Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Διόνη--> 13/7

@Jesabell --> 16/7

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> 754 🥰

@Vasilique--> 16/7

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; 

@Διόνη κορίτσι μου τι κάνεις; Πού χάθηκες; Όλα καλά; Δεν μας ενημέρωσες για την εμβρυομεταφορά … Αναμένουμε! 

Εγώ πάω για υπέρηχο πλεων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και ετοιμάζομαι και για την δεύτερη.

Ήταν να κάνω διέγερση Ιούνιο αλλά προέκυψε πρόβλημα και μεταφέρθηκε για Σεπτέμβριο οπότε βρήκα ευκαιρία γιατί ένοιωθα μεγάλη ανασφάλεια αν έρθει η ευλογημένη ώρα και μείνω έγκυος να είμαι ανεμβολίαστη.

Ο γιατρός μου ανήκει στου σκεπτικιστές και δεν πήρε ξεκάθαρη θέση οπότε δεν μπορώ να πω οτι με βοήθησε.

Οπότε αποφάσισα να ακολουθήσω το ένσικτό μου και αυτό που θα με κάνει εμένα να είμαι οσο γίνεται λιγότερο αγχωμένη.

Κοριτσια να σας πω πως κ εγω ημουν λιγο σκεπτικη για τις παρενεργειες κ τα σχετικα. Επειδη δουλευω στην εταιρεια με το εμβολιο που επιτρεπεται εχω κ αλλη προσβαση στις πληροφοριες ετσι λοιπον ρωτησα το medical για πληροφοριες σχετικα με εμας πριν το κανω( δεν εχω βεβαια ξεκινησει), αλλα ειχα πολυ αγχος σας λεω ομως οτι ολα τα αποτελεσματα εδω κ ενα χρονο που γινεται το εμβολιο ειναι ασφαλη γγια την διαδικασια της εξωσωματικης. Επισης υπαρχουν δεδομενα κ απο γυναικες που εκαναν εμβολιο κ ηταν εγκυος κανενα απο τα παιδια που γεννηθηκαν δεν εχει καποιο προβλημα μεχρι τωρα (6 μάλιστα εγκυες ειναι κ στην ελλαδα καθως συλλεγοντε ολα τα στοιχεια).. τωρα αν εμφανισουν μετα καποιο προβλημα δεν το γνωριζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!! μπηκα τωρα !χτες καθισα και χαλαρωσα λιγο γιατι ειχαμε και ταξιδι μετα την εμβρυομεταφορα!
πηγαν ολα καλα! ηταν πολυ ωραια εμπειρια!
το αρνητικο βεβαια ειναι οτι 2 εφτασαν σε βλαστοκυστες, αυτα που βαλαμε.
ο εμβρυολογος μου ειπε οτι θα παρακολουθησουν και τα αλλα και σημερα και αυριο κι αν γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε!
αλλα απο την αλλη λεω δυο και καλα!! ας παει καλα αυτη και βλεπουμε! τωρα χαλαρα ειμαι,δεν εχω αγχος!
περνανε βεβαια σκεψεις απο το μυαλο μου οπως αν πρεπει να βηχω η στην τουαλετα αν πρεπει η οχι να ζοριζομαι 🤣🤣🤣 αλλα ειπα να μην το πολυψαχνω!!!!
 

@Vasilique μου τωρα αναμενουμε εσενα !!! με το καλο !!!💓🤰


Με το καλό να φολιασουν για τους επόμενους 9 μήνες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και ετοιμάζομαι και για την δεύτερη.

Ήταν να κάνω διέγερση Ιούνιο αλλά προέκυψε πρόβλημα και μεταφέρθηκε για Σεπτέμβριο οπότε βρήκα ευκαιρία γιατί ένοιωθα μεγάλη ανασφάλεια αν έρθει η ευλογημένη ώρα και μείνω έγκυος να είμαι ανεμβολίαστη.

Ο γιατρός μου ανήκει στου σκεπτικιστές και δεν πήρε ξεκάθαρη θέση οπότε δεν μπορώ να πω οτι με βοήθησε.

Οπότε αποφάσισα να ακολουθήσω το ένσικτό μου και αυτό που θα με κάνει εμένα να είμαι οσο γίνεται λιγότερο αγχωμένη.

