Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, βέβαια γίνεται. Αλλά δεν θέλω να τους κρεμάσω κιόλας τους καημένους, διότι δεν έχω αντικαταστάτη. Πω πω μάλλον πρεπει να αρχίσω κρυφά να εκπαιδεύω άτομο για κάθε ενδεχόμενο 🤣🤣🤣 Αν υποψιαστούν ότι προσπαθώ να μείνω έγκυος θα τον πάθουν έναν πανικό.

Καλά κι εγώ στην όλη διαδικασία όλο δικαιολογίες έβρισκα και δεν είχα πει κουβέντα σε κανέναν. Όμως μόλις είχα δει το θετικό δεν σκέφτηκα τίποτα πραγματικά.... μόνο να είμαι εγώ όπως πρέπει για να πάνε όλα καλά.... άσχετα με την κατάληξη δλδ τουλάχιστον ξέρω ότι από την πλευρά μου έκανα ότι καλύτερο. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

@Κατεριναπαπ...Για να μην παθω υπερδιέγερση επειδή έχω κ γω πολυκυστικες...έτρωγα 6 ασπράδια αυγού κάθε μέρα μετά την ωοληψια.Εκοψα τελείως ζάχαρη και αλάτι. Έπινα πολλά υγρά....νερό φουλ κ χυμούς χωρίς ζάχαρη και βέβαια πολύ πρωτεΐνη ειδικά κοτόπουλο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία,  αυτά τα έκανες μετά την οωληψια? Ή μόλις ξεκίνησες τις ενέσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..
@babyblue94συγχαρητηρια!!! Να πάνε όλα καλά!!

Εμείς δυστυχως χθες πήραμε άλλη μια αρνητική χοριακη…Προσπαθώ να σκεφτώ τι πήγε στραβά…πραγματικά δεν ξέρω…Τρίτη έχουμε ραντεβού να μιλήσουμε με τον γιατρό…Ως τότε κλαίμε και προσπαθούμε να ανασυνταχθούμε..

Σιγουρα δεν το βάζουμε κάτω και θα ξαναπροσπαθησουμε αλλά για την ώρα πονάει…πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια..
@babyblue94συγχαρητηρια!!! Να πάνε όλα καλά!!

Εμείς δυστυχως χθες πήραμε άλλη μια αρνητική χοριακη…Προσπαθώ να σκεφτώ τι πήγε στραβά…πραγματικά δεν ξέρω…Τρίτη έχουμε ραντεβού να μιλήσουμε με τον γιατρό…Ως τότε κλαίμε και προσπαθούμε να ανασυνταχθούμε..

Σιγουρα δεν το βάζουμε κάτω και θα ξαναπροσπαθησουμε αλλά για την ώρα πονάει…πολύ…

Aχ κορίτσι μου και βέβαια πονάει. Και σε καταλαβαίνω. Αλλά ποτέ δεν τα βάζουμε κάτω. Θα κοιτάξεις να τα βάλετε όλα στη σειρά και να προσπαθήσετε να βρείτε λύση. Εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια..
@babyblue94συγχαρητηρια!!! Να πάνε όλα καλά!!

Εμείς δυστυχως χθες πήραμε άλλη μια αρνητική χοριακη…Προσπαθώ να σκεφτώ τι πήγε στραβά…πραγματικά δεν ξέρω…Τρίτη έχουμε ραντεβού να μιλήσουμε με τον γιατρό…Ως τότε κλαίμε και προσπαθούμε να ανασυνταχθούμε..

Σιγουρα δεν το βάζουμε κάτω και θα ξαναπροσπαθησουμε αλλά για την ώρα πονάει…πολύ…

Μαρουλιτα μου! Σε είχα στο μυαλό μου χτες αλλά είδα που δεν έγραψες και δεν ήξερα τι να σκεφτώ…

ξέρεις ότι είμαστε πολλές εδώ που συμπάσχουμε, το έχουμε περάσει, το περνάμε και θα το ξαναπερασουμε…

δεν υπάρχει παρηγοριά δυστυχώς, θέλει το χρόνο του.. μόνο αν το δεις από απόσταση στο μέλλον μπορείς να σκεφτείς ότι ένα μεγάλο μέρος είναι καθαρά τύχη. Για ολο το υπόλοιπο όμως πρέπει να γίνει μια σοβαρή αναζήτηση από τους γιατρούς ώστε να δείτε αν υπάρχει κάτι που σας σαμποτάρει. 
εχεις τη συμπαράσταση και την αγκαλιά όλων μας, κουράγιο και εύχομαι συντομα να βρείτε τη λύση και να πάρετε τις καλύτερες αποφάσεις. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία,  αυτά τα έκανες μετά την οωληψια? Ή μόλις ξεκίνησες τις ενέσεις? 

