Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Στις 03/11. Ενώ δεν νου φαινόταν μακριά, τώρα μου φαίνεται αιωνας. 

Μμμ ναι έχεις ακόμα μερούλες. Κι εγώ τη 2η βδομάδα άρχισα να φρικάρει. Την 1η ήμουν πολύ κουλ σα να μην έχει γίνει τίποτα. Εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα για μένα είναι ότι τη μια και μοναδική μέρα που είδα καποιον τρίτο εκτός απ τον άντρα μου και τη μάνα μου ( μια ξαδέρφη που ήρθε Αθήνα για δυο μέρες κ ήπιαμε καφέ), με βοήθησε πολύ να φύγει το μυαλό μου και κακώς δεν το έκανα κι άλλες β μέρες.  Απομονώθηκα υποτίθεται για να μην το συζητάω αλλά ήταν λάθος στρατηγική. Αφού έτσι κι αλλιώς όλο εκεί ήταν το μυαλό μου, καλύτερα θα ήταν αν είχα δει και καμία φιλη, τουλάχιστον θα συζητούσα κι άλλα πράγματα. 
βγειτε μια ωραία βόλτα σήμερα τουλάχιστον και σκέψου πως έχεις κάνει ότι καλύτερο μπόρεσες μέχρι εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μμμ ναι έχεις ακόμα μερούλες. Κι εγώ τη 2η βδομάδα άρχισα να φρικάρει. Την 1η ήμουν πολύ κουλ σα να μην έχει γίνει τίποτα. Εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα για μένα είναι ότι τη μια και μοναδική μέρα που είδα καποιον τρίτο εκτός απ τον άντρα μου και τη μάνα μου ( μια ξαδέρφη που ήρθε Αθήνα για δυο μέρες κ ήπιαμε καφέ), με βοήθησε πολύ να φύγει το μυαλό μου και κακώς δεν το έκανα κι άλλες β μέρες.  Απομονώθηκα υποτίθεται για να μην το συζητάω αλλά ήταν λάθος στρατηγική. Αφού έτσι κι αλλιώς όλο εκεί ήταν το μυαλό μου, καλύτερα θα ήταν αν είχα δει και καμία φιλη, τουλάχιστον θα συζητούσα κι άλλα πράγματα. 
βγειτε μια ωραία βόλτα σήμερα τουλάχιστον και σκέψου πως έχεις κάνει ότι καλύτερο μπόρεσες μέχρι εδώ. 

Ναι αυτό λέω να κάνουμε σήμερα. Να κάνω ένα χαλαρό μπανάκι, να ετοιμαστώ και να πάμε ίσως κάπου για φαγητό να κάτσουμε έξω. Μέσα δεν θέλω να κάτσω. Αυριο πάλι δουλειά. Το «κλείσιμο» το έκανα στην πρώτη εξωσωματική. Δεν μου βγήκε σε καλό. Δεν κουνιόμουν από τον καναπέ/κρεβάτι. Τίποτα δεν έκανα. Χαλαρή τακτοποιήσει στο σπίτι και τίποτα αλλά. Μετά στις διακοπές πάλι δεν έκανα κατι. Ούτε στην θάλασσα μπήκα γιατί φοβόμουν μην αποκτήσω καποια μικρόβια. Μόνο παραλία αραγμα/ταβέρνα και τίποτα άλλο. Πιο ψυχοφθόρο δεν γίνεται. Ίσως γι’αυτο να με έπιασε σήμερα πρωι πρωι. 
Εσυ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα και καλή επιτυχία σε όλες που αναμένουν θετικές χοριακές, σε όσες περιμένουν το μωράκι τους και σε αυτές που ξεκινούν προσπάθεια! Να σας ρωτήσω κορίτσια μου, πριν την εμβρυομεταφορά χρειάστηκε να κάνετε κάποιες εξετάσεις αίματος; Γιατί εμένα αυτός ο γιατρός μου δίνει μόνο cyclacur και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Θυμάμαι άλλη μια φορά που έχω πάει σε μεταφορά σε επόμενο κυκλο ότι έκανα κάποιες εξετάσεις αίματος. Μπορεί κάποια έμπειρη να μου απαντήσει; Γιατί αγχώνομαι μήπως δεν πάει κάτι καλά  και γίνει η ωορρηξία και πάει χαμένη η μεταφορά. Αυτό κάπως το βλέπουν με  εξετάσεις αίματος… σωστά; 
Ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κι από μένα και καλή επιτυχία σε όλες που αναμένουν θετικές χοριακές, σε όσες περιμένουν το μωράκι τους και σε αυτές που ξεκινούν προσπάθεια! Να σας ρωτήσω κορίτσια μου, πριν την εμβρυομεταφορά χρειάστηκε να κάνετε κάποιες εξετάσεις αίματος; Γιατί εμένα αυτός ο γιατρός μου δίνει μόνο cyclacur και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Θυμάμαι άλλη μια φορά που έχω πάει σε μεταφορά σε επόμενο κυκλο ότι έκανα κάποιες εξετάσεις αίματος. Μπορεί κάποια έμπειρη να μου απαντήσει; Γιατί αγχώνομαι μήπως δεν πάει κάτι καλά  και γίνει η ωορρηξία και πάει χαμένη η μεταφορά. Αυτό κάπως το βλέπουν με  εξετάσεις αίματος… σωστά; 
Ευχαριστώ πολύ!!! 