Εγώ έκανα 1η δόση πριν την ετ και 2η δόση 3 ημέρες μετά της ετ από συπτοματα δεν είχα τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πότε με το καλό κορίτσι; Ενημέρωσέ μας!

Δεν ξέρω ακόμη!! Θα με πάρει να μου πει η βοηθός του ποτέ να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Σας διαβάζω καθημερινά και παίρνω τόσο κουράγιο απο τις ιστορίες σας.. είστε όλες αξιοθαύμαστες!!

Είχα γράψει πριν κανα μήνα περίπου γιατί μπαίνω σε διαδικασία εξωσωματικής μετά από αρκετό καιρό προσπάθειων. Περίμενα περίοδο απο τις 15/6 και εν τέλει αδιαθέτησα 11/7. Τώρα που την ήθελα να έρθει στην ώρα της, φυσικά δεν μου έκανε την χάρη, βεβαίως βεβαίως. Μην τα πολυλογώ, ξεκίνησα απο τη Δευτέρα 12/7 300 μοναδες puregon, και την άλλη Δευτέρα πάω για υπέρηχο και μέτρηση lh, e2 κ προγεστερόνη να δουμε τι κανουμε...

Η συντονίστρια του γιατρου μου είπε οτι λογω καλοκαιριου ο γιατρος δε θα ειναι εδω (μαλλον) για να μου κανει την εμβρυομεταφορα.. και μπορω είτε να την πάω για Σεπτέμβρη, είτε να μου την κάνει καποιος συνεργάτης του. Την ωοληψια ομως θα μου την κανει ο γιατρος μου κανονικα..

Απο τη μια δε θελω να περιμενω ως τον Σεπτέμβρη.. περιμενα τοσο καιρο για να φτασω εδω.. επισης παιρνω και σχημα αντιβιωσεων και αν παω την εμβρυομεταφορα για Σεπτεμβρη, σημαινει οτι θα παιρνω το σχημα για ακομα 1 μηνα και.. και είμαι ηδη 1μιση μηνα που παιρνω αντιβιωσεις.

Προσπαθω να ζυγισω τα πραγματα.. νιωθω οτι η ωοληψια ειναι περισσοτερο σημαντικη.. δλδ αν μου ελεγαν οτι δε θα ηταν εδω στην ωοληψια, θα το πηγαινα για Σεπτεμβρη σιγουρα..

Στην εμβρυομεταφορα, στα βαζουν με εναν καθετηρα ετσι δεν ειναι;; Δλδ αν το ενδομητριο ειναι σωστο, κ τα εμβρυα καλα, ποσο τεχνικη χρειαζεται για να βαλεις εναν καθετηρα...;;; καταλαβαινετε πως το εννοω..

Επισης τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου, δλδ εφοσον ειναι συνεργατης του αυτος που θα κανει την εμβρυομεταφορα, ξερω οτι δεν θα ειναι οτι να ναι..

Είχε καποια απο σας παρόμοια εμπειρια;; και πως το χειριστηκατε βρε κοριτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η dep14 είπε:

Καλημερα...κ γω στο μητερα ειμαι κ με πηρε χθες το πρωι η εμβρυολογος κ μου με οτι γονιμοποιηθηκε βεβαια παω την πεμπτη για εμβρυομεταφορα ισως κ για αυτο να με πηραν τηλ λογω οτι θα ναι 3ων ημερων...συγχαρητηρια κιολας εχεις πολλα οποτε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!

ενα και καλο κοριτσι μου!!!!παμε γερα💛!!!καληεπιτυχια!!!❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:


Με το καλό να φολιασουν για τους επόμενους 9 μήνες!!! 

