Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Vasilique--> 3/7

 Χοριακή 

@kk88-->5/7

@Ιωάννα28iwantababy-->8/7

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@JNtina

@Sabinaret

@Sylia

@mia2020

@geo2222

Χαιρετίζω τα κορίτσια μου! Τι μου κάνετε καλέ; Διαβάζω τα νέα σας ...

@Tvzτέλη Ιουλίου η ετ με το καλό; Άντε! Όλα να πάνε κατ' ευχήν! 🤞

 @Sandyb και @dep14με το καλό και εσείς!

@Olia4 αύξησες την δόση κ πήρε μπρος το σύστημα! Μπράβο! 

@Διόνημου κ εσύ κοριτσάκι μου μην μου αγχώνεσαι! Μια χαρά είναι ο αριθμός σου ... Είναι νωρίς ακόμη...

@kk88πήγαινε καλό μου να κάνεις αύριο χοριακή ... Εννοείται πως θα δείξει! Ένα νούμερο ναααααααααααααααααα ...

Έκανα κ κάποιες αλλαγές στο πινακάκι μας άλλες ευχάριστες, άλλες όχι κ τόσο ...

@angel35 πήρες ημερομηνία για επιτροπή κ αγχώνεσαι ήδη από τώρα;;; Δεν το πας καλά! Χαλααααααάρωσε θα σου πω σαν γνήσια Σαλονικιά! Δεν κόβουν στην επιτροπή! Ακόμη κ ελλείψεις να έχεις στα δικαιολογητικά σου θα σου κλείσουν ρνβ εκκρεμοτήτων (σε κοντινή ημερομηνία) κ θα τους πας ό,τι τους λείπει ... Οπότε ζήσε λίγο πιο ανέμελα μέχρι τότε γιατί μετά αρχίζουν τα περίεργα κ πολύπλοκα! Ό,τι θες είμαστε εμείς εδώ ε! 😉

@geokouκορίτσι μου καλές διακοπές! Αυτό θα σου πω μόνο! Όλα όσα σκέφτεσαι κ αισθάνεσαι μόνο εσύ μπορείς να τα διαχειριστείς ό,τι κ αν σου πούμε εμείς. Όσα λόγια παρηγοριάς κ συμπαράστασης να ακούσεις, ο πόνος σου θα είναι πάντα εκεί... Ευχή μου η τύχη να σας χτυπήσει την πόρτα σας ξανά κ σύντομα! Μέχρι τότε ο ρόλος του μικρού σας καταπραϋντικός κ βάλσαμο στη λύπη σας ... Να περάσετε όμορφα κ ανέμελα! 

Εγώ αύριο το πρωί κάνω την τρίτη μου προσπάθεια... Απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός! Πέρυσι τέτοιο καιρό έμπαινα στον κόσμο της εξωσωματικής ... Ανίδεη κ αφελής! Με την σιγουριά πως θα πετύχω με την πρώτη! Κ ήρθε η πρώτη αρνητική κ μετά κ η δεύτερη ... Ένας χρόνος με τόσο διαφορετικά συναισθήματα! Προσπαθώντας για το πολυπόθητο!  Έκανα ό,τι μπορούσα... Τα υπόλοιπα θέλημα Θεού δεν νομίζετε; "Κ ποιος σας είπε πως ο Θεός αγαπάει τους μουτρωμένους;;; Μην κλείνεις να σε χαρώ, την πόρτα της καρδιάς σου. Μουσαφίρης είναι κι η χαρά κι αν τη βρει κλειστή, θα φύγει". Α. Παπαδάκη

@elena0212 κοριτσάκι μου να ξέρεις πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο! Τώρα ίσως να μην θέλεις να το πιστέψεις αλλά θα έρθει η στιγμή που θα καταλάβεις το γιατί ... 💚

@Vasilique καλή επιτυχία με την εμβρυομεταφορά σήμερα! 
οταν μπορέσεις με βάζεις και μένα στο πινακακι.
Μάλλον θα ξεκινήσω διέγερση στον επόμενο κυκλο καπου στις 18 Αυγούστου γιατί τώρα δεν προλαβαίνω λόγω του ότι θα κλείσει το κέντρο. 
εχω γράψει σχόλια πριν μέρες αλλά για κάποιο λόγο αργούν να εμφανιστούν στο φόρουμ γιατί περιμένουν έγκριση οποτε μετά χάνεται η συζήτηση. 

