Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ εδώ θα είμαι όπως κ να έχει! Μόνη, διπλή, τριπλή, τετραπλή 😩 αλλά εδώ! Μαζί! Πολύ με συγκινούν όλα αυτά! Είναι κ οι ορμόνες! Όλα μαζί! 🤗

Εγω νομιζω πως αυριο θα δεις το καλυτερο αποτελεσμα Vasilique! Περιμενουμε ολες με αγωνια τα ευχαριστα✌️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ εδώ θα είμαι όπως κ να έχει! Μόνη, διπλή, τριπλή, τετραπλή 😩 αλλά εδώ! Μαζί! Πολύ με συγκινούν όλα αυτά! Είναι κ οι ορμόνες! Όλα μαζί! 🤗

Με το καλο για αυριο!! Ειμαι κι εγω στη λίστα αυτών που περιμένουν τα νεα σου με αγωνια!!! Ολα θετικά κοριτσι μου σου ευχομαι!!! 🙂🍀🍀🙏❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sylia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω πολύ καιρό να μπω όποτε εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή επιτυχία! Σύντομα όσες περνάνε επιτροπή να ξεμπερδευουν, όσες βρίσκονται σε διέγερση υπομονή, όσες έκαναν ωοληψια καλά αποτελέσματα και σύντομα η έμβρυομεταφορα ωραίων εμβρύων, σε αυτές που είναι σε αναμονή καλή επιτυχία και στης ήδη εγκυουλες συγχαρητήρια και μια τελειομηνη κι εύκολη εγκυμοσύνη!!! Εγώ τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα κι όλα είναι καλά δόξα τω θεώ. Με απασχολεί πάρα πολύ το θέμα του Κορωνοίου παρότι εμβολιασμενη πλήρως. Σε συζητηση με τον γυναικολόγο μου, μου είπε ότι παρότι εμβολιασμενη θέλει πολύ προσοχή, γιατί με το εμβόλιο προστατεύω κατά βάση εμένα από σοβαρή νόσο και κυρίως στο πρώτο 3μηνο έχει σημασία να μην εκτεθω καθόλου στον ιό γιατί αν προσβληθεί το έμβρυο στο στάδιο πριν δράσει το ανοσοποιητικό δε γνωρίζουμε τι συμβαίνει. Και το καταλαβαίνω απόλυτα. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε? Έρχεστε σε επαφή με κόσμο μόνο με μάσκα? Βλέπετε μόνο εμβολιασμενους? Για τις διακοπές δε ρωτάω γιατί μόνο με το σύζυγό μου φαίνονται ασφαλείς. Με θείους ξαδέρφια κ δεν ξέρω εγώ τι όχι κ τόσο. Τι λέτε?

Εγώ γενικά δε βγαίνω κ πολύ πάρα μόνο για απαραίτητες εξόδους!! Ακόμα κ με το σκύλο που βγαίνω βόλτα πάντα μάσκα!! Οι επαφές μου με κόσμο που κυκλοφορεί κανονικά ελάχιστες!! Δλδ τον αδερφό μου που δουλεύει κ χρησιμοποιεί μμμ έχω να τον δω ένα μήνα.. Κ εννοείται πως δεν μπαίνω σε μμμ για κανένα λόγο σχεδόν τον τελευταίο χρόνο. Κ έχω κάνει κ εμβόλιο κ έχουν περάσει κ οι 14 μέρες αλλά φοβάμαι παρά πολύ, σε 8 μέρες έχω εμβρυομεταφορα, βέβαια ο σύζυγος κυκλοφορεί γιατί δουλεύει αλλά προσέχει κ εκείνος πάρα πολύ. Διακοπές θα πάμε αλλά κοινωνικές έξοδοι μόνο με στενούς κ εμβολιασμενους φίλους κ σίγουρα σε μέρη χωρίς συνωστισμό. Κ παντού με μάσκα, τι να κάνουμε θα περάσει κ αυτό!! Το μόνο δύσκολο σε μένα είναι που οι φίλοι που δεν ξέρουν για την προσπάθεια μου με ρωτάνε γιατί φοράς μάσκα?? Γεμάτοι απορία κ ξέρεις λίγο παράξενα αλλά τεσπα!! Η φάση μας είναι δύσκολη κ θέλει προσοχή!! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εγω νομιζω πως αυριο θα δεις το καλυτερο αποτελεσμα Vasilique! Περιμενουμε ολες με αγωνια τα ευχαριστα✌️🍀

Πόσο μα πόσο με ενθαρρύνουν τα λόγια σας! Πόση θετική ενέργεια! 🤗😘💚🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αυτα που ειπε ο γιατρος σου ισχυουν δεν αποκλειεται να νοσησεις κ ως εμβολιασμενη χωρις να χρειαστει να νοσηλευτεις σαν μια απλη ιωση. Το μωρακι σου ομως συμφωνα με μελετες ακόμα δεν προστατευεται αν κολλησεις. Εγω στη θεση σου θα φορουσα μασκα οσο επωδυνη μπορει να ειναι με τη ζεστη.