σ ευχαριστω κοριτσακι μου!!!!!! κι εσυ να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!! μη φοβασαι τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ ναι, μαγειρεύω από την δεύτερη ημέρα καθόσον είπα να το πάω αλλιώς αυτή τη φορά, αλλά εσύ να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Απλά μην είσαι όλη την ημέρα σαν τον Βούδα! Εγώ κάνω αντιπηκτικές, παίρνω cyclacur, cyclogest (αντί utrogestan), salospir, prezolon, filicine, βιταμίνη Ε κ προβιοτικά…

Οι πόνοι είναι φυσιολογικοί καθώς οι ωοθήκες ενοχλήθηκαν αρκετά. Τα φάρμακα δημιουργούν αρκετές παρενέργειες που εσφαλμένα κάποιοι χαρακτηρίζουν ως συμπτώματα εγκυμοσύνης. Θεωρώ πως το μόνο έγκυρο σύμπτωμα είναι το αίμα της εμφύτευσης που όμως δυστυχώς δεν το έχουν όλες οι γυναίκες αλλά μόνο το 25% αυτών… Άρα τι μένει; Υπομονή! 😉

κοριτσι μου σε εχει θωρακισει για τα καλα ε;;; καλα κανει για να εισαι πληρης για ο,τι χρειαζονται τα μικρα σου εκει στην κοιλιτσα σου!!

εννοειται πως παντα ακουω πολυ προσεκτικα ο,τι λες!!! το ιδιο θα κανω και τωρα με τις συμβουλες σου!!
οσο για τα συμπτωματα ειπα δε θα τα κοιταω..πολλες κοπελες εχετε αναφερθει σε αυτο οποτε καλυτερα να μην το κανω.... απλα ειπα να ρωτησω να εχω μια εικονα.! 💓💓💓


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες έχουν πέτυχει εξωσωματική, τις ενέσεις που περισευουν τι τις κάνουν?? 

@Ριρίκα αν ψάχνεις ακόμα για φάρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η GinGin είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Σας διαβάζω καθημερινά και παίρνω τόσο κουράγιο απο τις ιστορίες σας.. είστε όλες αξιοθαύμαστες!!

Είχα γράψει πριν κανα μήνα περίπου γιατί μπαίνω σε διαδικασία εξωσωματικής μετά από αρκετό καιρό προσπάθειων. Περίμενα περίοδο απο τις 15/6 και εν τέλει αδιαθέτησα 11/7. Τώρα που την ήθελα να έρθει στην ώρα της, φυσικά δεν μου έκανε την χάρη, βεβαίως βεβαίως. Μην τα πολυλογώ, ξεκίνησα απο τη Δευτέρα 12/7 300 μοναδες puregon, και την άλλη Δευτέρα πάω για υπέρηχο και μέτρηση lh, e2 κ προγεστερόνη να δουμε τι κανουμε...

Η συντονίστρια του γιατρου μου είπε οτι λογω καλοκαιριου ο γιατρος δε θα ειναι εδω (μαλλον) για να μου κανει την εμβρυομεταφορα.. και μπορω είτε να την πάω για Σεπτέμβρη, είτε να μου την κάνει καποιος συνεργάτης του. Την ωοληψια ομως θα μου την κανει ο γιατρος μου κανονικα..

Απο τη μια δε θελω να περιμενω ως τον Σεπτέμβρη.. περιμενα τοσο καιρο για να φτασω εδω.. επισης παιρνω και σχημα αντιβιωσεων και αν παω την εμβρυομεταφορα για Σεπτεμβρη, σημαινει οτι θα παιρνω το σχημα για ακομα 1 μηνα και.. και είμαι ηδη 1μιση μηνα που παιρνω αντιβιωσεις.

Προσπαθω να ζυγισω τα πραγματα.. νιωθω οτι η ωοληψια ειναι περισσοτερο σημαντικη.. δλδ αν μου ελεγαν οτι δε θα ηταν εδω στην ωοληψια, θα το πηγαινα για Σεπτεμβρη σιγουρα..

Στην εμβρυομεταφορα, στα βαζουν με εναν καθετηρα ετσι δεν ειναι;; Δλδ αν το ενδομητριο ειναι σωστο, κ τα εμβρυα καλα, ποσο τεχνικη χρειαζεται για να βαλεις εναν καθετηρα...;;; καταλαβαινετε πως το εννοω..

Επισης τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου, δλδ εφοσον ειναι συνεργατης του αυτος που θα κανει την εμβρυομεταφορα, ξερω οτι δεν θα ειναι οτι να ναι..

Είχε καποια απο σας παρόμοια εμπειρια;; και πως το χειριστηκατε βρε κοριτσια;;

σου στελνω απλα να σου εκφρασω την στηριξη μου!!!

δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο κι η αληθεια ειναι οτι θα ημουν σε μεγαλο διλημμα γιατι κι εγω ειμαι ανυπομονη....

