Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Δεν είναι καλά τα νέα μου. 12,3 η χοριακη μου. Φοβαμαι μήπως φτάνει το μικροβιολογικό που είναι παλιό. Μολισ πήγα και έκανα και σε δευτερο. Θα μάθω το απόγευμα.καλα εκανες τα testakia σου ηταν πολυ εντονες οι γραμμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hope501  πως είσαι σήμερα? Όλα καλά με τις μετακινήσεις σου? φαντάζομαι όταν επιστρέψεις σπίτι ξαπλωνεις.. 

@kk88κοντεύεις κι εσύ.. Την Δευτέρα σου δίνω την σκυτάλη έτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, έχει κάνει καμία μοριακό έλεγχο μικροβιώματος ενδομητρίου; Πήγαμε και σε άλλο κέντρο εξωσωματικής και μου πρότειναν να κανω αυτό πρώτα και μετά βλέπουμε για υστεροσκόπιση. Δεν είναι το ίδιο με τη βιοψία που γίνεται μαζί με την υστεροσκόπιση.  Αυτό δείχνει όλους τους μικροοργανισμούς που υπάρχουν, όχι μόνο τους παθογόνους, και σε τι ποσοστά.

Μας είπαν οτι θεωρούν πως δεν είμαστε στην παρούσα φάση ζευγάρι για εξωσωματική και πως βιαστήκαμε να κανουμε την πρώτη. Μας είπαν πως πρώτα πρέπει να εντοπίσουμε και να καταπολεμήσουμε το εμπόδιο και πως μετά πρέπει να προσπαθήσουμε φυσιολογικά. Έδωσαν στον άντρα μου αγωγή για 40 μέρες και εμένα μου είπαν για το μικροβίωμα σαν πρωτο βημα. Μου άρεσε αυτή η προσέγγιση, αλλά νιώθω αρκετά μπερδεμένη.

Παρούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Έκαναν λέει μια αναβάθμιση σε κάτι συστήματα στο μικροβιολογικό σήμερα και έχουν καθυστερήσει όλα τα αποτελέσματα. Μα σήμερα βρήκαν??? Θα με πάρουν λέει πιο μετά..

οριακα τη βγάζω σας το λέω!

Ελεος πες τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

@hope501  πως είσαι σήμερα? Όλα καλά με τις μετακινήσεις σου? φαντάζομαι όταν επιστρέψεις σπίτι ξαπλωνεις.. 

@kk88κοντεύεις κι εσύ.. Την Δευτέρα σου δίνω την σκυτάλη έτσι? 

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου ❤️ Στην δουλειά είμαι οκ. Όταν πάω από το ένα γραφείο ατο άλλο πάω με το πάσο μου. Δυστυχώς δεν ειναι μόνο καθιστή η δουλειά μου από μια θέση εργασίας εννοώ. Από την άλλη πρεπει να κινούμε για να κάνει καλή κυκλοφορία του αίματος μου είχαν πει την προηγούμενη (και εγώ τότε ήμουν ξάπλα) τώρα όσον αφορά το μετρο… σε γενικές γραμμές καλά ειναι. Κάθομαι πάντα. Μόλις γυρνάω σπίτι καναπέ και τίποτα άλλο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

@hope501  πως είσαι σήμερα? Όλα καλά με τις μετακινήσεις σου? φαντάζομαι όταν επιστρέψεις σπίτι ξαπλωνεις.. 

@kk88κοντεύεις κι εσύ.. Την Δευτέρα σου δίνω την σκυτάλη έτσι? 

Ναι αγαπημένη Δευτέρα 12:30 έχω την μεταφορά.....Εγώ πήρα το γιατρό μου για τις ιβορ και μου είπε αν δεν την αντέχω να κάνω ινοχεπ που δεν πονάει τόσο. Όποτε κάνω μια τελευταία απέλπιδα προσπάθεια σήμερα και αν ζοριστώ πάλι τόσο πολύ τις αλλάζω...άλλωστε την ίδια δουλειά κάνουν....

@Lucia79 Τι καψώνι είναι αυτό σήμερα.....το καλό πράγμα αργεί να έρθει....μια τεραστια χοριακή εύχομαι!!!

@elena0212 Κορίτσι μου μη σε παίρνει από κάτω την έκανες νωρίς κάτσε να δούμε την επαναληπτική σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Παρούσα!

