Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Μετά από ώριμη (#not) σκέψη έχω κα΄ποιες ερωτήσεις που μπορεί & να σε βοηθήσουν.

  • Οι δότριες που έχεις χρησιμοποιήσει έχουν ξαναδώσει εγκυμοσύνη? Αν όχι μήπως να επιλέξεις νέα δότρια που να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη και ας μην είναι πχ 20-25 ετών αλλά λίγο μεγαλύτερη?
  • Επίσης έχεις αναφέρει ένα DFI κοντά στο 20% (οκ δεν είναι απαγορευτικό σε καμια περίπτωση) αλλά το σπέρμα το κυκλώνετε? Βιταμίνες, αγωγή από ουρολόγο , διατροφή , τρόπο ζωής κλπ? Θέλω να πω πας με δωρεά για να ξεπεράσεις το σκόπελο των ωαρίων, όμως όσο καλό ωάριο να δώσει η δότρια παίζει ρόλο και το σπέρμα.
  • Έκανες διάφορες εξετάσεις για το ενδομήτριο και ήταν καλές. Η μήτρα γενικότερα είναι ξεψαχνισμένη?Η ενδομητρίωση δηλαδή εκτός από ωάρια επηρεάζει και ενδομήτριο / μήτρα?
  • Αν μέχρι τώρα έχεις μεταφέρει μόνο φρέσκα μήπως να δοκίμαζες με κατεψυγμένα?
  • Και τέλος ανέφερες αφαίρεση σαλπίγγων? Υπάρχει υδροσάλπιγγα? Επηρεάζει η ενδομητρίωση τις σάλπιγγες?

Μετά από την μίνι συνέντευξη που σου έκανα θέλω να δηλώσω ότι η αναφορά σου στον "κοντό" με πέθανε.

Αυτό είναι που λέμε "Περιμένοντας τον Γκοντο" 😂

 

Είμαι εγώ ζαβη,,,,αλλά είσαι και εσύ!!!!!!!!😂🤣😂🤣

-Οι δοτριες ξαναεδωσανε εγκυμοσύνη ναι,,,τώρα θα πάμε σε μια που θα ταιριάζουν ακόμα περισσότερα πράγματα και θα έχει δώσει ακόμα περισσότερες εγκυμοσύνες . 

-το Dfi είναι στο 29% και μόνιμα οι βιταμίνες και να το περπάτημα και να οι εξετάσεις και δώστου και βαρτου μια χαρά Βλαστοκυσταρες 5ΑΑ βγάζει ,,,ο "φούρνος" είναι Καμμένος μάλλον 

-Παντα κάνω καλό ενδομήτριο , από 9 και πάνω και πάντα σχεδόν τριζωνικο,,,η ενδομητριωση επηρεάζει τα πάντα ,,,συνήθως όχι ενδομήτριο ή μήτρα ,,, και επειδή δε θέλω να σου λέω χαζομάρες αφού παρω απαντήσεις και εγώ θα στα πω και σένα σε δεύτερο χρόνο

-εχω μεταφέρει και φρέσκα και κατεψυγμένα,,,,.μόνο αποξηραμένα δεν έχω μεταφέρει 😂🤣😂🤣

-δεν έχω υδροσαλπιγγες είπε ο ακτινολόγος που μου την έκανε και η γυναικολόγος μου,,,αλλά υπάρχει περίπτωση η ενδομητριωση να επηρεάζει,,,και εκεί θα σου απαντήσω αφού μάθω εκτενέστερα,,,ακόμα και αν δε γίνει αφαίρεση θα γίνει "κλείσιμο" αν μπορείς να το καταλάβεις 

Περιμένω πως και πως ΟΤΑΝ πετύχω με το καλό να του τραγουδήσω "είναι γάτα είναι γάτα ο κοντός με τη γραβάτα" ,,,,να βλέπετε ??? Αυτή η Ρίτα Σακελλαρίου όλο μπροστά μου ένα πράμα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η condios είπε:

@JNtina@twinkletwinlkle@Vasilique@Kiddo μου,,,σας ευχαριστώ πολύ,,,δεν αισθάνομαι περισσότερο ή λιγότερο δυνατή από εσάς,,,μα ένας κρίκος της πιο δυνατης αλυσίδας που έχω γνωρίσει!!! 🙏❤️👶❤️👶

@Nefeliap

Δεν ήξερα δε ρωταγα ήμουν για τις σπερματεγχυσεις

Όλα τα c,,, μου έγραψε , όταν βγουν θα σου πω 

6/9/21 είχα fsh 45,10 , lh 16, E2 26 & prg 0.41 

Δεν ήθελα εγώ να πάω σε φυσικούς γιατί μένω επαρχία και είναι δύσκολο αν ο γιατρός σου είναι Αθήνα,,,θεωρώ επειδή το σπέρμα είναι καλό,,,αν είναι το ωάριο καλό (που αμφιβάλλω πλέον) να μείνω και μόνη μου . Αυτή τη δύναμη των φυσικών όσες το κάνατε ειλικρινά μόνο θαυμασμό αισθάνομαι για όλες σας. 

