Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

Για κάποιο λόγο γίνονται όλα… Σημασία έχει οι δυσκολίες να σας δένουν ακόμη περισσότερο σαν ζευγάρι… Πολύ σωστά το λες @Zoupaki μου πως ένα παιδί πρέπει να είναι μεν ο σκοπός μας αλλά εγώ θα προσθέσω το να μην μας γίνει ψύχωση κ εμμονή! Ευτυχισμένοι γονείς = χαρούμενο μωρό! Απλά τα πράγματα! Να είμαστε καλά, υγιείς κ να μπορούμε να παλεύουμε για ό,τι επιθυμούμε! Σας εύχομαι καλό καλοκαίρι γεμάτο από πολλές όμορφες στιγμές κ ευχάριστες εκπλήξεις! Στο επανιδείν! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

Συνέχισε με δύναμη και πιστη κορίτσι! Πάρτε τον χρονο σας! Να περασετε ομορφα στις διακοπες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό ! Σου εύχομαι να ανταμώσεις τα εμβρυακια σου σε 9 μήνες πάλι ! Ανυπομονώ να μάθω νέα σου όσο πιο σύντομα! Άντε να παίρνουμε όλες μας τα πάνω.... 🤞🙏 Τώρα ξεκούραση με τα εμβρυακια σου στην κοιλίτσα σου και ονειρεψου το θαύμα !! 

 σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!για ολες τι ευχες σου!!! εννοειται θα σας ενημερωσω κι αν ειναι καλα τα νεα να σας εμψυχωσω ενα τσακ παραπανω!! με το καλο κι εσυ με την εμβρυμεταφορα σου!!!μην αγχωνεσαι καθολου που δεν ξερεις τον ακριβη αριθμο!!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

τελειαααα!! είδες που όλα πήγαν καλά τελικά? Όπως φαίνεται εγώ είμαι η εξαίρεση χιχι!! Αλήθεια σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι στις 23? Με το καλό κορίτσι μου όλα να σου πάνε υπέροχα από δω και πέρα... 

Θα είναι 21η μέρα, μου το είχε πει από την αρχή πως η εμβρυομεταφορα θα γίνει 20 μέρες μετά απο τη μέρα που θα ερθει  περίοδος. Γιατί είναι με βλαστοκυστες. Τώρα δεν ξέρω αν οι γιατροί το μετράνε έτσι γιατί εγώ ας πούμε την 1η μερα που βλέπω αίμα τη θεωρώ 1η μέρα του κύκλου κ έτσι το βγάζω 21η. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κ σε εσένα το ίδιο.. Κ μην ανησυχείς δε θα είσαι μόνη σου!! Όλες εδώ θα είμαστε να λέμε τα νέα μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

 

 ευχαριστω @Sandyb μου!!!!|
χαχαχαχ οκ κοριτσια!! κι εγω δε βρισκω λογικο να επιτρεπεται...νομιζω και στην εγκυμοσυνη τους πρωτους μηνες δεν επιτρεπεται!!

Αληθεια;καλά εννοείται πως δε με νοιάζει, ούτε καν δλδ ας είμαι έγκυος κ η θάλασσα εκεί θα είναι κ του χρόνου.. Εμεις θα "κλείστουμε" για 5 μέρες σε ένα ξενοδοχείο all inclusive κ μετά ο άντρας μου είναι νησιωτης οπότε θα πάμε στα πεθερικά μου, δεν πειράζει ας κατεβαίνω ως την παραλία κ ας μην κάνω μπάνιο.. Δεν έγινε κ κατι μόνο που θα φύγουμε από την Αθήνα αρκεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

💚💚💚💚💚💚💚💚 Καρδούλες, καρδούλες, πολλές καρδούλες γιατί δεν έχω άλλες αντιδράσεις! 

