Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια αύριο το πρωί θα πάω για ωοληψία τι να περιμένω; Οποιοδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη...

Α με το καλο! Η πρώτη σου φορά είναι?

Πρέπει να είσαι νηστικη, να έχεις φάει ελαφριά απόψε το βράδυ. Ο, τι έφαγες, έφαγες. Δεν έχει άλλο. Το πρωί ούτε νερό μέχρι να κάνεις την ωοληψια (όλα αυτά λόγω μεθης). Από εκεί και πέρα ίσως να ταλαιπωρηθεις λιγάκι με την αναμονή (ανάλογα το κέντρο βέβαια). Θα σου κάνουν και καρδιογραφημα και όλα καλά. Θα σε βάλουν στο δωματιο, θα κοιμηθείς και ούτε που θα το καταλάβεις και μετά θα ξυπνήσεις και θα είσαι μια χαρά!

Τωρα αν έχεις τις επόμενες μέρες λίγα πονακια δεν πειράζει (έχει σχέση πόσα ωάρια θα βγαλεις). Απλά  προσέξεις τη διατροφή σου τις επόμενες μέρες (κόψε αλάτι, ζάχαρη και τρωγε πολλή πρωτεΐνη-αυγα, ψάρι, μοσχάρι,  κοτόπουλο κτλ)

Όλα καλά θα πανε, μην αγχώνεσαι! Στείλε αύριο να μας πεις τα νέα σου!

Καλή τύχη με ποιοτικά ωάρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια αύριο το πρωί θα πάω για ωοληψία τι να περιμένω; Οποιοδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Δεν θα καταλάβεις τίποτα.....θα κοιμηθείς και θα ξυπνήσεις από έναν ωραίο ύπνο.... να μην έχεις καθόλου άγχος..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χαχαχαχαχα εντάξει δεν την αδικώ

Εγω ίσως είχα κάνει και γκράφιτι την μούρη του στην πολυκατοικία!!

Καθολου στόχος!😂😂😂

Χαχαχαχα.. Μη μου βάζεις ιδέες.. Θα της το προτείνω την επόμενη φορά!! Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εσείς καλά βλέπετε τον Αργυρό εγώ πως να χαλαρώσω με ποδόσφαιρο??????

Το πώς σας ζηλεύω δε λέγεται...........

Εγώ τον άντρα τον έστειλα με τους φίλους του στην καφετέρια.. Κρίμα να μένεις κλεισμενος σε 4 τοίχους . Πήγαινε του λέω να εκτονωθεις με τους φίλους σου.. Κι έτσι απέφυγα κι εγώ την μάχη του τηλεκοντρόλ! Χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Χαχαχαχα.. Μη μου βάζεις ιδέες.. Θα της το προτείνω την επόμενη φορά!! Χαχαχαχα 

Δεν μου λες τόσο καλή παθολόγος είναι ή μήπως είσαι και εσύ στην αναμονή με τα Κοριτσάκια? 😉😁🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@FAITH_και @twinkletwinlkle μια χαρά τα καταφέρατε ... αλίμονο σε μένα που δεν ξεκουνουσε σήμερα από το σπίτι......2 λεπτά έμειναν κορίτσια καθυστερήσεων τον έφαγα τον γάιδαρο......🤣🤣🤣🤣🤣 Επίσης  πείτε το όνομα της μαμάς του Αργυρού από παθολόγο δεν πήγα να πάω μια βόλτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου λες τόσο καλή παθολόγος είναι ή μήπως είσαι και εσύ στην αναμονή με τα Κοριτσάκια? 😉😁🤣

Μπα.. Εγώ τα έχω περάσει αυτά σε άλλες ηλικίες.. Από την στιγμή που γνώρισα τον άντρα μου βρήκα το λιμανάκι μου..  (τι ωραία που τα λέω, ούτε να τα διάβαζε..) Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

@FAITH_και @twinkletwinlkle μια χαρά τα καταφέρατε ... αλίμονο σε μένα που δεν ξεκουνουσε σήμερα από το σπίτι......2 λεπτά έμειναν κορίτσια καθυστερήσεων τον έφαγα τον γάιδαρο......🤣🤣🤣🤣🤣 Επίσης  πείτε το όνομα της μαμάς του Αργυρού από παθολόγο δεν πήγα να πάω μια βόλτα....

