Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χάσει κι εγώ πολλές συζητήσεις λόγω έλλειψης χρόνου και αρκετης δουλειάς.. Υπομονή και πίστη σε όποιες είχαν κάποια ατυχία με την έκβαση της εγκυμοσύνης.. Δύσκολη στιγμή αλλά οφείλουμε να προχωρήσουμε. Δεν έγινε τώρα, θα γίνει την επόμενη.. Αυτά λέω κι εγώ στον εαυτό μου προκειμένου μην πέφτω ψυχολογικά. Από χθες ξεκίνησα αγωγή για να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορα μέσα στο μήνα. Ευχομαι αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε.. Ας είναι αυτή η στιγμή το σωστό timing και για μας. Ας φτάσουμε όλες μας επιτέλους στη πηγή! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω χάσει πολλές συζητήσεις πολλά καλά νέα νέες εγκυούλες νέες προσπάθειες! Δεν είχα λαπ τοπ κ δεν έμπαινα κ η αλήθεια είναι πως μετά και την επόμενη αποτυχημένη μου προσπάθεια τον ιούνιο προσπάθησα να μαζέψω τα κομμάτια μου με τον αντρούλη μου κ να βρούμε την δύναμη να ξαναπροσπαθήσουμε! Έφτασε λοιπόν αυτή η στιγμή! Όσες με θυμάστε έχω ακόμα ενα παγωτινάκι που με περιμένει! Το θέμα μου είναι πως ο γιατρός μου κάνει κατι εντελώς διαφορετικό αυτή τη φορά! Μου δίνει ενέσεις arvekap και yasmine για καταστολή! Τον εμπιστεύομαι κ το κάνω! Όμως θέλω να μου πει κάποια έχει ακολουθήσει τέτοια αγωγή; Κι αν ναι με τι κατάληξη; Είμαι αγχωμένη τόσο πολύ! Εύχομαι τα καλλίτερα σε όλες! Μεγάλες χοριακές σε όσες περιμένουν κ οι εγκυούλες να μας στέλνετε μπόλικη μπεμπεδόσκονη! Σας φιλώ γλυκά όλες!

Καλησπέρα και από μένα κορίτσι μου ! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σας ! Εγώ έκανα προετοιμασία εμβρυομεταφορας με αβερκαπ. Ξεκίνησα την 23η ημέρα του κύκλου μια ένεση αβερκαπ 0.1 την ημέρα και όταν ήρθε η περίοδος και με είδε με υπέρυχο ξεκίνησα χάπια οιστραδιόλης και τότε μειώσαμε την δόση αβερκαπ σε μισό ml από 1 ml την ημέρα. 6 ημέρες πριν την εμβρυομεταφορα ξεκίνησα και προγεστερόνη χάπια και ένεση prolutex μία την ημέρα και 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα σταματησα τελείως την αβερκαπ. Μέχρι τώρα όλα έχουν πάει καλά γιατί είχα θετική χοριακη. 

Σου εύχομαι και εσένα να πάει τέλεια και να έχεις μια τεράστια χοριακη!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου καλή μου, εύχομαι από εδώ και πέρα να σου πάνε όλα καλά! Πέρασες και εσύ δύσκολα, είμαι και εγώ στο κλαμπ με 2 αποβολές η μία από εξωσωματική το Πάσχα που μα ςπέρασε! Το έχασα αυτή τη φορά νωρίτερα (στην πρώτη έφτασα 14η εβδομάδα)! Λίγο πριν μπω τρίτο μήνα έπαθα στα καλά καθούμενα αποκόλληση σάκου και έφυγε κυριολεκτικά δεν κατάλαβα από που ήρθε αυτή η αιμοραγία και ενώ το είχα ακούσει κιόλας! Ο γιατρός λέει ότι συμβαίνει δυστυχώς και αυτό, αλλά οκ τη πρώτη φορά είπα ναι δίκερη μήτρα συν ινομύωμα οκ, τώρα που δεν έχω ινωμύωμα και όλα να έκανα υποτίθεται σωστά τι έγινε; κακή εμφύτευση μάλλον κατά το γιατρό παρά τις καλές χοριακές! Τι να πω, μακάρι σύντομα να τα καταφέρουμε!!!

