Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Όντως πλησιάζει! Τις απολαμβάνω όσο μπορώ!

Με το καλό κοριτσάκι μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ένα προχώρησε σε βλαστοκυστη???? Από τα 9??? Τι σπέρμα έχετε??? Ξέρεις πότε σταμάτησαν τα έμβρυα, δηλαδή έφτασαν 3 ημερών???οι βλαστοκυστες 6 η μέρας απ ότι έχω ακούσει είναι αργής ανάπτυξης και κάποιες φορές συνδέονται με χρωμοσωμικες ανωμαλίες.....οι εμβρυολογοι τι σου είπαν???

Ότι έχουμε μία 5ης πολύ καλή κ περιμένουμε αύριο να δούμε αν θα προχωρήσουν τα αλλά 3. 3ης μέρας δεν με ενημέρωσαν πόσα προχώρησαν, αλλά θα τους ρωτήσω τη Δευτέρα που θα με πάρουν. Το θέμα είναι φαντάσου αυτή η μία κ καλή να έχει μεσογειακή; Τα ποσοστά μας είναι πολύ χαμηλά κ δεν καταλαβαίνω το γιατί… την προηγούμενη φορά από τα 50 είχαμε 7 βλαστοκύστες κ τώρα από 19 1; Έχουμε πολύ καλό σπέρμα, εγώ 32 με άριστες ορμονικές. Κ το πιο βασικό έχω μείνει έγκυος φυσιολογικά τρεις φορές… έχω πελαγώσει πραγματικά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!Σας παρακολουθώ μήνες,παίρνω δύναμη και θάρρος και σας στέλνω θετική ενέργεια!Μόλις ακύρωσα ένα ραντεβού για το τμήμα αποβολών στο Έλενα την Δευτερα 8/11.Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που ενδιαφέρεται..Σας εύχομαι τα καλυτερα μέσα από την καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου, είσαι σίγουρη για το εμβρυολογικο κέντρο και τη δουλειά που κάνουν? Δε θέλω να σου βάζω ιδέες αλλά είχες 19 ωάρια και από αυτα γονιμοποιήθηκαν μόνο 9. Οκ, για αρχή σου έχουν πει από τα 19 ποσα ήταν ωριμα? Επίσης μετά τη γονιμοποίηση να έχεις μόνο μια βλαστοκύστη μου φαίνεται μικρό ποσοστό. Συνήθως από τα γονιμοποιημένα φτάνουν σε βλαστοκύστη ποσοστό 30-50%. Δηλαδή θα έπρεπε να έχεις 3 βλαστοκυστες. Ας δούμε τι θα σου πουν και αύριο και που θα καταλήξετε αλλά θα πρέπει να σου εξηγήσουν γιατί δεν τα κατάφεραν τα υπόλοιπα. Φταίει το σπερμα? Πρέπει να σου δώσουν μια ανάλυση. Αν θυμάμαι καλά είσαι μικρή οπότε θεωρητικά τα ωάρια σου έχουν καλή ποιότητα κιόλας. 

Δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται… Έχουμε τέλειο σπέρμα κ οι ορμονικές μου είναι πολύ καλές. Στην πρώτη μου εξωσωματική πριν 4 χρόνια είχα 50 ωάρια κ κατέληξαν σε 7 βλαστοκύστες. Τώρα με λιγότερα φάρμακα 19 με 1 βλαστοκύστη. Το θέμα είναι ότι ψιλιάστηκα ότι θα συμβεί πάλι το ίδιο όταν προχθές από τα 19 γονιμοποιήθηκαν τα 9. Όσο για το κέντρο τώρα είμαι στον Μαστρ. στο εμβρυογένεσις. Θεωρείτε από τα καλύτερα στην Ελλάδα κ γι αυτό μπήκα στη διαδικασία να κατέβω από Θεσσαλονίκη για να την κάνω εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ότι έχουμε μία 5ης πολύ καλή κ περιμένουμε αύριο να δούμε αν θα προχωρήσουν τα αλλά 3. 3ης μέρας δεν με ενημέρωσαν πόσα προχώρησαν, αλλά θα τους ρωτήσω τη Δευτέρα που θα με πάρουν. Το θέμα είναι φαντάσου αυτή η μία κ καλή να έχει μεσογειακή; Τα ποσοστά μας είναι πολύ χαμηλά κ δεν καταλαβαίνω το γιατί… την προηγούμενη φορά από τα 50 είχαμε 7 βλαστοκύστες κ τώρα από 19 1; Έχουμε πολύ καλό σπέρμα, εγώ 32 με άριστες ορμονικές. Κ το πιο βασικό έχω μείνει έγκυος φυσιολογικά τρεις φορές… έχω πελαγώσει πραγματικά…

