Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ είχα 4 και στην κατάψυξη 1 κατάφερε να πάει αλλά δεν είναι καμία ίδια με την άλλη μπορεί και τα 5 να γίνουν βλαστοκύστη μακάρι να έχεις αυτό που επιθυμείς 🌸

Να σαι καλά...μακάρι...Από το στόμα σου κ στου Θεού τ αυτί 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες :) Σας παρακολουθώ καιρό χωρίς να είμαι μέλος και με έχετε βοήθησει απίστευτα πολύ με τις εμπειρίες που καταθέτετε.

Είμαι 42, προ των πυλών για την πρώτη μου εξωσωματική και σύντομα περνάω από επιτροπή. Έχουμε συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα και υπάρχει ένα θέμα με το TSH μου το οποίο είναι στο 4.08 με τιμές αναφοράς 0.27-5 και αυτό συμβαίνει λόγω του  hashimoto που αντιμετωπίζω εδώ και αρκετά χρόνια. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποια, αν υπάρχει περίπτωση να με κόψει η επιτροπή λόγω υψηλής τιμής TSH. Από το κέντρο μου είπαν οτι θα προτιμούσαν να είναι σαφώς χαμηλότερη και οτι είναι επίφοβη η τιμή. Έχει κάποια αντίστοιχη εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιαααα,έκανα το πρωί την ωοληψια...5 εντέλει είχαν ωριμάσει καλά...περιμέναμε Περισσότερα...Τώρα αναμονή μέχρι τη Δευτέρα για να δούμε πόσα θα γίνουν βλαστοκυστες...Έχει τύχει σε καμία να τις πάρουν 5,λέτε να χω ελπίδες να επιβιώσουν έστω 2 που θέλουμε???!!!!

Στην πρώτη μου ωοληψια μου πήραν 10. Αλλά τα 5 ήταν ώριμα. Κ έγιναν 3 βλαστοκυστες. Στη δεύτερη μου πήραν 7, τα 3 ήταν ώριμα κ πήραμε 2 βλαστοκυστες. Καλη επιτυχια κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Στην πρώτη μου ωοληψια μου πήραν 10. Αλλά τα 5 ήταν ώριμα. Κ έγιναν 3 βλαστοκυστες. Στη δεύτερη μου πήραν 7, τα 3 ήταν ώριμα κ πήραμε 2 βλαστοκυστες. Καλη επιτυχια κορίτσι μου

Να σαι καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Μμμμμ δεν το ξέρεις???? Λοιπόν είναι η πιο μαστ σειρά που παίζει τώρα στο νετφιλ...φουλ διεστραμμένος αυτός που το σκέφτηκε...έχει πολύ ωμή βία βέβαια να ξέρεις.....αλλά είναι καλοστημενο....

Μπα ... εγω ειμαι ροζ.. αγαπώ ντοκιμαντέρ ή κωμωδίες.  Δεν μπορώ μωρε τέτοια τόση βία τόση κακία υπάρχει ας είμαι στα πιο χαλαρά όταν χαλαρώνω😀λέμε τώρα γιατί που χρόνος χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Άστο ρε Παρασκευαιδακι έχεις κ παιδάκι στο σπίτι!! Είναι σπλατερ τελείως!!
Βαλε Nickelodeon να γουστάρετε!!!

Αχαχααχ αυτό βάζω Τομ και τζερι  χαχαχαχ και super wings 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Μακαρι να σας βγει μονο του στο χρωσταει η ταλαιπωρια σου

Όπως και να έρθει θα χαρώ. Δεν με ενοχλεί πραγματικά να κάνω και άλλη εξωσωματική.  Μετά από όσα πέρασα τελικά η εξωσωματική μου φαίνεται παιχνιδάκι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; εγώ ξάπλα από καναπέ σε κρεβάτι χθες κ σήμερα δεν είχα τίποτα παρά μόνο το πρωί που πάω τουαλέτα όπως σφιχτηκα κ έπεσε το λιωμένο utrogestan ήταν αυτή η κρέμα χρωματισμένη κ χθες κ σήμερα, μόνο αυτό όμως μετά οπότε πηγαίνω κ σκουπιζομαι δεν έχω τίποτα.. Είναι ότι έχει μείνει αυτό; η βγάζω ακόμα που κ που; σας έχει τύχει; να ξεκινήσω τις αντιπηκτικες;; έχω να κανω από την προηγούμενη Τρίτη μου είπε ο γιατρός ότι αν δω να μην έχω καθόλου καφέ τη μια μέρα να τις ξεκινήσω την επόμενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

