Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; Καλημέρα σε όλες!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια @Sandyb! Καλούς διπλασιασμούς και μια εύκολη και χαρούμενη εγκυμοσύνη ευχομαι!! @Παρασκευαιδου με το καλό να πάρετε πολλά και ποιοτικά αυγουλάκια και καλές γονιμοποιησεις να έχεις!! 
@Eva29Καλη αρχη κοριτσι μου! Υπομονή, πίστη και αισιοδοξία να έχεις!! 
 

Εμείς είμαστε καλά! Περιμένουμε να κάνουμε τα επόμενα βήματα! Μίλησα και πάλι με τον γιατρό και με ηρέμησε λίγο, μου έδωσε εναλλακτικές και ειπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί πραγματικά τον σέβομαι σαν επιστήμονα και έχω ακούσει και για τους εμβρυολογους ότι είναι οι καλύτεροι! Όποτε κάθομαι στ αυγα μου!! 😁 Από Σεπτέμβρη λογικά θα ξεκινήσω νέα διέγερση! Ελπίζω να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα αυτή τη φορά κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος  να μας δώσει λύση! Αυτά τα νέα μας!! 
 

Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε οποία φάση κ αν είστε και στις εγκυουλες χαρούμενες εγκυμοσύνες και στείλτε μπεμπεδοσκονη μπας και δούμε κ εμείς άσπρη μέρα 😁😁 

Φιλιά πολλά σε όλες ❤️❤️❤️

Πολύ χάρηκα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; Καλημέρα σε όλες!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια @Sandyb! Καλούς διπλασιασμούς και μια εύκολη και χαρούμενη εγκυμοσύνη ευχομαι!! @Παρασκευαιδου με το καλό να πάρετε πολλά και ποιοτικά αυγουλάκια και καλές γονιμοποιησεις να έχεις!! 
@Eva29Καλη αρχη κοριτσι μου! Υπομονή, πίστη και αισιοδοξία να έχεις!! 
 

Εμείς είμαστε καλά! Περιμένουμε να κάνουμε τα επόμενα βήματα! Μίλησα και πάλι με τον γιατρό και με ηρέμησε λίγο, μου έδωσε εναλλακτικές και ειπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί πραγματικά τον σέβομαι σαν επιστήμονα και έχω ακούσει και για τους εμβρυολογους ότι είναι οι καλύτεροι! Όποτε κάθομαι στ αυγα μου!! 😁 Από Σεπτέμβρη λογικά θα ξεκινήσω νέα διέγερση! Ελπίζω να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα αυτή τη φορά κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος  να μας δώσει λύση! Αυτά τα νέα μας!! 
 

Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε οποία φάση κ αν είστε και στις εγκυουλες χαρούμενες εγκυμοσύνες και στείλτε μπεμπεδοσκονη μπας και δούμε κ εμείς άσπρη μέρα 😁😁 

Φιλιά πολλά σε όλες ❤️❤️❤️

Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα με το καλο να σου πανε αυτη τη φορα!!! 
Θα περιμενουμε να ξεκινήσεις με το καλο κι εγω απο τη μερια μου θα σου στειλω φουλ μπεμπεδοσκονη!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Αν θες την γνώμη μου, ναι θα ρισκαρα.. Εσύ βλέπεις μόνο την αρνητική πλευρά..Και αν τελικά αυτές οι 2 δεν έχουν θέμα? Δε θα είναι κρίμα να μην τους δώσεις μια ευκαιρία? Δυστυχώς κάτι χάνουμε, κάτι κερδίσουμε πάντα.. Το θέμα είναι να ζυγισεις τα θετικά και τα αρνητικά και να αποφασίσετε αυτό που λέει η καρδιά σας.  Εξάλλου και υγιή βλαστοκυστες να βάλεις δεν σου εγγυάται κανείς ότι η εγκυμοσύνη θα τερματίσει στις 40 εβδομάδες.. Κι εκεί υπάρχει ποσοστό αποτυχίας αλλά επιλέγεις να μείνεις έγκυος γιατί σκέφτεσαι θετικά μόνο! Κι εδώ λοιπόν δες και τα θετικά, Προσευχήσου και όλα θα πάνε καλά! Θα κάνεις αυτό όμως που πλησιάζει στα θέλω σου χωρίς να επηρεαζεσαι από εξωτερικούς παράγοντες.. Εύχομαι να σε βοήθησα έστω και λίγο.. 