ομως εγω ειχα ενα θεμα ανατομικο με την μητρα μου και ηθελα να εχω τα εμπειρα χερια του γιατρου μου....κι οταν τελειωσαμε και η μαια του και ο εμβρυολογος εκει τον χαρακτηρισαν ως ''σαινι'' χαχαχ αρα καπου χρειαζεται κι εμπειρια του γιατρου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

σου στελνω απλα να σου εκφρασω την στηριξη μου!!!

δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο κι η αληθεια ειναι οτι θα ημουν σε μεγαλο διλημμα γιατι κι εγω ειμαι ανυπομονη....

ομως εγω ειχα ενα θεμα ανατομικο με την μητρα μου και ηθελα να εχω τα εμπειρα χερια του γιατρου μου....κι οταν τελειωσαμε και η μαια του και ο εμβρυολογος εκει τον χαρακτηρισαν ως ''σαινι'' χαχαχ αρα καπου χρειαζεται κι εμπειρια του γιατρου!!!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ!!!!! 💜💜  Νομιζω θα περιμενω να δω στον πρωτο υπερηχο την Δευτερα τι θα δουμε, ποσα θα δουμε, ποτε θα γινει η ωοληψια, ποσα θα γονιμοποιηθουν, την ποιοτητα τους, ποσα και αν θα βαλουμε κατι καταψυξη και μετα θα αποφασισω..

και μετα σου λενε μην αχγωνεσαι... εξω απο τον χορο, πολλα τραγουδια λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η GinGin είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Σας διαβάζω καθημερινά και παίρνω τόσο κουράγιο απο τις ιστορίες σας.. είστε όλες αξιοθαύμαστες!!

Είχα γράψει πριν κανα μήνα περίπου γιατί μπαίνω σε διαδικασία εξωσωματικής μετά από αρκετό καιρό προσπάθειων. Περίμενα περίοδο απο τις 15/6 και εν τέλει αδιαθέτησα 11/7. Τώρα που την ήθελα να έρθει στην ώρα της, φυσικά δεν μου έκανε την χάρη, βεβαίως βεβαίως. Μην τα πολυλογώ, ξεκίνησα απο τη Δευτέρα 12/7 300 μοναδες puregon, και την άλλη Δευτέρα πάω για υπέρηχο και μέτρηση lh, e2 κ προγεστερόνη να δουμε τι κανουμε...

Η συντονίστρια του γιατρου μου είπε οτι λογω καλοκαιριου ο γιατρος δε θα ειναι εδω (μαλλον) για να μου κανει την εμβρυομεταφορα.. και μπορω είτε να την πάω για Σεπτέμβρη, είτε να μου την κάνει καποιος συνεργάτης του. Την ωοληψια ομως θα μου την κανει ο γιατρος μου κανονικα..

Απο τη μια δε θελω να περιμενω ως τον Σεπτέμβρη.. περιμενα τοσο καιρο για να φτασω εδω.. επισης παιρνω και σχημα αντιβιωσεων και αν παω την εμβρυομεταφορα για Σεπτεμβρη, σημαινει οτι θα παιρνω το σχημα για ακομα 1 μηνα και.. και είμαι ηδη 1μιση μηνα που παιρνω αντιβιωσεις.

Προσπαθω να ζυγισω τα πραγματα.. νιωθω οτι η ωοληψια ειναι περισσοτερο σημαντικη.. δλδ αν μου ελεγαν οτι δε θα ηταν εδω στην ωοληψια, θα το πηγαινα για Σεπτεμβρη σιγουρα..

Στην εμβρυομεταφορα, στα βαζουν με εναν καθετηρα ετσι δεν ειναι;; Δλδ αν το ενδομητριο ειναι σωστο, κ τα εμβρυα καλα, ποσο τεχνικη χρειαζεται για να βαλεις εναν καθετηρα...;;; καταλαβαινετε πως το εννοω..

Επισης τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου, δλδ εφοσον ειναι συνεργατης του αυτος που θα κανει την εμβρυομεταφορα, ξερω οτι δεν θα ειναι οτι να ναι..

