Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυουλες! Εύχομαι τελειομηνες εγκυμοσύνες για όλες.. Και σε μας που παλεύουμε ακόμη, να τα καταφέρουμε σύντομα! Εξαφανιστηκα για κάποιο διάστημα διότι ήθελα να είμαι ήρεμη και να μην αγχωνομαι.  Σήμερα έκανα ωοληψια.. Για αρχή είναι Ικανοποιημενη, πήραμε 6..Εύχομαι να γονιμοποιηθουν όσα περισσότερα γίνονται και κάπου εκεί να βρίσκεται το παιδάκι μας.. Αυτή τη φορά ελπίζω και εύχομαι να πιω νερό από την πηγή.. Σήμερα είναι και τα εννιαμερα της Παναγίας.. Ίσως σήμερα η Παναγία ακούσει τις προσευχές όλων μας κορίτσια.. 

 

Πίστη κοριτσάκι μου κ όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι τέλεια έμβρυα! Ποιότητα να έχουν! Ενημέρωνέ μας! 😉💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Συγχαρητήρια!!! Ένα όμορφο ταξίδι ξεκινάει!!! Να πάνε όλα καλά..Καλούς διπλασιασμούς!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Θα γίνει λίγο υπομονή ακόμα !! Είστε σε σωστό δρόμο!! 

Εγώ έχω ξεκινήσει από την 23η ημέρα του κύκλου ενέσεις averkap για καταστολή ωορρηξίας του επόμενου κύκλου και περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσω οιστραδιόλη και να προετοιμαστω για εμβρυομεταφορα. Πάμε με κατεψυγμένα 5ημερων βλαστοκυστες έχω στην κατάψυξη και περιμένουν. Είναι η πρώτη φορά. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου 🥰

Πολύ χάρηκα με τα νέα σου κορίτσι μου γλυκό, τι πιο όμορφο!! 

Εγώ ακόμα περιμένω και είναι άφαντη έκανα τεστακι έτσι για να μη το σκέφτομαι φυσικά αρνητικό, αλλά είναι και η averkap είναι και το εμβόλιο του κορονοιου που έκανα οπότε πιστεύω από αυτό καθυστερει... Αλλά δεν είναι πολλές ημέρες που έχω καθυστέρηση 2-3 μέρες και νιώθω πονακια ότι θα έρθει αλλά δεν έρχεται οπότε αναμένω...

Τώρα τη Τετάρτη θα κάνεις πάλι χοριακη ?

Να μην αγχωνεσαι γιατι το αγχος επηρεαζει την περιοδο μια μικρη καθυστερηση ειναι φυσιολογικη λογω averkap. Αντε με το καλο να παρεις σειρα κ εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulita! @Margitc σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου γλυκά!! Εύχομαι καλή αρχή και στις δύο σας..πλησιάζουν οι μέρες που θα περάσετε επιτροπή και θα περιμένουμε τα όμορφα νέα σας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα Σήμερα έκανα την αυχενική όλα καλά μου είπαν!το ένα 90% κοριτσάκι το άλλο δεν γυρνούσε να δούμε δεν φαινότανε!βρε κορίτσια έχω μια απορία τα ποσοστά για σύνδρομα που τα γράφει γιατί δεν μου είπαν τι βγήκε και δεν μπορώ να καταλάβω 

Για να σου πουν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα με τα ποσοστά, πρέπει να βγουν και τα αποτελέσματα των βιοχημικών (για αυτο σου πήραν λιγο αίμα) και να τα συνδυάσουν. Αυτο μπορεί να πάρει απο δύο μέρες (σε ιδιωτική κλινική) μέχρι και δέκα αν πηγες σε νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Για να σου πουν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα με τα ποσοστά, πρέπει να βγουν και τα αποτελέσματα των βιοχημικών (για αυτο σου πήραν λιγο αίμα) και να τα συνδυάσουν. Αυτο μπορεί να πάρει απο δύο μέρες (σε ιδιωτική κλινική) μέχρι και δέκα αν πηγες σε νοσοκομείο. 

Έλα να έρχονται οι παλιές να βοηθάνε τις νέες λέμε!

Πώς είσαι κοριτσάκι μου; Πες μας τα νέα σου! Πόσο είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Τέλειααααα,,,συγχαρητήρια ,,,, καλή απόλαυση στο όμορφο ταξίδι σου,,,αυτό της μητρότητας!!!! 🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Τι υπέροχο συναίσθημαααα!!! Συγχαρητήρια, να πάνε όλα κατ'ευχην!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Τέλειααααα συγχαρητήρια καλή εγκυμοσύνη να έχεις.........👏👏👏!!! εμένα κορίτσια μου κατεβαίνει η καταραμένη τελικά!!!! Όχι που θα μου έκανε την χάρη.... Οπότε αρχές ε μπαίνω για υστεροσκοπιση και μετά για νέα διέγερση...φτου και από την αρχή δηλαδή.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Τέλειααααα συγχαρητήρια καλή εγκυμοσύνη να έχεις.........👏👏👏!!! εμένα κορίτσια μου κατεβαίνει η καταραμένη τελικά!!!! Όχι που θα μου έκανε την χάρη.... Οπότε αρχές ε μπαίνω για υστεροσκοπιση και μετά για νέα διέγερση...φτου και από την αρχή δηλαδή.....