Α τέλεια αρχηγέ μας!!! Μήπως μπορείς να μου δώσεις τα φώτα σου; Θεωρείς πως σας βοήθησε κάπως αυτή η εξέταση; Γιατί εγώ σκεφτόμουν να κανω απευθείας υστεροσκόπηση με βιοψία. Αλλά με το μικροβίωμα εξετάζουν περισσότερους παράγοντες συγκριτικά με τη βιοψία. Επισης πως το έκανες; Γιατί μου ειπαν πως είτε σου παίρνουν δείγμα από το ενδομήτριο ή τους δινεις αίμα περιόδου. Το κοστος είναι 300 ευρώ. Γι'αυτό τώρα το σκέφτομαι. Να το κάνω ή να προχωρήσω απευθείας σε υστεροσκόπηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια στο δευτερο μικροβιολογικό βγήκε 55,91. Νομίζω είναι καλό αυτό Ε;;;

μπραβοοοοοοοοοοο........είναι καλό και βέβαια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια στο δευτερο μικροβιολογικό βγήκε 55,91. Νομίζω είναι καλό αυτό Ε;;;

Τέλεια είναι κορίτσι μου!! Σε δύο μέρες αυτό θα πάει 100+ που είναι τέλεια για την ημέρα σου ! Απλά το έκανες λίγο νωρίς για αυτό ! Συγχαρητήρια!!! ♥️♥️♥️♥️🥰🥰🥰🥰 Άντε να μαζευόμαστε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια στο δευτερο μικροβιολογικό βγήκε 55,91. Νομίζω είναι καλό αυτό Ε;;;

Μπράβο!!! Ευτυχώς γιατί μας άγχωσε το πρώτο... μα καλά, γιατί έχουν τόσο μεγάλη διαφορά; Μικρές αποκλίσεις  είναι αναμενομενες. Καλύτερα να μην ξαναπάς εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια στο δευτερο μικροβιολογικό βγήκε 55,91. Νομίζω είναι καλό αυτό Ε;;;

Ναι μια χαρά είναι η χοριακη .βλέπεις ακόμα ροζ στο σκούπισμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιττό να πω ότι δε με έχουν πάρει και τώρα έχω καλέσει εγώ πάλι και περιμένω στην αναμονή ακούγοντας μουσικουλα. Μα είναι δυνατόν? Έχει ξανατύχει ποτε σε καμία να περιμένει 11 ώρες τη χοριακη? Υποτίθεται πήγα εκεί και την πλήρωσα και τα 25 ευρώ που χρεώνουν για να την παρω πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα μικροβιολογικά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου ❤️ Στην δουλειά είμαι οκ. Όταν πάω από το ένα γραφείο ατο άλλο πάω με το πάσο μου. Δυστυχώς δεν ειναι μόνο καθιστή η δουλειά μου από μια θέση εργασίας εννοώ. Από την άλλη πρεπει να κινούμε για να κάνει καλή κυκλοφορία του αίματος μου είχαν πει την προηγούμενη (και εγώ τότε ήμουν ξάπλα) τώρα όσον αφορά το μετρο… σε γενικές γραμμές καλά ειναι. Κάθομαι πάντα. Μόλις γυρνάω σπίτι καναπέ και τίποτα άλλο.  

Τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται? Εμένα η δική μου δουλειά είναι γραφείου (λογιστήριο) αλλά έχω πάρει άδεια για 2 βδομάδες.. Στο μετρό να προσέχεις τα μικρόβια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια στο δευτερο μικροβιολογικό βγήκε 55,91. Νομίζω είναι καλό αυτό Ε;;;

Μια χαρά είναι για 8η ημέρα! Χαλάρωσε … Τα χάπια σου κ ξάπλα να γαντζωθεί καλά το νινί! Να “δέσει” που λένε κ οι μεγαλύτεροι… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται? Εμένα η δική μου δουλειά είναι γραφείου (λογιστήριο) αλλά έχω πάρει άδεια για 2 βδομάδες.. Στο μετρό να προσέχεις τα μικρόβια! 

Προσέχω. Δυστυχώς δεν μπορούσα να πάρω άδεια. Είχα πάρει άδεια τον Ιούλιο και τον Αύγουστο κλασσικά κλείνει η εταιρία. Δεν μου έμεινε υπόλοιπο άδειας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι αγαπημένη Δευτέρα 12:30 έχω την μεταφορά.....Εγώ πήρα το γιατρό μου για τις ιβορ και μου είπε αν δεν την αντέχω να κάνω ινοχεπ που δεν πονάει τόσο. Όποτε κάνω μια τελευταία απέλπιδα προσπάθεια σήμερα και αν ζοριστώ πάλι τόσο πολύ τις αλλάζω...άλλωστε την ίδια δουλειά κάνουν....

