Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες τις μαχήτριες.

Σε νοιώθω πολύ..

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να το αποδεχτεί, πάρε αγκαλιά τους άντρες σου, χαλάρωσε στις διακοπές σου και οραματισου το μέλλον με χαμόγελο..❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

πραγματικα στεναχωρηθηκα!!!! δεν υπαρχουν λογια να ξερεις!!!ειμαστε μαζι σου!!να περασετε τελεια στις διακοπες να ηρεμησετε!!να χαρεις τον αγγελο που εχεις ηδη κι ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι. στον 1ο υπέρηχο τι έγινε?είδατε τα ωοθυλάκια ή ήταν νωρίς ακόμα τελικά? Όσο για το φούσκωμα μπορεί και να είναι από τα φάρμακα δεν ξέρω εγώ άρχισα να νιώθω δυσφορία λίγες μέρες πριν την ωοληψια όταν ξεκίνησα την orgalutran...αλλά είπαμε λίγη διατροφή βοηθάει στο πρηξιμο..πάντως εγώ έκανα γενική στο σπιτι στη διέγερση δεν μου είχαν πει να προσέχω κάτι πέρα από διατροφή..

κοριτσι μου ωοθυλακια ειδαμε αλλα ηταν μικρα ακομα λογω που ειχαμε κανει ενεσεις μονο 2 μερες μου ειπε η γιατρος....ειδαμε 8 στη μια και 7 στην αλλη ωοθηκη!!!δεν ξερω αν ειναι καλο !αν πρεπει να χαρω η οχι...νομιζω αυριο θα κρινουμε που θα παω κανονικα!!!
ενταξει γιατι διαβασα κατι περιεργα και αγχωθηκα μη σηκωσα χτες πολυ βαρια πραγματα!! αλλα τελικα οσο πιο περιεργα διαβαζεις τοσο χειροτερο ειναι!
τη ζαχαρη την προσεχω πολυ....το αλατι οχι τοσο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

Κοριτσι μου εχω περασει κι εγω απο αυτο το δρομο και ξερω το συναίσθημα!!! Λυπάμαι παρα πολυ!!! Οταν κι αν θελεις να συνεχίσεις την προσπάθεια εδω θα ειμαστε να σου δώσουμε κουράγιο!!! ❤️❤️❤️🙂🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια !!!!!!!!!!!!!!!!! κορίτσιααααααααααααααααα

με ακουτεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;

τρεμω ολοκληρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

22 ιουλίου πάμε τα χαρτιά μας στην επιτροπή, και 23 μεσημέρι βγαίνει η αποφαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

είναι μια καλή στιγμή πιστεύετε να κλαψω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

να κλαψεις;;;;;;;;;;;;;ισα ισα θα χαρεις!!!ξεκινας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καλη αρχη με ολα!!!καθε πραγμα στο καιρο του!!!! ειμαστε διπλα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια !!!!!!!!!!!!!!!!! κορίτσιααααααααααααααααα

με ακουτεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;

τρεμω ολοκληρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

22 ιουλίου πάμε τα χαρτιά μας στην επιτροπή, και 23 μεσημέρι βγαίνει η αποφαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

είναι μια καλή στιγμή πιστεύετε να κλαψω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αυτα ειναι υπέροχα νεαααααα κοπέλα μου!!!!!!!!!! Είδες??????νωρίτερα κ αποτι έλεγες τελικά!!!!!!! Τι καλά!!!!!!!!!!! Προς το παρόν μπορείς να ηρεμήσεις και να κλάψεις μόνο όταν σε περάσουν!!!!!!!! 😂😂😂😂😂 Κάπως έτσι θα ξεκινήσει και το δικό σου ταξίδι για την εξωσωματική!!!!!  Να πάνε όλα καλά!!!!!! Είδες τι υπέροχα μπήκε ο μήνας!!!!!!!!!! ❤️🌹❤️🌹❤️🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου ωοθυλακια ειδαμε αλλα ηταν μικρα ακομα λογω που ειχαμε κανει ενεσεις μονο 2 μερες μου ειπε η γιατρος....ειδαμε 8 στη μια και 7 στην αλλη ωοθηκη!!!δεν ξερω αν ειναι καλο !αν πρεπει να χαρω η οχι...νομιζω αυριο θα κρινουμε που θα παω κανονικα!!!
ενταξει γιατι διαβασα κατι περιεργα και αγχωθηκα μη σηκωσα χτες πολυ βαρια πραγματα!! αλλα τελικα οσο πιο περιεργα διαβαζεις τοσο χειροτερο ειναι!
τη ζαχαρη την προσεχω πολυ....το αλατι οχι τοσο!!!

