Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ πήγα χθες στο γιατρό, είδαμε τα εμβρυακια μας, μεγαλώνουν κανονικά, ακούσαμε ξανά κ τις καρδούλες τους.. Είμαστε κ επίσημα στην 7η εβδομάδα!! Στα υπόλοιπα νέα, τα καφέ επέστρεψαν αλλά ο γιατρός είπε πως δεν υπάρχει αποκόλληση, μάλλον επειδή μεγαλώνει απότομα η μήτρα σπάνε αγγειακια..πηγα κ το πρωί έκανα κ τις εξετάσεις αυτές που δίνουν.. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά κάνουμε υπέρηχο κ μετά ο επόμενος υπέρηχος θα είναι οι αυχενικες.. Βήμα βήμα αν κ ακόμα μας φαίνεται απίστευτο, ο γιατρός μας είναι πολύ ευχαριστημένος με την πορεία τους.. Εγώ νομίζω θα το συνειδητοποίησω καλύτερα μετά την αυχενική.. Καλη επιτυχια στην χοριακη σου αύριο @Sandyb, ένα τριπλάσιο νούμερο εύχομαι.. Κ σε εσένα@Παρασκευαιδουεφτασε η μέρα της ωοληψιας όπου να ναι.. Ελπίζω να δειτε κ να πάρετε πολλά ωαριάκια!! @Eva29 έφτασε κ η δική σου ώρα, με το καλό η προετοιμασία!! 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Βήμα βήμα προχωράμε ολες!!! Για τα καφε μην στενοχωριεσαι, αφου δεν αγχώνεται και ο γιατρος σου. Το καταλαβαινω οτι ειναι αγχος να τα βλεπεις κάθε μερα κι εγω αγχωνόμουν και σκεφτομουν με ΤΟΣΕΣ ενέσεις και φαρμακα γιατι δε σταματούν; Εγω ειχα σχεδόν ολο τον Ιούλιο καφε και εβλεπα σχεδόν ολο το 1ο τρίμηνο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ πήγα χθες στο γιατρό, είδαμε τα εμβρυακια μας, μεγαλώνουν κανονικά, ακούσαμε ξανά κ τις καρδούλες τους.. Είμαστε κ επίσημα στην 7η εβδομάδα!! Στα υπόλοιπα νέα, τα καφέ επέστρεψαν αλλά ο γιατρός είπε πως δεν υπάρχει αποκόλληση, μάλλον επειδή μεγαλώνει απότομα η μήτρα σπάνε αγγειακια..πηγα κ το πρωί έκανα κ τις εξετάσεις αυτές που δίνουν.. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά κάνουμε υπέρηχο κ μετά ο επόμενος υπέρηχος θα είναι οι αυχενικες.. Βήμα βήμα αν κ ακόμα μας φαίνεται απίστευτο, ο γιατρός μας είναι πολύ ευχαριστημένος με την πορεία τους.. Εγώ νομίζω θα το συνειδητοποίησω καλύτερα μετά την αυχενική.. Καλη επιτυχια στην χοριακη σου αύριο @Sandyb, ένα τριπλάσιο νούμερο εύχομαι.. Κ σε εσένα@Παρασκευαιδουεφτασε η μέρα της ωοληψιας όπου να ναι.. Ελπίζω να δειτε κ να πάρετε πολλά ωαριάκια!! @Eva29 έφτασε κ η δική σου ώρα, με το καλό η προετοιμασία!! 

Θυμάσαι τι σου είπα? Στην 8 εβδομάδα κοντά θα έχεις καφέ υγρά είναι και δίδυμα για αυτό η μήτρα μεγαλώνει πιο πολύ,ξέρω ότι σε αγχώνει κτλ αλλά εφόσον το είδατε και με τον γιατρό δεν νομίζω να υπάρχει ανησυχία. Πωπω ποσο γρήγορα περνάει ο καιρός :-) 2 εβδομάδες δεν είναι τίποτα. Ξεκούραση και απόλαυση.  