Καλημερα .. τη Δευτερα εχω ραντεβου κ με το γιατρο που γυρναει απο αδεια .. θα δω τι θα μ πει κ εκεινος κ θα σας ενημερωσω .. ευχαριστω πολυ κ σας ευχομαι κ σας ολα να πανε οπως θελετε .. θα περιμενουμε νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα σήμερα νέα θα σου φέρουν καο σύντομα ευχάριστα νεαααα... 

Πωπω τελικά αυτό το άγχος.

Λες αντε να περάσει ο καιρό

1.να μαζέψω λεφτά

2. Να κάνω τις εξετάσεις 

3. Να περάσω επιτροπή (ευτυχως εγβ την γλύτωσα) 

4. Να κάνω τον πρώτο υπερηχο 

5. Να κάνω τις ενέσεις (ουφ ουφ δεν τις θελω-μετραω σαν φαντάρος ποτε θα σταματήσω)

6. Να κάνω ωοληψια 

7. Πόσα αυγουλακια εχουμε;

8.Ποσα γονιμοποίηθηκαν 

9.Ποσα γιναν 3 ημερών 

10. Πόσα γιναν 5ημερων

11. Ποτε θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Και πάλι άγχος για το αποτέλεσμα  😕 Είμαι η μόνη που νιώθω ετσι? Ή είναι φυσιολογικό;;; 

C5EC0E93-BC05-400A-B424-FA855419EEFE.thumb.jpeg.917d841d68f5c5eb893fa4c17659bf1c.jpegΜε εκανες κ γελασα ακου εκει μονο εσυ αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Για αυτό ρώτησα μου έκανε εντύπωση. Καλά είμαι εσυ

Καλα κ εγω γυρισα απο αδεια κ τρεχω για τις εξετασεις της επιτροπης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα μολις εμαθα αναλυτικα απο τον εμβρυολογο τη ποιοτητα γτ ο αντρας μ μου τα πε οπως να ναι .. οι δυο υγιης μ βλαστοκυστες ειναι η μια 3ΒΒ και η αλλη 4ΒΑ .. οι αλλες που μ δινουν ποσοστο 90% υγιης ειναι 4ΑΑ και 4ΑΒ ειναι να τρελλενεσαι .. σιγουρα θα κανω μια προσπαθεια με τις 2 πρωτες .. αλλα ηθελα να ρωτησω μπορω να βαλω 2 βλαστοκυστες π η μια ειναι 3ΒΒ και 4ΒΑ εννοω με διαφορετικο νουμερο μπροστα;;; Επισης οι αλλες δυο ειναι αριστες κ τρωγομαι τι ν κανω .. φοβαμαι αυτο το 10% μην εχουν το γονιδιο αλλα κ θελω να τις βαλω που ειναι τοσο καλες. σας ευχαριστω ολες μα ολες για τη βοηθεια που μ δινετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια το 3 κ το 4 μπροστά από τις βλαστοκυστες τι μας δείχνει; εγω νόμιζα ότι τα νούμερα δείχνουν το ποσό ημερών είναι τα εμβρυακια πριν την κρυοσυντηρηση κ τα γράμματα την ποιότητα των κυττάρων κ τη διαίρεση τους. Αλλά έτσι όπως μας τα γράφει η @Natassou85μπερδεύτηκα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου η σημερινή χοριακη είναι 763.. μίλησα και με το κέντρο μια χαρά διπλασιαστηκε μου είπαν και δεν θέλουν να κάνω άλλη..θα κλείσω ραντεβού στο γυναικολόγο για την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Βρε κορίτσια το 3 κ το 4 μπροστά από τις βλαστοκυστες τι μας δείχνει; εγω νόμιζα ότι τα νούμερα δείχνουν το ποσό ημερών είναι τα εμβρυακια πριν την κρυοσυντηρηση κ τα γράμματα την ποιότητα των κυττάρων κ τη διαίρεση τους. Αλλά έτσι όπως μας τα γράφει η @Natassou85μπερδεύτηκα!! 