50 ρε θηρίο; και τα 7 είναι τέλειος αριθμός και περιμένουν στην κατάψυξη τα υπόλοιπα άντε με το καλό θα περιμένω να μάθω νέα σου 🌸

Όχι όχι, δεν το εξήγησα καλά μάλλον. Στην πρώτη μου εξωσωματική πριν 4 χρόνια είχα 50 ωάρια. Δυστυχώς δεν έπιασα σε κανένα. Μετά έμεινα 3 φορές φυσιολογικά εκ των οποίων τις δυο εγκυμοσύνες τις διέκοψα επειδή τα μωράκια είχαν μεσογειακή αναιμία. Τώρα πλέον έχω εναποθέσει όλες τις ελπίδες μου για δεύτερο παιδάκι μόνο στην εξωσωματική. Ήταν πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό που περάσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Όπως και να έρθει θα χαρώ. Δεν με ενοχλεί πραγματικά να κάνω και άλλη εξωσωματική.  Μετά από όσα πέρασα τελικά η εξωσωματική μου φαίνεται παιχνιδάκι 😉

Γλυκούλα μου φαντασου τι τράβηξες για να το λες αυτό... Ευτυχώς όλα καλά τώρα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Γλυκούλα μου φαντασου τι τράβηξες για να το λες αυτό... Ευτυχώς όλα καλά τώρα 😘

Φέρτε μου ενέσεις... χαχαχαψ θα φωνάζω δεν εδω θέμα πραγματικά όλα ήταν πολύ εύκολα.. 

Δε συγκρίνεται να σε τρυπάνε κάθε μέρα 2-3 φορές στο τέλος μου πήραν αίμα απ το καρπό γτ δεν μπορούσαν να βρουν φλέβα χωρίς διόγκωση.  

 

Ευακι τι ώρα έχεις γιατρό σήμερα?? Να μας ενημερώσεις.  Όλη την ημέρα σε έχω στο μυαλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όλα θα πάνε καλά Παρασκευαιδακι, νομίζω καμία μας δε σε φοβόταν ότι θα το βάλεις κάτω. Κανε και την ανατροπή αυτό το μήνα που έρχεται και μετά να μπαίνεις εδώ μόνο για να μάθεις τα δικά μας νέα! 
καλή αρχή❤️

Μάλλον μόνο εγώ με φοβόμουν ότι δεν θα ήθελα να ξανά ακούσω..την ανατροπή την έκανε και το σπερματοδιαγραμμα ... πετύχαμε αύξηση κινητικότητας και όγκου!!! Έκαναν μέσα σε ένα μήνα δουλίτσα:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φέρτε μου ενέσεις... χαχαχαψ θα φωνάζω δεν εδω θέμα πραγματικά όλα ήταν πολύ εύκολα.. 

Δε συγκρίνεται να σε τρυπάνε κάθε μέρα 2-3 φορές στο τέλος μου πήραν αίμα απ το καρπό γτ δεν μπορούσαν να βρουν φλέβα χωρίς διόγκωση.  

 

Ευακι τι ώρα έχεις γιατρό σήμερα?? Να μας ενημερώσεις.  Όλη την ημέρα σε έχω στο μυαλό 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου με συγκινεις... 8 η ώρα έχω ραντεβού αλλά έχει και αναμονή αργά θα τελειώσω θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω... ♥️ Τι θα έκανα χωρίς εσάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μάλλον μόνο εγώ με φοβόμουν ότι δεν θα ήθελα να ξανά ακούσω..την ανατροπή την έκανε και το σπερματοδιαγραμμα ... πετύχαμε αύξηση κινητικότητας και όγκου!!! Έκαναν μέσα σε ένα μήνα δουλίτσα:-) 

Τι τέλεια νέα !! Μπράβο κοριτσάκι μου ! Καλά εντάξει τον επόμενο μήνα εσύ θα μας πεις ότι είσαι έγκυος θα δεις ! Θέμα χρόνου είναι μην αγχώνεσαι! 😘♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου με συγκινεις... 8 η ώρα έχω ραντεβού αλλά έχει και αναμονή αργά θα τελειώσω θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω... ♥️ Τι θα έκανα χωρίς εσάς 