Το 2009 είχα κάνει αφαίρεση ενδομητριωσης με davinci,,, έφυγε ξαναβγήκε,,, ύπουλη νόσος,,, εννοείται ότι θα το ψάξω. Έχω στο μυαλό μου έναν Πιστοφ....δη αν τον έχετε ακουστα,,, λένε, εξαίρετος λαπαροσκοπος και εξωσωματιστης,,,δε χάνω κάτι,,, απλά τώρα προτάθηκε και αφαίρεση σαλπιγγων ως ιδέα ,,, τίποτα δεν αφήνω στην τύχη και τίποτα δεν αφαιρώ πριν το τριπλοτσεκαρω πάντως

Και πάλι ευχαριστώ πολύ 😘🥰😍,,, φιλιά στα διδυμακια σου...

Έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια για τον Πιστοφίδη γι' αυτό ακριβώς που τον θέλεις εσύ και είναι και στο Ιασώ που έχει καλό εμβρυολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια για τον Πιστοφίδη γι' αυτό ακριβώς που τον θέλεις εσύ και είναι και στο Ιασώ που έχει καλό εμβρυολογικό.

Να σου ζήσει η μπεμπουλιτσα σου κορίτσι μου,,,γερή και τυχερή να είναι πάντα στη ζωή της να την καμαρώνετε !!! ❤️👶Και στο Λευκό σταυρό είναι που την έχει δημιουργήσει με άλλους δύο νομιζω,, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση πάντως,,,δεν έφτασα ακόμα σε αλλαγή κέντρου ,,, έχει ο Θεός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

@Παρασκευαιδου θαυμάζω και χαίρομαι πολύ για τη φίλη σου ,,,, η ελπίδα πάντα είναι εδώ δυνατή να ξέρεις

@BlackCat Κόκκινος Γαρύ΄φαλλος κ Μπονάτσος στο τραγούδι,,,όλα τέλεια θα πάνε,,,θα δεις,,,είσαι Χριστουγεννιάτικη το πιστεύω,,,,επίσης τους φυσικούς λόγω απόστασης ούτε καν,,,ας είναι έρωτας απολαυσης αν θέλει να έρθει έτσι

 @Evi87 μου γλυκιά,,,ξέρεις,,,εμείς οι δυο σαν ένα δυο σώματα ενωμένα,,,,ελπίζω στο δικό σου σώμα ενωμένο και σένα σύ΄ντομα ο ομφάλιος λώρος του μωρού σου μάτια μου !!!! 

@Margitc αχ αυτή η ενδομητρίωση,,,να καθαρίσω να παει στα διάλα και αυτο πια !!! θα δούμε αύριο περιμένω τα c,,,, όλα,,, όλοι οι καρκινικοι δείκτες όλων των οργάνων που μπορεί (μακριά από μας να δείξουν κάτι,,φτου φτου κακά)

@Bestrong και εκεί να μείνει η δική σου , στην αρχή,,,να καταφέρεις σύντομα το θαυματάκι σου και να φύγει να εξαφανιστεί η άτιμη,,,μας τυραννάει αλλά βλέπεις ,,,εμείς εδώ ΄μαχήτριες.

@Lucia79 Ούτε πόνος ούτε απογοήτευση,,,πεισμώνω περισσότερο να ξέρεις. Σκλι αλτσιάρκο είμαι ,,,αχαχαχα. Τελικά τί έκανες με τον Πιστοφίδη το αφαίρεσες το ινομύωμα ή πηγες αλλού? Είμαστε και κοντά ηλικιακά εμείς, το '81 εγώ,,,να με συμπαθάτε οι μικρότερες, εννοείτε όλες σας σκέφτομαι και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας,, αλλά οι 40φεύγα εδώ Ρίτες Σακελλαρίου είμαστε ακόμα κάμποσες που παλεύουμε ίσως λίγο παραπάνω καιρό

@hope501 (εσύ και το Levi's 501) σταθερή αξία. Ο στόχος είναι μονόδρομος. Εδώ γίνονται του σπανού τα γένια πλέον,,,εμείς μανούλες θα γίνουμε,,,,Θεού και ιατρού θέλοντος!!!!!! Α ,,,και τύχης ε? 

