Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Εντάξει νομίζω είναι λίγο απόλυτη...εγώ την πρώτη φορά είχα 3 ωοθυλάκια και τα 2 τα έβαλα 3 ημερών και το άλλο έγινε βλαστοκυστη.Την δεύτερη φορά είχα 6 ωοθυλάκια 4 ώριμα και όλα γίναν βλαστοκυστες.. οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο κάθετη...πόσο χρονών είσαι??? Σημασία έχει η ποιότητα όχι η ποσότητα...

Εμένα μου ξεκαθάρισε ότι μόνο 5ης μέρας θα κρατήσουμε, ούτε εμένα μου άρεσε έτσι όπως το είπε. Εγώ ελπίζω να έχω 2 επιπλέον στην κατάψυξη. 41 χρονών είμαι 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Apol μου τι έγινε κορίτσι μου? Έχω χάσει νέα σου μάλλον..  Τώρα τα πας καλύτερα ε?ξάπλα ξάπλα καλά κάνεις!! Έκανες υπέρηχο? Μήπως να ξαναρωτουσες καλύτερα το γιατρο για τις αντιπηκτικες? Εμένα πχ η οδηγία μου ήταν ότι δεν τις σταματάω παρά μόνο σε κανονική αιμορραγία, όταν είχα καφέ έκανα κανονικά, κάθε μια μας έχει κάτι διαφορετικό, οπότε σιγουρεψε το με ένα τηλ στο γιατρό.. σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?

Ναι είμαι καλύτερα αγαπημένη μου, χθες κ σήμερα δεν έχω τίποτα εκτός από το πρωί που έφυγε όπως είπα το utrogestan λιωμένο.. Μου είπε ο γιατρός μου αν δεν έχεις τη μια μέρα ξεκινάς πάλι τις αντιπηκτικες μετά από 24ωρες... Απλα τώρα δε μπορώ να καταλάβω αυτό που τι πρωί είχα ήταν καφέ υγρά η απλά είχαν μείνει κ καθαρίζω; γιατί είχα μονο στη παχυρευστη κρεμα.. Σήμερα μπηκα 6η βδομάδα υπέρηχο θα κάνω την επόμενη τότε θα σηκωθώ!!!! Μέχρι τότε θα είμαι καναπέ - κρεβάτι και τούμπαλιν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η IsminiKal είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες :) Σας παρακολουθώ καιρό χωρίς να είμαι μέλος και με έχετε βοήθησει απίστευτα πολύ με τις εμπειρίες που καταθέτετε.

Είμαι 42, προ των πυλών για την πρώτη μου εξωσωματική και σύντομα περνάω από επιτροπή. Έχουμε συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα και υπάρχει ένα θέμα με το TSH μου το οποίο είναι στο 4.08 με τιμές αναφοράς 0.27-5 και αυτό συμβαίνει λόγω του  hashimoto που αντιμετωπίζω εδώ και αρκετά χρόνια. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποια, αν υπάρχει περίπτωση να με κόψει η επιτροπή λόγω υψηλής τιμής TSH. Από το κέντρο μου είπαν οτι θα προτιμούσαν να είναι σαφώς χαμηλότερη και οτι είναι επίφοβη η τιμή. Έχει κάποια αντίστοιχη εμπειρία;

Κορίτσι έχω κ εγώ Χασιμότο, το οποίο το εμφάνισα μετά τη γέννηση του γιου μου. Απευθύνθηκα σε ενδοκρινολόγο, μου έδωσε χάπι κ έπεσε απο 4,7 σε 0,8 σε λιγότερο απο μήνα. Εσύ παίρνεις χάπι κ δεν πέφτει; Μπορεί να χρειάζεσαι μεγαλύτερη δόση. Επίσης για να κάνεις εξωσωματική, αλλά κ για να συλλάβεις φυσιολογικά θα πρέπει ιδανικά να είναι κάτω από 2,5 γιατί είναι αιτία αποβολής. Για την επιτροπή δεν γνωρίζω αν θα είναι πρόβλημα, αλλά το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ρυθμιστεί κ μετά να προχωρήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι είμαι καλύτερα αγαπημένη μου, χθες κ σήμερα δεν έχω τίποτα εκτός από το πρωί που έφυγε όπως είπα το utrogestan λιωμένο.. Μου είπε ο γιατρός μου αν δεν έχεις τη μια μέρα ξεκινάς πάλι τις αντιπηκτικες μετά από 24ωρες... Απλα τώρα δε μπορώ να καταλάβω αυτό που τι πρωί είχα ήταν καφέ υγρά η απλά είχαν μείνει κ καθαρίζω; γιατί είχα μονο στη παχυρευστη κρεμα.. Σήμερα μπηκα 6η βδομάδα υπέρηχο θα κάνω την επόμενη τότε θα σηκωθώ!!!! Μέχρι τότε θα είμαι καναπέ - κρεβάτι και τούμπαλιν!! 

