Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάποια από σας που έχει κάνει εξωσωματική θα μπορούσε να μου δώσει οδηγίες για το τι κάνετε μετά την εμβρυομεταφορά;

Έχετε καθίσει κάτω ξαπλωμένος στο κρεβάτι σηκώνεστε πηγαίνετε για δουλειά; Εγώ δουλεύω σε γραφείο θεωρείται ότι μπορώ να πάω στο γραφείο;

Προφανώς θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά θα ήθελα λίγες συμβουλές αν μπορείτε 🙏

Θα ακούσεις πολλά!!!!! Κάποιες κοπέλες παίρνουν άδεια όλες τις 2 εβδομάδες μετα την ετ. Κάποιες κάθονται 2-3 μέρες, ίσως και 5 και κάποιες πάνε απευθείας για δουλειά. Όλους τους γιατρούς που ρώτησα και τις μαιες είπαν πως δεν υπάρχει θέμα δουλειάς. Το θέμα είναι να μην σηκώνεις βάρη και να μην κάνεις βαρέα και ανθυγιεινή  δουλειά. Εγώ στην πρώτη ετ είχα πάρει άδεια. Στην δεύτερη ετ πήγα δουλειά γιατί δεν είχα άλλη άδεια. Λενε πως υπάρχει άδεια εξωσωματικής, αλλά στο γραφείο δεν θέλω να δώσω αναφορά γιατί μαθαίνονται τα πάντα. Και δεν τους αφορά τι κάνω.

Εσύ θα κάνεις οπως σου πει ο γιατρός και όπως νιώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Θα ακούσεις πολλά!!!!! Κάποιες κοπέλες παίρνουν άδεια όλες τις 2 εβδομάδες μετα την ετ. Κάποιες κάθονται 2-3 μέρες, ίσως και 5 και κάποιες πάνε απευθείας για δουλειά. Όλους τους γιατρούς που ρώτησα και τις μαιες είπαν πως δεν υπάρχει θέμα δουλειάς. Το θέμα είναι να μην σηκώνεις βάρη και να μην κάνεις βαρέα και ανθυγιεινή  δουλειά. Εγώ στην πρώτη ετ είχα πάρει άδεια. Στην δεύτερη ετ πήγα δουλειά γιατί δεν είχα άλλη άδεια. Λενε πως υπάρχει άδεια εξωσωματικής, αλλά στο γραφείο δεν θέλω να δώσω αναφορά γιατί μαθαίνονται τα πάντα. Και δεν τους αφορά τι κάνω.

Εσύ θα κάνεις οπως σου πει ο γιατρός και όπως νιώσεις.

Θα πάρω οδηγίες την Πέμπτη.

Εμενα το ξέρουν στη δουλειά. Τις πρώτες 4 μέρες θα κάθομαι γιατί πεφτει κ σκ. Απλά δεν ξέρω αν θα πάω 5η μέρα . Έλεγα να κάτσω μια βδομάδα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Θα πάρω οδηγίες την Πέμπτη.

Εμενα το ξέρουν στη δουλειά. Τις πρώτες 4 μέρες θα κάθομαι γιατί πεφτει κ σκ. Απλά δεν ξέρω αν θα πάω 5η μέρα . Έλεγα να κάτσω μια βδομάδα .....

ότι σου πει και όπως νιώσεις. Απλά τα πράγματα. Και απο την στιγμή που το ξέρουν και είσαι οκ με αυτό τότε κάτσε. Αν είχα την δυνατότητα να κάτσω θα το έκανα. Αλλά γενικά αν είχα την δυνατότητα να μην δουλεύω θα ήταν φυσικά καλύτερα... Εγώ δεν γουστάρω να ξέρουν διότι οι συνάδελφοι είναι οι πιο κουτσομπόλιδες που έχω δει. Και δεν γουστάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου !! Χαίρομαι να ακούω τέτοια νέα μου δίνουν και εμένα κουράγιο !! Να σου ζήσουν τα μωράκια σου !! μακάρι να πάνε έτσι και για εμένα ! 

Ναι 14η τώρα, με δίδυμη κύηση ξεκίνησα αλλά σταμάτησε το ένα στην 6η εβδομαδα.

απο ότι έχω δει εδώ μέσα όλες έχουν πολύ μεγαλύτερο τράχηλο από εμένα και λέω που θα πάει ο δικος μου δηλαδή αν είναι από τώρα έτσι... Αλλά ελπίζω να μείνει εκεί που είναι.... Αν και φοβάμαι αν είναι κάθε λίγες εβδομάδες να μειώνεται 3 χιλιοστά... Θα το συζητήσουμε και με τον γυναικολόγο σήμερα... 