Πραγματικά ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει....η fsh είναι καλή???? Δεν βγάζει λογική με καλό σπέρμα και καλές ορμόνες να έχεις αυτά τα ποσοστά σε βλαστοκυστες...εγώ σκέψου που είμαι 33 πτωχή ανταποκρίτρια έβγαλα 4 ωαρια και τα 4 έγιναν βλαστοκυστες με σπέρμα μέτριο...... σε ποιο κέντρο είσαι????

Τώρα είδα σε ποιο κέντρο είσαι....μίλησες με τους εμβρυολογους??!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται… Έχουμε τέλειο σπέρμα κ οι ορμονικές μου είναι πολύ καλές. Στην πρώτη μου εξωσωματική πριν 4 χρόνια είχα 50 ωάρια κ κατέληξαν σε 7 βλαστοκύστες. Τώρα με λιγότερα φάρμακα 19 με 1 βλαστοκύστη. Το θέμα είναι ότι ψιλιάστηκα ότι θα συμβεί πάλι το ίδιο όταν προχθές από τα 19 γονιμοποιήθηκαν τα 9. Όσο για το κέντρο τώρα είμαι στον Μαστρ. στο εμβρυογένεσις. Θεωρείτε από τα καλύτερα στην Ελλάδα κ γι αυτό μπήκα στη διαδικασία να κατέβω από Θεσσαλονίκη για να την κάνω εκεί.

Το σπέρμα το ελέγξατε σε εξειδικευμένο Ουρολόγο/Ανδρολόγο ή ο εξωσωματικός ήταν αυτός που το αξιολόγησε;; Επίσης, πρόσφατο dfi σπέρματος (κατακερματισμό) κάνατε πριν προχωρήσετε; Γιατί δεν έχει σημασία αν έχετε ένα δις σπερματοζωάρια αν αυτά έχουν υψηλό κατακερματισμό! Επίσης, όπως πολύ σωστά ρώτησε η @kk88 πρέπει να μάθεις πόσα από τα ωάρια ήταν ώριμα για να γίνει γονιμοποίηση, πόσα έφτασαν μέχρι τη 3η μέρα για να φτάσετε 5η μέρα με ένα έμβρυο. Έχει σημασία ως προς το που πέφτει το βάρος της ευθύνης για αυτό το αποτέλεσμα.. γιατί αν πχ από τα 19 ήταν ώριμα τα 11, γονιμοποιηθηκαν τα 9 και 3ης μέρας είχαν φτάσει τα 8 αλλά 5η μέρα έφτασε μόνο 1 έμβρυο, τότε μάλλον κάτι παίζει με το σπέρμα που πρέπει να κοιτάξετε! Αλλά αν πχ από τα 19 τα 16 ήταν ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 9 και έφτασαν 3η μέρα τα 2 με αποτέλεσμα αυτό το 1 έμβρυο 5ης μέρας, τότε μπορεί απλά να ήταν στα ωάρια και να ήταν τυχαίο, να μην ήταν καλός ο κύκλος αυτός ή να μην σου ταίριαξε το φάρμακο της διέγερσης κτλ. Από τη στιγμή που είσαι μικρή το λέω, με καλό ορμονικό προφίλ χωρίς πρόβλημα σύλληψης και το κέντρο που είσαι είναι ένα αξιόλογο με καλό εμβρυολογικο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Πραγματικά ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει....η fsh είναι καλή???? Δεν βγάζει λογική με καλό σπέρμα και καλές ορμόνες να έχεις αυτά τα ποσοστά σε βλαστοκυστες...εγώ σκέψου που είμαι 33 πτωχή ανταποκρίτρια έβγαλα 4 ωαρια και τα 4 έγιναν βλαστοκυστες με σπέρμα μέτριο...... σε ποιο κέντρο είσαι????

