Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ναι ευτυχώς είμαι μια χαρά!!κοιτα εμάς μας έσωσε πτι π σύζυγος έκανε αγωγή με ντρεμπον  μέχρι πριν λίγο καιρό γιατί και η μορφολογία ήταν 1% φυσιολογική αλλά μετά την αγωγή διορθώθηκε παρα πολύ όποτε είχαμε και αυτό το αποτέλεσμα βεβαια ο γιατρός είχε τρομερός άγχος για την Τρίτη μέρα αλλά ευτυχώς προχώρησαν και μάλιστα άριστη ποιότητα! Βεβαια ποτέ δεν ξέρεις γιατί η ποιότητα τελικά σχετικό είναι!

ωχ τι είναι το ντρεμπον? Πως δεν το έχουμε ανακαλύψει εμεις? Ετσι λεγονταν κάτι φακελακια που μου είχαν δώσει όταν ήμουν άρρωστη.. Δεν νομίζω να είναι αυτό... Κοίτα εσύ είχες και πολλά ωάρια να δουλέψουν οι άνθρωποι εγώ έχω αμη 0.8 οπότε φοβοντουσαν και για αυτο αλλά καλά τα πήγα πάλι δεν έχω παράπονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

ωχ τι είναι το ντρεμπον? Πως δεν το έχουμε ανακαλύψει εμεις? Ετσι λεγονταν κάτι φακελακια που μου είχαν δώσει όταν ήμουν άρρωστη.. Δεν νομίζω να είναι αυτό... Κοίτα εσύ είχες και πολλά ωάρια να δουλέψουν οι άνθρωποι εγώ έχω αμη 0.8 οπότε φοβοντουσαν και για αυτο αλλά καλά τα πήγα πάλι δεν έχω παράπονο..

Ναι αυτό είναι μαζί με κάτι άλλο που δεν θυμάμαι πως το έλεγαν για να καθαρίσει ο οργανισμός του κάπως μας το εξήγησε δεν θυμάμαι κιόλας μα σου πω αλλά όντως έκανε δουλειά!σπαει φιλέματα και φλεγμονές που μπορεί μα είχε μέσα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Ναι αυτό είναι μαζί με κάτι άλλο που δεν θυμάμαι πως το έλεγαν για να καθαρίσει ο οργανισμός του κάπως μας το εξήγησε δεν θυμάμαι κιόλας μα σου πω αλλά όντως έκανε δουλειά!σπαει φιλέματα και φλεγμονές που μπορεί μα είχε μέσα του!

Α πρώτη φορά το ακούω αυτό βασικά δεν μας το είπε κανένας γιατρός..και εμείς μορφολογια 1 και σε μερικά δείγματα 0% είχαμε.. Θα του το διαλύω κρυφά στο χυμό του χιχι!! Πλάκα κάνω θα ρωτήσω τον ουρολόγο μας γιατί δεν είναι όλα για ολους.. Αν και εύχομαι να μην χρειαστούμε πάλι γονιμοποιησεις ελπίζω οτι κάποιο από τα κατεψυγμένα μας θα είναι το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α πρώτη φορά το ακούω αυτό βασικά δεν μας το είπε κανένας γιατρός..και εμείς μορφολογια 1 και σε μερικά δείγματα 0% είχαμε.. Θα του το διαλύω κρυφά στο χυμό του χιχι!! Πλάκα κάνω θα ρωτήσω τον ουρολόγο μας γιατί δεν είναι όλα για ολους.. Αν και εύχομαι να μην χρειαστούμε πάλι γονιμοποιησεις ελπίζω οτι κάποιο από τα κατεψυγμένα μας θα είναι το καλό!!

Σίγουρα θα είναι!!!!θετικη σκέψη κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα. Να μην προβληματίζεσαι. Πολλοί γιατροί πλέον δεν βάζουν πάνω από 2 χοριακες. Σε καλούν κατευθείαν για υπέρηχο λιγο αργότερα. Μια πολύ καλή μου φιλη έμεινε πέρσι έγκυος κ δεν είχε διπλασιασμούς στις χοριακες της. Ακομα κ ο γιατρός της την τρόμαξε λεγοντας της να μην ενθουσιάζεται κ να είναι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο (πιθανόν κ εξαιτίας προηγούμενης αποβολής της) . Αυτήν την στιγμή έχει μια πανέμορφη υγιέστατη  Μπέμπα 5 μηνών. 