Είχε καποια απο σας παρόμοια εμπειρια;; και πως το χειριστηκατε βρε κοριτσια;;

Θεωρώ εξίσου σημαντικά και τα δυο κατά την γνώμη μου γιατί μην ξεχνάς οτι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και το σημείο που θα τοποθετηθούν ώστε να εμφυτευτούν.

Είναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα.

Εγώ προσωπικά αν ήταν η πρώτη μου φορά και μάλιστα με τον συγκεκριμένο γιατρό θα ήθελα να κάνει εκείνος την τοποθέτηση. Και μιλάμε για ένα μήνα διαφορά δεν μιλάμε για 6μηνο.

Δεν μου έχει τύχει απλά παραθέτω την προσωπική μου οπτική.

Οτι και αν επιλέξεις πολύ καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Διόνη--> 13/7

@Jesabell --> 16/7

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> 754 🥰

@Vasilique--> 16/7

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; 

@Διόνη κορίτσι μου τι κάνεις; Πού χάθηκες; Όλα καλά; Δεν μας ενημέρωσες για την εμβρυομεταφορά … Αναμένουμε! 

@Vasiliqueμου θα με βάλεις κ έμενα επιτέλους στο τυχερό μας πινακάκι; 23.7 μου έδωσε ημερομηνία σήμερα ο γιατρός μαζί με μια σακούλα φάρμακα για εμβρυομεταφορα. Όλα καλά μου είπε πως είναι, γυρω στο 8 το ενδομητριο κ δώσαμε ρβ για την άλλη Παρασκευή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@Vasiliqueμου θα με βάλεις κ έμενα επιτέλους στο τυχερό μας πινακάκι; 23.7 μου έδωσε ημερομηνία σήμερα ο γιατρός μαζί με μια σακούλα φάρμακα για εμβρυομεταφορα. Όλα καλά μου είπε πως είναι, γυρω στο 8 το ενδομητριο κ δώσαμε ρβ για την άλλη Παρασκευή!! 

Με το καλό κοπέλα μου να φολιασουν για 9 ολόκληρους μήνες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η GinGin είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Σας διαβάζω καθημερινά και παίρνω τόσο κουράγιο απο τις ιστορίες σας.. είστε όλες αξιοθαύμαστες!!

Είχα γράψει πριν κανα μήνα περίπου γιατί μπαίνω σε διαδικασία εξωσωματικής μετά από αρκετό καιρό προσπάθειων. Περίμενα περίοδο απο τις 15/6 και εν τέλει αδιαθέτησα 11/7. Τώρα που την ήθελα να έρθει στην ώρα της, φυσικά δεν μου έκανε την χάρη, βεβαίως βεβαίως. Μην τα πολυλογώ, ξεκίνησα απο τη Δευτέρα 12/7 300 μοναδες puregon, και την άλλη Δευτέρα πάω για υπέρηχο και μέτρηση lh, e2 κ προγεστερόνη να δουμε τι κανουμε...

Η συντονίστρια του γιατρου μου είπε οτι λογω καλοκαιριου ο γιατρος δε θα ειναι εδω (μαλλον) για να μου κανει την εμβρυομεταφορα.. και μπορω είτε να την πάω για Σεπτέμβρη, είτε να μου την κάνει καποιος συνεργάτης του. Την ωοληψια ομως θα μου την κανει ο γιατρος μου κανονικα..

Απο τη μια δε θελω να περιμενω ως τον Σεπτέμβρη.. περιμενα τοσο καιρο για να φτασω εδω.. επισης παιρνω και σχημα αντιβιωσεων και αν παω την εμβρυομεταφορα για Σεπτεμβρη, σημαινει οτι θα παιρνω το σχημα για ακομα 1 μηνα και.. και είμαι ηδη 1μιση μηνα που παιρνω αντιβιωσεις.

Προσπαθω να ζυγισω τα πραγματα.. νιωθω οτι η ωοληψια ειναι περισσοτερο σημαντικη.. δλδ αν μου ελεγαν οτι δε θα ηταν εδω στην ωοληψια, θα το πηγαινα για Σεπτεμβρη σιγουρα..

Στην εμβρυομεταφορα, στα βαζουν με εναν καθετηρα ετσι δεν ειναι;; Δλδ αν το ενδομητριο ειναι σωστο, κ τα εμβρυα καλα, ποσο τεχνικη χρειαζεται για να βαλεις εναν καθετηρα...;;; καταλαβαινετε πως το εννοω..