Τώρα είδα σε ποιο κέντρο είσαι....μίλησες με τους εμβρυολογους??!

Μόνο με αυτή που με κάλεσε σήμερα κ ρωτώντας την γιατί δεν πήγε καλά μου είπε πως δεν ξέρουμε ακόμα πόσα έχουμε για να το λέμε αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Μόνο με αυτή που με κάλεσε σήμερα κ ρωτώντας την γιατί δεν πήγε καλά μου είπε πως δεν ξέρουμε ακόμα πόσα έχουμε για να το λέμε αυτό.

Δηλαδή αυτή θεωρεί ότι θα είναι εντάξει οι αργοπορημενης ανάπτυξης βλαστοκυστες????? Σου τα ανέλυσα άριστα από πάνω η kiddo πρέπει να το ψάξετε δεν εξηγούνται αυτά τα ποσοστά βλαστοκυστεων.....να πας από το κέντρο να κάνεις ραντεβού και να ζητήσεις λεπτομέρειες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Το σπέρμα το ελέγξατε σε εξειδικευμένο Ουρολόγο/Ανδρολόγο ή ο εξωσωματικός ήταν αυτός που το αξιολόγησε;; Επίσης, πρόσφατο dfi σπέρματος (κατακερματισμό) κάνατε πριν προχωρήσετε; Γιατί δεν έχει σημασία αν έχετε ένα δις σπερματοζωάρια αν αυτά έχουν υψηλό κατακερματισμό! Επίσης, όπως πολύ σωστά ρώτησε η @kk88 πρέπει να μάθεις πόσα από τα ωάρια ήταν ώριμα για να γίνει γονιμοποίηση, πόσα έφτασαν μέχρι τη 3η μέρα για να φτάσετε 5η μέρα με ένα έμβρυο. Έχει σημασία ως προς το που πέφτει το βάρος της ευθύνης για αυτό το αποτέλεσμα.. γιατί αν πχ από τα 19 ήταν ώριμα τα 11, γονιμοποιηθηκαν τα 9 και 3ης μέρας είχαν φτάσει τα 8 αλλά 5η μέρα έφτασε μόνο 1 έμβρυο, τότε μάλλον κάτι παίζει με το σπέρμα που πρέπει να κοιτάξετε! Αλλά αν πχ από τα 19 τα 16 ήταν ώριμα, γονιμοποιηθηκαν τα 9 και έφτασαν 3η μέρα τα 2 με αποτέλεσμα αυτό το 1 έμβρυο 5ης μέρας, τότε μπορεί απλά να ήταν στα ωάρια και να ήταν τυχαίο, να μην ήταν καλός ο κύκλος αυτός ή να μην σου ταίριαξε το φάρμακο της διέγερσης κτλ. Από τη στιγμή που είσαι μικρή το λέω, με καλό ορμονικό προφίλ χωρίς πρόβλημα σύλληψης και το κέντρο που είσαι είναι ένα αξιόλογο με καλό εμβρυολογικο..!

