχθές δεν το είχαμε... ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τις μονάδες μου και αύριο ξανά υπέρηχο και εξετάσεις αίματος.. Επίσης μου είπε να κάνω και avekrap 0.1 αυτό δεν το πολύ κατάλαβα όμως,  έχει τύχη σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο? Μου εξήγησε την λειτουργία αυτής της ένεσης αλλα με ανησύχησε λίγο γτ δεν μου το είχε πει απο την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, εύχομαι μια όμορφη Κυριακή σε όλες!

Ήλπιζα πως θα ακολουθήσω την ημερομηνία των @Lucia79και @BlackCatκαι θα πήγαινα για οωληψια, καταρχήν εύχομαι τα ωαριακια σας να γίνουν υγιέστατα εμβρυακια και να φωλιασουν στις κοιλιτσες σας ώστε να σας θυμίσουν ότι ο αγώνας ας για αυτά ηταν η ζωή τους και να τα ξεχάσετε ολα!!!❤❤❤ 

Κορίτσια μου εγώ σύμφωνα με το χθεσινο υπέρηχο εχω αρκετά  ωοθηλακια τα οποία μεγαλώνουν,  αλλα δεβ έχουν ολα το ίδιο μέγεθος με ανησυχεί αυτό αρκετά,  δεν ξέρω κατα πόσο θα τα καταφέρουν όλα, κυμαίνονται απο 11 μέχρι 14 και έχω και ενα 16αρι το οποίο πιστεύω πως θα φύγει,  γτ και στο προηγούμενο υπέροχο ενα ηταν πιο μεγάλο και Εχθές δεν το είχαμε... ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τις μονάδες μου και αύριο ξανά υπέρηχο και εξετάσεις αίματος.. Επίσης μου είπε να κάνω και avekrap 0.1 αυτό δεν το πολύ κατάλαβα όμως,  έχει τύχη σε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο? Μου εξήγησε την λειτουργία αυτής της ένεσης αλλα με ανησύχησε λίγο γτ δεν μου το είχε πει απο την αρχή 

εγω arvekap εκανα την μερα μαζι με την ovitrelle! ποσο ωοθηλακια ειδατε? σε ποια μερα διεγερσης εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

εγω arvekap εκανα την μερα μαζι με την ovitrelle! ποσο ωοθηλακια ειδατε? σε ποια μερα διεγερσης εισαι?

Τουλάχιστον 8 και 8 αντίστοιχα,  εχω και άλλα αλλά είναι πιο μικρά, να σας θυμίσω πως εχω πολυκυστηκες οπότε ηταν αναμενόμενο.. είμαι 12η μερα διεγερσης είμαι, 13η μερα κύκλου..

Ουφφ γιατί νόμιζα πως σε εμένα κατι δεν παει καλά.. αυτή η ένεση είναι για τα κρατήσει τα ωάρια και να ωριμάσουν ώστε να μην χαθούν σωστά? Αυτο κατάλαβα απο το γιατρό,  γτ οταν μου το εξηγούσε απο το φόβο μου δεν τα κράτησα όλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχει περισσέψει απο προηγούμενη ετ μια prolutex 25 mg με λήξη 02/2022.

Επειδη δεν θα πάω άμεσα σε ετ αν την χρειάζεται κάποια με χαρά να της την στείλω 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τουλάχιστον 8 και 8 αντίστοιχα,  εχω και άλλα αλλά είναι πιο μικρά, να σας θυμίσω πως εχω πολυκυστηκες οπότε ηταν αναμενόμενο.. είμαι 12η μερα διεγερσης είμαι, 13η μερα κύκλου..

Ουφφ γιατί νόμιζα πως σε εμένα κατι δεν παει καλά.. αυτή η ένεση είναι για τα κρατήσει τα ωάρια και να ωριμάσουν ώστε να μην χαθούν σωστά? Αυτο κατάλαβα απο το γιατρό,  γτ οταν μου το εξηγούσε απο το φόβο μου δεν τα κράτησα όλα .

Μη φοβάσαι ξέρει τι κάνει ο γιατρός 

ομοιομορφα θελουμε να μεγαλώνουν με μικρές αποκλίσεις πολλές φορές θυσιάζουν το μεγαλύτερο όταν υπάρχουν πολλά για να μη χαθούν κ τα πολλά 

η Avercap είναι αγωνιστής κ την δίνουν αρκετές φορές συνδυαστικά με ανταγωνιστή 

Ολα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το ότι κάνεις κάτι διαφορετικό πρέπει να σε γεμίσει με αισιοδοξία! 3 διεγερσεις έχω κάνει και τις 3 διαφορετικό πρωτοκολλο.  Προφανώς έχουν το ιστορικό σου και δοκιμάζουν νέα πρωτόκολλα για να έχεις το βέλτιστο αποτέλεσμα!

Εγω μια χαρά είμαι! Τόσο καλά σε βαθμό που ούτε καν θυμάμαι ότι έχω κάνει ετ (λέμε τωρα). Καμία σχέση με τις προηγούμενες φορές. Την 1η φορά παίζει να μην κουνησα από καναπέ και κρεβάτι 14 μέρες. Τη δεύτερη φορά επειδή είχα δεδομένη την αποτυχία ήμουν στον κόσμο μου. Τώρα προσέχω αλλά σε νορμάλ επίπεδα.  Και ένα πιάτο θα το πλύνω και θα σουλατσαρω μέσα στο σπίτι και θα σκυψω να πιάσω κάτι που μου έπεσε. Γυρίσαμε και χθες το απόγευμα σπιτάκι μας, είχαμε υπέροχη πτήση και όλα καλά! Έχει απίστευτο καιρό και λέω μήπως πάμε έξω καμία βόλτα. Είχα κάτι έντονα πονακια χθες , αλλά σήμερα είμαι πολύ καλά! Αυτό που σκοπεύω να κάμω είναι να κάτσω όλη την εβδομάδα μέσα και από την επόμενη να επιστρέψω στη δουλειά γιατί φαντάζομαι τότε θα μου τη βαρέσει. 

