Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το τηλέφωνο χτύπησε και γονιμοποιηθηκε το χθεσινό ωαριάκι που ήθελα να το αφήσω να το φάει η μαργμάγκα - γιατί μέχρι και το προηγούμενο βράδυ της ωοληψίας παρόλο που είχα κάνει ovitrelle κλπ ήμουν 80%-20% να μην πάω & να ρίξω άκυρο.

Δευτέρα Τρίτη θα ξέρω αν προχωράει σε βλαστοκύστη και γίνει παγωτίνι.

Αν πάνε όλα κατ ευχήν αυτό το έμβρυο θα ονομαστεί ΨΩΜΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΙΑ, εναλλακτικά Πολύτεχνος /η ή αλλιώς κόκκινος Γαρύφαλλος / λια🤣🤣🤣

Την καλημέρα μου 🥰

Χαχα θεα!!! Και θα το νανουριζεις με το ασμα "Κόκκινο γαρύφαλλο,  κόκκινο γαρύφαλλο, παρ' το από το στήθος μου..."

Αντε να αντάμωσες γρήγορα το αδερφάκι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχα θεα!!! Και θα το νανουριζεις με το ασμα "Κόκκινο γαρύφαλλο,  κόκκινο γαρύφαλλο, παρ' το από το στήθος μου..."

Αντε να αντάμωσες γρήγορα το αδερφάκι του!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ε δεν την γλυτώνω την έρευνα ακράτειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Το τηλέφωνο χτύπησε και γονιμοποιηθηκε το χθεσινό ωαριάκι που ήθελα να το αφήσω να το φάει η μαργμάγκα - γιατί μέχρι και το προηγούμενο βράδυ της ωοληψίας παρόλο που είχα κάνει ovitrelle κλπ ήμουν 80%-20% να μην πάω & να ρίξω άκυρο.

Δευτέρα Τρίτη θα ξέρω αν προχωράει σε βλαστοκύστη και γίνει παγωτίνι.

Αν πάνε όλα κατ ευχήν αυτό το έμβρυο θα ονομαστεί ΨΩΜΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΙΑ, εναλλακτικά Πολύτεχνος /η ή αλλιώς κόκκινος Γαρύφαλλος / λια🤣🤣🤣

Την καλημέρα μου 🥰

ΜΠΡΑΒΟ! Είδες που τα λέγαμε κι έγιναν? Πάμε δυνατά τώρα για Δευτέρα. Ατίθασο θα σου βγει να ξέρεις! Αλλά εντάξει, τι να λέμε, εδώ η μάνα του ετοιμαζόταν για κοπάνα το προηγούμενο βράδυ, από πού να παρει το παιδι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εσυ θα πάρεις ένα τσοκαρακι μούρλια με πούπουλα τώρα που θα μείνεις έγκυος κάνοντας σεξακι 

Το πακεταρω ήδη με DHL θα σου έρθει ❤️❤️❤️

Βάλε στο πινακάκι σου οτι θα κάνω χοριακή στις 2.12 😉 έτσι για να σε ζαλίζω να με αλλάζεις μέχρι τον Φεβρουάριο-Ιανουαριο που θα κάνω την εξωσωματική  χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Το τηλέφωνο χτύπησε και γονιμοποιηθηκε το χθεσινό ωαριάκι που ήθελα να το αφήσω να το φάει η μαργμάγκα - γιατί μέχρι και το προηγούμενο βράδυ της ωοληψίας παρόλο που είχα κάνει ovitrelle κλπ ήμουν 80%-20% να μην πάω & να ρίξω άκυρο.

Δευτέρα Τρίτη θα ξέρω αν προχωράει σε βλαστοκύστη και γίνει παγωτίνι.

Αν πάνε όλα κατ ευχήν αυτό το έμβρυο θα ονομαστεί ΨΩΜΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΙΑ, εναλλακτικά Πολύτεχνος /η ή αλλιώς κόκκινος Γαρύφαλλος / λια🤣🤣🤣

Την καλημέρα μου 🥰

Ρε θα σε δειρωωωωωω...  είμαι σίγουρη σε αυτό το ωάριο..   πονταρωωω πολλά ααα..  εδω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ε δεν την γλυτώνω την έρευνα ακράτειας

Ρε συ μου ήρθε φλασια ... εφόσον είναι φυσικός ο κύκλος κτλ γτ δε το βάζεις τώρα την 3 μέρα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η condios είπε:

@JNtina@twinkletwinlkle@Vasilique@Kiddo μου,,,σας ευχαριστώ πολύ,,,δεν αισθάνομαι περισσότερο ή λιγότερο δυνατή από εσάς,,,μα ένας κρίκος της πιο δυνατης αλυσίδας που έχω γνωρίσει!!! 🙏❤️👶❤️👶

@Nefeliap

Δεν ήξερα δε ρωταγα ήμουν για τις σπερματεγχυσεις

Όλα τα c,,, μου έγραψε , όταν βγουν θα σου πω 

6/9/21 είχα fsh 45,10 , lh 16, E2 26 & prg 0.41 

Δεν ήθελα εγώ να πάω σε φυσικούς γιατί μένω επαρχία και είναι δύσκολο αν ο γιατρός σου είναι Αθήνα,,,θεωρώ επειδή το σπέρμα είναι καλό,,,αν είναι το ωάριο καλό (που αμφιβάλλω πλέον) να μείνω και μόνη μου . Αυτή τη δύναμη των φυσικών όσες το κάνατε ειλικρινά μόνο θαυμασμό αισθάνομαι για όλες σας. 

Το 2009 είχα κάνει αφαίρεση ενδομητριωσης με davinci,,, έφυγε ξαναβγήκε,,, ύπουλη νόσος,,, εννοείται ότι θα το ψάξω. Έχω στο μυαλό μου έναν Πιστοφ....δη αν τον έχετε ακουστα,,, λένε, εξαίρετος λαπαροσκοπος και εξωσωματιστης,,,δε χάνω κάτι,,, απλά τώρα προτάθηκε και αφαίρεση σαλπιγγων ως ιδέα ,,, τίποτα δεν αφήνω στην τύχη και τίποτα δεν αφαιρώ πριν το τριπλοτσεκαρω πάντως

Και πάλι ευχαριστώ πολύ 😘🥰😍,,, φιλιά στα διδυμακια σου...

