Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία…μη με μαλώσετε! Δε κρατήθηκα από το άγχος τόσων αποτυχιών και από την αγωνία μου κ έκανα τεστ σημερα πρωι πρωι! Αρνητικό 😭! Την μεταφορα την εκανα 1/11 κ για χοριακη είναι να παω στις 9/11! Λέτε να χω ακόμα ελπίδες; Είναι όντως νωρις για να δείξει; 😔😔😔

Πραγματικά θα σε μαλώσω τώρα...είναι δυνατόν.....μόνο αρνητικό θα έδειχνε στις 4 μέρες απο την μεταφορά..... λοιπόν ξέχνα το αυτό μην το υπολογίζεις καθόλου.....αυτά έκανε και η @Παρασκευαιδου και μετά από κάποιες μέρες άρχισε να δείχνει το τεστ..... εντωμεταξύ έβαλες και ένα ποσό να έχει αυξηθεί η χοριακη 4 μέρες μετά....αχ ξύλο που θες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία…μη με μαλώσετε! Δε κρατήθηκα από το άγχος τόσων αποτυχιών και από την αγωνία μου κ έκανα τεστ σημερα πρωι πρωι! Αρνητικό 😭! Την μεταφορα την εκανα 1/11 κ για χοριακη είναι να παω στις 9/11! Λέτε να χω ακόμα ελπίδες; Είναι όντως νωρις για να δείξει; 😔😔😔

Πιστευω πως ειναι παρα πολυ μωρις εισαι μονο 4 μερες μετα την εμβρυομεταφορα .. οποτε μην αγχωνεσαι αδικα .. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα ναι εσύ;

Η πρωτη μου ναι .. εσας επειδη ειμαι καινουργια το προβλημα σας ποιο ειναι ;; Επισης το Δεκεμβριο γινομαι 36 εσυ;; Λογικα πανω κατω μαζι θα ειμαστε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Η πρωτη μου ναι .. εσας επειδη ειμαι καινουργια το προβλημα σας ποιο ειναι ;; Επισης το Δεκεμβριο γινομαι 36 εσυ;; Λογικα πανω κατω μαζι θα ειμαστε ❤️

Μικρουλάκι είσαι, 41 εγώ με μια εξωμήτριο και πάνω από 6μηνο προσπαθειών λες να το πάμε παρέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες σας καλά!!

@BlackCat Μετά από κάποια τηλεφωνήματα μου στείλανε επιτέλους το χαρτί από το ινστιτούτο.. Λοιπόν γονιμοποιήθηκαν και καλλιεργήθηκαν ως την τρίτη μέρα με ποιότητα ΜΙΙ 3+ και έγινε ετ με (8 cells) ποιότητας 4.  Όσον αφορά το σπέρμα η κινητικότητα ήταν 10% ταχεία προωθητική, 30% μέτρια, 10% επιτόπια και 50% ακίνητα. Επομένως έχουμε και λέμε, θα ελέγξουμε φυσικά το σπέρμα και βλέπουμε ξανα. Πάντως εμένα με πείραξε που την μια μου είπαν βλαστοκύστες και την άλλη το μόνο που μου είπαν ειναι πως τα ωάρια ήταν άριστης ποιότητας. Να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω αν είναι όντως άριστα ή όχι.

@skorpina78 Είναι πάρα πολύ νωρίς που έκανες τεστ να ξέρεις. Κάτσε άραξε (εαν αράζεις) ή κάτσε χαλαρα και δούλεψε (εαν δουλέυεις) και κάνε με το καλό το τεστ στην ημ/νια που σου είπε ή μια μερα πριν αν δεν αντέχεις. Βασικα περνάνε γρήγορα οι μέρες, να δες... πέρασαν κιόλας. 5 σήμερα , σκ 6-7, πήγαινε δευτέρα αν θέλεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Μικρουλάκι είσαι, 41 εγώ με μια εξωμήτριο και πάνω από 6μηνο προσπαθειών λες να το πάμε παρέα;

Ε οχι κ μικρουλακι χαχαχα .. εγω ιανουαριο θα ξεκινησω προετοιμασια αν ξεκινησεις κ συ εκει μαζι θα μαστε σιγουρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ε οχι κ μικρουλακι χαχαχα .. εγω ιανουαριο θα ξεκινησω προετοιμασια αν ξεκινησεις κ συ εκει μαζι θα μαστε σιγουρα ❤️

Λογικά και εγώ μαζι σας...για να δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λογικά και εγώ μαζι σας...για να δούμε

Εχεις κανει ηδη ειδα μια εμβρυομεταφορα αρα θα ναι η 2η;; Μαζι ολες να εχουμε η μια την αλλη ..εσυ ποσο χρονων εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία…μη με μαλώσετε! Δε κρατήθηκα από το άγχος τόσων αποτυχιών και από την αγωνία μου κ έκανα τεστ σημερα πρωι πρωι! Αρνητικό 😭! Την μεταφορα την εκανα 1/11 κ για χοριακη είναι να παω στις 9/11! Λέτε να χω ακόμα ελπίδες; Είναι όντως νωρις για να δείξει; 😔😔😔

Με ένα έμβρυο και μόλις 4ημέρες από ΕΤ πες οτι ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΝ!!!

🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες σας καλά!!

@BlackCat Μετά από κάποια τηλεφωνήματα μου στείλανε επιτέλους το χαρτί από το ινστιτούτο.. Λοιπόν γονιμοποιήθηκαν και καλλιεργήθηκαν ως την τρίτη μέρα με ποιότητα ΜΙΙ 3+ και έγινε ετ με (8 cells) ποιότητας 4.  Όσον αφορά το σπέρμα η κινητικότητα ήταν 10% ταχεία προωθητική, 30% μέτρια, 10% επιτόπια και 50% ακίνητα. Επομένως έχουμε και λέμε, θα ελέγξουμε φυσικά το σπέρμα και βλέπουμε ξανα. Πάντως εμένα με πείραξε που την μια μου είπαν βλαστοκύστες και την άλλη το μόνο που μου είπαν ειναι πως τα ωάρια ήταν άριστης ποιότητας. Να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω αν είναι όντως άριστα ή όχι.

 

Δεν τα πολυκαταλαβαίνω για να σου πω την αλήθεια απλά θεωρώ οτι το (8 cells) αφορά έμβρυα 3ημερών και όχι βλαστοκύστη.

Στις βλαστοκύστες τα κύτταρα είναι πολλαααα παραπα΄νω και δεν μετριούνται δεν αναφέρονται δηλαδή στην αξιολόγηση.

Ένα τέλειο έμβρυο 3ημερών έχει (8 cells-10 cells).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι μου, εγώ θα σου έλεγα να πας ένα ή κ δύο μη σου πω μήνες με φυσικό να ξεκουραστεί κ το σώμα σου λιγάκι κ μετά τις εξετάσεις σου κ αρχές του νέου χρόνου πια θα έχει σίγουρα ξεκαθαρίσει το τοπίο… Μετά θα πήγαινα για μια νέα ήπια ενδεχομένως διέγερση …

@hope501 κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τη σκέψη. Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός μου δε συμμερίζεται την άποψη ότι η ποσότητα βλάπτει την ποιότητα. Τον είχα ρωτήσει ξεκάθαρα όταν πρωτοξεκίνησα στην 1η μου διέγερση που είχα 20 ωάρια μήπως να μειώναμε τις ορμόνες για να πετύχω καλύτερη ποιότητα και η απάντηση ήταν ότι αυτό είναι ένα θέμα που έχει απασχολήσει τη βιβλιογραφία αλλά έχει αποδειχτεί ότι η ποιότητα δεν επηρεάζεται από αυτό και ότι θέλει όσο το δυνατόν περισσότερα ωάρια για να αυξήσουμε τις πιθανότητες να πετύχουμε το καλό ωάριο. Επειδή το έχω λίγο ψάξει σε άρθρα κλπ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει πουθενά να υποστηρίζουν κάτι διαφορετικό. Ο φυσικός προτιμάται είτε όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση είτε όταν για άλλους λόγους ιατρικούς πρέπει να αποφευχθούν τα φάρμακα. Οπότε με αυτα σαν δεδομένα πιστεύω δε θα θελήσει να με πάει ούτε καν σε τροποποιημένο. Για όσο ακόμα έχω ανταπόκριση Θα θέλει να επαναλάβω το πρωτοκολλο όπως το έχω κάνει 3 φορές τώρα.

Επειδή όμως έχω μπερδευτεί αρκετά, έχω κλείσει ραντεβου με έναν ακόμη εξωσωματικό την επόμενη Πέμπτη να δω τι θα είχε να προτεινει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία…μη με μαλώσετε! Δε κρατήθηκα από το άγχος τόσων αποτυχιών και από την αγωνία μου κ έκανα τεστ σημερα πρωι πρωι! Αρνητικό 😭! Την μεταφορα την εκανα 1/11 κ για χοριακη είναι να παω στις 9/11! Λέτε να χω ακόμα ελπίδες; Είναι όντως νωρις για να δείξει; 😔😔😔