Υ.Γ Και avocado full! 😉

15B7BAD1-6B94-49BF-A4FA-94459E69E1EA.jpeg

Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς τί έστειλες τώρα!!!!!!!!!!!!!! Respect,,,,η φύση είναι πάντα μπροστά και προνοητική τελικά για όλα,,,γιατί ο Θεούλης "τα πάντα εν σοφία εποίησε" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Τα πολύ ζεστά ντους γιατί; Νομίζω ότι μετά δεν θέλει που θα είναι πιο μωράκι όχι τώρα στην αρχή. Επίσης ο γιατρός μου μου λέει ότι όλα αυτά είναι λίγο ξεπερασμένα και αγχωτικά και οτι μπορεις να πάς για μπάνιο κανονικά και να κάτσεις και στον ήλιο.
Επίσης στην εμβρυομεταφορά με σήκωσαν αμέσως, κατευθείαν δεν περίμενα μισή ώρα με την κύστη γεμάτη να υποφέρω. Ότι τα έμβρυα είναι προστατευμένα μέσα στην μητρική κοιλότητα και ότι όσο και να χτυπιέμαι δεν βγαίνουν από εκεί. Στην σπερματέγχυση λέει έχει νόημα. Που στην σπερματέγχυση με σήκωσε -άλλος γιατρός βέβαια- αμέσως. 

Επισης λέει να κάνουμε  τις δραστηριότητες μας κανονικά και να μην σκεφτόμαστε  όλη μέρα αυτό. Άσχετα με το αν εμεις δεν κάνουμε σχεδόν τίποτα. Κι αγχωνόμαστε γιατί το σκεφτόμαστε  συνέχεια. Δεν έχει αποδειχθεί όμως ότι βοηθάει σε κάτι. Το αντίθετο! Απλά δεν θέλει να κάνεις υπερβολές. Πιο ήπια για τις πρώτες 2-3 μέρες που γίνονται όλα και μετά κανονικά την ζωή σου γιατί έτσι είσαι και πιο ξένοιαστη προφανώς. 

Εγώ που είχα ρωτήσει, μόνο για τη σάουνα μου είχε πει ότι δεν επιτρέπεται, επειδή ανεβάζει πολύ τη θερμοκρασία του σώματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες έχουν πέτυχει εξωσωματική, τις ενέσεις που περισευουν τι τις κάνουν?? 