Καλησπέρα, θεωρητικά κάνουμε εξέταση Ε2, Lh & prg 2η μέρα κύκλου για να δει τιμές και ανάλογα να δώσει αγωγή cyclacour ,,, !!! Εκτός αν έρχεσαι από καταστολή προηγούμενου κύκλου που και πάλι όμως αυτές τις εξετάσεις τις επαναλαμβάνεις σε συνδυασμό υπερήχων για να δει αντίδραση ενδομητρίου και ανάλογα να ενισχύσει την αγωγή. Επίσης εκτός από cyclacour, ορισμένοι δίνουν και prezolon κορτιζόνη και salospir ή αντιπηκτικες ανάλογα αν έχεις θρομβοφιλια ή προληπτικά. 

Εύχομαι καλή αρχή στην προετοιμασία σου και μια υπέροχη κατάληξη με την ετ 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα, θεωρητικά κάνουμε εξέταση Ε2, Lh & prg 2η μέρα κύκλου για να δει τιμές και ανάλογα να δώσει αγωγή cyclacour ,,, !!! Εκτός αν έρχεσαι από καταστολή προηγούμενου κύκλου που και πάλι όμως αυτές τις εξετάσεις τις επαναλαμβάνεις σε συνδυασμό υπερήχων για να δει αντίδραση ενδομητρίου και ανάλογα να ενισχύσει την αγωγή. Επίσης εκτός από cyclacour, ορισμένοι δίνουν και prezolon κορτιζόνη και salospir ή αντιπηκτικες ανάλογα αν έχεις θρομβοφιλια ή προληπτικά. 

Εύχομαι καλή αρχή στην προετοιμασία σου και μια υπέροχη κατάληξη με την ετ 🙏👶❤️👶❤️