Τέτοιες βλακείες έκανα κ εγώ. Στην πρώτη μου ετ είχα βάλει 2 βλαστοκύστες, έκανα την τέταρτη μέρα τεστ κ ήταν καρααρνητικό. Μετά από δύο μέρες είχε δείξει πολύ αχνό θετικό, αλλά πάντα με δυο έμβρυα. Δυστυχώς κατέληξε σε βιοχημική, αλλα όπως κ να έχει είναι πολύ πολύ νωρίς….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2021 at 11:28 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσιαααααααααααα κλαιωωωωωωωωωω 750!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι έγκυος κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά χτες έγινε πάρτι εδώ μέσα και το έχασα με όλες τις υποχρεώσεις μου. 
μπραβο κοριτσάρα μου, μας δίνεις ελπίδες να ξέρεις με την τεράστια νουμεραρα σου! Πας κατευθείαν στις διδυμομανουλες πιστεύω. 
μια ανέφελη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Να το απολαύσεις από εδώ και περα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@hope501 κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τη σκέψη. Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός μου δε συμμερίζεται την άποψη ότι η ποσότητα βλάπτει την ποιότητα. Τον είχα ρωτήσει ξεκάθαρα όταν πρωτοξεκίνησα στην 1η μου διέγερση που είχα 20 ωάρια μήπως να μειώναμε τις ορμόνες για να πετύχω καλύτερη ποιότητα και η απάντηση ήταν ότι αυτό είναι ένα θέμα που έχει απασχολήσει τη βιβλιογραφία αλλά έχει αποδειχτεί ότι η ποιότητα δεν επηρεάζεται από αυτό και ότι θέλει όσο το δυνατόν περισσότερα ωάρια για να αυξήσουμε τις πιθανότητες να πετύχουμε το καλό ωάριο. Επειδή το έχω λίγο ψάξει σε άρθρα κλπ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει πουθενά να υποστηρίζουν κάτι διαφορετικό. Ο φυσικός προτιμάται είτε όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση είτε όταν για άλλους λόγους ιατρικούς πρέπει να αποφευχθούν τα φάρμακα. Οπότε με αυτα σαν δεδομένα πιστεύω δε θα θελήσει να με πάει ούτε καν σε τροποποιημένο. Για όσο ακόμα έχω ανταπόκριση Θα θέλει να επαναλάβω το πρωτοκολλο όπως το έχω κάνει 3 φορές τώρα.

Επειδή όμως έχω μπερδευτεί αρκετά, έχω κλείσει ραντεβου με έναν ακόμη εξωσωματικό την επόμενη Πέμπτη να δω τι θα είχε να προτεινει. 

Στην πρώτη μου εξωσωματική μου πήραν 50 ωάρια κ μόνο τα 7 έφτασαν βλαστοκύστες στις οποίες δεν έμεινα σε καμία έγκυος. Πιστεύω πως επηρεάζεται η ποιότητα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Στην πρώτη μου εξωσωματική μου πήραν 50 ωάρια κ μόνο τα 7 έφτασαν βλαστοκύστες στις οποίες δεν έμεινα σε καμία έγκυος. Πιστεύω πως επηρεάζεται η ποιότητα…

Έχεις πολυκυστικες? Τι ηλικια είχες όταν συνέβη αυτό? 50 δεν έχω ξανακούσει για να πω την αλήθεια, πως την πάλεψες, εγώ με τα 20 και νόμιζα θα εκραγώ πριν την ωοληψια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η sarah_k είπε:

Πω πω, τι χαρά! Με το καλό, γερά και τυχερά! ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία…μη με μαλώσετε! Δε κρατήθηκα από το άγχος τόσων αποτυχιών και από την αγωνία μου κ έκανα τεστ σημερα πρωι πρωι! Αρνητικό 😭! Την μεταφορα την εκανα 1/11 κ για χοριακη είναι να παω στις 9/11! Λέτε να χω ακόμα ελπίδες; Είναι όντως νωρις για να δείξει; 😔😔😔

Ρεεε είναι παρά πολύ νωρις. 4 μερες περασαν. 😔😔 μην στενοχωρεις το Μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Την έκανα την Δευτέρα! Όλα βαίνουν καλώς! Ένα κ ένα τελικά! Ο γιος Μου κύριος το πουλάκι μου! Η κόρη Του δε, άρχισε να μας φασκελώνει ήδη! 🤪😂

 

D21307F5-B4E4-4512-AB3E-518F68898142.jpeg

Το πιο γλυκο χερακι🥰🥰 με το καλό να τα δεχτείς αγαπημένη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Το πιο γλυκο χερακι🥰🥰 με το καλό να τα δεχτείς αγαπημένη μου

