Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Δεν γνωρίζω απόλυτα  αν ζητάνε αιμοληψία κ από τους γονείς για την κυστική. Για την μεσογειακή μας ζητήσανε. Όπως κ να έχει όταν ξεκινήσετε την διαδικασία θα τα συζητήσετε με τον γιατρό σας. Να σας πει κ για το χρονικό διάστημα που θέλει ο προεμφυτευτικός όπως κ για το κόστος που είναι γενικά αρκετά μεγάλο.

@mmkΣτην κυστική ίνωση (αναφέρομαι στο Λαικό) αν βγεις φορέας σου λένε ότι θα πρέπει να εξεταστούν τα αδέρφια σου και τα 1α ξαδέρφια σου και από τις 2 πλευρές, γιατί προφανώς δε γνωρίζεις αν η μετάλλαξη του γονιδίου κληρονομήθηκε από τη μητέρα σου, από τον πατέρα σου ή και από τους 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσιαααααααααααα κλαιωωωωωωωωωω 750!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι έγκυος κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο! Τέλεια! Καλούς διπλασιασμούς να εχεις! Αντε να παίρνουμε σειρά οι υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Την πρώτη φορά είχα 50 ωάρια κ έφτασαν βλαστοκύστες μόνο τα 7 όπου έβαλα τα 6 κ δεν έπιασα κανένα. Ο νέος γιατρός μου είπε ότι δεν θα ήταν καλής ποιότητας οι βλαστοκύστες επειδή ήταν υπερβολικά πολλά τα ωάρια. Τώρα έκανα πιο ήπια διέγερση κ παίρνοντας  λιγότερα περίμενα καλύτερα ποσοστά γονιμοποίησης. Εννοείτε πως ένα κ καλό θελουμε, απλα επειδή ο σύζυγος είναι αρνητικός σε Τρίτη διέγερση επειδή δεν θέλει να παίρνω φάρμακα έχω σχεδόν εναποθέσει όλες τις ελπίδες μου σε αυτή την εξωσωματική.

 Μετά θα πηγαίνεις με φυσικούς κορίτσι… Δεν σταματάει το όνειρο στις διεγέρσεις! Υπομονή χρειάζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσιαααααααααααα κλαιωωωωωωωωωω 750!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι έγκυος κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.εμαααααα τόση παντοφλαααααα εφαγεςςςςς... 

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰🥰🥰 και σε βλέπω με διδυμακια..  

Πολύ χάρηκα ρε αγαπη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Πήγε και το 2ο ωάριο σε  βλαστοκύστη 3ΑΑ το ίδιο με το προηγούμενο και τώρα με τρέχουν για λοιμώδη νοσήματα γιατί έληξαν τα προηγούμενα. 

Αυτοοο θέλουμε... αντε μα γεμίσουμε μόνο ευχάριστα νεααα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. εύχομαι όλες σας με γεμάτες μωρουδιστικες αγκαλιές .. @Katerinaki83Επειδή είμαι και εγώ στο ίδιο κέντρο με εσένα ήθελα να σε ρωτήσω εαν κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σε παρακολουθεί ο ίδιος ο Μ…δης.. Εμεις προσωπικά θέλαμε να συνεχίσουμε με τον κο Να..ση αλλα μας είπανε οτι ειναι γυναικολόγοι αναπαραγωγής και μας παρέπεμψαν στην κα Τσουμπού γυναικολόγο του κέντρου όπου κρατώ μια επιφύλαξη .. άσε που επρεπε να της αναφέρω όλο το ιστορικό μου απο την αρχή και δεν ειναι μικρο γιατί εχω στην πλάτη μου πολλά χειρουργεία και φυσικά την ενδιάμεση μεσογειακή με τακτές μεταγγίσεις .. 

καλησπέρα εμένα με παρακολουθεί ο κ Κουνταρας και είμαι ευχαριστημένη .Βέβαια δίνει πάντα αναφορά στον Μα……δη και ήρθε και ο ίδιος στο γραφείο .Μήπως την επόμενη φορά να κλείσεις μαζί του να δεις αν σου αρέσει γίνεται αυτό .Σε ποια εβδομάδα είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Λες ρε αγάπη????πάντως σήμερα και τις 52 φορές που πήγα τουαλέτα δεν είδα κάτι άλλο.....

Τα έλεγα... να ακούς την θεία..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Πήγε και το 2ο ωάριο σε  βλαστοκύστη 3ΑΑ το ίδιο με το προηγούμενο και τώρα με τρέχουν για λοιμώδη νοσήματα γιατί έληξαν τα προηγούμενα. 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα νέα σύντομα εγκυουλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσιαααααααααααα κλαιωωωωωωωωωω 750!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι έγκυος κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνχαρητηρια !!!!!!!!!! Ναι για δίδυμα σε βλέπω εγώ είχα 365 9μερα .Καλούς διπλασιασμούς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα. Είδαμε 1 σάκο μικρουλι και μια βουλιτσα λευκή μέσα που μας είπε ότι είναι το Μωρακι μας 🥰🥰🥰 τώρα ραντεβου σε 2 βδομαδες να ακούσουμε καρδούλα. Βέβαια μου είπε να πεταχτώ Για δέκα λεπτα κ την άλλη βδομάδα για έναν γρήγορο υπέρηχο….

Μπράβο Έλενα μου! Υπέροχα! Άντε, βήμα βήμα κ εσύ κ όλα θα γίνουν… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Έκανα και δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό.. Τι να πω.. Μάλλον δεν έχει φτάσει ακόμα η ώρα μου.. Θα το παλεψω όμως.. Όσο αντέχω, θα το παλεψω! Όλα καλά να πάνε κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι αύριο να κλαις από ευτυχία!! ❤️

Εσύ είσαι δυνατή δεν σε φοβάμαι! Για όλους φροντίζει ο Θεός! Θα έρθει κ η σειρά σου! Πίστη FAITH μου κ θα το δεις! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ήρθε και μένα η στιγμή μου να φύγει αυτό το ερωτηματικό που κυνηγάει χαχαχαχαχαχαχαχα 

Αρχηγοπουλο @Vasilique αναμένω να κάνεις τα κουμάντα σου!