Ευχαριστώ για την απάντηση και την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ τόσο, αλλά γίνεται αυτόματα. Δεν μπορώ να το ελέγξω κάποιες φορές καθόλου. Είναι καλή η χοριακή μου, αλλά και αυτό τίποτα δεν εξασφαλίζει έχεις δίκιο. Μάλιστα διάβασα για μια κοπέλα με χοριακή που κατέβηκε, αλλά έφτασε στο να αποκτήσει το μωράκι της. Και άλλες όπως λες με καλούς διπλασιασμούς που κατέληξαν παλίνδρομες κλπ. Όλα είναι σχετικά. Είναι από εξωσωματική η σύλληψη, μετά από πολλές αποτυχίες σύλληψης και για αυτό ελέγχουν τόσο συχνά τις χοριακές μου, νομίζω. Να φτάσω στον υπέρηχο, να δούμε τι έχει συμβεί. 

Δεν ενθουσιάζομαι, αλλά είμαι χαρούμενη πολύ. Στην 6η εβδομάδα που έχουμε κλείσει το ραντεβού θα δούμε σάκο (αν υπάρχει), έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η carpe είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση και την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ τόσο, αλλά γίνεται αυτόματα. Δεν μπορώ να το ελέγξω κάποιες φορές καθόλου. Είναι καλή η χοριακή μου, αλλά και αυτό τίποτα δεν εξασφαλίζει έχεις δίκιο. Μάλιστα διάβασα για μια κοπέλα με χοριακή που κατέβηκε, αλλά έφτασε στο να αποκτήσει το μωράκι της. Και άλλες όπως λες με καλούς διπλασιασμούς που κατέληξαν παλίνδρομες κλπ. Όλα είναι σχετικά. Είναι από εξωσωματική η σύλληψη, μετά από πολλές αποτυχίες σύλληψης και για αυτό ελέγχουν τόσο συχνά τις χοριακές μου, νομίζω. Να φτάσω στον υπέρηχο, να δούμε τι έχει συμβεί. 

Δεν ενθουσιάζομαι, αλλά είμαι χαρούμενη πολύ. Στην 6η εβδομάδα που έχουμε κλείσει το ραντεβού θα δούμε σάκο (αν υπάρχει), έτσι δεν είναι;

Κορίτσι μου συγχαρητήρια κ πάλι και να μην ανχωνεσαι όσο μπορείς να το χαρείς!! Εάν μπορείς μου θυμίζεις εάν ήταν η πρώτη εξωσωματική και τι έμβρυακια είχατε βάλει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Πριν 5 εβδομάδες έκανα αποξεση..απλα εννοώ ότι από εκεί που είχα άγχος λόγω σπερματος για το πόσες βλαστοκυστες θα έχω τώρα φοβάμαι το μετά γιατί μορφολογικα καλά τα βλεπουν αυτοί μετά τι γίνεται.. ήταν τέλειας ποιοτητας μου είπαν αλλά μάλλον είναι χρωμοσωμικη ανωμαλία η αιτία της αποβολής (περιμένω τον καρυοτυπο αυτές τις μέρες)..ελπιζω μόνο να είναι τυχαίο γιατί έναν φόβο τον έχω για την επόμενη φορά μην πάθω τα ίδια. Νομίζω κάθε στάδιο έχει και ένα διαφορετικο άγχος οπότε υπομονή σε όλες μας!!

Το μορφολογικο και εγώ το σκέφτομαι να πω την αλήθεια!! Εύχομαι να μην ξαναζήσεις καμία αποβολή ,από εδώ κ πέρα μόνο τελειομηνες εγκυμοσύνες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η carpe είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση και την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ τόσο, αλλά γίνεται αυτόματα. Δεν μπορώ να το ελέγξω κάποιες φορές καθόλου. Είναι καλή η χοριακή μου, αλλά και αυτό τίποτα δεν εξασφαλίζει έχεις δίκιο. Μάλιστα διάβασα για μια κοπέλα με χοριακή που κατέβηκε, αλλά έφτασε στο να αποκτήσει το μωράκι της. Και άλλες όπως λες με καλούς διπλασιασμούς που κατέληξαν παλίνδρομες κλπ. Όλα είναι σχετικά. Είναι από εξωσωματική η σύλληψη, μετά από πολλές αποτυχίες σύλληψης και για αυτό ελέγχουν τόσο συχνά τις χοριακές μου, νομίζω. Να φτάσω στον υπέρηχο, να δούμε τι έχει συμβεί. 