Δεν έχουμε κάνει τόσο εξειδικευμένες εξετάσεις σχετικά με το σπέρμα ούτε τώρα ούτε στην πρώτη εξωσωματική καθώς το θέμα μας ήταν το στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Μετά την πρώτη αποτυχημένη εξωσωματική έμεινα σχετικά εύκολα 3 φορές έγκυος φυσιολογικά , έχοντας τώρα ένα παιδάκι κ κάνοντας δυο  αμβλώσεις λόγω της νόσου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Δηλαδή αυτή θεωρεί ότι θα είναι εντάξει οι αργοπορημενης ανάπτυξης βλαστοκυστες????? Σου τα ανέλυσα άριστα από πάνω η kiddo πρέπει να το ψάξετε δεν εξηγούνται αυτά τα ποσοστά βλαστοκυστεων.....να πας από το κέντρο να κάνεις ραντεβού και να ζητήσεις λεπτομέρειες....

Θα μιλήσω κ με τον Μαστρ. την Δευτέρα. Να πάω από εκεί δεν μπορώ τώρα γιατί γύρισα Θεσσαλονίκη. Μου αρέσει που ήταν σχεδόν απόλυτος ότι η παλιά διέγερση δεν πήγε καλά λόγω της ποσότητας των ωαρίων. Προφανώς κάτι άλλο φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Θα μιλήσω κ με τον Μαστρ. την Δευτέρα. Να πάω από εκεί δεν μπορώ τώρα γιατί γύρισα Θεσσαλονίκη. Μου αρέσει που ήταν σχεδόν απόλυτος ότι η παλιά διέγερση δεν πήγε καλά λόγω της ποσότητας των ωαρίων. Προφανώς κάτι άλλο φταίει.

Ααα είσαι Θεσσαλονίκη συγγνώμη κοπέλα μου δεν το κατάλαβα.....ναι μίλησε μαζί του και ζήτα ανάλυση που σταματούσαν τα έμβρυα.... στα 50 ωάρια και εγώ θα πίστευα ότι αυτό φταίει... αλλά όταν επαναλαμβάνεται το σκηνικό παύει να είναι τυχαίο και θέλει διερεύνηση... δεν σημαίνει ότι υπάρχει κάτι κακό.... αλλά θα πρέπει να δεις γιατί συμβαίνει αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ααα είσαι Θεσσαλονίκη συγγνώμη κοπέλα μου δεν το κατάλαβα.....ναι μίλησε μαζί του και ζήτα ανάλυση που σταματούσαν τα έμβρυα.... στα 50 ωάρια και εγώ θα πίστευα ότι αυτό φταίει... αλλά όταν επαναλαμβάνεται το σκηνικό παύει να είναι τυχαίο και θέλει διερεύνηση... δεν σημαίνει ότι υπάρχει κάτι κακό.... αλλά θα πρέπει να δεις γιατί συμβαίνει αυτό....

Πρέπει να μάθουμε ναι, αν κ δεν νομίζω να ξανακάνω διέγερση. Ο άντρας μου φοβάται πολύ τα φάρμακα κ δεν θέλει να ξαναπάρω. Δεν θέλω να σκέφτομαι για το μετά, ελπίζοντας ακόμα ότι δεν θα πάει χαμένη κ αυτή η προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Σου έστειλα μήνυμα,,,αλλά μάλλον δεν λαμβάνεις? Ελπίζω πραγματικά αυτή η "φτωχή ανταπόκριση" να έρθει με "μωρουδίστικη καλοπέραση" κάποια στιγμή σύντομα. 😍 

Ναι εχω ενα προβλημα με τον υπολογιστη κ μπαινω απο το κινητο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δεν έχουμε κάνει τόσο εξειδικευμένες εξετάσεις σχετικά με το σπέρμα ούτε τώρα ούτε στην πρώτη εξωσωματική καθώς το θέμα μας ήταν το στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Μετά την πρώτη αποτυχημένη εξωσωματική έμεινα σχετικά εύκολα 3 φορές έγκυος φυσιολογικά , έχοντας τώρα ένα παιδάκι κ κάνοντας τρεις αμβλώσεις λόγω της νόσου. 