Επισης τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου, δλδ εφοσον ειναι συνεργατης του αυτος που θα κανει την εμβρυομεταφορα, ξερω οτι δεν θα ειναι οτι να ναι..

Είχε καποια απο σας παρόμοια εμπειρια;; και πως το χειριστηκατε βρε κοριτσια;;

Νομίζω ότι το πιο σωστό σε αυτή τη διαδικασία είναι να βλέπεις το κάθετι βήμα βήμα. Δλδ κάνε τις ενεσουλες σου να δεις τι ανταπόκριση έχει ο οργανισμός σου γιατί μπορεί ας πούμε να βγάλουν πολλά ωαρια οι ωοθήκες σου (το εύχομαι) κ αναπόφευκτα να τα παγωσεις όλα για ένα κύκλο. Είναι πολύ δύσκολο το ξέρω να μην έχεις ένα σαφές πλάνο για το πως θα κινηθείς αλλά σε αυτή τη διαδικασία δυστυχώς δεν πάνε όλα βάσει προγράμματος.. Καλή επιτυχία στη διέγερση σου εύχομαι, να πάνε όλα καλά κ εδώ είμαστε να τα συζητάμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θεωρώ εξίσου σημαντικά και τα δυο κατά την γνώμη μου γιατί μην ξεχνάς οτι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και το σημείο που θα τοποθετηθούν ώστε να εμφυτευτούν.

Είναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα.

Εγώ προσωπικά αν ήταν η πρώτη μου φορά και μάλιστα με τον συγκεκριμένο γιατρό θα ήθελα να κάνει εκείνος την τοποθέτηση. Και μιλάμε για ένα μήνα διαφορά δεν μιλάμε για 6μηνο.

Δεν μου έχει τύχει απλά παραθέτω την προσωπική μου οπτική.

Οτι και αν επιλέξεις πολύ καλή επιτυχία.

Εχεις δικιο... δεν ειναι μεγαλο το διαστημα ως τον Σεπτεμβρη.. με βαραινει το διαστημα που εχει περασει κ εκει με πιανει η ανυπομονησια.. Θα το παω βημα βημα ομως.. ακομα ειμαι στην αρχη!

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Νομίζω ότι το πιο σωστό σε αυτή τη διαδικασία είναι να βλέπεις το κάθετι βήμα βήμα. Δλδ κάνε τις ενεσουλες σου να δεις τι ανταπόκριση έχει ο οργανισμός σου γιατί μπορεί ας πούμε να βγάλουν πολλά ωαρια οι ωοθήκες σου (το εύχομαι) κ αναπόφευκτα να τα παγωσεις όλα για ένα κύκλο. Είναι πολύ δύσκολο το ξέρω να μην έχεις ένα σαφές πλάνο για το πως θα κινηθείς αλλά σε αυτή τη διαδικασία δυστυχώς δεν πάνε όλα βάσει προγράμματος.. Καλή επιτυχία στη διέγερση σου εύχομαι, να πάνε όλα καλά κ εδώ είμαστε να τα συζητάμε!! 

Αυτο θα κανω κοριτσι μου.. να δω πως θα παει και θα αποφασισω.

Ευχαριστω πολυ πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

πηγα γλυκια μου!!!! τωρα χαλαρωνω με 2 εμβρυακια! εσυ εισαι καλυτερα ψυχολογικα;;;

θεεεεε μου!!! τι τελεια!!!!!συγχαρητηρια κοριτσαρα μου!!!! υπομονη κι εγω τα ιδια επαθα!!!

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! μακαρι να ερθει η να ερθουν!!! ❣️💓 το/τα περιμενω με πολλη αγαπη!!!