Δεν ενθουσιάζομαι, αλλά είμαι χαρούμενη πολύ. Στην 6η εβδομάδα που έχουμε κλείσει το ραντεβού θα δούμε σάκο (αν υπάρχει), έτσι δεν είναι;

Να μην αγχωνεσαι κορίτσι μου!να σκεφτεσαι πως πρέπει να είσαι ήρεμη Γιατί πλέον δεν είσαι μόνη σου. Κ η φιλη μου αγχωνόταν πολύ καιρο. Τοτε της έλεγα να μην αγχώνεται.  Κ ότι έχω διαβάσει εδω μέσα κ για άλλες κοπελες που δεν είχαν τέλειους διπλασιασμούς κ απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Μόλις εφυγαν απ το σπίτι μας με την μπεμπουλα 🥰🥰🥰 ολα καλά θα πάνε. Να είσαι αισιόδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια κ πάλι και να μην ανχωνεσαι όσο μπορείς να το χαρείς!! Εάν μπορείς μου θυμίζεις εάν ήταν η πρώτη εξωσωματική και τι έμβρυακια είχατε βάλει;;

Η 4η ήταν. Βάλαμε τριών ημερών φρέσκα. Ευχαριστώ πολύ. Προσπαθώ να ηρεμώ. Αλλά είναι δύσκολο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η carpe είπε:

Η 4η ήταν. Βάλαμε τριών ημερών φρέσκα. Ευχαριστώ πολύ. Προσπαθώ να ηρεμώ. Αλλά είναι δύσκολο πολύ. 

Με το καλό κοπέλα μου με το καλό και πάλι ,όλα να πάνε τέλεια!! Έχεις δίκιο όλες θα ανχωνομασταν στη θέση σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η carpe είπε:

Η 4η ήταν. Βάλαμε τριών ημερών φρέσκα. Ευχαριστώ πολύ. Προσπαθώ να ηρεμώ. Αλλά είναι δύσκολο πολύ. 

Υπομονη κοριτσι μου. Να εισαι αισιοδοξη και ψυχραιμη! Θα ειναι η τυχερη σου, πιστεψε το και θα γινει. Η ανομονη δεν υποφέρεται εχεις απόλυτο δικιο ωστοσο , απολαυσε οσο μπορεις τη μαγική διαδρομή των εμβρύων φαντασου ποσο ομορφα θα φωλιάσουν με σας στη ζεστη σου κοιλιτσα  και σου ευχομαι ολοψυχα ενα υπεροχο θετικο αποτελεσμα❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Τελικά και η χοριακη έδειξε 0 … 

Λυπάμαι κοριτσι μου!! Σου ευχομαι στην επόμενη να εισαι πιο τυχερη και να τα καταφέρεις!!! Μεχρι τοτε εδω ειμαστε να τα λεμε... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Τελικά και η χοριακη έδειξε 0 … 

Λυπάμαι κοριτσι μου!! Σου ευχομαι στην επόμενη να εισαι πιο τυχερη και να τα καταφέρεις!!! Μεχρι τοτε εδω ειμαστε να τα λεμε... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Να μην αγχωνεσαι κορίτσι μου!να σκεφτεσαι πως πρέπει να είσαι ήρεμη Γιατί πλέον δεν είσαι μόνη σου. Κ η φιλη μου αγχωνόταν πολύ καιρο. Τοτε της έλεγα να μην αγχώνεται.  Κ ότι έχω διαβάσει εδω μέσα κ για άλλες κοπελες που δεν είχαν τέλειους διπλασιασμούς κ απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Μόλις εφυγαν απ το σπίτι μας με την μπεμπουλα 🥰🥰🥰 ολα καλά θα πάνε. Να είσαι αισιόδοξη!

Σήμερα ξύπνησα πιο αισιόδοξη. Πιο ήρεμη και με θετική διάθεση. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δίκιο. Είναι πολύ εξαντλητικό το ότι κάθε δυο μέρες πρέπει να κάνω χοριακή. Η αγωνία μέχρι να βγει το αποτέλεσμα, με έχει τσακίσει. Αύριο έχω άλλη μία. Εύχομαι να είναι η τελευταία και να με δει επιτέλους. Αγωνιώ να δούμε τι γίνεται εκεί μέσα. 