Όλα θα πάνε τέλεια αύριο! Να μην αγχώνεσαι ούτε εσύ ούτε η @BlackCat.

Θα πάτε με χαμόγελο και αισιοδοξία και όλα θα πάνε υπέροχα!

Και καλά θα κανείς ❤️
Στις δυο πρώτες ετ που είχα γίνει μούμια από την προσοχη κ το άγχος πηρα τα @@@δια του Καράμπελα στις επόμενες δυο που συνέχισα την ζωή μου κανονικά με προσοχη βέβαια αλλά σε λογικά πλαίσια είδα θετικές χοριακες άσχετως αποτελέσματος! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τουλάχιστον 8 και 8 αντίστοιχα,  εχω και άλλα αλλά είναι πιο μικρά, να σας θυμίσω πως εχω πολυκυστηκες οπότε ηταν αναμενόμενο.. είμαι 12η μερα διεγερσης είμαι, 13η μερα κύκλου..

Ουφφ γιατί νόμιζα πως σε εμένα κατι δεν παει καλά.. αυτή η ένεση είναι για τα κρατήσει τα ωάρια και να ωριμάσουν ώστε να μην χαθούν σωστά? Αυτο κατάλαβα απο το γιατρό,  γτ οταν μου το εξηγούσε απο το φόβο μου δεν τα κράτησα όλα .

οπως σου το ειπε η @BlackCat . ειναι αγωνιστης...ουτε εγω καταλαβα γτ μου το εδωσε... 

αντε κοντευεις και εσυ για ωοληψια! με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μη φοβάσαι ξέρει τι κάνει ο γιατρός 

ομοιομορφα θελουμε να μεγαλώνουν με μικρές αποκλίσεις πολλές φορές θυσιάζουν το μεγαλύτερο όταν υπάρχουν πολλά για να μη χαθούν κ τα πολλά 

η Avercap είναι αγωνιστής κ την δίνουν αρκετές φορές συνδυαστικά με ανταγωνιστή 

Ολα θα πάνε καλά

Δλδ οι σιτροταιντ βοηθά στην εξέλιξη και στο "μεγάλωμα" των ωραρίων? Και οι αβερκαπ βοηθά στην διατήρηση των ωαρίων? Τα λεω πολύ χοντρικά.. 🙄 

Ευχαριστώ που με καθησυχάζεις!!! 

Υπάρχει περίπτωση ρε κορίτσια να μου πει να παω Τρίτη για οωληψια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν έκλεισα ακόμη αλλά η β γίνεται μεταξύ 21-24 αν θυμάμαι καλά οπότε είσαι οκ ξέρουν άλλωστε αυτοί!  Εμβόλια τι εννοείς; 
    • Εγώ πάντως την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα αρκετά αχνό τεστ. Κ τη μεθεπόμενη του τεστ αρκετά χαμηλή χοριακη δλδ 53 αν θυμάμαι καλά.. οπότε κ να μην έδειχνε τώρα δεν μου φαίνεται περίεργο:) 
    • @Christi.D.γιατί απογοητεύεσαι κορίτσι μου;;; Εγώ απο τα λιγα που καταλαβαίνω μια χαρά σου πάει ο αποκλειστικός θηλασμός!  Κορίτσια, εμείς με το που ήρθαμε Λευκάδα δε μου ξανά έκανε κολικό! Τι να πω;;; η αλλαγή περιβάλλοντος βοήθησε; η δική μου διάθεση;;; Δεν ξέρω, αλλά, ησυχάσαμε! Σιγά σιγά μπαίνουμε και σε ρουτίνα. Αυξάνει τις ώρες που κοιμάται το βράδυ. Να δω τι θα πει και η παιδίατρος την επόμενη εβδομάδα.
    • Ο μπαμπάς του υπάρχει μόνο. Η μαμά του πέθανε πριν 4 χρόνια. Η οποία μου είχε κάνει δώρο έναν πίνακα της (ζωγράφιζε πολύ και πολύ ωραία) τον οποίο έβαλα πάνω από την κούνια της Ισμήνης-Μαρίας. Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου την αισθάνομαι κοντά μας. Σα να μας προστατεύει από εκεί ψηλά, σα φύλακας άγγελος για την Ισμήνη-Μαρία. Πείτε με τρελή αλλά εγώ πιστεύω πολύ στις ενέργειες. Κάθε φορά που αλλάζω πάνα στην μπουμπού, κοιτάει τον πίνακα και χαμογελάει!!! Πραγματικά ελπίζω να συνεχίσουν να έχουν επαφή μαζί μας οι από εκεί συγγενείς. 
    • πολυ ταλαιπωρία οι κολικοί άσε 🤦🤦 μεσα σε ολα αυτά έχω και πολύ γάλα και πρέπει να βγάζω συνέχεια.. αλλιώς πονάει πολύ το στήθος μου 😔 γενικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα... θα κοιτάξω για μάρσιπο μήπως με βοηθήσει 🤷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...