@Nefeliap αύριο απόγευμα παίρνω όλα τα c....όπως έγραψα και παραπάνω,,,μαζί με τις φωτογραφίες όπου απεικονίζουν την εκτεταμένη ενδομητρίωση σε όλα μου τα όργανα (δε θελετε να δειτε) θα φύγουν για Τσιρ

Γενικότερα τα νέα είναι ότι δέησε και με πήρε η έρμη η ψυχίτσα η μαία του , η οποία έλειψε για 3 μέρες από εκεί μέσα και έγινε το σύστριγο της παρεξήγησης από επικοινωνία με όλες τις ασθενείς,,,ο γιατρός έχει φρικάρει από τα λάθος μηνύματα που του μετέφεραν οι υπολοιπες (ας το χαψω είπα η 20 χρόνια πωλήτρια στην αγορά) και είπε πως θα με καλέσει οπωσδήποτε. Της λέω "από Τρίτη να με πάρετε αφού λάβετε τα μειλ των αποτελεσμάτων. Και να τους πεις οτι παρόλο που σας παω με το γάντι στο κράξιμο βογκάει ο τόπος από κέντρα. Επίσης εγώ ένα σκασμό λεφτά ξανά δε δίνω αν δε γίνει ψαλίδι σε όλα γιατί στο δρόμο δεν τα βρίσκω τα λεφτά." Είναι τόσο συνεννοήσιμο το κορίτσι και δε φταίει πουθενά,,,απεναντίας που τα μεταφέρει πάντα ΄όπως πρέπει γιατί τον ξέρει  ως χαρακτήρα,,,,αν μιλήσω εγώ θα σφαχτούμε καθότι έντονος αυτός τρελή εγώ,,,,οπότε επήλθε το balance προσωρινά. Επίσης επειδή το κέντρο του δημιουργήθηκε πριν 20χρόνια μαζί με τον Πιστοφίδη έχουν άριστη σχέση, ενημέρωσα πως θα μιλήσω φυσικά και μαζί του για να πάρω γνώμη. Ο σκοπός μου δεν είναι να αλλάζω κέντρα και γιατρούς,,,αλλά να καταφέρω το πολυπόθητό μου όνειρο ,,,αυτό της μητρότητας. Τρελός τρελός ο κοντός αλλά όταν μιλάω μαζί του συνεννοούμαι. Ελπίζω να έκανα κατανοητό στη μαία του ότι και θέλω και πρέπει να μιλάω μαζί του. 

Επίσης ερώτηση. Πάντα η tsh μου είναι κάτω από 1,5,,,,μίλησα σήμερα με ενδοκρινολόγο(τηλεφωνικα) αν χρειάζεται να με δει και αν ο θυρεοειδής επηρεάζεται από την ενδομητρίωση και την ΑΜΗ, και μου είπε πως δε χρειάζεται εφόσον δεν το συστήνει ο γυναικολόγος. Για πείτε? Ρωτάω γυναικολόγο ή πάω να με δει και απο κοντά η έρμη?

Αντε να δουμε αυριο ,μακαρι τα c να ειναι ολα καλά!!τι να πω άτιμο πραγμα κ αυτη η ενδο..καλά κανεις ναι να μιλας μαζι του βεβαια κ επισης και εγω εκανα παζάρια κ η αληθεια ειναι οτι παντα κανανε πολυ καλυτερες τιμες..η tsh μπορει να ειναι μια χαρα αλλα γνωμη μου να πας σε ενδοκρινολογο οπως κ να εχει .εξαλλου θα τον εχεις « έτοιμο» γιατι θα σε παρακολουθει κ μετα τη θετικη χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

Είμαι εγώ ζαβη,,,,αλλά είσαι και εσύ!!!!!!!!😂🤣😂🤣

-Οι δοτριες ξαναεδωσανε εγκυμοσύνη ναι,,,τώρα θα πάμε σε μια που θα ταιριάζουν ακόμα περισσότερα πράγματα και θα έχει δώσει ακόμα περισσότερες εγκυμοσύνες . 