Αυτός είναι ο στόχος μας, τα υγιέστατα μωράκια. Αν η φύση επιλέξει ότι δεν μπορούν να συνεχίσουν, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο παρά να το δεχτούμε. Ήδη έχω δεχθεί με πόνο πολύ τις τρεις αποτυχίες εμφύτευσης στις εξωσωματικές. Χωρίς να μετράμε τις άλλες τόσες προσπάθειες με όλους τους τρόπους. 

Θα χαρώ αυτό που έχω σήμερα. Και για σήμερα είμαι πολύ έγκυος. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η carpe είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση και την ενθάρρυνση. Η αλήθεια είναι πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ τόσο, αλλά γίνεται αυτόματα. Δεν μπορώ να το ελέγξω κάποιες φορές καθόλου. Είναι καλή η χοριακή μου, αλλά και αυτό τίποτα δεν εξασφαλίζει έχεις δίκιο. Μάλιστα διάβασα για μια κοπέλα με χοριακή που κατέβηκε, αλλά έφτασε στο να αποκτήσει το μωράκι της. Και άλλες όπως λες με καλούς διπλασιασμούς που κατέληξαν παλίνδρομες κλπ. Όλα είναι σχετικά. Είναι από εξωσωματική η σύλληψη, μετά από πολλές αποτυχίες σύλληψης και για αυτό ελέγχουν τόσο συχνά τις χοριακές μου, νομίζω. Να φτάσω στον υπέρηχο, να δούμε τι έχει συμβεί. 

Δεν ενθουσιάζομαι, αλλά είμαι χαρούμενη πολύ. Στην 6η εβδομάδα που έχουμε κλείσει το ραντεβού θα δούμε σάκο (αν υπάρχει), έτσι δεν είναι;

Καλησπέρα!! Εμείς προχθές που ήμασταν στην 6η βδομάδα κ λίγες μέρες, είδαμε σακο κ εμβρυακι. Ηλπιζα και για καρδούλα αλλά μας είπε να ξαναπάμε σε δυο βδομάδες και αντε παλι αναμονή.. Να είσαι χαρούμενη κ συγκρατημένη, όλα θα πάνε καλά απλως αυτή η αναμονή είναι σκότωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς προχθές που ήμασταν στην 6η βδομάδα κ λίγες μέρες, είδαμε σακο κ εμβρυακι. Ηλπιζα και για καρδούλα αλλά μας είπε να ξαναπάμε σε δυο βδομάδες και αντε παλι αναμονή.. Να είσαι χαρούμενη κ συγκρατημένη, όλα θα πάνε καλά απλως αυτή η αναμονή είναι σκότωμα. 

 Πολύ ωραίαα!!!! Με το καλό να την ακούσετε την καρδούλα του. Έχει τον δικό του ρυθμό, αλλά εμείς αγωνιούμε και ο χρόνος περνά αργά...πολύ αργά... Ανακυκλώνουμε με τον άντρα μου τη χαρά εκείνης της μέρας που πήραμε το πρώτο θετικό νούμερο χοριακής. Κλαίγαμε από χαρά. Σχεδόν είχα πιστέψει ότι κάτι ανεπανόρθωτο μου συνέβαινε και δεν γινόταν η σύλληψη. Είναι ο Θεός μεγάλος. Σηκώνω τα χέρια ψηλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η carpe είπε:

 Πολύ ωραίαα!!!! Με το καλό να την ακούσετε την καρδούλα του. Έχει τον δικό του ρυθμό, αλλά εμείς αγωνιούμε και ο χρόνος περνά αργά...πολύ αργά... Ανακυκλώνουμε με τον άντρα μου τη χαρά εκείνης της μέρας που πήραμε το πρώτο θετικό νούμερο χοριακής. Κλαίγαμε από χαρά. Σχεδόν είχα πιστέψει ότι κάτι ανεπανόρθωτο μου συνέβαινε και δεν γινόταν η σύλληψη. Είναι ο Θεός μεγάλος. Σηκώνω τα χέρια ψηλά! 

