Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ελπίζω όλες να είστε καλά! 🥰 Εμείς είμαστε σε διαδικασία συγκέντρωσης δικαιολογητικών για την επιτροπή και υπάρχει ένα κάποιο τρεξιματακι καθώς τρέχω για όλα! 
Ηθελα να σας ρωτήσω βρε κοριτσια, προχθές πήγα στον γιατρό να μου κάνει τον  υπέρηχο για την επιτροπή και αφού τελείωσε κάναμε μια πρόβα για την εμβρυομεταφορα..Το απόγευμα είχα αρκετα καφέ υγρά..τηλεφώνησα εννοείτε στο κέντρο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό! Ανησύχησα όμως..είναι οντως φυσιολογικό ή το είπε για να καθησυχάσει; Και αν συμβεί και στην εμβρυομεταφορα αύριο μεθαύριο τι γίνεται; 🤔 

κοριτσι μου δεν ξερω για την εμβρυομεταφορα η ωοληψια ομως μπορει να εχει καποια καφε....αλλα για να στο ειπαν και στο κεντρο θα ειναι... 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

καλησπερα κοριτσια!μολις καταφερα να διαβασω τα νεα ολων σας!!!!
@Παρασκευαιδου με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα τελεια ευχομαι!!!
@Sandyb τι τελεια χοριακη!!!! ισως καπου το εχασα.. σου ειπε για το ποτε θα πας για υπερηχο;;;;;;
@Vasilique μην ξανοιγεσαι κι ας σταματησαν τα καφε....ασε να κανεις και την αυχενικουλα σου και μετα...
ημουν λιγο χαμενη γιατι ο αντρας μου εχει αδεια και μου σφετεριζεται το λαπτοπ χαχχαχα  αλλα κανουμε και καμι βολτουλα αυτες τις μερες γιατι απο διακοπες ουτε καν.....
εκανα τον δευτερο υπερηχο μου κι ολα καλα μεγαλωσε το ζουζουνι... απο 11/9 και μετα η αυχενικη... θα κλεισω τη δευτερα ραντεβου...

αυτα τα δικα μου....θελω να δινω λιγο χωρο και στις κοπελες που τωρα εχουν διεγερσεις ωοληψιες εμβρυομεταφορες και διαδικασιες να μοιραζονται εμπειριες...


@Eva29 ποτε κανεις εμβρυμεταφορα εσυ;;;

Κορίτσι μου !!! Μας έλειψες !! Χαίρομαι πολύ που πάνε όλα σουπερ !! Με το καλό η αυχενική ! Πες μας όταν θα κλείσεις ραντεβού! Εμενα έχει έρθει περίοδος συνεχίζω αβερκαπ για καταστολή ωορρηξίας (μη μας κάνει καμία έκπληξη γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο) και τη Δευτέρα θα πάω για υπέρυχο να με δει να μου πει ποτέ θα ξεκινήσω οιστραδιόλη. Τη Δευτέρα θα είναι 5η μέρα του κύκλου... Δεν έχω ιδέα πότε θα κάνουμε εμβρυομεταφορα θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα... μετράω τις μέρες σαν τους φυλακισμένους, μόνο αυτό σκέφτομαι! Μου δίνετε όλες εσείς κουράγιο και δύναμη που λέμε τα νέα μας ! Ευτυχώς υπάρχει και αυτό το γκρουπακι ! ♥️🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

καλησπερα κοριτσια!μολις καταφερα να διαβασω τα νεα ολων σας!!!!
@Παρασκευαιδου με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα τελεια ευχομαι!!!
@Sandyb τι τελεια χοριακη!!!! ισως καπου το εχασα.. σου ειπε για το ποτε θα πας για υπερηχο;;;;;;
@Vasilique μην ξανοιγεσαι κι ας σταματησαν τα καφε....ασε να κανεις και την αυχενικουλα σου και μετα...
ημουν λιγο χαμενη γιατι ο αντρας μου εχει αδεια και μου σφετεριζεται το λαπτοπ χαχχαχα  αλλα κανουμε και καμι βολτουλα αυτες τις μερες γιατι απο διακοπες ουτε καν.....
εκανα τον δευτερο υπερηχο μου κι ολα καλα μεγαλωσε το ζουζουνι... απο 11/9 και μετα η αυχενικη... θα κλεισω τη δευτερα ραντεβου...

αυτα τα δικα μου....θελω να δινω λιγο χωρο και στις κοπελες που τωρα εχουν διεγερσεις ωοληψιες εμβρυομεταφορες και διαδικασιες να μοιραζονται εμπειριες...