Νομιζω το 3 σημαινει πληρης βλαστοκυστη και το 4 διογκομενη βλαστοκυστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου η σημερινή χοριακη είναι 763.. μίλησα και με το κέντρο μια χαρά διπλασιαστηκε μου είπαν και δεν θέλουν να κάνω άλλη..θα κλείσω ραντεβού στο γυναικολόγο για την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο!!

Μπραβο κοριτσι μου!!! Με το καλο ο υπέρηχος σου!!! 🙏🍀❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου η σημερινή χοριακη είναι 763.. μίλησα και με το κέντρο μια χαρά διπλασιαστηκε μου είπαν και δεν θέλουν να κάνω άλλη..θα κλείσω ραντεβού στο γυναικολόγο για την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο!!

Με το καλο μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη .. χαιρομαι πολυ να βλεπω τα ονειρα μας να πραγματοποιουνται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου η σημερινή χοριακη είναι 763.. μίλησα και με το κέντρο μια χαρά διπλασιαστηκε μου είπαν και δεν θέλουν να κάνω άλλη..θα κλείσω ραντεβού στο γυναικολόγο για την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο!!

Συγχαρητήριαααααα κορίτσι μου, με το καλό να το δεις κ στον υπέρηχο το μωράκι σου κ όλα να πανε καλά σου εύχομαι.. Μια τελειομηνη κ υγιή εγκυμοσύνη!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Βρε κορίτσια το 3 κ το 4 μπροστά από τις βλαστοκυστες τι μας δείχνει; εγω νόμιζα ότι τα νούμερα δείχνουν το ποσό ημερών είναι τα εμβρυακια πριν την κρυοσυντηρηση κ τα γράμματα την ποιότητα των κυττάρων κ τη διαίρεση τους. Αλλά έτσι όπως μας τα γράφει η @Natassou85μπερδεύτηκα!! 

Κορίτσι μου ο αριθμός δείχνει το στάδιο διόγκωσης της βλαστοκυστης, ενώ το πρώτο γράμμα δείχνει την αξιολόγηση της έσω κυτταρικής μάζας και το δεύτερο την αξιολόγηση της τροφοβλάστης. Ο αριθμός που βλέπεις λοιπόν και τα γράμματα δεν υποδηλώνουν τις ημέρες ζωής των εμβρύων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλησπερα μολις εμαθα αναλυτικα απο τον εμβρυολογο τη ποιοτητα γτ ο αντρας μ μου τα πε οπως να ναι .. οι δυο υγιης μ βλαστοκυστες ειναι η μια 3ΒΒ και η αλλη 4ΒΑ .. οι αλλες που μ δινουν ποσοστο 90% υγιης ειναι 4ΑΑ και 4ΑΒ ειναι να τρελλενεσαι .. σιγουρα θα κανω μια προσπαθεια με τις 2 πρωτες .. αλλα ηθελα να ρωτησω μπορω να βαλω 2 βλαστοκυστες π η μια ειναι 3ΒΒ και 4ΒΑ εννοω με διαφορετικο νουμερο μπροστα;;; Επισης οι αλλες δυο ειναι αριστες κ τρωγομαι τι ν κανω .. φοβαμαι αυτο το 10% μην εχουν το γονιδιο αλλα κ θελω να τις βαλω που ειναι τοσο καλες. σας ευχαριστω ολες μα ολες για τη βοηθεια που μ δινετε.. 