Καλή αρχή σε κάθε αρχή,,,,το βασικό είναι πως είμαστε καλά άρα ξεκινάμε πάλι !!!!! Πάνω απ'το μηδέν όλα θετικά είναι!!!!!! 🙏👶💖 Πίστη και προσήλωση στο στόχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Καλή αρχή σε κάθε αρχή,,,,το βασικό είναι πως είμαστε καλά άρα ξεκινάμε πάλι !!!!! Πάνω απ'το μηδέν όλα θετικά είναι!!!!!! 🙏👶💖 Πίστη και προσήλωση στο στόχο.

Ναι έτσι ακριβώς πίστη και προσήλωση στον ένα και μοναδικό στόχο!!!!Όλα θα πάνε καλά για όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Τέλειααααα συγχαρητήρια καλή εγκυμοσύνη να έχεις.........👏👏👏!!! εμένα κορίτσια μου κατεβαίνει η καταραμένη τελικά!!!! Όχι που θα μου έκανε την χάρη.... Οπότε αρχές ε μπαίνω για υστεροσκοπιση και μετά για νέα διέγερση...φτου και από την αρχή δηλαδή.....

Δεν πειράζει κορίτσι μου πάμε δυνατά για νέα αρχή και αυτή τη φορά τυχερή!!! ♥️♥️♥️ πες μας πότε θα κάνεις υστεροσκοπηση και τα νέα που θα έχεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου πάμε δυνατά για νέα αρχή και αυτή τη φορά τυχερή!!! ♥️♥️♥️ πες μας πότε θα κάνεις υστεροσκοπηση και τα νέα που θα έχεις !! 

Εννοείται κορίτσι μου!!! Άιντε να έρθει και η δικιά σου να ξεκινήσεις να μας κάνεις την αρχή στα καλά νέα....😉😉🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ολα καλα θα σου πανε κοριτσι μου!!!! Ειπαμε του χρόνου θα ειμαστε γεμάτο μανούλες στο φόρουμ και θα δίνουμε κουράγιο σε καινουριες κοπέλες που ξεκινούν!!! 

Μακάρι!! Το έχω πει κι εγώ ότι όταν με το καλό τελειώσει όλο αυτό και αποκτήσουμε το μωράκι μας, θα μπαίνω να δίνω μια νότα αισιοδοξίας σε όλες όσες θα ακολουθήσουν.. Πολύ σημαντικό να μην ξεχνάς τι πέρασες και αν μπορείς να βοηθήσεις, έστω με έναν καλό λόγο κάποιον, να το κάνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Μακάρι!! Το έχω πει κι εγώ ότι όταν με το καλό τελειώσει όλο αυτό και αποκτήσουμε το μωράκι μας, θα μπαίνω να δίνω μια νότα αισιοδοξίας σε όλες όσες θα ακολουθήσουν.. Πολύ σημαντικό να μην ξεχνάς τι πέρασες και αν μπορείς να βοηθήσεις, έστω με έναν καλό λόγο κάποιον, να το κάνεις! 

Ακριβως αυτο λεω κι εγω!!! 
Ολα καλα κοριτσι μου!! Καλη επιτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εννοείται κορίτσι μου!!! Άιντε να έρθει και η δικιά σου να ξεκινήσεις να μας κάνεις την αρχή στα καλά νέα....😉😉🥰🥰

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι για όλες μας να γίνει το θαύμα !!! 🥰🥰🥰

Θα κάνεις την υστεροσκοπηση και σε επόμενο κύκλο θα κάνεις διέγερση δηλαδή η στον ίδιο ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Έλα να έρχονται οι παλιές να βοηθάνε τις νέες λέμε!

Πώς είσαι κοριτσάκι μου; Πες μας τα νέα σου! Πόσο είσαι τώρα;

Τώρα είμαι 19 εβδομάδων, ολα πάνε πολύ καλά μέχρι τώρα κ ελπίζω έτσι να συνεχίσουν!! Δε θα πω ψέματα, το άγχος δε σταμάτησε στιγμή απο την πρώτη θετική χοριακή, κ δε βλέπω να σταματάει ούτε αργότερα.. Όλοι μου λενε απόλαυσε το, αλλά έχω ένα διαρκή φόβο. 