Χαχαχαχα... Αν έχεις υπομονή να περιμένεις μαζί με τα Κοριτσάκια θα σου στείλω τηλέφωνο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2021 at 5:50 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Συγγνώμη, αλλά αυτές οι τιμές που αναφέρετε τα περιλαμβάνουν όλα σχετικά με την ωοληψία;; Εμείς πληρώσαμε πολύ πολύ περισότερο! Εκτός αν στο κάθε κέντρο χωρίζουν και τιμολογουν διαφορετικά ολη τη διαδικασία. Εμείς πληρώναμε σε καθε επίσκεψη τον υπέρηχο και την εξέταση αίματος, μια φορά την ωοληψία και μια φορά την εμβρυομεταφορά. And that's it! Μέσα σε αυτά συμπεριλαμβανόταν το κόστος για όλα τα υπόλοιπα πχ μικρογονιμοποίηση.

600 ωοληψια 600 γονιμοποιηση και τη ίδια μέρα της ωοληψιας πληρώσαμε κ τη γιατρό 1300 για όλα όλα υπερηχους κλπ 200 την κατάψυξη για πέντε βλαστοκύστες,και 300 θα πληρώσουμε αύριο έμβρυομεταφορά οι εξετάσεις αίματος εννοείται χωριά.. Νομίζω κάπου Τόσα θα έχετε δώσει και εσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

Χαχαχαχα... Αν έχεις υπομονή να περιμένεις μαζί με τα Κοριτσάκια θα σου στείλω τηλέφωνο!! 

Κρίμα ψυχουλες απέκτησαν όλες τους στα 20 παθολογικά προβλήματα.....απίστευτες είμαστε.....ναι στείλε δεν με ενοχλεί η αναμονή εμένα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κρίμα ψυχουλες απέκτησαν όλες τους στα 20 παθολογικά προβλήματα.....απίστευτες είμαστε.....ναι στείλε δεν με ενοχλεί η αναμονή εμένα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Χαχαχαχα... Άστα.. Φαντάσου αργότερα τι άλλα θέματα θα αποκτήσουν!! Επίσης ο αδερφός του είναι δικηγόρος.. Δε θέλω να σκεφτώ τι μπλεξίματα θα έχουν με την δικαιοσύνη.. Καταδικασμενα αυτά τα Κοριτσάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α με το καλο! Η πρώτη σου φορά είναι?

Πρέπει να είσαι νηστικη, να έχεις φάει ελαφριά απόψε το βράδυ. Ο, τι έφαγες, έφαγες. Δεν έχει άλλο. Το πρωί ούτε νερό μέχρι να κάνεις την ωοληψια (όλα αυτά λόγω μεθης). Από εκεί και πέρα ίσως να ταλαιπωρηθεις λιγάκι με την αναμονή (ανάλογα το κέντρο βέβαια). Θα σου κάνουν και καρδιογραφημα και όλα καλά. Θα σε βάλουν στο δωματιο, θα κοιμηθείς και ούτε που θα το καταλάβεις και μετά θα ξυπνήσεις και θα είσαι μια χαρά!

Τωρα αν έχεις τις επόμενες μέρες λίγα πονακια δεν πειράζει (έχει σχέση πόσα ωάρια θα βγαλεις). Απλά  προσέξεις τη διατροφή σου τις επόμενες μέρες (κόψε αλάτι, ζάχαρη και τρωγε πολλή πρωτεΐνη-αυγα, ψάρι, μοσχάρι,  κοτόπουλο κτλ)

Όλα καλά θα πανε, μην αγχώνεσαι! Στείλε αύριο να μας πεις τα νέα σου!

Καλή τύχη με ποιοτικά ωάρια!