Ακριβώς αυτό είναι το ζήτημα πως κάνεις δεν ξέρει κ δεν είναι σίγουρος αν ακόμη κ με το εμβόλιο δεν υπάρχει περίπτωση να βγεις θετικός!! Κ θέλουν να βάλουν τους εμβολιασμενους μέσα σε κλειστούς χώρους χωρίς μάσκες, χωρίς καν να γνωρίζουν τι θα συμβεί αν ενας από αυτούς είναι θετικός!! Το μόνο που μας σώζει τελικά είναι το σπίτι μας κ στους εξωτερικούς χώρους μάσκα παντού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο για αυριο!! Ειμαι κι εγω στη λίστα αυτών που περιμένουν τα νεα σου με αγωνια!!! Ολα θετικά κοριτσι μου σου ευχομαι!!! 🙂🍀🍀🙏❤️🥰

Ε, ο παλιός είναι αλλιώς… Εμείς κορίτσι τα λέμε από την προηγούμενη ετ μου… Τότε είχες κ εσύ την ατυχία … Τώρα εσύ ήδη έγκυος κ εγώ να εύχομαι να σου μοιάσω! Πόσο μακρινά φαντάζουν όλα! Τελικά όλα ξεπερνιούνται κ όπως λέει κ η μανούλα μου βγαίνει το ουράνιο τόξο! 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο μα πόσο με ενθαρρύνουν τα λόγια σας! Πόση θετική ενέργεια! 🤗😘💚🙏🏻

Δεν έχω άλλα like για αυτό σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για μια θετική κ ανεβασμένη χοριακη!! Εγώ προσωπικά θα χαρώ πάρα πολύ στο θετικό σου αποτέλεσμα όχι μόνο γιατί είσαι η συντονίστρια της ομαδουλας μας αλλά και γιατί έχεις παλέψει πολύ για το στόχο σου κ σου αξίζει η επιτυχία.. Κ είναι κ κάπως σαν τόνωση για εμάς τις πρωτάρες τα καλά νέα για να μην σκεφτόμαστε αρνητικά!! Τα καλύτερα λοιπόν!! 🤞🤞🤞🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ε, ο παλιός είναι αλλιώς… Εμείς κορίτσι τα λέμε από την προηγούμενη ετ μου… Τότε είχες κ εσύ την ατυχία … Τώρα εσύ ήδη έγκυος κ εγώ να εύχομαι να σου μοιάσω! Πόσο μακρινά φαντάζουν όλα! Τελικά όλα ξεπερνιούνται κ όπως λέει κ η μανούλα μου βγαίνει το ουράνιο τόξο! 🌈

Ετσι ακριβως κοριτσι μου!!! Σε περιμενω εδω στις εγκυουλες!!! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Δεν έχω άλλα like για αυτό σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για μια θετική κ ανεβασμένη χοριακη!! Εγώ προσωπικά θα χαρώ πάρα πολύ στο θετικό σου αποτέλεσμα όχι μόνο γιατί είσαι η συντονίστρια της ομαδουλας μας αλλά και γιατί έχεις παλέψει πολύ για το στόχο σου κ σου αξίζει η επιτυχία.. Κ είναι κ κάπως σαν τόνωση για εμάς τις πρωτάρες τα καλά νέα για να μην σκεφτόμαστε αρνητικά!! Τα καλύτερα λοιπόν!! 🤞🤞🤞🙏🙏

Ευχαριστώ πολύ! 💚

Πλησιάζει κ η δική σου μεγάλη στιγμή κορίτσι…🙏🏻 Τελείωνε κ κλείσε εκκρεμότητες αν έχεις… Μετά, κοίτα να απολαύσεις το ταξίδι… Κάπου θα συναντηθούμε στη διαδρομή! 💪🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Jesabell κορίτσι μου καλό! Έτοιμη για αύριο; Να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου; Να πας με ηρεμία κ ένα μεγάλο χαμόγελο! Είναι η στιγμή σας! Ο Θεός θα κάνει το θαύμα του κ ο Π τα μαγικά του! Θα το δεις! Καλή τύχη από καρδιάς! 💚😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλή επιτυχία @Vasiliqueγια αύριο. Οι προσευχές μου μαζί σου και σε όποια άλλη κοπέλα περιμένει χοριακή. Όπως επίσης και για τα κορίτσια που έχουν εμβρυομεταφορα! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά, που θα πάει.. 😀