Σε ευχαριστώ πολύ , πλησιάζει η μέρα ένα τσακ είναι χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, εννοείται πως θα χρησιμοποιήσεις τις υγιείς βλαστοκυστες σου. Άλλωστε ο δικός μου γιατρός μου έχει πει ότι  έχουμε δει ΒΓ να βγαίνει μια χαρά γερό έμβρυο. Αν κατάλαβα καλά δηλαδή από τις 11 οι 4 συνολικά είναι υγιείς? κι εγώ καμμένη από προεμφυτευτικο εδώ οποτε μπορώ να καταλάβω τη στενοχώρια σου. Εγώ την τελευταία φορά είχα 5 για έλεγχο που οι 4 ήταν ΑΑ  και τελικά μας τις έκοψε όλες ο προεμφυτευτικος. Έχω μια ερωτηση, που τον κάνετε τον έλεγχο και σας έδωσε αποτέλεσμα στο 90%? Σε είναι συνολικά ότι η αξιοπιστία ειναι καπου στο 96% αλλά δεν μας έχει δώσει αποτελέσματα με ξεχωριστή αξιοπιστία ποτέ. 

Καλησπερα τις καναμε στο alpha lab .. το πορισμα ελεγε μεταφερετε τη βλαστοκυστη 4 και 7 κ με λιγο μειωμενη ασφαλεια τη 13 κ 18.πηραμε το εργαστηριο να ρωτησουμε τι εννοουν κ μας ειπαν οτι στις 2 τελευταιες βλεπουν το φυσιολογικο απλοτυπο αλλα με μια επιφυλαξη 90% .. εν τω μεταξυ οι υγιης ειναι 3ββ και 3βα ενω οι 90% ειναι αβ .. καλυτερες δλδ.. κ με πιασε μια απελπισια πρωτον γτ απορω αν με τις δυο υγιης που ειναι 3βα και 3ββ μπορει να δωσει εγκυμοσυνη και δευτερον οι αλλες δυο που ειναι καλυτερες το ρισκαρεις ; Κ μετα στο προγεννητικο ελεγχο αμα βγει με προβλημα στο παιρνουν.. ειμαι σε μια απελπισια απο χθες..ολες οι καλες μ δυστυχως ηταν με τη γονιδιακη μεταλλαξη .. απο την αλλη λεω να κανω νεα διεγερση ;; Ειμαι σε αδιεξοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Μπράβο!!! Τέρμα, είναι γουρλίδικη η συνομιλία αυτή και πρέπει όλες να βάλουμε τα δυνατά μας να τα καταφέρουμε! Όλα εύκολα να σου έρθουν από δω και πέρα!

Είναι είναι γουρλιδικη!!! Ισχύει.. Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Καλησπερα τις καναμε στο alpha lab .. το πορισμα ελεγε μεταφερετε τη βλαστοκυστη 4 και 7 κ με λιγο μειωμενη ασφαλεια τη 13 κ 18.πηραμε το εργαστηριο να ρωτησουμε τι εννοουν κ μας ειπαν οτι στις 2 τελευταιες βλεπουν το φυσιολογικο απλοτυπο αλλα με μια επιφυλαξη 90% .. εν τω μεταξυ οι υγιης ειναι 3ββ και 3βα ενω οι 90% ειναι αβ .. καλυτερες δλδ.. κ με πιασε μια απελπισια πρωτον γτ απορω αν με τις δυο υγιης που ειναι 3βα και 3ββ μπορει να δωσει εγκυμοσυνη και δευτερον οι αλλες δυο που ειναι καλυτερες το ρισκαρεις ; Κ μετα στο προγεννητικο ελεγχο αμα βγει με προβλημα στο παιρνουν.. ειμαι σε μια απελπισια απο χθες..ολες οι καλες μ δυστυχως ηταν με τη γονιδιακη μεταλλαξη .. απο την αλλη λεω να κανω νεα διεγερση ;; Ειμαι σε αδιεξοδο