Ναι η πρώτη μου φορά είναι, ελπίζω να μην έχω πόνους άν και έχω ένα θέμα η μία ωοθηκη (ή καλή) ας το πω έτσι, είναι πίσω από την μήτρα μου! Πόσο κουλό εεε;; Γιατί πρέπει να προσέχω μετά την ωοληψια τι θα τρώω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια αύριο το πρωί θα πάω για ωοληψία τι να περιμένω; Οποιοδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη...

Καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα καλά!!

Κοριτσια, ερώτηση πρωταρας!!! ☺️
Είναι οκ να ματώνει λίγο όταν κάνω την ένεση; Όχι πολύ, όπως όταν δίνουμε αίμα! Η ovitrelle δεν μου τα έκανε αυτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Ναι η πρώτη μου φορά είναι, ελπίζω να μην έχω πόνους άν και έχω ένα θέμα η μία ωοθηκη (ή καλή) ας το πω έτσι, είναι πίσω από την μήτρα μου! Πόσο κουλό εεε;; Γιατί πρέπει να προσέχω μετά την ωοληψια τι θα τρώω;

Για να μην πάθεις υπερδιεργεση και να μην πρηστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Δεν θα καταλάβεις τίποτα.....θα κοιμηθείς και θα ξυπνήσεις από έναν ωραίο ύπνο.... να μην έχεις καθόλου άγχος..... 

Ευχαριστώ μακάρι.... έχω μια μικρή αγωνία αλλά θα συγκρατηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita! είπε:

Καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα καλά!!

Κοριτσια, ερώτηση πρωταρας!!! ☺️
Είναι οκ να ματώνει λίγο όταν κάνω την ένεση; Όχι πολύ, όπως όταν δίνουμε αίμα! Η ovitrelle δεν μου τα έκανε αυτά!! 

Αρκετές φορές είχα ματώσει.  Φυσιολογικό είναι να τρέξει λίγο αιματακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα καλά!!

Κοριτσια, ερώτηση πρωταρας!!! ☺️
Είναι οκ να ματώνει λίγο όταν κάνω την ένεση; Όχι πολύ, όπως όταν δίνουμε αίμα! Η ovitrelle δεν μου τα έκανε αυτά!! 

Δυστυχώς ματώνει λίγο κάποιες φορές γιατί μάλλον βρίσκουμε φλέβα.....μην σε αγχωνει καθόλου....όλες το έχουμε πάθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Δυστυχώς ματώνει λίγο κάποιες φορές γιατί μάλλον βρίσκουμε φλέβα.....μην σε αγχωνει καθόλου....όλες το έχουμε πάθει....

Λίγο με άγχωσε χθες είναι η αλήθεια!! Μάλλον 2 μέρες τώρα βρίσκω φλέβα 100% επιτυχία!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα καλά!!

Κοριτσια, ερώτηση πρωταρας!!! ☺️
Είναι οκ να ματώνει λίγο όταν κάνω την ένεση; Όχι πολύ, όπως όταν δίνουμε αίμα! Η ovitrelle δεν μου τα έκανε αυτά!! 

Ευχαριστώ πολύ....εγώ δεν είχα μέχρι τώρα τέτοιο θέμα αλλά ίσως έχει να κάνει με τις μονάδες πχ εγώ έκανα 150 bemfola & 150 orgalutran, άν και σκληρύνε το δέρμα σε σε κάποια σημεία δεν μου έχει συμβεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Λίγο με άγχωσε χθες είναι η αλήθεια!! Μάλλον 2 μέρες τώρα βρίσκω φλέβα 100% επιτυχία!!! 😂

Άλλαξε μεριά καλέ...αν πάλι πετυχαίνεις πήγαινε παίξε ένα τζόκερ...🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ευχαριστώ πολύ....εγώ δεν είχα μέχρι τώρα τέτοιο θέμα αλλά ίσως έχει να κάνει με τις μονάδες πχ εγώ έκανα 150 bemfola & 150 orgalutran, άν και σκληρύνε το δέρμα σε σε κάποια σημεία δεν μου έχει συμβεί. 