Καλέ να χαρείς.. πολύ καλός αριθμός ωοθυλακιων ειναι..εννοείται ότι θα ήταν μικρούλια ακόμα αφού έχεις κάνει μόνο δύο ενέσεις..θα μεγαλώσουν σιγά σιγα και θα τα πάτε πολύ καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Και D πρέπει να πάρω;;;;; γτ μου τα λέτε ένα ένα;;;; κάνεις δεν με λυπάται μωρεεεεεεεεεε

Τη D να τη μετρήσεις, μην πάρεις έτσι. Εμένα μου τη μετράει κάθε φορά ο ενδοκρινολόγος μου και μου ρυθμίζει εκείνος τη δόση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Μακαρι κορίτσι μου να είναι και τα δυο μακαρι!!!😇😇😇

Εκεί είναι βρε θα δεις!! Ποτε πας για υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Τη D να τη μετρήσεις, μην πάρεις έτσι. Εμένα μου τη μετράει κάθε φορά ο ενδοκρινολόγος μου και μου ρυθμίζει εκείνος τη δόση. 

@troia και εμένα μου σύστησαν να πάρω D3fix 2000 μετά από μέτρηση γιατί είχα έλλειψη.

η υπερδοσολογία μπορεί να κάνει κακό? Δηλαδή αν έχουμε επάρκεια και παραπάνω προκαλεί κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@troia και εμένα μου σύστησαν να πάρω D3fix 2000 μετά από μέτρηση γιατί είχα έλλειψη.

η υπερδοσολογία μπορεί να κάνει κακό? Δηλαδή αν έχουμε επάρκεια και παραπάνω προκαλεί κάτι?

ΝΑΙ η υπερδοσολογία στην βιταμίνη d δεν κάνει καλο, αν δεν κάνω λάθος γίνεται τοξική μετά....οπότε μην τις παίρνετε αφειδώς και χωρίς μέτρηση. και εμένα η ενδοκρινολογος μου πάντα με μετράει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

ΝΑΙ η υπερδοσολογία στην βιταμίνη d δεν κάνει καλο, αν δεν κάνω λάθος γίνεται τοξική μετά....οπότε μην τις παίρνετε αφειδώς και χωρίς μέτρηση. και εμένα η ενδοκρινολογος μου πάντα με μετράει

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και μένα την μετράει ο ενδοκρινολόγος αλλά δεν έτυχε ποτέ να έχω παραπάνω από το όριο που πρέπει οπότε δεν ρώτησα για να είμαι ειλικρινής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλέ να χαρείς.. πολύ καλός αριθμός ωοθυλακιων ειναι..εννοείται ότι θα ήταν μικρούλια ακόμα αφού έχεις κάνει μόνο δύο ενέσεις..θα μεγαλώσουν σιγά σιγα και θα τα πάτε πολύ καλά..

ωραια κοριτσι μου!!!!μου ειπε οτι ειναι καλος αριθμος η γιατρος αλλα μου ειπε να δουμε και αυριο!!!αυριο λοιπον θα σας κανω πιο καλο update και πιο σιγουρο να δουμε τι εχει μεινει αν ολα ειναι καλα αν ειναι μεγαλωμενα!!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και μένα την μετράει ο ενδοκρινολόγος αλλά δεν έτυχε ποτέ να έχω παραπάνω από το όριο που πρέπει οπότε δεν ρώτησα για να είμαι ειλικρινής.