Ευχαριστώ πολύ, εγώ είμαι 12η μέρα του κύκλου και πάω μόνο με 2 και από προχθές 3 cyclacur την ημέρα χωρίς κανένα αιματολογικό έλεγχο.  Σε 6-8 μέρες θα πάμε για μεταφορά. Δεν προέρχομαι από καμία καταστολή. Είχα κάνει διέγερση και εμβρυομεταφορά τον Ιούνιο. Αναρωτιέμαι αν πριν την μεταφορά χρειάζεται να ελέγξει κάποιες τιμές από αυτές που γράφεις; Αυτός λέει όχι, αλλά εγώ δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν από αυτούς δυστυχώς. Γιατί έχουν πολύ δουλειά οι περισσότεροι και δεν ασχολούνται επαρκώς. Φαντάζομαι αντιπηκτικές και salospir θα πάρω μετά την μεταφορά όπως πάντα. Σε Prezolon /κορτιζόνη δεν πολυπιστεύω. Σε μια προσπάθεια που έμεινα, ήταν χωρίς.  Στις άλλες που πήρα ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα. Δεν είμαι πολύ υπέρ της μεγάλης χημείας.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ, εγώ είμαι 12η μέρα του κύκλου και πάω μόνο με 2 και από προχθές 3 cyclacur την ημέρα χωρίς κανένα αιματολογικό έλεγχο.  Σε 6-8 μέρες θα πάμε για μεταφορά. Δεν προέρχομαι από καμία καταστολή. Είχα κάνει διέγερση και εμβρυομεταφορά τον Ιούνιο. Αναρωτιέμαι αν πριν την μεταφορά χρειάζεται να ελέγξει κάποιες τιμές από αυτές που γράφεις; Αυτός λέει όχι, αλλά εγώ δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν από αυτούς δυστυχώς. Γιατί έχουν πολύ δουλειά οι περισσότεροι και δεν ασχολούνται επαρκώς. Φαντάζομαι αντιπηκτικές και salospir θα πάρω μετά την μεταφορά όπως πάντα. Σε Prezolon /κορτιζόνη δεν πολυπιστεύω. Σε μια προσπάθεια που έμεινα, ήταν χωρίς.  Στις άλλες που πήρα ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα. Δεν είμαι πολύ υπέρ της μεγάλης χημείας.  

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Εγώ όταν  ξεκίνησα την προετοιμασία για ετ πήρα  σικλακουρ 4 την ημέρα από την δεύτερη μέρα.αιματολογικες έκανα την 12 ημέρα από την λήψη των σικλακουρ... δεν έχω ξαναμετρησει κάτι από τότε και αύριο πάω για εμβρυομεταφορά. Εγώ εδώ και πέντε μέρες παίρνω προγεστερόνη, αντιπηκτικες, αντιβίωση και κορτιζόνη.... συνήθως αυτά τα ξεκινάνε πριν την μεταφορά. Δυστυχώς δεν θυμάμαι τι εξετάσεις αίματος έκανα 12 η μέρα για να σε βοηθήσω αλλά νομίζω έκανα σίγουρα προγεστερόνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ, εγώ είμαι 12η μέρα του κύκλου και πάω μόνο με 2 και από προχθές 3 cyclacur την ημέρα χωρίς κανένα αιματολογικό έλεγχο.  Σε 6-8 μέρες θα πάμε για μεταφορά. Δεν προέρχομαι από καμία καταστολή. Είχα κάνει διέγερση και εμβρυομεταφορά τον Ιούνιο. Αναρωτιέμαι αν πριν την μεταφορά χρειάζεται να ελέγξει κάποιες τιμές από αυτές που γράφεις; Αυτός λέει όχι, αλλά εγώ δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν από αυτούς δυστυχώς. Γιατί έχουν πολύ δουλειά οι περισσότεροι και δεν ασχολούνται επαρκώς. Φαντάζομαι αντιπηκτικές και salospir θα πάρω μετά την μεταφορά όπως πάντα. Σε Prezolon /κορτιζόνη δεν πολυπιστεύω. Σε μια προσπάθεια που έμεινα, ήταν χωρίς.  Στις άλλες που πήρα ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα. Δεν είμαι πολύ υπέρ της μεγάλης χημείας.  

 

Υποθέτω ότι ο γιατρός σου προφανώς και ξέρει καλύτερα τι είναι σωστό για σένα. Είναι πολύ βασικό πράγμα η εμπιστοσύνη και καλό θα ήταν ότι απορία έχεις να στην απαντά με επιχειρήματα που θα καταλαβαίνεις και εσύ (πχ γιατί όχι εξέταση αίματος? Γιατί 2 σικλακουρ? Εφόσον δεν πας με καταστολή δε θα έπρεπε να παρακολουθεί αν θα γίνει ωορρηξία? Προγεστερόνη πότε θα προσθέσει? Χωρίς υπέρηχο πως ξέρει τι ενδομήτριο θα κάνεις? ) Συγνώμη κιόλας αλλά ίσως είμαι εγώ πολύ παράξενη και θέλω να τα ξέρω και τα ρωτάω ΟΛΑ μέχρι να μου καλύψει τα κενά μου και τις όποιες σκέψεις μου.Τι θα πει έχουν πολύ δουλειά? Δουλειά τους είναι και η σωστή παρακολούθηση/καθοδήγηση/επιτυχία της όποιας ασθενούς. Έτσι δεν είναι? Της @kk88 τον βρίσκω λίγο πιο νορμάλ το γιατρό σε σχέση με όσα αναφέρει. Στα λέω με πολύ αγάπη γιατί ξέρω πόσο προσπαθεί η καθεμία μας σε όλα τα επίπεδα της διαδικασίας.