θα είναι η 3η διέγερση αλλά έχω κάνει μόνο μια εμβρυομεταφορα μέχρι τώρα γιατί στη 2η διέγερση του Ιουνίου ενώ είχαμε 4 βλαστοκυστες ΑΑ και άλλη μια ΒΒ, ο προεμφυτευτικός έλεγχος μας τις έκοψε όλες και απογοητεύτηκα πάρα πολύ. Την επόμενη φορά ο γιατρός μου μου πρότεινε να μην κάνουμε και να αφήσουμε τη φύση να αποφασίσει. 
αυτα από μένα, εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Χάιδευε κοιλίτσα κάνε καμία προσευχή και αν θέλει ο Θεός όπως είπες όλα θα πάνε καλά........εδώ θα είμαστε όλες κοπέλα μου να σε στηρίξουμε, όπως κάνεις και θα κάνεις κάθε εσύ για εμάς.......κάνε μου μια χάρη όμως μέχρι την Δευτέρα μην στεναχωριέσαι έχε πίστη και ελπίδα.......✌️✌️✌️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Δε ξερεις ποσο αναγκη ειχα να ακουσω απο εναν ανθρωπο αυτα που μου λες.Δυο μερες ειναι θα περασουν που θα παει.Σ ευχαριστω πολυ και ευχομαι και για σενα κ για ολες μας να γινουμε μανουλες.Ακομα κι αν κανει το χατηρι ο θεος και παω καλα,θα οφειλεται και σε σας αυτο για την βοηθεια γνωσης και ψυχης που δινετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Δε ξερεις ποσο αναγκη ειχα να ακουσω απο εναν ανθρωπο αυτα που μου λες.Δυο μερες ειναι θα περασουν που θα παει.Σ ευχαριστω πολυ και ευχομαι και για σενα κ για ολες μας να γινουμε μανουλες.Ακομα κι αν κανει το χατηρι ο θεος και παω καλα,θα οφειλεται και σε σας αυτο για την βοηθεια γνωσης και ψυχης που δινετε.

Ούτε καν δύο καλέ...μια είναι η αυριανή...η σημερινή πάει πέρασε.....μαζί θα πάμε την Δευτέρα... τίποτα δεν έμεινε σου λέω.......βγες μια χαλαρή βόλτα...πιες ένα χυμό έξω με καλή παρέα....και η Δευτέρα θα ξημερώσει χωρίς να το καταλάβεις.....❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ούτε καν δύο καλέ...μια είναι η αυριανή...η σημερινή πάει πέρασε.....μαζί θα πάμε την Δευτέρα... τίποτα δεν έμεινε σου λέω.......βγες μια χαλαρή βόλτα...πιες ένα χυμό έξω με καλή παρέα....και η Δευτέρα θα ξημερώσει χωρίς να το καταλάβεις.....❤️❤️❤️

Αχ ρε κοριτσι μεσα στη θολουρα μου το ξεχασα οτι και συ θα πας αυριο νομιζω το ειχα διαβασει που το χες γραψει συγνωμη!Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να βγει τεραστια η χοριακη σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zoupaki είπε:

Αχ ρε κοριτσι μεσα στη θολουρα μου το ξεχασα οτι και συ θα πας αυριο νομιζω το ειχα διαβασει που το χες γραψει συγνωμη!Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να βγει τεραστια η χοριακη σου!!!!!