Εγώ τα έκανα μόλις άρχισα τις ενέσεις...Αλλά ο γιατρός μου το πρότεινε περίπου 3 με 4 μερες πριν την ωοληψια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Εγώ τα έκανα μόλις άρχισα τις ενέσεις...Αλλά ο γιατρός μου το πρότεινε περίπου 3 με 4 μερες πριν την ωοληψια...

Κορίτσια γεια σας ! Έχω καιρό να μπω να γράψω ! Είμαι 9η εβδομάδα και δυσκολεύομαι πάρα πολύ με το θέμα της τουαλέτας. Ο γιατρός μου είχε προτείνει duphalac σιρόπι αλλά δυστυχώς αυτό το σαββατοκύριακο έχω περάσει δύσκολα σχεδόν με κλάματα πήγα μια φορά τουαλέτα.  Τι έχετε να μου πρότεινετε;

Εμ τω μεταξύ πίνω κάθε πρωί φυσικό χυμό τρώω ακτινίδια, γάλα βρώμη παίρνω κ φυτικές ίνες τα κάνω όλα ! Αλλά τίποτα ! Επιτρέπονται τα μικροκλισματα; Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτά που με βοηθούν γενικά ! Αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπονται σε εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Έχω καιρό να μπω να γράψω ! Είμαι 9η εβδομάδα και δυσκολεύομαι πάρα πολύ με το θέμα της τουαλέτας. Ο γιατρός μου είχε προτείνει duphalac σιρόπι αλλά δυστυχώς αυτό το σαββατοκύριακο έχω περάσει δύσκολα σχεδόν με κλάματα πήγα μια φορά τουαλέτα.  Τι έχετε να μου πρότεινετε;

Εμ τω μεταξύ πίνω κάθε πρωί φυσικό χυμό τρώω ακτινίδια, γάλα βρώμη παίρνω κ φυτικές ίνες τα κάνω όλα ! Αλλά τίποτα ! Επιτρέπονται τα μικροκλισματα; Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτά που με βοηθούν γενικά ! Αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπονται σε εγκυμοσύνη

Kαλησπέρα! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορώ να βάζω υπόθετο γλυκερίνης (επιτρέπεται δλδ) κι έτσι έκανα όπως επίσης μου είχε πει και γάλα Μαγνησίας (το βρίσκεις στο φαρμακείο και είναι πολύ οικονομικό) και έπαιρνα 2 κουταλιές της σούπας κάθε μέρα και δεν είχα κανένα θέμα. Ρώτα τον κι εσύ για σιγουριά βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Kαλησπέρα! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορώ να βάζω υπόθετο γλυκερίνης (επιτρέπεται δλδ) κι έτσι έκανα όπως επίσης μου είχε πει και γάλα Μαγνησίας (το βρίσκεις στο φαρμακείο και είναι πολύ οικονομικό) και έπαιρνα 2 κουταλιές της σούπας κάθε μέρα και δεν είχα κανένα θέμα. Ρώτα τον κι εσύ για σιγουριά βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Διάβασα εδώ πως δεν επιτρέπεται το γάλα Μαγνησίας...

https://www.mednutrition.gr/portal/efarmoges/leksiko-diatrofis/16309-gala-magnisias

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Διάβασα εδώ πως δεν επιτρέπεται το γάλα Μαγνησίας...

https://www.mednutrition.gr/portal/efarmoges/leksiko-diatrofis/16309-gala-magnisias

Τι να σου κορίτσι μου πω εμένα η μαία του μου το είχε πει και πείρα για μια εβδομάδα περίπου (αφού πρώτα είχα βάλει ένα υπόθετο γιατί πραγματικά ούτε να κάτσω δεν μπορούσα) μέχρι που έστρωσε ο οργανισμός και δεν χρειάστηκε να πάρω άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Τι να σου κορίτσι μου πω εμένα η μαία του μου το είχε πει και πείρα για μια εβδομάδα περίπου (αφού πρώτα είχα βάλει ένα υπόθετο γιατί πραγματικά ούτε να κάτσω δεν μπορούσα) μέχρι που έστρωσε ο οργανισμός και δεν χρειάστηκε να πάρω άλλο. 