Καλή τύχη και σε σένα και στην @kk88🙏👶❤️👶❤️,,,, ο Θεός είναι μεγάλος και το όνειρο εδώ ζωντανό!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η condios είπε:

Υποθέτω ότι ο γιατρός σου προφανώς και ξέρει καλύτερα τι είναι σωστό για σένα. Είναι πολύ βασικό πράγμα η εμπιστοσύνη και καλό θα ήταν ότι απορία έχεις να στην απαντά με επιχειρήματα που θα καταλαβαίνεις και εσύ (πχ γιατί όχι εξέταση αίματος? Γιατί 2 σικλακουρ? Εφόσον δεν πας με καταστολή δε θα έπρεπε να παρακολουθεί αν θα γίνει ωορρηξία? Προγεστερόνη πότε θα προσθέσει? Χωρίς υπέρηχο πως ξέρει τι ενδομήτριο θα κάνεις? ) Συγνώμη κιόλας αλλά ίσως είμαι εγώ πολύ παράξενη και θέλω να τα ξέρω και τα ρωτάω ΟΛΑ μέχρι να μου καλύψει τα κενά μου και τις όποιες σκέψεις μου.Τι θα πει έχουν πολύ δουλειά? Δουλειά τους είναι και η σωστή παρακολούθηση/καθοδήγηση/επιτυχία της όποιας ασθενούς. Έτσι δεν είναι? Της @kk88 τον βρίσκω λίγο πιο νορμάλ το γιατρό σε σχέση με όσα αναφέρει. Στα λέω με πολύ αγάπη γιατί ξέρω πόσο προσπαθεί η καθεμία μας σε όλα τα επίπεδα της διαδικασίας.

Καλή τύχη και σε σένα και στην @kk88🙏👶❤️👶❤️,,,, ο Θεός είναι μεγάλος και το όνειρο εδώ ζωντανό!!!!! 

Αγαπημένη, είχα κι εγώ πολλές απορίες σχετικά με το πρωτόκολλο προετοιμασίας του ενδομητριου.. Στο δικό μου κέντρο μετράνε από την αρχή οιστραδιολη, προγεστερονη, lh και δεν πήρα cyclacur.. Και συχνούς υπέρηχους φυσικά. Η προγεστερονη δεν μπαίνει μετά την ωορρηξια αλλά περίπου 3-4 μέρες πριν τη μεταφορά που γίνεται κοντά στην 16η μέρα του κύκλου. Μόλις δουν ενδομητριο κοντά στο 8 και τις ορμόνες χωρίς κάτι περίεργο (εδώ μετράνε πλέον και τη d), κανονίζουν τη μεταφορά χωρίς να κοιτούν πότε έγινε η ωορρηξια, καθώς αυτή έρχεται να συμπληρώσει την προγεστερονη που ήδη παίρνεις. 