Εγώ στη θέση σου δεν θα θυμόμουν το όνομα μου...........σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα σε ολες.Συγνωμη που χαθηκα καποιες μερες,αλλα ειχα χασει λιγο το μυαλο μου και θα καταλαβετε το γιατι.Συγνωμη για το σεντονι αλλα καπου πρεπει να το πω.Λοιπον ηταν να κανω την 3η μου εξωσωματικη αλλα δεν την εκανα γιατι κολλησα κοβιντ πριν την διεγερση οποτε προγραμματισα να την κανω τελλη ιουλιου.Δε μου ηρθε περιοδος τελη ιουνιου παρ οτι ειχα συμπτωματα πονακια και τα σχετικα.Ειδα μονο μια ροζ κυλιδα στο σερβιετακι.Ειχα μια προαισθηση και παω η χαζη και κανω χωριακη 29 ιουνιου 28,52.Δε γινεται ρε γμτ λεω,ο αντρας μου ολοιγοασθενοσπερμια,εγω πολυκυστικες δε το πιστευα.Ο γιατρος ελεγε μονο με ξωσωματικη.Εκλαιγα απο χαρα.Μιλαω με το γιατρο μου μου λεει εισαι εγκυος πιστεψε το και πηγαινε ξανακανε την δευτερα 5 ιουλιου β χοριακη ξανα στο ιδιο που χες παει.Επειδη ομως διαβαζα κ δω οτι πρεπει να διπλασιαζεται καθε 48-72 ωρεα με εφαγε η αγωνια και πηγα χτες και ξανα εκανα και βγηκε 29,3.Τωρα μονο κακα περνανε απο το μυαλο μου.Ειμαι χαλια.Και το χαλια λιγο ειναι.Ειχα στο παρελθον απο εξωσωματικη παλλινρομηση στη 10 εβδομαδα αλλα τοτε η χοριακη ανεβαινε κανονικα στην αρχη.Δε ξερω τι στο καλο εχω και τι θα παθω.Αλλα ενα μεγαλο γιατι ειναι στο μυαλο μου.

Ρε ζουπακι μου καλό!!!!!! 

Όσο μπορείς ηρέμησε και κάνε λίγο υπομονή μέχρι την Δευτέρα... 

Δεν ξέρω από χοριακες, αλλά σε δύο μέρες αλλάζουν τα πάντα!!!! 

Σου στέλνω όλη την καλή και θετική μου σκέψη ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Έλιωσα στον ύπνο χθες. Αυτές οι ενέσεις προγεστερονης νομίζω μου φέρνουν υπνηλία. Όπου με αφησεις κοιμάμαι 😂😂😂

μπηκα να ευχηθώ στην αρχηγό μας καλή επιτυχία. @Vasilique μου εύχομαι να φωλιάσουν για 9 μηνες τα μωράκια σου🥰 η θετική μου σκεψη θα είναι μαζί σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 καλή επιτυχία κοριτσάκι μου. Με Μια τεράστια χοριακη. 
@Zoupaki μην στενοχωριεσαι κορίτσι μου. Μπορεί η επόμενη να είναι διπλασιασμένη. Πίστεψε στο εμβρυακι που Ηρθε χωρίς να το περιμενετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ρε ζουπακι μου καλό!!!!!! 

Όσο μπορείς ηρέμησε και κάνε λίγο υπομονή μέχρι την Δευτέρα... 

Δεν ξέρω από χοριακες, αλλά σε δύο μέρες αλλάζουν τα πάντα!!!! 

Σου στέλνω όλη την καλή και θετική μου σκέψη ❤️❤️❤️

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@kk88 καλή επιτυχία κοριτσάκι μου. Με Μια τεράστια χοριακη. 
@Zoupaki μην στενοχωριεσαι κορίτσι μου. Μπορεί η επόμενη να είναι διπλασιασμένη. Πίστεψε στο εμβρυακι που Ηρθε χωρίς να το περιμενετε. 

Μακαρι σ ευχαριστω παρα πολυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενα να  ακουσω κατι και σεις κοριτσια μου με στηριξατε και με παρηγορησατε.Απο την καρδια μου σας ευχαριστω ολες και το μονο πο εχω να σας πω,να γεμισετε τις κοιλιτσες σας γρηγορα!Μονο αυτο και αγαπη να εχουμε κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Έλιωσα στον ύπνο χθες. Αυτές οι ενέσεις προγεστερονης νομίζω μου φέρνουν υπνηλία. Όπου με αφησεις κοιμάμαι 😂😂😂