@Lucia79 Τι καψώνι είναι αυτό σήμερα.....το καλό πράγμα αργεί να έρθει....μια τεραστια χοριακή εύχομαι!!!

@elena0212 Κορίτσι μου μη σε παίρνει από κάτω την έκανες νωρίς κάτσε να δούμε την επαναληπτική σου.

Εγώ ακόμα θα την συνεχίσω και αν ζοριστω θα ζητήσω κι εγώ να την αλλάξω.. Την ίδια δουλειά κάνουν κι εγώ θεωρώ αλλά εφόσον αυτές ήθελε εξαρχής ο γιατρός θα το παλεψω. Σε 3 μερούλες θα έχεις κι εσύ παρέα στην κοιλίτσα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Προσέχω. Δυστυχώς δεν μπορούσα να πάρω άδεια. Είχα πάρει άδεια τον Ιούλιο και τον Αύγουστο κλασσικά κλείνει η εταιρία. Δεν μου έμεινε υπόλοιπο άδειας. 

Και φαντάζομαι δεν τους έχεις πει ότι έκανες εξωσωματική για να έπαιρνες τις μέρες που δικαιουσαι από τον Εοππυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η FAITH_ είπε:

Και φαντάζομαι δεν τους έχεις πει ότι έκανες εξωσωματική για να έπαιρνες τις μέρες που δικαιουσαι από τον Εοππυ.. 

Όχι . Δεν τους είπα. Όλο κουτσομπολιό είναι. Δεν είπα τίποτα. Ούτε τους υπεύθυνους δεν εμπιστεύομαι ότι δεν θα το πουν σε κάποιον συνάδελφο. 
ο εοππυ δίνει άδεια μετά από εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια στο δευτερο μικροβιολογικό βγήκε 55,91. Νομίζω είναι καλό αυτό Ε;;;

Είναι καλή η τιμή.. Τώρα θα πρέπει να βλέπεις ότι διπλασιαζεται.. Μπράβο.. Όλα καλά να συνεχίσουν να πηγαίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Περιττό να πω ότι δε με έχουν πάρει και τώρα έχω καλέσει εγώ πάλι και περιμένω στην αναμονή ακούγοντας μουσικουλα. Μα είναι δυνατόν? Έχει ξανατύχει ποτε σε καμία να περιμένει 11 ώρες τη χοριακη? Υποτίθεται πήγα εκεί και την πλήρωσα και τα 25 ευρώ που χρεώνουν για να την παρω πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα μικροβιολογικά…

Απίστευτο ρε Lucia πραγματικα

Τι να πω τώρα απορώ με την ψυχραιμία σου σε Νοιώθω όσο μπορώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Εγώ ακόμα θα την συνεχίσω και αν ζοριστω θα ζητήσω κι εγώ να την αλλάξω.. Την ίδια δουλειά κάνουν κι εγώ θεωρώ αλλά εφόσον αυτές ήθελε εξαρχής ο γιατρός θα το παλεψω. Σε 3 μερούλες θα έχεις κι εσύ παρέα στην κοιλίτσα σου!! 

Και εγώ ιβορ κάνω στην κοιλιά και δεν με πονάνε .Με πονάει μόνο όταν την κάνω χαμηλά κάτω από τον αφαλό εκεί με τσούζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Όχι . Δεν τους είπα. Όλο κουτσομπολιό είναι. Δεν είπα τίποτα. Ούτε τους υπεύθυνους δεν εμπιστεύομαι ότι δεν θα το πουν σε κάποιον συνάδελφο. 
ο εοππυ δίνει άδεια μετά από εξωσωματική;

Ναι.. Νομίζω 7 μέρες είναι.. Εγώ είχα κανονική και την έβαλα εκεί για να μην μπλέκω με χαρτιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

Ναι.. Νομίζω 7 μέρες είναι.. Εγώ είχα κανονική και την έβαλα εκεί για να μην μπλέκω με χαρτιά.. 

Δεν το ηξερα. Δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός μου. Να ρωτήσω, όσες φορές κανεις εξωσωματική τόσες φορές σου δίνουν 7 μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και εγώ ιβορ κάνω στην κοιλιά και δεν με πονάνε .Με πονάει μόνο όταν την κάνω χαμηλά κάτω από τον αφαλό εκεί με τσούζει.

Κάτω από τον αφαλο δεν κάνω καμιά γιατί όλες πονάνε εκεί.. Συνήθως τις κάνω δεξιά ή αριστερά 3 δάχτυλα διαγώνια από τον αφαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...