Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλά εννοείται θα ξαναπα΄ρω αν δεν με πάρουν μέχρι να σχολάσω..

Να με μπριζώσεις ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Έχω φάει νύχια χεριών πάω πόδια σε λιγο..

Αμα φάω και αυτά θα περάσω στα νύχια συζύγου τι να κάνω..😁

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Ρε μηπως τελικα δεν ειναι τυχαιο που αυτη η 5ΑΑ σε περιμενει πως κ πως κ ισως λιγο κακομαθημενη γιατι δεν θελει αδερφακι αλλα ολη την προσοχη σου;😉 να σε πω νομιζα πως ειχες ενα παγωτινι στην καταψυξη. Anyway μια κ καλη θελαμε κ την εχεις οτι κ αν αποφασισετε παμε γερα🍀🍀🍀🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας ! Και να μας πεις ευχάριστα σύντομα ! ♥️♥️♥️

Με το καλο στον υπέρηχο κορίτσι και σε ευχαριστω πολύ 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Συγχαρητήρια για την άριστη βλαστοκύστη! Εχε πίστη σε αυτό το καλό εμβρυακι και αναμένουμε και το υπόλοιπο πλανο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ έχω κάνει λαπαροσκοπική.... Με τον γιατρο που είχα πριν τον Ζηκ.... Μου το πρότεινε και δέχτηκα!!!! Ο παλιός γιατρός μου είναι στην Αθήνα... Αλλά αποφάσισα να προχωρήσω με τον Ζηκ!!! Ωστόσο έχω κάνει και διαγνωστική υστεροσκοπηση με άλλον γιατρό... Μεγάλο όνομα εδώ στα Γιάννενα....και ήταν πολύ άσχημη εμπειρία!!!! 😉

Βοηθάει πιστεύεις? Αξίζει να την κάνω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χίλια ευχαριστώ για την θετική ενέργεια, για την εμψύχωση , για το θάρρος, για το μοίρασμα για όλα.

Ένα γερό μωρό θέλω να το κρατήσω επιτέλους στα χέρια μου.

Θα εμπιστευτώ τους γιατρούς μας και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε.

@Lucia79τα έχεις πάει τέλεια με το καλό η ωοληψία σου να είναι ώριμα και ποιοτικά όλα.

@Fridλυπάμαι  πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα μη το βάζετε κάτω είμαστε όλες αγωνίστριες για έναν κοινό στόχο. Άλλες φτάνουν πιο γρήγορα άλλες πιο αργά αλλά θα φτάσουμε όλες. Το πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Βοηθάει πιστεύεις? Αξίζει να την κάνω? 

Καλύτερα αυτά να τα συζητήσεις με τους ειδικούς!!!! Γι'αυτό είναι οι γιατροί!!!!! Εμείς απλά σου λέμε προσωπικές εμπειρίες.... Αλλά αφού με ρωτάς ναι!!!! Για μένα ναι καλό θα ήταν !!!!  Πιστεύω όμως ότι κ κάποιος από τους γιατρούς που θα πας θα σου το πει! Να τους ρωτήσεις γι'αυτό είναι οι γιατροί!!!! Η κάθε περίπτωση είναι τελείως διαφορετικη!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Καλύτερα αυτά να τα συζητήσεις με τους ειδικούς!!!! Γι'αυτό είναι οι γιατροί!!!!! Εμείς απλά σου λέμε προσωπικές εμπειρίες.... Αλλά αφού με ρωτάς ναι!!!! Για μένα ναι καλό θα ήταν !!!!  Πιστεύω όμως ότι κ κάποιος από τους γιατρούς που θα πας θα σου το πει! Να τους ρωτήσεις γι'αυτό είναι οι γιατροί!!!! Η κάθε περίπτωση είναι τελείως διαφορετικη!!!! 😉

Εννοείται πως θα τόυς ρωτήσω,   απλά ρώτησα σε περίπτωση που είναι απαραίτητη προϋπόθεση πριν την εξωσωματική... σε ευχαριστώ κορίτσι μου 💗😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Πολύ θετικό ότι έχεις μια άριστη βλαστοκύστη. Επειδή δεν θυμάμαι μου λες της ηλικία σου; Πόσα έμβρυα μπορείς να μεταφέρεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Πολύ θετικό ότι έχεις μια άριστη βλαστοκύστη. Επειδή δεν θυμάμαι μου λες της ηλικία σου; Πόσα έμβρυα μπορείς να μεταφέρεις; 

Είμαι 40 στρογγυλά στρογγυλά. Μπορώ να βάλω και τρία αλλά δεν τα έχω 🙄

Ήμουν πάντα χαμηλή ανταποκρίτρια στις διεγέρσεις και με κακό σπέρμα (κινητικότητα, DFI, φυσιολογικές μορφές) που παρακολουθείται από ουρολόγο. Δεν πίστεψα ποτέ οτι θα έχω 4/4 βλαστοκύστες, πάντα το 50% έφταναν σε βλαστοκύστη και ποτέ πριν δεν είχα αξιολόγηση ΑΑ.