Προφανώς κάθε γιατρός έχει τον δικό του τρόπο, σε συνάρτηση βέβαια με την ασθενή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Υποθέτω ότι ο γιατρός σου προφανώς και ξέρει καλύτερα τι είναι σωστό για σένα. Είναι πολύ βασικό πράγμα η εμπιστοσύνη και καλό θα ήταν ότι απορία έχεις να στην απαντά με επιχειρήματα που θα καταλαβαίνεις και εσύ (πχ γιατί όχι εξέταση αίματος? Γιατί 2 σικλακουρ? Εφόσον δεν πας με καταστολή δε θα έπρεπε να παρακολουθεί αν θα γίνει ωορρηξία? Προγεστερόνη πότε θα προσθέσει? Χωρίς υπέρηχο πως ξέρει τι ενδομήτριο θα κάνεις? ) Συγνώμη κιόλας αλλά ίσως είμαι εγώ πολύ παράξενη και θέλω να τα ξέρω και τα ρωτάω ΟΛΑ μέχρι να μου καλύψει τα κενά μου και τις όποιες σκέψεις μου.Τι θα πει έχουν πολύ δουλειά? Δουλειά τους είναι και η σωστή παρακολούθηση/καθοδήγηση/επιτυχία της όποιας ασθενούς. Έτσι δεν είναι? Της @kk88 τον βρίσκω λίγο πιο νορμάλ το γιατρό σε σχέση με όσα αναφέρει. Στα λέω με πολύ αγάπη γιατί ξέρω πόσο προσπαθεί η καθεμία μας σε όλα τα επίπεδα της διαδικασίας.

Καλή τύχη και σε σένα και στην @kk88🙏👶❤️👶❤️,,,, ο Θεός είναι μεγάλος και το όνειρο εδώ ζωντανό!!!!! 

Καλά εννοείται όλα αυτά που ανέφερα μαζί με υπερήχους... ξέχασα να το αναφερω....Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη....σε έχασα... Είχα καιρό να μάθω νέα σου...σε τι φάση βρίσκεσαι???? ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αγαπημένη, είχα κι εγώ πολλές απορίες σχετικά με το πρωτόκολλο προετοιμασίας του ενδομητριου.. Στο δικό μου κέντρο μετράνε από την αρχή οιστραδιολη, προγεστερονη, lh και δεν πήρα cyclacur.. Η προγεστερονη δεν μπαίνει μετά την ωορρηξια αλλά περίπου 3-4 μέρες πριν τη μεταφορά. Μόλις δουν ενδομητριο κοντά στο 8 και τις ορμόνες χωρίς κάτι περίεργο (εδώ μετράνε πλέον και τη d), κανονίζουν τη μεταφορά χωρίς να κοιτούν πότε έγινε η ωορρηξια, καθώς αυτή έρχεται να συμπληρώσει την προγεστερονη που ήδη παίρνεις. 

Προφανώς κάθε γιατρός έχει τον δικό του τρόπο, σε συνάρτηση βέβαια με την ασθενή. 

Όλα αυτά που περιγράφεις τα βρίσκω ολοσωστα και δείχνουν ότι πας σε φυσικό κύκλο ετ.... και πολύ καλά κάνει ο γιατρός σου εφόσον κάνεις ενδομήτριο από μόνη σου καλό! Άρα αντιλαμβανόμαστε ξεκάθαρα πως κάθε περίπτωση γυναίκας είναι μοναδική , όπως το πρωτόκολλο διέγερσης της έτσι και το πρωτόκολλο προετοιμασίας της. Σωστά? Το θέμα είναι ότι αντιλαμβάνεσαι ότι ΚΑΙ στον φυσικό ΚΑΙ στον τροποποιημένο κύκλο για ετ οι εξετάσεις (ορμονικές και υπέρηχοι) είναι απαραίτητες. Αλλά χωρίς καθόλου μετρησεις πραγματικά δεν έχω ξανακουσει. Εδώ λέμε πως μέρα παρά μέρα τρυπιομαστε και κάνουμε υπερήχους λες και είναι ρουτίνα του τύπου "παίρνω πρωινό" ,,, είναι δυνατόν να μη γίνονται σωστές παρακολουθήσεις και καθοδηγήσεις???? Μόνο αυτό απορώ (και θυμώνω και λίγο 😥)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Όλα αυτά που περιγράφεις τα βρίσκω ολοσωστα και δείχνουν ότι πας σε φυσικό κύκλο ετ.... και πολύ καλά κάνει ο γιατρός σου εφόσον κάνεις ενδομήτριο από μόνη σου καλό! Άρα αντιλαμβανόμαστε ξεκάθαρα πως κάθε περίπτωση γυναίκας είναι μοναδική , όπως το πρωτόκολλο διέγερσης της έτσι και το πρωτόκολλο προετοιμασίας της. Σωστά? Το θέμα είναι ότι αντιλαμβάνεσαι ότι ΚΑΙ στον φυσικό ΚΑΙ στον τροποποιημένο κύκλο για ετ οι εξετάσεις (ορμονικές και υπέρηχοι) είναι απαραίτητες. Αλλά χωρίς καθόλου μετρησεις πραγματικά δεν έχω ξανακουσει. Εδώ λέμε πως μέρα παρά μέρα τρυπιομαστε και κάνουμε υπερήχους λες και είναι ρουτίνα του τύπου "παίρνω πρωινό" ,,, είναι δυνατόν να μη γίνονται σωστές παρακολουθήσεις και καθοδηγήσεις???? Μόνο αυτό απορώ (και θυμώνω και λίγο 😥)