Αχ αυτή η βιταμίνη είναι πολύ σπαστικια..όντως σε πολύ μεγάλες τιμές προκαλεί τοξικότητα αλλά καλά κάνουν και σας τη μετράνε συχνα γιατί και η έλλειψη της είναι σημαντική λένε όλοι οι γιατροι..εγώ παλεύω να φτάσω και να κρατήσω την επάρκεια. μιλάμε παίρνω φουλ συμπλήρωμα χρόνια τώρα και δεν μπορώ να το σταματήσω γιατί πέφτει κατευθείαν..όλη μου τη ζωή μάλλον έτσι θα πορευτώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντωμεταξυ η D δεν ειναι του ηλιου;;;; ειμαστε η πιο φωτεινη χωρα κι υπαρχουν πολλοι που εχουν ελλειψη σε αυτην την βιταμινη!!! εγω να σας πω δεν εχω μετρηθει ποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου ωοθυλακια ειδαμε αλλα ηταν μικρα ακομα λογω που ειχαμε κανει ενεσεις μονο 2 μερες μου ειπε η γιατρος....ειδαμε 8 στη μια και 7 στην αλλη ωοθηκη!!!δεν ξερω αν ειναι καλο !αν πρεπει να χαρω η οχι...νομιζω αυριο θα κρινουμε που θα παω κανονικα!!!
ενταξει γιατι διαβασα κατι περιεργα και αγχωθηκα μη σηκωσα χτες πολυ βαρια πραγματα!! αλλα τελικα οσο πιο περιεργα διαβαζεις τοσο χειροτερο ειναι!
τη ζαχαρη την προσεχω πολυ....το αλατι οχι τοσο!!!

Νωρίς είναι ακόμα με μόνο 2 μέρες ενέσεις, έχει δίκιο ο γιατρός σου. Εγώ σκέψου τον 1ο υπέρηχο τον έκανα μετά από 5 μέρες ενέσεων!! Μια χαρά είσαι, βήμα βήμα θα μεγαλώσουν κ να έχεις κ παραπάνω από 15 σου εύχομαι!! Καλή επιτυχία!! Απλώς ξεκινά να πίνεις πολύ νερό, κ να κάνεις διατροφή με βάση τις πρωτεΐνες. Θα σε βοηθήσει πολύ με το πρήξιμο κ μετά να επανέλθεις!! Κ νομίζω πως κάνουν καλό κ στην ποιότητα των ωαρίων.. Φυσικά εννοείται πως όλη τη δουλειά την κάνουν οι ενέσεις, αλλά ας βάλουμε κ εμείς ένα χεράκι με ότι μπορούμε να κάνουμε 😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

εντωμεταξυ η D δεν ειναι του ηλιου;;;; ειμαστε η πιο φωτεινη χωρα κι υπαρχουν πολλοι που εχουν ελλειψη σε αυτην την βιταμινη!!! εγω να σας πω δεν εχω μετρηθει ποτε!!

Είναι του ήλιου απλώς θέλει γύρω στα 10 λεπτά έκθεση στον ήλιο κ με συγκεκριμένα σημεία που πρέπει να εκτίθενται έτσι ώστε να γίνει απορρόφηση της ακτινοβολίας κ να γίνει d.. Σκέψου πως με την καραντίνα, μας έχασε κ ο ήλιος φέτος οπότε όλοι σχεδόν οι γιατροί την προτείνουν ειδικά για την κατάσταση μας γιατί βοηθάει στη γονιμότητα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geokou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το κλίμα είναι πολύ όμορφο εδώ... χαίρομαι πάρα πολύ γιατί διαβάζω όμορφα νέα! Συγχαρητήρια @geo2222 σου εύχομαι από καρδίας μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σε όλες όσες περιμένετε χοριακή καλά αποτελέσματα να έχετε και @Vasilique καλή επιτυχία το Σάββατο. Ο Θεός και η Παναγία μαζί σου....