Μια χαρά είσαι! Φυσικά και μπορείς να βάλεις δύο διαφορετικές βλαστοκυστες.. Δεν επηρεάζει η μία την άλλη.. Έτσι μου έχει πει ο γιατρός μου.. Αυτές που είναι να εμφυτευθουν θα εμφυτευθουν! Όπως και αυτές που είναι να προχωρήσουν.. Προσπάθησε πρώτα με τις 2 πρώτες και μετά αν δεν έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα δοκίμασε και με τις άλλες 2..Αν και δε νομίζω να χρειαστεί, θα τα καταφέρεις με την πρώτη! Να είσαι αισιόδοξη.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου η σημερινή χοριακη είναι 763.. μίλησα και με το κέντρο μια χαρά διπλασιαστηκε μου είπαν και δεν θέλουν να κάνω άλλη..θα κλείσω ραντεβού στο γυναικολόγο για την άλλη εβδομάδα να κάνουμε υπέρηχο!!

 Τέλεια είναι κοριτσάκι μου τι υπέροχα νεααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Έκανα τον υπερηχο σήμερα και έχω περίπου 10 -11 ωαρια τα οποία είναι καλά αλλά την γιατρο την ανυσηχει ένα που είναι αρκετά μεγάλο και φοβάται μήπως μαζέψει αυτό τις ορμόνες οπότε δεν αφήσει τα άλλα να μεγαλώσουν:-/ θα πάω πάλι Παρασκευή και δεν γίνει αυτό που φοβάται τότε θα κάνουμε 01.08 ωοληψια αλλιως 😕 θα ακυρώσουμε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Έκανα τον υπερηχο σήμερα και έχω περίπου 10 -11 ωαρια τα οποία είναι καλά αλλά την γιατρο την ανυσηχει ένα που είναι αρκετά μεγάλο και φοβάται μήπως μαζέψει αυτό τις ορμόνες οπότε δεν αφήσει τα άλλα να μεγαλώσουν:-/ θα πάω πάλι Παρασκευή και δεν γίνει αυτό που φοβάται τότε θα κάνουμε 01.08 ωοληψια αλλιως 😕 θα ακυρώσουμε.  

01.09 εννοείς όλα καλά θα πάνε καλή μου!!!ο αριθμός είναι σούπερ πάντως!!!! Μήπως σκάσει αυτό και πάρετε τα υπόλοιπα????? πόσο είναι τα άλλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Έκανα τον υπερηχο σήμερα και έχω περίπου 10 -11 ωαρια τα οποία είναι καλά αλλά την γιατρο την ανυσηχει ένα που είναι αρκετά μεγάλο και φοβάται μήπως μαζέψει αυτό τις ορμόνες οπότε δεν αφήσει τα άλλα να μεγαλώσουν:-/ θα πάω πάλι Παρασκευή και δεν γίνει αυτό που φοβάται τότε θα κάνουμε 01.08 ωοληψια αλλιως 😕 θα ακυρώσουμε.  

Για αυτό το λόγο όμως δεν βάζουν κ τις ενέσεις "ανταγωνιστές" δλδ για να μη σπάσουν τα ωαρια κ να μεγαλώσουν όλα μαζί; λογικό είναι ένα να είναι μεγαλύτερο κ τα άλλα μικρότερα, τώρα βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά στο μέγεθος!! Αλλά κ πάλι πως θα σε αφήσει με 11 ωαρια στις ωοθήκες χωρίς να σου τα πάρει; πως θα σπάσουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Έκανα τον υπερηχο σήμερα και έχω περίπου 10 -11 ωαρια τα οποία είναι καλά αλλά την γιατρο την ανυσηχει ένα που είναι αρκετά μεγάλο και φοβάται μήπως μαζέψει αυτό τις ορμόνες οπότε δεν αφήσει τα άλλα να μεγαλώσουν:-/ θα πάω πάλι Παρασκευή και δεν γίνει αυτό που φοβάται τότε θα κάνουμε 01.08 ωοληψια αλλιως 😕 θα ακυρώσουμε.  

Ποια ημέρα είσαι σήμερα; Πόσο το μέτρησε το μεγάλο; Τα υπόλοιπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Έκανα τον υπερηχο σήμερα και έχω περίπου 10 -11 ωαρια τα οποία είναι καλά αλλά την γιατρο την ανυσηχει ένα που είναι αρκετά μεγάλο και φοβάται μήπως μαζέψει αυτό τις ορμόνες οπότε δεν αφήσει τα άλλα να μεγαλώσουν:-/ θα πάω πάλι Παρασκευή και δεν γίνει αυτό που φοβάται τότε θα κάνουμε 01.08 ωοληψια αλλιως 😕 θα ακυρώσουμε.  

Αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω.. Συνήθως στη διέγερση ξεχωρίζουν 1,2 που είναι πιο μεγάλα και ακολουθούν τα άλλα. Κάνονικα πρέπει να συνεχίσεις την διέγερση και ήδη πρέπει να σου είχε πει να πάρεις orgalutran (ανταγωνιστές) που εμποδίζει τα ωαρια να σπάσουν μέχρι να μεγαλώσουν και τα άλλα σε ικανοποιητικο βαθμό.. Μετά θα κάνεις και την μεσονυκτια ένεση ovitrelle που είναι για να προκληθεί ωορρηξία και σε 36ωρες  σου κάνουν την ωοληψια.  Εντύπωση μου κάνει που θέλει να σου ακυρωσει την διέγερση πάντως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

01.09 εννοείς όλα καλά θα πάνε καλή μου!!!ο αριθμός είναι σούπερ πάντως!!!! Μήπως σκάσει αυτό και πάρετε τα υπόλοιπα????? πόσο είναι τα άλλα????

Α...καλα ναι ότι να ναι 01.09 δεν είμαι σε φάση να σκεφτώ χαχαχαχα μου είπε θα το δούμε την Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενέσεις συνεχίζω κανονικά, 200 πλέον από 175 μέχρι Παρασκευή. Μου είπε δεν ξέρω αν πάνε εκεί όλες οι ορμόνες και εμποδίσει τα άλλα. Περιπου  16 είναι τα άλλα. Αυτό δεν θυμάμαι:-/ μέσα στη στεναχώρια μου. Θα σας πω την Παρασκευή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Για αυτό το λόγο όμως δεν βάζουν κ τις ενέσεις "ανταγωνιστές" δλδ για να μη σπάσουν τα ωαρια κ να μεγαλώσουν όλα μαζί; λογικό είναι ένα να είναι μεγαλύτερο κ τα άλλα μικρότερα, τώρα βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά στο μέγεθος!! Αλλά κ πάλι πως θα σε αφήσει με 11 ωαρια στις ωοθήκες χωρίς να σου τα πάρει; πως θα σπάσουν; 

Πωω...ναι αυτό δεν το σκέφτηκα δίκιο έχεις και τα άλλα?? 

Να ρωτήσω αμα σκάσει αυτό από μόνο του τι γίνεται με τα άλλα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ενέσεις συνεχίζω κανονικά, 200 πλέον από 175 μέχρι Παρασκευή. Μου είπε δεν ξέρω αν πάνε εκεί όλες οι ορμόνες και εμποδίσει τα άλλα. Περιπου  16 είναι τα άλλα. Αυτό δεν θυμάμαι:-/ μέσα στη στεναχώρια μου. Θα σας πω την Παρασκευή 

Αν εννοείς 16mm είναι σε καλό βαθμό.. Μέχρι την Παρασκευή θα έχουν μεγαλώσει κι άλλο.. Ωοληψια κάνουν από 16-17mm και πάνω.. Φυσικά αν είναι 20-22mm είναι το ιδανικό..  Κρίμα να σου ακυρώσει την ωοληψια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πωω...ναι αυτό δεν το σκέφτηκα δίκιο έχεις και τα άλλα?? 

Να ρωτήσω αμα σκάσει αυτό από μόνο του τι γίνεται με τα άλλα??? 

Μα για αυτό δινουν τις orgalutran για να κλειδώσουν κ να μη σπάσει κανένα.. Κ εγώ θυμάμαι είχα 2 3 μεγαλύτερα κ ο γιατρός μου μείωσε τη δοσολογία στη βασική ένεση τη puregon έκανα εγώ κ μου έβαλε κ την orgalutran. Για ακύρωση πάντως λίγο παράξενο μου φαίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...