Αχ αυτή η πιθανότητα προεκλαμψίας ίσα ίσα να μας αγχωσει ε ? Ευτυχώς όλα πήγαν καλά για εσένα ελπίζω και για εμένα... Ξεκίνησα το σαλοσπιρ και ο θεός βοηθός δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο... Προσέχω τη διατροφή μου όσο γίνεται δεν τρώω πολύ αλάτι ούτε γλυκά... 

ευχαριστω κοριτσι μου ! ναι καλά κανεις διατροφή βεβαια το πιο σημαντικο κ για το διαβητη κυησης! Η προεκλαμψια δεν ειναι τιποτα θα δεις που θα εισαι μια χαρα καθε βραδι μετα το δειπνο το σαλοσπιρ για να μην ενοχλει κ στο στομαχι μου ειχε πει..κ αν πάρεις μαγνησιο( τροφοκαρντ ομως μονο-γιατι του ειχα πει γιατί να μη παρω σολγκαρ κ ειχε πει το τροφ ειναι ειδικο ) κ κανα ουτρο κολπικο αργοτερα εαν μειωθει ο τραχηλος μια χαρα θα πας ειμαι σιγουρη.πες μας αν θυμηθεις τι θα σου πει ο γυναικολογος ..κ ρωτα τον για τροφ προληπτικα απο τωρα .κακό δε κανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

ότι σου πει και όπως νιώσεις. Απλά τα πράγματα. Και απο την στιγμή που το ξέρουν και είσαι οκ με αυτό τότε κάτσε. Αν είχα την δυνατότητα να κάτσω θα το έκανα. Αλλά γενικά αν είχα την δυνατότητα να μην δουλεύω θα ήταν φυσικά καλύτερα... Εγώ δεν γουστάρω να ξέρουν διότι οι συνάδελφοι είναι οι πιο κουτσομπόλιδες που έχω δει. Και δεν γουστάρω.

Εγώ αγαπημένη γράφω τον κόσμο εκεί που "δεν πιάνει η μελάνη",,,,πήρα την "7ημερη απο το κρα΄τος με πληρωμή" αδειούλα μου για την εμβρυομεταφορα και δεν άνοιξε ρουθούνι,,,άσε που πλέον θεωρείται βία και κακοποίηση η οποιαδήποτε προσβολή ή αναφορά και σηκώνει μηνύσεις!!! οπότε δεν κουνιέται κανείς ,,,,σκέψου , δεν τους ρώτησα,,,,απλά ανέφερα "πείτε μου πως θέλετε να τη δηλώσω καθώς στο αρχείο δηλώσεων αδειών δεν υπάρχει τε΄τοια δικαιολογία βάσει νόμου ,,,ταδε που αναφερεται για την εξωσωματική στον ιδιωτικο΄ τομέρα",,,

Κάποτε ίσως ήταν ταμπού,,,,τώρα,,,,όποιος είναι κακός ,,, να του βγει΄ το μάτι σα λουκουμας,,,🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα, είχα γράψει και λίγο καιρό πριν σε αυτό το θέμα, όταν μόλις έλαβα τα αρνητικά μαντάτα της 1ης μου εμβρυομεταφορας. Την περασμένη Δευτέρα προχώρησα στην 2η εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων ΑΑ όπως μου είπαν και αναρωτιέμαι, έχω ακριβώς τα ίδια πονάκια/τσιμπηματακια όπως και την προηγούμενη φορά κατά την αναμονή με την μικρή διαφορά ότι αυτή τη φορά ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου την 5η μέρα ενώ την προηγούμενη φορά είχαν ξεκινήσει την 7η. Μην φανταστείτε όμως τίποτα φοβεροί πόνοι, για μερικά δευτερόλεπτα μέσα στη μέρα και μετά τέλος. Λέτε να έχω πάλι τα ίδια αρνητικά αποτελέσματα.. ??

Γεια σου κοπελα μου είτε εχεις συμπτωματα πονακια κλπ ειτε  οχι δε βγαινει άκρη.απο τα φαρμακα επηρεαζονται πολλα αν κ εγω στην περυχημενη δεν ενοιωθα τιποτα Βεβαια έκανα σε φυσικο κυκλο κ  επαιρνα μονο ουτρο για αυτο που γενικα δεν  με ενοχλούνε..να εισαι ηρεμη κ αισιοδοξη κ ολα θα γινουν!!!ευχομαι αυτη τη φορα να ειναι η τυχερη σου ! Κ γιατι οχι αλλωστε με τελειες  βλαστοκυςτες! Με το καλό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Και διασκέδαση χρειάζεται. Βασικά επιβάλλεται. Όλο τα καθημερινά προβλήματα + το αγχος των ετ....δεν γίνεται. Εγώ με Αλκαίο ξέχασα όλες τις έννοιες που είχα για όλο το βράδυ. 