Μπορείς να γράψεις ένα ποστ εδώ και να το δει όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ή να τις δώσεις στο κέντρο που έκανες την εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε ολες! Συγχωρείστε με αν δε μπαίνω καθημερινά γιατί δεν προλαβαίνω και από κινητό δε με βολεύει ούτε να διαβάζω τις συζητήσεις ούτε να γράφω. 
διαβασα τα νέα μαζεμένα και στεναχωρήθηκα που είδα ότι υπάρχουν γιατροί με τόσο κακή συμπεριφορά. Ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσουμε να διεκδικούμε καλύτερη μεταχείριση σε όλα τα στάδια της πορείας μας και να απομονωθούν (μείνουν χωρίς δουλειά) όλα αυτα τα ονόματα των μεγαλογιατρών που το μόνο που τους νοιάζει είναι το πορτοφόλι τους. 
Τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα πήγαμε στον γενετιστή να συζητήσουμε τα αποτελέσματα και του δεύτερου προεμφυτευτικου μας (θυμίζω ότι μας έκοψε και τις 5 βλαστοκυστες και μάλιστα οι 4 από αυτές ήταν μορφολογικά άριστες αλλά αυτό δεν παίζει κανενα ρόλο στις χρωμοσωμικες ανωμαλίες). Τα νέα είναι ότι τα αποτελέσματα μας είναι λίγο χειρότερα απ ότι θα περίμενε κανεις για την ηλικία μου, μόλις 1 ευπλοειδικο σε 8 βλαστοκυστες, αλλά θεωρεί ότι πρέπει να ξανά δοκιμάσουμε προσπαθώντας να πετύχουμε το καλό. Επίσης παραδέχτηκε ότι του έχει τύχει να μεταφέρει ζευγάρι βλαστοκύστη που είχε βγει με ανευπλοειδια και τελικά να προκύψει υγιές παιδι και αυτός το αποδίδει στο ότι ενώ την 5η μέρα το έμβρυο μπορεί να έχει μια ανωμαλία, στη συνέχεια μπορεί να αυτό-διορθωθεί. 
…και καπου εκεί άρχισα να σκέφτομαι ότι έχω 7 τέτοιες βλαστοκυστες να κάθονται στο ψυγείο και κανένας ποτε δε θα μπορέσει να μου πει με σιγουριά αν θα έβγαζαν ένα υγιές παιδι. 
τελωσπαντων, έχουμε πολλά να σκεφτούμε σχετικά με το αν θα ξανακάνουμε προεμφυτευτικο στην επόμενη προσπάθεια (ο εξωσωματιστης ήδη μου είχε προτείνει να μην κάνουμε), και τα γράφω όλα αυτα εδώ μήπως υπάρχουν και άλλες κοπέλες που αναρωτιούνται αν θα κάνουν η όχι. 
Επισης έχω μια ερωτησούλα για όλες σας. 
Τα τελευταία 4 χρόνια με παρακολούθησε ένας γυναικολόγος που ήταν αυτός που διέγνωσε την υπογονιμότητα, μας έγραψε όλες τις εξετάσεις και μας είπε ότι συνεργάζεται με το κέντρο τάδε. Εγώ όταν μας είπε ότι συνεργάζεται με αυτό το κέντρο δε ρώτησα τι σημαίνει αυτό, πχ σημαίνει ότι τους ξέρει και σε στέλνει εκεί οπου εκεί σε αναλαμβάνει αλλος γιατρός και κάνει ωοληψιες και μεταφορές κλπ ή σημαίνει ότι ο ίδιος χρησιμοποιεί τις εγκαταστάσεις του κέντρου και τα κάνει όλα ο ιδιος; 
στην πορεία και ενώ δεν το είχα ξεκαθαρίσει αυτό το ζήτημα, θυμήθηκα ότι σε αυτό το κέντρο είναι ένας πολύ καλός γιατρός που μου είχαν συστήσει από δυο τρεις πλευρές οποτε έκλεισα ραντεβού και τελικά τα ξεκίνησα όλα με αυτόν τον καινούριο. Στον άλλο δεν ξαναπήγα ποτε, ακόμα θα με περιμένει ο άνθρωπος.
Διαβάζοντας εδώ μέσα έχω παρατηρήσει όμως ότι πολλές κοπέλες γράφουν για το γυναικολόγο τους και τον εξωσωματιστη τους. Εγώ ξέκοψα απότομα απο τον παλιό και επειδή το έκανα έτσι ντρέπομαι τώρα να ξαναπάω σε αυτόν ακόμα και για τεστ παπ γιατί προφανώς θα με ρωτήσει τι έκανα με την εξωσωματική και ντρέπομαι να του πω ότι ξεκίνησα με άλλον.  Μπορεί βέβαια να μην έχει και πρόβλημα ο άνθρωπος και εξαρχής να εννοούσε ότι θα με έστελνε σε άλλο γιατρό και όλη αυτή η παρεξήγηση να υπάρχει μόνο στο κεφάλι μου. Εσείς έχετε όλες τον παλιό σας γυναικολόγο και έναν στο κέντρο εξωσωματικής που συνεργάζονται; Γενικα δεν θα ήθελα να ξεκόψω με τον παλιό μου αλλά δεν ξέρω πως να τον προσεγγίσω ξανά. 
 

