Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν πειράζει,  να με περιμένεις, να μην νιώθω μοναξιά.  Τέλη Οκτώβρη λογικά θα ξεκινήσω εγώ

Καλέ καμία μόνη , υπάρχει λαός εδώ άλλες πιο μπροστά άλλες πιο πίσω..

Και αυτές που έχουν αλλάξει πίστα εδώ είναι και μας εμψυχώνουν και στέλνουν θετική ενέργεια..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, χάθηκα αυτες τις μέρες γιατί έχω ενα θέμα με το laptop και από το κινητό δεν μπορούσα να κανω login. 

Έχω χαρεί πάρα πολύ με αυτά που διαβάζω για όλες σας, συνεχίζουμε δυνατά ❤ @Massa @BlackCat @kk88

Εγώ πέρασα μια αναμπουμπούλα χθες. Ενώ ρώτησα ξανά και ξανά για τον αν χρειάζεται να παρακολουθώ την TSH και μου ελεγαν οχι ακόμα, ε δεν άντεξα και λέω ας πάω μόνη μου να κανω μια εξέτασω να ησυχάσω πια! Και το αποτελεσμα; Από 1.13 πήγε 7.4. Φρίκαρα!!! Πήρα όλους τους γιατρούς τηλέφωνο...είπαν να μην ανησυχώ, δεν επηρρεάζει εμφύτευση. Εγώ πάντως τον έπαθα ενα πανικό, στεναχωρήθηκα, εκνευρίστηκα, απογοητεύτηκα. Άλλαξα δόση τώρα και μου είπε η ενδοκρινολόγος επανεξέταση σε 20 μέρες. Ναι σιγά μην αντεξω! Έχω χοριακή την Παρασκευή και θα ξανακάνω μαζί και TSH.

Τη Δευτέρα ευτυχώς πάω πάλι για βελονισμό να επανελθω σε ηρεμία και ισορροπία!

Εντωμεταξύ, εννοείται είπαν να αποφεύγω ωμές σαλάτες απέξω. Όμως αύριο θα πάω στο vegan festival και θέλω να τσακίσω σουβλάκια, burgers, tacos κτλ. Σκέτα θα τα πάρω;; Με βλέπω με ταπεράκι με κομμένη σαλάτα από το σπίτι να τα γεμίζω μόνη μου και ας γίνω ρόμπα χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα......τι ωραία μέρα είναι αυτή....... κορίτσια πετύχαμε 4 στα 4......4 βλαστοκυστες δύο άριστες 4 ΑΑ και δύο 3ΑΑ....... μακάρι να είναι το μωρό μας μέσα..... 

@Apol όχι δεν πάει στο βροντο η διαδικασία σου κάνουν ωοληψια σε νοσοκομείο αναφοράς....το έχει κάνει ο γιατρός μου σε άλλη περίπτωση.....

Συγχαρητήριαααααα κορίτσι μου.. Με το καλό η εμβρυομεταφορα σας.. Σίγουρα ένα ή κ 2 από τα 4 θα είναι τα μωρά σας.. Θετική σκέψη κ πίστη κ όλα θα γίνουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Όχι φιλενάδα όσο όσο θα τον πληρώσω τον αναισθισιολογο....... αλλιώς δεν μπαίνω ούτε για αστείο μετά από αυτό που πέρασα ......και μου έλεγε ο γιατρουλης μου δεν θα πονέσεις μου λέει πολύ......εγώ χλωμιασα να ξέρεις ιδρωσα ολόκληρη από τον πόνο..... άρχισα να παραπαταω και τι γυρνάει και μου λέει ο τύπος........ εντάξει καλά αντεδρασες εσύ άλλες κάνουν χειρότερα 🤭🤭🤭🤭