Κ γω 150 κάνω, meriofert μόνο..Περίμενα πρηξίματα, μελανιές κτλ αλλά ευτυχως τπτ απολύτως ακόμα!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Άλλαξε μεριά καλέ...αν πάλι πετυχαίνεις πήγαινε παίξε ένα τζόκερ...🤣🤣🤣

Φευγω για τζόκερ!!!!! 🤦‍♀️😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω χάσει πολλές συζητήσεις πολλά καλά νέα νέες εγκυούλες νέες προσπάθειες! Δεν είχα λαπ τοπ κ δεν έμπαινα κ η αλήθεια είναι πως μετά και την επόμενη αποτυχημένη μου προσπάθεια τον ιούνιο προσπάθησα να μαζέψω τα κομμάτια μου με τον αντρούλη μου κ να βρούμε την δύναμη να ξαναπροσπαθήσουμε! Έφτασε λοιπόν αυτή η στιγμή! Όσες με θυμάστε έχω ακόμα ενα παγωτινάκι που με περιμένει! Το θέμα μου είναι πως ο γιατρός μου κάνει κατι εντελώς διαφορετικό αυτή τη φορά! Μου δίνει ενέσεις arvekap και yasmine για καταστολή! Τον εμπιστεύομαι κ το κάνω! Όμως θέλω να μου πει κάποια έχει ακολουθήσει τέτοια αγωγή; Κι αν ναι με τι κατάληξη; Είμαι αγχωμένη τόσο πολύ! Εύχομαι τα καλλίτερα σε όλες! Μεγάλες χοριακές σε όσες περιμένουν κ οι εγκυούλες να μας στέλνετε μπόλικη μπεμπεδόσκονη! Σας φιλώ γλυκά όλες!

Σκορπινακι τι κανεις;;;; δεν ξέρω αν με θυμάσαι 😂😂😂

Κάνω ακριβώς τα ίδια γτ πάω για εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κύκλο! Συν ένα χάπι ακομα,τo cyclacur! 

Σε ποια μέρα βρίσκεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλή επιτυχία!!! Να πάνε όλα καλά!!

Κοριτσια, ερώτηση πρωταρας!!! ☺️
Είναι οκ να ματώνει λίγο όταν κάνω την ένεση; Όχι πολύ, όπως όταν δίνουμε αίμα! Η ovitrelle δεν μου τα έκανε αυτά!! 

Ίσως έχει αέρα η ένεση ίσως την κανείς γρήγορα 

προσπαθησε να βγάζεις τον αέρα απο την σύριγγα δηλαδή πίεσε το έμβολο πριν την κανείς αργά μέχρι να βγει ελάχιστη σταγόνα , να έχει μικρή κλίση η βελόνα (όχι τελείως κάθετα) οταν τρύπας το δέρμα , αργη κίνηση στην εκχυση (μέτρα από μέσα σου μέχρι το 10 αργά),αφήνεις το δέρμα πριν την αφαιρέσεις κ δεν τρίβεις μετά.

Ολες το έχουμε πάθει μην φοβάσαι♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ναι η πρώτη μου φορά είναι, ελπίζω να μην έχω πόνους άν και έχω ένα θέμα η μία ωοθηκη (ή καλή) ας το πω έτσι, είναι πίσω από την μήτρα μου! Πόσο κουλό εεε;; Γιατί πρέπει να προσέχω μετά την ωοληψια τι θα τρώω;

Μην φοβάσαι είναι ο ωραιότερος 10λεπτος ύπνος!

Καλή επιτυχία με πολλά κ ποιοτικά ωάρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Σκορπινακι τι κανεις;;;; δεν ξέρω αν με θυμάσαι 😂😂😂

Κάνω ακριβώς τα ίδια γτ πάω για εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κύκλο! Συν ένα χάπι ακομα,τo cyclacur! 

Σε ποια μέρα βρίσκεσαι; 

Με το καλό η ΕΤ σου!!

ποτε πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...