 

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη, δεν χωρούν προχειρότητες ούτε μαντεψιες σε τόσο κρίσιμες διαδικασίες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 κορίτσι μου έτοιμη για αύριο ?? Αύριο είναι η μεγάλη ημέρα σωστά δεν έχει αλλάξει κάτι ?! 

Με το καλό να τα υποδεχτεις τα μωράκια σου ♥️ να φωλιασουν στη κοιλίτσα και να βγουν σε 9 μήνες ! 🌹🌹🌹 

Στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη και σε περιμένω να κάνουμε παρέα μαζι στη ξάπλα αλλά και στους υπερυχους που θα πηγαίνουμε 😘😘🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Καλά εννοείται όλα αυτά που ανέφερα μαζί με υπερήχους... ξέχασα να το αναφερω....Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη....σε έχασα... Είχα καιρό να μάθω νέα σου...σε τι φάση βρίσκεσαι???? ❤️❤️❤️❤️

Μια χαρά σε πάει νομίζω ο δικός σου ,,,αμήν και αλληλούια και βοήθεια σας !!!!! Καλώς να πάρεις τα μωράκια σου σπίτι 🙏👶❤️👶❤️

Καλά, εδώ ,,, αναρρωνω ακόμα απ'την έκτακτη σκωληκοειδίτιδα του Ιούνη σε συνδυασμό με παρακολουθήσεις για να δούμε πως είμαι. Έχει ο Θεός για όλες μας !!!! Βήμα βήμα και ελπίδα με χαρά για τα καλύτερα που δε ζήσαμε ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

@kk88 κορίτσι μου έτοιμη για αύριο ?? Αύριο είναι η μεγάλη ημέρα σωστά δεν έχει αλλάξει κάτι ?! 

Με το καλό να τα υποδεχτεις τα μωράκια σου ♥️ να φωλιασουν στη κοιλίτσα και να βγουν σε 9 μήνες ! 🌹🌹🌹 

Στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη και σε περιμένω να κάνουμε παρέα μαζι στη ξάπλα αλλά και στους υπερυχους που θα πηγαίνουμε 😘😘🤞🤞

Ναι αγάπη!!!! Αύριο είναι η ευλογημένη μέρα..... έφτασε η ώρα και ελπίζω αυτή τη φορά να είναι η τυχερή μας!!! Μακάρι να είμαστε μαζί!!!! Μακάρι και ας είμαι ξάπλα 9 μήνες...... Στείλει μπεμπεδοσκονη και θετική ενέργεια εγκυουλα μου!!!!! Θα σας στείλω μόλις επιστρέψω από την μεταφορά το μεσημεράκι!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Μια χαρά σε πάει νομίζω ο δικός σου ,,,αμήν και αλληλούια και βοήθεια σας !!!!! Καλώς να πάρεις τα μωράκια σου σπίτι 🙏👶❤️👶❤️