Εντάξει, πραγματικά δεν παίζονται! Είναι δυνατόν να λένε τέτοια? Άντρα δε βάζανε ποτε να κάνει τέτοια διαδικασία χωρίς μέθη, εμάς μας έχουν για ξέκαμα. Τα ίδια λένε κ για τη σαλπιγγογραφια, «είναι σχετικά ανώδυνη» και τρίχες κατσαρές….γενικα όταν αρχίζουν την περικοκλάδα ξέρουμε ότι κάτι δεν πάει καλά. Να κανεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις άνετα. Εγώ ας πουμε το έχω συνεννοηθεί θα κάνω εμβρυομεταφορα με μέθη γιατί είμαι στο 0,01% που πόνεσα πολύ την προηγούμενη φορά και δε θέλω να ρισκάρω όχι μόνο τον πόνο αλλά το να μη γίνει κάτι σωστά λόγω του πόνου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, χάθηκα αυτες τις μέρες γιατί έχω ενα θέμα με το laptop και από το κινητό δεν μπορούσα να κανω login. 

Έχω χαρεί πάρα πολύ με αυτά που διαβάζω για όλες σας, συνεχίζουμε δυνατά ❤ @Massa @BlackCat @kk88

Εγώ πέρασα μια αναμπουμπούλα χθες. Ενώ ρώτησα ξανά και ξανά για τον αν χρειάζεται να παρακολουθώ την TSH και μου ελεγαν οχι ακόμα, ε δεν άντεξα και λέω ας πάω μόνη μου να κανω μια εξέτασω να ησυχάσω πια! Και το αποτελεσμα; Από 1.13 πήγε 7.4. Φρίκαρα!!! Πήρα όλους τους γιατρούς τηλέφωνο...είπαν να μην ανησυχώ, δεν επηρρεάζει εμφύτευση. Εγώ πάντως τον έπαθα ενα πανικό, στεναχωρήθηκα, εκνευρίστηκα, απογοητεύτηκα. Άλλαξα δόση τώρα και μου είπε η ενδοκρινολόγος επανεξέταση σε 20 μέρες. Ναι σιγά μην αντεξω! Έχω χοριακή την Παρασκευή και θα ξανακάνω μαζί και TSH.

Τη Δευτέρα ευτυχώς πάω πάλι για βελονισμό να επανελθω σε ηρεμία και ισορροπία!

Εντωμεταξύ, εννοείται είπαν να αποφεύγω ωμές σαλάτες απέξω. Όμως αύριο θα πάω στο vegan festival και θέλω να τσακίσω σουβλάκια, burgers, tacos κτλ. Σκέτα θα τα πάρω;; Με βλέπω με ταπεράκι με κομμένη σαλάτα από το σπίτι να τα γεμίζω μόνη μου και ας γίνω ρόμπα χαχαχα 

Μην ανησυχείς για την tsh θα ρυθμιστεί γρήγορα! Όπως μου έλεγε η ενδοκρινολογος μου, ξέρεις πόσες μένουν έγκυες κ το ανακαλύπτουν αργότερα; προσοχή θέλει κ παρακολούθηση! 

Κάτι άλλο κ σορρυ που πετάγομαι αλλά... Πρόσεχε πολύ το φαγητό απέξω. Δεν είναι μόνο η σαλάτα! Ένα κακόψημένο κρέας είναι κ πιο επικίνδυνο να μη σου πω... Εγώ στην εγκυμοσύνη ίσως υπερεβαλα αλλά δεν έτρωγα απέξω. Δυστυχώς είχα δει στο φόρουμ ιστορίες κοριτσιών που κόλλησαν από φαγητό έξω κ είχα φρικάρει. Φυσικά ξέρω κ άλλες τόσες που δεν πρόσεχαν τπτ κ όλα μια χαρά ήταν. Απλά να ξέρεις γενικά το τοξοπλασμα υπάρχει κ σε λαχανικά κ σε κρέας κ θέλει πολύ καλό πλύσιμο κ πολύ καλό ψήσιμο! 