 

 

Ναι για να δουμε..εχεις δικιο ειναι δυσκολο αν εισαι επαρχια νομιζα ησουν σαλονικη.τριπλό τσεκάρισμα οπως το λες γιατι γίνεται χαμος ,ναι ο πιστ καλός σιγουρα..πολλα φιλια κοπελα μου ευχομαι τα καλυτερα μεσα απο τη καρδια μου.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε συ μου ήρθε φλασια ... εφόσον είναι φυσικός ο κύκλος κτλ γτ δε το βάζεις τώρα την 3 μέρα??? 

Πάμε με βλαστοκύστες μόνο γιατί ετσι έχω πετύχει εμφύτευση και γιατί υπάρχει και άλλη μια στην ψύξη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βάλε στο πινακάκι σου οτι θα κάνω χοριακή στις 2.12 😉 έτσι για να σε ζαλίζω να με αλλάζεις μέχρι τον Φεβρουάριο-Ιανουαριο που θα κάνω την εξωσωματική  χαχαχαχ

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

 

 

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Ζάλισε με ,΄ζα΄λισε με.. γουστάρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Παιδί μου τα πάντα θα κανείς εκεί δωρεαν, μην κανείς άλλες εξετάσεις ότι χρειάζεται θα το κανείς εκεί κ θα αν έχεις κάνει θα τις επαναλάβεις 😜

αυτο δεν λέμε τόσο καιρό;

η @troiaη καημένη έχει μαλλιάσει η γλώσσα της!!

Και βαράει κ γερμανικά η γλυκουλα λυπήσου την!

Αχ, τι να κάνω κι εγώ η δόλια μάνα...Όταν κοιμάται η μικρή, μπαίνω να διαβάζω νέα και να απαντάω σε μηνύματα...

Αλλά ναι, @hope501μην κάνεις κάτι από μόνη σου. Θα σου τα πουν όλα εκεί και όλα θα πάρουν το δρόμο τους, θα δεις.

στις πριν 17 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

DFI δεν κάνει το Έλενα αυτό στο λέω με σιγουριά κάνει μόνο απλό σπερμοδιαγραμμα & καλλιέργεια το ρωτήσαμε κ εμείς για να επαναλάβουμε το dfi αλλά not.

Οταν καθαρισει από μικρόβια κάντε στον Λυμπεροπουλο. Που βασικά δεν ξέρω αν πρέπει να καθαρισει για να το κάνει εγώ θα ρωτούσα στον Λυμπεροπουλο αφού εκεί κανατε κ την καλλιέργεια.

Τωρα για την ΑΜΗ αν κρίνουν εκείνοι θα στην κάνουν μην ανησυχείς δεν ξέρω κ αν τους απασχολεί κ ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια γιατί κ η ΑΜΗ από μόνη της δεν λέει κάτι.

Αλλα θα σε ξεψαχνίσουν για θρομβοφιλια για αυτοάνοσα για ζάχαρο διαβήτη κλπ την μήτρα κολπικά μικρόβια ενδοκρινολογικα τα πάντα

Επιπλεον όταν με το καλό μείνεις έγκυος κ για ότι άπτεται της ειδικότητας της αιματολόγου πχ αν χρειαστείς χτυπά ξύλο εφόσον έχεις φάκελο εκεί με ένα τηλεφωνο η ένα μαιλ θα έχεις καθοδήγηση και κάλυψη

@hope501Για το μικρόβιο στο σπέρμα, το έχω ξαναγράψει, ελέγξτε το με εξειδικευμένο ουρολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Αχ, τι να κάνω κι εγώ η δόλια μάνα...Όταν κοιμάται η μικρή, μπαίνω να διαβάζω νέα και να απαντάω σε μηνύματα...

Αλλά ναι, @hope501μην κάνεις κάτι από μόνη σου. Θα σου τα πουν όλα εκεί και όλα θα πάρουν το δρόμο τους, θα δεις.

@hope501Για το μικρόβιο στο σπέρμα, το έχω ξαναγράψει, ελέγξτε το με εξειδικευμένο ουρολόγο.

Στον Λυμπερόπουλο πήγαμε. Τώρα θα παμε στον ουρολόγο που μας σύστησε τότε να παμε στον Λυμπερόπουλο. Αλλιώς εξειδικευμένο πάνω σε τέτοια περίπτωση δεν ξέρω. Αν γνωρίζεις ευχαρίστως στείλε μου μηνυμα το όνομα του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω..... συγγνώμη κιόλας που ρωτάω, αλλά εσείς που κάνετε όλες ωοληψια με φυσικό κύκλο πληρώνετε κάθε φορά τον γιατρό και το κέντρο? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να ξεκινήσω να μαζεύω ωάρια και να τα έχω. Αλλά δεν ξέρω πως είναι η σύνηθες διαδικασία. Εκτός την @BlackCat ποιά άλλη κάνει; Και φυσικά μπορείτε να με διαφωτίσετε με προσωπικό μήνυμα γιατί είναι και λεπτό το θέμα 💰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Επισης μπες στα μην σου εχω στειλει κ εκει κατι

@Παρασκευαιδου θαυμάζω και χαίρομαι πολύ για τη φίλη σου ,,,, η ελπίδα πάντα είναι εδώ δυνατή να ξέρεις

@BlackCat Κόκκινος Γαρύ΄φαλλος κ Μπονάτσος στο τραγούδι,,,όλα τέλεια θα πάνε,,,θα δεις,,,είσαι Χριστουγεννιάτικη το πιστεύω,,,,επίσης τους φυσικούς λόγω απόστασης ούτε καν,,,ας είναι έρωτας απολαυσης αν θέλει να έρθει έτσι

 @Evi87 μου γλυκιά,,,ξέρεις,,,εμείς οι δυο σαν ένα δυο σώματα ενωμένα,,,,ελπίζω στο δικό σου σώμα ενωμένο και σένα σύ΄ντομα ο ομφάλιος λώρος του μωρού σου μάτια μου !!!! 

@Margitc αχ αυτή η ενδομητρίωση,,,να καθαρίσω να παει στα διάλα και αυτο πια !!! θα δούμε αύριο περιμένω τα c,,,, όλα,,, όλοι οι καρκινικοι δείκτες όλων των οργάνων που μπορεί (μακριά από μας να δείξουν κάτι,,φτου φτου κακά)

@Bestrong και εκεί να μείνει η δική σου , στην αρχή,,,να καταφέρεις σύντομα το θαυματάκι σου και να φύγει να εξαφανιστεί η άτιμη,,,μας τυραννάει αλλά βλέπεις ,,,εμείς εδώ ΄μαχήτριες.