-το Dfi είναι στο 29% και μόνιμα οι βιταμίνες και να το περπάτημα και να οι εξετάσεις και δώστου και βαρτου μια χαρά Βλαστοκυσταρες 5ΑΑ βγάζει ,,,ο "φούρνος" είναι Καμμένος μάλλον 

-Παντα κάνω καλό ενδομήτριο , από 9 και πάνω και πάντα σχεδόν τριζωνικο,,,η ενδομητριωση επηρεάζει τα πάντα ,,,συνήθως όχι ενδομήτριο ή μήτρα ,,, και επειδή δε θέλω να σου λέω χαζομάρες αφού παρω απαντήσεις και εγώ θα στα πω και σένα σε δεύτερο χρόνο

-εχω μεταφέρει και φρέσκα και κατεψυγμένα,,,,.μόνο αποξηραμένα δεν έχω μεταφέρει 😂🤣😂🤣

-δεν έχω υδροσαλπιγγες είπε ο ακτινολόγος που μου την έκανε και η γυναικολόγος μου,,,αλλά υπάρχει περίπτωση η ενδομητριωση να επηρεάζει,,,και εκεί θα σου απαντήσω αφού μάθω εκτενέστερα,,,ακόμα και αν δε γίνει αφαίρεση θα γίνει "κλείσιμο" αν μπορείς να το καταλάβεις 

Περιμένω πως και πως ΟΤΑΝ πετύχω με το καλό να του τραγουδήσω "είναι γάτα είναι γάτα ο κοντός με τη γραβάτα" ,,,,να βλέπετε ??? Αυτή η Ρίτα Σακελλαρίου όλο μπροστά μου ένα πράμα!!!!! 

Ε άμα δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε 😂😂😂

Με κάλυψες απόλυτα keep going!!💪🏻💪🏻💪🏻
 Επειδή ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ πρόσεξε τι τάζεις!!

Θελω video με το τραγούδι που το λέει ο 4χρονος ανιψιός μου μαζί με το καμπριολε

Πχοιοτητα όχι αστεία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Στον Λυμπερόπουλο πήγαμε. Τώρα θα παμε στον ουρολόγο που μας σύστησε τότε να παμε στον Λυμπερόπουλο. Αλλιώς εξειδικευμένο πάνω σε τέτοια περίπτωση δεν ξέρω. Αν γνωρίζεις ευχαρίστως στείλε μου μηνυμα το όνομα του. 

Σου γράφω μερικά ονόματα στην Αθήνα: Ασβέστης, Ανδρίτσος και Μακαρούνης. Εμείς έχουμε πάει στον 1ο, αλλά ξέρω ζευγάρια που έχουν πάει στους άλλους 2 και τους έχουν βοηθήσει πολύ. Καλά λόγια έχω ακούσει και για έναν Κωνσταντινίδη, νομίζω ότι είναι στο Λαικό, αλλά δε γνωρίζω περισσότερες πληροφορίες, ούτε κάποιο ζευγάρι που έχει πάει εκεί, παρά μόνο ότι ασχολείται με τα θέματα που μας ενδιαφέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Με τρέλανε αυτό το Ρίτα Σακελλαρίου να ξέρεις….και σου ρίχνω και δυο χρονάκια σχεδόν κοπελιά! Ζωζώ λέγε με καλύτερα!🤣

Τελικά εγώ δεν πήγα στον Πιστο γιατί μεσολάβησε η μάνα μου που με έπεισε να πάω σε άλλον. Άλλωστε τότε ακόμα δεν είχα ξεκινήσει προσπάθειες για παιδι και τα είχα φανταστεί όλα πολύ πιο εύκολα, δεν φανταζόμουν καν ότι θα κάνω εξωσωματική….
Μας μπέρδεψες όμως, ο τωρινός γιατρός γνωρίζεται με τον Πιστοφιδη και του είπες ότι θα πας να τον δεις να παρεις γνώμη? Όπως και να χει καλά κανεις, μάζεψε όσο πιο πολλά στοιχεία μπορεις. 
για tsh εμένα μου είχαν πει όσο είναι μεταξύ 1 και 2 είσαι οκ για εξωσωματική αλλά αν έχεις καιρό να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο να το κανεις. Δε χρειάζεται να στο πει ο γυναικολόγος, αυτοί δε λένε ποτε τίποτα. Να κανεις πλήρη έλεγχο και υπέρηχο αν δεν έχεις πρόσφατο. 

Ζωζωκα αθάνατη κορμάρα!!!!!!! 

Ο Πιστ με τον Τσιρ πριν 20 χρόνια άνοιξαν μαζί το κέντρο,,,,έχουν άριστη σχέση,,,είπα λοιπόν στη μαία του "εγώ θα πάω και στον Πιστοφιδη πες του Κοντού ,,,εφόσον τα λένε και καλά ακόμα καλύτερα,,,αν με το καλό τα βρούμε και δε σφαχτουμε θα μιλάνε απ'ευθείας" ,,, αυτό. Από πλήρη έλεγχο και από υπερήχους πες μου τι θες να σου διαβάσω και να μεταφράσω,,,και ειδικότητα περνάω ,,, το 3 φορές την εβδομάδα είναι λίγο όταν μιλάμε για τρύπημα , εξετάσεις αίματος και υπερήχους. Έχω ρίξει σίγουρα θεμέλια για 150τμ σπίτι ως τώρα με τόσα λεφτά που έχω δώσει....😂🤣😂🤣🤣 Όσο για την ενδοκρινολόγο, έγραψα ,,, "τι να σε κάνω να σε δω αν δεν έχεις tsh πάνω από 2.5?" Και μάλιστα ήταν 1.44 μια μέρα πριν την ετ ε? Πόσο να επιμείνω ???? Θα ρωτήσω τον Πιστ και για αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@angel35