@Eva29 ποτε κανεις εμβρυμεταφορα εσυ;;;

Ω κορίτσι πόσο χαίρομαι!! Μεγαλώνετε και πλησιάζει η αυχενική.. τέλεια θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα!!

Εμένα μου έβαλε πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη..να δούμε τι γίνεται εκεί μέσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 🌷

Ελπίζω όλες να είστε καλά! 🥰 Εμείς είμαστε σε διαδικασία συγκέντρωσης δικαιολογητικών για την επιτροπή και υπάρχει ένα κάποιο τρεξιματακι καθώς τρέχω για όλα! 
Ηθελα να σας ρωτήσω βρε κοριτσια, προχθές πήγα στον γιατρό να μου κάνει τον  υπέρηχο για την επιτροπή και αφού τελείωσε κάναμε μια πρόβα για την εμβρυομεταφορα..Το απόγευμα είχα αρκετα καφέ υγρά..τηλεφώνησα εννοείτε στο κέντρο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό! Ανησύχησα όμως..είναι οντως φυσιολογικό ή το είπε για να καθησυχάσει; Και αν συμβεί και στην εμβρυομεταφορα αύριο μεθαύριο τι γίνεται; 🤔 

Καλησπερα, δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω γιατι κ εγω χαρτια μαζευω σαν εσενα. Ηθελα ομως να ρωτησω κατι που καπου το εχω ξανακουσει τι σημαινει εκανα προβα για ετ; Δηλαδη τι κανετε σε αυτη τη προβα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω γιατι κ εγω χαρτια μαζευω σαν εσενα. Ηθελα ομως να ρωτησω κατι που καπου το εχω ξανακουσει τι σημαινει εκανα προβα για ετ; Δηλαδη τι κανετε σε αυτη τη προβα;

Στην πρόβα κάνουμε ακριβώς όλη τη διαδικασία της έμβρυομεταφοράς απλά χωρίς έμβρυα στον καθετήρα..και φυσικά την πρόβα την κάνουν στο ιατρείο όχι στο χειρουργείο..θέλουν προφανώς να δουν ποσο ευκολα περνάει ο καθετήρας, αν πονάμε κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω γιατι κ εγω χαρτια μαζευω σαν εσενα. Ηθελα ομως να ρωτησω κατι που καπου το εχω ξανακουσει τι σημαινει εκανα προβα για ετ; Δηλαδη τι κανετε σε αυτη τη προβα;

Όπως τα λέει η @Sandyb κορίτσι! Εμείς δεν το είχαμε κανονισμένο, απλά το έκανε ο γιατρος μόλις τελείωσε τον υπέρηχο..τοποθέτησε απλά έναν καθετήρα για πολύ λίγο και αυτό ήταν όλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Όπως τα λέει η @Sandyb κορίτσι! Εμείς δεν το είχαμε κανονισμένο, απλά το έκανε ο γιατρος μόλις τελείωσε τον υπέρηχο..τοποθέτησε απλά έναν καθετήρα για πολύ λίγο και αυτό ήταν όλο! 

Βρε κορίτσια εμείς δεν έχουμε κάνει πρόβα ! Μου είχε κάνει απλά τον υπέρυχο... Για να δούμε αν θα μου κάνει σε επόμενο υπέρυχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Βρε κορίτσια εμείς δεν έχουμε κάνει πρόβα ! Μου είχε κάνει απλά τον υπέρυχο... Για να δούμε αν θα μου κάνει σε επόμενο υπέρυχο... 

Καλά ούτε εμένα μου έκανε...... δεν συνηθίζεται νομίζω η πρόβα, άλλωστε αν δεν έχεις ανατομική δυσκολία δεν νομίζω ότι την χρειάζεσαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Βρε κορίτσια εμείς δεν έχουμε κάνει πρόβα ! Μου είχε κάνει απλά τον υπέρυχο... Για να δούμε αν θα μου κάνει σε επόμενο υπέρυχο... 