Πιθανον και να καθαρίζεις παρακολούθησε το λιγο μέχρι αύριο και βλέπεις πως θα κινηθείς.. αχ νόμιζα είσαι σε μεγαλύτερη εβδομάδα (ότι να ναι είμαι λίγο με το χρόνο τελευταία, μέχρι και τις δικές μου εβδομάδες μπερδεύω, 😂) άντε υπομονή λίγο μια βδομαδουλα να πας για υπέρηχο να ξεαγχωθεις.. καλά κάνεις καναπέ κρεβάτι ταινιουλες σειρουλες μια χαρά περνάμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Πιθανον και να καθαρίζεις παρακολούθησε το λιγο μέχρι αύριο και βλέπεις πως θα κινηθείς.. αχ νόμιζα είσαι σε μεγαλύτερη εβδομάδα (ότι να ναι είμαι λίγο με το χρόνο τελευταία, μέχρι και τις δικές μου εβδομάδες μπερδεύω, 😂) άντε υπομονή λίγο μια βδομαδουλα να πας για υπέρηχο να ξεαγχωθεις.. καλά κάνεις καναπέ κρεβάτι ταινιουλες σειρουλες μια χαρά περνάμε!!

Μακάρι να ήμουν σε μεγαλύτερη εβδομάδα... Τι να κάνουμε όμως υπομονή, πίστη και ξάπλα για να πηγαίνουν όλα καλά!! Εσύ πως είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μακάρι να ήμουν σε μεγαλύτερη εβδομάδα... Τι να κάνουμε όμως υπομονή, πίστη και ξάπλα για να πηγαίνουν όλα καλά!! Εσύ πως είσαι;; 

Εγω καλά είμαι κορίτσι μου.. ευτυχώς δεν ταλαιπωρηθηκα, το μόνο που είχα ήταν πολλες αναγουλες αλλά το πρώτο τρίμηνο μου φάνηκε αιώνας από το άγχος μου να πάνε καλά αυτή τη φορά.. σήμερα μπήκα στον 4ο μήνα, έχω κάνει και την αυχενική μου και είδα ότι το μωράκι μου είναι υγιέστατο είμαι πλέον ανακουφισμένη και προχωράω τσουκου τσουκου..έχω ένα θεματακι γιατί μου έβγαλε αρκετες πιθανότητες για προεκλαμψία αλλά θα το αντιμετωπίσουμε αυτό, σημασία έχει το υγιές αγοράκι μου!! θα το δεις και εσύ συντομα η αυχενική είναι το πρώτο σκαλοπάτι για να αρχίσεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη..πιο πριν είμαστε όλες λίγο μαγκωμενες..κάνω το σταυρό μου, ελπίζω να συνεχίσουν όλα έτσι και να έρθουν και για όλα τα κορίτσια τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγω καλά είμαι κορίτσι μου.. ευτυχώς δεν ταλαιπωρηθηκα, το μόνο που είχα ήταν πολλες αναγουλες αλλά το πρώτο τρίμηνο μου φάνηκε αιώνας από το άγχος μου να πάνε καλά αυτή τη φορά.. σήμερα μπήκα στον 4ο μήνα, έχω κάνει και την αυχενική μου και είδα ότι το μωράκι μου είναι υγιέστατο είμαι πλέον ανακουφισμένη και προχωράω τσουκου τσουκου..έχω ένα θεματακι γιατί μου έβγαλε αρκετες πιθανότητες για προεκλαμψία αλλά θα το αντιμετωπίσουμε αυτό, σημασία έχει το υγιές αγοράκι μου!! θα το δεις και εσύ συντομα η αυχενική είναι το πρώτο σκαλοπάτι για να αρχίσεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη..πιο πριν είμαστε όλες λίγο μαγκωμενες..κάνω το σταυρό μου, ελπίζω να συνεχίσουν όλα έτσι και να έρθουν και για όλα τα κορίτσια τα καλύτερα!!