Κοιτα, καταρχήν η ακρίβεια των αποτελεσμάτων έτσι κι αλλιώς δεν ξεπερνάει ποτέ το 96%. Αν το ψάξεις θα το βρεις. Δηλαδή και για τις δυο πρώτες δεν είναι 100% σίγουροι, είναι καπου 96% σίγουροι. Δεν στο λέω για να γίνεις χειρότερα, στο λέω για να υποστηρίξω ότι το 96% από το 90% δεν απέχουν πολύ. Δεν είναι ότι σου είπαν ότι είναι σίγουροι κατά 60 ή 70.
Κατά δεύτερον η ταξινόμηση σε ΑΑ, ΑΒ, κλπ γίνεται με καθαρά μορφολογικά κριτήρια και κυρίως το ποσο συμμετρικά διαιρούνται τα κύτταρα. Δεν έχει καμία σχέση με τον γενετικό  έλεγχο. Επίσης όλοι οι γιατροί το λένε, ναι μεν είναι καλύτερο να έχεις το τέλειο έμβρυο ΑΑ αλλά πολλές εμφυτεύσεις γίνονται και με λιγότερο καλά έμβρυα. Έχει συμβεί και σε γνωστή μου να βάλει ΑΑ και να αποτύχει και σε επόμενη ωοληψια να βάλει ΒΒ και να γεννήσει μια χαρά μωράκι. 
Εννοείται θα το συζητήσεις με το γιατρο σου πως θα κινηθείτε αλλά μην απελπίζεσαι. Έχεις προοπτικές μπροστά σου πριν να σκεφτείς επόμενη διέγερση. 
Αν κατάλαβα καλά εσείς στον προεμφυτευτικο δεν ψάχνετε γενικώς ανευπλοειδιες κλπ, ψάχνετε μόνο τη συγκεκριμένη μετάλλαξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Με πήραν σήμερα οι εμβρυολογοι και είπαν ότι γονιμοποιηθηκαν τα  5 από τα 6 ωαρια που είχα.. Για σήμερα είμαι αισιόδοξη, από αύριο θα αγχωνομαι πάλι για το πόσα θα προχωρήσουν.. Βήμα βήμα τη φορά και πίστη.. 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Καλησπερα τις καναμε στο alpha lab .. το πορισμα ελεγε μεταφερετε τη βλαστοκυστη 4 και 7 κ με λιγο μειωμενη ασφαλεια τη 13 κ 18.πηραμε το εργαστηριο να ρωτησουμε τι εννοουν κ μας ειπαν οτι στις 2 τελευταιες βλεπουν το φυσιολογικο απλοτυπο αλλα με μια επιφυλαξη 90% .. εν τω μεταξυ οι υγιης ειναι 3ββ και 3βα ενω οι 90% ειναι αβ .. καλυτερες δλδ.. κ με πιασε μια απελπισια πρωτον γτ απορω αν με τις δυο υγιης που ειναι 3βα και 3ββ μπορει να δωσει εγκυμοσυνη και δευτερον οι αλλες δυο που ειναι καλυτερες το ρισκαρεις ; Κ μετα στο προγεννητικο ελεγχο αμα βγει με προβλημα στο παιρνουν.. ειμαι σε μια απελπισια απο χθες..ολες οι καλες μ δυστυχως ηταν με τη γονιδιακη μεταλλαξη .. απο την αλλη λεω να κανω νεα διεγερση ;; Ειμαι σε αδιεξοδο

Να χαίρεσαι που έχεις 2 χωρίς πρόβλημα και άλλες δύο που πιθανόν και αυτές να είναι καλές! Η βαθμολογία που δίνουν σε βλαστοκυστες δεν λέει τίποτα για την δυναμική τους! Εγώ στις 2 παλίνδρομες που είχα ήταν ΑΑ  αλλά δεν κατάφεραν να προχωρήσουν την εγκυμοσύνη! Μια φίλη είχε ΒΒ και τώρα έχει το παιδάκι της αγκαλιά! Γνώμη μου να δώσεις ευκαιρία και στις 4 και να μην στενοχωριεσαι!οτι λάμπει δεν είναι χρυσός, να το θυμάσαι! Όλα καλά εύχομαι να σου πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Με πήραν σήμερα οι εμβρυολογοι και είπαν ότι γονιμοποιηθηκαν τα  5 από τα 6 ωαρια που είχα.. Για σήμερα είμαι αισιόδοξη, από αύριο θα αγχωνομαι πάλι για το πόσα θα προχωρήσουν.. Βήμα βήμα τη φορά και πίστη.. 😃