Έχεις ανέβεις και εσυ τον δικό σου Γολγοθά..Λυπάμαι για αυτά που πέρασες..

Δεν είσαι μόνη , δεν είσαι η μόνη..

Ας είναι τα νέα και το μέλλον φωτεινότερο για όλα τα κορίτσια που παλεύουμε για ένα μωρό!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσι μου ! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σας ! Εγώ έκανα προετοιμασία εμβρυομεταφορας με αβερκαπ. Ξεκίνησα την 23η ημέρα του κύκλου μια ένεση αβερκαπ 0.1 την ημέρα και όταν ήρθε η περίοδος και με είδε με υπέρυχο ξεκίνησα χάπια οιστραδιόλης και τότε μειώσαμε την δόση αβερκαπ σε μισό ml από 1 ml την ημέρα. 6 ημέρες πριν την εμβρυομεταφορα ξεκίνησα και προγεστερόνη χάπια και ένεση prolutex μία την ημέρα και 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα σταματησα τελείως την αβερκαπ. Μέχρι τώρα όλα έχουν πάει καλά γιατί είχα θετική χοριακη. 

Σου εύχομαι και εσένα να πάει τέλεια και να έχεις μια τεράστια χοριακη!! ♥️

Μακάρι κοπέλα μου! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Σε φιλώ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντάξει πολλές έχετε περάσει πάρα πολλά.....πραγματικά......είστε ομως όλες δυνατές και βρίσκετε το κουράγιο να προχωράτε και προσπαθείτε ξανά...αυτό καταλαβαίνω απο αυτά που διαβάζω...μακάρι η επόμενη σας προσπάθεια να ειναι και η πιο τυχερή και να σας οδηγήσει όλες μα όλες σε τελειόμηνες εγκυμοσύνες 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου καλή μου, εύχομαι από εδώ και πέρα να σου πάνε όλα καλά! Πέρασες και εσύ δύσκολα, είμαι και εγώ στο κλαμπ με 2 αποβολές η μία από εξωσωματική το Πάσχα που μα ςπέρασε! Το έχασα αυτή τη φορά νωρίτερα (στην πρώτη έφτασα 14η εβδομάδα)! Λίγο πριν μπω τρίτο μήνα έπαθα στα καλά καθούμενα αποκόλληση σάκου και έφυγε κυριολεκτικά δεν κατάλαβα από που ήρθε αυτή η αιμοραγία και ενώ το είχα ακούσει κιόλας! Ο γιατρός λέει ότι συμβαίνει δυστυχώς και αυτό, αλλά οκ τη πρώτη φορά είπα ναι δίκερη μήτρα συν ινομύωμα οκ, τώρα που δεν έχω ινωμύωμα και όλα να έκανα υποτίθεται σωστά τι έγινε; κακή εμφύτευση μάλλον κατά το γιατρό παρά τις καλές χοριακές! Τι να πω, μακάρι σύντομα να τα καταφέρουμε!!!

Αχ αγαπη μου εσένα σκέφτηκα , ήθελα βασικα να σου στείλω μήνυμα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα αλλά λέω ασε μην την ξυπνήσω αναμνήσεις.  Και το άφησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω χάσει κι εγώ πολλές συζητήσεις λόγω έλλειψης χρόνου και αρκετης δουλειάς.. Υπομονή και πίστη σε όποιες είχαν κάποια ατυχία με την έκβαση της εγκυμοσύνης.. Δύσκολη στιγμή αλλά οφείλουμε να προχωρήσουμε. Δεν έγινε τώρα, θα γίνει την επόμενη.. Αυτά λέω κι εγώ στον εαυτό μου προκειμένου μην πέφτω ψυχολογικά. Από χθες ξεκίνησα αγωγή για να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορα μέσα στο μήνα. Ευχομαι αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε.. Ας είναι αυτή η στιγμή το σωστό timing και για μας. Ας φτάσουμε όλες μας επιτέλους στη πηγή! 🙏