Με το καλό να τα δείτε κ εσείς όλα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@hope501 κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τη σκέψη. Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός μου δε συμμερίζεται την άποψη ότι η ποσότητα βλάπτει την ποιότητα. Τον είχα ρωτήσει ξεκάθαρα όταν πρωτοξεκίνησα στην 1η μου διέγερση που είχα 20 ωάρια μήπως να μειώναμε τις ορμόνες για να πετύχω καλύτερη ποιότητα και η απάντηση ήταν ότι αυτό είναι ένα θέμα που έχει απασχολήσει τη βιβλιογραφία αλλά έχει αποδειχτεί ότι η ποιότητα δεν επηρεάζεται από αυτό και ότι θέλει όσο το δυνατόν περισσότερα ωάρια για να αυξήσουμε τις πιθανότητες να πετύχουμε το καλό ωάριο. Επειδή το έχω λίγο ψάξει σε άρθρα κλπ η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει πουθενά να υποστηρίζουν κάτι διαφορετικό. Ο φυσικός προτιμάται είτε όταν δεν υπάρχει ανταπόκριση είτε όταν για άλλους λόγους ιατρικούς πρέπει να αποφευχθούν τα φάρμακα. Οπότε με αυτα σαν δεδομένα πιστεύω δε θα θελήσει να με πάει ούτε καν σε τροποποιημένο. Για όσο ακόμα έχω ανταπόκριση Θα θέλει να επαναλάβω το πρωτοκολλο όπως το έχω κάνει 3 φορές τώρα.

Επειδή όμως έχω μπερδευτεί αρκετά, έχω κλείσει ραντεβου με έναν ακόμη εξωσωματικό την επόμενη Πέμπτη να δω τι θα είχε να προτεινει. 

Να πας οπωσδήποτε. Εγω σαν άνθρωπος δίνω πολλές ευκαιρίες, είτε φιλους είτε γιατρούς κτλ, αλλά όταν θεωρώ πως με έκαψε κάποιος τότε την κάνω. Οταν καείς απ'το χυλό φυσσάς και το γιαούρτι. Με τον γιατρό μου ήμουν βασικά ευχαριστημένη, αλλά όσο καλός και να είναι και όσο κοντά στο τηλ ανα πάσα στιγμη, τόσο θεωρώ πως είναι άπειρος πάνω στο θέμα της εξωσωματικής κτλ κτλ. Αυτό που απλά σου ειπα να αφήσεις το σώμα να ηρεμήσει και μαζι και τον εαυτό σου και μετά να πας να κάνεις διέγερση με την αρχή του έτους. Φυσικά ο καθε ένας κάνει αυτό που θεωρεί για τον εαυτό του σωστό.

στις πριν 36 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν τα πολυκαταλαβαίνω για να σου πω την αλήθεια απλά θεωρώ οτι το (8 cells) αφορά έμβρυα 3ημερών και όχι βλαστοκύστη.

Στις βλαστοκύστες τα κύτταρα είναι πολλαααα παραπα΄νω και δεν μετριούνται δεν αναφέρονται δηλαδή στην αξιολόγηση.

Ένα τέλειο έμβρυο 3ημερών έχει (8 cells-10 cells).

Πάντος δεν ήταν βλαστοκύστες. Ηταν 3 ημε΄ρων και όπως είπαν Μπορεί να ήταν άριστα τα δικά μου όπως είπαν με 8 cells, αλλά να μην ήταν δυνατό το σπέρμα. Δεν ξέρω. Θα αναλύσουμε το σπέρμα εντος των ημερων.... και όπως είπα, μεσα στον μήνα παω και αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Την έκανα την Δευτέρα! Όλα βαίνουν καλώς! Ένα κ ένα τελικά! Ο γιος Μου κύριος το πουλάκι μου! Η κόρη Του δε, άρχισε να μας φασκελώνει ήδη! 🤪😂

 

D21307F5-B4E4-4512-AB3E-518F68898142.jpeg

Τι όμορφη εικόνα🥰!! Με το καλό να τα δεχτείς να τα κρατήσεις σε λίγους μήνες στην αγκαλιά σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία…μη με μαλώσετε! Δε κρατήθηκα από το άγχος τόσων αποτυχιών και από την αγωνία μου κ έκανα τεστ σημερα πρωι πρωι! Αρνητικό 😭! Την μεταφορα την εκανα 1/11 κ για χοριακη είναι να παω στις 9/11! Λέτε να χω ακόμα ελπίδες; Είναι όντως νωρις για να δείξει; 😔😔😔

Κορίτσι μου!!!!! Κάνε λίγο ακόμα υπομονή και πήγαινε πάλι για χοριακη όταν σου είπε ο γιατρός σου!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...