Εμένα ο εξωσωματιστής μου έγινε και ο τωρινός μου γυναικολόγος. Τον κράτησα και στην εγκυμοσύνη. Πολλές από εμάς ξεκόψαμε από τον παλιό μας γυναικολόγο. Εμένα να σου πω την αλήθεια δεν μου άρεσε η προσέγγιση: συνεργάζομαι με τον κο. τάδε από το κέντρο τάδε (πας εκεί με όταν μείνεις έγκυος, επιστρέφεις για την παρακολούθηση της εγκυμοσύνης και τη γέννα). Σκέφτηκα ότι εφόσον ένας γιατρός με βοήθησε να μείνω έγκυος, ας συνεχίσω μαζί του και στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Θα είναι 21η μέρα, μου το είχε πει από την αρχή πως η εμβρυομεταφορα θα γίνει 20 μέρες μετά απο τη μέρα που θα ερθει  περίοδος. Γιατί είναι με βλαστοκυστες. Τώρα δεν ξέρω αν οι γιατροί το μετράνε έτσι γιατί εγώ ας πούμε την 1η μερα που βλέπω αίμα τη θεωρώ 1η μέρα του κύκλου κ έτσι το βγάζω 21η. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κ σε εσένα το ίδιο.. Κ μην ανησυχείς δε θα είσαι μόνη σου!! Όλες εδώ θα είμαστε να λέμε τα νέα μας!! 

Κορίτσι καλησπέρα! Καταρχάς με το καλό να γίνει η εμβρυομεταφορά και να πάνε όλα καλα! Να σε ρωτήσω για να μάθω και για εμένα, επειδή κι εμείς θα πάμε σε μεταφορά σε επόμενο κύκλο με βλαστοκύστες 5 ημερων ελπίζουμε, λογικά και σε εμένα θα μου πει 21η ημέρα, τι φάρμακα παίρνεις για προετοιμασία? Εμένα μου είχε γράψει μόνο prolutex και utrogestan. Πότε τα ξεκινάς αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

Ετσι ειναι κοριτσι μου!!!! Να περασετε ομορφα, να φροντίσετε τους εαυτούς σας, το μεσα σας, να διασκεδάσετε, να αγαπηθείτε και αν και οταν θέλετε να ξανά μπείτε στη «μάχη»! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ρωτήσει ποτέ το γιατί δεν επιτρέπεται, αλλά το θεωρώ λογικό δεδομένου ότι πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο μιας πιθανής μόλυνσης από μία  φαινομενικά καθαρή θάλασσα ή μια πισίνα ως πιθανή εστία μικροβίων. Τώρα όσο για το γέμισμα της μπανιέρας νομίζω πως ισχύει το ίδιο με τα παραπάνω κ επιπλέον ότι μάλλον δεν θέλουν να εισχωρήσει πολύ νερό στον κόλπο αφού όταν τους ρώτησα εάν ρίχνουμε στο ντουζ αρκετό νερό στην περιοχή μου είπαν ναι μεν αλλά όχι όπως κάνουμε κολπική πλύση…

 

Δεν πειραζει μωρε κοριτσια του χρονου σκεφτητε πως θα κανετε μπανιο με μωρακια και κουβαδακια . Θα τα κανετε διπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα να αφιερώσω την παραπάνω φώτο σε όλες τις κοπέλες που είναι έγκυες και φοβούνται να απολαύσουν την εγκυμοσύνη τους λόγω δυσάρεστων γεγονότων που έχουν προηγηθεί.  Δεν είστε μόνες σας, είναι λογικό να φοβάστε και να αγχώνεστε, αλλά προσπαθήστε να είστε ήρεμες και όσο πιο χαλαρές γίνεται. Και όπως έχω ξαναπεί,  το σύνηθες είναι να πηγαίνει καλά μία εγκυμοσύνη και όχι το αντίθετο. Επειδή κατι άσχημο συνέβη μία ή δύο ή ακόμα και τρεις φορές,  δεν σημαίνει ότι θα γίνεται πάντα...