Πού είσαι χαμένη? Εύχομαι αύριο να μας ανακοινώσεις μια τριψηφια χοριακη!!!

Ειμαι κρυφός παρατηρητής αυτές τις μέρες χαχαχαχαχαχαχαχ και έτυχε πάνω που μπήκα να με κάνεις mention! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ειμαι κρυφός παρατηρητής αυτές τις μέρες χαχαχαχαχαχαχαχ και έτυχε πάνω που μπήκα να με κάνεις mention! 

Μπαίνεις με καπαρντινα γυαλί ηλίου και εφημερίδα με τρύπα;;;😎🥸👀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η condios είπε:

Μόνο πότε θα πεθάνω δεν ξέρω 🤣😂🤣😂🤣 ω Θεεμ που λέει και το @lactaki 

 

Χαχαχαχαχαχα!!! Τρελή φίλη μου 😍😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

 

 

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Ζάλισε με ,΄ζα΄λισε με.. γουστάρω

Τι ωραία κουμπαρακια,κοριτσιαααα!!!!να πάνε όλα τέλεια σ όλες!!!👶👶👶👶👶🤞🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααα,τα φώτα σας!!!!

Το μεθεπόμενο κύκλο θα κάνουμε εμβρυομεταφορα...κ ο γιατρός μου θέλει πριν να κάνουμε υστεροσκοπηση για τυχόν συμφυσεις από προηγούμενη υστεροσκοπηση που αφαίρεσε ινωμυωμα...Έχει τύχει σε καμία???φοβάμαι πάλι να μπω στη διαδικασία με τη ναρκωση...🙄😏😓😔

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Μόνο πότε θα πεθάνω δεν ξέρω 🤣😂🤣😂🤣 ω Θεεμ που λέει και το @lactaki 

 

Αρα ετοιμάσου για τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Αύριο την θες μανα μου την ΕΤ κάτσε να πάω να το ετοιμάσω..χαχαχαχαχα

Μαρή είσαι ζαβή τελείως ε? Κάτσε κούκλα μου σήμερα κάναμε ένα baby step (της γονιμοποίησης) κα΄τσε να δούμε που θα φτάσουμε.

Δεν είμαι νιάτο όπως εσύ που τα βάζεις και δεν θέλεις να ξέρεις ούτε πόσα είναι, θα σου κάτσουν αυτοί καμιά 5αριά να δω τι θα κάνεις που θα ψάχνεις βαν να τα χωρέσεις όλα😘

Και εγώ σου λέω είμαι σίγουρη εσύ τώρα γτ δε με ακούς δεν ξέρω... θυμάσαι την  @kk88 ήμουν σίγουρη και να τα αποτελέσματα.  

 

Κοριτσια Με ειπε ζαβη;; εμένα ζαβη; μέσα έπεσες χαχαχχ όλη η τρελα εδω μέσα.  

Ευτυχως υπάρχουν νόμοι εκεί θα στοχευσω ώστε να μη χρειάζεται βανακι αψχαχαχαψα αλλά σοβαρά αν ήμουν στη θέση σου θα επερνα τώρα τον γιατρό και θα του έλεγα να έρθω αύριο ή το πολύ Δευτέρα να βάλουμε τα μωράκια. Ειδικά αύριο είναι το παράθυρο που λένε..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε να δουμε αυριο ,μακαρι τα c να ειναι ολα καλά!!τι να πω άτιμο πραγμα κ αυτη η ενδο..καλά κανεις ναι να μιλας μαζι του βεβαια κ επισης και εγω εκανα παζάρια κ η αληθεια ειναι οτι παντα κανανε πολυ καλυτερες τιμες..η tsh μπορει να ειναι μια χαρα αλλα γνωμη μου να πας σε ενδοκρινολογο οπως κ να εχει .εξαλλου θα τον εχεις « έτοιμο» γιατι θα σε παρακολουθει κ μετα τη θετικη χοριακη..

Όλα περνάνε ,,, για αυτό υγεία !!!!! Αυτή η tsh είναι ύπουλη και αυτή ή μου φαίνεται??? Ανεβαίνει μετά τη θετική χοριακη??? 