Καλησπέρα!! Τέλεια νέα  κορίτσι μου! Έτσι να συνεχίσει δυναμικά και με πίστη ! ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2021 at 11:25 ΠΜ, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα ειμαι πολυ σταναχωρημενη .. εμεις κανουμε προεμφυτευτικο γτ ο αντρας μ εχει γονιδιακη μεταλλαξη .. ειχα 11 βλαστοκυστες για ελεγχο απο τις οποιες δυο ειναι υγιης και αλλες 2 90% υγιης .. πηρα σημερα τα αποτελεσματα γτ ηταν κλειστα .. οι 2 υγιης η ποιοτητα τους 3ΒΒ κ η αλλη 3ΒΑ και οι αλλες με 90% ΑΒ που δε ξερω να τις χρησιμοποιησω η οχι;; Ειμαι τοσο στεναχωρημενη που σκεφτομαι να κανω απο την αρχη διεγερση .. ποια ειναι η γνωμη σας;; 

 

Κορίτσι μου καλησπέρα. Όταν λες γονιδιακή μετάλλαξη σε ποια ακριβώς εννοεις; Εμείς δυστυχώς έχουμε στίγμα μεσογειακής κ έχουμε δοκιμάσει προεμφυτευτικό. Προσωπικά θα έβαζα τις δυο υγιή βλαστοκύστες. Ανεξάρτητα τι ποιότητας είναι παραμένει να είναι βλαστοκύστες. Για να καταφέρουν να φτάσουν 5η μέρα καλά είναι😁.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα!! Τέλεια νέα  κορίτσι μου! Έτσι να συνεχίσει δυναμικά και με πίστη ! ♥️🙏

Μακάρι κορίτσι μου! Φοβάμαι να αρχίσω να ονειρεύομαι πάλι.. Κοιτάω μόνο την μέρα που διανυω και τα τωρινα δεδομένα.. Οπότε ναι σήμερα είμαι χαρούμενη, αύριο έχει ο Θεός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Όταν λες γονιδιακή μετάλλαξη σε ποια ακριβώς εννοεις; Εμείς δυστυχώς έχουμε στίγμα μεσογειακής κ έχουμε δοκιμάσει προεμφυτευτικό. Προσωπικά θα έβαζα τις δυο υγιή βλαστοκύστες. Ανεξάρτητα τι ποιότητας είναι παραμένει να είναι βλαστοκύστες. Για να καταφέρουν να φτάσουν 5η μέρα καλά είναι😁.

Cmt type 1 με 50% να κληρονομηθει στο εμβρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Να χαίρεσαι που έχεις 2 χωρίς πρόβλημα και άλλες δύο που πιθανόν και αυτές να είναι καλές! Η βαθμολογία που δίνουν σε βλαστοκυστες δεν λέει τίποτα για την δυναμική τους! Εγώ στις 2 παλίνδρομες που είχα ήταν ΑΑ  αλλά δεν κατάφεραν να προχωρήσουν την εγκυμοσύνη! Μια φίλη είχε ΒΒ και τώρα έχει το παιδάκι της αγκαλιά! Γνώμη μου να δώσεις ευκαιρία και στις 4 και να μην στενοχωριεσαι!οτι λάμπει δεν είναι χρυσός, να το θυμάσαι! Όλα καλά εύχομαι να σου πάνε! 

Θα ρισκαρατε κ με τις αλλες 2 που ειναι 90%;; Να ξερατε ποσο πολυ το θελω κ γω αλλα φοβαμαι λεω κ αν μετα μου το παρουν;; Ολα αυτα με βασανιζουν απο χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Μακάρι κορίτσι μου! Φοβάμαι να αρχίσω να ονειρεύομαι πάλι.. Κοιτάω μόνο την μέρα που διανυω και τα τωρινα δεδομένα.. Οπότε ναι σήμερα είμαι χαρούμενη, αύριο έχει ο Θεός! 

Τα σήμερα νέα θα σου φέρουν καο σύντομα ευχάριστα νεαααα... 

Πωπω τελικά αυτό το άγχος.