Δυστυχώς το αποτέλεσμα της κάθε προσπάθειας εξωσωματικής είναι θέμα πιθανοτήτων.. ασχέτως περίπτωσης.. και για αυτό καλό είναι να τα ελέγχουμε όλα από πριν, με τη κάθε απαραίτητη ειδικότητα γιατρού ξεχωριστά, ώστε να ξεκινάμε τη προσπάθεια μας με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις! Έχουμε δει πολλές φορές "εύκολες" περιπτώσεις γυναικών να ταλαιπωρούνται για χρόνια και "δύσκολες" να τα καταφέρνουν σχετικά αμέσως! Καμία περίπτωση όμως δεν είναι εύκολη ή δύσκολη.. Μακάρι να ήταν κάτι σίγουρο σε κάθε μας προσπάθεια..! Αλλά κανένας δεν μπορεί να το εγγυηθεί και τίποτα για καμία μας δεν είναι σίγουρο.. έτσι είναι ο κόσμος της εξωσωματικής! Με το σταυρό στο χέρι και βάρκα την ελπίδα που λένε.. όμως όλες θα τα καταφέρουμε στο τέλος με δύναμη πίστη και ελπίδα!!

Συμβουλή μου λοιπόν να απευθυνθείτε σε έναν εξειδικευμένο Ουρολόγο/Ανδρολόγο σε θέματα υπογονιμότητας ακόμα και τώρα να σας ελέγξει και σε έναν ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στα αναπαραγωγικά εσύ. Ακόμα καλό θα ήταν να επισκεφθείς μια αιματολόγο με ειδίκευση στα ανοσολογικά, μάλιστα βρίσκεται μια εξαιρετική τέτοια γιατρός στη Θεσσαλονίκη που βρίσκεσαι!

Όπως και να έχει όμως, επί της ουσίας το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να βρεθεί το ένα τυχερό υγιές και ποιοτικό εμβρυακι το οποίο θα δώσει μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Στο εύχομαι λοιπόν ολόψυχα να είναι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ναι εχω ενα προβλημα με τον υπολογιστη κ μπαινω απο το κινητο μου.

Κάτι τέτοιο υπέθεσα ότι θα συνέβαινε. Παρόλα αυτά μπορείς και απ'το κινητό να δεις εικόνα όπως και στον υπολογιστή αν πατήσεις πάνω δεξιά στης 3 τελιτσες και επιλέξεις "Για Υπολογιστή" σκρολαροντας προς τα κάτω τη μπαρα θα το δεις. 😘🥰😍 Αλλιώς όποτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Δυστυχώς το αποτέλεσμα της κάθε προσπάθειας εξωσωματικής είναι θέμα πιθανοτήτων.. ασχέτως περίπτωσης.. και για αυτό καλό είναι να τα ελέγχουμε όλα από πριν, με τη κάθε απαραίτητη ειδικότητα γιατρού ξεχωριστά, ώστε να ξεκινάμε τη προσπάθεια μας με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις! Έχουμε δει πολλές φορές "εύκολες" περιπτώσεις γυναικών να ταλαιπωρούνται για χρόνια και "δύσκολες" να τα καταφέρνουν σχετικά αμέσως! Καμία περίπτωση όμως δεν είναι εύκολη ή δύσκολη.. Μακάρι να ήταν κάτι σίγουρο σε κάθε μας προσπάθεια..! Αλλά κανένας δεν μπορεί να το εγγυηθεί και τίποτα για καμία μας δεν είναι σίγουρο.. έτσι είναι ο κόσμος της εξωσωματικής! Με το σταυρό στο χέρι και βάρκα την ελπίδα που λένε.. όμως όλες θα τα καταφέρουμε στο τέλος με δύναμη πίστη και ελπίδα!!