Έκαψα το χθες, νύχτες μου παλιές 🎶🎼

κι από το μηδέν αρχίζω όσο κι αν δε θες

Δάκρυα καυτά ψέμματα πολλά🎼

πλήρωσα όσο χρωστούσα και τα δανεικά🎵

Ώπα!💃

Βάζω μια φωτιά 🎶🎼

σ’όλα τα παλιά🎵🎶

όλα θα τ’αλλάξω🎼🎶

και θα το φωνάξω🎵🎶

περασμένα ξεχασμένα κι όλα απ’την αρχή ξανά!💃💃

Συγνώμη κορίτσια μου για το throwback αλλά είμαι μεθυσμένη από χαρά αυτή τη φορά!!! 😆😆😆 Βγήκαν τα αποτελέσματα ορμονολογικων εξετάσεων του συζύγου και όλα πάνε τέλεια με τη θεραπεία!! Η τεστοστερόνη του έφτασε στο 7.05 ng/ml!!!! 😆😆😁😁😁😁 Θα μου πείτε τώρα γιατί χαίρεται αυτή η τρελή;;! Όταν εμείς κυνηγάμε πλέον την κινητικότητα, τη μορφολογία και το κατακερματισμό... Και αυτή χαίρεται με τη τεστοστερόνη του άντρα της;; 😳😂😂😂😂😂 Μπορεί.. και έχετε δίκιο θα πω! Αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται! Και όταν κάναμε μήνες ολόκληρους για να καταφέρουμε να φέρουμε σε φυσιολογικά επίπεδα τη τεστοστερόνη (τεστοστερόνη = σπερματογένεση στους όρχεις) με εξετάσεις ανά 15 μέρες και αναπροσαρμογή φαρμακευτικών δόσεων συνέχεια, πιστέψτε με κάθε νίκη αξίζει να τη χαιρόμαστε όσο "μικρή" και αν είναι αυτή.. οκ δεν έχουμε σπερματοζωάρια ακόμα.. ούτε οι όρχεις μας μεγάλωσαν καθόλου.. αλλά κορίτσια μου το πιστεύω με όλη μου τη ψυχή ότι είμαστε σε καλό δρόμο.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς!! 🤞🤞🤞

Όπως και να έχει, ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει! Σήμερα όμως χαιρόμαστε και κάνουμε πάρτι!! Woohoo 🙌🎉🎉 💃 Μύκονος..!!! 🤣🤣🤣😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έκαψα το χθες, νύχτες μου παλιές 🎶🎼

κι από το μηδέν αρχίζω όσο κι αν δε θες

Δάκρυα καυτά ψέμματα πολλά🎼

πλήρωσα όσο χρωστούσα και τα δανεικά🎵

Ώπα!💃

Βάζω μια φωτιά 🎶🎼

σ’όλα τα παλιά🎵🎶

όλα θα τ’αλλάξω🎼🎶

και θα το φωνάξω🎵🎶

περασμένα ξεχασμένα κι όλα απ’την αρχή ξανά!💃💃

Συγνώμη κορίτσια μου για το throwback αλλά είμαι μεθυσμένη από χαρά αυτή τη φορά!!! 😆😆😆 Βγήκαν τα αποτελέσματα ορμονολογικων εξετάσεων του συζύγου και όλα πάνε τέλεια με τη θεραπεία!! Η τεστοστερόνη του έφτασε στο 7.05 ng/ml!!!! 😆😆😁😁😁😁 Θα μου πείτε τώρα γιατί χαίρεται αυτή η τρελή;;! Όταν εμείς κυνηγάμε πλέον την κινητικότητα, τη μορφολογία και το κατακερματισμό... Και αυτή χαίρεται με τη τεστοστερόνη του άντρα της;; 😳😂😂😂😂😂 Μπορεί.. και έχετε δίκιο θα πω! Αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται! Και όταν κάναμε μήνες ολόκληρους για να καταφέρουμε να φέρουμε σε φυσιολογικά επίπεδα τη τεστοστερόνη (τεστοστερόνη = σπερματογένεση στους όρχεις) με εξετάσεις ανά 15 μέρες και αναπροσαρμογή φαρμακευτικών δόσεων συνέχεια, πιστέψτε με κάθε νίκη αξίζει να τη χαιρόμαστε όσο "μικρή" και αν είναι αυτή.. οκ δεν έχουμε σπερματοζωάρια ακόμα.. ούτε οι όρχεις μας μεγάλωσαν καθόλου.. αλλά κορίτσια μου το πιστεύω με όλη μου τη ψυχή ότι είμαστε σε καλό δρόμο.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς!! 🤞🤞🤞