Σου εύχομαι τα καλύτερα ..  πλέον είναι το Timing...αυτό να λες   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Εμάς μας εδωσε αυτή την αγωγή (2 ημερησίως) η εμβρυολόγος μετά από τις εξετάσεις σπέρματος. Εκτός των άλλων είχε πάρα πολύ αυξημένο οξειδωτικό στρες. Το dfi ήταν 16%. Το 12% που έχει ο δικός σου είναι μια χαρά. Είπε όμως να γίνει επανάληψη εξετάσεων σε 1 μήνα. Με προηγούμενες βιταμίνες που έπαιρνε δεν είδαμε μεγάλη διαφορά. Την επόμενη φορά με το σπερμοδιάγραμμα να ζητήσετε και οξειδωτικό στρες. Είναι πολύ σημαντικό. Και να ρωτήσετε το γιατρό σας για τις sermatrop γιατί όντως έχουν βοηθήσει κόσμο. Θα πάρω την εταιρεία για ποσοστά με τόση διαφήμιση χαχαχαχα

Μια πελάτισσα μόλις την έπεισες πες τους χαχαχααχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μια πελάτισσα μόλις την έπεισες πες τους χαχαχααχαχ 

εμας δεν βγαίνει το έρμο...την απόφραξη μου μέσα....θα το δοκιμάσουμε όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις Sermatrop τις έπαιρνε και ο άντρας μου λόγω υψηλού οξειδωτικου στρες.. Η αλήθεια είναι ότι κατάφερε να ρίξει το ποσοστό. Βοηθάει αλλά δεν κάνει θαύματα. Στη συνέχεια μας τις άλλαξε ο γιατρός και πήρε τις Androfertil.. Και αυτές βοήθησαν αρκετά.. Θεωρώ ότι όλες οι βιταμίνες παίζουν βοηθητικό ρόλο και στη συνέχεια η διατροφή, το αγχος, ο τρόπος ζωής .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

εμας δεν βγαίνει το έρμο...την απόφραξη μου μέσα....θα το δοκιμάσουμε όμως.

Δεν έχετε να χάσετε κάτι γενικά για οποιαδήποτε βιταμίνη άλλωστε συμπληρώματα-διατροφής είναι. Λίγα χρήματα αλλά λες μωρέ στα τόσα λεφτά που δώσαμε εδω θα κολλήσουμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια άσχετο με τη συζήτηση, αλλά ήθελα να το πω. Με τόσο άγχος και στεναχωριες που έχουμε,  βλέπω παράλληλα τον Αργυρό στο voice και με χαλαρώνει. Μα πόσο ωραίος άντρας! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο με τη συζήτηση, αλλά ήθελα να το πω. Με τόσο άγχος και στεναχωριες που έχουμε,  βλέπω παράλληλα τον Αργυρό στο voice και με χαλαρώνει. Μα πόσο ωραίος άντρας! 😁

Χαχαχαχαχχαχααχχα!!!! Και σε συνδυασμό με τον Σακη, που ειναι αδυναμία… ❤️❤️❤️ Κι εγω το σκεφτομουν το προηγούμενο σκ για αυτο σου εστειλα κατευθείαν!! Εγω σκεψου οτι βλεπω τον φτερωτό θεό για τον ιδιο λογο!!!! 
χαχαχαχαχαχααχχααχ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο με τη συζήτηση, αλλά ήθελα να το πω. Με τόσο άγχος και στεναχωριες που έχουμε,  βλέπω παράλληλα τον Αργυρό στο voice και με χαλαρώνει. Μα πόσο ωραίος άντρας! 😁

Ο Άργυρος είναι το πρώτο «παιδί του σωλήνα» στην Ελλάδα!Ειναι το πρώτο παιδί από εξωσωματική στα πάτρια εδάφη!!!Μαγικο;;;