μπηκα να ευχηθώ στην αρχηγό μας καλή επιτυχία. @Vasilique μου εύχομαι να φωλιάσουν για 9 μηνες τα μωράκια σου🥰 η θετική μου σκεψη θα είναι μαζί σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.....Και εγώ να ευχηθώ τα καλύτερα στην αρχηγό μας....να πάνε όλα κατ' ευχήν αυτή την φορά....... κορίτσι μου καλοστεριωτα να είναι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα σε ολες.Συγνωμη που χαθηκα καποιες μερες,αλλα ειχα χασει λιγο το μυαλο μου και θα καταλαβετε το γιατι.Συγνωμη για το σεντονι αλλα καπου πρεπει να το πω.Λοιπον ηταν να κανω την 3η μου εξωσωματικη αλλα δεν την εκανα γιατι κολλησα κοβιντ πριν την διεγερση οποτε προγραμματισα να την κανω τελλη ιουλιου.Δε μου ηρθε περιοδος τελη ιουνιου παρ οτι ειχα συμπτωματα πονακια και τα σχετικα.Ειδα μονο μια ροζ κυλιδα στο σερβιετακι.Ειχα μια προαισθηση και παω η χαζη και κανω χωριακη 29 ιουνιου 28,52.Δε γινεται ρε γμτ λεω,ο αντρας μου ολοιγοασθενοσπερμια,εγω πολυκυστικες δε το πιστευα.Ο γιατρος ελεγε μονο με ξωσωματικη.Εκλαιγα απο χαρα.Μιλαω με το γιατρο μου μου λεει εισαι εγκυος πιστεψε το και πηγαινε ξανακανε την δευτερα 5 ιουλιου β χοριακη ξανα στο ιδιο που χες παει.Επειδη ομως διαβαζα κ δω οτι πρεπει να διπλασιαζεται καθε 48-72 ωρεα με εφαγε η αγωνια και πηγα χτες και ξανα εκανα και βγηκε 29,3.Τωρα μονο κακα περνανε απο το μυαλο μου.Ειμαι χαλια.Και το χαλια λιγο ειναι.Ειχα στο παρελθον απο εξωσωματικη παλλινρομηση στη 10 εβδομαδα αλλα τοτε η χοριακη ανεβαινε κανονικα στην αρχη.Δε ξερω τι στο καλο εχω και τι θα παθω.Αλλα ενα μεγαλο γιατι ειναι στο μυαλο μου.

Ελα βρε κοριτσι μου!!! Υπομονη μεχρι τη Δευτερα και θα ξεκαθαρίσουν ολα… το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα δωσε λιγο χρονο… ολα γίνονται!!!! Μακαρι να εχει γινει το δικο σου θαύμα! Καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ελα βρε κοριτσι μου!!! Υπομονη μεχρι τη Δευτερα και θα ξεκαθαρίσουν ολα… το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα δωσε λιγο χρονο… ολα γίνονται!!!! Μακαρι να εχει γινει το δικο σου θαύμα! Καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zoupaki Taz μου αγαπημένε ξέρω ποσό δύσκολο είναι ,ξέρω ποσό αγωνιάς, ξέρω ποσό εύχεσαι να πάει καλά..

Ξερω ποσό θα πέσεις αν δεν πάει αλλά ξέρω και πόσο θα ουρλιάζεις από χαρά αν πάει..

Κράτα σε παρακαλώ την πίστη σου και ότι και να γίνει κράτα μόνο τα θετικά ότι μπορείτε και μόνοι σας..

Μακάρι να σας εκπλήξει ευχάριστα και να έρθει το θαύμα σας..

Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!

Βάστα γερά και τα καλύτερα έρχονται ♥️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιτρέψτε μου να μπω και γώ σιγα σιγα στο παρεάκι σας! 🙂

Κάποια κοριτσια ήδη με ξέρουν από άλλες ομάδες, καποια πάλι όχι…γι αυτό και πολύ σύντομα θα σας πω την ιστορία μου!

Πέρσι τον Γενάρη και μετά από ένα χρόνο περίπου προσπαθειών αρχίσαμε δειλα δειλά τις εξετάσεις για να δούμε αν κάτι μας φταίει!
Τα πρώτα αποτελέσματα μας έδιναν ένα σπερμα με 98% ανωμαλίες στη μορφολογία και όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις, υπέρηχοι κτλ ήταν οκ! Λόγω λοιπόν σπέρματος επισκεπτόμαστε έναν ειδικό σε κεντρο υποβ. αναπαραγωγής! Ακολουθούν άλλες εξετάσεις, άλλοι υπέρηχοι και ξάφνου ανακαλύπτουμε μια ΑΜΗ στο 0,22 (ηλικία 32 χρόνων) η οποία κατά πάσα πιθανότητα οφείλετε στην αριστερή ωοθηκη που μετά και από μαγνητική δεν διακρίνεται ενδεχομένως λόγω πολυ μικρού μεγέθους!!! (Κάτι που ποτέ κανένας άλλος γυναικολόγος δεν διέκρινε!!) Επίσης βλεπουμε ότι το σπερμα μας βελτιώνεται! 