Όπως και να έχει, ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει! Σήμερα όμως χαιρόμαστε και κάνουμε πάρτι!! Woohoo 🙌🎉🎉 💃 Μύκονος..!!! 🤣🤣🤣😂😂

xaxaxaxaxaxa κάνε όσο throwback θέλεις!!! Μου φτιάχνει την διάθεση!!! 💃💃

Τέλεια τα νέα σου, και κανείς δεν θα σε θεωρήσει τρελή, διότι όλες μας κάποια θεματα έχουμε (και όχι μονο όπως λεει ο γονίδης "έχεις θαματα" χαχαχα)😂  Τέλεια τέλεια τελεια!!!

Να είσαι χαρούμενη και να χορεύεις από χαρα!!!!  💃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έκαψα το χθες, νύχτες μου παλιές 🎶🎼

κι από το μηδέν αρχίζω όσο κι αν δε θες

Δάκρυα καυτά ψέμματα πολλά🎼

πλήρωσα όσο χρωστούσα και τα δανεικά🎵

Ώπα!💃

Βάζω μια φωτιά 🎶🎼

σ’όλα τα παλιά🎵🎶

όλα θα τ’αλλάξω🎼🎶

και θα το φωνάξω🎵🎶

περασμένα ξεχασμένα κι όλα απ’την αρχή ξανά!💃💃

Συγνώμη κορίτσια μου για το throwback αλλά είμαι μεθυσμένη από χαρά αυτή τη φορά!!! 😆😆😆 Βγήκαν τα αποτελέσματα ορμονολογικων εξετάσεων του συζύγου και όλα πάνε τέλεια με τη θεραπεία!! Η τεστοστερόνη του έφτασε στο 7.05 ng/ml!!!! 😆😆😁😁😁😁 Θα μου πείτε τώρα γιατί χαίρεται αυτή η τρελή;;! Όταν εμείς κυνηγάμε πλέον την κινητικότητα, τη μορφολογία και το κατακερματισμό... Και αυτή χαίρεται με τη τεστοστερόνη του άντρα της;; 😳😂😂😂😂😂 Μπορεί.. και έχετε δίκιο θα πω! Αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται! Και όταν κάναμε μήνες ολόκληρους για να καταφέρουμε να φέρουμε σε φυσιολογικά επίπεδα τη τεστοστερόνη (τεστοστερόνη = σπερματογένεση στους όρχεις) με εξετάσεις ανά 15 μέρες και αναπροσαρμογή φαρμακευτικών δόσεων συνέχεια, πιστέψτε με κάθε νίκη αξίζει να τη χαιρόμαστε όσο "μικρή" και αν είναι αυτή.. οκ δεν έχουμε σπερματοζωάρια ακόμα.. ούτε οι όρχεις μας μεγάλωσαν καθόλου.. αλλά κορίτσια μου το πιστεύω με όλη μου τη ψυχή ότι είμαστε σε καλό δρόμο.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς!! 🤞🤞🤞

Όπως και να έχει, ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει! Σήμερα όμως χαιρόμαστε και κάνουμε πάρτι!! Woohoo 🙌🎉🎉 💃 Μύκονος..!!! 🤣🤣🤣😂😂

Στην υγειά της τεστοτερόνης,,κυριολεκτικά,,θα πω εγω!!!!!!!!!!!!!!! όλα τέλεια θα πάνε!!!!!!! 🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

xaxaxaxaxaxa κάνε όσο throwback θέλεις!!! Μου φτιάχνει την διάθεση!!! 💃💃

Τέλεια τα νέα σου, και κανείς δεν θα σε θεωρήσει τρελή, διότι όλες μας κάποια θεματα έχουμε (και όχι μονο όπως λεει ο γονίδης "έχεις θαματα" χαχαχα)😂  Τέλεια τέλεια τελεια!!!