Καθε φορά που τον βλέπω εκτός από το να τον χαίρεται η μανούλα του που σκέφτομαι λέω κιολας χαλάλι ο αγώνας αν είναι να βγαλω τέτοιο παλικαρο 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ο Άργυρος είναι το πρώτο «παιδί του σωλήνα» στην Ελλάδα!Ειναι το πρώτο παιδί από εξωσωματική στα πάτρια εδάφη!!!Μαγικο;;;

Καθε φορά που τον βλέπω εκτός από το να τον χαίρεται η μανούλα του που σκέφτομαι λέω κιολας χαλάλι ο αγώνας αν είναι να βγαλω τέτοιο παλικαρο 😂😂😂😂

Ακριβως ετσι οπως τα λες!!!

Μακαρι κοριτσι μου να βγαλεις και καλυτερο!!! Θα εχουμε και γαμπρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο με τη συζήτηση, αλλά ήθελα να το πω. Με τόσο άγχος και στεναχωριες που έχουμε,  βλέπω παράλληλα τον Αργυρό στο voice και με χαλαρώνει. Μα πόσο ωραίος άντρας! 😁

Κι εγώ αυτό βλέπω.. Ωραίος άντρας αλλά πολύ μαύρισμα βρε παιδί μου!! Σοκολαση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ο Άργυρος είναι το πρώτο «παιδί του σωλήνα» στην Ελλάδα!Ειναι το πρώτο παιδί από εξωσωματική στα πάτρια εδάφη!!!Μαγικο;;;

Καθε φορά που τον βλέπω εκτός από το να τον χαίρεται η μανούλα του που σκέφτομαι λέω κιολας χαλάλι ο αγώνας αν είναι να βγαλω τέτοιο παλικαρο 😂😂😂😂

Χαχα Θεα!!! Ναι το ξέρω! Μωρε ας βγάλουμε ένα υγιές μωράκι και ας μην είναι και τόσο όμορφο όσο ο Αργυρος. Για εμάς θα είναι το πιο όμορφο εξάλλου! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Ακριβως ετσι οπως τα λες!!!

Μακαρι κοριτσι μου να βγαλεις και καλυτερο!!! Θα εχουμε και γαμπρό!!! 

Καλά μας λείπουν κάποια γονίδια μάλλον αλλά δεν βαριέσαι τα όνειρα τσάμπα είναι 😂😂😂

Φιλια στην Μπέμπα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ο Άργυρος είναι το πρώτο «παιδί του σωλήνα» στην Ελλάδα!Ειναι το πρώτο παιδί από εξωσωματική στα πάτρια εδάφη!!!Μαγικο;;;

Καθε φορά που τον βλέπω εκτός από το να τον χαίρεται η μανούλα του που σκέφτομαι λέω κιολας χαλάλι ο αγώνας αν είναι να βγαλω τέτοιο παλικαρο 😂😂😂😂

Η μητέρα του είναι γιατρός μου, παθολόγος. Το ιατρείο της είναι γεμάτο με φωτογραφίες του και αναμονή από κοριτσάκια μπας και τον πετύχουν καμμία φορά.. Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Η μητέρα του είναι γιατρός μου, παθολόγος. Το ιατρείο της είναι γεμάτο με φωτογραφίες του και αναμονή από κοριτσάκια μπας και τον πετύχουν καμμία φορά.. Χαχαχαχα 

Χαχαχαχαχα εντάξει δεν την αδικώ

Εγω ίσως είχα κάνει και γκράφιτι την μούρη του στην πολυκατοικία!!

Καθολου στόχος!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εσείς καλά βλέπετε τον Αργυρό εγώ πως να χαλαρώσω με ποδόσφαιρο??????

Το πώς σας ζηλεύω δε λέγεται...........

Ευτυχώς έχει πάει σε φίλο του να δουν τον αγώνα. Αλλιώς έχουμε και άλλη τηλεόραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά μας λείπουν κάποια γονίδια μάλλον αλλά δεν βαριέσαι τα όνειρα τσάμπα είναι 😂😂😂

Φιλια στην Μπέμπα 😍

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!!! Φιλια πολλα και σε σενα!!! Ολα να σου πανε καλα!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...