Με πολλή αγάπη σας τα λέω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Για κάποιο λόγο γίνονται όλα… Σημασία έχει οι δυσκολίες να σας δένουν ακόμη περισσότερο σαν ζευγάρι… Πολύ σωστά το λες @Zoupaki μου πως ένα παιδί πρέπει να είναι μεν ο σκοπός μας αλλά εγώ θα προσθέσω το να μην μας γίνει ψύχωση κ εμμονή! Ευτυχισμένοι γονείς = χαρούμενο μωρό! Απλά τα πράγματα! Να είμαστε καλά, υγιείς κ να μπορούμε να παλεύουμε για ό,τι επιθυμούμε! Σας εύχομαι καλό καλοκαίρι γεμάτο από πολλές όμορφες στιγμές κ ευχάριστες εκπλήξεις! Στο επανιδείν! 💚

@ZoupakiΝα περασετε καλα να ηρεμισει η ψυχη κ το κορμι σου κοριτσι μου. Πολυ καλα τα ειπες κ εχετε απολυτο δικιο να περασετε καλα κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα! Καταρχάς με το καλό να γίνει η εμβρυομεταφορά και να πάνε όλα καλα! Να σε ρωτήσω για να μάθω και για εμένα, επειδή κι εμείς θα πάμε σε μεταφορά σε επόμενο κύκλο με βλαστοκύστες 5 ημερων ελπίζουμε, λογικά και σε εμένα θα μου πει 21η ημέρα, τι φάρμακα παίρνεις για προετοιμασία? Εμένα μου είχε γράψει μόνο prolutex και utrogestan. Πότε τα ξεκινάς αυτά?

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ, κ με το καλό κ σε σένα να γονιμοποιηθουν τα ωαριακια σου!! Εγώ ξεκίνησα cyclacur 3η μέρα κύκλου, τα φτιαχτα μη νομιζεις(που θα τα παίρνω ως κ τη χοριακη κ μετά μου είπε ο γιατρός) κ prolutex, utrogestan κ cyclogest (όλα αυτά είναι προγεστερονη) που θα τα ξεκινήσω την Κυριακή 5 μέρες δλδ πριν τη μεταφορά! Και filicine!! Αυτά τα ολίγα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα ήθελα να αφιερώσω την παραπάνω φώτο σε όλες τις κοπέλες που είναι έγκυες και φοβούνται να απολαύσουν την εγκυμοσύνη τους λόγω δυσάρεστων γεγονότων που έχουν προηγηθεί.  Δεν είστε μόνες σας, είναι λογικό να φοβάστε και να αγχώνεστε, αλλά προσπαθήστε να είστε ήρεμες και όσο πιο χαλαρές γίνεται. Και όπως έχω ξαναπεί,  το σύνηθες είναι να πηγαίνει καλά μία εγκυμοσύνη και όχι το αντίθετο. Επειδή κατι άσχημο συνέβη μία ή δύο ή ακόμα και τρεις φορές,  δεν σημαίνει ότι θα γίνεται πάντα...

Με πολλή αγάπη σας τα λέω

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Να εισαι καλα!!! Ευχομαι κι εγω σε ολες μας πίστη και δύναμη!!! 
Εχεις δικιο κοριτσι μου καλο, το σύνηθες ειναι να πηγαίνουν ολα καλα, πολυ αισιόδοξο αυτο που λες! 🥰🥰 Τα φιλια μου και σύντομα και στα δικα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Να εισαι καλα!!! Ευχομαι κι εγω σε ολες μας πίστη και δύναμη!!! 
Εχεις δικιο κοριτσι μου καλο, το σύνηθες ειναι να πηγαίνουν ολα καλα, πολυ αισιόδοξο αυτο που λες! 🥰🥰 Τα φιλια μου και σύντομα και στα δικα σου! 

Ευχαριστώ πολύ! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και ετοιμάζομαι και για την δεύτερη.

Ήταν να κάνω διέγερση Ιούνιο αλλά προέκυψε πρόβλημα και μεταφέρθηκε για Σεπτέμβριο οπότε βρήκα ευκαιρία γιατί ένοιωθα μεγάλη ανασφάλεια αν έρθει η ευλογημένη ώρα και μείνω έγκυος να είμαι ανεμβολίαστη.