Συμβουλή μου λοιπόν να απευθυνθείτε σε έναν εξειδικευμένο Ουρολόγο/Ανδρολόγο σε θέματα υπογονιμότητας ακόμα και τώρα να σας ελέγξει και σε έναν ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στα αναπαραγωγικά εσύ. Ακόμα καλό θα ήταν να επισκεφθείς μια αιματολόγο με ειδίκευση στα ανοσολογικά, μάλιστα βρίσκεται μια εξαιρετική τέτοια γιατρός στη Θεσσαλονίκη που βρίσκεσαι!

Όπως και να έχει όμως, επί της ουσίας το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να βρεθεί το ένα τυχερό υγιές και ποιοτικό εμβρυακι το οποίο θα δώσει μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Στο εύχομαι λοιπόν ολόψυχα να είναι αυτό!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Δυστυχώς το αποτέλεσμα της κάθε προσπάθειας εξωσωματικής είναι θέμα πιθανοτήτων.. ασχέτως περίπτωσης.. και για αυτό καλό είναι να τα ελέγχουμε όλα από πριν, με τη κάθε απαραίτητη ειδικότητα γιατρού ξεχωριστά, ώστε να ξεκινάμε τη προσπάθεια μας με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις! Έχουμε δει πολλές φορές "εύκολες" περιπτώσεις γυναικών να ταλαιπωρούνται για χρόνια και "δύσκολες" να τα καταφέρνουν σχετικά αμέσως! Καμία περίπτωση όμως δεν είναι εύκολη ή δύσκολη.. Μακάρι να ήταν κάτι σίγουρο σε κάθε μας προσπάθεια..! Αλλά κανένας δεν μπορεί να το εγγυηθεί και τίποτα για καμία μας δεν είναι σίγουρο.. έτσι είναι ο κόσμος της εξωσωματικής! Με το σταυρό στο χέρι και βάρκα την ελπίδα που λένε.. όμως όλες θα τα καταφέρουμε στο τέλος με δύναμη πίστη και ελπίδα!!

Συμβουλή μου λοιπόν να απευθυνθείτε σε έναν εξειδικευμένο Ουρολόγο/Ανδρολόγο σε θέματα υπογονιμότητας ακόμα και τώρα να σας ελέγξει και σε έναν ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στα αναπαραγωγικά εσύ. Ακόμα καλό θα ήταν να επισκεφθείς μια αιματολόγο με ειδίκευση στα ανοσολογικά, μάλιστα βρίσκεται μια εξαιρετική τέτοια γιατρός στη Θεσσαλονίκη που βρίσκεσαι!

Όπως και να έχει όμως, επί της ουσίας το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να βρεθεί το ένα τυχερό υγιές και ποιοτικό εμβρυακι το οποίο θα δώσει μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Στο εύχομαι λοιπόν ολόψυχα να είναι αυτό!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Ότι καλύτερο κ σε εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Ότι καλύτερο κ σε εσένα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!🤗 Μακάρι..! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κάτι τέτοιο υπέθεσα ότι θα συνέβαινε. Παρόλα αυτά μπορείς και απ'το κινητό να δεις εικόνα όπως και στον υπολογιστή αν πατήσεις πάνω δεξιά στης 3 τελιτσες και επιλέξεις "Για Υπολογιστή" σκρολαροντας προς τα κάτω τη μπαρα θα το δεις. 😘🥰😍 Αλλιώς όποτε! 