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Να περνάει γρήγορα ο καιρός χωρίς προβλήματα και να ξεπερνιέται η επικινδυνοτητα, πολύ μαγκωμενες θα έλεγα όχι λίγο!!! έρχεται ο μεγάλος κ παντοτινος έρωτας,  ο άντρας της ζωής σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Να περνάει γρήγορα ο καιρός χωρίς προβλήματα και να ξεπερνιέται η επικινδυνοτητα, πολύ μαγκωμενες θα έλεγα όχι λίγο!!! έρχεται ο μεγάλος κ παντοτινος έρωτας,  ο άντρας της ζωής σου ❤️❤️❤️

Ναιιιιι.. αν δεν μας αλλάξουν το φύλο στην πορεία, γιατί εμείς τσουτσουνακι είδαμε στην αυχενικη αλλά ποτέ δεν ξέρεις τόσο νωρίς!! 😉 Γερά να ειναι όλα τα παιδάκια μας Παναγία μου, είτε αγοράκια είτε κοριτσάκια θα είναι πραγματικά οι έρωτες της ζωής μας!!! 🙏 Περιμένουμε τα δικά σου τα καλά τα νεα τώρα να δεις το μωράκι σου και να ακούσεις μια δυνατή καρδούλα ή δύο δεν ξέρουμε ακόμα!!  ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ειχα διαβασει στην ομαδα σας για τις Sermatrop... αυτες παρηγγειλες;;

κι εμεις τωρα θα ακολουθησουμε διατροφη με πολλα φρουτα, οσπρια, ψαρι, χωρις αλκοολ και μας ειπε για αμυγδαλα, καρυδια, σπανακι.... ΠΟΠΑΥ θα τον κανω!!! 😂

ποιες φθηνες βιταμινες πηρες;; εμεις λεμε να ξεκινησουμε με αυτες το πρωτο 3μηνο και βλεπουμε μετα... 

Ευχομαι κοριτσι μου να ξεχασεις γρηγορα την ταλαιπωρια που εζησες και συντομα να ερθει το 2ο κουτσουνακι σας! ❤️ σας διαβαζω καιρο και στεναχωρεθηκα με την τρελα με τη χοριακη σου! 😔 τωρα εισαι σπιτι ε;;                              

Σου στέλνω μήνυμα σε φωτο ποιες πήραμε και ποιες θα μου φέρει η μαμακα μου.  

 

Σε ευχαριστώ πολύ  για τα γλυκά σου λόγια.  Εύχομαι να έχετε τα ίδια αποτελέσματα με εμάς στο σπερμοδιαγραμμα και να εκπλαγείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Εμένα μου ξεκαθάρισε ότι μόνο 5ης μέρας θα κρατήσουμε, ούτε εμένα μου άρεσε έτσι όπως το είπε. Εγώ ελπίζω να έχω 2 επιπλέον στην κατάψυξη. 41 χρονών είμαι 🌸

Και εμένα περίεργο μου φαίνεται σε εμένα είχαν μείνει 4 και τα βάλαμε 2 ημερών γιατί στην μήτρα είναι πιο φιλόξενα. Και στο live που είπα πριν ακριβώς το ίδιο το είχε αναφέρει η εμβρυολογος όταν είναι λίγα τα έμβρυα προτείνουμε να τα βάλουμε στη μήτρα που είναι πιο φιλόξενα.  Άμα έχεις Facebook να σου προτείνω την ομάδα να το δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναιιιιι.. αν δεν μας αλλάξουν το φύλο στην πορεία, γιατί εμείς τσουτσουνακι είδαμε στην αυχενικη αλλά ποτέ δεν ξέρεις τόσο νωρίς!! 😉 Γερά να ειναι όλα τα παιδάκια μας Παναγία μου, είτε αγοράκια είτε κοριτσάκια θα είναι πραγματικά οι έρωτες της ζωής μας!!! 🙏 Περιμένουμε τα δικά σου τα καλά τα νεα τώρα να δεις το μωράκι σου και να ακούσεις μια δυνατή καρδούλα ή δύο δεν ξέρουμε ακόμα!!  ❤️❤️