Στείλε ναι και εγώ μπήκα μόλις να δω τα νέα σου!!! Αναμένω με ανυπομονησία.... Ρε @Παρασκευαιδου ούτε εμένα μπορούν να μου βρουν πλέον φλέβα μου παίρνουν με παιδική μετά από πολύ κόπο...αλλά να σου πω κάτι χαλάλι δεν πειράζει όλα γίνονται για καλό σκοπό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά Σάββατο πάω για ωοληψία,3 έχουμε και μου είπε η γιατρός να μην ελπίζω να τα καταφέρουν όλα ένα να πάρουμε πάρτι θα κάνω.Δεν μου έδωσε αιματολογικές να κάνω εσείς κάνατε πριν πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου με συγκινεις... 8 η ώρα έχω ραντεβού αλλά έχει και αναμονή αργά θα τελειώσω θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω... ♥️ Τι θα έκανα χωρίς εσάς 

Η ώρα είναι 8:30 ... εύχομαι να βλέπεις τώρα το μωράκι σου  :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Στείλε ναι και εγώ μπήκα μόλις να δω τα νέα σου!!! Αναμένω με ανυπομονησία.... Ρε @Παρασκευαιδου ούτε εμένα μπορούν να μου βρουν πλέον φλέβα μου παίρνουν με παιδική μετά από πολύ κόπο...αλλά να σου πω κάτι χαλάλι δεν πειράζει όλα γίνονται για καλό σκοπό.....

Μα λέω φτάνει. Εντάξει πλέον τελείωσα και με αυτό για την ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τελικά Σάββατο πάω για ωοληψία,3 έχουμε και μου είπε η γιατρός να μην ελπίζω να τα καταφέρουν όλα ένα να πάρουμε πάρτι θα κάνω.Δεν μου έδωσε αιματολογικές να κάνω εσείς κάνατε πριν πάτε; 

Το έχω ξανά πει.. θα το ξανά πω ότι χρειάζεσαι ποιότητα και όχι ποσότητα.  Η κοπέλα με τα 6 είναι έγκυος και έχει και 4 στην κρυοσυντηρηση . Σε αντίθεση με εμένα με τα 10. Οπότε όλα είναι στην ποιότητα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τελικά Σάββατο πάω για ωοληψία,3 έχουμε και μου είπε η γιατρός να μην ελπίζω να τα καταφέρουν όλα ένα να πάρουμε πάρτι θα κάνω.Δεν μου έδωσε αιματολογικές να κάνω εσείς κάνατε πριν πάτε; 

Εντάξει νομίζω είναι λίγο απόλυτη...εγώ την πρώτη φορά είχα 3 ωοθυλάκια και τα 2 τα έβαλα 3 ημερών και το άλλο έγινε βλαστοκυστη.Την δεύτερη φορά είχα 6 ωοθυλάκια 4 ώριμα και όλα γίναν βλαστοκυστες.. οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο κάθετη...πόσο χρονών είσαι??? Σημασία έχει η ποιότητα όχι η ποσότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μάλλον μόνο εγώ με φοβόμουν ότι δεν θα ήθελα να ξανά ακούσω..την ανατροπή την έκανε και το σπερματοδιαγραμμα ... πετύχαμε αύξηση κινητικότητας και όγκου!!! Έκαναν μέσα σε ένα μήνα δουλίτσα:-) 

κοριτσι μου να σε ρωτησω... πηρε ο αντρας σου βιταμινες και ειδε διαφορα;;

εμενα εχει θεμα με κινητικοτητα και μας προτεινε ο ουρολογος τις androferti...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου να σε ρωτησω... πηρε ο αντρας σου βιταμινες και ειδε διαφορα;;

εμενα εχει θεμα με κινητικοτητα και μας προτεινε ο ουρολογος τις androferti...🙄

Ναι πήρε βιταμίνες.  Συγκεκριμένα κάτι φτηνές 24€ για ένα μήνα.  Τώρα περιμένουμε απ την Ελλάδα αυτές που λενε εδω στην ομάδα τα κορίτσια. 

Παρακολουθήσω και σε μια ομάδα του φασμπουκ ένα live με μια εμβυολογο και την ρωτήσαμε.  