Χαίρομαι όμως γιατι βλέπω πολλά θετικά αποτελέσματα απο τον Απρίλη που έγινε το γκρουπακι, ξεκίνησε γουρλιδικα κ έτσι συνεχίζει!! Δεν απογοητευομαστε, δεν εγκαταλειπουμε!!! Εχουμε ξαναπεί, δεν υπάρχει κάποια που να μην τα κατάφερε, απλώς δεν τα παρατάμε! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα ειμαι πολυ σταναχωρημενη .. εμεις κανουμε προεμφυτευτικο γτ ο αντρας μ εχει γονιδιακη μεταλλαξη .. ειχα 11 βλαστοκυστες για ελεγχο απο τις οποιες δυο ειναι υγιης και αλλες 2 90% υγιης .. πηρα σημερα τα αποτελεσματα γτ ηταν κλειστα .. οι 2 υγιης η ποιοτητα τους 3ΒΒ κ η αλλη 3ΒΑ και οι αλλες με 90% ΑΒ που δε ξερω να τις χρησιμοποιησω η οχι;; Ειμαι τοσο στεναχωρημενη που σκεφτομαι να κανω απο την αρχη διεγερση .. ποια ειναι η γνωμη σας;; 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι όμως αφού έχεις δύο ελεγμένες και σίγουρα υγιείς βλαστοκυστες είναι πολύ σημαντικό..εγώ στη θέση σου θα τους έδινα μια ευκαιρία..τώρα τις άλλες δύο δεν ξέρω πως το βγάζουν αυτό το 90% και τι εννοούν γιατί δεν έχω κάνει προεμφυτευτικο αλλά για τις δύο πρώτες ίσως τους αξίζει μια ευκαιρία πριν ξανά μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία από την αρχή.. ο γιατρός σου πως λέει να κινηθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι όμως αφού έχεις δύο ελεγμένες και σίγουρα υγιείς βλαστοκυστες είναι πολύ σημαντικό..εγώ στη θέση σου θα τους έδινα μια ευκαιρία..τώρα τις άλλες δύο δεν ξέρω πως το βγάζουν αυτό το 90% και τι εννοούν γιατί δεν έχω κάνει προεμφυτευτικο αλλά για τις δύο πρώτες ίσως τους αξίζει μια ευκαιρία πριν ξανά μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία από την αρχή.. ο γιατρός σου πως λέει να κινηθείτε?

Την αλλη Δευτερα εχω ραντεβου απλα δε ξερω αν εχω ελπιδες τετοιας ποιοτητας να δωσουν βλαστοκυστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι όμως αφού έχεις δύο ελεγμένες και σίγουρα υγιείς βλαστοκυστες είναι πολύ σημαντικό..εγώ στη θέση σου θα τους έδινα μια ευκαιρία..τώρα τις άλλες δύο δεν ξέρω πως το βγάζουν αυτό το 90% και τι εννοούν γιατί δεν έχω κάνει προεμφυτευτικο αλλά για τις δύο πρώτες ίσως τους αξίζει μια ευκαιρία πριν ξανά μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία από την αρχή.. ο γιατρός σου πως λέει να κινηθείτε?

Εγκυμοσυνη ηθελα να πω συγγνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε;

@Sandyb σε περιμένουμε!

@Tvz @Διόνη όλα καλά;

Μία χαρά @Vasiliqueόπου να ναι φεύγω για το γιατρό να δω τα μωράκια μου, ελπίζω να είναι όλα καλά.. Τα καφέ σήμερα άρχισαν να υποχωρούν, κ ελπίζω να μην τα ξαναδώ κιόλας.. 🙏🙏Εσενα ποτέ σου είπε ο γιατρός θα σε ξαναδεί; έτσι για να είμαι προετοιμασμενη, στην αυχενική; 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εύχομαι το ίδιο και σε σένα κορίτσι μου.. πως είσαι εσύ? πηγες για υπέρηχο?σήμερα δεν είναι?

Οπου να ναι ξεκινάω για το γιατρό, θα σας ενημερώσω μετα με τα νέα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι για όλες μας να γίνει το θαύμα !!! 🥰🥰🥰

Θα κάνεις την υστεροσκοπηση και σε επόμενο κύκλο θα κάνεις διέγερση δηλαδή η στον ίδιο ?? 

Θα κάνω υστεροσκοπηση και στον επόμενο κύκλο διέγερση.... οπότε έχω μέλλον εγώ ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μία χαρά @Vasiliqueόπου να ναι φεύγω για το γιατρό να δω τα μωράκια μου, ελπίζω να είναι όλα καλά.. Τα καφέ σήμερα άρχισαν να υποχωρούν, κ ελπίζω να μην τα ξαναδώ κιόλας.. 🙏🙏Εσενα ποτέ σου είπε ο γιατρός θα σε ξαναδεί; έτσι για να είμαι προετοιμασμενη, στην αυχενική; 

Οπου να ναι ξεκινάω για το γιατρό, θα σας ενημερώσω μετα με τα νέα μου!! 

Ναι στην αυχενική… Μια φορά τον μήνα θα πηγαίνω για αρχή εκτός απροόπτου…

Να τα δεις να τα καμαρώσεις! Πάρε κ φωτο! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...