Μίλησα με τον φαρμακοποιό και μου έδωσε μικροκλισμα τουλάχιστον για να ανακουφιστω λίγο τώρα...  Κ γενικά μου είπε τι επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη... Έβαλα ένα μικροκλισμα πριν ένα τέταρτο κ ακόμη τίποτα 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2022 at 6:00 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό και χουχουλιάρικο σαββατοκύριακο σε όλες!

Έκανα χθες πρώτη φορά υστεροσκόπηση και scratching. Μου αφαίρεσε και ένα πολύ μικρό διάφραγμα από τον πυθμένα. Όλα πήγαν καλά, αλλά με πείραξε πάρα πολύ ένα οπιούχο που μου έβαλαν ενδοφλέβια. Ούτε μπόρεσα να φάω, ούτε αντιβίωση να πάρω, μόνο ναυτία και εμετούς. Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα. Μου είπαν όμως να πάρω 21 μέρες cyclacur. Δεν το ήξερα αυτό και προγραμμάτιζα να κάνω την 3η δόση του εμβολίου την άλλη βδομάδα. Λέω να το ακυρώσω και να περιμένω τον άλλο μήνα. Το cyclacur διάβαδα αυξάνει τις πιθανότητες θρόμβων και δεν μπορώ να έχω και αυτό το άγχος τώρα. 

Μου είπε ο γιατρός πως από τον επόμενο κύκλο μπορούμε να αρχίσουμε πάλι προσπάθειες είτε μόνοι μας είτε με εξωσωματική. Εντωμεταξύ, ο άντρας μου έχει αρχίσει θεραπεία από τον ουρολόγο. Του το είπα και μου απάντησε το αναμενόμενο, πως δεν χρειάζεται να καθυστερούμε για το σπέρμα. Εγώ δεν συμφωνώ όμως ρε κορίτσια. Αφού ξεκίνησε τη θεραπεία, γιατί να μην περιμένουμε. Ήδη έχουμε δει μεγάλη βελτίωση στις εξετάσεις του απο τότε που ξεκινήσαμε να το ψάχνουμε.

Το κακό όμως είναι πως αν περιμένουμε λίγο και πάμε για  Μάρτιο δεν είναι καλό το timing με τη δουλειά μου. Έτσι όπως τα υπολογίζω (αν παραμείνει σταθερός ο κύκλος μου βέβαια) την εβδομάδα μετά την ΕΤ θα έχω 2-3 ώρες περπάτημα την ημέρα. Θα είναι ρίσκο λέτε; Τον Απρίλιο είναι και το Πάσχα στη μέση! Έχω μπερδευτεί. Δεν θέλω να το καθυστερήσω ως το Μάιο.

Αγαπημένη καλησπέρα,,,,ιδανικά μετά την υστεροσκόπηση είναι να κάνεις ετ στους επόμενους 2 κύκλους, αν εσείς δεν έχετε βλαστοκύστες ακομα για να κανεις ετ, τί ενας μήνας τί δυο αναμονή , αν είναι να τελειώσει και η θεραπεία του συζύγου τότε? Το θέμα είναι ότι όταν δεις με το καλό χοριακή θα φροντίσεις να πα΄ρεις άδεια επαπειλούμενης αν μπορείς ώστε να αποφύγεις το 2-3ωρο περπάτημα που αναφέρεις στη δουλειά! Βάλε σε μια τάξη το μυαλό σου , τα θέλω σου, ακου το σώμα σου, συζήτησέ τα με το συζυγο και το γιατρό σας και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Εύχομαι να ειναι η αρχή του πιο όμορφου ταξιδιού σας προς τη μητρότητα αυτή η φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2022 at 3:45 ΜΜ, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα. Συνήθως μια προσοχή στη διατροφή χρειάζεται αν πχ έχεις πολυκυστικές ωοθήκες για να αποφύγεις το ενδεχόμενο υπερδιέγερσης αν πάρεις και κορτιζόνη εκεί στάνταρ αποφεύγεις αλάτι και ζάχαρη (αν κι εγώ όταν έπαιρνα κορτιζόνη αλάτι έβαζα στα φαγητά και δεν είχα θέμα). Σε γενικές γραμμές πάντως καλό είναι να προσέχεις τη διατροφή σου σε όλες τις φάσεις της εξωσωματικής και να μην τρώς πχ κάθε μέρα από μια πάστα ή junk food. Προσέχουμε για να έχουμε που λένε!😉