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι από άλλη διέγερση.. Όταν τελειώνει η μία πένα και υπολείπεται λίγο δόση ακόμα ξεκινάτε καινούρια πένα και αφήνετε αυτή τη δόση που υπολείπεται ή συμπληρώνετε? Εγώ συμπληρώνω για να εξοικονομησω φάρμακο μην χρειαστεί εκτάκτως καμιά δόση επιπλέον.. Εσείς τι κάνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Τον φάγαμε τον γάϊδαρο…😂

Σ´ευχαριστώ πολύ! 🙏🏻

Καλη επιτυχία κορίτσι μου για αύριο!!!🤞🤞🤞🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Πολύ καλή επιτυχία @Vasiliqueγια αύριο. Οι προσευχές μου μαζί σου και σε όποια άλλη κοπέλα περιμένει χοριακή. Όπως επίσης και για τα κορίτσια που έχουν εμβρυομεταφορα! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά, που θα πάει.. 😀

Κορίτσια να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι από άλλη διέγερση.. Όταν τελειώνει η μία πένα και υπολείπεται λίγο δόση ακόμα ξεκινάτε καινούρια πένα και αφήνετε αυτή τη δόση που υπολείπεται ή συμπληρώνετε? Εγώ συμπληρώνω για να εξοικονομησω φάρμακο μην χρειαστεί εκτάκτως καμιά δόση επιπλέον.. Εσείς τι κάνετε? 

Σ´ευχαριστώ πολύ κορίτσι! 💚

Όλες οι πένες έχουν μονάδες “μαξιλαράκι”. Εγώ προσωπικά που δεν χρησιμοποιούσα κ πολλές μονάδες καθόσον έκανα ήπια διέγερση, μια φορά που χρειάστηκα προτίμησα να ανοίξω καινούργια πένα κ να μην κάνω μπαλώματα. Αυτό βέβαια έκρινα εγώ τότε πως ήθελα να κάνω. Μιλώντας με την μαία μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα να συμπληρώσω μετά με άλλη. Όταν τα φάρμακα μας τα δίνουν με τόση διαδικασία καταλαβαίνω πως κάθε κοπέλα προσπαθεί να εξοικονομήσει ό,τι μπορεί… Μην αγχώνεσαι τώρα κ για αυτό. Δεν έχει νόημα κορίτσι μου. Καλά αποτελέσματα να έχεις! Πότε τελειώνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου για αύριο!!!🤞🤞🤞🍼🍼🍼

Ωωωωωω! Διδυμομανούλα μου! Σ´ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! 🙏🏻

Εσύ πώς είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εγώ γενικά δε βγαίνω κ πολύ πάρα μόνο για απαραίτητες εξόδους!! Ακόμα κ με το σκύλο που βγαίνω βόλτα πάντα μάσκα!! Οι επαφές μου με κόσμο που κυκλοφορεί κανονικά ελάχιστες!! Δλδ τον αδερφό μου που δουλεύει κ χρησιμοποιεί μμμ έχω να τον δω ένα μήνα.. Κ εννοείται πως δεν μπαίνω σε μμμ για κανένα λόγο σχεδόν τον τελευταίο χρόνο. Κ έχω κάνει κ εμβόλιο κ έχουν περάσει κ οι 14 μέρες αλλά φοβάμαι παρά πολύ, σε 8 μέρες έχω εμβρυομεταφορα, βέβαια ο σύζυγος κυκλοφορεί γιατί δουλεύει αλλά προσέχει κ εκείνος πάρα πολύ. Διακοπές θα πάμε αλλά κοινωνικές έξοδοι μόνο με στενούς κ εμβολιασμενους φίλους κ σίγουρα σε μέρη χωρίς συνωστισμό. Κ παντού με μάσκα, τι να κάνουμε θα περάσει κ αυτό!! Το μόνο δύσκολο σε μένα είναι που οι φίλοι που δεν ξέρουν για την προσπάθεια μου με ρωτάνε γιατί φοράς μάσκα?? Γεμάτοι απορία κ ξέρεις λίγο παράξενα αλλά τεσπα!! Η φάση μας είναι δύσκολη κ θέλει προσοχή!! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! 