Δεν ξερω βλε παιδι μου εμενα αυτες τις 3 τελιτσες το iPhone δεν τις βγαζει κ απο το tablet ενω παλια εμπαινα τωρα δεν με βαζει λεει πως δεν υπαρχει ο χρηστης! Θα μας τρελανει η τεχνολογια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Δεν ξερω βλε παιδι μου εμενα αυτες τις 3 τελιτσες το iPhone δεν τις βγαζει κ απο το tablet ενω παλια εμπαινα τωρα δεν με βαζει λεει πως δεν υπαρχει ο χρηστης! Θα μας τρελανει η τεχνολογια

Θα τσεκαρω αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Θα τσεκαρω αυριο

Δεν πειράζει,,, και πήγα να πω "από iPhone δεν ξέρω αν μπαίνει έτσι μόνο,,," χαχαχα,,,πάω να παίξω εγώ τζόκερ και εσύ λαχείο 🤣😂🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Δεν ξερω βλε παιδι μου εμενα αυτες τις 3 τελιτσες το iPhone δεν τις βγαζει κ απο το tablet ενω παλια εμπαινα τωρα δεν με βαζει λεει πως δεν υπαρχει ο χρηστης! Θα μας τρελανει η τεχνολογια

Από iPhone συμμαθήτρια αν έχεις βάλει τα μηνύματα να έρχονται κ στο μαιλ θα μπεις από τα μαιλ σου 

Αν όχι μόνο από υπολογιστη

Δεν έχουμε τις τρεις τελίτσες καρδιά μου😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Πρέπει να μάθουμε ναι, αν κ δεν νομίζω να ξανακάνω διέγερση. Ο άντρας μου φοβάται πολύ τα φάρμακα κ δεν θέλει να ξαναπάρω. Δεν θέλω να σκέφτομαι για το μετά, ελπίζοντας ακόμα ότι δεν θα πάει χαμένη κ αυτή η προσπάθεια.

@Zeta. και οι δυο διεγέρσεις με το ίδιο φάρμακο ήταν;

Γιατι έχουμε διαβάσει περιπτώσεις που πχ με Gonal πήγαν κουβα και με Menopur τα έσπασαν. Τυχαία παραδείγματα λέω τώρα αλλά μήπως δεν σου ταίριαξε το φάρμακο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Δεν ξερω βλε παιδι μου εμενα αυτες τις 3 τελιτσες το iPhone δεν τις βγαζει κ απο το tablet ενω παλια εμπαινα τωρα δεν με βαζει λεει πως δεν υπαρχει ο χρηστης! Θα μας τρελανει η τεχνολογια

Κ εγώ iPhone έχω. υπάρχει η επιλογή ιστότοπος για υπολογιστές, αλλά παλι δεν εμφανίζει τα μηνύματα. Αυτό που κάνω εγώ είναι να έχω μονίμως μια επιπλέον καρτέλα με το λινκ mammyland.com/messenger 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Zeta. και οι δυο διεγέρσεις με το ίδιο φάρμακο ήταν;

Γιατι έχουμε διαβάσει περιπτώσεις που πχ με Gonal πήγαν κουβα και με Menopur τα έσπασαν. Τυχαία παραδείγματα λέω τώρα αλλά μήπως δεν σου ταίριαξε το φάρμακο;