Έτσι ξεκινάμε προσπάθειες σπερματεγχυσης..2 στο σύνολο με δυστυχως όχι επιθυμητά αποτελέσματα…Και κάπως έτσι φτάνουμε στην εξωσωματική…

Αποφασίσαμε να κάνουμε το επόμενο βήμα που θα μας φέρει πιο κοντά στο όνειρο μας…Σκεφτόμαστε να αφήσουμε έναν κύκλο ώστε να ηρεμήσουμε, γιατί μολις χθες πήραμε την αρνητική χοριακη και στον επόμενο κύκλο καλως εχόντων των πραγμάτων να ξεκινήσουμε! 🙂

Καλή αρχή λοιπόν στο νέο σας ταξιδι!!

Εχεις την ηλικία σύμμαχο σου ,εμπιστοσύνη στους γιατρούς σας και εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Zoupaki Taz μου αγαπημένε ξέρω ποσό δύσκολο είναι ,ξέρω ποσό αγωνιάς, ξέρω ποσό εύχεσαι να πάει καλά..

Ξερω ποσό θα πέσεις αν δεν πάει αλλά ξέρω και πόσο θα ουρλιάζεις από χαρά αν πάει..

Κράτα σε παρακαλώ την πίστη σου και ότι και να γίνει κράτα μόνο τα θετικά ότι μπορείτε και μόνοι σας..

Μακάρι να σας εκπλήξει ευχάριστα και να έρθει το θαύμα σας..

Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!

Βάστα γερά και τα καλύτερα έρχονται ♥️
 

Σε λατρευω γατουλι να το ξερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιτρέψτε μου να μπω και γώ σιγα σιγα στο παρεάκι σας! 🙂

Κάποια κοριτσια ήδη με ξέρουν από άλλες ομάδες, καποια πάλι όχι…γι αυτό και πολύ σύντομα θα σας πω την ιστορία μου!

Πέρσι τον Γενάρη και μετά από ένα χρόνο περίπου προσπαθειών αρχίσαμε δειλα δειλά τις εξετάσεις για να δούμε αν κάτι μας φταίει!
Τα πρώτα αποτελέσματα μας έδιναν ένα σπερμα με 98% ανωμαλίες στη μορφολογία και όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις, υπέρηχοι κτλ ήταν οκ! Λόγω λοιπόν σπέρματος επισκεπτόμαστε έναν ειδικό σε κεντρο υποβ. αναπαραγωγής! Ακολουθούν άλλες εξετάσεις, άλλοι υπέρηχοι και ξάφνου ανακαλύπτουμε μια ΑΜΗ στο 0,22 (ηλικία 32 χρόνων) η οποία κατά πάσα πιθανότητα οφείλετε στην αριστερή ωοθηκη που μετά και από μαγνητική δεν διακρίνεται ενδεχομένως λόγω πολυ μικρού μεγέθους!!! (Κάτι που ποτέ κανένας άλλος γυναικολόγος δεν διέκρινε!!) Επίσης βλεπουμε ότι το σπερμα μας βελτιώνεται! 

Έτσι ξεκινάμε προσπάθειες σπερματεγχυσης..2 στο σύνολο με δυστυχως όχι επιθυμητά αποτελέσματα…Και κάπως έτσι φτάνουμε στην εξωσωματική…

Αποφασίσαμε να κάνουμε το επόμενο βήμα που θα μας φέρει πιο κοντά στο όνειρο μας…Σκεφτόμαστε να αφήσουμε έναν κύκλο ώστε να ηρεμήσουμε, γιατί μολις χθες πήραμε την αρνητική χοριακη και στον επόμενο κύκλο καλως εχόντων των πραγμάτων να ξεκινήσουμε! 🙂