Το άλλο που επίσης ήθελα να πω είναι πως η μαία μου είπε πως μετά την υστεροσκοπηση ιδανικά θέλουμε δύο κύκλους να περάσουν για ετ και όχι απευθείας στον επόμενο. Τουλάχιστον αυτοί καταλήξανε πως έχει καλύτερα αποτελέσματα εμφυτευσης δύο κύκλους μετά γιατί λέει,,,δεν παύει να είναι πληγουλα το scratching. Και τώρα που το σκέφτομαι το Φεβρουάριο που έκανα επεμβατική υστεροσκοπηση έκανα ετ αρχές Απρίλη,,,είχα εμφύτευση άσχετα αν γύρισε πάλι σε βιοχημική. Βρε λες να έχουν δίκιο??

Πες μας τα νέα σας εσύ,,, τα διδυμακια μπαμπαλιζουν ??? Κανέναν "μαμά" ξεφεύγει ή μόνο "μπαμπά" ή ακαταλαβιστικα ακόμα??? ❤️👶❤️👶 Ρουφα μπουτακια και από μένα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Είμαι εγώ ζαβη,,,,αλλά είσαι και εσύ!!!!!!!!😂🤣😂🤣

-Οι δοτριες ξαναεδωσανε εγκυμοσύνη ναι,,,τώρα θα πάμε σε μια που θα ταιριάζουν ακόμα περισσότερα πράγματα και θα έχει δώσει ακόμα περισσότερες εγκυμοσύνες . 

-το Dfi είναι στο 29% και μόνιμα οι βιταμίνες και να το περπάτημα και να οι εξετάσεις και δώστου και βαρτου μια χαρά Βλαστοκυσταρες 5ΑΑ βγάζει ,,,ο "φούρνος" είναι Καμμένος μάλλον 

-Παντα κάνω καλό ενδομήτριο , από 9 και πάνω και πάντα σχεδόν τριζωνικο,,,η ενδομητριωση επηρεάζει τα πάντα ,,,συνήθως όχι ενδομήτριο ή μήτρα ,,, και επειδή δε θέλω να σου λέω χαζομάρες αφού παρω απαντήσεις και εγώ θα στα πω και σένα σε δεύτερο χρόνο

-εχω μεταφέρει και φρέσκα και κατεψυγμένα,,,,.μόνο αποξηραμένα δεν έχω μεταφέρει 😂🤣😂🤣

-δεν έχω υδροσαλπιγγες είπε ο ακτινολόγος που μου την έκανε και η γυναικολόγος μου,,,αλλά υπάρχει περίπτωση η ενδομητριωση να επηρεάζει,,,και εκεί θα σου απαντήσω αφού μάθω εκτενέστερα,,,ακόμα και αν δε γίνει αφαίρεση θα γίνει "κλείσιμο" αν μπορείς να το καταλάβεις 

Περιμένω πως και πως ΟΤΑΝ πετύχω με το καλό να του τραγουδήσω "είναι γάτα είναι γάτα ο κοντός με τη γραβάτα" ,,,,να βλέπετε ??? Αυτή η Ρίτα Σακελλαρίου όλο μπροστά μου ένα πράμα!!!!! 

Κάτσε να ρωτήσω και εγώ όταν έκανες λαμπαροσκοπιση δεν είδαν εκεί αν υπάρχουν υδροσαλπιγκες.παντως η υδροσαλπιγκες δεν μένεις έγκυος.  Για αυτό ίσως σου το προτείνει.  Τώρα που έκανα την λαμπαροσκοπιση μου είχαν πει εαν βλέπανε κάτι θα μου το αφαιρούσαν.  Ξεκίνα με λαμπαροσκοπιση ώστε να βγάλουν και ενδομητριωση.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εγώ σου λέω είμαι σίγουρη εσύ τώρα γτ δε με ακούς δεν ξέρω... θυμάσαι την  @kk88 ήμουν σίγουρη και να τα αποτελέσματα.  

 

Κοριτσια Με ειπε ζαβη;; εμένα ζαβη; μέσα έπεσες χαχαχχ όλη η τρελα εδω μέσα.  

Ευτυχως υπάρχουν νόμοι εκεί θα στοχευσω ώστε να μη χρειάζεται βανακι αψχαχαχαψα αλλά σοβαρά αν ήμουν στη θέση σου θα επερνα τώρα τον γιατρό και θα του έλεγα να έρθω αύριο ή το πολύ Δευτέρα να βάλουμε τα μωράκια. Ειδικά αύριο είναι το παράθυρο που λένε..  