 

στις On 21/1/2022 at 3:46 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Καλό είναι να ελαττώσεις αλάτι, ζάχαρη και να προσθέσεις πρωτεΐνη (ασπράδια αυγού) ανεξαρτήτως κορτιζόνης για να αποφύγεις συμπτώματα υπερδιέγερσης (ειδικά αν έχεις πολυκυστικες αλλά ακόμα κι αν δεν έχεις).  Τώρα αν πρόκειται να παρεις κορτιζόνη, δεν είναι καν στην διακριτική σου ευχέρεια, επιβάλλεται να κόψεις αλάτι και ζάχαρη. 

 

στις On 21/1/2022 at 3:56 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επειδή εγώ στην πρώτη διέγερση φούσκωσα σαν μπαλόνι και τελικά και παιδί δεν έκανα και τα κιλά κατσικώθηκαν γιατί μετά ήρθε και η μαυρίλα της αποτυχίας και δώσε πόνο στο φαγητό,  στις επομενες έκοβα αλάτι και ζάχαρη και τις πέρασα ανώδυνα από άποψη φουσκωμάτων κατακρατη΄σεων κλπ.

Σε κάθε ΕΤ πήρα κορτιζόνη οπότε το συνέχισα και μετά.

Στις δυο ΕΤ που ειδα θετική χοριακή κανένα τρίμηνο πριν την διέγερση έτρωγα και πολύ ανανά, χυμό ρόδι (οχι υπερβολή για το ζάχαρο), κεφίρ, γιαούρτια με πέτσα, πατζάρια, μπρόκολα κλπ που στην κανονική μου ζωή ούτε να τα δω. Οχι αλκοολ τσιγάρο γενικά ασκητική ζωή.

Τώρα αν βοήθησε ή οχι δεν ξέρω , παιδί δεν έχω ακόμα, νιώθω ομως καλύτερα οταν τα ακολουθώ.

Αλλά επειδη παλεύω και χρόνια δεν μπορώ να τα κάνω συνέχεια.

Κορίτσια, πραγματικά δεν ήξερα για αλάτι και ζάχαρη. Να σας πω, αλάτι βασικά δεν τρωω καθόλου. Άντε όταν μαγειρέψω ίσως βάλω αλάτι, αλλά σαλατες κτλ όλα ανάλατα. Ζάχαρη βασικά δεν τρώω, άντε κανα γλυκό κτλ. 

Αλλά να ξέρω πως όταν με το καλό κάνω διέγερση, να προσέξω και τα τυριά και όπως λέει και η @dimseaνα προσέξω και τα junk food, γιατί που και που τρώω και ένα τυλιχτό (όπως χθες).

Γενικά το αλκοολ το είχα κόψει βασικά. Δεν έπινα πουθενά, ούτε έξω με φίλες κτλ, σε καμία κοινωνική περισταση. Δεν καπνίζω, και είχα κόψει την γυμναστική. Τα πάντα όλα. Αλκοολ ξεκίνησα που και που να πίνω ενα κρασί όταν δεν πέτυχε η δεύτερη ετ. Μερικές φορές σκέφτομαι πως όταν είναι να γίνει θα γίνει. Είτε κόψουμε τα πάντα όλα, είτε όχι. Με την γυμναστική πάντως αρρώστησα που την έκοψα.