@Lucia79 Ούτε πόνος ούτε απογοήτευση,,,πεισμώνω περισσότερο να ξέρεις. Σκλι αλτσιάρκο είμαι ,,,αχαχαχα. Τελικά τί έκανες με τον Πιστοφίδη το αφαίρεσες το ινομύωμα ή πηγες αλλού? Είμαστε και κοντά ηλικιακά εμείς, το '81 εγώ,,,να με συμπαθάτε οι μικρότερες, εννοείτε όλες σας σκέφτομαι και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας,, αλλά οι 40φεύγα εδώ Ρίτες Σακελλαρίου είμαστε ακόμα κάμποσες που παλεύουμε ίσως λίγο παραπάνω καιρό

@hope501 (εσύ και το Levi's 501) σταθερή αξία. Ο στόχος είναι μονόδρομος. Εδώ γίνονται του σπανού τα γένια πλέον,,,εμείς μανούλες θα γίνουμε,,,,Θεού και ιατρού θέλοντος!!!!!! Α ,,,και τύχης ε? 

@Nefeliap αύριο απόγευμα παίρνω όλα τα c....όπως έγραψα και παραπάνω,,,μαζί με τις φωτογραφίες όπου απεικονίζουν την εκτεταμένη ενδομητρίωση σε όλα μου τα όργανα (δε θελετε να δειτε) θα φύγουν για Τσιρ

Γενικότερα τα νέα είναι ότι δέησε και με πήρε η έρμη η ψυχίτσα η μαία του , η οποία έλειψε για 3 μέρες από εκεί μέσα και έγινε το σύστριγο της παρεξήγησης από επικοινωνία με όλες τις ασθενείς,,,ο γιατρός έχει φρικάρει από τα λάθος μηνύματα που του μετέφεραν οι υπολοιπες (ας το χαψω είπα η 20 χρόνια πωλήτρια στην αγορά) και είπε πως θα με καλέσει οπωσδήποτε. Της λέω "από Τρίτη να με πάρετε αφού λάβετε τα μειλ των αποτελεσμάτων. Και να τους πεις οτι παρόλο που σας παω με το γάντι στο κράξιμο βογκάει ο τόπος από κέντρα. Επίσης εγώ ένα σκασμό λεφτά ξανά δε δίνω αν δε γίνει ψαλίδι σε όλα γιατί στο δρόμο δεν τα βρίσκω τα λεφτά." Είναι τόσο συνεννοήσιμο το κορίτσι και δε φταίει πουθενά,,,απεναντίας που τα μεταφέρει πάντα ΄όπως πρέπει γιατί τον ξέρει  ως χαρακτήρα,,,,αν μιλήσω εγώ θα σφαχτούμε καθότι έντονος αυτός τρελή εγώ,,,,οπότε επήλθε το balance προσωρινά. Επίσης επειδή το κέντρο του δημιουργήθηκε πριν 20χρόνια μαζί με τον Πιστοφίδη έχουν άριστη σχέση, ενημέρωσα πως θα μιλήσω φυσικά και μαζί του για να πάρω γνώμη. Ο σκοπός μου δεν είναι να αλλάζω κέντρα και γιατρούς,,,αλλά να καταφέρω το πολυπόθητό μου όνειρο ,,,αυτό της μητρότητας. Τρελός τρελός ο κοντός αλλά όταν μιλάω μαζί του συνεννοούμαι. Ελπίζω να έκανα κατανοητό στη μαία του ότι και θέλω και πρέπει να μιλάω μαζί του. 

Επίσης ερώτηση. Πάντα η tsh μου είναι κάτω από 1,5,,,,μίλησα σήμερα με ενδοκρινολόγο(τηλεφωνικα) αν χρειάζεται να με δει και αν ο θυρεοειδής επηρεάζεται από την ενδομητρίωση και την ΑΜΗ, και μου είπε πως δε χρειάζεται εφόσον δεν το συστήνει ο γυναικολόγος. Για πείτε? Ρωτάω γυναικολόγο ή πάω να με δει και απο κοντά η έρμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

 

 

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Ζάλισε με ,΄ζα΄λισε με.. γουστάρω

Μαζόχα στο μεγαλείο της χαχαχ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

@Παρασκευαιδου θαυμάζω και χαίρομαι πολύ για τη φίλη σου ,,,, η ελπίδα πάντα είναι εδώ δυνατή να ξέρεις

@BlackCat Κόκκινος Γαρύ΄φαλλος κ Μπονάτσος στο τραγούδι,,,όλα τέλεια θα πάνε,,,θα δεις,,,είσαι Χριστουγεννιάτικη το πιστεύω,,,,επίσης τους φυσικούς λόγω απόστασης ούτε καν,,,ας είναι έρωτας απολαυσης αν θέλει να έρθει έτσι

 @Evi87 μου γλυκιά,,,ξέρεις,,,εμείς οι δυο σαν ένα δυο σώματα ενωμένα,,,,ελπίζω στο δικό σου σώμα ενωμένο και σένα σύ΄ντομα ο ομφάλιος λώρος του μωρού σου μάτια μου !!!! 

@Margitc αχ αυτή η ενδομητρίωση,,,να καθαρίσω να παει στα διάλα και αυτο πια !!! θα δούμε αύριο περιμένω τα c,,,, όλα,,, όλοι οι καρκινικοι δείκτες όλων των οργάνων που μπορεί (μακριά από μας να δείξουν κάτι,,φτου φτου κακά)

@Bestrong και εκεί να μείνει η δική σου , στην αρχή,,,να καταφέρεις σύντομα το θαυματάκι σου και να φύγει να εξαφανιστεί η άτιμη,,,μας τυραννάει αλλά βλέπεις ,,,εμείς εδώ ΄μαχήτριες.

@Lucia79 Ούτε πόνος ούτε απογοήτευση,,,πεισμώνω περισσότερο να ξέρεις. Σκλι αλτσιάρκο είμαι ,,,αχαχαχα. Τελικά τί έκανες με τον Πιστοφίδη το αφαίρεσες το ινομύωμα ή πηγες αλλού? Είμαστε και κοντά ηλικιακά εμείς, το '81 εγώ,,,να με συμπαθάτε οι μικρότερες, εννοείτε όλες σας σκέφτομαι και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας,, αλλά οι 40φεύγα εδώ Ρίτες Σακελλαρίου είμαστε ακόμα κάμποσες που παλεύουμε ίσως λίγο παραπάνω καιρό

@hope501 (εσύ και το Levi's 501) σταθερή αξία. Ο στόχος είναι μονόδρομος. Εδώ γίνονται του σπανού τα γένια πλέον,,,εμείς μανούλες θα γίνουμε,,,,Θεού και ιατρού θέλοντος!!!!!! Α ,,,και τύχης ε? 