Καλά, εδώ ,,, αναρρωνω ακόμα απ'την έκτακτη σκωληκοειδίτιδα του Ιούνη σε συνδυασμό με παρακολουθήσεις για να δούμε πως είμαι. Έχει ο Θεός για όλες μας !!!! Βήμα βήμα και ελπίδα με χαρά για τα καλύτερα που δε ζήσαμε ακόμα!! 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!! Καλή ανάρρωση σου εύχομαι!!!!! Όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα χωρίς κανένα εμπόδιο!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έρθουν τα ευχάριστα και για εσένα!!!🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι αγάπη!!!! Αύριο είναι η ευλογημένη μέρα..... έφτασε η ώρα και ελπίζω αυτή τη φορά να είναι η τυχερή μας!!! Μακάρι να είμαστε μαζί!!!! Μακάρι και ας είμαι ξάπλα 9 μήνες...... Στείλει μπεμπεδοσκονη και θετική ενέργεια εγκυουλα μου!!!!! Θα σας στείλω μόλις επιστρέψω από την μεταφορά το μεσημεράκι!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλο κοριτσι μου για αυριο!!! Με το καλο να ερθεις να παρεις τα εμβρυακια σου!!!! 🥰🥰🙂🙂🙏🍀❤️❤️🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου για αυριο!!! Με το καλο να ερθεις να παρεις τα εμβρυακια σου!!!! 🥰🥰🙂🙂🙏🍀❤️❤️🥰❤️

Σε ευχαριστώ και εσένα εγκυουλα μου!!!! Στείλτε σε εμάς τις εν δυνάμει μαμάδες στην θετική σας ενέργεια!!!! ❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κι από μένα και καλή επιτυχία σε όλες που αναμένουν θετικές χοριακές, σε όσες περιμένουν το μωράκι τους και σε αυτές που ξεκινούν προσπάθεια! Να σας ρωτήσω κορίτσια μου, πριν την εμβρυομεταφορά χρειάστηκε να κάνετε κάποιες εξετάσεις αίματος; Γιατί εμένα αυτός ο γιατρός μου δίνει μόνο cyclacur και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο. Θυμάμαι άλλη μια φορά που έχω πάει σε μεταφορά σε επόμενο κυκλο ότι έκανα κάποιες εξετάσεις αίματος. Μπορεί κάποια έμπειρη να μου απαντήσει; Γιατί αγχώνομαι μήπως δεν πάει κάτι καλά  και γίνει η ωορρηξία και πάει χαμένη η μεταφορά. Αυτό κάπως το βλέπουν με  εξετάσεις αίματος… σωστά; 
Ευχαριστώ πολύ!!! 

Καλησπέρα κοριτσι μου!! Με το καλό η έμβρυομεταφορά σου.. εύχομαι τα καλύτερα.. εμένα πριν μου δώσει σικλακουρ, μου έκανε αιματολογικες τη 2η μέρα του κύκλου lh, prg, ε2.  Αλλά το αν θα κάνω ωορρηξία το είδε αργότερα στον υπέρηχο αφού είχα ωοθυλάκιο.. εσύ που είσαι στη 12η μέρα πότε κάνατε ή θα κάνετε υπέρηχο? Επίσης και να κάνεις ωορρηξία δεν πάει χαμένη η μεταφορά..εμείς την πρώτη φορά τη χάσαμε την ωορρηξία γιατί μου άργησε τον υπερηχο αλλά τη δεύτερη φορά απλά συγχρονισε την μεταφορά 5 μέρες μετά την ωορρηξία..και εγώ είχα αγχωθει τότε αλλά όλα πήγαν καλά δόξα το θεό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να μην ξεχάσω να ευχηθώ στην @elena0212καλή επαναληπτική τριψηφια χοριακη αύριο! 