Εύχομαι με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Ωχ Παναγία μου.... Καλά εγώ ποτέ δεν τους πιστεύω τους γιατρούς όταν λένε δεν θα πονέσεις. Αν πούνε ειδικά θα πονέσεις λίγο εκεί ξέρω ότι θα πονέσω πολύ ! Στη ωοληψια είχα ρωτήσει τον γιατρό όταν θα ξυπνήσω αν θα πονάω και μου είπε όχι καθόλου και εγώ είχα δακρύσει από τον πόνο δεν μπορούσα να αναπνεύσω σχεδόν και ζήτησα από μια νοσοκόμα επιπλέον παυσίπονο! 😋

Ακριβώς έτσι είναι, καμία εμπιστοσύνη όταν σου μιλάνε για πόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλο Σαββατοκύριακο να έχουμε και σας στέλνω πολλές αγκαλιές ,ας πάρουμε μια ανάσα να διώξουμε λίγο το άγχος αφού ότι είναι να γίνει θα γίνει 😊, συγχαρητήρια στα κοριτσια μας με τις όμορφες βλαστοκυστες τους και με το καλο στην εμβρυομεταφορα σας να φωλιάσουν και να είναι τα τυχερά εμβρυακια σας!!Συγχαρητηρια και στους διπλασιασμούς ,διαβάζω πολύ όμορφες χοριακες και αι εμ χάπι !!!Ας παίρνουμε όλες δύναμη η μια από τα καλά νέα της άλλης και δύναμη από όσες δεν τα έχουμε ακόμα καταφέρει αλλά συνεχίζουμε με αξιοπρέπεια .Σας φιλω όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Μην ανησυχείς για την tsh θα ρυθμιστεί γρήγορα! Όπως μου έλεγε η ενδοκρινολογος μου, ξέρεις πόσες μένουν έγκυες κ το ανακαλύπτουν αργότερα; προσοχή θέλει κ παρακολούθηση! 

Κάτι άλλο κ σορρυ που πετάγομαι αλλά... Πρόσεχε πολύ το φαγητό απέξω. Δεν είναι μόνο η σαλάτα! Ένα κακόψημένο κρέας είναι κ πιο επικίνδυνο να μη σου πω... Εγώ στην εγκυμοσύνη ίσως υπερεβαλα αλλά δεν έτρωγα απέξω. Δυστυχώς είχα δει στο φόρουμ ιστορίες κοριτσιών που κόλλησαν από φαγητό έξω κ είχα φρικάρει. Φυσικά ξέρω κ άλλες τόσες που δεν πρόσεχαν τπτ κ όλα μια χαρά ήταν. Απλά να ξέρεις γενικά το τοξοπλασμα υπάρχει κ σε λαχανικά κ σε κρέας κ θέλει πολύ καλό πλύσιμο κ πολύ καλό ψήσιμο! 

Εύχομαι με το καλό! 

Ναι, εννοείται, έχεις απόλυτο δίκιο με το φαγητό απέξω. Πρέπει να είμαστε όλες πάρα πολύ προσεκτικές και ας μας πουν περίεργες. Τόση προσπάθεια κάνουμε να αποκτήσουμε ένα μωρό!!

@Lucia79 Καλά, αυτά που λένε σχετικά με τον πόνο είναι εντελώς υποκειμενικά και ο καθένας έχει διαφορετική αντοχή. Στη σαλπιγγογραφια πχ άλλες δεν καταλαβαίνουν τίποτα και άλλες λιποθυμούν. Εσύ θα κρίνεις καλύτερα τι αντέχεις κορίτσι μου και όχι οι γιατροί. Και ο ψυχολογικός παράγοντας επίσης παόζει ρόλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Apol είπε:

Εμας πάντως η ωοληψια μας ήταν 600 αλλά στο τέλος μας ειπαν κ 60 για τον αναισθησιολογο 😂😂 μαύρα φυσικά! 

Συγγνώμη, αλλά αυτές οι τιμές που αναφέρετε τα περιλαμβάνουν όλα σχετικά με την ωοληψία;; Εμείς πληρώσαμε πολύ πολύ περισότερο! Εκτός αν στο κάθε κέντρο χωρίζουν και τιμολογουν διαφορετικά ολη τη διαδικασία. Εμείς πληρώναμε σε καθε επίσκεψη τον υπέρηχο και την εξέταση αίματος, μια φορά την ωοληψία και μια φορά την εμβρυομεταφορά. And that's it! Μέσα σε αυτά συμπεριλαμβανόταν το κόστος για όλα τα υπόλοιπα πχ μικρογονιμοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Ωχ Παναγία μου.... Καλά εγώ ποτέ δεν τους πιστεύω τους γιατρούς όταν λένε δεν θα πονέσεις. Αν πούνε ειδικά θα πονέσεις λίγο εκεί ξέρω ότι θα πονέσω πολύ ! Στη ωοληψια είχα ρωτήσει τον γιατρό όταν θα ξυπνήσω αν θα πονάω και μου είπε όχι καθόλου και εγώ είχα δακρύσει από τον πόνο δεν μπορούσα να αναπνεύσω σχεδόν και ζήτησα από μια νοσοκόμα επιπλέον παυσίπονο! 😋