@Nefeliap αύριο απόγευμα παίρνω όλα τα c....όπως έγραψα και παραπάνω,,,μαζί με τις φωτογραφίες όπου απεικονίζουν την εκτεταμένη ενδομητρίωση σε όλα μου τα όργανα (δε θελετε να δειτε) θα φύγουν για Τσιρ

Γενικότερα τα νέα είναι ότι δέησε και με πήρε η έρμη η ψυχίτσα η μαία του , η οποία έλειψε για 3 μέρες από εκεί μέσα και έγινε το σύστριγο της παρεξήγησης από επικοινωνία με όλες τις ασθενείς,,,ο γιατρός έχει φρικάρει από τα λάθος μηνύματα που του μετέφεραν οι υπολοιπες (ας το χαψω είπα η 20 χρόνια πωλήτρια στην αγορά) και είπε πως θα με καλέσει οπωσδήποτε. Της λέω "από Τρίτη να με πάρετε αφού λάβετε τα μειλ των αποτελεσμάτων. Και να τους πεις οτι παρόλο που σας παω με το γάντι στο κράξιμο βογκάει ο τόπος από κέντρα. Επίσης εγώ ένα σκασμό λεφτά ξανά δε δίνω αν δε γίνει ψαλίδι σε όλα γιατί στο δρόμο δεν τα βρίσκω τα λεφτά." Είναι τόσο συνεννοήσιμο το κορίτσι και δε φταίει πουθενά,,,απεναντίας που τα μεταφέρει πάντα ΄όπως πρέπει γιατί τον ξέρει  ως χαρακτήρα,,,,αν μιλήσω εγώ θα σφαχτούμε καθότι έντονος αυτός τρελή εγώ,,,,οπότε επήλθε το balance προσωρινά. Επίσης επειδή το κέντρο του δημιουργήθηκε πριν 20χρόνια μαζί με τον Πιστοφίδη έχουν άριστη σχέση, ενημέρωσα πως θα μιλήσω φυσικά και μαζί του για να πάρω γνώμη. Ο σκοπός μου δεν είναι να αλλάζω κέντρα και γιατρούς,,,αλλά να καταφέρω το πολυπόθητό μου όνειρο ,,,αυτό της μητρότητας. Τρελός τρελός ο κοντός αλλά όταν μιλάω μαζί του συνεννοούμαι. Ελπίζω να έκανα κατανοητό στη μαία του ότι και θέλω και πρέπει να μιλάω μαζί του. 

Επίσης ερώτηση. Πάντα η tsh μου είναι κάτω από 1,5,,,,μίλησα σήμερα με ενδοκρινολόγο(τηλεφωνικα) αν χρειάζεται να με δει και αν ο θυρεοειδής επηρεάζεται από την ενδομητρίωση και την ΑΜΗ, και μου είπε πως δε χρειάζεται εφόσον δεν το συστήνει ο γυναικολόγος. Για πείτε? Ρωτάω γυναικολόγο ή πάω να με δει και απο κοντά η έρμη?

Έπεσες και μέσα με λένε Ελπίδα:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Πάμε με βλαστοκύστες μόνο γιατί ετσι έχω πετύχει εμφύτευση και γιατί υπάρχει και άλλη μια στην ψύξη 🤣

Εφσι για την διαφορά όμως? Είναι έτοιμο το σώμα σου τώρα όπως είναι στη φυσιολογική . Μίλα με τον γιατρό σου.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Το τηλέφωνο χτύπησε και γονιμοποιηθηκε το χθεσινό ωαριάκι που ήθελα να το αφήσω να το φάει η μαργμάγκα - γιατί μέχρι και το προηγούμενο βράδυ της ωοληψίας παρόλο που είχα κάνει ovitrelle κλπ ήμουν 80%-20% να μην πάω & να ρίξω άκυρο.

Δευτέρα Τρίτη θα ξέρω αν προχωράει σε βλαστοκύστη και γίνει παγωτίνι.

Αν πάνε όλα κατ ευχήν αυτό το έμβρυο θα ονομαστεί ΨΩΜΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΙΑ, εναλλακτικά Πολύτεχνος /η ή αλλιώς κόκκινος Γαρύφαλλος / λια🤣🤣🤣

Την καλημέρα μου 🥰

Ελα ρε αντε να γινουν δυο τα παγωτινια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ελα ρε αντε να γινουν δυο τα παγωτινια. 

Αυτά θα φέρουν εγκυμοσύνη... εγω ειμαι και σίγουρη αν κάνει εμβρυομεταφορα αύριο θα είναι έγκυος σε λίγες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

@Παρασκευαιδου θαυμάζω και χαίρομαι πολύ για τη φίλη σου ,,,, η ελπίδα πάντα είναι εδώ δυνατή να ξέρεις

@BlackCat Κόκκινος Γαρύ΄φαλλος κ Μπονάτσος στο τραγούδι,,,όλα τέλεια θα πάνε,,,θα δεις,,,είσαι Χριστουγεννιάτικη το πιστεύω,,,,επίσης τους φυσικούς λόγω απόστασης ούτε καν,,,ας είναι έρωτας απολαυσης αν θέλει να έρθει έτσι

 @Evi87 μου γλυκιά,,,ξέρεις,,,εμείς οι δυο σαν ένα δυο σώματα ενωμένα,,,,ελπίζω στο δικό σου σώμα ενωμένο και σένα σύ΄ντομα ο ομφάλιος λώρος του μωρού σου μάτια μου !!!! 

@Margitc αχ αυτή η ενδομητρίωση,,,να καθαρίσω να παει στα διάλα και αυτο πια !!! θα δούμε αύριο περιμένω τα c,,,, όλα,,, όλοι οι καρκινικοι δείκτες όλων των οργάνων που μπορεί (μακριά από μας να δείξουν κάτι,,φτου φτου κακά)

@Bestrong και εκεί να μείνει η δική σου , στην αρχή,,,να καταφέρεις σύντομα το θαυματάκι σου και να φύγει να εξαφανιστεί η άτιμη,,,μας τυραννάει αλλά βλέπεις ,,,εμείς εδώ ΄μαχήτριες.