Δυο εμφυτέυσεις έχω με 1 early βλαστοκύστη και μετά 1 ΒΒ οι οποίες και οι δυο ήταν παλίνδρομες. Πήγα στο Έλενα και αφού αποκλείσαμε ολα τα άλλα καταλήξαμε οτι ήταν χρωμοσωμικές ανωμαλίες, χωρίς να κα΄νω βέβαια βιοψία στα έμβρυα γιατί στην πρώτη παλίνδρομη ήμουν βλήμα και δεν επέμεινα και στην δεύτερη ήταν πολυ μικρό το έμβρυο και δεν μου έκαναν.

Ηταν η πρώτη μας φορά επίσης τώρα με picsi και όχι απλή μικρογονιμοποίηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είμαι 40 στρογγυλά στρογγυλά. Μπορώ να βάλω και τρία αλλά δεν τα έχω 🙄

Ήμουν πάντα χαμηλή ανταποκρίτρια στις διεγέρσεις και με κακό σπέρμα (κινητικότητα, DFI, φυσιολογικές μορφές) που παρακολουθείται από ουρολόγο. Δεν πίστεψα ποτέ οτι θα έχω 4/4 βλαστοκύστες, πάντα το 50% έφταναν σε βλαστοκύστη και ποτέ πριν δεν είχα αξιολόγηση ΑΑ.

Δυο εμφυτέυσεις έχω με 1 early βλαστοκύστη και μετά 1 ΒΒ οι οποίες και οι δυο ήταν παλίνδρομες. Πήγα στο Έλενα και αφού αποκλείσαμε ολα τα άλλα καταλήξαμε οτι ήταν χρωμοσωμικές ανωμαλίες, χωρίς να κα΄νω βέβαια βιοψία στα έμβρυα γιατί στην πρώτη παλίνδρομη ήμουν βλήμα και δεν επέμεινα και στην δεύτερη ήταν πολυ μικρό το έμβρυο και δεν μου έκαναν.

Ηταν η πρώτη μας φορά επίσης τώρα με picsi και όχι απλή μικρογονιμοποίηση.

 

Κατάλαβα μην στεναχωριέσαι γτ κι εγώ στην πρώτη παλινδρομη από φυσική σύλληψη δεν ήξερα και δεν ζήτησα καρυότυπο εμβρύου. Γνώμη μου να πάρεις άλλη μια βλαστοκύστη με φυσικό κύκλο η με τροποποιημένο φυσικό και να τις βάλεις όλες μαζί πάλι με picsi. Θα έχεις ακόμα περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας αφού είχες ήδη εμφυτεύσεις. Σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κατάλαβα μην στεναχωριέσαι γτ κι εγώ στην πρώτη παλινδρομη από φυσική σύλληψη δεν ήξερα και δεν ζήτησα καρυότυπο εμβρύου. Γνώμη μου να πάρεις άλλη μια βλαστοκύστη με φυσικό κύκλο η με τροποποιημένο φυσικό και να τις βάλεις όλες μαζί πάλι με picsi. Θα έχεις ακόμα περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας αφού είχες ήδη εμφυτεύσεις. Σε ποιο κέντρο είσαι;

Koritsaki mou pos pas?? Ola kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είμαι 40 στρογγυλά στρογγυλά. Μπορώ να βάλω και τρία αλλά δεν τα έχω 🙄

Ήμουν πάντα χαμηλή ανταποκρίτρια στις διεγέρσεις και με κακό σπέρμα (κινητικότητα, DFI, φυσιολογικές μορφές) που παρακολουθείται από ουρολόγο. Δεν πίστεψα ποτέ οτι θα έχω 4/4 βλαστοκύστες, πάντα το 50% έφταναν σε βλαστοκύστη και ποτέ πριν δεν είχα αξιολόγηση ΑΑ.

Δυο εμφυτέυσεις έχω με 1 early βλαστοκύστη και μετά 1 ΒΒ οι οποίες και οι δυο ήταν παλίνδρομες. Πήγα στο Έλενα και αφού αποκλείσαμε ολα τα άλλα καταλήξαμε οτι ήταν χρωμοσωμικές ανωμαλίες, χωρίς να κα΄νω βέβαια βιοψία στα έμβρυα γιατί στην πρώτη παλίνδρομη ήμουν βλήμα και δεν επέμεινα και στην δεύτερη ήταν πολυ μικρό το έμβρυο και δεν μου έκαναν.

Ηταν η πρώτη μας φορά επίσης τώρα με picsi και όχι απλή μικρογονιμοποίηση.