Να πάμε τώρα σε ένα άλλο θέμα. Ρίξτε σας παρακαλώ μια ματιά στα χαρτιά σας που σας έδωσε η επιτροπή μήπως έχει κάποιο άλλο τηλ. Γιατί δεν νομίζω να λειτουργήσουν αύριο. Μια ω΄ρα τώρα δεν απαντάνε στα τηλ. Χαμός γίνεται βόρεια απο χιόνι. Εγώ σήμερα μια που πήγα δουλειά  (βόρεια) και μια που μας διώξανε. Δεν ξέρω που αλλού να τους βρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

 

 

Κορίτσια, πραγματικά δεν ήξερα για αλάτι και ζάχαρη. Να σας πω, αλάτι βασικά δεν τρωω καθόλου. Άντε όταν μαγειρέψω ίσως βάλω αλάτι, αλλά σαλατες κτλ όλα ανάλατα. Ζάχαρη βασικά δεν τρώω, άντε κανα γλυκό κτλ. 

Αλλά να ξέρω πως όταν με το καλό κάνω διέγερση, να προσέξω και τα τυριά και όπως λέει και η @dimseaνα προσέξω και τα junk food, γιατί που και που τρώω και ένα τυλιχτό (όπως χθες).

Γενικά το αλκοολ το είχα κόψει βασικά. Δεν έπινα πουθενά, ούτε έξω με φίλες κτλ, σε καμία κοινωνική περισταση. Δεν καπνίζω, και είχα κόψει την γυμναστική. Τα πάντα όλα. Αλκοολ ξεκίνησα που και που να πίνω ενα κρασί όταν δεν πέτυχε η δεύτερη ετ. Μερικές φορές σκέφτομαι πως όταν είναι να γίνει θα γίνει. Είτε κόψουμε τα πάντα όλα, είτε όχι. Με την γυμναστική πάντως αρρώστησα που την έκοψα.

Να πάμε τώρα σε ένα άλλο θέμα. Ρίξτε σας παρακαλώ μια ματιά στα χαρτιά σας που σας έδωσε η επιτροπή μήπως έχει κάποιο άλλο τηλ. Γιατί δεν νομίζω να λειτουργήσουν αύριο. Μια ω΄ρα τώρα δεν απαντάνε στα τηλ. Χαμός γίνεται βόρεια απο χιόνι. Εγώ σήμερα μια που πήγα δουλειά  (βόρεια) και μια που μας διώξανε. Δεν ξέρω που αλλού να τους βρω.

Παγωμένη καλησπέρα!

Λοιπόν εγώ ένα τηλέφωνο βλέπω και είναι αυτό 2108110686 αλλά τέτοια μέρα κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είναι κάποιος εκεί εδώ τις καλές μέρες και κάνεις τάμα για να τους βρείς όχι σήμερα. Κι εγώ πλέον το ίδιο πιστεύω.....αν είναι να κάτσει θα κάτσει δεν πα να κόψουμε τα πάντα. Γνωστή μου  με πολλά προβλήματα και καταχρήσεις γέννησε πέρσι τον Δεκέμβρη έναν υγιέστατο κούκλο ο οποίος προέκυψε από εκεί που δεν το περίμενε......δλδ όλα τα θέματα-προβλήματα τα έχουμε εμείς που πάμε με εξωσωματική;;;;Kαι τις 10 πληγές του Φαραώ εμείς;;;;Κάπου είναι να τρελαίνεσαι!!!! 

@Mimi26 καλύτερα σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Παγωμένη καλησπέρα!

Λοιπόν εγώ ένα τηλέφωνο βλέπω και είναι αυτό 2108110686 αλλά τέτοια μέρα κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είναι κάποιος εκεί εδώ τις καλές μέρες και κάνεις τάμα για να τους βρείς όχι σήμερα. Κι εγώ πλέον το ίδιο πιστεύω.....αν είναι να κάτσει θα κάτσει δεν πα να κόψουμε τα πάντα. Γνωστή μου  με πολλά προβλήματα και καταχρήσεις γέννησε πέρσι τον Δεκέμβρη έναν υγιέστατο κούκλο ο οποίος προέκυψε από εκεί που δεν το περίμενε......δλδ όλα τα θέματα-προβλήματα τα έχουμε εμείς που πάμε με εξωσωματική;;;;Kαι τις 10 πληγές του Φαραώ εμείς;;;;Κάπου είναι να τρελαίνεσαι!!!! 