@Lucia79 Ούτε πόνος ούτε απογοήτευση,,,πεισμώνω περισσότερο να ξέρεις. Σκλι αλτσιάρκο είμαι ,,,αχαχαχα. Τελικά τί έκανες με τον Πιστοφίδη το αφαίρεσες το ινομύωμα ή πηγες αλλού? Είμαστε και κοντά ηλικιακά εμείς, το '81 εγώ,,,να με συμπαθάτε οι μικρότερες, εννοείτε όλες σας σκέφτομαι και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας,, αλλά οι 40φεύγα εδώ Ρίτες Σακελλαρίου είμαστε ακόμα κάμποσες που παλεύουμε ίσως λίγο παραπάνω καιρό

@hope501 (εσύ και το Levi's 501) σταθερή αξία. Ο στόχος είναι μονόδρομος. Εδώ γίνονται του σπανού τα γένια πλέον,,,εμείς μανούλες θα γίνουμε,,,,Θεού και ιατρού θέλοντος!!!!!! Α ,,,και τύχης ε? 

@Nefeliap αύριο απόγευμα παίρνω όλα τα c....όπως έγραψα και παραπάνω,,,μαζί με τις φωτογραφίες όπου απεικονίζουν την εκτεταμένη ενδομητρίωση σε όλα μου τα όργανα (δε θελετε να δειτε) θα φύγουν για Τσιρ

Γενικότερα τα νέα είναι ότι δέησε και με πήρε η έρμη η ψυχίτσα η μαία του , η οποία έλειψε για 3 μέρες από εκεί μέσα και έγινε το σύστριγο της παρεξήγησης από επικοινωνία με όλες τις ασθενείς,,,ο γιατρός έχει φρικάρει από τα λάθος μηνύματα που του μετέφεραν οι υπολοιπες (ας το χαψω είπα η 20 χρόνια πωλήτρια στην αγορά) και είπε πως θα με καλέσει οπωσδήποτε. Της λέω "από Τρίτη να με πάρετε αφού λάβετε τα μειλ των αποτελεσμάτων. Και να τους πεις οτι παρόλο που σας παω με το γάντι στο κράξιμο βογκάει ο τόπος από κέντρα. Επίσης εγώ ένα σκασμό λεφτά ξανά δε δίνω αν δε γίνει ψαλίδι σε όλα γιατί στο δρόμο δεν τα βρίσκω τα λεφτά." Είναι τόσο συνεννοήσιμο το κορίτσι και δε φταίει πουθενά,,,απεναντίας που τα μεταφέρει πάντα ΄όπως πρέπει γιατί τον ξέρει  ως χαρακτήρα,,,,αν μιλήσω εγώ θα σφαχτούμε καθότι έντονος αυτός τρελή εγώ,,,,οπότε επήλθε το balance προσωρινά. Επίσης επειδή το κέντρο του δημιουργήθηκε πριν 20χρόνια μαζί με τον Πιστοφίδη έχουν άριστη σχέση, ενημέρωσα πως θα μιλήσω φυσικά και μαζί του για να πάρω γνώμη. Ο σκοπός μου δεν είναι να αλλάζω κέντρα και γιατρούς,,,αλλά να καταφέρω το πολυπόθητό μου όνειρο ,,,αυτό της μητρότητας. Τρελός τρελός ο κοντός αλλά όταν μιλάω μαζί του συνεννοούμαι. Ελπίζω να έκανα κατανοητό στη μαία του ότι και θέλω και πρέπει να μιλάω μαζί του. 

Επίσης ερώτηση. Πάντα η tsh μου είναι κάτω από 1,5,,,,μίλησα σήμερα με ενδοκρινολόγο(τηλεφωνικα) αν χρειάζεται να με δει και αν ο θυρεοειδής επηρεάζεται από την ενδομητρίωση και την ΑΜΗ, και μου είπε πως δε χρειάζεται εφόσον δεν το συστήνει ο γυναικολόγος. Για πείτε? Ρωτάω γυναικολόγο ή πάω να με δει και απο κοντά η έρμη?

Με τρέλανε αυτό το Ρίτα Σακελλαρίου να ξέρεις….και σου ρίχνω και δυο χρονάκια σχεδόν κοπελιά! Ζωζώ λέγε με καλύτερα!🤣

Τελικά εγώ δεν πήγα στον Πιστο γιατί μεσολάβησε η μάνα μου που με έπεισε να πάω σε άλλον. Άλλωστε τότε ακόμα δεν είχα ξεκινήσει προσπάθειες για παιδι και τα είχα φανταστεί όλα πολύ πιο εύκολα, δεν φανταζόμουν καν ότι θα κάνω εξωσωματική….
Μας μπέρδεψες όμως, ο τωρινός γιατρός γνωρίζεται με τον Πιστοφιδη και του είπες ότι θα πας να τον δεις να παρεις γνώμη? Όπως και να χει καλά κανεις, μάζεψε όσο πιο πολλά στοιχεία μπορεις. 
για tsh εμένα μου είχαν πει όσο είναι μεταξύ 1 και 2 είσαι οκ για εξωσωματική αλλά αν έχεις καιρό να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο να το κανεις. Δε χρειάζεται να στο πει ο γυναικολόγος, αυτοί δε λένε ποτε τίποτα. Να κανεις πλήρη έλεγχο και υπέρηχο αν δεν έχεις πρόσφατο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω..... συγγνώμη κιόλας που ρωτάω, αλλά εσείς που κάνετε όλες ωοληψια με φυσικό κύκλο πληρώνετε κάθε φορά τον γιατρό και το κέντρο? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να ξεκινήσω να μαζεύω ωάρια και να τα έχω. Αλλά δεν ξέρω πως είναι η σύνηθες διαδικασία. Εκτός την @BlackCat ποιά άλλη κάνει; Και φυσικά μπορείτε να με διαφωτίσετε με προσωπικό μήνυμα γιατί είναι και λεπτό το θέμα 💰

Η τιμή εξαρτάται από τον γιατρό και το κέντρο. Εγώ πχ πληρώνω άλλη τιμή αν βρεθεί ωάριο ή αν πάρω μέθη και άλλη αν δεν βρεθεί ή δεν πάρω μέθη. Επίσης εξ αρχής και επειδή είμαι φτωχή ανταποκρίτρια & βάση ιστορικού μου προτάθηκε ένα πακέτο που στην συνολική τιμή που θα στοιχίσει ένας πλήρης κύκλος εξωσωματικής δηλαδή διέγερση, ωοληψία & εμβρυομεταφορά είχα 4 ωοληψίες (1 της διέγερσης +3 φυσικούς ή τροποποιημένους φυσικούς) στην περίπτωση που με την διέγερση δεν παίρναμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων, πράγμα που τελικά συνέβη. 