Λεγε τέτοια να μου αναπτερώσεις το ηθικό. Γιατί και εγώ στην προηγούμενη έκανα gonal, έβγαλαν 21 ωάρια και πήραμε στο τέλος 2 μετρια μοριδια.  Τωρα ο γιατρός μου, ο συνεργάτης του Π.... λέει να πάμε με menopur.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου, Εγώ μέχρι και τη μέρα της γέννας δεν είχα ούτε μια αλλά βέβαια έβαζα κρεμούλες και λαδάκια...Βγαίνοντας από το νοσοκομείο στην κοιλιά μου κάτω από τον ομφαλό είχα μεγάλες κόκκινες...είχα πει θα τις φροντίσω αλλά προφανώς και δε προλαβαίνω...Τώρα δε βάζω τίποτα αλλά βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ξεθωριάζουν...Δε θα σου πω ψέματα,με ενοχλούν πάρα πολύ αλλά τι να κάνουμε ?δε πειράζει θα τι ξεπεράσουμε και αυτό 🦋
    • καλημέρα κορίτσια...εγω εχω ραγιάδες... θα φύγουν λέτε κάποια στιγμή;
    • Ναι έτσι ήταν και στην πρώτη  Εμένα μου πήρε αρκετό χρόνο να στρώσει αλλά δεν έβαλα τίποτα σε κρέμες και τέτοια.. μετά από αρκετούς  μήνες  δεν φαινόταν ιδιαίτερα η τομή εδώ μαία και δεν την είδε αμέσως με ρώτησε αν πάω για Φ.Τ και την λέω όχι έχω κάνει καισαρική το πρώτο, μου λέει ααα που είναι η τομή σου ; Πιο κάτω ; δεν φαίνεται σου έκανε καλή δουλειά..  τωρε με δεύτερη καισαρική δεν ξέρω πως θα είναι.. αλλά  εντάξει εμένα δεν με ενοχλεί να σας πω την αλήθεια έτσι και αλλιώς εκεί που είναι ούτε με μαγιό φαίνεται άσε που έχω και άλλη τομή πίσω στην μέση από άλλο χειρουργείο εκείνη φαίνεται και με μαγιό 😅 
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Σούπερ μου ακούγεται η μικρούλα σας!!😍😍 Μπράβο το κορίτσι!!! ❤️❤️❤️❤️ Πότε θα ξαναπάτε; Εμείς με το καλό τώρα στο Doppler ξανά 12/11.. αν και μου φαίνεται αργά 33η.. @_piripiri_ μου σε ποια εβδομάδα την έκανες εσύ; Στα υπόλοιπα κορίτσια σας έχουν πει πότε να τη κάνετε;  Κανονικά δεν χρειάζεται ραντεβού για τη καμπύλη.. το μόνο που ίσως χρειαστεί είναι να πάρεις τη γλυκόζη από το φαρμακείο.. αλλά πάρε ένα τηλέφωνο το διαγνωστικό να είσαι σίγουρη γιατί πολλά διαγνωστικά σου παρέχουν και τη γλυκόζη.. Νηστική να είσαι κανά 8ωρο πριν πας και απέφυγε να φάς βαριά πράγματα το βράδυ για να μην δείξει ψευδώς αυξημένη η νηστείας.. όχι γλυκά πχ και λευκά άλευρα.. αυτά κυρίως αυξάνουν πολύ το ζάχαρο.. Μα ρε συ.. τι κίνηση είναι αυτή που έχει;; Δεν θέλω να κατεβαίνω Αθήνα πλέον..! Με τα δίκια του και ο άντρας σου αν και στον δικό μου έχω απαγορεύσει γκρίνια και νεύρα στο αυτοκίνητο.. δεν ξέρεις τι γίνεται όσο είμαστε στο δρόμο, αυτό του λέω κάθε φορά.. ας είμαστε ψύχραιμοι λοιπόν και να εκτιμαμε που είμαστε υγιείς και έχουμε ευλογηθεί με το σπορακι μας..!  Να σου πω.. και εγώ που είμαι "κλεισμένη" από τον Ιούνιο που σταμάτησα τη δουλειά/σχολή δεν τρελαίνομαι και πολύ να βγαίνω.. ίσως γιατί δεν έχω και τι να βάλω πλέον..😅 αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας με το κόσμο που κυκλοφορεί.. μου αρέσει η ησυχία μου.. 😌  Octoberfest ε;! Τι καλό φάγατε;; Αύριο θα είναι ωραία, έχει Μπίγαλη και Βόσσου.. 
    • Καλημέρα!! Σ' ευχαριστώ και πάλι!! Όχι όχι.. δημόσιο είναι η σχολή, όχι ιδιωτικό..! Σου έστειλα πμ!! Δυστυχώς όμως διακρίσεις υπάρχουν.. και δεν βλέπω και κάποια νομοθεσία/διάταξη που να σε στηρίζει.. όχι τουλάχιστον σε αυτές τις σχολές.. Θέλω πολύ να μάθω λεπτομέρειες του πως τα κατάφερες εσύ..!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...