Ναι γλυκουλα γιατι δεν νιωθουν αυτοι τον πονο αλλα εμεις. Αρα το δεν θα πονεσεις απο αντρα δεν μου λεει κατι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ε και εκεί άμα φύγει το πόδι στο κεφάλι θα φταις? πες μου τώρα!!

"Με συγχωράτε γιατρέ ήταν τυχαίο..μπαμ.."

Υπερβολικο σας βρησκο γιατρε η ιδεα σας ειναι δεν κλοτσισα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου!!!

Το είδαμε!! Ειδαμε σάκο και μια φουσκιτσα μέσα!! ❤❤

Το αίμα μου είπε είναι φυσιολογικό, απλά θα ξεκινήσω ενεσουλες αντιπηκτικες απο αύριο.

Είμαι 4 εβδ. + 5 ημ.!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Και στα δικά σας εύχομαι με το καλό!!! 💕

Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ χωρις αγχος ευχομαι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα......τι ωραία μέρα είναι αυτή....... κορίτσια πετύχαμε 4 στα 4......4 βλαστοκυστες δύο άριστες 4 ΑΑ και δύο 3ΑΑ....... μακάρι να είναι το μωρό μας μέσα..... 

@Apol όχι δεν πάει στο βροντο η διαδικασία σου κάνουν ωοληψια σε νοσοκομείο αναφοράς....το έχει κάνει ο γιατρός μου σε άλλη περίπτωση.....

Με το καλο σιγουρα ενα ειναι το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν πειράζει,  να με περιμένεις, να μην νιώθω μοναξιά.  Τέλη Οκτώβρη λογικά θα ξεκινήσω εγώ

Τελη Οκτωβρη κ εγω 3 θα ειμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, χάθηκα αυτες τις μέρες γιατί έχω ενα θέμα με το laptop και από το κινητό δεν μπορούσα να κανω login. 

Έχω χαρεί πάρα πολύ με αυτά που διαβάζω για όλες σας, συνεχίζουμε δυνατά ❤ @Massa @BlackCat @kk88

Εγώ πέρασα μια αναμπουμπούλα χθες. Ενώ ρώτησα ξανά και ξανά για τον αν χρειάζεται να παρακολουθώ την TSH και μου ελεγαν οχι ακόμα, ε δεν άντεξα και λέω ας πάω μόνη μου να κανω μια εξέτασω να ησυχάσω πια! Και το αποτελεσμα; Από 1.13 πήγε 7.4. Φρίκαρα!!! Πήρα όλους τους γιατρούς τηλέφωνο...είπαν να μην ανησυχώ, δεν επηρρεάζει εμφύτευση. Εγώ πάντως τον έπαθα ενα πανικό, στεναχωρήθηκα, εκνευρίστηκα, απογοητεύτηκα. Άλλαξα δόση τώρα και μου είπε η ενδοκρινολόγος επανεξέταση σε 20 μέρες. Ναι σιγά μην αντεξω! Έχω χοριακή την Παρασκευή και θα ξανακάνω μαζί και TSH.

Τη Δευτέρα ευτυχώς πάω πάλι για βελονισμό να επανελθω σε ηρεμία και ισορροπία!