Τι μου θύμισες  αχαχαχα φίλη μου γέννησε και πήγαμε όλες με μπλε.... τσουτσουνακι βλέπανε ψαχαχαχ αλλά ήταν ο ομφάλιο..σε όλους τους υπερηχους χαχαχα και εγώ όταν είχα γεννήσει το ρώτησα χαχαχαχ πάνω στον πόνο μου ρώτα..  αγόρι έτσι χαχαχχα με κοιτούσε η μαια σα χαζή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι έχω κ εγώ Χασιμότο, το οποίο το εμφάνισα μετά τη γέννηση του γιου μου. Απευθύνθηκα σε ενδοκρινολόγο, μου έδωσε χάπι κ έπεσε απο 4,7 σε 0,8 σε λιγότερο απο μήνα. Εσύ παίρνεις χάπι κ δεν πέφτει; Μπορεί να χρειάζεσαι μεγαλύτερη δόση. Επίσης για να κάνεις εξωσωματική, αλλά κ για να συλλάβεις φυσιολογικά θα πρέπει ιδανικά να είναι κάτω από 2,5 γιατί είναι αιτία αποβολής. Για την επιτροπή δεν γνωρίζω αν θα είναι πρόβλημα, αλλά το σίγουρο είναι ότι πρέπει να ρυθμιστεί κ μετά να προχωρήσεις.

0-4 δεν είναι η τιμή? Και εγώ μετά τη γεννα το εμφανισα και συγκεκριμένα δε θες να ακούσεις την τιμή... είχα 28!!!!! Σε 6μηνο το είχα ρυθμίσει με σταδιακή αύξηση.  

Επίσης να αφήνω 2 μέχρι να κατανάλωσω γαλακτοκομικα καο αυτό βοήθησε αρκετά να συνέλθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Μπράβο Ευακι και εγώ πήγα για υπέρηχο το πιστεύεις τα μωρά μας έχουν τους ίδιους παλμούς .Την έμμεση Coombs την είχα κάνει σε προηγούμενη εξωσωματική κάτι με το αν εχει πάρει το μωρό την ομάδα αίματος του πατέρα δεν εχει να κάνει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Καταρχήν θα δούμε τα θετικά το αιματωμα μικραίνει αρα είναι θετικό αυτό προσοχή θέλει λιγακι(ευκαιρία να ξεκουραστείς) το μωράκι σου μεγαλωσε και η καρδούλα του είναι τέλεια. 

Τι είναι αυτό με το αίμα; εγω έχω  Ο ρεζους αρνητικό και ο μικρος γεννήθηκε Ο θετικό.  Έκανα στον 5 μήνα μια ενεση και όταν γεννησα. 

Όπως και τώρα στην αποβολή μου κάνανε. Στις αρχές κιόλας. 

Στίγμα δεν έχω κάνει για να σε βοηθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μπράβο Ευακι και εγώ πήγα για υπέρηχο το πιστεύεις τα μωρά μας έχουν τους ίδιους παλμούς .Την έμμεση Coombs την είχα κάνει σε προηγούμενη εξωσωματική κάτι με το αν εχει πάρει το μωρό την ομάδα αίματος του πατέρα δεν εχει να κάνει ;

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καταρχήν θα δούμε τα θετικά το αιματωμα μικραίνει αρα είναι θετικό αυτό προσοχή θέλει λιγακι(ευκαιρία να ξεκουραστείς) το μωράκι σου μεγαλωσε και η καρδούλα του είναι τέλεια. 

Τι είναι αυτό με το αίμα; εγω έχω  Ο ρεζους αρνητικό και ο μικρος γεννήθηκε Ο θετικό.  Έκανα στον 5 μήνα μια ενεση και όταν γεννησα. 

Όπως και τώρα στην αποβολή μου κάνανε. Στις αρχές κιόλας. 

Στίγμα δεν έχω κάνει για να σε βοηθήσω. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ! @Katerinaki83 τι όμορφα !!! Απίστευτο !! Και τα δύο τα μωράκια σου είχαν ίδιους παλμούς ?? Απίστευτο συναίσθημα να τα βλέπεις ε ? Έχουν μεγαλώσει αρκετά τα ζουζούνια... 