Λες αντε να περάσει ο καιρό

1.να μαζέψω λεφτά

2. Να κάνω τις εξετάσεις 

3. Να περάσω επιτροπή (ευτυχως εγβ την γλύτωσα) 

4. Να κάνω τον πρώτο υπερηχο 

5. Να κάνω τις ενέσεις (ουφ ουφ δεν τις θελω-μετραω σαν φαντάρος ποτε θα σταματήσω)

6. Να κάνω ωοληψια 

7. Πόσα αυγουλακια εχουμε;

8.Ποσα γονιμοποίηθηκαν 

9.Ποσα γιναν 3 ημερών 

10. Πόσα γιναν 5ημερων

11. Ποτε θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Και πάλι άγχος για το αποτέλεσμα  😕 Είμαι η μόνη που νιώθω ετσι? Ή είναι φυσιολογικό;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Μακάρι κορίτσι μου! Φοβάμαι να αρχίσω να ονειρεύομαι πάλι.. Κοιτάω μόνο την μέρα που διανυω και τα τωρινα δεδομένα.. Οπότε ναι σήμερα είμαι χαρούμενη, αύριο έχει ο Θεός! 

Μέρα μέρα όλα και βήμα βήμα όλα ! Σημασία έχει ότι είστε σε πολύ καλό δρόμο ! Πάμε για το επόμενο στάδιο τώρα ! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα σήμερα νέα θα σου φέρουν καο σύντομα ευχάριστα νεαααα... 

Πωπω τελικά αυτό το άγχος.

Λες αντε να περάσει ο καιρό

1.να μαζέψω λεφτά

2. Να κάνω τις εξετάσεις 

3. Να περάσω επιτροπή (ευτυχως εγβ την γλύτωσα) 

4. Να κάνω τον πρώτο υπερηχο 

5. Να κάνω τις ενέσεις (ουφ ουφ δεν τις θελω-μετραω σαν φαντάρος ποτε θα σταματήσω)

6. Να κάνω ωοληψια 

7. Πόσα αυγουλακια εχουμε;

8.Ποσα γονιμοποίηθηκαν 

9.Ποσα γιναν 3 ημερών 

10. Πόσα γιναν 5ημερων

11. Ποτε θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Και πάλι άγχος για το αποτέλεσμα  😕 Είμαι η μόνη που νιώθω ετσι? Ή είναι φυσιολογικό;;; 

Είσαι τρελή μάλλον που ρωτάς εάν μόνο εσύ έχεις άγχος.....εγώ να ξέρεις οριακά δεν έχω ξεκινήσει την καρτέλα ( ζαναξ)...... παιδί μου δεν υπάρχει αυτό το άγχος που ζούμε δεν ηρεμούμε ποτέ......ακόμα και μετά την θετική χοριακη άγχος θα έχεις στο υπογράφω εγώ......@eva29 τσεκαρε τα μηνύματα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα σήμερα νέα θα σου φέρουν καο σύντομα ευχάριστα νεαααα... 

Πωπω τελικά αυτό το άγχος.

Λες αντε να περάσει ο καιρό

1.να μαζέψω λεφτά

2. Να κάνω τις εξετάσεις 

3. Να περάσω επιτροπή (ευτυχως εγβ την γλύτωσα) 

4. Να κάνω τον πρώτο υπερηχο 

5. Να κάνω τις ενέσεις (ουφ ουφ δεν τις θελω-μετραω σαν φαντάρος ποτε θα σταματήσω)

6. Να κάνω ωοληψια 

7. Πόσα αυγουλακια εχουμε;

8.Ποσα γονιμοποίηθηκαν 

9.Ποσα γιναν 3 ημερών 

10. Πόσα γιναν 5ημερων

11. Ποτε θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Και πάλι άγχος για το αποτέλεσμα  😕 Είμαι η μόνη που νιώθω ετσι? Ή είναι φυσιολογικό;;; 

Είσαι φυσιολογική! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Είσαι τρελή μάλλον που ρωτάς εάν μόνο εσύ έχεις άγχος.....εγώ να ξέρεις οριακά δεν έχω ξεκινήσει την καρτέλα ( ζαναξ)...... παιδί μου δεν υπάρχει αυτό το άγχος που ζούμε δεν ηρεμούμε ποτέ......ακόμα και μετά την θετική χοριακη άγχος θα έχεις στο υπογράφω εγώ......@eva29 τσεκαρε τα μηνύματα σου!!!!

Ααααα δεν έχω δει ότι έχω μήνυμα μπαίνω από κινητό!!! 