Εγώ θα σας χαλάσω λίγο την ατμόσφαιρα. Δυστυχώς παλλινδρόμησε το εμβρυάκι μου... Δεν ακούσαμε καρδούλα. Σταμάτησε στις 6w και 1d. Πάω για απόξεση... @Vasilique μπορείς να με αφαιρέσεις από το πινακάκι....

Έκλαψα χθες η αλήθεια είναι αλλά είμαι καλά...Αυτό ήταν το θέλημα Του για όποιους λόγους που εμείς δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Σίγουρα θα ξαναπροσπαθήσω. 'Έχω ακόμα 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μου είπε ο γιατρός 3 μήνες μετά την απόξεση μπορούμε να ξαναπροχωρήσουμε σε ΕΤ.

Θα σας αποχαιρετήσω προς το παρόν...θα διαβάζω βέβαια τα νέα σας! Αλλά πάμε διακοπούλες με το σύζυγο και τον μικρό μου (8 χρονών) λίγες μερούλες να χαλαρώσουμε. Ευτυχώς δεν ξέρει κανένας τίποτα οπότε δεν έχω να εξηγήσω τίποτα σε κανένα....

Εύχομαι σε όλες Καλό Καλοκαίρι και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα σε αυτό το group!

 

Κρίμα κορίτσι μου. Κάνε τις διακοπουλες σου, ξεκουρασου κ με το καλό το χειμώνα να ξανά προσπαθήσεις. Έχεις μεγάλο δίκιο, εμείς ότι κ να κάνουμε, πολλά πράγματα τα επηρεάζουν ανώτερες δυνάμεις!! Ίσως αυτό ήταν το γραφτό να γίνει, ανεξήγητο μεν αλλά συμβαίνει.. Κ καλά έκανες κ δεν ενημέρωσες κανένα κ εμένα μόνο οι γονείς μου γνωρίζουν για την εξωσωματική. Δε χρειάζεται να εξηγήσεις τι συνέβη, θα προχωρήσεις κ θα ξανά προσπαθήσεις. Πολλές φορές κ οι πολλές συζητήσεις γύρω από τέτοια θέματα δε βοηθούν. Εγώ το σκ θα πάω σε μια βάφτιση φίλων μου που θα βαφτίσουν το παιδάκι τους κ μου φαινόταν λιγο βαρύ που κ πάλι θα πάω στο νησί χωρίς καν να είμαι έγκυος κ όλοι θα με ρωτάνε κ θα με κοιτάνε αν έχω μείνει. Κ ειδικά που έχω κ αυτο το πρήξιμο στην κοιλιά πιυ δε λέει να φύγει. Τεσπα ευελπιστώ την επόμενη φορά να έχω τα εμβρυακια μου σε αυτή την κοιλιά επιτέλους. Κ ας μην το ξέρει κανένας, εγώ θα νιώθω αλλιώς. Καλή ξεκούραση, κουράγιο και δύναμη κ σε σένα κ στο σύζυγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Νωρίς είναι ακόμα με μόνο 2 μέρες ενέσεις, έχει δίκιο ο γιατρός σου. Εγώ σκέψου τον 1ο υπέρηχο τον έκανα μετά από 5 μέρες ενέσεων!! Μια χαρά είσαι, βήμα βήμα θα μεγαλώσουν κ να έχεις κ παραπάνω από 15 σου εύχομαι!! Καλή επιτυχία!! Απλώς ξεκινά να πίνεις πολύ νερό, κ να κάνεις διατροφή με βάση τις πρωτεΐνες. Θα σε βοηθήσει πολύ με το πρήξιμο κ μετά να επανέλθεις!! Κ νομίζω πως κάνουν καλό κ στην ποιότητα των ωαρίων.. Φυσικά εννοείται πως όλη τη δουλειά την κάνουν οι ενέσεις, αλλά ας βάλουμε κ εμείς ένα χεράκι με ότι μπορούμε να κάνουμε 😜😜