Εσύ όμως αν κατάλαβα καλά ρωτάς για σκέτα ωάρια? δηλαδή κρυοσυντήρηση ωαρίων?

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό? Αν θελεις να μαζέψεις με φυσικούς το καλύτερο είναι να μαζέψεις έμβρυα όχι σκέτα ωάρια. Αλλά δεν νομίζω οτι σε συμφέρει & δεν ξέρω αν με βάση το ιστορικό σου είναι η καλύτερη λύση γιατί ανταποκρίνεσαι σε διέγερση δεν είναι οτι δεν ανταποκρίνεσαι.

Πήγαινε στο Έλενα που θα ξεψαχνιστείτε, παρακολουθήστε στενά το σπέρμα σε όλες τις παραμέτρους και με το κατάλληλο πρωτόκολλο νομίζω θα είσαι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

@Παρασκευαιδου θαυμάζω και χαίρομαι πολύ για τη φίλη σου ,,,, η ελπίδα πάντα είναι εδώ δυνατή να ξέρεις

@BlackCat Κόκκινος Γαρύ΄φαλλος κ Μπονάτσος στο τραγούδι,,,όλα τέλεια θα πάνε,,,θα δεις,,,είσαι Χριστουγεννιάτικη το πιστεύω,,,,επίσης τους φυσικούς λόγω απόστασης ούτε καν,,,ας είναι έρωτας απολαυσης αν θέλει να έρθει έτσι

 @Evi87 μου γλυκιά,,,ξέρεις,,,εμείς οι δυο σαν ένα δυο σώματα ενωμένα,,,,ελπίζω στο δικό σου σώμα ενωμένο και σένα σύ΄ντομα ο ομφάλιος λώρος του μωρού σου μάτια μου !!!! 

@Margitc αχ αυτή η ενδομητρίωση,,,να καθαρίσω να παει στα διάλα και αυτο πια !!! θα δούμε αύριο περιμένω τα c,,,, όλα,,, όλοι οι καρκινικοι δείκτες όλων των οργάνων που μπορεί (μακριά από μας να δείξουν κάτι,,φτου φτου κακά)

@Bestrong και εκεί να μείνει η δική σου , στην αρχή,,,να καταφέρεις σύντομα το θαυματάκι σου και να φύγει να εξαφανιστεί η άτιμη,,,μας τυραννάει αλλά βλέπεις ,,,εμείς εδώ ΄μαχήτριες.

@Lucia79 Ούτε πόνος ούτε απογοήτευση,,,πεισμώνω περισσότερο να ξέρεις. Σκλι αλτσιάρκο είμαι ,,,αχαχαχα. Τελικά τί έκανες με τον Πιστοφίδη το αφαίρεσες το ινομύωμα ή πηγες αλλού? Είμαστε και κοντά ηλικιακά εμείς, το '81 εγώ,,,να με συμπαθάτε οι μικρότερες, εννοείτε όλες σας σκέφτομαι και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας,, αλλά οι 40φεύγα εδώ Ρίτες Σακελλαρίου είμαστε ακόμα κάμποσες που παλεύουμε ίσως λίγο παραπάνω καιρό

@hope501 (εσύ και το Levi's 501) σταθερή αξία. Ο στόχος είναι μονόδρομος. Εδώ γίνονται του σπανού τα γένια πλέον,,,εμείς μανούλες θα γίνουμε,,,,Θεού και ιατρού θέλοντος!!!!!! Α ,,,και τύχης ε? 

@Nefeliap αύριο απόγευμα παίρνω όλα τα c....όπως έγραψα και παραπάνω,,,μαζί με τις φωτογραφίες όπου απεικονίζουν την εκτεταμένη ενδομητρίωση σε όλα μου τα όργανα (δε θελετε να δειτε) θα φύγουν για Τσιρ

Γενικότερα τα νέα είναι ότι δέησε και με πήρε η έρμη η ψυχίτσα η μαία του , η οποία έλειψε για 3 μέρες από εκεί μέσα και έγινε το σύστριγο της παρεξήγησης από επικοινωνία με όλες τις ασθενείς,,,ο γιατρός έχει φρικάρει από τα λάθος μηνύματα που του μετέφεραν οι υπολοιπες (ας το χαψω είπα η 20 χρόνια πωλήτρια στην αγορά) και είπε πως θα με καλέσει οπωσδήποτε. Της λέω "από Τρίτη να με πάρετε αφού λάβετε τα μειλ των αποτελεσμάτων. Και να τους πεις οτι παρόλο που σας παω με το γάντι στο κράξιμο βογκάει ο τόπος από κέντρα. Επίσης εγώ ένα σκασμό λεφτά ξανά δε δίνω αν δε γίνει ψαλίδι σε όλα γιατί στο δρόμο δεν τα βρίσκω τα λεφτά." Είναι τόσο συνεννοήσιμο το κορίτσι και δε φταίει πουθενά,,,απεναντίας που τα μεταφέρει πάντα ΄όπως πρέπει γιατί τον ξέρει  ως χαρακτήρα,,,,αν μιλήσω εγώ θα σφαχτούμε καθότι έντονος αυτός τρελή εγώ,,,,οπότε επήλθε το balance προσωρινά. Επίσης επειδή το κέντρο του δημιουργήθηκε πριν 20χρόνια μαζί με τον Πιστοφίδη έχουν άριστη σχέση, ενημέρωσα πως θα μιλήσω φυσικά και μαζί του για να πάρω γνώμη. Ο σκοπός μου δεν είναι να αλλάζω κέντρα και γιατρούς,,,αλλά να καταφέρω το πολυπόθητό μου όνειρο ,,,αυτό της μητρότητας. Τρελός τρελός ο κοντός αλλά όταν μιλάω μαζί του συνεννοούμαι. Ελπίζω να έκανα κατανοητό στη μαία του ότι και θέλω και πρέπει να μιλάω μαζί του. 

Επίσης ερώτηση. Πάντα η tsh μου είναι κάτω από 1,5,,,,μίλησα σήμερα με ενδοκρινολόγο(τηλεφωνικα) αν χρειάζεται να με δει και αν ο θυρεοειδής επηρεάζεται από την ενδομητρίωση και την ΑΜΗ, και μου είπε πως δε χρειάζεται εφόσον δεν το συστήνει ο γυναικολόγος. Για πείτε? Ρωτάω γυναικολόγο ή πάω να με δει και απο κοντά η έρμη?