@Mimi26 καλύτερα σήμερα;

σε αυτό το τηλ. δεν απαντάνε. Είπα μήπως στα χαρτια που δίνουν είχαν και κάποιο άλλο τηλ. Βέβαια μόλισ διάβασα πως το δημόσιο έχει ήδη κατεβάσει ρολά. Δημόσιο είναι και η επιτροπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

σε αυτό το τηλ. δεν απαντάνε. Είπα μήπως στα χαρτια που δίνουν είχαν και κάποιο άλλο τηλ. Βέβαια μόλισ διάβασα πως το δημόσιο έχει ήδη κατεβάσει ρολά. Δημόσιο είναι και η επιτροπη.

Nαι ναι σήμερα δεν λειτουργεί τίποτα......είχα ραντεβού με την Οικονομοπούλου και η γυναίκα με πείρε τηλέφωνο γιατί σήμερα λόγω καιρού δεν....... ήδη σε πολλές περιοχές σταμάτησαν και τα λεωφορεία! Από αύριο ίσως.....και πάλι βλέπουμε ανάλογα πώς θα πάει η νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Nαι ναι σήμερα δεν λειτουργεί τίποτα......είχα ραντεβού με την Οικονομοπούλου και η γυναίκα με πείρε τηλέφωνο γιατί σήμερα λόγω καιρού δεν....... ήδη σε πολλές περιοχές σταμάτησαν και τα λεωφορεία! Από αύριο ίσως.....και πάλι βλέπουμε ανάλογα πώς θα πάει η νύχτα!

Αυριο λένε χειρότερα. Η Οικονομόπουλου και μένα με πήρε τηλ για να ακυρώσουμε το αυριανό. Αλλά γιατί να μην πάρουν και από την επιτροπή; Τι θα κάνω αυριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αυριο λένε χειρότερα. Η Οικονομόπουλου και μένα με πήρε τηλ για να ακυρώσουμε το αυριανό. Αλλά γιατί να μην πάρουν και από την επιτροπή; Τι θα κάνω αυριο; 

Δοκίμασε και στα τηλ. από  685 έως 687. Επίσης στη σελίδα που μπορεις να βγάλεις ηλεκτρονικό εισιτήριο για το φαρμακείο, λέει ότι το φαρμακείο είναι κλειστο

https://eticket.eopyy.gov.gr/pharmacies/11

Ύπαρχει και το παρακάτω μεηλ στο οποίο εγώ είχα στείλει να ρωτήσω κάτι για το φαρμακείο και μου είχαν απαντήσει αμέσως 

kentrikofarmakeio@eopyy.gov.gr  

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αυριο λένε χειρότερα. Η Οικονομόπουλου και μένα με πήρε τηλ για να ακυρώσουμε το αυριανό. Αλλά γιατί να μην πάρουν και από την επιτροπή; Τι θα κάνω αυριο; 

Βρήκα και αυτό το μεηλ

ivfepitropiathinas@eopyy.gov.gr

δε χάνεις κάτι να στείλεις ένα ερώτημα, μπορεί κάποιος να κάνει τηλεργασια και να το βλέπει  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία ρε κορίτσια, αν σήμερα ή αύριο έχει κάποια ωοληψια και πρέπει να πάει Μαρούσι, τι γίνεται? Δε φαντάζομαι να ακυρώνεται η προσπάθεια και να φορτωθεί κάποια άδικα τις ενέσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Αγαπημένη καλησπέρα,,,,ιδανικά μετά την υστεροσκόπηση είναι να κάνεις ετ στους επόμενους 2 κύκλους, αν εσείς δεν έχετε βλαστοκύστες ακομα για να κανεις ετ, τί ενας μήνας τί δυο αναμονή , αν είναι να τελειώσει και η θεραπεία του συζύγου τότε? Το θέμα είναι ότι όταν δεις με το καλό χοριακή θα φροντίσεις να πα΄ρεις άδεια επαπειλούμενης αν μπορείς ώστε να αποφύγεις το 2-3ωρο περπάτημα που αναφέρεις στη δουλειά! Βάλε σε μια τάξη το μυαλό σου , τα θέλω σου, ακου το σώμα σου, συζήτησέ τα με το συζυγο και το γιατρό σας και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Εύχομαι να ειναι η αρχή του πιο όμορφου ταξιδιού σας προς τη μητρότητα αυτή η φορά! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 💜Θα τα συζητήσω σίγουρα όλα με το γιατρό. Ήθελα να ακούσω και την άποψη σας, μιας και κάποιες έχετε περισσότερη εμπειρία. Το πολύ πολύ να μεταφέρω εκείνη την εβδομάδα της δουλειάς σε άλλο χρόνο. Δεν είναι πάντα έτσι το πρόγραμμά μου ευτυχώς. Απλώς κάποιες μέρες δουλεύω 2-3 ώρες στη φύση και μετά επιστρέφω σπίτι. Εννοείται η επόμενη προσπάθεια είναι η προτεραιότητα μας και θα κάνουμε τα πάντα για να πετύχει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Έχω μια απορία ρε κορίτσια, αν σήμερα ή αύριο έχει κάποια ωοληψια και πρέπει να πάει Μαρούσι, τι γίνεται? Δε φαντάζομαι να ακυρώνεται η προσπάθεια και να φορτωθεί κάποια άδικα τις ενέσεις?