Καλη επιτυχία κοριτσι μου!!! ❤️ Σου ευχομαι καλη αρχη!! Να δεις τώρα που ειστε σε σωστοτερο δρομο θα πραγματοποιηθούν τα όνειρά σας!! Ολες παλευουμε λιγο παραπάνω εδώ!! Αλλα αξιζει τον κόπο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique
με το καλο να φωλιάσουν τα μωράκια σου και σύντομα να αλλάξεις το όνομά σου στο πινακάκι και να το βάλεις στις εγκυουλες! Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλη επιτυχία κοριτσι μου!!! ❤️ Σου ευχομαι καλη αρχη!! Να δεις τώρα που ειστε σε σωστοτερο δρομο θα πραγματοποιηθούν τα όνειρά σας!! Ολες παλευουμε λιγο παραπάνω εδώ!! Αλλα αξιζει τον κόπο!! 

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια!! Μου δίνεται  ήδη πολλή δύναμη!! Μακάρι όλες να πετύχουμε το στόχο μας σύντομα! ❤️
Να πάνε όλα καλά και χαλάλι ο κόπος.. Στο τελος η ευτυχία θα μείνει, ο κόπος θα γίνει ανάμνηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα σε ολες.Συγνωμη που χαθηκα καποιες μερες,αλλα ειχα χασει λιγο το μυαλο μου και θα καταλαβετε το γιατι.Συγνωμη για το σεντονι αλλα καπου πρεπει να το πω.Λοιπον ηταν να κανω την 3η μου εξωσωματικη αλλα δεν την εκανα γιατι κολλησα κοβιντ πριν την διεγερση οποτε προγραμματισα να την κανω τελλη ιουλιου.Δε μου ηρθε περιοδος τελη ιουνιου παρ οτι ειχα συμπτωματα πονακια και τα σχετικα.Ειδα μονο μια ροζ κυλιδα στο σερβιετακι.Ειχα μια προαισθηση και παω η χαζη και κανω χωριακη 29 ιουνιου 28,52.Δε γινεται ρε γμτ λεω,ο αντρας μου ολοιγοασθενοσπερμια,εγω πολυκυστικες δε το πιστευα.Ο γιατρος ελεγε μονο με ξωσωματικη.Εκλαιγα απο χαρα.Μιλαω με το γιατρο μου μου λεει εισαι εγκυος πιστεψε το και πηγαινε ξανακανε την δευτερα 5 ιουλιου β χοριακη ξανα στο ιδιο που χες παει.Επειδη ομως διαβαζα κ δω οτι πρεπει να διπλασιαζεται καθε 48-72 ωρεα με εφαγε η αγωνια και πηγα χτες και ξανα εκανα και βγηκε 29,3.Τωρα μονο κακα περνανε απο το μυαλο μου.Ειμαι χαλια.Και το χαλια λιγο ειναι.Ειχα στο παρελθον απο εξωσωματικη παλλινρομηση στη 10 εβδομαδα αλλα τοτε η χοριακη ανεβαινε κανονικα στην αρχη.Δε ξερω τι στο καλο εχω και τι θα παθω.Αλλα ενα μεγαλο γιατι ειναι στο μυαλο μου.

ζουπακι!!!συγχαρητηρια ο,τι και να ειναι!!γιατι εγινε θαυμα κι αν εγινε μια φορα σιγουρα θα ξαναγινει ..αν κατι στραβωσει!!αυτο ειναι τοσο καλο και τοσο σημαντικο ειναι μια αρχη κι ενα βημα!!!
να περιμενεις μεχρι δευτερα και να μην πεφτεις ψυχολογικα!

να εχεις θετικη διαθεση και θα δεις..... ισως ηρθε για να μεινει!😉💓💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Vasilique μου !!!που εισαι ;;; πως πηγε;;; 💛💜

:x

Και γω για αυτό μπαίνω συνέχεια να δω τι έχει γίνει!!!!!! 