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Είναι του ήλιου απλώς θέλει γύρω στα 10 λεπτά έκθεση στον ήλιο κ με συγκεκριμένα σημεία που πρέπει να εκτίθενται έτσι ώστε να γίνει απορρόφηση της ακτινοβολίας κ να γίνει d.. Σκέψου πως με την καραντίνα, μας έχασε κ ο ήλιος φέτος οπότε όλοι σχεδόν οι γιατροί την προτείνουν ειδικά για την κατάσταση μας γιατί βοηθάει στη γονιμότητα!! 

  κοριτσακι μου ναι....ετυχε που πηγα χτες γιατι εγινε μια αλλαγη πλανου...ξεκινησα πιο αργα ενεσεις κι οχι τη δευτερη μερα του κυκλου μου γιατι επαιρνα αντισυλληπτικα.και καναμε προληπτικα και καλα υπερηχο την ημερα που θα εκανα στο αρχικο πλανο. αυριο κανονικα ειναι να παω καθω ειναι η πεμπτη μερα του κυκλου μου!!!
  ωραια!! βαζω νερο αρχικα να πιω γιατι παρολο που κανει ζεστη δεν πινω και μου το εχουν ξαναπει.....!!!!!!!! ευχαριστω για τα tips!!!

  α ναι ε;;;θελει και συγκεκριμενα σημεια του σωματος;;;;αυτο δεν το ηξερα καθολου!!! ναι σιγουρα με την καραντινα θα χασαμε αρκετο ηλιο! αλλα και πιο πριν θυμαμαι μια ξαδερφη μου που της ελειπε αυτη η βιταμινη μου ειχε πει οτι ο γιατρος της αυτο της ελεγε.. οτι στην ελλαδα ειναι πολλοι που εχουν ελλειψη!!ποιος ξερει ισως δεν καθομαστε σωστα κατω απο τον ηλιο ή ισως και να εχουμε παθει κι ανοσια με τοσο ηλιο χαχαχχα
  μια ηλιοθεραπεια μας σωζει μονο!!!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Είναι του ήλιου απλώς θέλει γύρω στα 10 λεπτά έκθεση στον ήλιο κ με συγκεκριμένα σημεία που πρέπει να εκτίθενται έτσι ώστε να γίνει απορρόφηση της ακτινοβολίας κ να γίνει d.. Σκέψου πως με την καραντίνα, μας έχασε κ ο ήλιος φέτος οπότε όλοι σχεδόν οι γιατροί την προτείνουν ειδικά για την κατάσταση μας γιατί βοηθάει στη γονιμότητα!! 

Και αυτό το δοκίμασα παλαιότερα νομίζω πρόσωπο και χέρια αν δεν κάνω λάθος μου είχαν πει και τίποτα δεν έκανε..λίγο η διατροφή βοήθησε αλλά και πάλι δεν φτάνω εκεί που πρέπει..μαλλον είμαι ειδική περίπτωση γιατί αν δεν παίρνω συμπλήρωμα έχω τιμή 6..ε αυτό δεν σώζεται με τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz αντισυλληπτικα πηρα επειδη ειχα κι εγω μια ωοθυλακικη κυστη...στο λεω επειδη ξαναδιαβασα το θεμα σου και θυμαμαι οτι σου εχει καθυστερησει η περιοδος.βεβαια εμενα μου ηρθε αλλα με καθυστερηση.οταν μου ηρθε πηγαμε να ξεκινησουμε κι εκει ειδαμε την κυστη...τον περασμενο μηνα εγινε αυτο!μετα πηρα αντισυλληπτικα κι επεσε και τωρα να μαι.... δεν ξερω αν εχουμε παρομοιο θεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εκεί είναι βρε θα δεις!! Ποτε πας για υπέρηχο? 