@Παρασκευαιδου ο άντρας μου έχει ρέζους θετικό εγώ αρνητικό. Πέρυσι στο εξωμητριο μου κάνανε την ένεση anti d για πρόληψη αλλά τώρα που έκανα την εξέταση βγήκε θετικη! Η ένεση γίνεται για πρόληψη να μη βγει θετική ! Δηλαδή το αίμα μου περνάει στο μωρό με κάποιο τρόπο ίσως από την αιμορραγία που είχα και μπορεί να του κάνει κακο του μωρό μου... Ο γιατρός είπε να μην ανησυχω ότι πρέπει να δούμε σε τι ποσοστό είμαι θετική αν ειναι μικρό δεν μας πειράζει... Κορίτσια αν το έχει περάσει καμία άλλη ας μου πει... Μου φαίνεται αρκετά περίεργο δεν το έχω ξανακουσει... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ! @Katerinaki83 τι όμορφα !!! Απίστευτο !! Και τα δύο τα μωράκια σου είχαν ίδιους παλμούς ?? Απίστευτο συναίσθημα να τα βλέπεις ε ? Έχουν μεγαλώσει αρκετά τα ζουζούνια... 

@Παρασκευαιδου ο άντρας μου έχει ρέζους θετικό εγώ αρνητικό. Πέρυσι στο εξωμητριο μου κάνανε την ένεση anti d για πρόληψη αλλά τώρα που έκανα την εξέταση βγήκε θετικη! Η ένεση γίνεται για πρόληψη να μη βγει θετική ! Δηλαδή το αίμα μου περνάει στο μωρό με κάποιο τρόπο ίσως από την αιμορραγία που είχα και μπορεί να του κάνει κακο του μωρό μου... Ο γιατρός είπε να μην ανησυχω ότι πρέπει να δούμε σε τι ποσοστό είμαι θετική αν ειναι μικρό δεν μας πειράζει... Κορίτσια αν το έχει περάσει καμία άλλη ας μου πει... Μου φαίνεται αρκετά περίεργο δεν το έχω ξανακουσει... 

 

Το ένα είχε 174 και το άλλο 173.Οι σάκοι όμως είναι ο ένας πάνω και ο άλλος πιο κάτω και δεν μπορούν να βγουν και τα δυο μωρά ακόμα σε μια φωτογραφία .Το πιο μικρό που είχα τώρα πέρναγε το άλλο δυο μέρες .Ναι απίστευτο να τα βλέπεις .Εντάξει θα φύγει εντελώς το αιμάτωμα να χαρείς επιτέλους και την εγκυμοσύνη σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι μου θύμισες  αχαχαχα φίλη μου γέννησε και πήγαμε όλες με μπλε.... τσουτσουνακι βλέπανε ψαχαχαχ αλλά ήταν ο ομφάλιο..σε όλους τους υπερηχους χαχαχα και εγώ όταν είχα γεννήσει το ρώτησα χαχαχαχ πάνω στον πόνο μου ρώτα..  αγόρι έτσι χαχαχχα με κοιτούσε η μαια σα χαζή. 

Στη γέννα το κατάλαβαν? Πω πω... Κάτσε να πω του γιατρού την άλλη εβδομάδα που θα παω να το ξαναψαξει το τσουτσουνακι...😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Ευακι μου τα νέα για το μωράκι σου είναι πολύ όμορφα..μεγαλώνει υπέροχα.. λίγη υπομονή και ξεκούραση ακόμα να φύγει και αυτό το αιμάτωμα και θα είσαι σούπερ.. για τα υπόλοιπα δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο αλλά θα τα αντιμετωπίσετε όλα με το γιατρό σου σιγά σιγά.. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να προχωράτε βήμα βήμα με καλά νέα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Κορίτσι μου καλημέρα!!!! Κατ αρχάς όλα βαίνουν καλώς...το αιματωμα υποχωρεί οπότε είμαστε σε καλό δρόμο!!!! Να ρωτήσω κάτι αφού αυτή την ένεση για το αίμα την έκανες στη προηγούμενη εγκυμοσύνη σε αυτή που ξέραμε κιόλας νωρίς γιατί δεν την έκανες??? Υπήρχε κάποιος λόγος???μην ξεκινήσει ο πανικος πριν δεις τις επόμενες εξετάσεις γιατί θα στρεσαρεις και το μωρό ενώ στο τέλος είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά!!!! Για στίγμα δεν είχατε κάνει με τον σύζυγό σου???