Η αναμονή ειναι το χειρότερο απο ολα!!! Και οσο περιμένει το μυαλο κανει σενάρια (το δικο μου για παράδειγμα κανει τα χειρότερα!!!)
Να το χαρείς κοριτσι μου!!! Εχεις δικιο αν ειναι κατι να γινει δεν αλλάζει!!! Απλα αυτη τη στιγμη πιο έγκυος δεν γινεσαι οποτε να το ευχαριστηθείς!!!! 🙂🙂🥰 ευχομαι και η επόμενη χοριακη σου να ειναι θετικότατη και η χαρα σου να συνεχιστεί και να μεγαλώνει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2021 at 7:36 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Τα συμπτώματα είναι κ από τα φάρμακα !! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Πότε πας για χοριακη;

Ναι κοπέλα μου αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι από τα φάρμακα νιώθω περίεργα!! Χοριακη κανονικά έπρεπε να κάνω χθες αλλά φοβάμαι να την κάνω...σήμερα είμαι 10 μέρες από την εμβριομεταφορα ...και σκέφτομαι να βρω το κουράγιο να την κάνω την τρίτη..😑 ...μακάρι να είναι θετική, φοβάμαι να δω 0 γι'αυτό δεν πήγα ακόμα...

στις On 29/5/2021 at 8:15 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Δεν μου έγραψε τίποτα από αυτά! Ούτε αναφέρθηκε στην αντιβίωση αλλά έχω στείλει στη γραμματέα του!! Να ανησυχώ δηλαδή που δεν μου ανεφερε τίποτα; 

Όχι δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί ούτε σε εμάς μας είπε να πάρουμε αντιβίωση.. τα άλλα που σου είπα είναι για μετά την εμβριομεταφορα και θα σε ενημερώσει ξανά την ημέρα της εμβριομεταφορας με καινούργιες οδηγίες, θα στα δώσει και γραμμένα για να μην τα ξεχάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Ναι κοπέλα μου αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι από τα φάρμακα νιώθω περίεργα!! Χοριακη κανονικά έπρεπε να κάνω χθες αλλά φοβάμαι να την κάνω...σήμερα είμαι 10 μέρες από την εμβριομεταφορα ...και σκέφτομαι να βρω το κουράγιο να την κάνω την τρίτη..😑 ...μακάρι να είναι θετική, φοβάμαι να δω 0 γι'αυτό δεν πήγα ακόμα...

Όχι δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί ούτε σε εμάς μας είπε να πάρουμε αντιβίωση.. τα άλλα που σου είπα είναι για μετά την εμβριομεταφορα και θα σε ενημερώσει ξανά την ημέρα της εμβριομεταφορας με καινούργιες οδηγίες, θα στα δώσει και γραμμένα για να μην τα ξεχάσεις.

Όχι κορίτσακι μου σε παρακαλώ μην σκέφτεσαι απαισιόδοξα. Να πας να κάνεις την χοριακη σου και όλα θα πάνε καλά !!! Θα περιμένουμε νέα σου !! Είμαστε μαζί σου σε αυτή την αγωνία 😉 !! Τι έμβρυακια βάλατε κορίτσι μου;; φρέσκα ή κατεψυγμένα;και πόσο ημερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ναι κοπέλα μου αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι από τα φάρμακα νιώθω περίεργα!! Χοριακη κανονικά έπρεπε να κάνω χθες αλλά φοβάμαι να την κάνω...σήμερα είμαι 10 μέρες από την εμβριομεταφορα ...και σκέφτομαι να βρω το κουράγιο να την κάνω την τρίτη..😑 ...μακάρι να είναι θετική, φοβάμαι να δω 0 γι'αυτό δεν πήγα ακόμα...

Όχι δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί ούτε σε εμάς μας είπε να πάρουμε αντιβίωση.. τα άλλα που σου είπα είναι για μετά την εμβριομεταφορα και θα σε ενημερώσει ξανά την ημέρα της εμβριομεταφορας με καινούργιες οδηγίες, θα στα δώσει και γραμμένα για να μην τα ξεχάσεις.

Να πας κοριτσι μου να κανεις τη χοριακη σου!!! Να τελειωσεις και με το αγχος! Καλη επιτυχια να εχεις!!! Θα περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς προχθές που ήμασταν στην 6η βδομάδα κ λίγες μέρες, είδαμε σακο κ εμβρυακι. Ηλπιζα και για καρδούλα αλλά μας είπε να ξαναπάμε σε δυο βδομάδες και αντε παλι αναμονή.. Να είσαι χαρούμενη κ συγκρατημένη, όλα θα πάνε καλά απλως αυτή η αναμονή είναι σκότωμα. 