 

Τέλειο το εμβρυακι σου θα γαντζωθεί σίγουρα .βέβαια για σιγουριά θα έπαιρνα άλλο ένα σε φυσικό κύκλο και ότι γίνει .Ο γιατρός σου είναι πολύ καλός στους φυσικούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Χμ δεν ξέρω αν θα έκανα τράπεζα ώστε ακόμα και ένα να έβαζα να είχα τα μελλοντικά αδελφάκια. 

Πχ πες ότι πιάνεις και πάμε όλα πολύ καλά μετά από 2 χρόνια αμα θελήσεις χρησιμοποιείς αυτά που είχες σε αυτή την ηλικία (όλες ξέρουμε όσο πιο νέα τόσο πιο καλα ωαρια ) και έτσι χρησιμοποιείς αυτά και χωρίς ταλαιπωρία.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Frid Δεν πειράζει κορίτσι, είμαστε δυνατές και θα τα καταφέρουμε! Δεν χάνουμε την πίστη μας και προχωράμε μπροστά! 

@BlackCat Eίναι πολύ καλή η βλαστοκύστη σου και εσύ να σκέφτεσαι θετικά, όλα θα πάν καλά! 

Στις υπολοιπες ευχομαι πολύ καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες και σε όσες παλεύουμε καλή υπομονή και δύναμη!!! Εμείς μάλλον προχωράμε με επέμβαση και ο Θεός βοηθός. Πέμπτη ε΄χω ραντεβού με τον γιατρό μου και ελπίζω να μπορέσουμε να βρούμε τι δεν πήγε καλα. 

Σας φιλώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Λοιπόν ήρθε η ώρα μου και μένα! Σήμερα 9η μέρα μέτρησε ο γιατρός 8 ωοθυλακια από 21 έως 16. Δευτέρα έχω ωοληψια. Επίσης μου μέτρησε το ενδομήτριο 10.4. Καλό είναι αυτό γιατί δεν έχω ιδέα? Οιστραδιολη είχα 1778, προγεστερονη 1.4 και lh 0.7. Ακόμα δεν έχουμε ξεκαθαρίσει εάν θα κάνουμε εμβρυομεταφορα τώρα. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι προτιμάει σε άλλο κύκλο λόγω υπερδιεγερσης, τώρα απ ότι κατάλαβα το σκέφτεται να γίνει με φρέσκα. Από τι εξαρτάται αλήθεια, ξέρετε, από ποια τιμή κυρίως.? Της οιστραδιολη ή κάποια άλλη?
οποτε @Vasilique ήρθε η ώρα να μου περάσεις ημερομηνία στο πινακακι, για 4 Οκτώβρη!
@kk88εχεις μάθει κανενα νέο ή είναι νωρίς ακόμα?
αφήνω για το τέλος την @BlackCatπου την έχουν τρελάνει σήμερα! Περιμένουμε όλες μας να ξέρεις!
@Παρασκευαιδουπολυ χαίρομαι που μας έγραψες τα νέα σου! Θα έρθει αυτό που θες, θα το δεις! Κι όπως φαίνεται θαρθει και με φυσικό τρόπο μάλλον. Άλλωστε είπαμε, εσυ που έχεις ήδη ένα παιδάκι, έχεις πλεονέκτημα εδώ. 
@Fridειχαμε ανησυχήσει νομίζω που δε μας έγραψες τίποτα. Είναι λογικό να χρειάζεσαι χρόνο να επεξεργαστείς τα γεγονότα αλλά είναι και σημαντικό να μην το βάζεις κάτω!

Με το καλό τα αυγουλακια σου.. όλα θα πάνε πολύ καλά :-) 😀 δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. 

Και να μη θέλει να έρθει θα έρθει... τωρα απλά προσπαθώ να με επαναφέρω.  Εφόσον με 2 ημερών είχα καθ σύλληψη  δεν έχω να φοβάμαι κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα..

Είμαι λίγο αγχωμένη σήμερα..είδα λίγο ροζ καφέ το μεσημέρι και έχω κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά..

Η χοριακη μου πήγε 1820 σήμερα, αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ!

Ανησυχώ πάρα πολύ και σκέφτομαι τα χειρότερα..μήπως είναι εξωμητριο..μήπως συμβαίνει κάτι άλλο...φοβάμαι.

Εσείς τι λέτε; να αγχωθω με όλα αυτά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα..

Είμαι λίγο αγχωμένη σήμερα..είδα λίγο ροζ καφέ το μεσημέρι και έχω κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά..

Η χοριακη μου πήγε 1820 σήμερα, αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ!

Ανησυχώ πάρα πολύ και σκέφτομαι τα χειρότερα..μήπως είναι εξωμητριο..μήπως συμβαίνει κάτι άλλο...φοβάμαι.