Λογικά έχω ακόμα καιρό για υπέρηχο!αυριο έχω την δεύτερη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ αυτή η βιταμίνη είναι πολύ σπαστικια..όντως σε πολύ μεγάλες τιμές προκαλεί τοξικότητα αλλά καλά κάνουν και σας τη μετράνε συχνα γιατί και η έλλειψη της είναι σημαντική λένε όλοι οι γιατροι..εγώ παλεύω να φτάσω και να κρατήσω την επάρκεια. μιλάμε παίρνω φουλ συμπλήρωμα χρόνια τώρα και δεν μπορώ να το σταματήσω γιατί πέφτει κατευθείαν..όλη μου τη ζωή μάλλον έτσι θα πορευτώ..

Και εγώ πάντα χαμηλή D έχω και ας είμαι μελαχροινή.

Ανεβαίνει με τα συμπληρώματα αλλά μόλις τα σταματήσω πέφτει.

Σύμφωνα με τον ενδοκρινολογο γιατί και μένα η απορία μου ήταν πως γίνεται στην Ελλάδα με τόση ηλιοφάνεια και γενικά σκούρα δέρματα και το μεγαλύτερο ποσοστό πληθυσμού να έχει ανεπάρκεια μου είπε οτι οσο περισσότερη μελανίνη έχεις τόσο λιγότερο απορροφάς.

Κάθε φορά πριν την προετοιμασία διέγερση ή ΕΤ την μετράω και παίρνω συμπλήρωμα, πότε χάπι ,πότε αμπούλες ανάλογα πόσο γρήγορα θέλω να την ανεβάσω. Σε συννενόηση πάντα με τον ενδοκρινολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Καλό μηνα με πολλά ευχαριστα!!

@Διόνη @nikol88 Σας Ευχαριστω κορίτσια μου. Κ εγώ ετσι σκεφτομαι. Ότι αυτό θα είναι το τυχερό μας. Το αφήσαμε 1 χρονο μόνο μέσα στο κρύο. Σιγουρα θα θέλει να το γεννήσω κ να μου κάνει τη ζωή πατίνι που το άφησα μοναχουλι τόσο καιρο 😂😂😂 καλή επιτυχία κ σε σας. Μακάρι να πάνε ολα καλά σε όλες μας. 

χαχαχαχαχ ετσι κοριτσι μου!!! ενα και καλο!!!το καλυτερο!!θα δεις!!!! κι αν σε τρεχει μετα δεν πειραζει χαλαλι του 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ πάντα χαμηλή D έχω και ας είμαι μελαχροινή.

Ανεβαίνει με τα συμπληρώματα αλλά μόλις τα σταματήσω πέφτει.

Σύμφωνα με τον ενδοκρινολογο γιατί και μένα η απορία μου ήταν πως γίνεται στην Ελλάδα με τόση ηλιοφάνεια και γενικά σκούρα δέρματα και το μεγαλύτερο ποσοστό πληθυσμού να έχει ανεπάρκεια μου είπε οτι οσο περισσότερη μελανίνη έχεις τόσο λιγότερο απορροφάς.

Κάθε φορά πριν την προετοιμασία διέγερση ή ΕΤ την μετράω και παίρνω συμπλήρωμα, πότε χάπι ,πότε αμπούλες ανάλογα πόσο γρήγορα θέλω να την ανεβάσω. Σε συννενόηση πάντα με τον ενδοκρινολόγο.

Ναι το ίδιο μου είχαν πει και μένα για τα σκούρα δέρματα..και εγώ είμαι μελαχρινή..εμένα γυναικολόγος σε τυχαίο έλεγχο μου τη βρήκε πριν χρόνια και από τότε το παρακολουθουμε συνεχεια..οτι εξετασεις αίματος και να κάνω βάζουν και μια d μέσα πλέον...τι να κάνουμε δεν πειράζει..θα πορευτούμε με συμπληρώματα αφού είναι θέμα που λύνεται πάλι καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...