Στο Γένεσις και στο Υγεία IVF Εμβρυογένεσις έγιναν κανονικά ωοληψιες σε κορίτσια του άλλου φόρουμ.. λίγο σε έναν πανικό από ότι περιγράφουν βέβαια.. αλλά τουλάχιστον δεν "χάθηκαν" τα ωάρια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Έχω μια απορία ρε κορίτσια, αν σήμερα ή αύριο έχει κάποια ωοληψια και πρέπει να πάει Μαρούσι, τι γίνεται? Δε φαντάζομαι να ακυρώνεται η προσπάθεια και να φορτωθεί κάποια άδικα τις ενέσεις?

Πέρσι με τα χιόνια σε μια ομάδα του fb για τις εξωσωματικές έτυχε σε μια κοπέλα από επαρχία που δεν γινόταν με τίποτα να έρθει.....η διαχειρίστρια κάπως είχε βρεί λύση να πάει τουλάχιστον για ωοληψία σε νοσοκομείο κοντά στην περιοχή της...... δεν ξέρω τι έγινε και αν πήγε αλλά πρίν ένα μήνα περίπου η κοπέλα γέννησε! Αν όμως είναι κάποια πχ σε κάνα νησί ή ακόμα και σε περιοχή που έχουν κλείσει οι δρόμοι..... φαντάζομαι ότι όλα πάνε στο βρόντο δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Στο Γένεσις και στο Υγεία IVF Εμβρυογένεσις έγιναν κανονικά ωοληψιες σε κορίτσια του άλλου φόρουμ.. λίγο σε έναν πανικό από ότι περιγράφουν βέβαια.. αλλά τουλάχιστον δεν "χάθηκαν" τα ωάρια..!

Ναι μπηκα και διαβασα τα σχόλια, δεν ήταν καθόλου κολακευτικά για το υγεία ivf σε αντίθεση με σχόλια που διαβασα εκεί τις προηγούμενες μέρες που λέγανε τα καλύτερα. Ελπίζω να είναι κάτι που οφειλόταν στη σημερινή μέρα και τα χιόνια και να μην είναι πάντα έτσι….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου διαβάζω τα νέα σας αλλά οι τελευταίες δυο εβδομάδες ήταν πολύ πιεστικές, δουλειά, εξεταστική...πολύ τρέξιμο.

Σήμερα πήγα και είδαμε τα μωράκια. Αισίως μπήκα στον τρίτο μήνα και προχωράνε και τα δύο. Το ένα είναι πιο μικρό και ζωηρό :-)

Ευτυχώς έκοψα την κορτιζόνη και τα ζω σαλοσπιρ. Παίρνω μόνο προγεστερόνες, cyclacur, αντιπηκτικη και τις βιταμίνες μου. Σήμερα ρώτησα τον γιατρό ποτέ θα τελειώσει η επικίνδυνη περίοδος για να ηρεμήσω κι εγώ ψυχικά. Μου είπε μ δύο τρεις εβδομάδες όταν θα μπορούν να προχωρήσουν μόνα τους χωρίς φάρμακα.

Θέλω να πω σε όλα τα κορίτσια μας να μη το βάζουν κάτω. Η προσπάθεια μας αξίζει και θα τα καταφέρουμε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...