 

μακαρι βαλικουλα μου!!!! για να δουμε λοιπον!!! αααχ ωραια ναι θελω να σηκωνομαι λιγο...να ξεμουδιαζω!εσυ σηκωνοσουν και μαγειρευες κιολας απ ο,τι θυμαμαι!!!
παιρνω αντιπηκτικη,utrogestan,prolutex,fanolit... εσυ;;;
γενικα απο την ωοληψια ειχα πονους χαμηλα... και τωρα νιωθω το ιδιο..... να περιμενω κανενα συμπτωμα αν και εφοσον γαντζωθουν;;;η ειναι μυθοι;;;

Ναι είμαι μια χαρά, από τη Δευτέρα χαλάρωσα κάπως, ευτυχώς έχω κ διάβασμα, κάνω μαθήματα Γερμανικών, κ φεύγει λιγο το μυαλό. Γιατι σταμάτησα κ τη δουλειά κ καταλαβαίνεις όλη μέρα μέσα στο σπίτι μόνο εκεί πάει ο νους.. Πήγα σήμερα στο γιατρο κ μου είπε προχωράμε κανονικά 23.7 θα συναντήσω κ εγώ τα εμβρυακια μου.. Θα με δει απευθείας στην εμβρυομεταφορα αλλά ο κανονικός γυναικολόγος μου είπε να πάω την άλλη εβδομάδα στο ιατρείο να κάνουμε έναν υπέρηχο για να μην αγχώνομαι, που να ήξερε ότι εγώ θέλω έναν υπέρηχο όλη μέρα να με κοιτάει 🤣🤣!! Με το καλό μια θετική χοριακη σου εύχομαι, να συναντήθειτε με τα μωράκια σου σε 9 μήνες!! Τώρα ξέρω θα σε αγχωσω αλλά σε 14 μέρες πας για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Ναι είμαι μια χαρά, από τη Δευτέρα χαλάρωσα κάπως, ευτυχώς έχω κ διάβασμα, κάνω μαθήματα Γερμανικών, κ φεύγει λιγο το μυαλό. Γιατι σταμάτησα κ τη δουλειά κ καταλαβαίνεις όλη μέρα μέσα στο σπίτι μόνο εκεί πάει ο νους.. Πήγα σήμερα στο γιατρο κ μου είπε προχωράμε κανονικά 23.7 θα συναντήσω κ εγώ τα εμβρυακια μου.. Θα με δει απευθείας στην εμβρυομεταφορα αλλά ο κανονικός γυναικολόγος μου είπε να πάω την άλλη εβδομάδα στο ιατρείο να κάνουμε έναν υπέρηχο για να μην αγχώνομαι, που να ήξερε ότι εγώ θέλω έναν υπέρηχο όλη μέρα να με κοιτάει 🤣🤣!! Με το καλό μια θετική χοριακη σου εύχομαι, να συναντήθειτε με τα μωράκια σου σε 9 μήνες!! Τώρα ξέρω θα σε αγχωσω αλλά σε 14 μέρες πας για χοριακη; 

ελα κοριτσακι μου!!!ποσο χαιρομαι!!ειδες;ολα πηραν το δρομο τους τελικα και τωρα που εμαθες και ημερομηνια μεσα σου οριστικοποιηθηκε καπως και μπορεις να προγραμματισεις καπως το μελλον!ειμαι σιγουρη οτι σε καθησυχαζει αυτο!!
τι καλος ο γιατρος σου μωρε;;; να πας να σε δει για να μη σκεφτεσαι τιποτα!!
πολυ καλα που κανεις γερμανικα θα σε βοηθησουν και μετα!!!κι εγω ξεκιναω ενα σεμιναριο εξ αποστασεως αυτην την εβδομαδα και λεω θα με βοηθησει να ξεχνιεμαι αυτες τις 14 μερες γιατι δε θα παω καθολου για δουλεια μεχρι την χοριακη!!!
σ ευχαρθιστω τοσο πολυ για τις ευχες σου!!ναι σε 14μερουλες!!❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ελα κοριτσακι μου!!!ποσο χαιρομαι!!ειδες;ολα πηραν το δρομο τους τελικα και τωρα που εμαθες και ημερομηνια μεσα σου οριστικοποιηθηκε καπως και μπορεις να προγραμματισεις καπως το μελλον!ειμαι σιγουρη οτι σε καθησυχαζει αυτο!!
τι καλος ο γιατρος σου μωρε;;; να πας να σε δει για να μη σκεφτεσαι τιποτα!!
πολυ καλα που κανεις γερμανικα θα σε βοηθησουν και μετα!!!κι εγω ξεκιναω ενα σεμιναριο εξ αποστασεως αυτην την εβδομαδα και λεω θα με βοηθησει να ξεχνιεμαι αυτες τις 14 μερες γιατι δε θα παω καθολου για δουλεια μεχρι την χοριακη!!!
σ ευχαρθιστω τοσο πολυ για τις ευχες σου!!ναι σε 14μερουλες!!❣️