Εντωμεταξύ, εννοείται είπαν να αποφεύγω ωμές σαλάτες απέξω. Όμως αύριο θα πάω στο vegan festival και θέλω να τσακίσω σουβλάκια, burgers, tacos κτλ. Σκέτα θα τα πάρω;; Με βλέπω με ταπεράκι με κομμένη σαλάτα από το σπίτι να τα γεμίζω μόνη μου και ας γίνω ρόμπα χαχαχα 

Γλυκια μου μια χαρα θα ειναι η χοριακη . Σαλατες απ εξω ξερω πως δεν επιτρεπονται στις εγκυουλες κυριως για το πλυσιμο. Ξερεις για καποιο αλλο λογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Luna777 να σε ρωτήσω μιας και είμαστε στο ίδιο κέντρο και εσένα σου είπαν υπέρηχο στις 6 εβδομάδες ;

Δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το στάδιο ακόμα, οπότε δεν γνωρίζω. Όμως νομίζω οι 6 εβδομάδες ειναι το σύνηθες, ώστε να μπορεί να φανεί το έμβρυο στον υπέρηχο. Έκανα ετ και η πρώτη μου χοριακή είναι την Παρασκευή.

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Γλυκια μου μια χαρα θα ειναι η χοριακη . Σαλατες απ εξω ξερω πως δεν επιτρεπονται στις εγκυουλες κυριως για το πλυσιμο. Ξερεις για καποιο αλλο λογο;

Ναι, για το πλύσιμο το λένε. Επειδή το τοξόπλασμα βρίσκεται στο χώμα. Και στο σπίτι θελει καλό πλύσιμο με λευκό ξύδι. Και για όποιες τρώνε κρέας/ψάρι/αυγό πολύ καλό ψήσιμο.

Έκανα ετ και είμαι εν αναμονή εμφύτευσης. Γι'αυτό ανησύχησα. Μήπως εμποδίσει η αυξημένη TSH την εμφύτευση. Μου είπαν πως δεν σχετίζεται, αλλά εγώ εχω διαβάσει και κάποιες μελέτες που δεν το αποκλείουν εντελώς. Τωρα δεν μπορώ να κανω και κάτι άλλο βέβαια. Υπομονή μεχρι την Παρασκευή που θα μάθουμε αν πέτυχε η προσπάθεια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Χαχαχαχαχα είπα να ρωτήσω ρε παιδί μου υπάρχουν κορίτσια θαρραλέα που κάνουν χωρίς μέθη ωοληψία σε φυσικό κύκλο.

Αλλάζει και η τιμή σε εμάς. 400 χωρίς μέθη, 520 με μέθη.

Oταν έκανα ωοληψια  ήταν μια κοπέλα με 6 ωαρια και έκανε χωρίς μέθη ούτε την ακούσαμε.  Την άλλη την κοπέλα με 9 ωαρια την άκουσα.. 

Η μια μας είπε ένιωσε ένα τσιμπηματακι αλλά αντέχετε εγω όμως η χεστρα ούτε για δειγμα δεν θα το έκανα.  Σιγά τη μέθη 5 λεπτά είναι.  

Τωρα στο χειρουργείο ναι την ένιωσα την νάρκωση τα είδα όλα αλλά στην ωοληψια δεν ένιωσα τίποτα. Μέθη και πάλι μέθη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Ελπίζω αυτή την φορά να έχει έρθει η ώρα μας!!!🥰🥰🥰Αντευχομαι όλα τα καλά!!!!

100% θα έρθει είμαι σίγουρη  καρδιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ε και εκεί άμα φύγει το πόδι στο κεφάλι θα φταις? πες μου τώρα!!

"Με συγχωράτε γιατρέ ήταν τυχαίο..μπαμ.."

Να στο χαλάσω λιγακι;;; σου δένουν το πόδι 🤣🤣🤣🤣🤣 όχι κλωτσα αμα τολμάς 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν περιμένω άλλα νέα σήμερα. 

Έχουμε αυτό το 1 το 5ΑΑ τα υπόλοιπα δεν καταψύχθηκαν δεν τα έκριναν οι εμβρυολόγοι ότι ήταν όμορφα.

Προφανώς είχαν τα μαύρα τους τα χάλια 😂

Θα μαζέψουμε άλλο ένα στον κύκλο που έρχεται  ή όποτε το μαζέψουμε , μακάρι σύντομα, και θα μεταφέρουμε και τα δυο μαζί.

Έχω δρόμο ακόμα εγώ..