Να είσαι χαρούμενη και να χορεύεις από χαρα!!!!  💃

😆😆😆😆 Το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά δεν ξέρω αν το νιώθετε;; 😂😂😂😂 

Αχχχχ μακάρι να συνεχίσουμε έτσι με καλή διάθεση και να πάνε όλα κατ'ευχήν για όλες μας! Να περάσουμε και ήρεμες χαρούμενες γιορτές να μας βρει με το καλό το νέο έτος με ακόμα περισσότερη αισιοδοξία και όνειρα για το μέλλον..! Για να δούμε..🤞🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Στην υγειά της τεστοτερόνης,,κυριολεκτικά,,θα πω εγω!!!!!!!!!!!!!!! όλα τέλεια θα πάνε!!!!!!! 🙏👶💖

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σ'αγαπώ!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

😆😆😆😆 Το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά δεν ξέρω αν το νιώθετε;; 😂😂😂😂 

Αχχχχ μακάρι να συνεχίσουμε έτσι με καλή διάθεση και να πάνε όλα κατ'ευχήν για όλες μας! Να περάσουμε και ήρεμες χαρούμενες γιορτές να μας βρει με το καλό το νέο έτος με ακόμα περισσότερη αισιοδοξία και όνειρα για το μέλλον..! Για να δούμε..🤞🤞🙏

Γι’αυτο έφτιαξε!!! Η ωραία βραδιά με τον Αλλαιο ήταν η αιτία 😂😂😂 χαχαχα

Εννοειται πως όλα καλά θα πάνε. Και όταν η διάθεση ανεβαίνει, ανεβαίνει και η τεστοστερόνη…. Αγκαλιασμένοι και απολύτως τρελαμενοι και όλο η θερμοκρασία δωματίου και τεστοστερόνης ανεβαίνει 🎶🎶🎶💃🏻💃🏻💃🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Εγώ αγαπημένη γράφω τον κόσμο εκεί που "δεν πιάνει η μελάνη",,,,πήρα την "7ημερη απο το κρα΄τος με πληρωμή" αδειούλα μου για την εμβρυομεταφορα και δεν άνοιξε ρουθούνι,,,άσε που πλέον θεωρείται βία και κακοποίηση η οποιαδήποτε προσβολή ή αναφορά και σηκώνει μηνύσεις!!! οπότε δεν κουνιέται κανείς ,,,,σκέψου , δεν τους ρώτησα,,,,απλά ανέφερα "πείτε μου πως θέλετε να τη δηλώσω καθώς στο αρχείο δηλώσεων αδειών δεν υπάρχει τε΄τοια δικαιολογία βάσει νόμου ,,,ταδε που αναφερεται για την εξωσωματική στον ιδιωτικο΄ τομέρα",,,

Κάποτε ίσως ήταν ταμπού,,,,τώρα,,,,όποιος είναι κακός ,,, να του βγει΄ το μάτι σα λουκουμας,,,🤣😂

Βρε τρελολαρισεα μου εσυ (καλά δεν θυμάμαι η σε μπερδεύω τώρα;) 💩💩 τους έχω. Όλους εκεί μέσα. Αλλά δεν μιλάω για την διεύθυνση της εταιρίας. Το καλοκαιρι που πήρα άδεια και όπως την πήρα το εμαθε όλη η εταιρεία. Εγώ με το αφεντικό μίλησα, η συνιδιοκτήτρια το ήξερε και κλασσικά το λογιστήριο που υπέγραψα. Επομένως κάποιοι μίλησαν.  Δεν ξέρω πως θα είμαι σε δυο τρεις μήνες, αλλά έτσι δεν γουστάρω να τους πω για ποιον λόγο παίρνω άδεια. Και μετά να με κουτσομπολεύουν και η γλωσσοφαγια θα πάει σύννεφο. 
Τι εννοείς δεν υπάρχει άδεια εξωσωματικής; Δεν το έπιασα. Υπάρχει ή δεν υπάρχει τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γι’αυτο έφτιαξε!!! Η ωραία βραδιά με τον Αλλαιο ήταν η αιτία 😂😂😂 χαχαχα

Εννοειται πως όλα καλά θα πάνε. Και όταν η διάθεση ανεβαίνει, ανεβαίνει και η τεστοστερόνη…. Αγκαλιασμένοι και απολύτως τρελαμενοι και όλο η θερμοκρασία δωματίου και τεστοστερόνης ανεβαίνει 🎶🎶🎶💃🏻💃🏻💃🏻

Πεθαίνω!! Χαχαχαχαχαχα!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Βρε τρελολαρισεα μου εσυ (καλά δεν θυμάμαι η σε μπερδεύω τώρα;) 💩💩 τους έχω. Όλους εκεί μέσα. Αλλά δεν μιλάω για την διεύθυνση της εταιρίας. Το καλοκαιρι που πήρα άδεια και όπως την πήρα το εμαθε όλη η εταιρεία. Εγώ με το αφεντικό μίλησα, η συνιδιοκτήτρια το ήξερε και κλασσικά το λογιστήριο που υπέγραψα. Επομένως κάποιοι μίλησαν.  Δεν ξέρω πως θα είμαι σε δυο τρεις μήνες, αλλά έτσι δεν γουστάρω να τους πω για ποιον λόγο παίρνω άδεια. Και μετά να με κουτσομπολεύουν και η γλωσσοφαγια θα πάει σύννεφο. 
Τι εννοείς δεν υπάρχει άδεια εξωσωματικής; Δεν το έπιασα. Υπάρχει ή δεν υπάρχει τελικά;