Εσείς τι λέτε; να αγχωθω με όλα αυτά;;

Κορίτσι μου εγώ σου είπα τη γνώμη μου ! Και όπως σου είπε και ο γιατρός σου να μην ανησυχείς! Η χοριακη σου μου φαίνεται πολύ καλή ! 

Αν αγχώνεσαι για τα καφέ και τι σκέφτεσαι συνέχεια πήγαινε για έναν υπέρυχο μήπως δείτε σάκο κάτι έστω για να ηρεμήσεις. Ο γιατρός τι σου είπε σου έκλεισε για υπέρυχο η ακόμα ? 

Ενοχλήσεις κι εγώ έχω και μάλιστα πολλές ! Αφού αγχώθηκα κι εγώ !! 

Εσύ @Katerinaki83 έχεις ενοχλήσεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frid είπε:

Ευχαριστω κορίτσι μου και καλά αποτελέσματα σε ολα σου τα βήματα από εδώ και πέρα ,επειδή μου αρέσουν πολύ οι αγκαλιές μια μεγάλη αγκαλιά και από εμενα σε ολα τα κοριτσια 🤗

Εφόσον σου αρέσουν έλα να σου δώσω και εγώ μια... 🤗🤗🤗🤗 

Μη το βάζεις κάτω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα..

Είμαι λίγο αγχωμένη σήμερα..είδα λίγο ροζ καφέ το μεσημέρι και έχω κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά..

Η χοριακη μου πήγε 1820 σήμερα, αλλά δεν πρόλαβα να το χαρώ!

Ανησυχώ πάρα πολύ και σκέφτομαι τα χειρότερα..μήπως είναι εξωμητριο..μήπως συμβαίνει κάτι άλλο...φοβάμαι.

Εσείς τι λέτε; να αγχωθω με όλα αυτά;;

 Μάσα στο εξωμητριο έχεις όπως είχα εγώ τρελό αίμα με πλήγματα.. και πόνο τρελό πόνο τότε είπαν για εμενα εξωμητριο. 

Με τέτοια χοριακη μπορείς να πας να δεις το μωράκι σου. Πόσο ήταν η προηγούμενη χοριακη; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Μάσα στο εξωμητριο έχεις όπως είχα εγώ τρελό αίμα με πλήγματα.. και πόνο τρελό πόνο τότε είπαν για εμενα εξωμητριο. 

Με τέτοια χοριακη μπορείς να πας να δεις το μωράκι σου. Πόσο ήταν η προηγούμενη χοριακη; 

 

 

@Παρασκευαιδου649 ήταν προχθές...Έχει αυξηθεί αρκετά, αλλά αυτό το ροζ τι είναι τωρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χμ δεν ξέρω αν θα έκανα τράπεζα ώστε ακόμα και ένα να έβαζα να είχα τα μελλοντικά αδελφάκια. 

Πχ πες ότι πιάνεις και πάμε όλα πολύ καλά μετά από 2 χρόνια αμα θελήσεις χρησιμοποιείς αυτά που είχες σε αυτή την ηλικία (όλες ξέρουμε όσο πιο νέα τόσο πιο καλα ωαρια ) και έτσι χρησιμοποιείς αυτά και χωρίς ταλαιπωρία.  

Πολύ σωστή σκέψη και αυτή. Μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου εγώ σου είπα τη γνώμη μου ! Και όπως σου είπε και ο γιατρός σου να μην ανησυχείς! Η χοριακη σου μου φαίνεται πολύ καλή ! 

Αν αγχώνεσαι για τα καφέ και τι σκέφτεσαι συνέχεια πήγαινε για έναν υπέρυχο μήπως δείτε σάκο κάτι έστω για να ηρεμήσεις. Ο γιατρός τι σου είπε σου έκλεισε για υπέρυχο η ακόμα ? 

Ενοχλήσεις κι εγώ έχω και μάλιστα πολλές ! Αφού αγχώθηκα κι εγώ !! 

Εσύ @Katerinaki83 έχεις ενοχλήσεις ? 

Πιο πολύ φοβάμαι αυτό το ροζ που βλέπω σήμερα..οι ενοχλήσεις οκ..τις είχα και πριν.. πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω απόψε να δούμε..

Νιώθω βάρος όταν σηκώνομαι και φοβάμαι πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Massa είπε:

Πιο πολύ φοβάμαι αυτό το ροζ που βλέπω σήμερα..οι ενοχλήσεις οκ..τις είχα και πριν.. πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω απόψε να δούμε..

Νιώθω βάρος όταν σηκώνομαι και φοβάμαι πολύ...

Κοριτσι μου κι εγω ειχα καφε και η εγκυμοσύνη μου συνεχίζεται μια χαρα! Να πας στο γιατρο σου να κανετε υπέρηχο και να το δειτε για να σου φυγει το αγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...