Θα τα δω τώρα από υπολογιστή!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Είσαι τρελή μάλλον που ρωτάς εάν μόνο εσύ έχεις άγχος.....εγώ να ξέρεις οριακά δεν έχω ξεκινήσει την καρτέλα ( ζαναξ)...... παιδί μου δεν υπάρχει αυτό το άγχος που ζούμε δεν ηρεμούμε ποτέ......ακόμα και μετά την θετική χοριακη άγχος θα έχεις στο υπογράφω εγώ......@eva29 τσεκαρε τα μηνύματα σου!!!!

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Είσαι φυσιολογική! 😂

Α...εντάξει κάπως σα να ένιωσα φυσιολογική χαχαχχα 

Η είμαστε μαζί τρελές.. 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; Καλημέρα σε όλες!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια @Sandyb! Καλούς διπλασιασμούς και μια εύκολη και χαρούμενη εγκυμοσύνη ευχομαι!! @Παρασκευαιδου με το καλό να πάρετε πολλά και ποιοτικά αυγουλάκια και καλές γονιμοποιησεις να έχεις!! 
@Eva29Καλη αρχη κοριτσι μου! Υπομονή, πίστη και αισιοδοξία να έχεις!! 
 

Εμείς είμαστε καλά! Περιμένουμε να κάνουμε τα επόμενα βήματα! Μίλησα και πάλι με τον γιατρό και με ηρέμησε λίγο, μου έδωσε εναλλακτικές και ειπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί πραγματικά τον σέβομαι σαν επιστήμονα και έχω ακούσει και για τους εμβρυολογους ότι είναι οι καλύτεροι! Όποτε κάθομαι στ αυγα μου!! 😁 Από Σεπτέμβρη λογικά θα ξεκινήσω νέα διέγερση! Ελπίζω να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα αυτή τη φορά κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος  να μας δώσει λύση! Αυτά τα νέα μας!! 
 

Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε οποία φάση κ αν είστε και στις εγκυουλες χαρούμενες εγκυμοσύνες και στείλτε μπεμπεδοσκονη μπας και δούμε κ εμείς άσπρη μέρα 😁😁 

Φιλιά πολλά σε όλες ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και πως δίνουν νάρκωση? Πχ άλλη θα δώσει σε μια 55 κιλά 1.60 κ άλλη δόση θα πάρει μια κοπέλα  1.80 70 κιλά.  

Στη Γερμανία  @kaposetsi δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε δει αναισθησιολογος κ να σου εξηγήσει τι διαδικασία . 

 

Ω καμία σχέση με εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Xaxa στα οργανωμενα κρατοι. Πως εισαι κοριτσι μου εσυ;

Για αυτό ρώτησα μου έκανε εντύπωση. Καλά είμαι εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα σήμερα νέα θα σου φέρουν καο σύντομα ευχάριστα νεαααα... 

Πωπω τελικά αυτό το άγχος.

Λες αντε να περάσει ο καιρό

1.να μαζέψω λεφτά

2. Να κάνω τις εξετάσεις 

3. Να περάσω επιτροπή (ευτυχως εγβ την γλύτωσα) 

4. Να κάνω τον πρώτο υπερηχο 

5. Να κάνω τις ενέσεις (ουφ ουφ δεν τις θελω-μετραω σαν φαντάρος ποτε θα σταματήσω)

6. Να κάνω ωοληψια 

7. Πόσα αυγουλακια εχουμε;

8.Ποσα γονιμοποίηθηκαν 

9.Ποσα γιναν 3 ημερών 

10. Πόσα γιναν 5ημερων

11. Ποτε θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Και πάλι άγχος για το αποτέλεσμα  😕 Είμαι η μόνη που νιώθω ετσι? Ή είναι φυσιολογικό;;; 

Απόλυτο φυσιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; Καλημέρα σε όλες!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια @Sandyb! Καλούς διπλασιασμούς και μια εύκολη και χαρούμενη εγκυμοσύνη ευχομαι!! @Παρασκευαιδου με το καλό να πάρετε πολλά και ποιοτικά αυγουλάκια και καλές γονιμοποιησεις να έχεις!! 
@Eva29Καλη αρχη κοριτσι μου! Υπομονή, πίστη και αισιοδοξία να έχεις!! 
 