Ο γιατρός μου ανήκει στου σκεπτικιστές και δεν πήρε ξεκάθαρη θέση οπότε δεν μπορώ να πω οτι με βοήθησε.

Οπότε αποφάσισα να ακολουθήσω το ένσικτό μου και αυτό που θα με κάνει εμένα να είμαι οσο γίνεται λιγότερο αγχωμένη.

Περίπου τα ίδια κι εγώ. Έκανα 1η δόση στις 7 Ιουλίου και έχω 2η στις 5 Αυγούστου ενώ ο γιατρός μου δεν ήθελε. Σημειώνω όμως ότι χτες που πήγα στο γενετιστή τον ρώτησα τη γνώμη του και ήταν απολύτως υπέρ και θεωρεί ότι δεν επηρεάζονται ωάρια κλπ και ότι μπορώ να προχωρήσω σε ωοληψια ακόμα και τέλος Αυγούστου (που κάπως έτσι το υπολογίζω). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ, κ με το καλό κ σε σένα να γονιμοποιηθουν τα ωαριακια σου!! Εγώ ξεκίνησα cyclacur 3η μέρα κύκλου, τα φτιαχτα μη νομιζεις(που θα τα παίρνω ως κ τη χοριακη κ μετά μου είπε ο γιατρός) κ prolutex, utrogestan κ cyclogest (όλα αυτά είναι προγεστερονη) που θα τα ξεκινήσω την Κυριακή 5 μέρες δλδ πριν τη μεταφορά! Και filicine!! Αυτά τα ολίγα!! 

Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!σήμερα έκανα την τελευταία χοριακη μου ..1949!!!!!

καλημερα κοριτσι μου!!!συγχαρητηρια!!!!πας για υπερηχο δηλαδη;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!σήμερα έκανα την τελευταία χοριακη μου ..1949!!!!!

Μπράβο! Έχει ανέβει τρελά η τιμή! Με το καλό να πάτε για υπέρηχο τώρα! Πότε θα πάτε; Πόσες χοριακές έκανες στο σύνολο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!σήμερα έκανα την τελευταία χοριακη μου ..1949!!!!!

Με το καλο για τον υπέρηχο κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω πολύ καιρό να μπω όποτε εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή επιτυχία! Σύντομα όσες περνάνε επιτροπή να ξεμπερδευουν, όσες βρίσκονται σε διέγερση υπομονή, όσες έκαναν ωοληψια καλά αποτελέσματα και σύντομα η έμβρυομεταφορα ωραίων εμβρύων, σε αυτές που είναι σε αναμονή καλή επιτυχία και στης ήδη εγκυουλες συγχαρητήρια και μια τελειομηνη κι εύκολη εγκυμοσύνη!!! Εγώ τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα κι όλα είναι καλά δόξα τω θεώ. Με απασχολεί πάρα πολύ το θέμα του Κορωνοίου παρότι εμβολιασμενη πλήρως. Σε συζητηση με τον γυναικολόγο μου, μου είπε ότι παρότι εμβολιασμενη θέλει πολύ προσοχή, γιατί με το εμβόλιο προστατεύω κατά βάση εμένα από σοβαρή νόσο και κυρίως στο πρώτο 3μηνο έχει σημασία να μην εκτεθω καθόλου στον ιό γιατί αν προσβληθεί το έμβρυο στο στάδιο πριν δράσει το ανοσοποιητικό δε γνωρίζουμε τι συμβαίνει. Και το καταλαβαίνω απόλυτα. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε? Έρχεστε σε επαφή με κόσμο μόνο με μάσκα? Βλέπετε μόνο εμβολιασμενους? Για τις διακοπές δε ρωτάω γιατί μόνο με το σύζυγό μου φαίνονται ασφαλείς. Με θείους ξαδέρφια κ δεν ξέρω εγώ τι όχι κ τόσο. Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...