Υπομονή και ηρεμία συμβουλεύω καλή μου και όλα θα πάνε καλά!!!🤞🤞🤞🤞❤️❤️💙🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλή επιτυχία στην έμβρυομεταφορά σου κορίτσι μου.. εύχομαι να είναι το τυχερό σου εμβρυακι.. έχεις περάσει τόσα και συ, μακάρι να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορα και σύντομα να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου🙏.. σου στελνουμε μεγάλη δόση μπεμπεδοσκονη εννοείται και άπειρη θετική ενέργεια!! 🤞💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

τι μου κάνετε; Πόσο χαίρομαι να διαβάζω όμορφα νεάκια κ είστε πολλές και χαίρομαι τρελά γι αυτό!

εγώ είχα κάποιες περιπετειούλες γι αυτό κ δεν έβρισκα χρόνο να μπαίνω συχνά κ να συμμετέχω μιας κ λαπτοπ γιοκ κ εχω το κινητο που κ αυτό τα φτύνει σιγα σιγα!

Απο 27/9 ειμαι σε προγραμμα με arvekap 0,1! Τις σταμάτησα την Τρίτη και από χτες είμαι με clexane,medrol,salospir,utrogestan,cyclacur και crinone! Δευτέρα 1/11 πάω για εμβρυομεταφορά! Έχω ένα παγωτινάκι που με περιμένει ακόμα! Εύχομαι να ναι το τυχερό μου ύστερα απο τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες που είχα μέσα στο χρόνο! 
Θέλω πολύ μπεμπεδόσκονη απο τις εγκυούλες μας κ θετική ενέργεια! Πραγματικά έχω κουραστεί προσπαθώ πολύ καιρό για παιδάκι με 5 αποτυχιες κ μια παλίνδρομη! Έχω φτάσει και τα 43! Μπεμπεδόσκονη κορίτσια μου! Μεγάλη δόση! Να μου στε όλες καλά και να καταφέρουμε όλες να χουμε τα παιδάκια μας στην αγκαλίτσα μας!!

Αν υπάρχει ακόμα το τυχερό πινακάκι με προσθέτεις πάλι Βασιλική μου! (Δε μου βγαζει το κινητο να κανω add το ονομα σου…δε ξερω τι έπαθε)

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!! Έφτασαν οι μέρες σας!!!!! Εύχομαι ολόψυχα να είναι η τυχερή σας φορά και να κρατήσετε το θαύμα στα χέρια σας!!!!🤞❤️❤️🤞❤️💛🤞❤️💙❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ναι έχεις δίκιο μακάρι να έχουν ποιότητα αλλά σε αυτή την ηλικία δεν περιμένω πολλά. Καλή αρχή και σε εσένα καλά αποτελέσματα να έχεις 🌸

Μην απογοητεύεσαι!!

Και τα δυο θετικά που είχα ήταν με ένα έμβρυο κάθε φορά ,άσχετα της κατάληξης!

Ολα να πάνε καλά! Θέλεις ένα & γερό αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει στο εργαστήριο 

Keep faith.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Ευακι το μωράκι σου είναι γερό ,χτυπάει η καρδούλα του τέλεια και έχει μικρύνει το αιμάτωμα ,μπραβοοο!

Στο Λαϊκό να πεις ότι είσαι σε εγκυμοσύνη για να έχεις προτεραιότητα  (γιατί ραντεβού έχει σε κανονική Ροη γύρω στο 2μηνο ) & να ρωτήσεις να κάνετε μαζί με τον σύζυγο αιμοληψία να εξεταστεί & αυτός!Εμεις έτσι είχαμε κάνει κ πλέον υπάρχει φάκελος μας εκεί ως ζευγάρι.

Η έμμεση Coombs δεν ξέρω τι είναι αλλά πρόσφατα το είχε αναφέρει κ άλλη κοπέλα εδώ στο mammyland σε κάποια ομάδα με μανουλες δεν θυμάμαι σε ποια όμως.

Το στίγμα που το είχες κάνει;Ιδιωτικά;

Ολα θα πάνε καλά θα δεις😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...