Εσύ θα προχωρήσεις πρώτα και θα μας λες σύντομα για χοριακές, καρδούλες κλπ❤️

For the record και εγώ στην τρίτη ΕΤ είδα  χοριακή και έκανα και πολλά τεστ να τα φχαριστηθώ.

Λέω άστα διάλα δεν εχω δει θετικό τεστ τόσα χρόνια θα σας αλλάξω τα φώτα τώρα😂

Θα περιμένεις εμένα να πηγαίνουμε μαζί.  

Ανυπομονώ να αδιαθετησω αντε ποτε θα έρθει να ξεκινήσω τυφλομυγες ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το στάδιο ακόμα, οπότε δεν γνωρίζω. Όμως νομίζω οι 6 εβδομάδες ειναι το σύνηθες, ώστε να μπορεί να φανεί το έμβρυο στον υπέρηχο. Έκανα ετ και η πρώτη μου χοριακή είναι την Παρασκευή.

Ναι, για το πλύσιμο το λένε. Επειδή το τοξόπλασμα βρίσκεται στο χώμα. Και στο σπίτι θελει καλό πλύσιμο με λευκό ξύδι. Και για όποιες τρώνε κρέας/ψάρι/αυγό πολύ καλό ψήσιμο.

Έκανα ετ και είμαι εν αναμονή εμφύτευσης. Γι'αυτό ανησύχησα. Μήπως εμποδίσει η αυξημένη TSH την εμφύτευση. Μου είπαν πως δεν σχετίζεται, αλλά εγώ εχω διαβάσει και κάποιες μελέτες που δεν το αποκλείουν εντελώς. Τωρα δεν μπορώ να κανω και κάτι άλλο βέβαια. Υπομονή μεχρι την Παρασκευή που θα μάθουμε αν πέτυχε η προσπάθεια μας. 

Κορίτσι μου να είναι τεράστια η χοριακη σου είδες σε έφτασα στον υπέρηχο ήδη εγώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το στάδιο ακόμα, οπότε δεν γνωρίζω. Όμως νομίζω οι 6 εβδομάδες ειναι το σύνηθες, ώστε να μπορεί να φανεί το έμβρυο στον υπέρηχο. Έκανα ετ και η πρώτη μου χοριακή είναι την Παρασκευή.

Ναι, για το πλύσιμο το λένε. Επειδή το τοξόπλασμα βρίσκεται στο χώμα. Και στο σπίτι θελει καλό πλύσιμο με λευκό ξύδι. Και για όποιες τρώνε κρέας/ψάρι/αυγό πολύ καλό ψήσιμο.

Έκανα ετ και είμαι εν αναμονή εμφύτευσης. Γι'αυτό ανησύχησα. Μήπως εμποδίσει η αυξημένη TSH την εμφύτευση. Μου είπαν πως δεν σχετίζεται, αλλά εγώ εχω διαβάσει και κάποιες μελέτες που δεν το αποκλείουν εντελώς. Τωρα δεν μπορώ να κανω και κάτι άλλο βέβαια. Υπομονή μεχρι την Παρασκευή που θα μάθουμε αν πέτυχε η προσπάθεια μας. 

Σου ευχομαι να ειναι μια τεταστιααααααα🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

100% θα έρθει είμαι σίγουρη  καρδιά μου 

Σε ευχαριστώ αγάπη μου!!!! Σε βλέπω έτοιμη να ριχτεις στη μάχη έτσι .......βουρ στον πατσά μόλις έρθει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ αγάπη μου!!!! Σε βλέπω έτοιμη να ριχτεις στη μάχη έτσι .......βουρ στον πατσά μόλις έρθει......

Σιγα μη τους χαρίσω χαχαχαχαχαχ...

26.10 πάμε για σπερμοδιαγραμμα  μετά από βιταμίνες  😉 

Και περιμένω περίοδο  ώστε να δούμε ολα καλά και μετά βουρ.. 

Αλλιως Φεβρουαρίο με κόβω να κάνω ξανά. 

Δεν το αφήνω με τίποτα με 2 ημερών έπιασα αρα θα πιάσω πάλι 100% 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...