 

Σ Ευχαριστω αγαπημένη μου ❤️❤️ 
 

@kk88 με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι αγάπη!!!! Αύριο είναι η ευλογημένη μέρα..... έφτασε η ώρα και ελπίζω αυτή τη φορά να είναι η τυχερή μας!!! Μακάρι να είμαστε μαζί!!!! Μακάρι και ας είμαι ξάπλα 9 μήνες...... Στείλει μπεμπεδοσκονη και θετική ενέργεια εγκυουλα μου!!!!! Θα σας στείλω μόλις επιστρέψω από την μεταφορά το μεσημεράκι!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου!! Σου εύχομαι να είναι η τυχερη σας φορά και να πάνε όλα υπέροχα!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ και εσένα εγκυουλα μου!!!! Στείλτε σε εμάς τις εν δυνάμει μαμάδες στην θετική σας ενέργεια!!!! ❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σου στελνω θετική ενέργεια και φουλ μπεμπεδοσκονη για αυριο!!! Καλη επιτυχια!!! 🍀🙏🙂🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι αγάπη!!!! Αύριο είναι η ευλογημένη μέρα..... έφτασε η ώρα και ελπίζω αυτή τη φορά να είναι η τυχερή μας!!! Μακάρι να είμαστε μαζί!!!! Μακάρι και ας είμαι ξάπλα 9 μήνες...... Στείλει μπεμπεδοσκονη και θετική ενέργεια εγκυουλα μου!!!!! Θα σας στείλω μόλις επιστρέψω από την μεταφορά το μεσημεράκι!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Καλη επιτυχια για αυριο με το καλο να γυρισεις σπιτι μαζι με τα μωρακια σου. Αυριο παω κ εγω για μεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλη επιτυχια για αυριο με το καλο να γυρισεις σπιτι μαζι με τα μωρακια σου. Αυριο παω κ εγω για μεταφορα.

Με το καλό και η δική σου έμβρυομεταφορά κορίτσι μου!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! Καλή επιτυχία!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η condios είπε:

Όλα αυτά που περιγράφεις τα βρίσκω ολοσωστα και δείχνουν ότι πας σε φυσικό κύκλο ετ.... και πολύ καλά κάνει ο γιατρός σου εφόσον κάνεις ενδομήτριο από μόνη σου καλό! Άρα αντιλαμβανόμαστε ξεκάθαρα πως κάθε περίπτωση γυναίκας είναι μοναδική , όπως το πρωτόκολλο διέγερσης της έτσι και το πρωτόκολλο προετοιμασίας της. Σωστά? Το θέμα είναι ότι αντιλαμβάνεσαι ότι ΚΑΙ στον φυσικό ΚΑΙ στον τροποποιημένο κύκλο για ετ οι εξετάσεις (ορμονικές και υπέρηχοι) είναι απαραίτητες. Αλλά χωρίς καθόλου μετρησεις πραγματικά δεν έχω ξανακουσει. Εδώ λέμε πως μέρα παρά μέρα τρυπιομαστε και κάνουμε υπερήχους λες και είναι ρουτίνα του τύπου "παίρνω πρωινό" ,,, είναι δυνατόν να μη γίνονται σωστές παρακολουθήσεις και καθοδηγήσεις???? Μόνο αυτό απορώ (και θυμώνω και λίγο 😥)

 

Υπέρηχο κάνω κάθε εβδομάδα. Το θεωρούσα αυτονόητο γι’ αυτό δεν το ανέφερα. Δεν χρειάζονται αιματολογικές μου είπε όταν τον ρώτησα την προηγούμενη Δευτέρα. Μία εβδομάδα μετά την περίοδο ήταν 7.5 το ενδομήτριο και είπε ότι ήταν τέλειο. Θα ξαναπάω αύριο για υπέρηχο και Σάββατο ή την επόμενη Δευτέρα θα πάω για μεταφορά. Να κάνω από μόνη μου μήπως; Αλλά δεν ξέρω πόσο θα πρέπει να είναι οι τιμές. Αντιπηκτικές θα μου δώσει σίγουρα. Μου είχε δώσει και στην κανονική διέγερση - μεταφορά. 
Έχω τρυπηθεί κι εγώ πολύ πίστεψε με. Οι μελανιές από τις αντιπηκτικές που έκανα το καλοκαίρι φύγανε τελείως μετά από 1μιση μήνα. 
Δεν θέλω να τους αμφισβητώ συνέχεια. Έχω αλλάξει και 3 γιατρούς. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...