Εππππππ τι γίνεται εδώ ωρε κορίτσια....τι ωραία νέα βλέπω......σγχωρατε με για την πολύ μικρή απουσία μου, αλλά έπεσε δουλειά μαζί με καούρες και ελαφριά ανακατοσουρα και κλαταρα λιγο..... @BlackCat πάμε για το αδερφάκι καλέ.... είναι δεδομένο...στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη.....

@condios απλά υποκλίνομαι...είσαι ψυχαρα και άνθρωπος με απιστευτη δύναμη...

@angel35 μια τεράστια χοριακη αύριο....🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχαχαχα!!! Τρελή φίλη μου 😍😍😍 

Κορίτσια το lactaki έβγαλε δύο λευκά σοκολατάκια λαχταριστα ,,, το όνειρο το ζω μαζί της έστω και απομακρυσμένα ,,, θα έρθει και η σειρά μας ,,, βαστατε γερά!!!! 🙏❤️👶❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εγώ σου λέω είμαι σίγουρη εσύ τώρα γτ δε με ακούς δεν ξέρω... θυμάσαι την  @kk88 ήμουν σίγουρη και να τα αποτελέσματα.  

 

Κοριτσια Με ειπε ζαβη;; εμένα ζαβη; μέσα έπεσες χαχαχχ όλη η τρελα εδω μέσα.  

Ευτυχως υπάρχουν νόμοι εκεί θα στοχευσω ώστε να μη χρειάζεται βανακι αψχαχαχαψα αλλά σοβαρά αν ήμουν στη θέση σου θα επερνα τώρα τον γιατρό και θα του έλεγα να έρθω αύριο ή το πολύ Δευτέρα να βάλουμε τα μωράκια. Ειδικά αύριο είναι το παράθυρο που λένε..  

Αχ ρε Παρασκευαιδακι μου γλυκό την μισή σου αισιοδοξία να είχα θα μου έφτανε..

Εχω μια μαγνητική στον δρόμο κ αν δεν ξεμπερδεψω με αυτό δεν το ρισκάρω 

Ειναι πολύτιμο αυτό το ένα παγωτινι και το άλλο ένα που είναι στο δρόμο κ φοβαμαι να ρισκάρω αν δεν δω τι παίζει με την μαγνητική.

Τωρα σωστο η λάθος θα φανεί στο χειροκρότημα 👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Όλα περνάνε ,,, για αυτό υγεία !!!!! Αυτή η tsh είναι ύπουλη και αυτή ή μου φαίνεται??? Ανεβαίνει μετά τη θετική χοριακη??? 

Το άλλο που επίσης ήθελα να πω είναι πως η μαία μου είπε πως μετά την υστεροσκοπηση ιδανικά θέλουμε δύο κύκλους να περάσουν για ετ και όχι απευθείας στον επόμενο. Τουλάχιστον αυτοί καταλήξανε πως έχει καλύτερα αποτελέσματα εμφυτευσης δύο κύκλους μετά γιατί λέει,,,δεν παύει να είναι πληγουλα το scratching. Και τώρα που το σκέφτομαι το Φεβρουάριο που έκανα επεμβατική υστεροσκοπηση έκανα ετ αρχές Απρίλη,,,είχα εμφύτευση άσχετα αν γύρισε πάλι σε βιοχημική. Βρε λες να έχουν δίκιο??

Πες μας τα νέα σας εσύ,,, τα διδυμακια μπαμπαλιζουν ??? Κανέναν "μαμά" ξεφεύγει ή μόνο "μπαμπά" ή ακαταλαβιστικα ακόμα??? ❤️👶❤️👶 Ρουφα μπουτακια και από μένα !!!! 

TSH μετα απ την πρώτη μου εγκυμοσύνη ριχε φταση 28!!! Όλοι απορούσαν πως έκανα όσα έκανα δουλειά μψρο κτλ είναι πολύ ύπουλος ο θυρεοειδή ς ανεβαινεο με την διαιγερση παρατήρησα δεν δημιουργεί θέμα στην εμφύτευση αλλά στην πορεία της εγκυμοσύνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Όλα περνάνε ,,, για αυτό υγεία !!!!! Αυτή η tsh είναι ύπουλη και αυτή ή μου φαίνεται??? Ανεβαίνει μετά τη θετική χοριακη??? 