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια..μήπως είναι θέμα γιατρού ή κέντρου..γιατί εμείς με την Maroulita είμαστε στο ίδιο κέντρο με διαφορετικό γιατρό και κάνουν σε όλες προβα.. δεν ξέρω τι γίνεται γενικά... πάντως επειδή το συζητούσαμε εδώ με τα κορίτσια οι περισσότερες δεν έχουμε κανένα θέμα με την έμβρυομεταφορά οπότε μην ανησυχείς και να μην κάνεις πρόβα..όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια..μήπως είναι θέμα γιατρού ή κέντρου..γιατί εμείς με την Maroulita είμαστε στο ίδιο κέντρο με διαφορετικό γιατρό και κάνουν σε όλες προβα.. δεν ξέρω τι γίνεται γενικά... πάντως επειδή το συζητούσαμε εδώ με τα κορίτσια οι περισσότερες δεν έχουμε κανένα θέμα με την έμβρυομεταφορά οπότε μην ανησυχείς και να μην κάνεις πρόβα..όλα θα πάνε καλά..

😘😘😘♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ επειδη σας ακουω που λετε για την εμβρυομεταφορα κ θα κανω σε λιγο καιρο κ γω τη πρωτη μ .. ειναι επωδυνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Όπως τα λέει η @Sandyb κορίτσι! Εμείς δεν το είχαμε κανονισμένο, απλά το έκανε ο γιατρος μόλις τελείωσε τον υπέρηχο..τοποθέτησε απλά έναν καθετήρα για πολύ λίγο και αυτό ήταν όλο! 

Βρε κοριτσια για να ρωτησω κ κατι ακομα αυτο ποναει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Βρε κοριτσια για να ρωτησω κ κατι ακομα αυτο ποναει; 

Το ιδιο ρωτησα κ γω.. ελπιζω να μην ποναει ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ επειδη σας ακουω που λετε για την εμβρυομεταφορα κ θα κανω σε λιγο καιρο κ γω τη πρωτη μ .. ειναι επωδυνη;;;

Εγώ δεν πόνεσα καθόλου.. μια πολύ μικρή ενόχλησουλα αλλά επώδυνο όχι..οι περισσότερες κοπέλες λένε ότι δεν πόνεσαν..ίσα ίσα βλέπεις όλη τη διαδικασία στην οθόνη στον υπέρηχο και σου εξηγούν τι κανουν..είναι όμορφα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ επειδη σας ακουω που λετε για την εμβρυομεταφορα κ θα κανω σε λιγο καιρο κ γω τη πρωτη μ .. ειναι επωδυνη;;;

Κορίτσι μου εσύ ποτέ θα κάνεις την εμβρυομεταφορα? Με κατεψυγμένα πάτε ? Και εγώ κάνω προετοιμασία τώρα για αυτό ρωταω...εμείς πάμε με κατεψυγμένες βλαστοκυστες 5 ημερών. Ωοληψια κάναμε τον Ιούλιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου εσύ ποτέ θα κάνεις την εμβρυομεταφορα? Με κατεψυγμένα πάτε ? Και εγώ κάνω προετοιμασία τώρα για αυτό ρωταω...εμείς πάμε με κατεψυγμένες βλαστοκυστες 5 ημερών. Ωοληψια κάναμε τον Ιούλιο 

Κ γω τον ιουλιο εκανα ωοληψια κ Δευτερα εχω ραντεβου με το γιατρο μ να μ πει .. εμεις καναμε κ προεμφυτευτικο λογω γονιδιακης μεταλλαξης τ αντρα μ και αναγκαστικα παμε με κατεψυγμενα.. αλλα απο τωρα εχω αγχωθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χμ εγω από όσο ξέρω δεν θα κάνει να είναι ο σύζυγος στην εμβρυομεταφορα λόγο κοριτ και τον είχα τόσο ανάγκη. 😕 ναι με μάσκες ήμαστε και εμείς, δεν μου ζητάνε τεστ. Τα κέντρα δεν μπορούν να κάνουν? Στο κέντρο που είναι να φανταστείτε μπήκε πριν κάνα 2μηνο ένας παππούς κοιτάω λέω τι φάση τώρα αυτός εδώ??🤫🤫 και ακούω ήρθα να κάνω το εμβόλιο (κανανε και εμβόλια εκει ) 

Στην εμβρυομεταφορα κ εμένα απ εξω ήταν ο άντρας μου, είδε τα εμβρυακια σε φωτογραφία στον υπέρηχο!! Ναι εκεί στο κέντρο έκανα κ εγώ τα τεστ covid, σου κάνουν κ καλύτερη τιμη😂 κ δεν σκας κ πότε θα βγουν τα αποτελέσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

@troia δεν μου το εχει ξανα πει κανενας πρωτη φορα το ακουω.οπως κ να χει σε ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω κ αν χρειαστει θα την επαναλαβω!