Αν είναι να έρθει η ώρα σας ,,,, ούτε μάτι σε πιάνει ούτε φρύδι,,, για αυτό σου λέω γράψε τους! Δε φταίνε αυτοί που δεν πετυχαίνουμε,,, είναι που δεν ήταν η κατάλληλη ώρα λέω εγώ. 

Δεν υπήρχε στο αρχείο αδειών στο πρόγραμμα που έχει το HR της εταιρείας,,,ως δικαιολογία για άδεια,,, όπως πχ "κανονική, αναρρωτική, ρεπό κτλ" ,,, φυσικά και πλέον υπάρχει άδεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής που δικαιολογεί 7 εργάσιμες ημέρες με αποδοχές. 

Αν την επόμενη φορά αποφασίσεις να το πεις, όταν θα πας στο αφεντικό να το πεις, θα του πετάξεις πως "τα προσωπικά δεδομένα τελικά δεν διαφυλάσσονται και αν ξαναπέσει στην αντίληψη μου πως έχει μαθευτεί, όπως έγινε την προηγούμενη,  θα στείλω προσωπικό εξώδικο σε όποιον το διασπείρει" ,,,, πάντα χαμογελώντας και πάντα διαβεβαιώνοντας τον πως αυτόν τον εκτιμας. 😎😎😎😉😉😉

Και επειδή μάνα , πες του , σε γέννησε και εσένα και έγινες αφεντικό,,, πρέπει να γεννήσω και εγώ είτε έναν επόμενο υπάλληλο είτε ένα επόμενο αφεντικό!!!! Γιατί δε φυτρωνουμε σε τούτο τον κόσμο. Άι στα διαλα πια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Αν είναι να έρθει η ώρα σας ,,,, ούτε μάτι σε πιάνει ούτε φρύδι,,, για αυτό σου λέω γράψε τους! Δε φταίνε αυτοί που δεν πετυχαίνουμε,,, είναι που δεν ήταν η κατάλληλη ώρα λέω εγώ. 

Δεν υπήρχε στο αρχείο αδειών στο πρόγραμμα που έχει το HR της εταιρείας,,,ως δικαιολογία για άδεια,,, όπως πχ "κανονική, αναρρωτική, ρεπό κτλ" ,,, φυσικά και πλέον υπάρχει άδεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής που δικαιολογεί 7 εργάσιμες ημέρες με αποδοχές. 

Αν την επόμενη φορά αποφασίσεις να το πεις, όταν θα πας στο αφεντικό να το πεις, θα του πετάξεις πως "τα προσωπικά δεδομένα τελικά δεν διαφυλάσσονται και αν ξαναπέσει στην αντίληψη μου πως έχει μαθευτεί, όπως έγινε την προηγούμενη,  θα στείλω προσωπικό εξώδικο σε όποιον το διασπείρει" ,,,, πάντα χαμογελώντας και πάντα διαβεβαιώνοντας τον πως αυτόν τον εκτιμας. 😎😎😎😉😉😉

Και επειδή μάνα , πες του , σε γέννησε και εσένα και έγινες αφεντικό,,, πρέπει να γεννήσω και εγώ είτε έναν επόμενο υπάλληλο είτε ένα επόμενο αφεντικό!!!! Γιατί δε φυτρωνουμε σε τούτο τον κόσμο. Άι στα διαλα πια!!! 

Εντάξει με τρέλανες τώρα!!! 😂😂😂😂 Τέτοιες απαντησεις θα δώσω. Τους το είπα ότι το έμαθαν αλλά δεν ήθελα να ανακαλύψω εκείνη την ώρα την κοπέλα διότι εκείνη μου είπε «ξέρεις τι ακούστηκε για σένα,ε» αλλά τους είπα. Φυσικά και όταν ζητήσω άδεια για τέτοιους λόγους θα τους δώσω την ανάλογη απάντηση. Αλλά η δίκη σου μου κάνει περισσότερο 😂😂😂😂