@Vasilique δώσε σημασία ζωής αρχηγεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια εγώ είμαι σε γόνιμες με βάση την εφαρμογή αλλά ακόμα δεν την έχω καταλάβει... στο εντωμεταξύ έχουμε καταφέρει μία επαφή την 9η μέρα... πφφ αλλά δεν υπάρχει κουρ΄αγιο... είμαστε πτώματα... 
    • Έχεις περάσει αντίστοιχο και εξελίχθηκε ;Δεν είναι τόσο αγωνία αυτό που νιώθω.Βασικα δεν νιώθω τίποτα...
    • Σ ευχαριστώ πολύ που το θυμήθηκες.Ναι είναι 9 μέρες από την ετ.Μακαρι να γίνει έτσι.Το εύχομαι.
    • Καλησπέρα σε όλ@. Δεν θα έκανα ξεχωριστό θέμα αλλά πραγματικά έχω απογοητευτεί από την συμπεριφορά του σταθμού ως προς το θέμα της διακοπής πάνας. Θα προσπαθήσω να τα συμπτύξω όσο μπορώ για να μην κουράσω. Αρχικά να πω ότι η κόρη μου 2 χρονών 8 μηνών και  πηγαίνει στον σταθμό του δήμου από τον προηγούμενο Σεπτέμβριο. Τότε μας είχαν ενημερώσει ότι η αγωγή τουαλέτας θα ξεκινήσει την άνοιξη. Ρωτάω και εγώ λοιπόν πριν το Πάσχα πότε θα ξεκινήσουμε και η δασκάλα της μου απαντάει ότι δεν είναι έτοιμη και ότι εμείς πρέπει να το δουλέψουμε το Πάσχα στο σπίτι και μετά να ξαναμιλήσουμε.  Εδώ να πω ότι η κόρη μου είναι πίσω λεκτικά οπότε ακόμα δεν επικοινωνεί πότε θέλει τσίσα ή κακά. Ωστόσο, στο σπίτι ξέρει πολύ καλά αν την ρωτήσεις ότι η λεκάνη είναι για αυτά τα πράγματα και μετά μάλιστα πατάει καζανάκι κι ας μην έχει κάνει κάτι στη λεκάνη. Οπότε, το Πάσχα ξεκινήσαμε εσώρουχο και κάθε 1,5 ώρα την πηγαίναμε στην λεκάνη κι ας μην έκανε τίποτα. Κάποιες φορές είχαμε επιτυχία. Και το συνεχίζουμε ακόμα στο σπίτι. Εδώ είναι το θέμα μου όμως, διότι ο σταθμός με ενημέρωσε ότι δεν την θεωρεί ακόμα έτοιμη, μάλιστα ούτε για μετάβαση από την πάνα την κανονική σε πάνα βρακάκι!!! Τους ενημέρωσα ότι έτσι σαφώς το παιδί μπερδεύεται γιατί τη μισή μέρα είναι με πάνα κανονική και την άλλη μισή με εσώρουχο στο σπίτι. Η απάντηση που πήρα σήμερα είναι ότι το παιδί δεν έχει ιδέα να ανεβοκατεβάσει το παντελόνι του οπότε δεν μπορεί να μπει πάνα βρακάκι, κάτι το οποίο στο σπίτι το κάνει γιατί την βάζουμε εμείς για να μαθαίνει σιγά σιγά. Και το αποκορύφωμα είναι ότι κατά τα λεγόμενα της δασκάλας μπορεί και μέχρι την επόμενη χρονιά να μην είναι έτοιμη να κόψει την πάνα. Πραγματικά έχω απογοητευτεί. Επίσης όλα αυτά ειπώθηκαν μπροστά στο παιδί. Μπορεί η κόρη μου να είναι πίσω λεκτικά αλλά αντιλαμβάνεται και δεν ξέρω πώς μπορεί να αισθάνεται. Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το πώς να το χειριστούμε εμείς στο σπίτι. Η κατεύθυνση μας είναι να συνεχίσουμε εμείς την εκμάθηση τουαλέτας έστω τη μισή μέρα και τα ΣΚ ολόκληρα γιατί στο άλλο κομμάτι που αφορά τον σταθμό δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω και πολλά.
    • Ωραία τότε! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, έχω περάσει κι εγώ παρόμοια, για αυτό πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά!!! Εμένα με βοηθούσε να μιλάω και να βγαίνω με κόσμο που δεν ήξερε ότι είχα κάνει εξωσωματική κι έτσι περνούσαν οι μέρες!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...