Το σπέρμα αλλάζει πολύ εύκολα και μπορεί να τύχει μέσα σε 6 μήνες να έχουμε διαφορετικά αποτέλεσμα.  (Λίγο η διατροφή, λίγο το κόψιμο από ρεντ μπουλ, λίγο οι βιταμίνες μας έφεραν τρελή διαφορά) στην ουσία τώρα είναι ένα νορμαλ  σπερμοδιαγραμμα χωρίς θέμα και ήμασταν με ολιγοασθενες σπέρμα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι πήρε βιταμίνες.  Συγκεκριμένα κάτι φτηνές 24€ για ένα μήνα.  Τώρα περιμένουμε απ την Ελλάδα αυτές που λενε εδω στην ομάδα τα κορίτσια. 

Παρακολουθήσω και σε μια ομάδα του φασμπουκ ένα live με μια εμβυολογο και την ρωτήσαμε.  

Το σπέρμα αλλάζει πολύ εύκολα και μπορεί να τύχει μέσα σε 6 μήνες να έχουμε διαφορετικά αποτέλεσμα.  (Λίγο η διατροφή, λίγο το κόψιμο από ρεντ μπουλ, λίγο οι βιταμίνες μας έφεραν τρελή διαφορά) στην ουσία τώρα είναι ένα νορμαλ  σπερμοδιαγραμμα χωρίς θέμα και ήμασταν με ολιγοασθενες σπέρμα.  

Ειχα διαβασει στην ομαδα σας για τις Sermatrop... αυτες παρηγγειλες;;

κι εμεις τωρα θα ακολουθησουμε διατροφη με πολλα φρουτα, οσπρια, ψαρι, χωρις αλκοολ και μας ειπε για αμυγδαλα, καρυδια, σπανακι.... ΠΟΠΑΥ θα τον κανω!!! 😂

ποιες φθηνες βιταμινες πηρες;; εμεις λεμε να ξεκινησουμε με αυτες το πρωτο 3μηνο και βλεπουμε μετα... 

Ευχομαι κοριτσι μου να ξεχασεις γρηγορα την ταλαιπωρια που εζησες και συντομα να ερθει το 2ο κουτσουνακι σας! ❤️ σας διαβαζω καιρο και στεναχωρεθηκα με την τρελα με τη χοριακη σου! 😔 τωρα εισαι σπιτι ε;;                              

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το έχω ξανά πει.. θα το ξανά πω ότι χρειάζεσαι ποιότητα και όχι ποσότητα.  Η κοπέλα με τα 6 είναι έγκυος και έχει και 4 στην κρυοσυντηρηση . Σε αντίθεση με εμένα με τα 10. Οπότε όλα είναι στην ποιότητα  

Ναι έχεις δίκιο μακάρι να έχουν ποιότητα αλλά σε αυτή την ηλικία δεν περιμένω πολλά. Καλή αρχή και σε εσένα καλά αποτελέσματα να έχεις 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; εγώ ξάπλα από καναπέ σε κρεβάτι χθες κ σήμερα δεν είχα τίποτα παρά μόνο το πρωί που πάω τουαλέτα όπως σφιχτηκα κ έπεσε το λιωμένο utrogestan ήταν αυτή η κρέμα χρωματισμένη κ χθες κ σήμερα, μόνο αυτό όμως μετά οπότε πηγαίνω κ σκουπιζομαι δεν έχω τίποτα.. Είναι ότι έχει μείνει αυτό; η βγάζω ακόμα που κ που; σας έχει τύχει; να ξεκινήσω τις αντιπηκτικες;; έχω να κανω από την προηγούμενη Τρίτη μου είπε ο γιατρός ότι αν δω να μην έχω καθόλου καφέ τη μια μέρα να τις ξεκινήσω την επόμενη.. 

Apol μου τι έγινε κορίτσι μου? Έχω χάσει νέα σου μάλλον..  Τώρα τα πας καλύτερα ε?ξάπλα ξάπλα καλά κάνεις!! Έκανες υπέρηχο? Μήπως να ξαναρωτουσες καλύτερα το γιατρο για τις αντιπηκτικες? Εμένα πχ η οδηγία μου ήταν ότι δεν τις σταματάω παρά μόνο σε κανονική αιμορραγία, όταν είχα καφέ έκανα κανονικά, κάθε μια μας έχει κάτι διαφορετικό, οπότε σιγουρεψε το με ένα τηλ στο γιατρό.. σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...