Μετά από ώριμη (#not) σκέψη έχω κα΄ποιες ερωτήσεις που μπορεί & να σε βοηθήσουν.

  • Οι δότριες που έχεις χρησιμοποιήσει έχουν ξαναδώσει εγκυμοσύνη? Αν όχι μήπως να επιλέξεις νέα δότρια που να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη και ας μην είναι πχ 20-25 ετών αλλά λίγο μεγαλύτερη?
  • Επίσης έχεις αναφέρει ένα DFI κοντά στο 20% (οκ δεν είναι απαγορευτικό σε καμια περίπτωση) αλλά το σπέρμα το κυκλώνετε? Βιταμίνες, αγωγή από ουρολόγο , διατροφή , τρόπο ζωής κλπ? Θέλω να πω πας με δωρεά για να ξεπεράσεις το σκόπελο των ωαρίων, όμως όσο καλό ωάριο να δώσει η δότρια παίζει ρόλο και το σπέρμα.
  • Έκανες διάφορες εξετάσεις για το ενδομήτριο και ήταν καλές. Η μήτρα γενικότερα είναι ξεψαχνισμένη?Η ενδομητρίωση δηλαδή εκτός από ωάρια επηρεάζει και ενδομήτριο / μήτρα?
  • Αν μέχρι τώρα έχεις μεταφέρει μόνο φρέσκα μήπως να δοκίμαζες με κατεψυγμένα?
  • Και τέλος ανέφερες αφαίρεση σαλπίγγων? Υπάρχει υδροσάλπιγγα? Επηρεάζει η ενδομητρίωση τις σάλπιγγες?

Μετά από την μίνι συνέντευξη που σου έκανα θέλω να δηλώσω ότι η αναφορά σου στον "κοντό" με πέθανε.

Αυτό είναι που λέμε "Περιμένοντας τον Γκοντο" 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτά θα φέρουν εγκυμοσύνη... εγω ειμαι και σίγουρη αν κάνει εμβρυομεταφορα αύριο θα είναι έγκυος σε λίγες μέρες...

Αύριο την θες μανα μου την ΕΤ κάτσε να πάω να το ετοιμάσω..χαχαχαχαχα

Μαρή είσαι ζαβή τελείως ε? Κάτσε κούκλα μου σήμερα κάναμε ένα baby step (της γονιμοποίησης) κα΄τσε να δούμε που θα φτάσουμε.

Δεν είμαι νιάτο όπως εσύ που τα βάζεις και δεν θέλεις να ξέρεις ούτε πόσα είναι, θα σου κάτσουν αυτοί καμιά 5αριά να δω τι θα κάνεις που θα ψάχνεις βαν να τα χωρέσεις όλα😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έπεσες και μέσα με λένε Ελπίδα:-) 

Μόνο πότε θα πεθάνω δεν ξέρω 🤣😂🤣😂🤣 ω Θεεμ που λέει και το @lactaki 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Σας ευχαριστώ παρα πολύ όλες! Αυτή τη φορά δεν το είχα πει πουθενά κ ευτυχώς δηλαδή όποτε ευτυχώς έχω κ εσας!

Έχω πάει στο Έλενα τον προηγούμενο μήνα και αυτές τις μέρες περιμένω αποτελέσματα! Εν τω μεταξύ εγώ μένω Ρόδο και δεν μπορούν να μου τα στείλουν λέει και πρέπει ΠΑΛΙ ν ανέβω Αθήνα να τα πάρω. Κ είχαμε κλείσει κ ραντεβού στον Λυμπεροπουλο κ το ακυρώσαμε όποτε όταν ξανα ανέβουμε θα πάμε κ εκεί! 
Επισης επειδή έχω εικόνα πολυκυστικών σκέφτομαι να πάω σ ένα ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής αν και ποτέ δεν είχα θέμα με ορμόνες ζάχαρο κλπ αλλά λέω να το δω κ αυτό. Έχετε κάποιον να μου προτείνετε;; 
 

Φιλια κ αγκαλιά σε όλες! ❣️

Στη νύφη μου που μένει Μυτιλήνη την πήραν τηλ. επειδή της βρήκαν κάτι σε σχέση με θρομβοφιλία. Νομίζω ότι της τα έστειλε η Οικονομοπούλου με email τα αποτελέσματα. Καλό είναι να μιλάς μαζί της με email και όχι με τις άλλες κοπέλες του τμήματος. Για το Λυμπε΄ροπουλο, καλό είναι πρώτα να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο κι εκείνος θα σας πει τι εξετάσεις να κάνετε και πού. Ο Λυμπερόπουλος δεν είναι γιατρός, είναι κέντρο σπερματολογίας, πάμε δηλαδή εκεί μόνο για εξετάσεις με παραπομπή γιατρού.

Για ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής εγώ έχω το Δημήτρη Παπαδόγια, αλλά είναι λίγο δύσκολα τα ραντεβού του. Κάνε μια προσπάθεια να πεις στη γραμματέα του ότι είσαι σε φάση εξωσωματικής και αν δεν σου κλείσει όταν θέλεις εσύ, πήγαινε στο ενδοκρινολογικό του Έλενα. Μπορείς να κλείσεις πρωινό ραντεβού δωρεάν, όπου δεν ξέρεις ποιος θα σε δει, ή μπορείς να επιλέξεις γιατρό και να σε δει σε απογευματινό επί πληρωμή. Θυμάμαι η Τσεκούρα έλεγε τα καλύτερα για κάποια Βενάκη. Ωστόσο και για άλλους γιατρούς από εκεί έχουν πει καλά λόγια. Και ναι, συμφωνώ ότι καλό είναι να κάνεις έναν έλεγχο σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής πριν την επόμενη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η condios είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ακολουθεί σεντόνι ξεδίπλωμα ψυχής!!! Συστήνω ποπκορν,,, ή πατατάκια ρίγανη!!!

Είμαι περίπτωση βαριάς ενδομητριωσης με μια κατεστραμμένη ωοθήκη και την άλλη τεμπελα. Στα 40 πλέον έχω ΠΩΑ και ξεκίνησε η προεμμηνοπαυση.