Κ πολύ καλά θα κάνεις, εγώ θα δώσω εξετάσεις για πτυχίο το Σεπτέμβρη οπότε ευτυχώς δε με παίρνει να τα φορτώσω άλλο στον κόκορα!! Ναι βέβαια από τη μια μόλις μου είπε ο εξωσωματικος θα τα πούμε την άλλη Παρασκευή, είσαι οκ, χαλάρωσα αλλά θα πάω να κάνω κ τον υπέρηχο για να έχω τον έλεγχο. Παντως δε θα σκέφτομαι άλλο αρνητικά.. Επιτέλους θα συναντήσω τα εμβρυακια μου!! Ως τότε διάβασμα κ οργανώσω κ λίγο τα πράγματα για τις διακοπές γιατί εγώ χοριακη θα κάνω στις διακοπές τρομάρα μου!! Εσείς θα πάτε κάπου διακοπές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ πολύ καλά θα κάνεις, εγώ θα δώσω εξετάσεις για πτυχίο το Σεπτέμβρη οπότε ευτυχώς δε με παίρνει να τα φορτώσω άλλο στον κόκορα!! Ναι βέβαια από τη μια μόλις μου είπε ο εξωσωματικος θα τα πούμε την άλλη Παρασκευή, είσαι οκ, χαλάρωσα αλλά θα πάω να κάνω κ τον υπέρηχο για να έχω τον έλεγχο. Παντως δε θα σκέφτομαι άλλο αρνητικά.. Επιτέλους θα συναντήσω τα εμβρυακια μου!! Ως τότε διάβασμα κ οργανώσω κ λίγο τα πράγματα για τις διακοπές γιατί εγώ χοριακη θα κάνω στις διακοπές τρομάρα μου!! Εσείς θα πάτε κάπου διακοπές; 

οχι τοτε βουρ στα βιβλια δεν το συζητω!!! χαχαχχαχα αληθεια γλυκια μου;;; στις διακοπες;;;ευχομαι να ειναι τυχερες λοιπον και να εχεις να εξιστορεις στο παιδακι σου που το μαθατε!!! προς το παρον δεν εχουμε κανονισει κατι!!!αν ειναι αρνητικη σιγουρα θα παμε καπου να ξεχασουμε τον πονο μας!!!στην θετικη δεν ξερω τι θα κανουμε...ο,τι πει ο γιατρος!!!
αληθεια εχω ερωτησουλα....οχι ο,τι καιγομαι να κανω μπανιο στη θαλασσα αλλα επιτρεπεται μετα απο εμβρυομεταφορα;;;δεν ρωτησα το γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@Vasiliqueμου θα με βάλεις κ έμενα επιτέλους στο τυχερό μας πινακάκι; 23.7 μου έδωσε ημερομηνία σήμερα ο γιατρός μαζί με μια σακούλα φάρμακα για εμβρυομεταφορα. Όλα καλά μου είπε πως είναι, γυρω στο 8 το ενδομητριο κ δώσαμε ρβ για την άλλη Παρασκευή!! 

τελειαααα!! είδες που όλα πήγαν καλά τελικά? Όπως φαίνεται εγώ είμαι η εξαίρεση χιχι!! Αλήθεια σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι στις 23? Με το καλό κορίτσι μου όλα να σου πάνε υπέροχα από δω και πέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@Vasiliqueμου θα με βάλεις κ έμενα επιτέλους στο τυχερό μας πινακάκι; 23.7 μου έδωσε ημερομηνία σήμερα ο γιατρός μαζί με μια σακούλα φάρμακα για εμβρυομεταφορα. Όλα καλά μου είπε πως είναι, γυρω στο 8 το ενδομητριο κ δώσαμε ρβ για την άλλη Παρασκευή!! 

Πολύ ωραία τα νέα σου κορίτσι μου! Εξαιρετικό το ενδομήτριο κ όλα παίρνουν σιγά σιγά τον δρόμο τους… Εννοείται πως σε περνάω στο πινακάκι μας κ εύχομαι πραγματικά να είναι τυχερό για όλες μας! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...