Δεν πειραζει μωρε το πολυ πολυ να λενε οτι εισαι πολυ φοβιτσιαρα με τον κορονοιο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, έχει πάθει καμία πυρετό μετά από ωοληψια ? Τη τρίτη έκανα ωοληψια έβγαλα 15 ωάρια και σήμερα το μεσημέρι παρουσίασα πυρετό 37.5

 

Πήρα τον εξωσωματιστη μου είπε να ξεκινήσω vibramycin για 8 μέρες αλλά έχω φοβηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!! μου εχουν περισσεψει 900 μοναδες μενοπουρ το μπουκαλακι ανοιχτηκε πριν 1 βδομαδα

αθηνα μενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ευχαριστώ πολύ κορίτσι! 💚

Όλες οι πένες έχουν μονάδες “μαξιλαράκι”. Εγώ προσωπικά που δεν χρησιμοποιούσα κ πολλές μονάδες καθόσον έκανα ήπια διέγερση, μια φορά που χρειάστηκα προτίμησα να ανοίξω καινούργια πένα κ να μην κάνω μπαλώματα. Αυτό βέβαια έκρινα εγώ τότε πως ήθελα να κάνω. Μιλώντας με την μαία μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα να συμπληρώσω μετά με άλλη. Όταν τα φάρμακα μας τα δίνουν με τόση διαδικασία καταλαβαίνω πως κάθε κοπέλα προσπαθεί να εξοικονομήσει ό,τι μπορεί… Μην αγχώνεσαι τώρα κ για αυτό. Δεν έχει νόημα κορίτσι μου. Καλά αποτελέσματα να έχεις! Πότε τελειώνεις;

Κορίτσι μου γλυκό καλά αποτελέσματα αύριο ! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια! Περιμένουμε με ανυπομονησία νέα ! Θα κάνουμε πάρτυ αυριοοοοο 🥰♥️♥️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει πάθει καμία πυρετό μετά από ωοληψια ? Τη τρίτη έκανα ωοληψια έβγαλα 15 ωάρια και σήμερα το μεσημέρι παρουσίασα πυρετό 37.5

 

Πήρα τον εξωσωματιστη μου είπε να ξεκινήσω vibramycin για 8 μέρες αλλά έχω φοβηθεί...

Δεν είχες πάρει vibramycin? Εμένα μου έδινε μετά από κάθε ωοληψια προληπτικά. Ίσως είναι σύμπτωμα υπερδιέγερσης. Τώρα είσαι καλύτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστώ πολύ! 💚

Πλησιάζει κ η δική σου μεγάλη στιγμή κορίτσι…🙏🏻 Τελείωνε κ κλείσε εκκρεμότητες αν έχεις… Μετά, κοίτα να απολαύσεις το ταξίδι… Κάπου θα συναντηθούμε στη διαδρομή! 💪🏻🤞🏻

Εννοείται, τι νομίζετε ότι (οτ)αν μείνω έγκυος θα με χάσετε;; εδώ θα μπαίνω να σας ζαλίζω!! Από το στομα σου κ στου Θεού το αυτί, όλες μας να ξεκινήσουμε το ταξίδι της μητρότητας!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κορίτσια!

Ειμαι καινούργια εδω! Σημερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης μου μετα από εμβρυομεταφορα κρυοσυντήρησης. Βγήκε θετικό! Αλλα από χθες έχω αίμα , ήμουν σίγουρη ότι θα είχα αρνητικά αποτελέσματα… Σημερα έχω ακόμη αίμα αρκετό και πόνο χαμηλά στην κοιλιά.. 
Δεν ξέρω τι να πιστέψω… κρατώ μικρό καλάθι… Υπάρχει κάποια με παρόμοια συμπτώματα; 
Ευχαριστω για τον χρόνο σας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!έκανα 3 συνολικά!!!θα πάμε στις 29/07!!!! Και εγώ περίμενα μέχρι 1.000 αλλά όντως ανέβηκε !!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είναι φανταστικη η χοριακη σου !! Με το καλό να έρθει  το μωράκι σας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Δεν είχες πάρει vibramycin? Εμένα μου έδινε μετά από κάθε ωοληψια προληπτικά. Ίσως είναι σύμπτωμα υπερδιέγερσης. Τώρα είσαι καλύτερα; 

Όχι δεν μου είχε δώσει, μου είπε στο τηλέφωνο ότι αντιβίωση πήρα μετά την ωοληψια ενδοφλέβια, και να ξεκινήσω τώρα vibramycin για 8 μέρες... Τι να πω.... Μακάρι να είναι σύμπτωμα υπερδιέγερσης γιατί έχω φοβηθεί τόσο πολύ... Όλα σε εμένα λέω ?? 

Έχω πάρει αντιβίωση πήρα και ντεπον χιλιαρι και έχω 37.4 τώρα

Ελπίζω αύριο το πρωί να ξυπνήσω και να μην έχω πυρετό αυτό παρακαλώ... Επίσης η κοιλιά μου έχει φουσκώσει και είναι λίγο σκληρή έτσι τη νιώθω λες και έχει πρηστεί και αυτό σου είχε συμβεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...