αχαχαχαχα ακόμα γελάω 😂🤣😂

Η άδεια είναι 7 μέρες του χρονου ή σε κάθε προσπάθεια;; Πολλα ζητάω ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εντάξει με τρέλανες τώρα!!! 😂😂😂😂 Τέτοιες απαντησεις θα δώσω. Τους το είπα ότι το έμαθαν αλλά δεν ήθελα να ανακαλύψω εκείνη την ώρα την κοπέλα διότι εκείνη μου είπε «ξέρεις τι ακούστηκε για σένα,ε» αλλά τους είπα. Φυσικά και όταν ζητήσω άδεια για τέτοιους λόγους θα τους δώσω την ανάλογη απάντηση. Αλλά η δίκη σου μου κάνει περισσότερο 😂😂😂😂

αχαχαχαχα ακόμα γελάω 😂🤣😂

Η άδεια είναι 7 μέρες του χρονου ή σε κάθε προσπάθεια;; Πολλα ζητάω ε; 

Θεωρω πως είναι 7 μερες κάθε φορά!!!!! Ελπίζω τουλάχιστον 🤣😥🥰!!!! Ας είναι το επόμενο 7ημερο το τυχερό και μετά ας μην τους ξαναδώ και στα μάτια μου , ντιπ δε με νοιάζει να σου είμαι ειλικρινής!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μπορείς και Online να ξέρεις. στο 1535.gr να μπαίνεις καθημερινά γιατί μπορεί να ακυρωθεί και κάποιο.

Ωραια θα το ψάχνω. Δεν το ήξερα αυτό...!! Να'σαι καλα ευχαριστώ. Τμήμα Ανοσολογίας - Ιστοσυμβατότητας .. έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η condios είπε:

Θεωρω πως είναι 7 μερες κάθε φορά!!!!! Ελπίζω τουλάχιστον 🤣😥🥰!!!! Ας είναι το επόμενο 7ημερο το τυχερό και μετά ας μην τους ξαναδώ και στα μάτια μου , ντιπ δε με νοιάζει να σου είμαι ειλικρινής!!!! 

Θα πάρω την επιθεώρηση εργασίας να ρωτήσω. Και θα τους δώσω την τελεια απάντηση που μου έδωσες… θα την μάθω παπαγαλία 😂😂😂😂 όπως την ιστορία της δέσμης. Αχαχαχαχαχαχαχα 

Ντιπ για ντιπ ομως. Όπως το λες. Και στο τζόκερ να κερδίσω τα 100μύρια, bye bye και στο καλό.αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει κανει κάποια από σας PRP ενδομητρίου; Μου έκανε ο γιατρός μου πρόσφατα πριν την εμφύτεψη.

Επίσης γνωρίζει καποια αντίστοιχα για το PRP ωοθηκών ; Έχω πρόβλημα και μου βγαίνουν όλα τα εμβρυα με χρωμοσωμικα. Γνωρίζει καμία αν βοηθάει αυτό το PRP ωοθηκών. Σημειώνω ότι έχω πολυ καλή ΑΜΗ και είμαι 40 στα 41.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Έκαψα το χθες, νύχτες μου παλιές 🎶🎼

κι από το μηδέν αρχίζω όσο κι αν δε θες

Δάκρυα καυτά ψέμματα πολλά🎼

πλήρωσα όσο χρωστούσα και τα δανεικά🎵

Ώπα!💃

Βάζω μια φωτιά 🎶🎼

σ’όλα τα παλιά🎵🎶

όλα θα τ’αλλάξω🎼🎶

και θα το φωνάξω🎵🎶

περασμένα ξεχασμένα κι όλα απ’την αρχή ξανά!💃💃

Συγνώμη κορίτσια μου για το throwback αλλά είμαι μεθυσμένη από χαρά αυτή τη φορά!!! 😆😆😆 Βγήκαν τα αποτελέσματα ορμονολογικων εξετάσεων του συζύγου και όλα πάνε τέλεια με τη θεραπεία!! Η τεστοστερόνη του έφτασε στο 7.05 ng/ml!!!! 😆😆😁😁😁😁 Θα μου πείτε τώρα γιατί χαίρεται αυτή η τρελή;;! Όταν εμείς κυνηγάμε πλέον την κινητικότητα, τη μορφολογία και το κατακερματισμό... Και αυτή χαίρεται με τη τεστοστερόνη του άντρα της;; 😳😂😂😂😂😂 Μπορεί.. και έχετε δίκιο θα πω! Αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται! Και όταν κάναμε μήνες ολόκληρους για να καταφέρουμε να φέρουμε σε φυσιολογικά επίπεδα τη τεστοστερόνη (τεστοστερόνη = σπερματογένεση στους όρχεις) με εξετάσεις ανά 15 μέρες και αναπροσαρμογή φαρμακευτικών δόσεων συνέχεια, πιστέψτε με κάθε νίκη αξίζει να τη χαιρόμαστε όσο "μικρή" και αν είναι αυτή.. οκ δεν έχουμε σπερματοζωάρια ακόμα.. ούτε οι όρχεις μας μεγάλωσαν καθόλου.. αλλά κορίτσια μου το πιστεύω με όλη μου τη ψυχή ότι είμαστε σε καλό δρόμο.. μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς!! 🤞🤞🤞