Το άλλο που επίσης ήθελα να πω είναι πως η μαία μου είπε πως μετά την υστεροσκοπηση ιδανικά θέλουμε δύο κύκλους να περάσουν για ετ και όχι απευθείας στον επόμενο. Τουλάχιστον αυτοί καταλήξανε πως έχει καλύτερα αποτελέσματα εμφυτευσης δύο κύκλους μετά γιατί λέει,,,δεν παύει να είναι πληγουλα το scratching. Και τώρα που το σκέφτομαι το Φεβρουάριο που έκανα επεμβατική υστεροσκοπηση έκανα ετ αρχές Απρίλη,,,είχα εμφύτευση άσχετα αν γύρισε πάλι σε βιοχημική. Βρε λες να έχουν δίκιο??

Πες μας τα νέα σας εσύ,,, τα διδυμακια μπαμπαλιζουν ??? Κανέναν "μαμά" ξεφεύγει ή μόνο "μπαμπά" ή ακαταλαβιστικα ακόμα??? ❤️👶❤️👶 Ρουφα μπουτακια και από μένα !!!! 

Φίλη εμένα η TSH και με την διέγερση κ μετά στην ΕΤ φρικάρει πάντως 

Για αυτό τον ενδοκρινολόγο τον έχω αγκαζέ!

Και μιλάω για ρυθμισμένη TSH με χαπι δηλαδή κ παθαίνει κοκομπλοκο κ με διέγερση κ μετά με τα utro 

Παράδειγμα προ διέγερσης με χαπι 75mg ρυθμισμένη 2 χρόνια κάτω από 2 με τις πρώτες ενέσεις πέταξε στο 4.8

Μου ανέβασαν δόση με την μια πριν φτάσω σε ΕΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάτσε να ρωτήσω και εγώ όταν έκανες λαμπαροσκοπιση δεν είδαν εκεί αν υπάρχουν υδροσαλπιγκες.παντως η υδροσαλπιγκες δεν μένεις έγκυος.  Για αυτό ίσως σου το προτείνει.  Τώρα που έκανα την λαμπαροσκοπιση μου είχαν πει εαν βλέπανε κάτι θα μου το αφαιρούσαν.  Ξεκίνα με λαμπαροσκοπιση ώστε να βγάλουν και ενδομητριωση.  

Δεν έκανα λαπαροσκόπηση,,, ρομποτική είχα κάνει το 2009,,, φαίνεται αιώνας πριν... υδροσαλπιγγες δεν έχω (λένε) και αν είναι τοξικές φαίνεται μόνο με ιστολογική στη λαπαροσκόπηση. Η πρόταση να τις βγάλω τελείως αντί να τις κλείσω ήταν από έναν γιατρό λόγω ότι είμαι ήδη σε πρόωρη εμμηνόπαυση και πάω με εξωσωματική. Έχω να ρωτήσω σίγουρα και άλλους 😉😎 Η ενδομητριωση σίγουρα αν πιαστεί θα καυστηριαστει η κυσταρα και θα καθαριστεί ότι μπορεί να καθαριστεί,,έχουμε δρόμο ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αχ ρε Παρασκευαιδακι μου γλυκό την μισή σου αισιοδοξία να είχα θα μου έφτανε..

Εχω μια μαγνητική στον δρόμο κ αν δεν ξεμπερδεψω με αυτό δεν το ρισκάρω 

Ειναι πολύτιμο αυτό το ένα παγωτινι και το άλλο ένα που είναι στο δρόμο κ φοβαμαι να ρισκάρω αν δεν δω τι παίζει με την μαγνητική.

Τωρα σωστο η λάθος θα φανεί στο χειροκρότημα 👏

Τότε πάω πασω . Αλλά γατούλα μου γλυκια αυτά τα ξαφνικά είναι τα καλά για αυτό σου έλεγα πάνε αύριο θα σου ήταν τόσο ξαφνικό όπως το σημερινό τηλ .παρόλα αυτά είμαι σίγουρη ότι αυτό θα σου φέρει 100% επιτυχία.  Αρε σε κάνα 6μηνο θα μιλάμε με την κοιλίτσα σου και θα σου στείλω αυτό τι μήνυμα:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Φίλη εμένα η TSH και με την διέγερση κ μετά στην ΕΤ φρικάρει πάντως 

Για αυτό τον ενδοκρινολόγο τον έχω αγκαζέ!

Και μιλάω για ρυθμισμένη TSH με χαπι δηλαδή κ παθαίνει κοκομπλοκο κ με διέγερση κ μετά με τα utro 

Παράδειγμα προ διέγερσης με χαπι 75mg ρυθμισμένη 2 χρόνια κάτω από 2 με τις πρώτες ενέσεις πέταξε στο 4.8

Μου ανέβασαν δόση με την μια πριν φτάσω σε ΕΤ

Εγω παλι δεν είχα κάνει..  μετά και με έβαλες σε σκέψεις κατσε να πάρω αύριο ένα τηλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...