Μια χαρά εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Ναι κοπέλα μου αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι από τα φάρμακα νιώθω περίεργα!! Χοριακη κανονικά έπρεπε να κάνω χθες αλλά φοβάμαι να την κάνω...σήμερα είμαι 10 μέρες από την εμβριομεταφορα ...και σκέφτομαι να βρω το κουράγιο να την κάνω την τρίτη..😑 ...μακάρι να είναι θετική, φοβάμαι να δω 0 γι'αυτό δεν πήγα ακόμα...

Όχι δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί ούτε σε εμάς μας είπε να πάρουμε αντιβίωση.. τα άλλα που σου είπα είναι για μετά την εμβριομεταφορα και θα σε ενημερώσει ξανά την ημέρα της εμβριομεταφορας με καινούργιες οδηγίες, θα στα δώσει και γραμμένα για να μην τα ξεχάσεις.

Ενταξει κοριτσακι μου σ ευχαριστώ πολύ! Οσο για εσενα μη φοβασαι τίποτα! Να κανεις την χοριακη να σου φυγει και η αγωνία! Η αληθεια ειναι πως σε σκεφτομουν σήμερα... Πιστευα οτι ισως ειχες νεα... Ευχομαι μονο τα καλύτερα! Νιωθω οτι θα πανε ολα καλα εαν πας αύριο! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Όχι κορίτσακι μου σε παρακαλώ μην σκέφτεσαι απαισιόδοξα. Να πας να κάνεις την χοριακη σου και όλα θα πάνε καλά !!! Θα περιμένουμε νέα σου !! Είμαστε μαζί σου σε αυτή την αγωνία 😉 !! Τι έμβρυακια βάλατε κορίτσι μου;; φρέσκα ή κατεψυγμένα;και πόσο ημερών;

Τι πήρα απόφαση θα πάω την τρίτη..αυτές οι μέρες από την εμβριομεταφορα και μετά ένιωσα ότι ήταν αιώνας... Βάλαμε 2 βλαστοκυστες φρέσκες ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2021 at 10:59 ΜΜ, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας!! Απο οτι φαινεται ο δρομος για εμενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολος....Εκανα σημερα σαλπιγγογραφια κ τα αποτελεσματα δεν ηταν κ τοσο καλα...Δεν φανηκε καθολου η δεξια μου σαλπιγγα, μου εβαλαν δυο φορες το σχιαστικο, ταλαιπωρηθηκα πολυ κ παρολ'αυτα δεν καταφεραν να την δουν. Η μητρα μου στη δεξια γωνια που ειναι κ η εισοδος της σαλπιγγας δεν ειναι φυσιολογικη, ειναι σαν να την δαγωσαν κ να λειπει κομματι, μου ειπε η γιατρος απο το διαγνωστικο οτι μπορει να ειναι καποια συμφυση η πολυποδας! Τι γινεται τωρα???? Ο γυναικολογος μου ανεφερε κατι για πιθανη λαπαροσκοπηση και οχι υστεροσκοπηση...Εχω αγχωθει τοσο πολυ! Ολα θα πανε μηνες πισω κ αυτη την στιγμη δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Γιατι τοσα εμποδια???? Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι κακο? Λετε σε αυτο να οφειλεται κ η παλινδρομη? Αχ συγνωμη για το κατεβατο....

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Μόλις διάβασα την περιπέτειά σου κ έτσι να το δεις! Είναι μια περιπέτεια κ θα τελειώσει. Μίλησες με τον εξωσωματικό σου; Πώς ρε αγάπη δεν είχες κάνει νωρίτερα την εξέταση αυτή; Ούτε υστεροσκόπηση είχες κάνει; Προφανώς όχι γιατί όλα αυτά (εικόνα της μήτρας κ τυχόν πολύποδες κ συμφύσεις θα τα βλέπατε). Ψυχραιμία τώρα κ όλα θα φτιάξουν! Δεν χρειάζεται πανικός κ άγχος! Σίγουρα θα πας λιγάκι παραπίσω στη διαδικασία αλλά σκέψου πως μπορεί να ήταν κ η αιτία της παλίνδρομης. Ανασυγκρότηση δυνάμεων κ προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...