Όπως και να έχει, ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει! Σήμερα όμως χαιρόμαστε και κάνουμε πάρτι!! Woohoo 🙌🎉🎉 💃 Μύκονος..!!! 🤣🤣🤣😂😂

Μπραβο βρε κοριτσι μου!!! Μπραβοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Θα πάρω την επιθεώρηση εργασίας να ρωτήσω. Και θα τους δώσω την τελεια απάντηση που μου έδωσες… θα την μάθω παπαγαλία 😂😂😂😂 όπως την ιστορία της δέσμης. Αχαχαχαχαχαχαχα 

Ντιπ για ντιπ ομως. Όπως το λες. Και στο τζόκερ να κερδίσω τα 100μύρια, bye bye και στο καλό.αχαχαχα

Η επιθεώρηση δεν ξέρω αν γνωρίζει,,,δες το νόμο,,, γκουγκλαρεις με την αναζήτηση "Χατζηδάκης τροποποίηση νόμου περί υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στον ιδιωτικό τομέα" και λογικά θα στο βγάλει (Ιούλιος του 2021 έγινε η  τροποποίηση)

Ένα τζόκερ και μια Φιλλιπινεζα λέω εγώ (χωρίς παρεξηγηση η εθνικότητα της φίλης που θα με βοηθά στις δουλειές του σπιτιού,,, μου είναι πολύ συμπαθείς και μόνιμα χαμογελαστές απλά)🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vibet είπε:

Καλημέρα Hope, πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού αλλα δεν είχε και θα καλέσω μετά την πρωτοχρονιά που θα ανοίξουν τα νέα ρεντεβού για Φλεβάρη και Μάρτη.  Δεν χανω και τίποτα. Να μου πεις τι θα σου πουν και σένα και ευχομαι να τελειώσυν τα βάσανα μας καποια στιγμή. Κουράγιο σε όλες .... !!!

Να μπαίνεις στο 1535.gr ανά τακτά χρονικά διαστήματα, γιατί καμία φορά προκύπτουν ραντεβού από ακύρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάποια από σας που έχει κάνει εξωσωματική θα μπορούσε να μου δώσει οδηγίες για το τι κάνετε μετά την εμβρυομεταφορά;

Έχετε καθίσει κάτω ξαπλωμένος στο κρεβάτι σηκώνεστε πηγαίνετε για δουλειά; Εγώ δουλεύω σε γραφείο θεωρείται ότι μπορώ να πάω στο γραφείο;

Προφανώς θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά θα ήθελα λίγες συμβουλές αν μπορείτε 🙏

Θα κάνεις ό,τι σου πει ο γιατρός σου. Εμένα μου είχε πει να συνεχίσω κανονικά τη ζωή μου, άλλοι συστήνουν ξάπλα. Εμένα μάλλον κακό στην ψυχολογία θα μου έκανε η ξάπλα... Ο μόνος λόγος για τον οποίο δε μπόρεσα να το κάνω 100% ήταν η ζαλάδα από τα utrogestan Που έπαιρνα από το στόμα. Κατά τα άλλα έκανα φυσιολογική ζωή όπως και πριν (μη σου πω όπως και μετά, κατά την εγκυμοσύνη). Η δική μου συμβουλή αν πάρεις utrogestan από το στόμα είναι να φροντίζεις πάντα να έχεις μαγειρεμένο φαγητό ώστε να κάνεις τα γεύματά σου στην ώρα τους. Αυτό είναι σημαντικό για να διατηρείται το ζάχαρό σου σταθερό κατά τη διάρκεια της ημέρας. Όπως σου έγραψαν και οι άλλες κοπέλες, υπάρχει και η άδεια εξωσωματικής, αν χρειαστεί μπορείς να την πάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Διαβάζω τα νέα σας..ελπίζω να είστε η κάθε μια ξεχωριστά καλά και με το καλό όσες περιμένουν το ή τα μπεμπεκακια σας!Και οτι καλύτερο σε όσες ξεκινάνε την προσπάθεια τους!

Απο λάθος της γιατρός μου μου έγραψε λάθος ενέσεις αντιπυκτικες!Εχω 30 κουτιά κλειστά απο ενέσεις ivor max 5000 Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ή χρειάζεται ας επικοινωνήσει μαζί μου να της τις δώσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...