Εμείς είμαστε καλά! Περιμένουμε να κάνουμε τα επόμενα βήματα! Μίλησα και πάλι με τον γιατρό και με ηρέμησε λίγο, μου έδωσε εναλλακτικές και ειπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί πραγματικά τον σέβομαι σαν επιστήμονα και έχω ακούσει και για τους εμβρυολογους ότι είναι οι καλύτεροι! Όποτε κάθομαι στ αυγα μου!! 😁 Από Σεπτέμβρη λογικά θα ξεκινήσω νέα διέγερση! Ελπίζω να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα αυτή τη φορά κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος  να μας δώσει λύση! Αυτά τα νέα μας!! 
 

Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε οποία φάση κ αν είστε και στις εγκυουλες χαρούμενες εγκυμοσύνες και στείλτε μπεμπεδοσκονη μπας και δούμε κ εμείς άσπρη μέρα 😁😁 

Φιλιά πολλά σε όλες ❤️❤️❤️

ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου.. Σου εύχομαι καλή αρχή στο νέο ξεκίνημα.. Και αφού σε κάλυψε ο γιατρός πολύ καλά έκανες και έμεινες εννοείται.. Προεμφυτευτικο σου πρότεινε τελικά ε? Ωραία εύχομαι να σας δώσει τη λύση και σύντομα να μας πεις ευχάριστα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Θα ρισκαρατε κ με τις αλλες 2 που ειναι 90%;; Να ξερατε ποσο πολυ το θελω κ γω αλλα φοβαμαι λεω κ αν μετα μου το παρουν;; Ολα αυτα με βασανιζουν απο χθες

Αν θες την γνώμη μου, ναι θα ρισκαρα.. Εσύ βλέπεις μόνο την αρνητική πλευρά..Και αν τελικά αυτές οι 2 δεν έχουν θέμα? Δε θα είναι κρίμα να μην τους δώσεις μια ευκαιρία? Δυστυχώς κάτι χάνουμε, κάτι κερδίσουμε πάντα.. Το θέμα είναι να ζυγισεις τα θετικά και τα αρνητικά και να αποφασίσετε αυτό που λέει η καρδιά σας.  Εξάλλου και υγιή βλαστοκυστες να βάλεις δεν σου εγγυάται κανείς ότι η εγκυμοσύνη θα τερματίσει στις 40 εβδομάδες.. Κι εκεί υπάρχει ποσοστό αποτυχίας αλλά επιλέγεις να μείνεις έγκυος γιατί σκέφτεσαι θετικά μόνο! Κι εδώ λοιπόν δες και τα θετικά, Προσευχήσου και όλα θα πάνε καλά! Θα κάνεις αυτό όμως που πλησιάζει στα θέλω σου χωρίς να επηρεαζεσαι από εξωτερικούς παράγοντες.. Εύχομαι να σε βοήθησα έστω και λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τα σήμερα νέα θα σου φέρουν καο σύντομα ευχάριστα νεαααα... 

Πωπω τελικά αυτό το άγχος.

Λες αντε να περάσει ο καιρό

1.να μαζέψω λεφτά

2. Να κάνω τις εξετάσεις 

3. Να περάσω επιτροπή (ευτυχως εγβ την γλύτωσα) 

4. Να κάνω τον πρώτο υπερηχο 

5. Να κάνω τις ενέσεις (ουφ ουφ δεν τις θελω-μετραω σαν φαντάρος ποτε θα σταματήσω)

6. Να κάνω ωοληψια 

7. Πόσα αυγουλακια εχουμε;

8.Ποσα γονιμοποίηθηκαν 

9.Ποσα γιναν 3 ημερών 

10. Πόσα γιναν 5ημερων

11. Ποτε θα κάνω εμβρυομεταφορα 

Και πάλι άγχος για το αποτέλεσμα  😕 Είμαι η μόνη που νιώθω ετσι? Ή είναι φυσιολογικό;;; 

Είναι φυσιολογικοτατο! Ακριβώς έτσι είναι! Με τη σειρά που τα έγραψες.  Να προσθέσω όμως ότι δεν σταματάει στο 11 ..  Έχει συνέχεια μεγάλη! Χοριακές, υπερηχους, αυχενικες και δε συμαζευεται!! Δύναμη να έχουμε για να αντιμετωπιζουμε όσα έρχονται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...