Ναι, εμένα μου το είχε πει και η γυναικολόγος που με είχε παραπέμψει και ο ακτινοδιαγνώστης που μου την έκανε. Ο οποίος, σημειωτέον, κάνει μόνο σαλπιγγογραγίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η dimi.mar είπε:

Κορίτσι μου κανε αλλη μια προσπάθεια σε αλλον σε παρακαλώ. Εμένα σε ιδιωτικό μου ειχαν πει οτι εχω κλειστες σαλπιγγες και πηγα να τρελαθω. Μετά πηγα στο νοσοκομειο και ολα μια χαρά 

@dimi.mar ναι κοριτσι μου θα το κοιταξω.χαιρομαι για σενα.ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Ναι, εμένα μου το είχε πει και η γυναικολόγος που με είχε παραπέμψει και ο ακτινοδιαγνώστης που μου την έκανε. Ο οποίος, σημειωτέον, κάνει μόνο σαλπιγγογραγίες. 

@troiaστο ρεα εμενα δν μ ειπαν τπτ ουτε φυσικα ο τοτε γυναικολογος μου.οπως κ να χει κοριτσι μου σε ευχαριστω κ θα το κοιταξω ξανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

@troiaστο ρεα εμενα δν μ ειπαν τπτ ουτε φυσικα ο τοτε γυναικολογος μου.οπως κ να χει κοριτσι μου σε ευχαριστω κ θα το κοιταξω ξανα.

Κ εγω στο ρεα εκανα τη σαλπιγγογραφια μ .. νοσοκομειο δεν ειναι κ αυτο;; Εσεις εκει την κανατε κ σας βρηκαν κλειστες κ τις 2 σαλπιγγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Styliana21 είπε:

@troiaστο ρεα εμενα δν μ ειπαν τπτ ουτε φυσικα ο τοτε γυναικολογος μου.οπως κ να χει κοριτσι μου σε ευχαριστω κ θα το κοιταξω ξανα.

Επισης εγω ειμαι στο Μαστρ.. που ρωτησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 12:04 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

καλησπερα κοριτσια!μολις καταφερα να διαβασω τα νεα ολων σας!!!!
@Παρασκευαιδου με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα τελεια ευχομαι!!!
@Sandyb τι τελεια χοριακη!!!! ισως καπου το εχασα.. σου ειπε για το ποτε θα πας για υπερηχο;;;;;;
@Vasilique μην ξανοιγεσαι κι ας σταματησαν τα καφε....ασε να κανεις και την αυχενικουλα σου και μετα...
ημουν λιγο χαμενη γιατι ο αντρας μου εχει αδεια και μου σφετεριζεται το λαπτοπ χαχχαχα  αλλα κανουμε και καμι βολτουλα αυτες τις μερες γιατι απο διακοπες ουτε καν.....
εκανα τον δευτερο υπερηχο μου κι ολα καλα μεγαλωσε το ζουζουνι... απο 11/9 και μετα η αυχενικη... θα κλεισω τη δευτερα ραντεβου...

αυτα τα δικα μου....θελω να δινω λιγο χωρο και στις κοπελες που τωρα εχουν διεγερσεις ωοληψιες εμβρυομεταφορες και διαδικασιες να μοιραζονται εμπειριες...


@Eva29 ποτε κανεις εμβρυμεταφορα εσυ;;;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι  μου, έρχεται και η αυχενική τι υπέροχα με το καλό είναι αγαπημένη εξέταση γιατί έχεις περισσότερο χρόνο να θαυμάσεις το μωράκι σου..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 1:31 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου !!! Μας έλειψες !! Χαίρομαι πολύ που πάνε όλα σουπερ !! Με το καλό η αυχενική ! Πες μας όταν θα κλείσεις ραντεβού! Εμενα έχει έρθει περίοδος συνεχίζω αβερκαπ για καταστολή ωορρηξίας (μη μας κάνει καμία έκπληξη γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο) και τη Δευτέρα θα πάω για υπέρυχο να με δει να μου πει ποτέ θα ξεκινήσω οιστραδιόλη. Τη Δευτέρα θα είναι 5η μέρα του κύκλου... Δεν έχω ιδέα πότε θα κάνουμε εμβρυομεταφορα θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα... μετράω τις μέρες σαν τους φυλακισμένους, μόνο αυτό σκέφτομαι! Μου δίνετε όλες εσείς κουράγιο και δύναμη που λέμε τα νέα μας ! Ευτυχώς υπάρχει και αυτό το γκρουπακι ! ♥️🥰

 

Σε νιωθωωω... χαχααχ έλα να τις μετράμε μαζί 1 και σήμερα για τον υπερηχο  χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...