Κορίτσια μου, μια πολύ σημαντική ημέρα για μένα για πολλούς λόγους, την Δευτέρα 8/11, έχω την εμβρυομεταφορα μου!!!!!!!!!!! 

💚💚💚💚💚💚💚 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι μου, εγώ θα σου έλεγα να πας ένα ή κ δύο μη σου πω μήνες με φυσικό να ξεκουραστεί κ το σώμα σου λιγάκι κ μετά τις εξετάσεις σου κ αρχές του νέου χρόνου πια θα έχει σίγουρα ξεκαθαρίσει το τοπίο… Μετά θα πήγαινα για μια νέα ήπια ενδεχομένως διέγερση …

@Lucia79 συμφωνώ απόλυτα! Άσε το σώμα σου να ξεκουραστει λίγο. Η ηλικία δεν αλλάζει με δυο μήνες πάνω κάτω. Εγώ σκέφτομαι το εξής, αν πας τώρα με σώμα ακόμα ταλαιπωρημένο από τις προηγούμενες και φυσικά και το άγχος κτλ μπορεί να μην πετύχει. Επειδή το έχω ακούσει σου το λέω. Η άποψη μου είναι να κάτσεις να χαλαρώσεις να περάσεις και όμορφα Χριστούγεννα και μετά με το νέο έτος ξεκινάς τα πάντα όλα. Έτσι θα κάνω και εγώ κριαρακι μου γλυκο. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσιαααααααααααα κλαιωωωωωωωωωω 750!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι έγκυος κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε ρεεεεεεεε! Forzaaaaaaaa! Συγχαρητήρια! 🎊🎉 Σας φουσκώνω μία μία! Πόσο όμορφο να διαβάζεις το κορίτσια είμαι έγκυος! Μια όμορφη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου από καρδιάς! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Με ποιον γιατρό; Γνωρίζεις διεύθυνση του κέντρου; Έχω λόγο που σε ρωτάω…

Θεσσαλονίκη είμαι εγώ αγαπημένη μου.. Είναι στην Τσιμισκή, τι λόγο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ αγάπη μου σε ευχαριστώ!!!! Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω........ μακάρι Παναγία μου να είναι δύο!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

💚💚💚💚💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εσύ να ελπίζεις από την πρώτη σε παρακαλώ..... εμένα ήταν η τρίτη.....η πρώτη έγινε με έμβρυα 2 ημερών τον ίδιο μήνα με την διέγερση, δηλαδή με φρέσκα... Αποτέλεσμα 0. Η δεύτερη έγινε τον αμέσως επόμενο μήνα με μια φρέσκια βλαστοκυστη και μια κατεψυγμένη αποτέλεσμα 0. Μετά έκανα υστεροσκοπηση ΕΡΑ τέστ και κάμποσες άλλες εξετάσεις έκανα νέα διέγερση μιας και δεν είχα αλλα έμβρυα και τα μετέφερα σε τεχνητό κύκλο, αυτή ήταν και η τυχερή μου!!!!

Εγω κοριτσακι μ εχει ο αντρας μ μια γονιδιακη μεταλλαξη κ ενω ειχα 11 βλαστοκυστες εμενα με 2 υγιης 98% απο το γονιδιο η μια 4αβ κ η αλλη 3ββ και αλλες 2 90% υγιης 4αα και 4αβ οποτε η δυο πρωτες μ ειναι σχετικα μετριες κ οι αλλες καλες οποτε λογικο ειναι να εχω αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Παραλαμβανω την σκυταλη απο την γουρλιδικη συμμαθητρια κ ευχομαι να την παραδωσω με το 611 που εχει πει η εταιρη συμμαθητρια κ να εχει κ αυτη τα δικα σου νουμερα χοριακης! Καλους διπλασιασμους!

Το 611 στο είπα εγώ! Εγώ τελείωσα με το μαρτύριο των χοριακών! Έχω άλλα μαρτύρια τώρα! 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Πάω το Σάββατο για ακόμα μια επαναληπτική και αν όλα είναι καλά... δεν θα κάνω άλλη......

Όλα θα είναι σούπερ λέμε! 🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Θεσσαλονίκη είμαι εγώ αγαπημένη μου.. Είναι στην Τσιμισκή, τι λόγο;;; 

Τσιμισκή ή Αγ. Σοφίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Καλή λευτεριά και σε εσένα (είσαι κι εσύ έγκυος, σωστά;)

Σωστά! Σ´ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Τσιμισκή ή Αγ. Σοφίας;

Τσιμισκή είναι, από ότι διάβασα αυτός κάνει αυχενική β επίπεδου όλο τον έλεγχο, δεν ξεγενναει ούτε παρακολουθει.. Τι πιστεύεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Το 611 στο είπα εγώ! Εγώ τελείωσα με το μαρτύριο των χοριακών! Έχω άλλα μαρτύρια τώρα! 😂 

Αρχηγαρα μου κ απο εσενα το δεχομαι παντως το νουμερο😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Τσιμισκή είναι, από ότι διάβασα αυτός κάνει αυχενική β επίπεδου όλο τον έλεγχο, δεν ξεγενναει ούτε παρακολουθει.. Τι πιστεύεις; 

Καλέ πες μου το όνομα του γιατρού μήπως κ βγάλουμε άκρη! Αθαν….ης μήπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...