Όλα ξεκίνησαν 2019 Ιούλιο, μια αποτυχημένη σπερματεγχυση, τέλη Αυγούστου 2019 μένω μόνη μου έγκυος, εξελίσσεται σε βιοχημική και επιδεινώνεται η ενδομητριωση με εμφανή κύστη 5cm. ΑΜΗ 1.19 τότε. Δεκέμβριο αποφασίζουμε να περάσουμε επιτροπή , 38 ετών τότε και οι δυο μας. Τέλη Ιανουαρίου 2020 περνάμε επιτροπή. Πάμε Θεσσαλονίκη σε ένα κέντρο, έρχεται η πρώτη καραντίνα , ωορηξιες μηδέν ως το Μάϊο, ξεκινάω διέγερση με menopur αποτέλεσμα 0 ωάρια. Η ΑΜΗ έχει πάει 0.8. Η Ε2 άνω του 90 & 150 ,,, FSH ψευδώς στο 8-12,5 λόγω υψηλής Ε2. Πλέον έχω FSH 25-40. Μου μιλάει η γιατρός για δανεικά , χάνομαι αλλά ανασυγκροτουμαι και λέω πάμε (παρόλο που πάντα ελπίζω και στα δικά μου,όσα είναι αυτά). Πλέον ωορηξιες κακές με μετρήσεις ορμονών και υπερήχους. Σεπτέμβρης 2020 τέλειο ωάριο , 2η σπερματεγχυση , αποτέλεσμα μηδέν. Βρίσκεται δοτρια Οκτώβρη του 2020, αρχές Δεκέμβρη η 1η ετ. Αλλού το ενδομήτριο άλλου τα έμβρυα αφημένα,δεν τη μετράω καν. Στενός τράχηλος και 3πλη καμπύλη για να φτάσει ο καθετήρας στο ενδομήτριο. Χάθηκε χρόνος, τραυματίστηκε τράχηλος , έμβρυα εκτός ,αποτέλεσμα μηδέν🤬🤬. Φλεβάρης 2021 , επεμβατική υστεροσκοπηση και διάνοιξη τραχήλου. Απρίλης 2021 2η ετ,,, παίρνω δύο θετικά τεστ και πεσμένη χοριακη, βιοχημική ξανά😢😢. Αλλάζω κέντρο και απευθύνομαι Αθήνα. Μάιος 2021 έκτακτο χειρουργείο σκωληκοειδίτιδας😱😱. Ιούλιος 2021 νέα δοτρια , συμπίπτουν κύκλοι και μεταφέρω φρέσκα, 3η ετ, αποτέλεσμα μηδέν😢😢. Οκτώβρης 2021 , 4η ετ , αποτέλεσμα μηδέν😥😥. Να σημειώσω, πάντα μέθη όλες οι ετ λόγω κατασκευαστικού άσχετα αν διορθώθηκε ο τράχηλος έστω. Σήμερα 9η μέρα κύκλου πήγα να δω αν καθαρισα καλά ,,έκανα ΠΑΠ,,,βρήκε 7,5 ενδομήτριο και ωάριο προς ωορηξια😲🤯 . Μου έγραψε ένα σκασμό δείκτες που δείχνουν φλεγμονές πχ CA125 κλπ ,,,και επειδή άρρωστη δεν ήμουν και δεν είμαι, είπε πως ανάλογα τι θα δείξουν θα καταλάβουμε πόσο επηρεάζει η ενδομητριωση. Στο περίπου πάντα. Αυτός ο γιατρός που με είδε σήμερα κάνει α & β επιπέδου και παρακολουθεί για εξωσωματικές. Πέρασαν 12 μέρες και ο γιατρός του Αθηναϊκού κέντρου δε μου έχει τηλεφωνήσει ακόμα. Ο Αθηναίος πρότεινε ΕΡΑ και αλλαγή δοτριας. Ο εδώ γιατρός είπε 3 πράγματα : ή αντισυλληπτικά μίνιμουμ 3μηνο, ή αρβεκαπ μίνιμουμ 3μηνη , ή αφαίρεση σαλπιγγων και καθαρισμό ενδομητριωσης , αποκατάσταση 4-6 μήνες και μετά υστεροσκοπηση και αλλαγή δοτριας. Ο εδώ δεν πιστεύει σε ΝΚ, εγχύσεις, ΕΡΑ παρά μόνο σε υστεροσκοπηση, καλό εμβρυολογο και άριστο χέρι εξωσωματιστη στην ετ. 

Και είμαι εγώ και απορώ,,,με το ότι όσο ωμά σας τα γράφω έτσι τα βλέπω από απόσταση πλέον. Ότι αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη περίπτωση βαριάς ενδομητριωσης αν μπορεί να με βοηθήσει με το πώς το αντιμετώπισε. Ότι θέλω ανάσες για τουλάχιστον 3 μήνες και εγώ και ο αντρουλης μου. Ότι θέλει αγάπη τόσο το σώμα μου όσο και η ψυχή μου. Ότι έχει αδειάσει η ψυχή μου από ευρώ και η τσέπη μου από δύναμη. Δεν είμαι μόνη, δεν είμαι η μόνη, αλλά όπως και όλες εσεις είμαι μοναδική σε αυτό που έχει το σώμα μου ή δεν έχει, σε αυτό που φταίει ή δε φταίει , σε αυτό που θέλει ή δε θέλει να γίνει ή να μη γίνει για τον ίδιο σκοπό,,,την υπέρτατη στιγμή που θα συναντηθούμε με τα μωρά μας. 

Ξέρω πως δεν σας ανέφερα την ετ του Οκτώβρη αλλά δεν έγινε γιατί δε σας εμπιστεύομαι αλλά γιατί δεν ξέρω κάποια άλλη που πάει με δανεικά και θεωρούσα άκυρη την παρέμβαση μου σε συζητήσεις που δεν ξέρω να τοποθετηθω. Όσο για την αναμονή μια χαρά την πάλεψα ,,, 7η στο σύνολο ,,, μαθημενη πια! Έπαιρνα και παίρνω απίστευτη χαρά από οποια τα καταφέρνει σα να αφορά εμένα,,,η ελπίδα και η φλόγα και η θέληση είναι τόσο δυνατές που εσείς που είστε στην όχθη του "ΝΑΙ" μόνο παράδειγμα προς μίμηση είστε για μας που ακόμα είμαστε στην όχθη του "ΟΧΙ",,,ξέρω ότι η ώρα μου προφανώς ακόμα δεν ήρθε,, περιμένω υπομονετικά.

Σας ευχαριστώ πολύ 😘😍🥰,,,έστω που με διαβάσατε. Μια μεγάλη νοερη αγκαλια !!! 🙏❤️👶❤️👶

@Karmelietμήπως μπορείς να βοηθήσεις για την ενδομητρίωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...